■SEBaa- NEW WINTER COLLECTION www. Portyrent-Venroy.nl 0478-513063 06-41132470» r h a n p Tijd voor een feestje thuis Venray bekert verder En verder: Bandoetere ff Asteria AANSCHAF met 'n STAARTJE? www.martingausvenray.nl Vakantie voorbij? Chips! Werken!! Meeregeren doel van Limburg Festival een succes Rongen dé specialist voor tegels, sanitair en Honderddertigste jaargang - week 36 - donderdag 3 september 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13-14 Sport 20-32 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kerkelijke diensten 34 TAIFUN Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD 'Bij brandalarm hangen ze uit het raam om te kijken wat de brandweer doet' Volgens het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) is de komst van 191 vluchte lingen naar het voormalige St. Joseph hotel in Tienray zonder noemenswaardige problemen verlopen. Sinds afgelopen dinsdag is de extra beveiliging weer opgeheven. "Het is allemaal reuze meege vallen. Er is geen sprake van een ontwrichting van het dorpsle ven", zegt advocaat J. Procee. De omwonenden denken daar echter heel anders over. De vluchtelingen spreken de taal niet, hebben ande re gewoonten en kennen geen ver keersregels. Omdat het constant een komen en gaan is, is van inte gratie ook geen sprake. Ger Verstraelen overhandigde dinsdag tijdens de zitting van de commissie bezwaarschriften een lijst met overlastklachten die is ondertekend door 47 gezinnen. "Als ik meer tijd gehad, dan had ik nog veel meer handtekeningen kunnen ophalen." Locatiemana ger Claude Faseur kreeg op zijn mobiele klachtentelefoon tot nu toe slechts drie meldingen binnen. Voor Procee het bewijs dat de voornamelijk Somalische vluchtelingen nauwelijks overlast veroorzaken. "Wij zijn veel te net jes om steeds te bellen", weerlegt Verstraelen. Hij krijgt steun van Frits de Swart. "Als jullie het graag willen, dan kan ik wel vijf keer per dag aan de telefoon hangen." De brandweer rijdt regelmatig af en aan bij de TNV (Tijdelijke Nood Voorziening), zoals het onderko men officieel heeft. Volgens het COA is er geen sprake van een asielzoekerscentrum en gaat het om vluchtelingen, omdat ze nog de procedure moeten doorlopen. Vorige week donderdag zijn er zelfs drie meldingen bij de brand weer binnengekomen. Een keer was er brandalarm uit een kamer waar een asielzoeker zelf aan het koken was."Hoe is het mogelijk dat asielzoekers zo'n brandbare toe stellen op hun kamer krijgen? Hoe komen ze eraan? Het is levensge vaarlijk", zegt Ger Verstraelen, die het frappant vindt dat de asielzoe kers bij een brandmelding geen actie ondernemen. "Bijna niemand verlaat het pand. De meesten han gen uit hun kamerraam om de ver- richtingen van de brandweer te volgen. Als er een keer echt brand uitbreekt, dan kan er een grote ramp ontstaan", vreest Verstraelen, die zich afvraagt of er wel instruc ties zijn. De buurt wordt een paar keer per week opgeschrikt door brandweerauto's met loeiende sire nes. Soms ook midden in de nacht. De asielzoekers lopen ook vaak tot diep in de nacht door het dorp. Overdag hangen ze in de dorps kern rond. Ze houden, volgens de omwonenden, constant de bank jes en de bushokjes bezet. "Dorps bewoners en recreanten kunnen er geen gebruik meer van maken", aldus Verstraelen. De vluchtelin gen lopen ook druk pratend over straat te bellen met hun mobiele telefoons. "Vooral ouderen vinden de aanwezigheid van de asielzoe kers beangstigend. Ze durven 's avonds niet meer uit huis." Op de Kloosterstraat doen zich regelmatig gevaarlijke situaties voor als kinderen achter een bal aanrennen. "Ik heb al een paar keer gezien dat een kind bijna onder een auto kwam", zegt Frits de Swart. "Gisteren moest nog een vrachtwagen vol op de rem staan." De meeste asielzoekers kunnen niet fietsen. Toch proberen ze het op de drukke Kloosterstraat, waar door het andere verkeer in gevaar wordt gebracht. Volgens De Swart rijden de kinderen met hun fiets jes zonder licht in het donker over straat. De advocaten van de buurt bewoners dringen aan op toezicht en maatregelen. Locatiemanager Vaseur beloofde dat er een fiets- crossbaan en een trapveldje wor den aangelegd. "Er komt ook een afscheiding aan de voorkant, zodat de kinderen niet meer zomaar de straat op kunnen rennen. We heb ben de ouders hierop ook aange sproken", aldus Vaseur, die meldde dat vanwege de brandveiligheid twee keer per dag alle kamers worden gecontroleerd. De 191 vluchtelingen zitten verspreid over 68 kamers. Volgens Vaseur blijven ze gemiddeld zes weken. "Twee weken is het streven, maar het loopt wel eens op tot tien weken." Verstraelen zegt mensen gespro ken te hebben die er al dertien weken verblijven. Omdat de verve ling toeslaat, vinden de omwonen den dat het COA meer activiteiten zou moeten organiseren. Brood en spelen Ach nee?! was de eerste reactie van Henkjan Smits bij het weer zien met 'Klompen Vincent', die hij eerder tijdens - ik meen Idols - afserveerde. Ook gekeken naar Popstars, vrijdagavond? Dan ben je vast een liefhebber van leed vermaak. Want de uitzendingen van hedendaagse talentenjach ten 'kijkcijferen' vooral door het publiekelijk te kijk zetten van hen die schaamteloos in zichzelf geloven. En anders hun ouders wel. Ik heb niks tegen talenten jachten. Integendeel! Zonder deze zoektochten waren kanjers als André van Duin, Marco Bor- sato en Gerard Joling misschien wel nooit ontdekt. En wat te den ken van Stef Classens, die vrijdag avond de show stal op de Pops tars-stip? Een rasmusicus, een entertainer in hart en nieren. Patty, Henkjan en Maurice vie len bijna van hun stoel van ver bazing, toen de iele Veulenaar het nummer Live High van Jason Mraz (wie kent hem niet?) ten gehore bracht. Prachtig, kippen vel, terecht een ronde door. SV Venray is ook een ronde door, in de beker. En dat is maar goed ook, want anders was het tv-debuut van de club misschien wel een heel kritische geworden. Na Bar celona TV Manchester TV en PSV TV gaat vanavond ook SV Venray TV van start. Met achtergrond reportages, interviews en 'latje trap'. Het programma is een mix van nieuws en entertainment. Om de kijkers te strelen, geven wij ze brood en spelen. Hoe zong Jules de Corte dat ook alweer? 'Het volk wil geen gerechtig heid geen goeiigheid of slechtig heid. Geen vrede en geen anarchie geen vorm en geen asymmetrie. Geen vrijheid en geen dicta tuur het volk wil niet goedkoop of duur. Het wil het halve noch het hele, het volk wil brood en spelen.' Veel kijkplezier! Hannes. Stef Classens door naar tweede ronde Popstars De driekoppige jury van Popstars reageerde meteen enthousiast op het optreden van de zestienjarige Stef Clas sens uit Veulen. Met zijn zuive re stem en prachtige gitaarmu ziek speelde hij het nummer Live High van Jason Mraz. De jury hoefde geen seconde na te denken en stuurde Stef Clas sens door naar de volgende ronde van de populaire talen tenjacht, die door SBS6 wordt uitgezonden. "Je hebt er lol in en dat straal je uit, gefeliciteerd, je bent door naar de volgende ronde." Dat was de boodschap die hij meekreeg van Patricia Paay, Henkjan Smits en Maurice Wijnen. Met een kreet van vreugde vierde Stef Classens dat hij door was. "Ik ben blij dat ik een ronde verder ben en het is gewel dig dat de jury zo enthousiast is!" Dat de jury niet altijd zo lovend is, blijkt wel uit het grote aantal deel nemers dat de auditieronde niet overleefde. Van de 6500 talenten stuurde de jury er 6360 naar huis. Alleen de beste 140 zangers en zangeressen zitten in de tweede ronde. Toch kwam het niet hele maal als een verrassing voor de jonge Stef Classens dat hij een ronde verder is. "Ik heb al eerder meegedaan aan het programma de X-factor. Ook toen mocht ik door naar de tweede ronde en uiteinde lijk naar de beste 48. Daarna werd ik naar huis gestuurd. Dit keer wil ik proberen om in ieder geval verder te komen. Eigenlijk wil ik gewoon een keer in een liveshow optreden." PLATENCONTRACT Stef Classens speelt al zijn halve leven gitaar. Hij was acht toen hij voor het eerst het instrument oppakte en sindsdien is hij er bijna dagelijks mee bezig. Zingen doet hij al langer. "Toen ik klein was, zong ik al in mijn kamertje en onder de douche. Op mijn twaalfde speelde ik voor het eerst voor een redelijk groot publiek, bij de Traay-out in de schouwburg in Venray. Inmiddels neem ik zelf af en toe liedjes op en schrijf ik mijn eigen nummers. Verder ben ik zan ger en gitarist van de band The Ducktapers. John Mayer is een groot voorbeeld voor me, maar ik droom er vooral van om met mijn eigen liedjes door te breken. Ik wil graag een platencontract en veel gaan optreden. Goede optre dens bij Popstars kunnen mij hier bij helpen." Het muzikale heeft Stef Classens niet van een vreemde. Zijn vader zingt in een band en zijn moeder speelt gitaar en zingt ook regelma tig. Zijn ouders waren dan ook vol trots bij de auditie en schroomden niet om voor de camera over de talenten van hun zoon te vertellen. Muziek betekent veel voor Stef Classens. "Iedere dag denk ik aan muziek, speel ik muziek en luister ik naar muziek." Toch leidt hij een gewoon leven zoals de meeste jon gens van zestien. "Vorig jaar heb ik mijn vmbo- diploma gehaald op het Raayland College. Op 14 september begint mijn vervolgop leiding, SPW bij Gilde Opleiding in Venray. Daarnaast werk ik bij Action in Horst als winkelmede werker. Eigenlijk ben ik net als iedereen, alleen denk, droom en speel ik wat vaker muziek." SBS6 zendt Popstars iedere vrijdagavond van half negen tot half elf uit. De tweede ronde is inmiddels opgenomen, maar de uitkomst hiervan blijft geheim tot de uitzending over enkele weken op tv komt. Stef Classens: Ik wil graag een platencontract en veel gaan optreden." Tien maanden cel voor bedreiging met geweld De rechtbank in Roermond heeft de 25-jarige Omar L. ver oordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden voor bedrei ging met geweld. De rechtbank acht bewezen dat de Venraynaar op 10 april dit jaar op de Paters- straat in Venray zijn slachtoffer met geweld heeft gedwongen om geld af te staan. Hij heeft het slachtoffer vastgepakt, richting een pinautomaat getrokken en op de grond gegooid, terwijl hij eiste dat er geld voor hem werd gepind. Uiteindelijk heeft Omar L. geen geld gekregen. p ASTERIA H DTEL RESTAURANT —NODIGT U UIT VcfoR.. onbeperkt mosselen eten €1950 MENUMAKT-MAKWA^ERKFr^^^^ ?gangen-keuze-menv Wij serveren weer mosselen! 3 koopavonden Aanleveren kopij Vanwege de toenemende drukte en de groei van de kopij die door de redactie van Peel en Maas/ Kabelkrant Venray verwerkt moet worden, vragen wij u bij dezen om uw kopij goed te verzorgen. Helaas schort het daar vaak aan. Aanbrengen van enige opmaak (tabellen, tabs, alleen hoofdletters, verschillende lettertypes, cursief, etc.) in uw inzending is overbodig en zelfs hinderlijk. Ook verzoeken wij u om uw berichten slechts eenmaal in te leveren. Als u meer malen hetzelfde stuurt, is de kans groot dat er op de redactie vergis singen worden gemaakt en dat uw bericht uiteindelijk niet of niet goed geplaatst wordt. Het uiterste tijdstip van aanleveren blijft dins dagochtend 10.00 uur. Het is ook in uw eigen belang om het niet op het laatste moment aan te laten komen. onze hondenschool: de juiste CURSUS! ROY4LCKNIN JURISTEN GROEP GEPKEN Voor alle procedures op het gebied van: Bestemmingsplannen Planschadevergoeding Bestuursdwang Milieurecht Keizersveld 87b 5803 AP Venray Heinsbergerweg 67 6045 CC Roermond Tel.: 0475-339 919 www.gepken.eu TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Dit jaar bestaan wij 25 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 B. rongenvof.nl al vanaf 1974 een begrip voor Venray en verre kromstreken MAAS berden Asielzoekers bezetten bankjes en bushokjes "Je hebt er lol in en dat straal je uit H D T E L DINEREN VERGADEREN Maasheseweg BDa 0 "gangen verrassingsmenu vanaf €2850 enTdèsserts°°r" hoofdgerechten (tedere vrijdag, zaterdag en zondag! Tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl KENNIS EN RESPECT EEL EN 36_peelenmaas_pag01.indd 1 15:10:15

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1