Oud archief Arbeidsbeurs gevonden Gemeente Venray Veilige netsverbinding tussen wijk en school Openbare bekendmakingen Inzamelingen Vacatures Deze maand Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Als het nieuwe schooljaar begint, is er een nieuw fietspad tussen de wijk Antoniusveld en basisschool de Hommel, beloofde wethouder Patrick van der Broeck net voor de vakantie. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het fiets- en voetpad over het Servaasterrein. Daarmee kunnen kinderen uit de wijk voortaan via een veilige route naar school. Het is een voorlopige asfaltverharding. Na oplevering van de appartementencomplexen op de Servaashof tegenover de school wordt het fiets- en voetpad verder afgewerkt. Er wordt ook verlichting aangelegd. Om te voorkomen dat auto's gebruik maken van het pad worden bij de ingang aan de St. Servatiusweg, ter hoogte van de kruising met de Kerkdijklaan en aan het einde van het pad bij basisschool de Hommel paaltjes geplaatst. Op 4 september, voor de eerste schooldag, is de fietsverbinding tussen de wijk en de school klaar. Volgende week wordt het fiets- en voetpad feestelijk in gebruik genomen. Vergaderingen Evenementenvergunning Bouwplannen Overeenkomsten grondexploitatie Uitwegvergunning Wet milieubeheer 9 sept. - Textiel Donderdag Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 36 De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Consulent MD (WWB) - Planeconoom - Administratief juridisch medewerker handhaving - Integraal handhaver milieu MBO - Juridisch medewerker handhaving HBO - Juridisch medewerker handhaving WO - Medewerker openbare orde - Beleidsadviseur sociale veiligheid/ districtelijke projecten. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl vacatures. Jan-Pieter Schols en Udo Hollander dragen het archief van de Arbeidsbeurs over aan het Venrayse gemeentearchief. Zij sloten een paar maanden geleden hun sigarenspeciaalzaak en vonden op zolder interessante oude stukken van de Arbeidsbeurs. De grootvader van Jan-Pieter Schols startte in 1905 een sigarenzaak in het pand. Behalve winkelier was Schols ook directeur van de Arbeidsbeurs. Venray was een van de eerste gemeenten in Limburg waar kort na 1900 een instelling werd opgericht die bemiddelde tussen werkgevers en werkzoekenden, een rechtstreekse voorloper dus van het Arbeidsbureau, dat we nu kennen onder de naam WERKbedrijf. Klein wonder Bij het leeghalen van het pand bleek op zolder nog een groot deel van het archief van de Arbeidsbeurs aanwezig. Een klein wonder als men bedenkt hoe zwaar het centrum van Venray geleden heeft aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. In het archief zaten ook interessante stukken van Harmonie Euterpe, waarvan Schols jarenlang lid is geweest. Ter inzage Na een schoonmaakbeurt bij een restauratieatelier is het archief door de heren Schols en Hollander overgedragen aan het Venrayse gemeentearchief. Het ligt nu voor iedereen ter inzage in de studiezaal van het archief. Paul van Meegeren, gemeentearchivaris (I) met Udo Hollander en Jan-Pieter Schols (r) Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijk Beheer op maandag 7 september 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, gehouden op 8 juni 2009 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-1 Ter advisering 8. AntiDiscriminatieVoorziening Limburg (ADV-Limburg) 9. Evaluatie afvalstoffenbeleid C-2 Ter bespreking 10. Nota B en W, inzake cameratoezicht in Venray 11. Nota B en W, inzake Plan van aanpak Masterplan Brukske 12. Tweede evaluatie parkeerfonds 13. Voorziening bomen C-3 Ter besluitvorming 14. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijk Beheer. Onderdeel D 15. Rondvraag 16. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling op dinsdag 8 september 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 1. Mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Vaststelling van de agenda 4. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, gehouden op 2 juni 2009 5. Ingekomen stukken. Onderdeel B 6. Algemeen vragenuur. Agenda voor de vergadering van de commissie Middelen op woensdag 9 september 2009, aanvang 20.30 uur, in het gemeentehuis. Voorafgaand aan deze commissievergadering is er een informatiebijeenkomst over de NLW. Aanvang hiervan is om 19.00 uur. Voor deze bijeenkomst zijn zowel de commissieleden van Middelen als de raadsleden uitgenodigd. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Middelen, gehouden op 3 juni 2009 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-1 Ter advisering 8. Bestuursakkoord VLG 2009 9. Ontwerpjaarrekening 2008 en ontwerpbegroting 2010 van het Werk voorzieningschap Noord-Limburg West 10. Vaststelling structuurvisie "Grondbeleid gemeente Venray 2009; een herziening op onderdelen" C-2 Ter bespreking 11. Niet van toepassing C-3 Ter besluitvorming 12. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Middelen. Onderdeel D 13. Rondvraag 14. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten op donderdag 10 september 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, gehouden op 4 juni 2009 Ingekomen stukken. Onderdeel C Onderdeel B C-1 Ter advisering 7. Algemeen vragenuur. 7. Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Onderdeel C Oirlo C-1 Ter advisering 8. Evaluatie en aanpassing verordening 8. Arbitrage LVO convenant tot geurhinder en veehouderij gemeente doordecentralisatie Venray 2009 9. Overdracht 65-plussers naar de Sociale 9. Vaststelling bestemmingsplan Verzekeringsbank Circusterrein Venray 10. Visie Werkplein Venray 10. Vaststelling bestemmingsplan Westsingel 11. Wet investeren in jongeren (WIJ) 11. Vaststelling bestemmingsplan De C-2 Ter bespreking Wieënhof 12. Opdrachtformulering Kunst op de C-2 Ter bespreking rotondes 12. Nota B en W, inzake bestemmingsplan 13. Expertisecampus Venray Buitengebied 14. Spoedprocedure huisvesting primair C-3 Ter besluitvorming onderwijs 13. Vaststelling toezeggingenlijst commissie C-3 Ter besluitvorming Stedelijke Ontwikkeling. 15. Afspraken- en toezeggingenlijst. Onderdeel D Onderdeel D 14. Rondvraag 16. Rondvraag 15. Sluiting. 17. Sluiting. Verleend De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend voor het houden van: - autospeedway races, op het circuit de Peel in aanleg op zaterdag 26 en zondag 27 september 2009. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken van 4 september tot en met 1 oktober (vier weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van bekendmaking- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Grotestraat 21 - veranderen van gevelreclame (nr. ba090313) - Chopinstraat 1 - bouwen van een berging (nr. ba090314) - Etnalaan 11 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090315) - Timmermannsweg 74 - veranderen van de woning (nr. ba090316) - Grotestraat 31 - veranderen van de voorgevel/pui en het plaatsen van reclame (nr. ba090317). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Vrijstelling - Stationsweg 120D - voeren van detailhandelsactiviteiten in vloeren (nr. ink0803192, verzenddatum 25/08). Bouwvergunningen - Van Megenstraat 3 - vergroten van het dak (nr. ba090294, verzenddatum 28/08) - Pavanestraat 86 - bouwen van een overkapping (nr. ba090308, verzenddatum 28/08) - Overloonseweg 85 - vergroten van de woning (nr. ba090284, verzenddatum 28/08) - Grotestraat 21 - veranderen van gevelreclame (nr. ba090313, verzenddatum 28/08) - Overloonseweg 87 - vergroten van de woning (nr. ba090285, verzenddatum 28/08) - Peelweg 43 - herbouwen van een loods fase 2 (nr. ba090149, verzenddatum 28/08). Sloopvergunningen - Smakterweg 23 - gedeeltelijke sloop van een bedrijfspand (nr. slp090041, verzenddatum 28/08). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder 'Evenementenvergunning'. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en Wethouders zijn op 25 augustus 2009 drie overeenkomsten aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van de bouw van één woning. De overeenkomsten hebben betrekking op: - het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie C nummer 10985, gelegen aan de Overloonseweg (8a) te Venray - het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie C nummer 10096, gelegen aan de Overloonseweg (16a) te Venray - het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie P nummer 689, gelegen aan de Overbroekseweg te Leunen, gemeente Venray. U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze drie overeenkomsten van 4 september tot en met 15 oktober (zes weken) inzien. Besluit - Overloonseweg 22B te Venray - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 4 september tot en met 15 oktober 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder 'Evenementenvergunning'. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Houbenweg 7 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Weys, Hoogriebroekseweg 2 te Castenray voor een vleesvarkensbedrijf (MM080038). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 4 september tot en met 15 oktober 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 3 september 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Wanneer en hoe kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Wat doet de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen. Grof huishoudelijk afval De inzameling van grof huishoude lijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 8 september. De firma Maessen Recycling doet de inzameling op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken voor deze datum. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Textiel Op woensdag 9 september zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieu station, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoe straat 2 in Venray. De gemeente Venray heeft vergunning verleend of is van plan die te verlenen aan de onderstaande evenementen. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 5 t/m 8 sept. - Kermis Veulen 6 sept. - Car-push en live muziek, Veulen 6 sept. - Taptoe 'MMSK St. Petrus Banden', atletiekbaan ATV Venray 12 sept. - Speelgoed- en kleding- beurs, peuterspeelzaal 't Ukkenest Leunen 11 t/m 13 sept. - Kermisfeesten Oostrum 12 t/m 15 sept. - Kermis Oostrum 17 sept. - Pelgrimage voor Britse veteranen, Overloonseweg en Hoenderstraat 19 sept. - Open dag en reünie Luchtmachtbasis De Peel, Vredepeel 8 sept. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 36.indd 16 02-09-2009 15:50:12

Peel en Maas | 2009 | | pagina 16