Gemeente Ven ray knjgt definitieve Dag van de duurzaamheid Toerit A73 richting Venlo afgesloten Laagheidseweg inrichting Fotowedstrijd In gesprek over verantwoordelijk burgerschap Informatieavond groene subsidieregelingen Kijk ook op www.venray.nl Wat is duurzaamheid? PEEL EN MAAS Donderdag - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Rijkswaterstaat vervangt in de avond en nacht van 7 september de asfaltdeklaag van toerit nr. 9 naar de A73 richting Venlo. Dit betekent dat het verkeer vanaf de N270 (Deurneseweg) wordt omgeleid. Het verkeer wordt via de toerit nr. 9 richting Nijmegen omgeleid naar de afslag Venray Noord. Hier kan men via de Maasheseweg weer de A73 op (toerit nr. 8 Venray Noord) richting Venlo. De werkzaamheden starten op maandagavond 7 september 19.00 uur en zijn op dinsdagmorgen 5.00 uur gereed, indien de weersomstandigheden goed zijn. Het verkeer wordt ter plaatse met borden omgeleid. Brandweertips Veilig nazomeren JANSSE Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 36 Na lange tijd als bouwweg gediend te hebben, krijgt een groot gedeelte van de Laag- heidseweg nu zijn definitieve bestrating. Het betreft het gedeelte waar de woningen gereed zijn (tussen de Overloon- seweg en de Buitenweg). Afgelopen maandag zijn de werkzaamheden gestart vanaf de splitsing met de Overloonseweg. De werkzaamheden worden in vier fases uitgevoerd; elke fase duurt drie tot vier weken. Hieronder volgt een overzicht van de verschillende werkvakken: - Fase 1: gedeelte Overloonseweg tot aan splitsing Hoogheidseweg - Fase 2: gedeelte Hoogheidseweg tot aan splitsing Laagheidehof 2-8 - Fase 3: gedeelte splitsing Laagheidehof 2-8 tot aan splitsing Laagheidehof 10-20 - Fase 4: gedeelte splitsing Laagheidehof 10-20 tot aan splitsing Laagheidehof 22. Omleiding Tijdens de werkzaamheden zijn de betreffende werkvakken volledig afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers. De niet afgesloten gedeelten van de Laagheidseweg blijven tijdens de werkzaamheden bereikbaar via de Broekweg/Hoogheidseweg en Overloonseweg/Buitenweg/ Laagheidehof. Hiervoor wordt een omleiding ingesteld. Overige werkzaamheden Het gedeelte van de Laagheidseweg tussen de splitsing Laagheidehof 22 en de Buitenweg blijft voorlopig als bouwstraat gehandhaafd. Ter hoogte van de splitsing Laagheidehof 22 komt een tijdelijke afsluiting om het bouwverkeer van Laagheide te mijden uit de woonstraten. Daarnaast krijgt het gedeelte tussen de kruising Buitenweg en de Nieuwe Overloonseweg nieuwe riolering en tijdelijke bouwasfalt. In het komend plantseizoen (eind 2009- begin 2010) worden bomen herplant om de laanstructuur van de Laagheidseweg te herstellen. Op 09-09-09 is de Dag van de duurzaamheid. Voor de gemeente Venray aanleiding om een aantal duurzame particuliere initiatieven in onze gemeente in het spotlicht te plaatsen. Want alle bijdragen zijn belangrijk. De Dag van de duurzaamheid, een initiatief van Urgenda, is een dag om te laten zien wat er in Nederland al wordt gedaan op het gebied van duur zaamheid. Overal in het land zijn er activiteiten die de verduurzaming van onze samenleving dichterbij brengen. Dat varieert van workshops duurzaam ondernemen, acties om over te stappen op groene stroom en de opening van een duurzame melkveehouderij tot colleges over duurzaamheid op universiteiten. Duurzaam Venray In Venray dragen veel mensen al hun steentje bij aan een duurzame samen leving. Door hun huis te isoleren en spaarlampen te gebruiken bijvoorbeeld. Anderen gaan al een stap verder. Zo zijn er plannen voor een woning van tempex in Oirlo, en in Leunen wordt een halfondergrondse woning gebouwd. In Oirlo komt een koeienstal met energie uit zonnepanelen; in Vredepeel is op basis van het project Solar Village al een stal voorzien van zonnepanelen. Die kan in principe ook energie terugleveren aan het net. Verder zijn bij 29 woningen in Venray dankzij de Limburgse Energie Subsidie energie besparende maatregelen getroffen, van dakisolatie en HR++ glas tot zonnepanelen en zonneboilers. Ook is bij bijna alle Venrayse basisscholen De gemeente Venray organiseert een fotowedstrijd met als thema 'De mooiste plekjes in Venray'. De drie beste foto's worden beloond met een waardebon en geplaatst in de nieuwe gemeentegids van 2010. U kunt nog tot 14 september meedoen. De grenswijziging is aanleiding voor deze fotowedstrijd. Want met een mooie foto kunt u aan de inwoners van Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck in de nieuwe gemeentegids laten zien hoe mooi Venray is. En andersom natuurlijk! Kijk voor de spelregels op www.venray.nl Actueel Fotowedstrijd. Nederlanders vinden het gebrek aan respect en solidariteit een groot maatschappelijk probleem. Tegelijkertijd zijn we er niet zo van gediend dat de overheid ons aanspreekt op ons gedrag. Maar iemand moet het voortouw nemen. Om die reden wil het kabinet, in overleg met u, komen tot een overzicht van de gedeelde waarden in Nederland. Het is belangrijk voor de kwaliteit van onze samenleving om die waarden weer goed op ons netvlies te hebben. Via de website www.handvest- burgerschap.nl kan iedereen mee doen aan de discussie. De eerste discussieronde is inmiddels afgerond. In de verdiepingsronde wordt per element van burgerschap een aantal stellingen geselecteerd, waarvan u mag bepalen of deze essentieel zijn voor verantwoorde lijk burgerschap. Dus hoe vindt u dat je met open vizier naar de samenleving kunt kijken? We horen het graag. De stellingen zijn gebaseerd op de eerdere discussie. Doet u mee? De resultaten van de discussie komen terug in een handzame uitgave. We laten uw inbreng en die van anderen er graag in terugzien! De gebiedscommissies Venray/Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas/Sevenum organiseren op donderdag 17 september een informatieavond over groene (subsidie-) regelingen. Eigenaren en gebruikers van het landelijke gebied kunnen in aanmerking komen voor bepaalde groene (subsidie-) regelingen. Denk bijvoorbeeld aan de huidige regelingen 'Subsidie Agrarisch Natuurbeheer' en 'Subsidie Natuurbeheer'. Beide regelingen worden binnenkort aangepast tot één nieuwe regeling, genaamd 'Subsidiestelsel Natuur- en Landschapsbeheer'. Het voordeel is dat de vergoedingen omhoog gaan en de regeling eenvoudiger wordt. Ook de Natuurschoonwet, het beleid van 'Mensgerichte Natuur' en het 'Soortenbeleid' van de provincie geven in vele gevallen mogelijkheden voor een financiële bijdrage. Meer informatie Tijdens de informatieavond van 17 september worden de verschillende regelingen uitgelegd en kunt u hier ook vragen over stellen. De gebiedscommissies organiseren deze avond in samenwerking met de provincie Limburg, Dienst Landelijk Gebied en de Milieucoöperatie Peel en Maas. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom in café-zaal 't Veule in Veulen. U hoeft zich niet van tevoren aan te melden. Kijk ook eens op www.plattelandinuitvoering.nl. energiezuinige verlichting aangebracht. Met een goed lichtrendement wordt hier de komende jaren flink wat energie bespaard. Wat kun je zelf doen? De gemeente Venray hoopt dat de Dag van de duurzaamheid voor inwoners aanleiding is tot nog meer duurzame activiteiten. Natuurlijk kun je ook een bijdrage leveren door zelf op 09-09-09 een activiteit te organiseren. Dat kan van alles zijn. Het organiseren van een bijeenkomst over duurzame verbeteringen op je werk bijvoorbeeld, of een leuke actie voor je klanten. Maar ook in je eigen huis, buurt of school kun je actief zijn, bijvoorbeeld met een inzamelingsactie of bewustwordingsactiviteit. "Zo kunnen wij op één dag met elkaar aan de buitenwereld laten zien dat wij duurzaamheid serieus nemen en samen aan oplossingen werken", zegt wethouder Patrick van der Broeck. "De gemeente Venray draagt elk initiatief een warm hart toe en wil lokale activiteiten zo mogelijk graag ondersteunen. Niet alleen op 09-09-09 maar op elk moment. Neem daarom contact op met de gemeente, zodat wij samen kunnen bekijken in welke vorm ondersteuning nodig en mogelijk is." Initiatieven kunt u aanmelden op www.dagvandeduurzaamheid.nu, en ook via gemeente@venray.nl. In een duurzame leefomgeving is er een goede balans tussen mens, milieu en economie. Daar is echter geen objectieve maatstaf voor. Voor veel mensen betekent duurzaamheid de aarde niet verder uitputten, oog hebben voor de behoeften van toekomstige generaties en een evenwichtige welvaartsverdeling tussen mensen wereldwijd. In een duurzame wereld zou bijvoorbeeld kunnen gelden dat er nauwelijks CO2- uitstoot plaatsvindt, dat mensen vooral biologisch geproduceerd voedsel eten, er eerlijke handel plaatsvindt en dat er energiezuinig wordt gebouwd met duurzame materialen. Maar het betekent ook gelijke kansen voor arbeidsgehandicapten of vluchtelingen, mensenrechten, of kleinschalige zorgprojecten. Voor velen is de vakantietijd voorbij en is het alledaagse werk weer opgepakt. Maar in de vrije uurtjes willen we nog wel lekker nazomeren en zo lang mogelijk genieten van het buiten zijn. Let bij gebruik van een vuurkorf of terrasverwarmer op de volgende tips: Vuurkorf - Gebruik schoon en droog hout. - Plaats de vuurkorf op een stabiele ondergrond en uit de wind. - Zorg voor voldoende vrije ruimte, zodat de hitte weg kan. - Houd kinderen en dieren buiten bereik van de vuurkorf. Terrasverwarmer op gas - Controleer bij aankoop of er een CE-keurmerk aanwezig is. Een CE- keurmerk geeft aan dat de verwarmer op veiligheid is gecontroleerd en dat er instructies bij zijn geleverd. Alle terrasverwarmers uit de Europese Unie hebben een CE-keurmerk. Er zijn echter steeds meer verwarmers op de Nederlandse markt van buiten de Europese Unie die niet over het keurmerk beschikken. - Controleer bij aankoop of de terrasverwarmer is voorzien van een omvalbeveiliging, zodat de gastoevoer stopt. - Controleer bij aankoop of de gaskraan een stand heeft die alleen toe staat dat hij in laagstand kan worden ontstoken om een steekvlam te voorkomen. - Lees goed de gebruiksaanwijzing en de installatie- en veiligheids voorschriften. - Plaats de terrasverwarmer op een stabiele ondergrond, uit de wind en nooit in een besloten ruimte. - Voer zelf geen reparaties uit, laat dit over aan een erkende installateur. Meer informatie en tips vindt u op www.brandweerln.nl. jANSSENtJONG yV In juli werd het eerste proefvak van het revolutionaire asfalt BSA 100 gepresenteerd; een initiatief van Biturec, Infra Quality Support en Janssen de Jong Infra BV. adv week 36.indd 15 02-09-2009 15:50:11

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15