Kindervakantiewerk in het teken van circus Kinderen genieten. Gemeente maant pluimveehouder Juridisch steekspel opvang asielzoekers Subsidie voor woningbouw Melkcursus Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Veertigste activiteitenweek op 3, 4 en 5 september Donderdag 3 september 2009 - Pagina 11 Stichting Kindervakantie werk Swolgen zet dit jaar op 3, 4 en 5 september zomeracti- viteiten op touw. In de zomer vakantie van 1969 werden de eerste activiteiten georgani seerd voor de schoolgaande jeugd in Swolgen door enkele vrijwilligers. In de beginjaren werden een aantal activiteiten, verspreid over de zomervakantie, aangeboden. Vanaf 1984, toen een en ander for meler georganiseerd werd in een stichting, heeft het programma zich geleidelijk aan ontwikkeld tot de huidige vorm. In de laatste week van de zomervakantie wordt voor de kinderen een driedaags programma georganiseerd, waar bij de activiteiten zijn opgebouwd rondom een bepaald thema. Het thema voor dit jaar is het circus. Drie dagen zijn de kinderen bezig met spellen en activiteiten die te maken hebben met het circus. Daarbij zal het ontwikkelen van een eigen circusact niet ontbre ken, maar ook gaan de kinderen genieten van een mooi en span- nend optreden. Het kindervakantiewerk heeft al veertig jaar een duidelijk plek in de Swolgense dorpsgemeen schap. De opzet en voorbereidin gen voor de activiteiten worden gedaan door het bestuur en de technische commissie van de stichting. Tijdens het driedaagse Een foto uit de oude doos. programma zijn er steeds weer ouders en oudere jeugd uit Swol- gen die meehelpen om de zomer- activiteiten tot een waar feest voor de kinderen te maken. Diverse deelnemende kinderen van jaren geleden zijn de helpende ouders van nu. De activiteiten van Stichting Kindervakantiewerk Swolgen zijn overigens breder dan de zomerac- tiviteiten in de vakantie. Jaarlijks worden ook festiviteiten geor ganiseerd tijdens St. Maarten en Koninginnedag. Verder wordt in samenwerking met hengelsport vereniging de Schol een visoch- tend georganiseerd. OPTOCHT Op zaterdag 5 september trek ken de kinderen rond de klok van 18.00 uur in een circusoptocht door Swolgen, waarbij zij hun cir cusact zullen tonen aan de Swol- gense toeschouwers. Met deze optocht nodigen de kinderen tevens alle (oud-)vrijwilligers en belangstellenden uit om met hen feest te vieren in de tent van het kindervakantiewerk op sportpark Kerkebos te Swolgen. Voor ieder een, die op een of andere manier betrokken is geweest bij Stichting Kindervakantiewerk Swolgen, zijn er dan vast momenten van her kenning uit de 40-jarige geschie denis. Kindervakantiewerk Wanssum/ Geijsteren ging dinsdagmorgen feestelijk van start. De ongeveer 150 kinderen doen mee aan de activiteiten die tot en met vrij dag door de leiding op touw zijn gezet. Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsten, dat in 1981 is ontstaan, staat dit jaar in het teken van het thema 'jungle'. De kinderen die meedoen komen uit groep drie tot en met acht van de basisscholen van Wanssum en Geijsteren. Speciaal voor de jeugd die buiten de boot valt, de peuters en kleuters uit Wanssum en Geijs- teren, wordt op vrijdag 4 septem ber een programma voltooid dat inspeelt op de behoeften van de jongste jeugd. Tijdens de editie van dit jaar wordt afscheid geno men van Myriam 'Moeke' Voesten, die na zeventien jaar stopt als vrijwilligster van Kindervakan- Genieten van tal van activitei ten tijdens Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren. tiewerk Wanssum/Geijsteren. Speciaal voor haar houdt de orga nisatie op vrijdag 4 september een optocht. Bouten moet illegale activiteiten zo spoedig mogelijk stoppen De gemeente Meerlo-Wans- sum maant pluimveehouder Frans Bouten uit Wanssum. Die heeft in een voormalige stalruimte aan de Blitters- wijckseweg 25.000 kuikens ondergebracht, terwijl op het gebouw sinds de vaststelling van het bestemmingsplan Burgemeester Ponjeestraat in februari 2009 een woonbe stemming rust. Bouten moet van de gemeente zo spoedig mogelijk alle door hem aan gebrachte voorzieningen, én alle kuikens, verwijderen. "De gemeente blijft handhaven en beziet nu hoe zij de pluimvee houder kan bewegen de activi teiten zo spoedig mogelijk te stoppen", laat een woordvoer der desgevraagd weten. Pluimveehouder Bouten heeft sinds vorige week tegen de regels in 25.000 kippen in de stalruimte ondergebracht. Tot groot onge noegen van de gemeente Meerlo- Wanssum, die op 11 augustus al constateerde dat Bouten bezig was om een voormalige stalruim- te klaar te maken voor het hou den van pluimvee. Bij de derde stal, gezien vanaf de voormalige bedrijfswoning aan de Blitters- wijckseweg 2, is tevens een voe dersilo teruggeplaatst. Ook de voederleiding naar de stalruimte is doorgetrokken en de drinklei- dingen zijn opnieuw aangebracht. Verder is de vloer in de stalruimte voorzien van houtzaagsel. De werkzaamheden die zijn uitgevoerd, zijn in strijd met de Woningwet, heeft het bureau Veiligheid en Handhaving van de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum de pluimveehouder inmiddels schriftelijk te kennen gegeven. Het is namelijk verbo den te bouwen zonder of in afwij king van een door de gemeente verleende bouwvergunning. 'Tevens is het verboden gronden en bouwwerken te gebruiken of te laten gebruiken in strijd met het bestemmingsplan', meldt de gezamenlijke handhavingsdienst in de brief. De door Bouten geplaatste voedersilo is volgens de handhavers een bouwvergun- ningplichtig bouwwerk, waarvoor de pluimveehouder geen vergun ning heeft aangevraagd noch verkregen. Tevens heeft hij de stal diverse voorzieningen aange bracht waarvoor ook een vergun ning verplicht is. Als Bouten niet zelf een eind maakt aan geconsta teerde overtredingen, dan zal de gemeente Meerlo-Wanssum een handhavingsbesluit nemen. Bou ten kan tegen dit besluit bezwaar aantekenen. KOOPCONTRACT Bouten verkocht zijn boerderij inclusief stallen en grond vorig jaar aan projectontwikkelaar Theo Vissers uit Wanssum. Tegen de regels in verwijderde de pluimvee houder uit twee stallen de isolatie en uit alle stallen de stalinrichting. Ook de voersilo's werden door hem weggehaald, maar een nieu we werd onlangs tot grote verbijs tering van Theo Vissers bij een van de stallen geplaatst. "Eerst stript hij alles illegaal, en nu gaat hij weer gewoon een pluimveebedrijf beginnen. Terwijl op dit perceel een woonbestemming zit sinds op 16 februari het bestemmingsplan Burgemeester Ponjeestraat in wer- king is getreden. Dit is toch te gek voor woorden?" Vissers wil in het gebied 68 huizen bouwen en de voormalige boerderij van Bouten opsplitsen in twee woningen. Volgens hem is er een geldig koopcontract, maar dat wordt bestreden door Bouten. De pluimveehouder claimt dat hij nog altijd juridisch eigenaar is van zowel de grond als de panden aan de Blitterswijckseweg 2. Dat wordt bevestigd door Theo Vissers. "De akte moet immers nog pas seren bij de notaris, maar Bouten weigert hieraan zijn medewerking te verlenen." Door een verschil van inzicht over de voorwaarden, Bouten en Visssers liggen met elkaar in de clinch over een pers leiding van het waterschap die onder het beoogde bouwterrein ligt, kan Vissers naar eigen zeggen de koopakte voor het pluimveebe- drijf en de bijbehorende bedrijfs woning nog niet laten passeren bij de notaris. "Dat geschil met het waterschap moet Bouten eerst regelen, want door die leiding kan ik vier woningen minder bouwen op het terrein en Bouten wil deze schade niet aan mij betalen. De levering heeft daardoor nog niet plaatsgevonden, maar de koopak te is nog steeds intact." De projectontwikkelaar snapt dan ook werkelijk niet waarom het college van B en W begin augustus heeft besloten om de voorgenomen vaststelling van het bestemmingsplan voor de Blitters- wijckseweg 2 - het opsplitsen van de boerderij in twee woningen - voorlopig niet op de raadsagen- da wil zetten. De vaststelling van het bestemmingsplan kan volgens het college van B en W pas op de raadsagenda worden geplaatst als de juridische levering daadwer kelijk, via notariële akte, heeft plaatsgevonden. 'Reden hiervoor is dat is vast komen te staan dat de juridische eigendom nog niet in handen is van de projectontwik kelaar, de heer Vissers. Aangezien een eventuele bouwaanvraag om het bestemmingsplan te effectu eren niet-ontvankelijk zou moe ten worden verklaard, getuigt het op dit moment niet van een goede ruimtelijke ordening om het bestemmingsplan nu vast te stellen', schrijven burgemeester en wethouders in een brief aan de raad. "Een blunder van het gemeentebestuur. De zoveelste", verzucht Vissers, "want ik ben de economische eigenaar van het perceel met opstallen, dat staat zwart op wit. Bouten frustreert de gang van zaken, ik niet." De projectontwikkelaar uit Wanssum leeft al jaren in onmin met de gemeente Meerlo-Wans- sum over de ontwikkeling van diverse bouwplannen. Hij claimt inmiddels al ruim 1 miljoen euro schade van de gemeente. De archi tect zegt dat bedrag verloren te hebben door onbehoorlijk han delen van de gemeente bij het opstellen van het bestemmings plan voor de locatie van het voor malig tuincentrum en het naast gelegen pluimveebedrijf van de familie Bouten in Wanssum. Daar door zou het nieuwbouwproject nog altijd niet in gang zijn gezet. Frans Bouten wilde desgevraagd geen reactie geven op de laatste ontwikkelingen. Ook zijn adviseur was vanwege vakantie niet bereik baar. Het is dinsdag een mara thonzitting van ruim vier uur bij de commissie bezwaar schriften. Het draait allemaal om de dwangsom van 750.000 euro die de gemeente Meerlo- Wanssum heeft opgelegd aan het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers). De raad zaal in het gemeentehuis van Venray is met twintig perso nen zwaar bezet. Advocaten en hun assistenten sjouwen met loodzware tassen en dozen met stapels papieren en pleit nota's. Aan de ene kant zit de gemeen te met burgemeester Joep Hahn, voorlichter Hayke Hendrix en advocaat Tycho Lam met zijn twee assistenten. Aan de overkant telt de delegatie van het COA ook vijf personen, inclusief advocaat J. Procee van Pels Rijcken Droog lever Fortuijn advocaten en nota rissen. Horion International is van de partij namens het klooster Sint Joseph en Ubink vastgoedadvoca- tuur behartigt de belangen van Lenvast BV, de eigenaar van het voormalige klooster. Dan zijn er de buurtbewoners Huub Driessen, Frits de Swart en Ger Verstraelen en zijn vrouw, die vertegenwoor digd worden door twee advoca ten. STEEKSPEL Het steekspel gaat beginnen. Decimeters hoge dossiers liggen op tafel en dikke pakken papier vol juridische taal worden ver spreid. Advocaat Tycho Lam steekt van wal. In een uitgebreid betoog laat hij weten dat de gemeente Meerlo-Wanssum de dwangsom niet laat vallen. Want de opvang van asielzoekers past niet binnen de bestemming (horeca en maat schappelijke doeleinden) van het kloosterhotel. Op woensdag 1 juli heeft de rechtbank van Roermond echter een andere uitspraak gedaan. De rechter stelde het gemeentebe stuur in het ongelijk. De rechter is van mening is dat de opvang van vluchtelingen niet in strijd is met het bestemmingsplan. De gemeente heeft aan het COA laten weten de uitspraak van de rechter te volgen. Maar de bodem procedure loopt gewoon door. De gemeente blijft van mening dat asielzoekers niet gelijkgesteld kunnen worden met hotelgasten. Daarom verschijnen de hoofd rolspelers dinsdag bij de bezwa- rencommissie. Voorzitter Jan van Roessel neemt alle tijd om alle betrokkenen hun zegje te laten doen. Het college van Meerlo- Wanssum zal namelijk een nieuw besluit nemen op advies van de commissie. Advocaat Lam heeft na herhaal delijk verzoek pas op 27 augus tus een kopie gekregen van de overeenkomst tussen het COA en de eigenaar van het pand. "Wat blijkt, het is alleen door de eige naar ondertekend. Dit is ronduit opmerkelijk en zelfs stuitend. Je mag toch verwachten dat het COA de rechter en het college correct informeert", aldus Lam. De rechter vond op 1 juli dat de bestemming van het pand ruim moest worden uitgelegd. Hij ver geleek het met een reisorganisatie die bed, bad en brood krijgt aange boden. Volgens Lam gaat het hier echter niet om een welzijnsactivi- teit. "Het COA gebruikt het hotel alleen als wachtkamer. Het valt ook onder het ministerie van Jus titie. Er gelden hier huisregels die ook gelden voor een asielzoekers centrum. Dit past duidelijk niet bij een regulier hotel. Het is gewoon in strijd met het bestemmingsplan. De exploitant is duidelijk een ver lengstuk van het COA, dat het hele reilen en zeilen bepaalt." BEDDEN Advocaat J. Procee van het COA vindt dat er juist sprake is van een 'klassieke exploitatie'. "Want het COA huurt alleen maar de kamers. Het is inderdaad, zoals de rechter zegt, te vergelijken met een ideële reisorganisatie." Dat het COA alle bedden heeft vervangen, strookt evenmin met gedrag van hotel gasten, vindt de gemeente. Procee spreekt dit tegen. "Als Madonna of de Rolling Stones hun intrek nemen in het Hilton Hotel, dan willen ze ook hun eigen bed heb ben. Dat wordt toch ook geaccep teerd door de hotelexploitant." Harrie Pieters laat namens de exploitant weten dat het toch iets anders ligt. "De bestaande bedden waren van hout of triplex. Vanwe ge de brandveiligheid vinden we stalen bedden beter." Het steekt de Tienraynaren dat de kapel niet meer als café gebruikt kan worden door de verenigingen. Volgens Pieters kunnen de dartsvereniging en de voetbalclub gewoon naar binnen, maar er wordt geen alcohol meer geschonken. Dat de darters een keer zijn weggestuurd door een beveiliger, zou op een misverstand berusten. Pieters meldde dat bin nenkort het café De Groene Lan taarn weer opengaat. Daar zouden de dorpsbewoners en de vereni gingen dan weer terecht kunnen. De omwonenden geloven er niets van. "Dat is al zo vaak gezegd. Dat café gaat echt niet open", meent Het Rijk verleent de gemeen te Meerlo-Wanssum een sub sidie van 140.000 euro als bijdrage in de bouw van 14 woningen. De gemeente hoopt hiermee een woningbouw project in Swolgen te realise ren, dat eerder niet doorging wegens onvoldoende belang stelling. Door de subsidie wor den de woningen aanmerke lijk goedkoper. De gemeente zal opnieuw de belangstelling peilen. Het gaat om het realiseren van bestaande woningbouwplannen op de in Swolgen bekende locatie pizzeria' met onder andere seni oren- en twee-onder-eenkapwo- ningen. De subsidie van maximaal 10.000 euro per woning wordt direct in mindering op de koop prijs gebracht. Gehoopt wordt, dat dit kopers over de streep trekt. De subsidie wordt uitgekeerd als ook daadwerkelijk dit jaar gestart wordt met de bouw. Bij voldoende belangstelling zal projectontwik kelaar en aannemer Fleuren uit Venray het project realiseren. Meerlo-Wanssum is één van de 155 gemeenten in Nederland die een bijdrage krijgen uit de rege ling. In totaal hebben 211 gemeen ten een aanvraag ingediend voor in totaal 607 projecten. De bijdra ge komt uit de zogenoemde 'Van der Laan-regeling'. Dit is een rijks regeling die in het leven is geroe pen om woningbouwprojecten vlot te trekken die door de econo mische crisis stil dreigen te vallen. Gemeenten konden zich de afge lopen twee maanden inschrijven voor deze subsidie. Het gaat in alle gevallen om nieuwbouwplannen voor koopwoningen waarvoor de bouwvergunnning al verleend is, maar die stil liggen omdat het minimale aantal woningen nog niet verkocht is. Voor de regeling is aan Lim burg 7,5 miljoen euro toegekend. De provincie legt daar nog eens 2,5 miljoen euro bij, zodat voor zeker duizend woningen een sub sidie beschikbaar is. Per nieuw gebouwd huis betekent dit een korting van maximaal 10.000 euro op de aankoopprijs. Hoe deze korting verrekend wordt met de huizenkopers, dient nog per gemeente verder uitgewerkt te worden. Extra vergadering gemeenteraad in september De gemeenteraad en raadscom missies van de gemeente Meerlo- Wanssum vergaderen extra in de maand september. De onderwer pen van de vergaderingen worden nog door de voorzitters van de politieke partijen vastgesteld. De agenda's en de stukken zijn vanaf 9 september via de gemeentelijke website te raadplegen. De com missievergaderingen vinden op 14 september aanstaande plaats: de commissie Ruimte en Economie begint om 19.30 uur en de com missie Leefbaarheid en Bestuur om 20.15 uur. De gemeenteraad vergadert op 21 september 2009 en begint om 20.00 uur. Rock the house OJC Merlin presenteert op zaterdag 5 september de eerste editie van Rock the house. Deze avond zorgen vier dj's ervoor dat de voetjes zeker van de vloer gaan. Rond 22:00 uur opent dj Sam Duijf Rock the house. Verder treden op Mickey C. uit Horst, Funkmaster B. en The Stoned Apes. Vj Vidolic zorgt voor 'audiovisuals' op zeven verschillende schermen. Meer informatie over Rock the house of de dj's: www.ojcmerlin. nl. De deuren gaan open om 21:00 en een entreekaartje kost 5 euro. Een oude foto van de deel nemers aan een melkcursus in 1948. Van links naar rechts: Ben Heijligers, Teng Poels, Jan de Ruij- ter, Mia Bartels, Mia Vousten, Theo Geurts, Truus Jenneskens, Jan Cox, Sef Poels, N. Rothof. Tweede rij: Truus Aerts, Nelly Janssen, Jacoba Smits, Nel Reijntjes, Trien Reijn- tjes, Leida Hendriks, Nella Smits, Marie Brouwers, Amalia Thiesen, Koos Luipers. Derde rij: Sef Mooren, Sef Grüntjes, dhr. Palmen, meester Van Heugten, Pierre Bartels, Sjaak Bartels, Theo Mooren. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11