Wereld van een un\-introductie mm oe favor\ete youtubefiimpjes van cndy van geren win een nintendo wii van den munckhof bv console sports pack! ill t* i fl-^11 PEEL EN MAAS Donderdag 27 augustus 2009 - Pagina 9 Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Nathalie Minten, Angela Pouwels, Roos Versteegh Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Het leek me een topidee: tijdens mijn introductietiendaagse op de universiteit van Nijmegen hier tegelijkertijd een column over schrijven. Is ook een leuk idee; bij nader inzien echter vrij onprak tisch. Maar omdat er uiteindelijk altijd een keuze is, maak ik nu, om half 3 's nachts, de keus om een poging te wa gen. Dit klinkt misschien minder held haftig dan het is, omdat jullie nog niet wisten dat ik al een dag in de volle zon heb gesplashtennist, gehockeyd en ge- tjoekbald. Tevens heb ik midden in de stad op de origineelste manier mogelijk, met zo weinig mogelijk ledematen op de grond gelegen, heb ik met 15 mensen de gaten in een hek geteld voor een speurtocht, en tot slot ben ik nog uit ge weest (en over een opstapje gevallen). körtom: de introductie van een univer siteit is gewoon heel veel lol in tien (of vier of vijf of zeven) dagen gepropt. Ik kan jullie één ding vertellen: je wordt er doodmoe van. Maar dat is het ook ont zettend waard, want alles wat je doet en onderneemt, doe je met toffe nieu we mensen die je tijdens je introductie snel leert kennen. En het leuke is dat je allemaal al een ding gemeen hebt: interesse in het onderwerp van je stu die. In mijn geval: Engels! Dus jongens en meisjes, de introductie is zeker aan te raden, met als enige mindere aspect err.. doodmoeheid? Tot ooit! (Als ik het overleef.) Roos Versteegh JEAN5 MODE CASUALS De belangrijkste verschillen tussen het hbo en de universiteit hebben we hieronder in een schemaatje verwerkt. .Cv-:*,,- hogeschool (hbo) gestructureerd toepassen bestaande kennis beroepsgericht vragen beantwoorden stages door de hele opleiding 4 jaar (Je hebt dan een bachelortitel) meer controle reflecties universiteit (wo) persoonlijke invulling genereren nieuwe kennis theoretisch en abstract vragen stellen afstudeerstage/eindonderzoek 4 jaar (Je hebt dan een mastertitel) minder controle onderzoeken w ér w jr Elk jaar staan vele vwo'ers voor de keuze: hbo (hogeschool) of wo (universiteit)? Ook havisten kunnen voor deze keuze komen te staan, nadat zij een propedeuse op het hbo hebben behaald. Maar hoe weet je nu wat beter bij je past? Als jij dit jaar of over een paar jaar voor deze keuze komtte staan, is dit artikel iets voor jou. Buiten bovenstaande rijtjes om, zijn er nog andere belangrijke overwegingen. Hbo'ers zijn bijvoorbeeld veel meer in trek op de arbeidsmarkt omdat de hbo-opleidingen zo praktijkge richt zijn. De studiebelasting van hbo en wo is ongeveer gelijk aan elkaar maar op het hbo zul je veel meer bezig zijn met reflecteren en met projecten. Op de universiteit daarentegen, zul je veel (kleine) onderzoeken doen en vooral met kennis bezig zijn.Van vwo'ers wordt vaak verwacht dat zij naar de universiteit gaan. Toch is het verstandig ook hbo-mogelijkheden te bekijken, omdat de universiteit niet per se beter voor je hoeft te zijn. Ons advies: win voldoende informatie in over de opleidingen waartussen je twijfelt. Je de caan kan je hierbij helpen. Ook meeloopdagen zijn een echte aanrader omdat je dan een heel goed beeld krijgt van je opleiding. ÜMVK Mango, caramel-hazelnoot en chocola. Vind je dat een slechte combinatie ijs? Nou, wij wel. Toch was dat de combinatie die wij testten om erachter te komen welke ijssalon de beste van Venray en omgeving is: Barto's, De Verleiding of Clevers? De verleiding (3) De ijsvitrine van De Verleiding is een traktatie voor het netvlies. Het ijs is bijzonder mooi aan gekleed en elke smaak ziet er verleidelijk uit (It's all in the name). De Verleiding levert echter wat puntjes in als het aankomt op terrasruimte, en hoewel de zaak er verder aardig verzorgd uitziet, ergeren we ons aan een bordje waarop het woord 'aardbeien' verkeerd gespeld staat ('aarbeien'). Na afgerekend te hebben (0,90 euro per bol), begonnen we aan ons mangobolletje. Helaas erg zuur, maar zeker niet kunstmatig. Na mango was het bolletje chocolade-ijs aan de beurt. Dat bolletje was eerst erg lekker, maar smolt erg snel en werd later wat flauwer van smaak. De scrok (ja, zo heet caramel-hazelnoot hier) was acceptabel, al bleef er na afloop een vettig laagje achter in onze gehemeltes. Gelukkig is De Verleiding erg goed bereikbaar, en bovendien past deze ijssalon goed bij het karakter van de Grote Markt. Barto's (2) Op het vrij ruimtelijke terras van Barto's kun je goed zitten, al is het door de ligging geen plek waar veel mensen voorbij komen. Daardoor levert Barto's punten in op het gebied van sfeer. Wat meteen opvalt bij het bestellen van het ijs, is dat Barto's nadrukkelijk aangeeft koemelkvrij ijs te hebben. Een pluspunt! De zaak ziet er gezellig uit en je wordt goed geholpen, maar helaas doet de smaak van het ijs wat kunstmatig aan. Ge lukkig krijg je bij Barto's wel grote bollen ijs, en dat mag ook wel voor 0,90 euro per bol. Clevers (1) Nog niet zo lang geleden opende Clevers (die ook al in Grubbenvorst en Arcen zit, red.) een fili aal in het idyllische Overloon. Dat was een goede zet, zo blijkt uit het bijna voortdurend overladen terras. De drukte was een goed voorteken. En inderdaad: bij Clevers zou je de drukte kun nen zien als een graadmeter voor de kwaliteit van het ijs. Dat bleek toen we het proefden: caramel-hazelnoot (hier: croccantino) en choco lade waren voortreffelijk. Omdat Clevers geen mango had (minpuntje), moesten we het doen met een vervangende smaak: exotica. Gelukkig smaakt dit zomerse ijs net zo goed als de naam doet vermoeden: verfrissend en zeer fruitig. De ligging van Clevers is (vanuit Venray) zowel een nadeel als een voordeel, want hoewel het ijs de fietstocht van zes kilometer meer dan waard is, zul je (waarschijnlijk) niet elke dag voor een ijsje richting Overloon fietsen. Voor de prijs hoef je het in elk geval niet te laten: 0,80 euro per bol, en dat voor een zeer royale hoeveelheid ijs. YouTube: wie kent het niet? Op de site vind je miljoenen uiteenlopende filmpjes. Iedereen heeft wel een of meerdere favoriete filmpjes. Wij vroegen Cindy van Gerven (16) naar haar favoriete youtubefilmpjes. 1. Eerste Liefde - INB Ondanks dat het eigenlijk geen filmpje is, moet deze bij mij toch echt op 1. Ik luister dit nummer iedere dag. Het nummer doet me bovendien heel erg denken aan een bijzonder persoon in mijn leven. 2. Jochem de Naakte Berenkiller Hier hebben m'n vriendinnen en ik al zo lang lol om, en dat blijven we waarschijnlijk ook nog wel even hebben. Ik ken het zo'n beetje uit mijn hoofd. Dat zegt genoeg, lijkt me. 3. Rupert - Hans leeuwen Mijn moeder liet me dit eens zien. Ik vond het geweldig. Het is gewoon typisch Hans Teeuwen. Dat zal ook wel de reden zijn dat ik het filmpje zo leuk vind. In elk geval verdient dit filmpje een plek in mijn top-3. DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray voor meer informatie kun je terecht in onze boekhandel hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl I 9 m u --.-■■■■■■■li Tube

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9