Dag van de Ouderen Puzzel en win! Klein Zwitserland II KV kVA Ilft I Kan Van Gool droomhuis bouwen? Vechtpartij in Venray Tegelenaar dreigt met ijzeren knuppel www.mijndierenspeciaalzaak.nl implantaten, klikgebit elke dag vrijblijvend Ingezonden ÓNDZORG PEEL EN MAAS Donderdag 27 augustus 2009 - Pagina 7 Venrayse lymepatiënte wil met petitie naar Tweede Kamer De 25-jarige Emma uit Ven- ray wil met een petitie meer aandacht vragen voor de ziek te van lyme. Zij wil de Tweede Kamer met handtekeningen ervan overtuigen dat we nog veel te weinig weten over deze verlammende ziekte. En daar moet snel verandering in komen, vindt Emma. Met meer onderzoek kunnen patiënten beter worden gehol pen en sneller hun normale leven weer oppakken. Er zijn nog 5000 handtekeningen nodig voor de petitie van de Nederlandse Vereni ging van Lyme Patiënten (NVLP) om het onderwerp in de Tweede Kamer aan de orde te krijgen. 'De ziekte van Lyme is een aandoe ning die veroorzaakt wordt door de Borrelia bacterie', legt Emma uit. 'Die komt in het lichaam terecht als men wordt gebeten door een teek, die met de bacte rie besmet is. Een teek is een klein insect, behorend tot de spinach tige. Hij leeft van bloed en maakt daarbij geen onderscheid tussen mensen en dieren. Dat betekent dat iedereen die bij lekker weer gaat wandelen in de natuur het slachtoffer kan worden van een tekenbeet. Bij een acute infectie en een directe behandeling is er weinig aan de hand. Maar als men al langer geïnfecteerd is wordt het zonder adequate behandeling een sluimerende ziekte met allerlei vervelende klachten tot gevolg. Bij Emma duurde het drie jaar eer ze wist dat een teek haar had gebeten. Ze had wel behoorlijke pijn in haar rug en was vaak moe. 'ik dacht dat het wel over zou gaan, ik ben geen doetje.' Gedurende die drie jaar ble ven er echter klachten sluimeren, niet wetende dat het van een tekenbeet was. Het afgelopen jaar begon Emma's lichaam steeds ver der op te spelen. Onder andere haar spieren verstijfden, kreeg ze sterke pijn in de gewrichten, voelde zich lichamelijk uitgeput en kreeg oogproblemen. Ook het korte termijngeheugen laat haar soms in de steek. Al die klachten belemmerde Emma ook steeds meer in haar werk. De pijn is soms zo hevig dat ze alleen maar op de bank kan liggen. 'Dat is echt niet om me aan te stellen. Denk je nou echt dat ik er op zit te wachten om zielig te doen? Ik wil ook gewoon net als ieder ander mens lekker leuke dingen doen, zonder dat ik pijn ervaar. Soms lig ik een dag op de bank en ben ik blij als ik een beetje normaal de trap op kan. Zeg nou zelf, dat zou jij toch ook niet willen?' Emma was intussen van huisarts gewisseld en die besloot haar op grond van de klachten toch maar op een tekenbeet te testen. Toen de borrelia bacte rie inderdaad werd aangetroffen, herinnerde Emma zich een verve lende plek op haar onderbeen, die ongeveer drie jaar eerder moest zijn ontstaan. Dit noemt men een Erythema Migrans (EM). Dit is de bekende huiduitslag die bij een tekenbeet hoort. Met de nu beschikbare infor matie werd dit toen helaas niet gezien als EM. Ze besloot direct op zoek te gaan naar medische hulp om deze ziekte uit te ban nen. Inmiddels is ze drie maanden onder behandeling met antibio tica. Daaraan voorafgaand, is ze regelmatig van het kastje naar de muur gestuurd. Ook kunnen de symptomen op andere ziektebeel den lijken. Ze kreeg daarom ook eerst een andere diagnose die niet juist bleek te zijn. En Emma is niet de enige. Al in 2005 stelden huis artsen bij ruim 17.000 Nederlan ders de ziekte van Lyme vast. Dat vaststellen van de ziekte, is een moeilijk proces. Omdat de stoffen dan al vaak een tijd in het lichaam zitten, wordt de diagnose bemoeilijkt. Ook is het een bacte rie die zich in meerdere gedaan ten kan voordoen waardoor deze door middel van de huidige stan daard testen moeilijk is vast te stellen. Naarmate de bacterie lan ger aanwezig is, dringt deze ook nog eens door tot in de weefsels en organen, die met medicatie vaak moeilijk te bereiken zijn. Met als gevolg dat de behandeling lan ger duurt. 'Dit is dan ook één van de punten die onder de aandacht gebracht moet worden', vindt Emma. 'Denk verder aan betere en betrouwbare testen, meer onder zoek, een betere behandeling en meer informatie en scholing aan artsen.' Nu ze na al die jaren van pijn en onzekerheid eindelijk weet waar ze aan toe is, laat ze het niet bij haar eigen genezingsproces. 'Ik ben vastberaden me in te zet ten voor mensen die lyme heb ben. Het verlamt je bijna letterlijk, maar zeker ook figuurlijk. Daar zit niemand op te wachten. Er is veel te weinig bekend over de ziekte, waardoor nog te veel mensen onnodig pijn lijden. We willen met deze petitie de ogen in Den Haag openen, want dit alles kost de samenleving echt veel geld.' De petitie is te vinden op: www. lymevereniging.nl. De naam Emma is om priva- cyreden gefingeerd. Iedere vrijdagavond stem men vele Nederlanders hun televisie af op de uitzending van Voetbal International. Met Wilfred Genee als vaste pre sentator en Johan Derksen als scherpe commentator. De groep Danny Vera is de huis band van het tv-programma. Lars Beuving (40), werkzaam bij het Muziekcentrum in Ven- ray, is de drummer van de for matie. En dus iedere week op tv te zien. De keuze voor countryrock- annex americanaband Danny Vera lag volledig bij Johan Derksen. Hij is een liefhebber van dit genre en laat regelmatig americanamuziek horen in zijn radioprogramma op de regionale zender RTV Rijn mond. Derksen is gecharmeerd van Danny Vera en dus werd de zanger gevraagd voor het tv-pro- gramma Voetbal International. En zo geschiedde. Danny Vera werd de zanger in de uitzending, maar met alleen een zanger kom je er niet. Er werd een band bij gezocht en zo kwam Lars Beuving in beeld. Als drummer was hij bekend bij DMP Productions en hij werd gevraagd om de drummer van Danny Vera te worden. Trots nam hij dit aanbod aan. Naast Lars Beu- ving werd Eric Swinkels uit Eind hoven als toetsenist aangesteld, Almer Kaasschieter uit Middel burg als de nieuwe bassist en Wim de Vliert uit Den Bosch neemt de tweede stem en de gitaarpartijen voor zijn rekening. De formatie heeft inmiddels al een paar keer bij Voetbal Inter national gespeeld. Lars Beuving: "We spelen de begintune, voor en na de reclameblokken, en aan het einde van het programma een eigen liedje van Danny Vera. Dit eindlied is iedere aflevering anders. Tijdens de opnames is het vooral veel wachten totdat je aan de beurt bent, maar dat gaat in een heel ontspannen sfeer. Als het eenmaal zo ver is, krijg je een sein- tje en dan moet je er staan. Tot nu toe is het me echt goed bevallen, het is heel leuk om te doen." "Wat ook leuk is om te doen, zijn de opdrachten die ik via DMP Lars Beuving. Productions krijg, zoals de Eagles Tribute Band. Zo heb ik onlangs op een groot countryfestival een aantal Amerikaanse muzikanten mogen begeleiden. Rob Crosby, songwriter van onder andere Ilse de Lange, en Steve Wariner. Steve Wariner is een grote naam in de USA, hij heeft daar acht nummer 1 hits gehad en drie Grammy Awards voor zijn werk mogen ont vangen. Steve Wariner heeft me na het optreden uitgenodigd om naar Nashville te komen. Dat zo iemand je uitnodigt, is de grootste waardering die je kan krijgen." Danny Vera is inmiddels vier keer geboekt voor theaters in Nederland en België en voor de Uitmarkt in Amsterdam. Daar zal de band op zaterdag 29 augustus spelen. Danny Vera is niet het eer ste grote project van Lars Beuving. Hij is al 15 jaar freelance drum mer en heeft met onder meer Terra Nova een tour door Japan gemaakt. Hij heeft met deze band drie albums uitgebracht, waarvan er in Japan al meer dan 250.000 zijn verkocht. Ook heeft hij met de band V-male bij onder meer Top of the Pops, Barend en van Dorp en op diverse festivals gespeeld. Naast al deze optredens is Lars Beuving werkzaam op de drumaf deling van het Muziekcentrum in Venray. "Ik vind het hartstikke leuk om er te werken. Ik zie hier veel verschillende mensen en ben op een leuke manier met mijn passie bezig. Bovendien kan ik nog niet leven van mijn bestaan als freelance drummer. Ik haal er mooie neveninkomsten uit, maar dat is nog niet voldoende. Geluk kig heeft het Muziekcentrum flexibele werktijden voor me. Ik kan iedere vrijdag op tijd weg en ook bij optredens mag ik minder uren maken. Zo kan ik het beste van twee werelden combineren: een leuke vaste baan en freelance drummen." Bushokje Aangezien ik regelmatig langs de bushokjes op de Langstraat mag rijden, ben ik een tijd gele den eens begonnen bij te houden hoe vaak de glasplaten van beide bushokjes nabij de Deurneseweg door 'weekendtuig' eruit worden geslagen. Ik moet helaas consta teren dat ik onderhand de tel ben kwijtgeraakt. Ik moet Veolia nage ven dat ze wel zeer volhardend zijn in het telkens maar weer repareren van deze bushokjes. En iedere keer dat Veolia besluit de glasplaten te vervangen, worden deze ook standaard de volgende vrijdag- of zaterdagnacht met veel (jeugdig) enthousiasme zeer professioneel vernield. Het moet voor Veolia toch goedkoper zijn om een keer iemand in te huren die voorzien van een goede nacht camera vanuit de nabijgelegen parkeerplaats enkele foto's kan maken van deze onbezonnen jongelingen, die op te sturen naar het politiebureau met het verzoek de jongens op te pakken en met terugwerkende kracht op te laten draaien voor alle vernielingen. Of wellicht dat de politie zelf eens die vrijdag of zaterdagnacht kan patrouilleren en de boosdoeners direct in de kraag kan grijpen. Of vraag ik nu iets abnormaals? Iedere keer maar weer een nieuwe glasplaat plaatsen is uit eindelijk alleen maar leuk voor de raddraaiers en -uiteraard- de glaszetter. Ik hoop alleen maar mijn eigen kinderen er niet bij betrokken zijn. John Janssen, Venray De Dag van de Ouderen, die door de Centrale van Ouderenver enigingen Venray wordt gehouden, vindt dit jaar plaats op donderdag 1 oktober in de Grote Kerk en in Schouwburg Venray. De dag is bedoeld voor alle mensen van 55 jaar of ouder in de gemeente Venray, of zij nu lid zijn van de ouderenbonden of niet. Om 13.30 uur wordt in de Grote Kerk een plechtige gezongen hoogmis opgedragen. Na de mis gaan de deelnemers naar de Schouwburg voor koffie en vlaai. Om 15.15 uur begint in de zaal een feestelijk programma, dat wordt ingeleid door de nieuwe voorzitter van de Centrale en de Seniorenraad, Trudy Eekhout. Daarna is er een optreden van de Toneelgroep 60+ uit Horst en van zangeres Altje Hendrix. Het programma duurt tot rond 17.00 uur, waarna er nog een uurtje kan worden nagepraat. Ouderen in Venray-kom die deze dag willen meemaken, kunnen op dinsdag 15 of donderdag 17 september tussen 14.00 en 16.00 uur kaarten kopen in ouderencen- trum De Kemphaan aan het Ken- nedyplein. Belangstellenden uit de kerkdorpen kunnen zich ook wenden tot de secretaris van de plaatselijke KBO-afdeling. Heling van auto's De Bovenregionale Recherche Zuid Nederland heeft woensdag op vier plaatsen in Nederland huiszoekingen verricht. Onder meer werden drie woningen en één loods doorzocht naar aan leiding van een onderzoek naar diefstal en heling van gestolen personenauto's. De huiszoekingen vonden plaats in Nijmegen, Venray, Landhorst en Deventer. Twee man nen van 39 en 46 jaar uit Nijme gen zijn aangehouden. Bij de huis zoekingen werden onder meer zes geheel of gedeeltelijk gestrip te personenauto's aangetroffen en in beslaggenomen. Deze auto's waren van diefstal afkomstig. De verdachten zijn in verzekering gesteld voor nader onderzoek. De vijftien auto's werden gestolen bij onder andere woninginbraken in onder meer Gelderland, Limburg en Noord-Brabant. PUZZEI^ÉM!' Doe mee en win 4 vrijkaartjes voor Speelpark Klein Zwitserland in Tegelen! 4 2 1 6 8 2 8 3 5 7 9 4 5 1 3 7 1 1 6 5 9 4 1 7 8 3 9 6 2 8 8 6 4 5 SPEELPARK Themacafé Pesten is niet cool! MEE Noord- en Midden-Lim burg houdt op donderdag 3 sep tember een themacafé in De Eve naar in Venray. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om te praten over onderwerpen die hen bezighou den, deze keer is dat Pesten is niet cool! Wat is pesten? En wat doe je als je wordt gepest? Dit zijn een paar vragen die aan bod komen. Er worden toneelstukjes opge voerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Het thema café is eens per twee maanden en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf achttien jaar. Aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Yvonne van der Vlerk van MEE Noord- en Mid den-Limburg via telefoonnummer (077)3961515. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord- en Midden- Limburg. MEE is een onaf hankelijke cliëntondersteuner voor iedereen met een beperking. Oud-schoolhoofd Veulen overleden Op 14 augustus is de voorma lige Venraynaar Joos Vollebergh op 89-jarige leeftijd overleden. Hij werd in augustus 1946 hoofd van St. Antoniusschool in Veulen. Daarvoor werkte hij als onderwij zer in Leunen. Vollebergh volgde in Veulen meester L. Claessens die als hoofd terugkeerde naar de school in Oirlo. Joos Vollebergh bleef slechts twee jaar in Veulen. Op 2 september 1948 was zijn afscheidsfeest. Hij werd opgevolgd door H. de Krijger uit Hatert. Volle- bergh verhuisde naar Heerlen om als leraar Frans aan de slag te gaan bij het Bernardinuscollege. De uitvaartdienst vond plaats op don derdag 20 augustus in Heerlen. Benzine gestolen Zondagochtend zijn nabij een tankstation aan de Venloseweg twee mannen van 27 en 24 jaar uit Venray aangehouden, nadat zij even voor 05.00 uur enkele jer rycans benzine hadden gestolen. Tijdens een patrouille reden agen ten voorbij het tankstation, toen ze plotseling twee mannen met jerrycans zagen wegrennen. Na een korte achtervolging wisten ze de verdachten die getankt hadden zonder te betalen aan te houden. Het tweetal is overgebracht naar het bureau. Tegen de mannen is proces-verbaal opgemaakt. Ruiten bouwkraan vernield De politie heeft zondagmorgen rond 07.30 uur een 22-jarige man uit Vierlingsbeek aangehouden op de Boxmeerseweg in Sint Antho- nis. Getuigen reden op de Box- meerseweg en hoorden herrie ter hoogte van de in aanbouw zijnde rotonde. Ze zagen de verdachte in een bouwkraan zitten. Hij probeerde te vluchten, maar de getuigen gingen achter hem aan. De man zag dat het geen had om ervandoor te gaan en bleef samen met de getuigen wachten op de politie. Hij werd aangehouden voor het vernielen van drie ruiten van de kraan. De man was na een avond stappen langs de bouw- kraan gefietst en besloot toen om in de kraan te gaan zitten. Hij is na verhoor heengezonden. Frank van Gool, directeur van OTTO Work Force, wil op een royale kavel in de punt Hoender- straat-Merseloseweg een grote villa bouwen. Twee buren hebben bezwaar gemaakt tegen het impo sante woonhuis. De rechtbank in Roermond heeft op 17 juli de bouwvergun ning geschorst omdat er was afge weken van het advies van wel stand. Op 26 mei had het college de bouwvergunning afgegeven. Omdat het bouwplan niet hele maal paste in het bestemmings plan, moest er een vrijstelling verleend worden. Het college had tevens besloten een naast het per ceel gelegen groenzone aan Van Gool te verkopen. Deze groen strook wordt als tuin ingericht. Ook voor het gewijzigde gebruik van deze strook moest een vrijstel ling worden verleend. De rechter adviseerde de gemeente het plan opnieuw door ARK, de voorma- lige commissie welstand, te laten beoordelen. Dit is gebeurd op 11 augustus. Om een positief advies te krijgen heeft Van Gool het bouwplan iets aangepast. Er was kritiek op de wit geschilderde villa die daardoor teveel zou opvallen in de omgeving. De kleur van de gevels van de woning en het bijge bouw is nu veranderd van wit in crèmewit. Ook is de beplantings plan van de tuin gewijzigd, met onder meer de aanplant van gro tere bomen, waardoor de woning beter landschappelijk wordt inge past. Het adviesbureau ARK is te spreken over het nieuwe tuinont werp. Door voor een crèmekleur van de gevels te kiezen, wordt de indrukwekkende woning minder opvallend en meer ingetogen. Afgelopen dinsdag heeft het college ingestemd met het gewij zigde plan. Er hoeft geen nieuwe bouwvergunning te worden ver leend. Maandagavond heeft er rond 17.00 uur een vechtpartij plaatsge vonden op de Bachstraat. Daarbij zijn drie mannen uit Venray aange houden van 22, 25 en 21 jaar oud. Hoe en waarom de ruzie is ont staan en wat er zich precies heeft afgespeeld, is op dit moment nog niet geheel duidelijk. Wel is er een steekwapen aangetroffen. Het is op dit moment nog onduidelijk of hier ook daadwerkelijk mee gesto- ken is. De 22-jarige en de 25-jarige man raakten beiden licht gewond. De drie verdachten zijn in verzeke ring gesteld en worden verhoord. De politie heeft een buurtonder zoek ingesteld en vraagt eventuele getuigen, of mensen die iets heb ben gehoord of gezien rond deze tijd, contact op te nemen via 0900 8844. Mensen kunnen ook ano niem tips geven via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Dinsdagavond is op de Bazuin straat in Venray een 39-jarige man uit Tegelen aangehouden, vanwe ge het verstoren van de openbare orde en het beledigen van agen ten. Naar aanleiding van een mel ding dat een grote groep jongeren bij een winkelcentrum de boel op stelten aan het zetten zou zijn, gin gen agenten omstreeks 23.30 uur ter plaatse. Eenmaal aangekomen zagen zij geen groep mensen meer, maar liep er slechts één persoon vanuit de Bazuinstraat in de richting van de politieauto. De man was opge fokt en liep scheldend met een ijzeren knuppel in zijn hand. Toen de agenten de man hierop aan spraken, reageerde hij agressief en negeerde het verzoek de knuppel te laten zakken. Hij werd daarop aangehouden door de agenten. De Tegelenaar verzette zich echter, waarop een worsteling ontstond. Uiteindelijk wisten de agenten de verdachte te boeien en over te brengen naar het bureau. De knuppel is in beslag genomen. handig toch! al mijn huisdierartikelen gratis thuis bezorgd. Jongeren bekeurd Agenten hebben in Venray zeven bekeuringen uitgeschreven voor overlast in het winkelcentrum aan de Kiosk. Daar kregen vijf jongeren van 16 tot 19 jaar zater dagavond een bekeuring omdat ze onnodig bij het winkelcentrum rondhingen. Twee van hen kregen nog een extra bekeuring omdat ze zich niet konden identificeren. Politiek café De Tweede Kamerleden Ray mond Knops en Ger Koopmans en gedeputeerde Ger Driessen houden iedere twee maanden een openbaar politiek café in Noord Limburg. Tijdens deze bijeen komsten wordt zowel aandacht besteed aan de landelijke politiek als de provinciale politiek. Op zaterdag 5 september wordt er een politiek café gehouden in café 't Hukske aan de Schadijkerweg in Meterik.Aanvang: 10.00 uur. Man aangehouden In de nacht van vrijdag op zater dag is omstreeks 4.45 uur een 24-jarige man uit Vierlingsbeek op de Helderse Duinen in Over- loon aangehouden omdat hij zich weigerde te legitimeren. De politie ontving een melding dat er door een aantal perso nen, in een achtertuin, brand werd gemaakt. De bewoner kreeg een bekeuring uitgereikt. De 24-jarige man, die ook aanwe zig was bij het vuur, is aangehou den omdat hij zich niet wilde legi timeren. Geslaagd Jos Elfring is op 17 augustus geslaagd aan de Technische Uni versiteit in Eindhoven aan de faculteit werktuigbouwkunde. Zijn afstudeeronderwerp is System Identification and Multi- variable Control of a Hydraulically Actuated Pushbelt CVT. Oliespoor leidt naar verdachte Een oliespoor op de Overloon- seweg in Venray heeft de politie zaterdagochtend naar een 25-jari- ge man uit Overloon geleid. Die was dronken van de weg geraakt, waarop de auto lekte. Het spoor eindigde bij een voertuig voor een woning aan de Overloonseweg. Bij de 25-jarige kentekenhouder werd aangebeld. De man verklaarde niet gereden te hebben. Hij werd ech ter toch overgebracht naar het politiebureau waar een blaastest werd afgelegd. Kanker en werken Het Toon Hermans Huis Venlo houdt op dinsdag 15 september de lezing Kanker en (niet) werken. De lezing wordt gegeven door J.C.F. Schellekens, verzekeringsarts UWV De lezing duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl Verlamd door tekenbeet Lars Beuving drumt in Voetbal International Er wordt elke week een puzzel gepubliceerd waarvan u de oplossing kunt doorbellen om kans te maken op de prijs. Zo doet u mee: Om kans te maken op een prijs, belt u de oplossing door naar 0909-5010215 (max. 0,44 a. p.g.'t. Daar wordt u gevraagd om één bepaalde rij cijfers van de door u gevonden oplossing in te toetsen.Uit alle juiste inzendingen wordt de winnaar getrokken. Veel succes! *(max. 0,44 ct. p.g. de kosten voor het gebruik van uw mobiele telefoon) Op deze puzzel zijn de algemene voorwaarden van de uitgever van toepassing. Deze actie is een samenwerking met www.puzzelland.com. Schrijf decijfers 1 tot: en met: 9 elk één keer in alle horizontale rijen en vertikale kolom- men,en in elkvan denegen vierkantjesvan 3x3vakjes. Oplossing vorige week: De winnaar van week 33 is: familie Spreeuwenberq uit Ysselsteyn Klein Zwitserland is een speelpark in het groen met uiteenlopende attracties. Bij ons staat spelen en avontuur in het groen centaal. Kinderen kunnen zich uitleven op touwbruggen hoog tussen de bomen. In de langste glijbaan van Europa of op de hoogste schommel van Nederland! Los de puzzel op en win vier entreekaartjefvoor Klein Zwitserland. Kijk voor alle informatie oAww.kleiin-zwitserland.nl eld. Over de uitslag wordt niet Haar voor voorlichting

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7