D D 9 m 1 yy Datum: 6 september 2009 Plaats: Atletiekbaan ATV Aanvang taptoe 14.00 uur Aanvang finale 16.20 uur Terrein open om 13.30 uur Gratis entree! -nn s PEEL EN MAAS Donderdag 21 augustus 2009 - Pagina 23 Op 11 april 1911 ontstond na een feestavond van een Dordrechts jon gensvereniging de muziekvereniging Jubal. Nu, enkele decennia later, heeft het korps diverse veranderingen ondergaan en zijn de veldshows een steeds belangrijker onderdeel gewor den van Jubal. De muziekvereniging Jubal bestaat uit 5 onderdelen met in totaal zo'n 400 leden. Tijdens de jubileumtaptoe in Venray zal voor u "Jubal Drum and Bugel Corps" optreden. Dit onderdeel van Jubal bestaat uit 85 leden met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar. Het korps heeft optredens verzorgd in: Nederland, België, Frankrijk, Duits land, Zwitserland, Italië, Noorwegen, Verenigd Koninkrijk, Verenigde Staten. In 1982 sloot Jubal zich aan bij Drum corps Holland (DCH), en zijn sindsdien 5x kampioen van Nederland geweest. ('82, '86, '92, '93, '94.) Op het WMC in Kerkrade worden, iedere editie weer, eerste plaatsen behaald en Jubal is vele malen eerste geworden op wed strijden in bijvoorbeeld Duitsland en Engeland. In 2002 besloot Jubal af te reizen naar de bakermat van drum corps: de Verenigde Staten. In een tour van drie weken kreeg Jubal veel bewondering van de Amerikanen. In 2003 werd Jubal voor het eerst Euro pees kampioen in de competitie van Drum Corps Europe. In 2006 ging Jubal voor de tweede keer in haar geschiedenis naar de Ver enigde Staten. Met meer dan 100 man werd een reis gemaakt van drie weken door vooral het oosten en midden van de USA. De kroon op het werk was het Nederlands én Europees Kampi oenschap, twee belangrijke titels die in september 2006 in Oss en Rotter dam werden behaald. Ook 2007 was een succesvol jaar met onder andere een tournee door Italië. Deze Ita- lië-tour werd opnieuw gehouden in 2008. Vorig jaar werd Jubal derde op het Europees kampioenschap in Kerk- rade en behaalde de eerste prijs met het slagwerk. De show die Jubal Drum and Bugel Corps voor u gaat opvoeren tijdens de jubileumtaptoe heet: "Goochelaars en Geesten". Het korps staat onder lei ding van Drum Major Ciska Trouw. Het korps is 50 jaar geleden ontstaan uit activiteiten van het toenmalige Patronaat. Was het in eerste instantie een Jachthoorn- en Trompettenkorps, nadat het uitgebreid werd met majo rettes werd het Muziek- en Majoret- tenshowkorps. Ruim 25 jaar verzorgde het korps een Taptoe in het centrum van Venray. Het korps nam deel aan vele concours en muziekfestivals. Met name in de kringen van de show korpsen was het korps uit Venray een begrip. Het floreerde en er waren zeer veel activiteiten zowel binnen alsook rondom het korps. Als korps maar ook als individuele muzikanten werden successen op landelijk niveau behaald. Ook het instrumentarium ondervond een wijziging. Overgeschakeld werd naar een drumfanfare bezetting. Eind jaren 90 kwam er een einde aan de Majorettengroep. Het korps ging ver der als Muziek-, Mars- en ShowKorps "St. Petrus' Banden". Anno 2009 is het korps nog steeds een showkorps. De muzikale activiteiten bestrijken echter een veel breder veld. Shows en straat optredens zijn nog steeds een zeer belangrijk element in hun jaarpro gramma. Maar ook brengt het eigen theatervoorstellingen in de schouw burg. Het korps heeft een jeugdige bezetting, de gemiddelde leeftijd is 21 jaar. Ook de dirigent, Joop Derks, is een jeugdig leider. Hij is zijn muzi kale carrière begonnen binnen het korps waar hij nu de leiding aan geeft. Het korps bestaan naast blazers ook uit een tamboerkorps. Henk Martens geeft aan deze groep leiding. Bij vele optredens wordt gezamenlijk opge treden, maar met name de tamboers hebben ook optredens waarbij ze zelfstandig optreden. Het korps heeft er voor gekozen om niet mee te doen aan concoursen. Het werkt wel con tinu aan haar kwaliteit, vooral gericht op kwalitatieve optredens. De keuze voor het genre muziek ligt vooral op moderne, ook bij jeugdigen herkenba re en plezierig in het gehoor liggende muziek.Dit is waarschijnlijk ook wel de reden dat het korps beschikt over zo'n jeugdig ledenbestand. Het korps mag dan wel 50 jaar bestaan, het is anno 2009 springlevend en straalt jeugdig enthousiasme uit. s Mi AMIGO staat voor: Alles Met Inzet, Geloof en Overtuiging. Deze naam is een bewuste keuze, maar ook de let terlijke vertaling "vriend" is op deze vereniging zeker van toepassing. Een hechte onderlinge band is kenmer kend voor de perfecte sfeer in dit orkest. Dat moet ook wel, want met de vele repetities en zéér frequent optre den door heel Europa wordt van de leden een hoge inzet verwacht. Met uitgestippelde muziekarrangementen en een zeer strakke discipline heeft de in de topklasse uitkomende Show- and Marchingband AMIGO uit Leiden, in de ruim veertien jaar dat zij aan de weg timmert, inmiddels Euro pese bekendheid weten te behalen. AMIGO is er trots op zich te mogen rekenen tot de top van Nederland het geen onlangs bij de nationale kampi oenschappen Mars in Barneveld werd bevestigd met het behalen van de nati onale titel 2007. Gestoken in zijn gala uniform wat is afgeleid van The British Royal Military Police, presenteert het circa 55 personen tellende orkest zich met een zeer gevarieerd muziekpro- gramma op professionele wijze aan het publiek. Met zijn zelf gearrangeer de spetterende themashow "In Style and Rythm" tribune to Tom Jones, neemt Amigo het publiek op de zo herkenbare klanken van deze wereld beroemde artiest mee terug naar de jaren 70 en 80. Kom gerust eens langs op een van onze repetities op: woensdag van 19.30 tot 21.30 uur of zondag van 10.30 tot 12.00 uur. Of bel voor een afspraak met Pierre Swinkels: 0478-581784. Repetitielokaal: Sportlaan 4 5801 AH Venray. St. Petrus Banden Venra\ drs- en m •--■ Jubal Drum and Bugle Corps Muziek-, Mars- en ShowKorps "St. Petrus' Banden" Venray bestaat 50 jaar Show- and Marchingband AMIGO Hi- v\ v Lid worden?

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23