r--ir t t - PEEL EN MAAS Donderdag 27 augustus 2009 - Pagina 22 De drumfanfare is een hecht team van jonge musici dat zo'n 200 keer per jaar optredens verzorgt en is ontstaan na de beëindiging van de dienstplicht. In korte tijd is een veelzijdig gezelschap samengesteld, dat in diverse samen stellingen veel muzikale mogelijkhe den heeft. Zo speelt de drumfanfare marsen en het andere moment bege leiden ze bekende artiesten. De drumfanfare heeft een allround band met zang die tijdens recepties en feestavonden de mensen vermaakt met gezellige popmuziek. Ook een koperensemble is een onderdeel van de drumfanfare. De drumfanfare heeft door de jaren heen een enorm reper- toire opgebouwd. Van pittige marsen tot herkenbare feestmuziek. De arran gementen worden altijd op maat voor de drumfanfare geschreven en vaak in de herkenbare "latin stijl" die de drum fanfare zo uniek maakt. Hoogtepun ten in het buitenland zijn reizen naar Curagao; optredens voor ambassades in o.a. Boedapest en Kopenhagen; con certen voor militairen en burgers in Bosnië en Kroatië; optredens in Malei sië, Polen, Hongarije, Israël en Roeme nië (ondersteuning staatsbezoek van H.M. de Koningin); Rome (voor de paus) en taptoes in London en Albert- ville. Hoogtepunten in Nederland zijn onder meer de vele optredens rond de Nijmeegse 4-daagse; het geven van schoolconcerten ter promotie van de militaire muziek in Nederland, Lucht machtpromotie concerten met als thema "Starflight" en allerlei taptoes zoals: Taptoe St. Truiden België en taptoe Leeuwarden. De drumfanfare werkt samen met het orkest o.a. tij dens erewachten bij Paleis Noordein de, Nationale Taptoe Rotterdam en op Prinsjesdag. De dagelijkse leiding van de drumfanfare is in handen van Adju dant Maarten Pijnenborg en de Ser geant Joop Derks. Deze enthousiaste groep "Beroeps voor bepaalde tijd" is dan ook een graag geziene gast op concerten, taptoes, feesten, recepties en beëdigingen, zowel binnen Defen sie als daarbuiten. Alweer ruim 35 jaar is de Hengelose Concord Pipe Band actief in binnen - en buitenland. De band is in 1974 opgericht als een onderdeel van de Hengelose muziekvereniging de Een dracht. Naast de pipers, kent een pipe band een drumsectie met verschillen de instrumenten. Het kenmerkende scherpe geluid komt voort uit de snare drum, deze worden ondersteund door de bass sectie bestaande uit meerdere tenordrums en de heartbeat van de band: de bass drum. Gespeeld wordt alleen originele Schotse muziek. De tartan kleur en patroon van de stof voor de kilt die de band draagt is de Great Scot. Naast het verzorgen van optredens op de meest uiteenlopende activitei- ten, zoals taptoes, muziekfestivals en Highland Games, is de band actief in het Schotse competitiecircuit. Vooral de laatste jaren werden grote succes sen behaald, de meest recente zijn het behalen van: De eerste plaats op de continentale kampioenschappen 2005, 2006, 2007 en 2008 en als klap op de vuurpijl het behalen van het Scottish Championship in Dumbarton, eveneens in 2006. Mede door de geweldige resultaten en het behalen van dit kampioenschap werd de band door de Schotse bond in 2007 gepromoveerd naar grade 3. In deze grade 3 werd een schitteren de eerste plaats behaald, incl. de prijs voor best drumkorps, tijdens de Cowal Games in Dunoon. De Highland dans- group voert traditionele highland dan sen uit, waaronder de bekende sword dance. Ook de Highland dancers hebben vele eerste en tweede plaatsen in de wacht gesleept. Verder beschikt de band over een country dance group, de Schotse Country dansen worden uitgevoerd door meerdere paren. Deze dansen hebben overigens niets te maken met de tegenwoordig veel uitgevoerde Amerikaanse line dansen. De kilts van de dansgroepen hebben meerdere kleuren en wijken af van de band tartan. De band staat onder leiding van Pipe Major Joeri Besnyoi, Leading Drummer Vincent Verweij en Drum Major Albert Elders. - v Het Jachthoorn en Trompetterkorps Gemert werd opgericht in het jaar 1959 als drumband en toegevoegd aan de reeds bestaande Harmonie "Excelsior" uit Gemert. Een drumband, waar het slagwerk veruit de boven toon voerde, startte met tien kleine trommen, acht dieptrommen, twee tenor trommen, een overslagtrom, acht bazuinen en een tambourmaitre. Vanaf de oprichting heeft men alleen maar successen gekend, en in een tijdsbestek van enkele jaren wist men op te klimmen tot in de hoogste divi sie. In 1976 vond er een omschakeling plaats van een Bes bezetting naar Es instrumenten en van drumband naar jachthoorn- en trompetterkorps. In 1982 werd het korps een zelfstan dige vereniging onder de naam Jacht hoorn en Trompetterkorps Gemert uit Gemert. Inmiddels is het korps uitgegroeid tot een van de beste jacht hoornkorpsen van Nederland.Vele suc cessen vielen het korps dan ook ten deel. Zo werden acht gouden medail les behaald op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade, en maar liefst zeventien maal behaalde het korps het nationale kampioenschap. Ook wordt er veel opgetreden tijdens taptoes en andere festiviteiten, zoals de Nationale Taptoe Breda, zes maal trad het korps daar op in het hoofdprogramma, en in 2006 was men wederom paraat toen de Nationale Taptoe verhuisde naar Ahoy in Rotterdam. De steeds unieker wordende bezetting van het korps is voor zowel leden als instructeurs een uitdaging om met deze sound te blij ven musiceren. Hierbij onderstreept het schitterende uniform de uitstra ling van discipline tijdens shows en parades. Deskundige instructeurs, gesteund door het enthousiasme van de leden, staan borg voor een gedegen stuk vakwerk. Mede daardoor is korps een graag geziene gast in binnen- en buitenland. De muzikale leiding is in handen van dirigent Antoine van Rooy, slagwerk instructeur is Bart Beekmans en de showinstructie/choreografie wordt verzorgd door Hans van den Bos. Tam- bourmaitre van het Gemertse Jacht hoorn en Trompetterkorps is Henk Beekmans. Drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht Nederland j j i Concord Pipe Band i - Jachthoorn en Trompetterkorps Gemert

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22