MGC Venray Clubkampioenen sjoelen Geslaagde tennisweek i Kampioen Cairoli op trainingsdag F CLPPEN 55 eun PEEL EN MAAS Donderdag 27 augustus 2009 - Pagina 21 Vrijdag oefenduel met Lake Valley Beejekörf golftoemooi Motorcrossers Regio Venray Sjoelinterland Mudhunters Sportieve bekerderby na 'rode' finale Venray Cup <s* Doelman Plum krijgt rood na handsbal op lob van Tom Knoops ATV Venray Venray maatje te voor De Hommel klein De Venrayse zaalvoetballers beleefden maandag in Den Bosch alvast een voorproefje van de top- divisie. De Venrayse debutant had weinig in te brengen tegen het sterke FCK De Hommel: 7-1. Het belooft weinig goeds voor 12 sep tember als deze ontmoeting als competitie-ouverture opnieuw op het programma staat. De Brabanders openenden al in de tweede minuut de score: 1-0. Net binnen het kwartier viel de 2-0. Door een treffer van Eric Troisfontaine kon den de bezoekers iets terugdoen: 2-1. Na de 3-1 ruststand voerde FCK De Hommel de score regelmatig op naar 7-1. Coach Jos van Gerven kreeg de bevestiging dat de nationale top nog te hoog gegrepen is voor Venray. FCK De Hommel, dat zich flink versterkt heeft, kon vrijwel compleet aantre den inclusief de twee Braziliaanse aanwinsten. Bij Venray ontbraken Appie Benrida, Ruud Brands en Dicky Saamena. "We moeten duidelijk wen nen aan het niveau. Het ligt stukken hoger dan wat wij gewend zijn", con cludeert Van Gerven. "Het is alvast een goede les voor de competitiestart. De tegenstander zette ons continu onder druk. We waren gewoon een maatje te klein. Alhoewel we er soms ook aardig uitkwamen via Frits Lucassen en Egon Claessen. Maar het is wel duidelijk dat we het op 12 september opnieuw heel moeilijk krijgen." Afgelopen vrijdag trad Venray in Brussel aan voor een internationaal toernooi met vier ploegen. De eer ste wedstrijd tegen Sporting Club de Paris, met vijf internationals, ging met 1-6 verloren. Jeffrey Geurts scoorde de eretreffer. In het duel om de derde plaats was FCW Event Plaza uit Rijs wijk de tegenstander. Dit team maakt net als Venray het debuut in de top- divisie. Na 2-1 voorsprong bij rust eindigde het treffen onbeslist: 2-2. Jeffrey Geurts toonde zich met twee doelpunten wederom doeltreffend. De strafschoppenserie werd door het team uit Rijswijk gewonnen waardoor Venray als vierde eindigde. "Tegen Rijswijk waren wij de betere ploeg. Dat geeft wel moed", vindt Jos van Gerven. De vijf oefenduels leverden drie nederlagen en twee gelijke spe len op. Komende vrijdag staat de Ven- rayse derby tegen Lake Valley op het programma. De aftrap is om 21.15 uur in sporthal De Weert in Landweert. Alleen Ruud Brands is dan nog niet van de partij. "We zijn de gehele voor bereiding nog niet compleet geweest. We kunnen dus alleen maar groeien", aldus de Venray-coach. De veertiende speeldag leverde de volgende resultaten op. Jan Engels klopte Jo Litjens met 6 - 0 en een score van 76 slagen, waarmee hij dag win naar werd. Theo Litjens en Bets Wilms waren qua score aan elkaar gewaagd, want beiden hadden 97 slagen nodig. Litjens won echter twee ronden, waar door hij de partij met 4 - 2 won. Lijst aanvoerder Harrie Lenssen bleef met 77 slagen en een 6 - 0 zege op Piet van der Elst goed in het spoor van zijn voornaamste concurrent. Van der Elst, die weliswaar met zijn score van 93 onder zijn gemiddelde bleef, kon het Lenssen echter niet moeilijk genoeg kon maken meer uit deze wedstrijd te halen. Gerrit Janssen, de nummer vier van de dagklassement met 81 sla gen, moest echter tegen Miet Clevers, de koploper bij de dames, een ronde gewonnen geven, waardoor Janssen met 4 - 2 aan het langste eind trok. Hoewel de score in holeslagen anders doet vermoeden (95 - 94), waren de verschillen de wedstrijd tussen Karel van Ham en Leo Wilms erg groot. Maar Van Ham wist na een dramatische eerste ronde zich sterk te verbeteren en Wilms met 4 - 2 nederlaag huis waarts te sturen, ondanks een hoger aan tal holeslagen, dan zijn opponent. Henk van Leeuwen (86) moest tegen Fieke van Ham (90) alle zeilen bijzet ten om een overwinning uit het vuur te slepen en dat lukte, omdat Fieke niet meer lukte om Van Leeuwen bij te benen (35 - 25), waardoor hij een moeizame 4 - 3 overwinning binnen sleepte, nadat de eerste ronde verlo ren was gegaan en de tweede in een gelijkspel eindigde. Jan van Dijk, met 80 slagen en daarmee derde in deze speelronde, was vele malen sterker dan Truus van Dijk en daarom werd het verdiend 6 - 0. De dit jaar min der sterk acterende Gerrit Vermeulen had aanvankelijk weinig moeite met Huub Straatman, maar liet zich in de laatste omloop toch nog verrassen, maar zegevierde desondanks verdiend met 4 - 2. Jan Litjens (95) die na een sterke seizoensstart wat terugviel, heeft tegen in zijn partij tegen Ton Hendriks (84) een grote 1 - 5 neder laag geleden. In de eerste ronde werd nog gelijk gespeeld, maar daarna zette Hendriks de gaskraan open en won de match derhalve dik verdiend. In een inhaalwedstrijd tegen Truus van Dijk wist Jan Engels het clubrecord over drie ronden op Servaashof van Gerrit Vermeulen met één slag te verbeteren en bracht dit op 68 slagen. De laagste ronde werd met 22 slagen gescoord door Jan Engels. Bij de dames was het Bets Wilms, die met 26 slagen tot de laagste ronde kwam. Fieke van Ham was met 90 slagen de beste speelster van de dag. In de stand blijft Harrie Lenssen het klassement aanvoeren met 2 punten. Jan Engels (4 punten), die met zijn clubrecord de gemiddel deverbetering van Lenssen nu dicht genaderd is, staat nog steeds op de tweede plaats. Ook qua matchpunten staat Lenssen nog slechts een punt voor (69 - 68) en dat is goed voor de spanning met nog 3 wedstrijden te gaan. Leo Wilms staat met 8,5 punten 5,5 punten los op nummer vier, Jan van Dijk (14 punten) en 6 punten op Gerrit Vermeulen (14,5 punten). Bij de dames is de stand aan kop onge wijzigd, maar ook hier worden de verschillen alsmaar kleiner. Miet Cle- vers leidt de dans nu met 14 punten, gevolgd door Fieke van ham met 15,5 punten en Bets Wilms met 16 punten. Miet Clevers heeft echter nog een wedstrijd tegoed. Aan het toernooi in Eindhoven werd door vier van leden meegespeeld en drie er van eindigden in de toptien. Gerrit Vermeulen bleek onze beste speler te zijn met 98 sla gen. Dat was goed voor een gedeelde vierde plaats, samen met Eindhovenaar en ex-Venraynaar Gerrit Voermans. Jan Engels en Harrie Lenssen hadden beiden 100 slagen en moesten daarbij de gedeelde zesde plaats delen met de Belg Roger Hendrickx. Op de wekelijkse clubavond van Sjoelclub Venray is de uitslag van de interne competitie van het afgelopen seizoen bekendgemaakt. Ook werden de wisselbekers van de clubkampioenen en beste prestatie uitgereikt. Ben Rongen is clubkampi oen bij de heren geworden en Truus Jenniskens werd clubkampioen bij de dames. De beker voor de beste pres tatie is gewonnen door Andre Terstee- gen. Voor alle golfspelers uit de gemeen te Venray, inclusief Wanssum, Geijste- ren en Blitterswijck, wordt op zondag 13 september voor de zevende keer het Beejekörf gezelligheidstoernooi gehouden op golfbaan De Golfhorst in Horst-America. Iedereen die in het bezit is van het GVB, is uitgenodigd deel te nemen aan dit toernooi, mits ze in de gemeente Venray (inclusief Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck) wonen of economisch verbonden zijn aan deze gemeente of deze woonplaat sen. De wedstrijd begint om 11.00 uur. Er wordt gespeeld in twee cate gorieën; handicap tot 24 en boven de 24.Minimale vereiste is het GVB. Dat het initiatief om zo'n gezelligheids- toernooi te organiseren voor Venrayse golfers toegejuicht wordt, blijkt uit de reacties van deelnemers van de afge lopen vijf jaar die dit jaar ook zeker weer van de partij willen zijn. Rabo bank Venray draagt het toernooi een warm hart toe en heeft daarom sinds verleden jaar het toernooi de komen de jaren haar steun toegezegd samen met Van den Munckhof BV uit Venray als hoofdsponsor. Tevens is het voor diegenen die geen lid zijn van een golfvereniging de kans om een stukje sfeer te proeven en misschien hen te laten besluiten om in clubverband te gaan spelen. De organisatie van deze dag is in handen van Rob Jacobs, Fran Janssen, Gerard de Beijer en Hans van Oosterhout. Inschrijving is mogelijk tot 4 sep tember bij R. Jacobs via telefoon (0478)550833 tussen 18.00 en 20.00 uur of via e-mail jacob896@planet.nl. Voor de eerste keer na tien jaar waren de jeugdrijders van de MON te gast op circuit Loonsewaard in Wij- chen. Bij de 85 kleine wielen A was het Bart Pijpers die een elfde plek veilig wist te stellen, door de manches op een dertiende en een elfde plek te doen afsluiten. Jules Deenen werd op een vijftiende en een veertiende plaats afgevlagd, wat hem een vijftiende stek opleverde in het dagklassement. De eerste wedstrijd na de vakantiestop werd verreden in Wijchen. Er hadden zich 156 rijders ingeschreven. SMW Boxmeer was tevreden over de goede afloop van dit crossweekend dat onder zomerse omstandigheden ver reden werd. De vijfde beker bij de MX 1 nationaal werd veilig gesteld door Rick Simons die na een verbeten strijd beslag wist te leggen op een achtste en een derde plek na het rijden van de manches. Niek van Benthum ging in de eerste manche als zevende over de meet en in de tweede manche moest hij met nog drie ronden te gaan de strijd opgeven wat hem toch nog op een algemene elfde plaats deed belanden. Bij de MX 2 Junioren reed Bryan Kersten een sterke wedstrijd en wist de beide manches op een derde plek te doen afsluiten wat hem op de derde trede van het erepodium deed belanden. Verder is in het Franse Pont de Vaux de twaalf uur Quadsrace ver reden en Joe Maessen wist samen met zijn teamgenoot Ingo ten Vregelaar de race met een tweede plek af te slui ten. Zaterdag 29 augustus is de jeugd te gast in Groesbeek en zondag 30 augustus zijn er de nationale wedstrij den in Groesbeek en Bergharen. s Tennisschool Maascourt hield afgelopen week voor 34 van haar pupillen een begeleidingskamp. Tijdens deze tennisweek werden de jongste talenten ingeschre ven bij het Putters jeugdtoernooi Poete in Sittard en de pupillen vanaf 13 jaar bij het viersterren Steegh Vastgoed Toernooi 2009 te Geleen. Doelstelling van dit kamp was om kinderen zelfstandigheid bij te brengen, onder meer door ze zelf hun wedstrijden te laten voorberei den en analyseren. 's Avonds werden deze analyses samen met de trainers besproken en geanalyseerd. Tijdens het Steegh Vastgoed Toernooi kwamen deze jeugdige spelers vaak tegenover volwassen tegenstanders te staan, wat desondanks vaak resulteerde in een overwinning voor de jeugdspelers. De dagindeling was om 6.45 uur opstaan en ontbijten, daarna een eigen lunchpakket samenstellen en alles tip top in orde maken voor de hele dag sporten. Van 8.30 uur tot 10.00 uur en 's middags van 13.30 uur tot 15.00 uur werden de trainingen verzorgd voor de pupillen die op dat tijdstip geen wedstrijden hadden. Rond 18.00 uur werd er gezamenlijk gegeten en daarna begon een gevarieerd avond programma. De jongste kinderen gin gen om 21.30 uur naar bed. Door de grote deelname en de jeugdige leeftijden van de Maascourt- spelers, was er een enorme belangstelling en aandacht voor hun wedstrijden. Ook daar moesten de spelers mee om kunnen gaan. De Maascourt-spelers en speelsters speelden meer dan 200 wedstrijden en velen van hen streden succesvol mee tot de laatste ronden Zowel de speelsters en spelers als hun trainers en begeleiders kijken terug op een leerzame tennisweek die Speelsters en spelers met hun trai ners en begeleiders van Tennisschool Maascourt kijken terug op een geslaagde tennisweek. zeker voor herhaling vatbaar is. Uitslagen: Poete toernooi in Sittard 2009 Uitslagen: DE 12 jaar; Ohlin Cremers/Demi de Bruyn 6-1-5-7-7-6 DD 12 jaar; Ohlin Cremers/Jesse Muij- senberg, Sanne Janssen/Janneke de Rijk 6-4-6-2 DE14 jaar; Arlette De Loo/Julia van Bergen 6-3.6-1 DD 16 jaar; Demi de Bruyn/Arlette De Loo-Julia van Bergen/J Muijsenberg 4 6-6-4-6-2 HD 16 jaar; Jeroen Daniels/Stan Schmeits-Koen VD Beuken/S van Neerven 6-0-6-4 3/4 enkel; Koen Boots/Koert Damen 6-4-6-3 3/4 dubbel; Pepijn Janssen/Mees v.d. Sterren-Koen Boots/Nuno Zoontjes 6 7-6-4-7-6 Steegh Vastgoed GTR Toernooi 2009 Uitslagen HE4; Floris Boers/Rafael Bulnes 4-6-6 2-6-1 DE5; Michelle Soons/Eline van Bergen 6-0-6-0 GD6/7; Michelle Ritman/Sjors van Eck Britt-Roosenboom/Jerome Schiprow- ski 6-4-0-6-6-4 DD6/7; Annabel Boers/Kim Martijn- Yvon Hendrix/Scarlet Rutten 6-1-6-3 DE4; Ellen Schoenmakers/Resie Hoe- ijmakers 7-6-7-6 HD5; Tim Cornelissen/Bram Martijn- Joep Gerats/Wouter Zelihsen 6-1-6-2 HD6; Jan Bemelmans/Bert Borghans- Sjors van Eck/Mark Geurts 6-3-4-6 6-2 DD3/4; Resie Hoeijmakers/Chrstina Jakobs-Laura Heinrichs/Anouk Nelis 6-3-7-6 Tijdens de jaarlijkse trainingsdag van het Simons motorcross Team voor de leden van medeorganisatoren MC de streekrijders, MC Lottum en MAC Wans- sum was er een wereldkampioen op bezoek. Tweevoudig wereldkampioen en leider in het WK van dit moment de Italiaan Toni Cairoli. Cairoli, in de voor bereiding van de GP van Nederland, kwam zijn kunsten te vertonen op cir cuit De Reulsberg in Horst. Onder per- fecte weersomstandigheden kregen de rijders instructies en tips van de trai ners Hans Laurense en Roy Hoeijma- kers onder het toeziend oog van Cai- roli. Nieuw dit jaar was een workshop onder leiding van Jacky Thijsen over onder andere wedstrijdvoorbereiding, veiligheid in de baan en tactiek. Deze zogenaamde crosscertificering wil Motorsport Organisatie Nederland via de clubs aan alle rijders overbrengen. Sjoelclub Sevelo'81 uit Venlo houdt op zaterdag 5 september in samenwerking met gemeenschapsac commodatie De Smetenhof aan de Horsterdijk in Lottum de interland Nederland tegen Duitsland. Aanvang 10.00 uur. De opening wordt verricht door mevrouw Dings-Polderman, wet houder van de gemeente Horst aan de Maas. Aan deze wedstrijd nemen de beste dames, heren en jeugdspe lers van beide landen deel. Naast deze Interlandwedstrijd spelen de Duitse gasten op vrijdagavond 4 september de wedstrijd om de Deutschlandpokal in de A en B klasse als ook een inter nationale klasse waarin ook diverse spelers van Sevelo 81 uitkomen. Verder is er een vijfbakken toernooi zonder finale in de reguliere ANS klas sering. Een groot aantal Mudhunters heeft afgelopen zondag deelgenomen aan een training met daarin de vaste route van Well. Voor komend weekend staat er een heel weekend in de Ardennen op het programma. Veertien deelne mers met de deeltijd deelname is een mooie groep. Na de vakantie starten de kids ook weer met hun twee weke lijkse training. Wie tussen de acht en de dertien jaar oud is kan zich aan melden. Men kan vier keer gratis mee doen. Kijk voor informatie op www. mudhunters.nl. Agenda: Zondag 30 augustus ver trek 9.00 uur per fiets voor een trai ning rond Venray. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Donder dagavond vertrek 18.30 uur voor een training op de weg met de racefiets. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Sportnieuws -info Ysselsteyn plaagt Leunen nauwelijks ij* Leunen-Ysselsteyn 5-1 (2-0). Doelpunten: 3. Nick van Hoek 1 0; 19. Tom Hendriks 2-0; 75. Nick van Hoek 3-0; 80. Nick van Hoek 4-0; 85. Guus Gielens 5-0; 88. Thijs Berkers (strafschop) 5-1. Scheids rechter: Dwarswaard (Boekoel). Toeschouwers: 75. Gele kaart: Mark Weijs (Leunen). Leunen: Jaap Litjens; Roel Gie- lens, Koenen (55. Biezenaar), Ruud van Ool en Weijs; Rob Gie- lens (55. Keijsers), Thomas Litjens en Rob van Ool; Guus Gielens, Hendriks en Van Hoek. Ysselsteyn: Rob Berkers; Clas sens (57. Philipsen), Jeffrey Ver- steegen, Thijs Berkers en Maurice Pouwels; Van de Pas, Alders en Jaspers (57. Van Osch); Martin Pouwels, Peeters en Phil Verstee- gen (87. Christiaens). Door Jan Leijsten Ondanks de zomerse warmte kookte het zaterdagavond nooit over op sportpark 't Klaverblad. De pittige finale van de Venray Cup, zes dagen eerder, kreeg geen vervelende nasleep. De twee ingelaste extra pauzes werden dan ook gebruikt waarvoor ze dienden: het lessen van de dorst. De oppermachtige vierdeklasser Leunen won de bekerderby onbe- De Leunse spits Nick van Hoek (rechts) had met drie treffers een groot aandeel in de 5-1 winst op Ysselsteyn. dreigd (5-1) van Ysselsteyn dat twee niveaus lager speelt. De oranjehemden openden met verve. Thomas Litjens kon links op het middenveld ongehinderd opkomen. Zuiver met binnenkant voet bediende hij Nick van Hoek die vanaf de rand van het strafschopgebied met een fraaie boogbal doelman Rob Berkers verschalkte: 1-0. Ysselsteyns antwoord liet niet lang op zich wachten. Ron nie Peeters maakte dankbaar gebruik van een misser van Rob Gielens en verzond pijlsnel een pass op Phil Ver- steegen die prompt scoorde. Echter thuisclubvlagger Thomas Weijs, die goed op een lijn stond, had buiten spel geconstateerd en daardoor bleef de gelijkmaker uit. Regisseur Peeters opende op links naar Peter Jaspers die onnodig gehaast over schoot. Even leek het een echte bekerstrijd te wor den. Het schot op de paal van Guus Gielens, na een slimme assist van Van Hoek, paste in het beeld. Echter de een-twee over dertig meter tussen Rob Gielens en Tom Hendriks werd door laatst genoemde met een bekeken schuiver afgerond: 2-0. Waardoor het gehandicapte Yssel- steyn - het complete middenveld Hendriks-Bovee-Jeurissen ontbrak - al snel in een vrij kansloze positie verkeerde. Toch deed de korte drinkpauze de zesdeklasser zichtbaar goed. Linker spits Phil Versteegen genoot plotseling volledige vrijheid en hij was op weg naar het domein van Jaap Litjens. Ver- steegen moest voor eigen succes gaan omdat er niemand was mee gesneld. De Leunse doelman kwam snel uit en Versteegen weifelde even waarna de bal rakelings langs het doel verdween. Phil Versteegen bleef voorin in zijn eentje gevaar stichten en hij bezorgde Jaap Litjens andermaal werk. Maar gaandeweg moesten de Peelbewoners steeds verder terug. Vijf minuten voor de thee ontstond de mooiste Leunse aanval met Rob van Ool aan de basis. Hij passte rap en sluw naar Tom Hendriks die in de geconcentreerde Thijs Berkers zijn meerdere vond. De rebound liet de zaterdag anders zo trefzekere Nick van Hoek besluiteloos aan zich voor bij gaan. De rustig coachende Fred Donkers, die iets naar zijn spelers riep, kreeg een vermaning van arbiter Jan Dwarswaard. "Scheids, ik heb het niet tegen jou", reageerde de verbol gen Ysselsteyn-trainer. Na de thee laaide de derbysfeer weer even op toen Ysselsteyner René van de Pas met een brute overtreding Guus Gielens afstopte. Vanaf de Leun- se bank werd om een gele kaart geroe pen, die zeker op zijn plaats was, maar de prent bleef uit. Dat ontlokte bij doelman Berkers de term 'matennaai ers'. Waarmee heel even de felheden van de Venray Cup de kop opstaken. In het slotkwartier maakten de oranje-witten snel korte metten met de Ysselsteyners. Nick van Hoek, overgekomen uit het tweede elftal, trof binnen drie minuten twee keer de roos: 4-0. Eerst met een fraaie lob en de 4-0 gleed hij bij de tweede paal binnen. Naast Tom Hendriks heeft trai ner Henk Langstraat de luxe om nog over een makkelijk scorende spits te beschikken. Guus Gielens voerde vijf minuten voor tijd de score op tot 5-0. Of Mark Weijs dit teveel van het goede vond? De Leunse verdediger pakte niet zo slim Mark Christiaens binnen de zestien. De gele kaart was even onnodig als terecht. Thijs Berkers nam de strafschop feilloos: 5-1. Nick van Hoek, de onbetwiste 'man of the match', had lekker gevoetbald. "En of. Vooral nu Tom Hendriks weer terug is. Dit was onze eerste volledige wedstrijd samen voorin." Verliezend aanvoerder Thijs Berkers toonde zich niet in mineur. "Ons voetbal was een uur lang goed. Leunen was gewoon slimmer. En dan hun spitsen, iedere kans is een goal", klonk het welhaast bewonderend. Tien Ysselsteyners houden TOP'27 op remise Ysselsteyn-TOP'27 1-1 (0-0). Doelpunten: 57. Phil Verstee- gen 1-0; 77. Tim van Rijswick (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Es Sayedi (Venlo). Toeschouwers: 100. Rode kaart: 78. Dennie Plum (doelman Ysselsteyn) vanwege handsbal buiten de zestien. Gele kaart: Phil Versteegen, Thijs Hen driks (Ysselsteyn), Cyril Pingen en Ralph van Essen (TOP'27). Ysselsteyn: Plum; Van de Pas, Berkers, Bart Alders en Classens; Sanders (77. Philipsen), Pouwels, Hendriks en Henk Alders (65. Van Osch); Marcellis (80. Christiaens) en Versteegen. TOP'27: Van Lijssel; Vervoort, Ward van Rijswick (46. Rongen), Pingen (46. Janssen) en Tim van Rijswick; Van Essen, Knoops en Rick van Rijswick (58. Coenen); Goldschmidt, Kusters en Dave van Rijswick. Door Henk Willemssen In een pittige bekerduel speelde zesdeklasser Ysselsteyn verdien stelijk met 1-1 gelijk TOP'27, dat een niveau hoger speelt. De laat ste twaalf minuten moest de thuis ploeg met tien man verder, nadat doelman Dennie Plum met een handsbal net buiten de zestien een lob van Tom Knoops onscha delijk maakte. De warrig fluitende arbiter Es Sayedi kon niet anders dan de rode kaart trekken. Plum stond bij Ysselsteyn onder de lat omdat vaste doelman Rob Berkers vanwege zijn werk verhinderd was. Doordat er geen reservekeeper op de bank zat, ging veldspeler Mark Christi- aens na de veldverwijzing in het doel staan. TOP'27 probeerde nog de zege uit het vuur te slepen maar de tien Ysselsteyners hielden stand. Een Tien- rayse zege zou ook niet verdiend zijn geweest. Na de 0-13 blamage tegen ZSV kon de nieuwe TOP-trainer Gé Ummenthun over een vrijwel comple te selectie beschikken. Alleen keeper Bram Willems ontbrak nog. Zijn Yssel- steynse collega Fred Donkers moest heel wat meer puzzelen. Liefst vijf spelers waren nog op vakantie. TOP'27 nam direct het initiatief maar de oranje-zwarten wisten nau welijks gevaar te stichten. De geha vende thuisclub speelde fel en knokte zich terug in de wedstrijd. De meeste dreiging kwam van de gevaarlijke lin kerspits Phil Versteegen. Na een kwar tier schudde hij in de hoek van het veld verdediger Ward van Rijswick af. De uithaal van Versteegen zeilde rake lings langs het doel. Ysselsteyn hield gemakkelijk stand tegen het vrij fantasieloze spel van TOP'27. Trainer Ummenthun is over geschakeld op een ander systeem met drie spitsen. Daaraan zijn de Tienray- naren duidelijk nog niet gewend want het spel verliep stroef. Na de pauze ging de strijd gelijk op. Phil Versteegen ging te hard door op keeper Robert van Lijssel en hij incas seerde geel. Twee minuten later ging TOP-middenvelder Ralph van Essen fors het duel in rond de middellijn. De leidsman trok opnieuw de gele prent. Uit de vrije trap die volgde, nam Yssel- steyn de leiding. De talentvolle A-juni or Bart Alders vond met zijn vrije trap Bart Marcellis die op zijn beurt Phil Versteegen in stelling bracht: 1-0. Het duel werd alsmaar rommeli ger. De opgekomen Ysselsteynse cen trumverdediger Thijs Berkers werd van de bal gezet door Tim Vervoort die daarbij een overtreding beging. Althans, dat dacht de thuisclub. Es Sayedi wuifde de protesten weg en liet doorspelen. Spits Marc Kusters drong het strafschopgebied binnen waar hij werd neergelegd door Bart Alders: penalty. Aanvoerder Thijs Hen driks haalde ondertussen verhaal bij de leidsman wat hem ook geel ople verde. Toen alle tumult voorbij was kon Tim van Rijswick vanaf de stip de 1-1 binnenschieten. Een minuut later leek TOP'27 op voorsprong te komen toen Tom Knoops, uit een diepe bal van Tim Vervoort, vrij voor het Yssel- steynse doel opdook. Knoops gaf een doeltreffende lob die onreglementair door Dennie Plum werd gepakt met rood als gevolg. De toegekende vrije trap werd door Dave van Rijswick rakelings naast het doel geschoten. Vijf minuten voor tijd verscheen Marc Kusters nog in kansrijke positie maar zijn schot belandde op de voet van invaller-keeper Mark Christiaens. Trainer Gé Ummenthun was onte vreden over het vertoonde spel. De omschakeling van twee naar drie spit sen blijkt groot te zijn. "Inderdaad, we speelden onwennig en de passes kwa men niet aan. Het heeft tijd nodig", aldus de TOP-trainer die door wil gaan op de ingeslagen weg. "Ja, want de spelers staan er ook achter. Met drie spitsen is gewoon het fijnste voetbal len. Vooral als je veel op helft van de tegenstander bent. Bij Baarlo heb ik het ook zo gedaan. In het begin was het lastig maar later kwam de succes sen. Het belangrijkste is dat iedereen meedoet. Ik heb ook lichtpuntjes gezien. Zoals Ralph van Essen, die heeft het al goed in de gaten. Het gaat straks wel lopen want de spelers heb ben de kwaliteiten ervoor." Er wordt een verenigingsdag gehou den op zaterdag 12 september. Voor de jeugd, geboren voor 1995 is er een zeskamp die om 14.00 uur begint. Voor de rest van de leden is er een hardloopwedstrijd. Deze begint om 18.30 uur. De dag wordt afgesloten met een barbecue. Verdere informatie en het aanmeldingsformulier staat op de website. De clubkampioenschap pen worden gehouden op zaterdag 5 september. De start is om 18.30 bij de Kasteelse bossen in Horst en inschrij ven kan tot 18.00 uur. Sandra Kleus- kens en Suzan Stevens hebben deelge nomen aan de 40e Nationale C-Spelen in Amsterdam. Kleuskens bereikte de halve finale 80 meter en Stevens de halve finale 80 meter horden en een tweede plaats bij het hoogspringen. Kleuskens: 80m. finale 10.47sec. Ver 4.55m. Stevens: 80mh. 13.20sec. 300 mh. 49.69sec. Hoog 1.60m. Kogel 10.47m. Kermisloop Siebengewald: 3 km: Robin Teunissen: 1e( par- coursrecord) 9:28. Jongens t/m 16 jaar; Stan Gorree 1e 11:03. Meisjes t/m 16 jaar Nicky Teunissen 1e 13:15 Tijdens de schoolvakantie is er zwemtraining op dinsdag om 18.00 uur in de Sprank. Op maandag om 18.30 uur en op zaterdag om 10.00 uur kan er gezwommen worden in de zwemvijver van Henk v.d. Horst in Sevenum. Op dinsdag 22 septem ber start er weer een beginnersgroep voor lopers bij ATV Venray. Aanvang 19.00 uur. Men kan zich aanmelden via e-mail info@atvvenray.nl of op 22 september bij het clubhuis van: ATV Venray aan de Sportlaan in Venray. Agenda: Zondag 30 augustus Triatlon Aalsmeer(NK Jeugd/Junioren). Zater dag 5 september Clubkampioen schappen Triatlon. Zaterdag 12 sep tember Verenigingsdag ATV. Zondag 20 september: NK DuatlonZondag 20 september: Gebiedsfinale Compe titie Pupillen in Venray Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) van 19.00 tot 20.30 uur Voor de laatste informatie omtrent trainingen kijk op de website. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21