Gemeente Venray Aanleg verhoogde kruisingen Openbare bekendmakingen Vacatures Venray investeert in jongeren Kijk ook eens op www.venray.nl 750 euro voor goed plan Burendag Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 27 augustus 2009 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Centrum op de schop Bijna alle wegen in het buitengebied van Venray zijn ingericht als 60 km/ uur zone. Om de verkeersveiligheid nog verder te verbeteren, legt de gemeente in het buitengebied een aantal verhoogde kruisingsvlakken aan. Deze werkzaamheden vinden plaats van 31 augustus tot en met 11 september. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. De volgende kruisingvlakken worden verhoogd: Loonsedijk/ Hansenberg, Veulensewaterweg/Metrikseweg/ Oosterbosweg, Veulensewaterweg/ Drabbelsweg, Veulensewaterweg/ Lorbaan, Veulenseweg/ Lorbaan, Kooiweg/ Lorbaan, Ysselsteynseweg/ Rouwkuilenweg, Ysselsteynseweg/ Groeneweg, Spurkterdijk/ Rosmolen. Buslijn 27 Ysselsteyn-Heide wordt in verband met de werkzaamheden omgeleid, evenals buslijn 23 van Veulen richting Leunen. Meer informatie hierover vindt u op de publicatie van Veolia ter plaatse. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Beleidsregels Vastgesteld Evenementenvergunningen Verleend Rectificatie Bouwplannen Aangevraagd Verleend Ruimtelijke plannen Bestemmingsplan U itwegvergunning Besluit Wet milieubeheer Meldingen Meldingen Besluiten Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 35 De gemeente Venray wil dat alle jongeren tot 27 jaar werken of een opleiding volgen. Jongeren die geen werk hebben of niet naar school gaan, kunnen van de gemeente Venray vanaf 1 oktober een zogenaamd 'werkleeraanbod' krijgen. Pas als jonge mensen een baan, een opleiding of allebei hebben, kunnen ze een aanvullende uitkering krijgen. Per 1 oktober 2009 geldt namelijk een nieuwe wet: Wet investeren in jongeren (WIJ). Met deze wet probeert de regering zoveel mogelijk jongeren aan een goede baan en een goede opleiding te helpen. Gemeente bepaalt Jongeren kunnen het werkleer- aanbod aanvragen bij het jongerenloket van het UWV Werkbedrijf in Venray. De inhoud hangt af van de voorkeur en de wensen van de aanvrager, maar de gemeente bepaalt uiteindelijk het aanbod. Voor een WIJ uitkering komen jongeren alleen in aanmerking als ze minimaal 18 jaar zijn en met hun werk of opleiding niet genoeg verdienen om van te leven. Investeren in de toekomst Burgemeester en Wethouders zijn verantwoordelijk voor de uitvoering van de wet. Wethouder Twan Jansen: "Investeren in een goede opleiding en werkervaring is niet alleen goed voor de Venrayse jongeren zelf maar ook voor de samenleving. We hebben over niet al te lange tijd weer een enorm tekort aan goede arbeidskrachten in onze regio. Door nu te investeren in jongeren, investeren we in de toekomst van ons allemaal." Voor de uitvoering vraagt het college de gemeenteraad om in te stemmen met een aantal voorgestelde regels. De raad vergadert hierover op 29 september. Meer informatie over de Wet investeren in jongeren vindt u op www.venray.nl Wonen leven Werk, inkomen, zorg Activeren naar werk. De herinrichting van het centrum is in volle gang. De komende maan den gaan het Henseniusplein en het Schouwburgplein op de schop. De eerste weken vinden de werk zaamheden voornamelijk plaats aan het Henseniusplein, daarna is het Schouwburgplein aan de beurt. Op dit plein zijn de werkzaam heden wat ingrijpender, omdat hier een grote fontein wordt aangelegd. Als het weer meezit, dan zijn de werkzaamheden nog voor Kerst mis dit jaar afgerond en beschikt het centrum aan de zuidkant over twee prachtige pleinen met elk een eigen uitstraling. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl. Burgemeester en Wethouders hebben beleidsregels die betrekking hebben op de Wet inburgering vastgesteld. Deze beleidsregels staan in de vorm van richtlijnen in het Handboek Wet inburgering. Het gaat om 28 nieuwe richtlijnen (richtlijnen W001 tot en met W028). De richtlijnen hebben betrekking op de rol van de gemeente bij inburgering, de ontheffing van de inburgeringsplicht, faciliteiten, handhaving en gegevensvastlegging. Het college heeft deze richtlijnen op 18 augustus 2009 vastgesteld. De richtlijnen treden in werking op 1 september 2009. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien bij de publieksbalie. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend op: - 20 augustus 2009 voor het houden van een carpush evenement, op het weiland tussen Brugpas 2 en tegenover café zaal 't Veule aan de Veulenseweg 49 te Veulen op 6 september 2009 - 21 augustus 2009 voor het houden van de Hedse zomerfeesten, op het kerkplein aan de Heidseweg te Heiden op 6 september 2009 - 21 augustus 2009 voor het houden van een jubileumfeest t.b.v. café D'n Terp, aan de Hoofdstraat 20 te Oirlo op 10 tot en met 13 september 2009 - 21 augustus 2009 voor het houden van een 'open huis' van luchtmachtbasis GGW de Peel, op het terrein van de luchtmachtbasis aan de Ripseweg te Venray op 19 september 2009. In de Peel en Maas van 20 augustus 2009 stond dat op 5 augustus 2009 een vergunning is verleend voor het houden van de rayonkampioenschappen handboogschieten op 13 september 2009. De datum waarop dit evenement wordt gehouden is om organisatorische redenen aangepast. Het evenement vindt nu plaats op 19 en 20 september 2009. De aangepaste vergunning ligt vanaf ondergenoemde datum ter inzage. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunningen en de bijbehorende stukken van 28 augustus tot en met 8 oktober (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tot zes weken na de datum waarop vergunning is verleend een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Marga Klompéstraat 18 - wijzigen van de pui van de garage, bouwen van een terrasoverkapping en het plaatsen van een raam aan de voorzijde van de woning (nr. ba090312). Sloopvergunningen - Smakterweg 23 - gedeeltelijke sloop aan het bedrijfspand (nr. slp090041). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Grotestraat 68 - plaatsen van lichtreclame (nr. ba090311, verzenddatum 21/08) - Volen 1b - plaatsen van een stapmolen (nr. ba090292, verzenddatum 21/08) - Loonsedijk 5 - aanpassen van kogelvangers op de schietmasten (nr. ba070088, verzenddatum 21/08). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray maken de ter inzage legging bekend van het Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Overloonseweg 8a en 16a Venray. Het ontwerpplan voorziet in de realisatie van 2 vrijstaande woningen aan de Overloonseweg in Venray. U kunt de desbetreffende stukken van 28 augustus 2009 tot en met 8 oktober 2009 inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. - Parkweg (ongenummerd) te Venray - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 28 augustustus tot en met 8 oktober 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Algemene Maatregel van Bestuur (10.52 Wm) Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval Wm - Ysselsteynseweg 42 Ysselsteyn - Gebr. Aldenzee grond en sloopwerken, Kwadestaartweg 9 te Deurne in verband met bouw- en sloopafval ten gevolge van sloopactiviteiten (MM090067) - Ysselsteynseweg 40 Ysselsteyn - Gebr. Aldenzee grond en sloopwerken, Kwadestaartweg 9 te Deurne in verband met bouw- en sloopafval ten gevolge van sloopactiviteiten (MM090081). Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Timmermannsweg 57 Ysselsteyn - mevr. M.P. Spreeuwenberg-Lagarde, Timmermannsweg 57 te Ysselsteyn in verband met uitbreiden/wijzigen van een akkerbouwbedrijf en kleinschalige veehouderij (MM090078) - Deurneseweg 148 Ysselsteyn - Mts. Hesselmans, Deurneseweg 148 te Ysselsteyn in verband met het wijzigen van de melkrundveehouderij (MM090087). Deze aanvragen zijn tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 28 augustus 2009 t/m 10 september 2009 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Peelweg 43 Ysselsteyn - Mts. Franken, Kempkensberg 30 te Ysselsteyn, voor het realiseren van een bedrijfsgebouw voor opslagdoeleinden. Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 28 augustus tot en met 8 oktober 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener de dagtekening een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Nijverheidsstraat 2 Venray - een revisievergunning te verlenen aan PrimaGaz Nederland B.V., Postbus 85 te Zutphen, voor een distributiedepot voor LPG (butaan en propaan) met de aan- en afvoer en de opslag van LPG (Mila070006). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 28 augustus tot en met 8 oktober 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Rouwkuilenweg 30 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan M. van Asten, Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn voor een paardenhouderij en hengstenstation. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM080043) - Rouwkuilenweg 25 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J. Willems, Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM080023) - Eijkenhofweg 3 Veulen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.M.M.P. Wismans, Eijkenhofweg 3 te Veulen voor een vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf (verzoek vergunninghouder) (Milin09004) - Twistweg 14c Vredepeel - een veranderingsvergunning te verlenen aan W. Peeters, Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij (MM080019). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 28 augustus tot en met 8 oktober 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 27 augustus 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Op 26 september viert Nederland voor de vierde keer Burendag. Deze feestdag is inmiddels een landelijk fenomeen. Vorig jaar vierden meer dan 500.000 mensen Burendag en kwam Nederland in actie voor de buurt. Organisatoren Douwe Egberts en het Oranje Fonds beloven ook dit jaar weer een groot en gezellig feest. En ook nu zullen buren de handen uit de mouwen steken. Het Oranje Fonds heeft voor alle actieve buren met een goed plan 750 euro om met elkaar hun buurt aan te pakken. Vanwege het grote succes van vorig jaar heeft het Oranje Fonds ook dit jaar weer 1 miljoen euro tot zijn beschikking voor actieve buurten. Iedereen met een goed plan kan maximaal 750 euro aanvragen via www.burendag.nl. Ieder goed plan krijgt een bijdrage. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: ICT-beheerder Kijk voor meer informatie op www.venray.nl onder vacatures. 29 aug. t/m 1 sep. - Kermis Castenray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, bureauLEO Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 35-2.indd 18 26-08-2009 17:10:26

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18