Speciaal fonds voor Max Boon Hennie Aarts wint reisprijs Cursussen voor hond en baas Lintje voor Piet Dinghs Vh Gunhoek elke dag vrijblijvend implantaten, klikgebit V ff ff Ingezonden ook voor uw tuin Donderdag Ook optredens in Geijsteren en Meerlo Voor het eerst vindt het Limburg Festival ook in Ven ray met een aantal optredens plaats. Zaterdag 29 augustus zijn er allerlei activiteiten in het centrum van Venray, maar ook in de Meerlo-Wanssumse dorpen Geijsteren en Meerlo. Voor deze plaatsen is een fiets en theatertocht uitgezet. De deel nemers kunnen de hele dag genie ten van de mooie omgeving én van vier fantastische optredens. Om 13.30 uur bijt Dirty Fred in De Bleek de spits af. Dirty Fred kruipt in de huid van een bloedfanatieke Amerikaanse soldaat die ons softe Europeanen wel eens even tot de orde zal roepen. En ons uit zal leg gen hoe het terrorisme bestreden dient te worden. Hoe we ons die nen te wapenen en wat het belang is van op zo jong mogelijke leeftijd beginnen met schietoefeningen. Let ook op zijn onvermoede muzi kale talenten. De toeschouwers hebben vervolgens de keuze. Of in het centrum van Venray blijven voor demonstraties streetdance en zumba en gaan ezelrijden bij een kinderboerderij, of de fiets pakken en naar het centrum van Geijsteren fietsen. Daar treedt om 15.30 uur Diego Stirman op. Diego Stirman is een van de grappigste komieken in het internationale straattheaterwereldje. Verleden jaar was hij al een van de toppers tijdens het Natuurlijk Theater. Dit jaar is hij terug met een theatraal drieluik dat begint met een Griek se tragedie en eindigt in de natte rijstvelden van Vietnam. Zijn show Entremets is een duik in de mys teries van de Aziatische kunst, een parodie op het Vietnamese Water Puppetry. Een schitterend staaltje van verfijnd poppenspel. Vervolgens verplaatst het Lim- burg Festival zich naar Meerlo, waar in het centrum om 18.00 uur Adrian Schvarzstein optreedt. Schvarzstein speelt The Green Man. Een groene man, gekleed in groen, rijdt door de straten met zijn al even groene autoped. Hij gebruikt al zijn mogelijkheden om contact te maken met andere mensen en veroorzaakt hiermee verrassende situaties. Een leuke mobiele act, boordevol energie en barstensvol geestige momenten. Het Limburg Festival verplaatst zich vervolgens weer richting Venray. Op de Grote Markt wordt het officiële programma afgeslo- ten met La Guardia Flamenco. Dit is een humoristische fanfare van kortgerokte flamencomajorettes die met groot succes het publiek vermaakt met zang en dans, zapa- teados en satauels, palmas en jaleo. En natuurlijk twee torero's. Dit spektakel begint om 20.30 uur. Aansluitend is er om 21.30 uur een swingend optreden van de Basily Boys. Deze vier rasmu zikanten maken gipsy-jazzmuziek en zijn onder meer bekend van de tv-hit Holland's got talent, waar zij doordrongen tot de halve finale. Ook de Basily Boys treden op op de Grote Markt. Indrukwekkende minuut stilte voor café-zaal De Wildeman Door Ron Koenen De minuut stilte voor café zaal De Wildeman was indruk wekkend. Zestig tellen zon der muziek en kabaal, en dat tijdens een kroegentocht! Als eerbetoon aan de een dag eerder overleden Nellie Vloet hielden circa 350 kroegtijgers op kermismaandag 10 augus tus even hun benen stil voor het dorpscafé. Je kon een speld horen vallen op de Gro testraat, waar even later met een klaterend applaus symbo lisch afscheid werd genomen van de veel te vroeg overleden vrouw van kroegbaas Kees Vloet. De indrukwekkende minuut stil te voor De Wildeman is tekenend voor de sfeer van saamhorigheid die heerst tijdens de traditionele kroegentocht. Al vijf jaar staat het kermisfestijn, dat dit jaar begon bij De Vier Linden en via Gryphus en 't Hoekje naar het eindpunt Con- cordia voerde (De Wildeman deed dit jaar vanwege het trieste over lijden van Nellie Vloet niet mee, red.) garant voor plezier voor jong en oud. De gezelligheid is groot, de organisatie tot in de puntjes verzorgd. De vier initiatiefnemers en organisatoren Jaco Nabuurs, Marty Verhoeven, Arno Thijssen en René Derkx liepen zich ook dit jaar weer het vuur uit de sloffen om het hun 'gasten' naar de zin te maken. En dat lukte - met steun van een heuse damescrew, enke le plaatselijke ondernemers, de kroegbazen en de zich voorbeel dig gedragende deelnemers - ook tijdens deze zomerse editie weer uitstekend. Er viel tijdens de kroe gentocht geen wanklank te horen. Met een goed glas bier of ander - al dan niet alcoholisch - drankje genoot het gezelschap met volle teugen van het prachtige weer, de muziek met gastoptredens van enkele lokale artiesten), de loterij met prachtige prijzen, de kermis, maar vooral van elkaar. Want in de loop der jaren is de Bèkse kroe genmarathon uitgegroeid tot een evenement voor iedereen, een dag die door veel mensen met een vette stip in hun agenda wordt genoteerd. De organisatie ver kocht dit jaar 300 kaarten, maar moest tientallen belangstellenden die zich op het laatste moment nog wilden aanmelden, teleur stellen. Zij mochten wel meelo pen, maar kregen geen T-shirt, geen drink- eet- en attractiebon- nen en maakten ook geen kans op de schitterende loterijprijzen die beschikbaar werden gesteld door enkele lokale ondernemers. "We hadden niet verwacht dat de belangstelling voor de kroe gentocht zo groot zou zijn", zegt woordvoerder Jaco Nabuurs. "De kermis viel midden in de vakan tie, maar schijnbaar wordt er door veel mensen rekening mee gehou den en willen ze op kermismaan- dag gewoon in Vierlingsbeek zijn om mee te kunnen doen aan de kroegentocht. Ook steeds meer mensen van buiten Vierlingsbeek melden zich aan. Als organisa tie zijn we in ieder geval zeer tevreden over het verloop van de kroegentocht." Dat de Bèkse Kroegentocht een kermisfestijn is om U tegen te zeggen, weten ze in de regio inmiddels ook. Het Enorme drukte bij De Vier Lin den in Vierlingsbeek, vlak na de start van de Bèkse Kroegentocht. schijnt zelfs al zo te zijn dat er vanuit de Overloonse en Venrayse caféwereld belangstelling is om de gouden formule van de Bèkse Kroegentocht te kopiëren naar 'Loon' en 'Rooj'. "Ja, dat heb ik ook gehoord", zegt Nabuurs. "Ik denk dat een kroegentocht ook in die plaatsen een succes kan worden." Lachend: "Maar dan moeten ze het wel volgens onze formule doen. Het is in ieder geval een mooi compliment voor de Bèkse Kroe gentocht." De Bèkse Kroegentocht 2010 vindt plaats op kermismaandag 9 augustus. Inschrijven kan nu al via de website www.beksekroegen- tocht.nl. Riny Friesen uit Meerlo beste dagbladbezorger? De verkiezing Dagbladbezor ger van het Jaar 2009 is begon nen. Riny Friesen (45 jaar) uit Meerlo komt voor de provin cie Limburg in de categorie senior uit. Riny is in de voor rondes de beste dagbladbezor ger van haar provincie geble ken en heeft daarmee in ieder geval al een fiets gewonnen. Riny roept haar abonnees op om via een speciale flyer of via www.worddagbladbezorger. nl hun stem uit te brengen op haar, zodat zij ook kans maakt op de nationale titel Dagblad bezorger van het Jaar. Op 23 september wordt de lan delijke winnaar bekendgemaakt, tijdens de Week van de Dagblad bezorger (21 tot en met 25 sep tember). De winnaar ontvangt een reischeque van 2000 euro. Riny Friesen bezorgt nu acht jaar kranten en vindt het leukste aan haar werkzaamheden dat ze in de buitenlucht actief is, relatief snel geld verdient en voldoende tijd overhoudt voor andere zaken. "En ik geniet altijd van de rust en het fluiten van de vogels 's morgens vroeg. Ochtendstond heeft goud in de mond." De Meerlose is niet de enige die graag de krant rond brengt. Acht op de tien dagbladbe zorgers zijn (zeer) tevreden met hun werkzaamheden. En zeven op de tien bezorgers willen deze werkzaamheden niet snel verlie zen, dit blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Dagbladpers (NDP), uitgevoerd door Ruigrok|NetPanel onder ruim 900 bezorgers. Voor 40-plussers zijn vooral de lichaamsbeweging en het werken in de buitenlucht aantrekkelijke aspecten. Jongeren (tot en met 21 jaar) vinden het grootste voordeel dat ze als bezorger relatief veel en Riny Friesen uit Meerlo maakt kans op de nationale titel Dag bladbezorger van het Jaar 2009. snel geld kunnen verdienen. Een meerderheid (69%) krijgt boven dien positieve reacties van hun abonnees. Op woensdagmiddag 23 september maakt Jan Douwe Kroeske in het Fulcotheater in IJsselstein bekend wie de junior en senior winnaar van de verkie zing zijn. Alle genomineerden en hun fans zijn voor deze prijsuit reiking uitgenodigd. De winnaars winnen een reischeque van 2000 euro en een nieuwe fiets. Ook de overige genomineerden krijgen een fiets. Abonnees die hun stem hebben uitgebracht op de win nende bezorgers maken kans op een gratis jaarabonnement op hun dagblad. NOMINATIES De verkiezing Dagbladbezor ger van het Jaar is een initiatief van De Nederlandse Dagbladpers en vindt dit jaar voor de achtste keer plaats. In totaal zijn er 24 genomineerden: uit elke provin cie een junior bezorger (15+) en een senior bezorger (40+). Zij onderscheiden zich onder meer door hun grote inzet en collegiale opstelling. Zij zorgen bijvoorbeeld voor een goede sfeer op het dis tributiepunt, zijn een voorbeeld voor andere bezorgers en zorgen zelf voor vervanging als dat nodig is. Tijdens deze verkiezingsperiode verspreiden de genomineerden speciale flyers, waarmee ze hun abonnees oproepen om op hen te stemmen. Het aantal stemmen wordt meegewogen in het oor deel van de jury. Is een dagbladbezorger niet genomineerd, dan kunnen abon nees via www.worddagbladbe- zorger.nl hun bezorger voordra gen voor de publieksprijs. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september besteedt Giel Beelen aandacht aan deze prijs in zijn ochtendprogramma op 3FM. Op 21 september wordt de winnaar bekend gemaakt. Deze bezorger krijgt een cheque van 500 euro. Castle Asia, de werkgever van Max Boon en de INA, de Indonesisch-Nederlandse Kamer van Koophandel heb ben een speciaal fonds in het leven geroepen ter ondersteu ning van de ex-Venraynaar. Max Boon werd op 17 juli zwaargewond bij een bomaan slag in Jakarta. Max verblijft momenteel in een ziekenhuis in Singapore. Hij is inmiddels buiten levensgevaar. Zijn herstel is hoopvol, maar voor Max is er nog een lange weg te gaan. Een aantal van zijn verwondingen zullen blijvende gevolgen voor zijn leven hebben. De medische kosten lopen inmiddels hoog op. Voor Max en zijn familie een extra tegenslag omdat Max het slachtof fer is geworden van een terroristi sche aanslag. De gevolgen daarvan worden door geen enkele verzeke ringsmaatschappij gedekt. Om die reden hebben Castle Asia en de INA, in overleg met de familie van Max Boon, een speciaal fonds in het leven geroepen. Inmiddels zijn er diverse stortingen in het fonds gedaan, waaronder een bedrag van 25.000 dollar door een ano nieme gever. Dit bedrag is echter bij lange na niet voldoende. Men sen die een bijdrage willen leve ren, kunnen dit doen op rekening 57.91.29.071 t.n.v. INA qq Fund for Max te Schiphol onder vermel ding van 'Donatie Max Boon' Ook worden er acties georganiseerd waarmee vrienden en bekenden geld voor het Max Boon Fonds bij een proberen te brengen. In juli hebben klanten van Jan Linders mee kunnen doen aan een wedstrijd die samen met Sun werd georganiserd. In totaal konden 52 gratis weekends of midweeks bij Landal GreenParks gewonnen worden. Bij Jan Linders in Venray werd Hennie Aarts uit Vierlingsbeek als winnares getrokken. Namens haar namen Jan Daniels en zoon Sven de prijs in ontvangst uit handen van Dirk Hanegraaf van Jan Lin- ders Venray. De Kynologen Club Venray en Omstreken start op donderdag 3 september en zondag 6 sep tember met najaarscursussen, bestaande uit ongeveer twaalf les sen. De cursussen worden even tueel in december afgesloten met een examen. Voor de puppies is er een cursus waarbij de nadruk ligt op de opvoeding tot een sociale hond die het prettig vindt om de baas te gehoorzamen en die vol zelfvertrouwen en zonder stress door het leven gaat. De nadruk bij alle cursussen ligt op een goed contact tussen baas en hond en op het systematisch belonen van gewenst gedrag. Voor honden tus sen de vier en zes maanden is er de basisopleiding (BO 1). Voor honden vanaf zes maanden is er de basisopleiding (BO 2) of basis- gehoorzame hond. Verder zijn er voor de gevorderden diverse ver volgcursussen gedrag en gehoor zaamheid en ook behendigheid en fly-ball behoren tot de mogelijkhe den. Het oefenterrein is gelegen op De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Voor uitgebreide infor matie kan men kijken op www. kcvenray.nl. of contact opnemen met de cursuscoördinator via tele foon 06-25142457. Piet Dinghs (55) uit Tienray is zaterdag tijdens de heilige mis ter gelegenheid van de Mariafeesten door burgemees ter Joep Hahn benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Tienraynaar zet zich al jaren in voor de plaatselijke gemeen schap. Hij is sinds 1979 als vrijwil liger betrokken bij carnavalsver eniging De Geiten en voorheen van de Tienderse Geiten. Tot 2001 was hij lid van de Raad van Elf en hij maakt nog altijd deel uit van de carnavalsvriendengroep 'Dur dik en dun'. In de jaren '90 bege leidde hij het jeugdprinsenpaar tijdens de carnavalsdagen en in 1992 was hij medeoprichter van carnavalsvereniging De Geiten in Tienray. Sindsdien is hij leider van de commissie Overige Activi teiten. In 2005 was hij tevens de initiatiefnemer van de jeugdboe- renbruiloft. Bovendien stond hij halverwege de jaren '80 aan de wieg van de fietscrossbaan met daarbij een speelterrein met een volleybal-, voetbal- en korfbal- veld. Hij zorgde onder meer voor de benodigde vergunningen, het materiaal en de inrichting van de baan en de speelterreinen. Van 1985 tot 1990 was Dinghs tevens vrijwilliger van de Mariaschool. Nog steeds, vanaf 1986, is hij voorzitter van handboogvereni ging 't Trefpunt in Tienray. Ook is hij sinds 1990 actief voor de plaatselijke parochie, tot 2004 als kerkmeester en lid (vicevoorzit- ter en penningmeester) van het kerkbestuur en tegenwoordig als collectant. Hij helpt bij processies, is vaandeldrager en verricht daar waar nodig hand- en spandiensten. Verder zet hij zich sinds 1985 in als brancardier tijdens bedevaar ten naar Lourdes. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuws- zaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weige ren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Mauro moet terug naar Angola Hoe blind kan het rechtsysteem zijn! Denken jullie nu echt dat als je een kind ter wereld brengt, dat je dan ook vanzelfsprekend een goede ouder bent? Neemt u maar van mij aan dat het zeker niet zo is! Deze ouders, Anita en Hans, maken een verschil. Ze zijn een voorbeeld van goede ouders en daarom vraag ik me af: waarom wordt hier een kind bij zijn ouders weggehaald? Waarom worden er zoveel asiel zoekers naar hier gehaald om ze te helpen! Dat vraag ik me af. Nu is hier die jonge Mauro die graag bij zijn ouders in Oostrum wil blij ven. Hij is compleet ingeburgerd, spreekt vloeiend onze taal, gaat naar het Raayland College en voet balt bij de A1 van Oostrum. Mijn vraag is: wat moeten deze mensen nog meer doen? Zij geven deze jon gen een gezond en gelukkig leven en jullie willen hem bij zijn ouders en broertje weghalen. Mensen van Oostrum: laat deze mensen niet alleen strijden om hun kind! Raay- land-leerlingen, vrienden van de voetbalclub: maak een verschil en laat je stem horen! Anita en Hans, als jullie je zoon kwijtraken omdat het systeem hier zo in elkaar zit, dan ben ik helemaal de weg kwijt en vraag ik me af hoe het verder moet met dit land. Marian van Rijswick, Tienray. Kattenplaag Wij hebben elk jaar een katten- plaag in Brukske. Dieren die half verwilderd zijn, geen halsbandje met adreskokertje dragen en onder het ongedierte zitten. Deze katten komen nu in de zomer onuitgeno digd binnen via de tuindeur om daar het eten van je eigen goed verzorgde huisdieren te komen weggrissen. Er zou een bijgeloof in Brukske heersen dat men een kat moet nemen voor geluk en voor spoed. Kom op, we leven niet meer in de prehistorie. Geen zin in het verzorgen van een huisdier; neem er dan geen. En zo wel, neem er dan een uit een asiel die verzorgd, gesteriliseerd of gecastreerd is. Familie G. Poels, Venray Geslaagd Jos Elfring is op 17 augustus geslaagd aan de Technische Uni versiteit in Eindhoven aan de faculteit werktuigbouwkunde. Zijn afstudeeronderwerp is System Identification and Multi- variable Control of a Hydraulically Actuated Pushbelt CVT. m Venniy De Hoveniers wwim Meer mogelijkheden op De Hulst II Burgemeester en wethou ders willen meer mogelijk heden bieden voor vestiging van bedrijvigheid op De Hulst II. Daartoe wordt het bestem mingsplan De Hulst II her zien. Het college heeft besloten tot herziening van het huidige bestemmingsplan van De Hulst II, om zo meer adequaat in te kun nen spelen op de marktvraag naar geschikte vestigingslocaties bin nen de gemeente Venray. "Eén van de belangrijkste gevolgen van de herziening van het bestemmings plan is dat de vestiging van bedrij vigheid (productiebedrijven, red.) op het overgrote deel van het terrein mogelijk wordt gemaakt", stelt wethouder Hans Teunissen. Hiermee vervalt wel de mogelijk heid om perifere detailhandel op De Hulst II te vestigen. Die peri fere detailhandel was destijds opgenomen toen er nog plannen waren voor een woonboulevard op dit terrein. Het college heeft het ontwerpplan vrijgegeven voor de start van de procedure tot vast stelling. De inzagetermijn van het ontwerpplan is zes weken. Binnen die termijn kan iedereen zienswij zen indienen bij de gemeenteraad. ONDZORG Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl HUEMMST restaurant Limburg Festival in Venray Ochtendstond heeft goud in de mond OnzH xilf: www.gi.inhoek.nl voorlichting kermis zoos Bèkse Kroegentocht: genieten voor jong en oud! .érjwfefcfcgy

Peel en Maas | 2009 | | pagina 6