Commissie tikt gemeente Venray op de vingers Marc Coenen weekwinnaar fotowedstrijd WIK Locatie circuit niet ter discussie Subsidie huizen Brabander Trainingen alweer in voile gang Nieuw geluidsonderzoek akkerbouwbedrijf creatieve iedereen r Weg vrij voor woningbouw op circusterrein Patersstraat 21A ...en pit is vm hobbv.' Digitale fo Niets! Vanaf 24 augustus is VW-ANWB Venray tijdelijk verhuisd naar: WêÊM e d s c o m ve niers PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 augustus 2009 - Pagina 5 Bezwaren tegen bouwplan Donkweg terecht De gemeente Venray is door de commissie bezwaarschrif ten flink op de vingers getikt. De gemeente verleende op 28 september 2008 ten onrechte een vergunning voor de bouw van 52 appartementen aan de Donkweg in De Braban der. Omwonenden maakten, met succes, bezwaar tegen dit plan. De commissie was er snel klaar mee. Al op 3 februari kwam zij met een vernietigend oordeel. Pas nu, op aandrang van een van de bezwaarmakers, heeft het col lege van B en W het advies van de commissie overgenomen. De bezwaren van de buurtbe woners waren duidelijk. Het plan is in hun ogen in strijd met het bestemmingsplan, de besluitvor ming is onzorgvuldig verlopen en, nadat het plan werd gewijzigd, heeft de gemeente te weinig en onjuiste informatie verschaft aan de bewoners. En op basis van die informatie kochten de omwonen den hun huidige woning. Daar naast omschrijven de bezwaarma kers het 16,5 meter hoge complex als 'horizonvervuiling'. Ook wordt hun privacy door de bouw van het pand aangetast, gaat het complex naar de mening van de bezwaarmakers ten koste van het groen in de wijk en wor den hun woningen minder waard. De commissie bezwaarschriften was duidelijk in haar oordeel. De gemeente heeft in de voorberei dingsprocedure al fouten gemaakt. 'Het bestreden besluit kan reeds hierom niet in stand blijven', aldus de commissie. In het kader van het bestemmingsplan heeft het col lege vrijstelling verleend om het toegelaten bebouwingsoppervlak voor woningbouw aan de oostzij de met maar liefst twintig meter te overschrijden.Volgens de commis sie is dat een planologische rele vante wijziging, waarvoor de vrij stellingsregeling niet had mogen worden toegepast. Bij zijn besluit vorming is het college van B en W uitgegaan van een positief oordeel van de bouwplannen door de ARK (Adviesbureau Ruimtelijke Kwali teit, voorheen Welstand) op 7 juni 2006. Daarna werd het bouwplan enige malen aangepast en pas op 7 november 2006 ingediend. Ook hierbij ging de gemeente de mist in. Aan het verlenen van de bouw vergunning heeft de gemeente Venray namelijk de voorwaarde verbonden dat het gewaarmerk te beplantingsplan zou worden gerealiseerd. 'Het verbinden van deze voorwaarde aan de bouw vergunning is in strijd met de Woningwet', oordeelt de commis sie. Op basis van bovenstaande con cludeerde de commissie dat het behandelen van de overige gron den van bezwaar er niet meer toe doet en dat het besluit herroepen moet worden. Dat burgemeester en wethouders nu pas met een besluit komen, is zeker vreemd te noemen. Het advies lag er al een half jaar. Volgens een woordvoer der wilde de gemeente het advies koppelen aan een nieuwe bestem mingsplanprocedure. Dat liet ech ter lang op zich wachten. Nadat een van de bezwaarmakers bij de gemeente had aangedrongen om voor 20 augustus een besluit te nemen, waarbij werd gedreigd met juridische stappen, heeft het college deze week besloten het advies van de commissie bezwaar schriften over te nemen. Voor het bouwplan wordt een formele wij ziging van het bestemmingplan ingediend. Daarbij bestaat voor omwonenden opnieuw de moge lijkheid om bezwaar tegen het plan te maken. X 15 afgedruk is eigen fuji-l? ste uuali te .,.1 nm ti i l imMi ,ti Marc Coenen uit Oirlo is alweer de derde weekwinnaar van de vakantiefotowedstrijd van Combi Dom Melskens en nieuwsblad Peel en Maas. Uit handen van Pauline van Combi Dom Melskens mocht Coenen afgelopen maandag de prijzen in ontvangst nemen: een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicita tie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter bij Dom Melskens. De winnende foto (zie foto rechts) werd genomen vanuit een vliegtuig. De jury waardeerde vooral de moeite die de fotograaf had genomen om in moeilijke omstandigheden een hele mooie plaat te maken. "De foto is scherp, de kleuren mooi en de lijnen vloeiend. Knap is vooral dat de reflectie van het vliegtuigraam niet is terug te zien in de foto. Het is duidelijk dat er veel aandacht is besteed aan het maken van de foto", zo luidde het juryoordeel. Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas houden samen voor het zevende jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakantieperiode. Stuur een afdruk van uw leukste vakantiefoto in en u maakt nog kans op de laat ste weekprijs of een van de drie schitterende hoofdprijzen, een jaar lang gratis fotograferen, een Epson fotoprinter of een Steiner safarikijker. Naast de prijs van de vakjury is er ook dit jaar weer een publieksprijs. Er kunnen alleen afdrukken van foto's worden inge leverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Iede re inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De afdrukken van de aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. Pauline overhandigde de prijzen aan weekwinnaar Marc Coenen. College reageert op vragen SP over De Peel Volgens het college van B en W staat de locatie van het nieuwe circuit aan de Bakelse- dijk niet ter discussie. Dat staat in de antwoorden van het col lege op een aantal vragen van de raadsfractie van de SP over het circuit. 'De Raad van State heeft het locatieonderzoek binnen de gemeentegrenzen van Venray an sich niet kritisch beoordeeld. Alleen voor wat betreft de reik wijdte van het locatieonderzoek zat een motiveringsgebrek', ant woordt het college op de vraag of de locatie definitief uit beeld is. 'De Raad van State heeft uitge sproken dat men zich kan vinden in de keuze van de onderhavige locatie in het buitengebied. Het circuit ligt immers naast vliegbasis de Peel, waardoor geluidsproduce- rende activiteiten worden gebun deld. Daarnaast liggen ter plaatse weinig geluidsgevoelige objecten', stelt het college vervolgens. De gemeente stelt dus duidelijk dat de huidige locatie geen ongeschik te locatie is. 'Indien de Milieufe deratie een bijdrage wil leveren aan het locatieonderzoek staan wij daar uiteraard open voor'. Op de vraag wat nu het vervolg is, antwoordt het college dat het zaak is om het bestemmingsplan en de provinciale milieuvergun ning, waar nodig, te repareren. De wijze waarop wordt momenteel door provincie, gemeente en ini tiatiefnemer Maessen bekeken. De SP-raadsfractie stelde ook vragen over de gemeentelijke kosten. Tot op heden bedragen de gemeen telijke kosten ruim 95.000 euro. Kosten die middels leges door de initiatiefnemer worden betaald. Verder wil de SP ook weten hoeveel gemeenschapsgeld nog in het plan wordt gestoken. Het college geeft als antwoord op die vraag stellen dat B en W van de gemeenteraad opdracht hebben gekregen zorg te dragen voor rea- lisatie van een nieuw circuit aan de Bakelsedijk. 'In het verlengde daarvan zal het college de nood zakelijke kosten maken om die opdracht te realiseren'. Voor de kosten van het locatieonderzoek in 2007 is door de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld. Harddrugs aangetroffen Dinsdag even voor 16.00 uur is op de Burggraaf een 25-jarige man uit Venray aangehouden. In zijn woning werden enkele wapens en een hoeveelheid harddrugs aangetroffen. Agenten vonden in de woning een alarmpistool, een luchtdrukpistool, een profes sionele blaaspijp en een houten wapenstok. Verder werden patro nen en drie zakjes speed gevon den. De wapens en drugs zijn in beslag genomen. De verdachte is voor verhoor overgebracht naar het bureau. Subsidies voor woning bouw woningbouw Venray is een van de 155 gemeenten in Nederland die een bijdrage krijgen uit de Stimulerings- regel Woningbouwprojecten. Door een subsidie van ander halve ton is de gemeente Ven- ray verplicht nog dit jaar te starten met de bouw van 34 patiowoningen in nieuwbouw wijk Brabander. De door minister Van der Laan in het leven geroepen rege ling heeft als doel de stilgeval len woningmarkt weer leven in te blazen. In Venray vertraagde de crisis in de huizenmarkt het nieuwbouwproject Brabander/ Aan den Heuvel. De 34 patiowo ningen raakten moeilijk verkocht. De opzet is dat de staatssteun uiteindelijk bij de koper van de woning terecht komt. In totaal hebben 211 gemeenten een aan vraag ingediend. Niet alle projec ten zijn gehonoreerd. Voorwaarde voor toekenning is dat nog dit jaar de schop de grond ingaat. Boven dien moet de bouwvergunning al zijn afgegeven. Door de geringe belangstelling is de bouw voor lopig uitgesteld. Veel projectont wikkelaars beginnen pas zodra de helft van de huizen is verkocht. In nieuwbouwproject Braban der gaat het om 34 woningen in cluster II van Aan den Heuvel. Tus sen de Haviklaan en Buizerdlaan komen 22 patiowoningen en tus sen de Bosuil en Haviklaan wor den er nog eens twaalf gebouwd. In cluster I zijn eerder vlak bij de rotonde Noordsingel-Oostsingel al zestien van dergelijke wonin gen gebouwd. Deze witte huizen aan de Torenvalk zijn allemaal verkocht en bewoond. Een patio woning is grotendeels gelijkvloers waarbij alle vertrekken zich con centreren rondom een open patio. In de smallere bovenbouw komen de slaapkamers. Wethouder Hans Teunissen is blij met de rijksbijdrage: "Het is belangrijk dat we in Venray kwa litatief goede woningen blijven bouwen. Deze patiowoningen zijn ook geschikt voor ouderen en dit is nu juist een groep waarvoor we huizen willen bouwen." Bewoners Brugpas klagen over geluidsoverlast Er komt een nieuw onder zoek naar de geluidshinder van het akkerbouwbedrijf Janssen-Van Ass aan de Brug- pas in Veulen. De buurtbewo ners Swinkels en Verstegen maken al langer bezwaar tegen de geluidsoverlast. Bij de behandeling in de com missie bezwaarschriften gaf de gemeente toe dat de feiten uit het akoestisch onderzoek niet meer stroken met de werkelijkheid. De families Swinkels en Verstegen werden op dit punt in het gelijk gesteld. Er moet eerst een nieuw geluidsonderzoek komen, waarna de gemeente de situatie opnieuw beoordeelt. Het draait vooral om herrie van de koelinstallatie die aan de zijkant van het bedrijf is geplaatst. Volgens de bezwaar makers zou de installatie aan de achterzijde veel minder overlast veroorzaken. Ook de vrachtwa gens zouden zorgen voor de nodi ge geluidshinder, ook op zon- en feestdagen. Op het bedrijf worden producten die bestemd zijn voor de export dagelijks geoogst. In november 2008 meldde het akkerbouwbedrijf bij de gemeen te dat een koelmotor met conden sor en bijbehorende ventilatoren voortaan buiten de koelcel wordt geplaatst. Door deze wijziging klopt het geluidsrapport uit 2007 niet meer, zo concludeerde de commissie bezwaarschriften. Eige naar Janssen geeft aan dat de koel cel niet meer inpandig geplaatst kon worden omdat de condensa- tor niet binnen kan staan. Volgens de installateur zou plaatsing aan de zijkant de beste optie zijn, maar daarbij is geen rekening gehou den met mogelijke geluidsoverlast voor de buurt. ho i ceuten \/an oon Aanpassing geurverordening Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray hebben ingestemd met een aanpassing van de verordening geurhinder en veehouderij. Daarmee kan de gemeente tegemoetkomen aan individuele woningbouwverzoe- ken. De mogelijkheden voor vee houderijen worden niet beperkt door de afwijkende geurnorm. Op 1 januari 2007 is de Wet geurhinder veehouderij in wer king getreden. Deze wet bepaalt welke geuroverlast veehouderij bedrijven mogen veroorzaken. Om maatwerk te kunnen leveren mogen gemeenten op bepaalde plekken bewust meer geur toe staan of op andere plekken beslui ten strenger te zijn. Daartoe heeft de gemeente Venray op 25 maart 2008 nieuw geurbeleid vastge steld. Dit beleid is gebaseerd op gewenste ruimtelijke ontwikke lingen die zijn vastgelegd in een gebiedsvisie. Om mogelijkheden voor de zoekgebieden woning bouw te verruimen - altijd maat werk - is daarvoor een afwijken de geurnorm vastgesteld. Uit de eerste evaluatie van het geurbe leid blijkt de geurverordening te voldoen. Er zijn wel enkele kleine aanvullingen van de gebiedsvisie noodzakelijk gebleken en ook de kaart behorende bij de geurver- ordening is aangepast. De kleine aanpassingen hebben betrekking op vier individuele woningbouw- verzoeken, waarvan drie in Yssel- steyn, die ruimtelijk en geurtech- nisch zijn getoetst en akkoord bevonden. De normstelling in de geurverordening vormde voor deze locaties een belemmering en wordt nu aangepast. De aan passing van de verordening geur- hinder en veehouderij gemeente Venray wordt op 8 september behandeld door de raadscommis sie Stedelijke Ontwikkeling en op 29 september door de raad. Hennepkwekerij In een woning aan de Helderse Duinen in Overloon heeft de poli tie dinsdagmiddag een hennep kwekerij aangetroffen met 110 hennepplanten. De planten bevon den zich in twee slaapkamers van het huis. De 31-jarige bewoner is aangehouden en ingesloten op het politiebureau. De hennepplanten zijn in beslag genomen en worden vernietigd. De gemeenteraad kan zon der problemen het bestem mingsplan Circusterrein Venray vaststellen. Op het ontwerpplan zijn geen ziens wijzen ingediend zodat de weg naar woningbouw op dit ter rein tussen de Christoffelkruid en de Maasheseweg vrij is. Wethouder Teunissen kon dit dinsdag met enige trots medede len. "Het is vrij uniek voor Venray dat er geen bezwaren zijn inge diend tegen een bestemmings plan. Dat moest vaker kunnen", aldus de wethouder. Volgens de wethouder heeft met name de communicatie rondom dit plan goed gewerkt. "Dat heeft geleid tot enkele vragen via internet, maar er zijn geen bezwaren bin nengekomen." Wonen Venray heeft voor dit gebied een plan ontwik keld waarin 34 aaneengesloten woningen en een appartementen complex met 36 woningen wordt gerealiseerd. Wat gebeurt er als U niet adverteert anuub v **-Si mr t' r\ Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl tt

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5