Ereplaatsen voor pony's en paarden Zestal uit Meerlo kampioen Dromerige schilderijen Ben Rieken Fotowedstrijd Kunstkolk National Sax Choir Harley-Davidson, de legende leeft voort Klinte de Rijck Limburgs kampioen De Locht Van Asten tweede Tijdens het Horse Festival Val- kenswaard heeft Leopold van Asten uit Ysselsteyn met VDL Groep W.Zermie bij de jonge paar den beslag gelegd op de tweede plaats, achter de Duitser Daniel Deusser met Conn. Ruben Romp reed in deze wedstrijd Verdi naar de zesde plek. In de finale van de Small Tour ging de overwinning naar de Spanjaard Manuel Fernan dez met Ninno. Henk van de Pol (Knegsel) kwam met Quito fout loos het dichtst in de buurt van de Spanjaard en werd tweede. KNHS-centrum Ermelo, De Beek 125, postbus 3040, 3850 Ca Erme lo, tel. (0577) 40 82 96 Internet: www.knhs.nl. E-mail: mediavoorlichting@knhs.nl. Fax: KNHS persdienst (0577) 40 82 39 Rick Janssen reservekampioen Afgelopen weekend vonden in Horst de Limburgse regiokampi oenschappen plaats. Dit leverde St. Jan uit Merselo weer vele fantasti sche resultaten op. Zo werd Rick Ianssen met Pointer in de klasse ZZ springen paarden tweede en heeft zich hiermee gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioen schappen. Ook Janine Tonen ging naar Horst haar beste been voor zetten dit was genoeg voor een mooie tweede plaats in de klasse EB springen pony's. Petra van Dijck startte met twee paarden in Horst. Met Zemendus werd ze zevende in de klasse L springen paarden en met haar paard Felten, met wie ze vierde werd in de klas se Z springen, gaat ook zij naar de Nederlandse kampioenschappen. Bij de dressuurwedstrijden werd Ester v. Dongen vijfde met Armani in de klasse L1 met 377 punten. Brigitte Kreuzer reed met Tsarina een dressuurproef in de klasse Z2 en behaalde 651 punten (63,82%). Bij de kür op muziek kwam ze uit op 63,17% en werd uiteindelijk zevende met 63,49%. Première Egbert Derix In het Schunck Glaspaleis in Heerlen vindt op dinsdag 25 augustus de première plaats van Jirayu. Dit muziekstuk, waarvoor de Horster pianist en componist Egbert Derix een vrije composi tieopdracht kreeg van Schunck Glaspaleis, wordt uitgevoerd door Egbert Derix, slagwerker Sjoerd Rutten, saxofonist Peter Hermes- dorf en contrabassist Norbert Leurs uit Venray van het Searing Quartet. In de formulering van deze compositieopdracht werd Derix gevraagd om zijn ervarin gen tijdens ontmoetingen met de Thaise beeldend kunstenaar Jirayu Rengjaras om te zetten in muziek. Jirayu Rengjaras is momenteel te gast bij Schunck, een nieuw meervoudig culturele instelling en gevestigd in het Heerlense Glaspaleis. Dit gebouw uit 1935 van architect Frits Peutz is opge nomen op de UIA-lijst van wereld wijd 1000 belangrijkste architec tonische monumenten van de twintigste eeuw. Kaarten voor deze première kunnen gereserveerd worden bij het Glaspaleis. Meer informatie staat op www.glaspaleis.nl. Nachtvlindernacht Voor de vijfde maal wordt op vrijdag 28 augustus de nationale nachtvlindernacht gehouden. Tij dens deze avond en nacht worden op veel plaatsen in Nederland excursies gehouden om het nacht vlinderleven waar te nemen en te beleven. Ook het IVN Geijsteren- Venray is deze avond van de partij met een nachttocht op zoek naar vlinders die anders niet zo gauw te vinden en te bestuderen zijn. Lo Troisfontaine, Rien Eikmans, Theo Bouten en Nico Min nemen de deelnemers deze avond mee naar de bossen van Geijsteren om vlinders te vangen. Ze laten de vlinders op een speciale manier in de val vliegen, om ze daarna te bekijken. De tocht begint op vrij dagavond 28 augustus om 22.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de voetbalvelden in Geijsteren. In streekmusem De Locht in Melderslo wordt op zondag 23 augustus een demonstratie van allerlei apparaten voor gebruik in huis, tuin en keuken uit groot- moederstijd gegeven. De mees te daarvan werden handmatig bediend. In de smederij is de smid aan het werk en er is een interes sante demonstratie van snoeien en vormgeven van buxus, taxus en ilex. Dit is een secuur werkje dat veel vakmanschap vereist. Kinderen mogen op die middag een kruidenpotje beschilderen. Tot november kunnen bezoekers nog genieten van de tijdelijke exposities De Twaalf maanden van het Jaar met middeleeuwse afbeeldingen over het leven op het platteland van rond het jaar 1500 en Het Trekpaard Springle vend met schilderijen en aquarel len van paardenschilder Ton van der Weerden. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. De speciale activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. PEEL EN MAAS Tijdens de Limburgse kampioen schappen voor paarden en pony's in Horst behaalden amazones en ruiters uit de gemeente Venray en Meerlo-Wanssum verschillen de ereplaatsen. Bij het springen dubbelzwaar was er een fraaie tweede plaats voor Rick Janssen uit Merselo met Pointer. Janssen was in de derde omloop met vier strafpunten en een tijd van 33,11 seconden net iets langzamer dan winnaar Patrick Lemmen uit Seve- num, die met Casino van de Helle ook vier strafpunten had, maar sneller rondging in 32,29 secon den. In de klasse AB werd Babette Kuijpers uit Leunen met haar pony Peer derde. Janine Tonen uit Mer- selo werd in de klasse EB tweede met Storm. In de klasse CM en CZ eindigde Dominique de Ruyter uit Meerlo met Poldie eveneens als tweede. In de dressuurklasse DB werd Bonnie van Dijck uit Leunen met Vester heel knap derde met 401 punten. Klinte de Rijck uit Oostrum was met Omira de beste in de klasse DE-Z-2 met 1505 Luca Naus uit Leunen viel tij dens het LK in Horst niet in de prijzen. punten. Nina Strous (Oirlo) werd met Vincent in diezelfde klasse tweede met 1464 punten. In de klasse zwaar werd Fieke Houwen uit Meerlo met Miss Loxley derde met een puntentotaal van 696. Een prachtig resultaat werd geboekt door het zestal van PC Rijd met Beleid Meerlo. Dit zestal werd in de klasse BCDE-L en M eerste met 354 punten. Het zestal van PC Rijdt met Beleid uit Meerlo is voor de twee de keer op rij Limburgs kampi oen in de klasse M geworden. Na maanden van voorbereiding kwam zaterdag het moment om de kam pioenstitel te verdedigen. Op het terrein van de Kasteelse Bossen in Horst aan de Maas liep het zes tal bijna perfect synchroon zijn proef. Op zaterdag 29 augustus neemt het zestal in Ermelo deel aan het Nederlands kampioen schap. Op de foto Geeske Veldman, Lotte van Gerven (reserve), Kim van Leuven, Monique van Leen- dert, Natascha Poels, Suzanne Hendrikx en Alexandra Dele- marre. Op de voorgrond Jan Custers. Donderdag 20 augustus 2009 - Pagina 12 De zomerse serie Klassiek op Locatie heeft weer een bezoekers record gevestigd. Tijdens het con cert van het 25 personen sterke Amsterdam Sinfonietta op de bin nenplaats van Boerderij Enderhof in de Veldense buurtschap Schan- delo passeerden meer dan zes honderd bezoekers de kassa. "Een ongekend groot aantal mensen", reageert penningmeester Geert Schmitz uit Helden van Klassiek op Locatie. Doorgaans is er een gemiddeld aantal bezoekers van 350. "En dat is al veel voor klas sieke concerten". Om alle mensen een goede plek te geven moest in allerijl op het wegdek in Schande- lo een speciale tribune gebouwd worden. In een ongekend mooie ambiance speelden de musici van Amsterdam Sinfonietta de ster ren van de hemel en genoot het publiek onder een stralende zon van dit bijzondere concert. Onder de vele gasten bevonden zich deze keer ook Tweede Kamerle den als Lia Roefs (PvdA), Raymond Knops en Ger Koopmans (CDA) en Dion Graus (PVV) en diverse burgemeesters, wethouders en bestuurders uit Noord-Limburg. De landelijke politici waren zeer onder de indruk van het concert, de locatie en de perfecte organi satie van Klassiek op Locatie. "Het is niet alleen voor de mensen uit Noord-Limburg een geweldige klassieke happening in de zomer maanden maar ook voor de toe risten die deze regio bezoeken. Een pareltje in de regio", aldus het Kamerlid Lia Roefs uit Ber gen. Klassiek op Locatie beleeft dit jaar het zevende seizoen. Het idee om in de zomermaanden juli en augustus concerten te organi seren met prominente nationaal en internationaal klassieke musici op bijzondere locaties is van musi cus/componist Nard Reijnders uit Broekhuizenvorst. In korte tijd wist Klassiek op Locatie landelijk en internationaal aandacht te trek ken door een bijzondere program mering, de opmerkelijke locaties en een steeds grotere opkomst Een beeld van de drukte tij dens het concert van Amsterdam Sinfonietta op binnenplaats van boerderij Enderhof in Velden (foto: Sjaak Peters AV). van het publiek. Het kleine bestuur met een handvol vrijwil ligers van onder meer SOS Meer- lo-Wanssum is de hele zomer in touw om alle concerten in goede banen te leiden. "Het is soms erg heftig, zoals afgelopen weekend in Velden. Om alle gasten een goede plek te geven moesten we alle zeilen bijzetten. Het verliep op rolletjes. Musici en publiek waren zeer voldaan", aldus Reijn- ders. In het Koningskerkje in Vier lingsbeek is in de weekeinden van 5, 6, 12 en 13 september een Kunst op Zich(t) tentoonstelling te zien met werk van Ben Rieken. .poëtisch werk.is de titel van deze expositie, die zowel gedich ten uit zijn nieuwe bundel als dro merige schilderijen toont. Ben Rieken is aanvankelijk opgeleid en werkzaam als mode tekenaar. Op een geven moment kiest hij voor zichzelf en besluit enkel vrij werk te maken. Som mige van zijn schilderijen verra den de invloed van zijn vroegere vakgebied, zo zijn stukjes stof en stiksels in zijn werk te herkennen. Later gaat hij ook gedichten schrij ven. De Nijmeegse kunstenaar kan krachtig expressief werken, maar in het Koningskerkje toont hij zijn fijnzinnige, poëtische kant in een combinatie van gedichten en dro merige schilderijen. Zijn kleine schilderijen met fijne tekeninge tjes ogen enigszins kwetsbaar en vertellen een ingetogen verhaal of vormen licht humoristische bespiegelingen. Enkele grote 'ver gezichten' in geel of blauw en gedichten uit zijn nieuwe bun del completeren het geheel. De gedichtenbundel "Het wit bestaat nog" is deze zomer gepubliceerd en natuurlijk staan daar ook schil derijen in afgedrukt. De poëzie van Ben Rieken kenmerkt zich door sfeertreffende beschouwin gen met soms ietwat weemoed. Ben Rieken is tijdens de ope ningsuren zelf aanwezig in het Koningskerkje, Spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, zondag 6 september vanaf 12.00 uur. Tot eind augustus houdt Het Limburgs Landschap een fotowed strijd. Bezoek en fotografeer de ter reinen van Stichting het Limburgs Landschap en misschien zie je je foto straks wel breeduit terug op de streekbus van Veolia. Het Lim burgs Landshap beschermt ruim zestig natuurgebieden inclusief de bijbehorende kastelen, monumen tale boerderijen en molens. Alle gebieden zijn vrij toegankelijk. Stuur de mooiste landschapsfoto's in voor deze zomerse fotowed strijd. De duizenden foto's die lan delijk al gestuurd zijn maken het de jury moeilijk. Vooral in deze tijd van uitbundige groei is het landschap zeer de moeite waard om vast te leggen. Laat u inspire ren door de bloeiende heide, de zomerse bloemenrijkdom met haar kleurrijke vlinders, de variatie aan monumenten of de landschap pelijke schoonheid van een op- of ondergaande zon. De winnaar gaat vanaf eind september prominent pronken op Limburgse bussen. Natuurlijk zijn er veel meer prij zen te winnen, weekendjes weg, fotoboeken of een workshop van de bekende landschapsfotograaf Jacques Peeters. Inzenden kan tot en met zondag 30 augustus. Voor meer informatie over de uitgeko zen natuurgebieden kan men kij ken op www.limburgs-landschap. nl. De Kunstkolk houdt een Open Atelierroute in de gemeente Box meer in het weekeinde van 12 en 13 september. Het is voor veel mensen nog vakantie, maar het Boxmeerse kunstenaarscollectief Kunstkolk is volop bezig met de voorbereidingen voor zijn derde atelierroute. Op veertien locaties verspreid over de hele gemeente Boxmeer kan iedereen van kunst genieten en het werkproces proe ven. Van Vierlingsbeek en Over- loon tot Oeffelt en Beugen wap pert de gele wimpel met het rode kunstkolklogo en kunnen belang stellenden terecht om te kijken naar schilderijen, tekeningen en beelden in allerhande materialen en technieken. Van klei tot glas, steen, hout en nog andere uitings vormen. Een nieuwe deelnemer is Ans Verdijk uit Beugen die zich dit jaar bij De Kunstkolk aansloot. Zij maakt intrigerend werk en een bezoek aan haar atelier is de moeite waard. In CC De Weijer in Boxmeer wordt een overzichts expositie ingericht met werk van alle deelnemers. Hier staan ook de loterijwerkstukken opgesteld. Ditmaal hebben vier kunstenaars speciaal voor dit weekend een kunstwerk gemaakt. Voor slechts een euro per lootje maakt men al kans op een favoriet beeld of schilderij. De lootjes zijn zowel te koop bij de Weijer en de andere locaties. De Open-Atelierdagen gaan van start op vrijdag om 20.00 uur met een officiële opening in De Weijerkapel. Op zaterdag en zondag duren de dagen van 11.00 tot 17.00 uur. Vertelkunstenaar Bram van der Wurff en gitarist Erwin Jansen maken er een fees telijke act van en iedereen is van harte welkom om hierbij te zijn. De routefolder ligt klaar bij start punt CC De Weijer in Boxmeer en is eventueel ook te downloaden via www.kunstkolk.nl. In het kader van Klassiek op Locatie kunnen belangstellenden genieten van optredens door het National Sax Choir of Great Bri tain. Het koor verblijft van don derdag 20 tot en met zondag 23 augustus in Noord-Limburg. Onder de naam Sax Appeal vinden in de regio diverse activiteiten plaats. Zo is er een saxconcours en een saxworkshop met deelnemers uit Limburg, Brabant en Duits land en daarnaast maken deze Engelse enthousiastelingen een tour door Noord-Limburg, waarbij alle veertien gemeentes worden getrakteerd op een verrassings concert. Op zondag 23 augustus staan er twee concerten op het programma. Om 12.00 uur wordt in het Blariacum Juniorcollege in Venlo-Blerick een kinderconcert gegeven. Op het programma staat onder meer Peter en de Wolf, in het Venloos verteld door Frans Pollux, de zanger van de onlangs gestopte dialectband Neet oet Lottum. Om 16.00 uur vindt het hoofdcon cert plaats in het Wilhelminapark in Venlo. Hierbij komen diverse genres muziek aan bod. Trans cripties uit de klassieke muziek, originele composities voor het Engelse SAX-orkest en ragtimes. Er zijn verschillende saxofoonty pes: sopraan-, alt-, tenor- en bari tonsaxofoon, maar de volledige saxofoonfamilie bestaat uit acht types. De bas- en contrabassaxo foon vormen de uitbreiding in de laagte en de sopranino en soprillo maken het scala in de hoogte compleet. Dat laatste saxofoontje wordt alleen bespeeld door Nigel Wood, de oprichter van het koor. Dit uit 25 saxofonisten bestaande orkest heeft de beste solisten in zijn gelederen, afkomstig uit heel Engeland. Een keer per maand wordt er gerepeteerd in Birming ham en naast de vele concerten in Engeland staan er jaarlijks drie buitenlandse tournees op het programma. Reserveren kan via www.klassiekoplocatie.nl, bij de VVV-winkels Noord- en Midden Limburg of een uur voor aanvang aan de kassa. Overzicht van de tour: Vrijdag 21 augustus: 1. Wil- helminaplein Horst 15.00 uur. 2. Haven Wanssum 16.00 uur. 3. Markt Venray 17.00 uur. 4. Win kelcentrum Mook 18.00 uur. 5. Stadhuis Gennep 18.50 uur. 6. Raadhuisplein Bergen 19.45 uur. 7. Stadhuis Arcen 20.30 uur. Zaterdag 22 augustus: 1. Kerk Seve- num 9.45 uur. 2. Kerk Maasbree 10.40 uur. 3. Winkelcentrum Pan- ningen 11.25 uur. 4. Kerk Meijel 12.15 uur. 5. Gemeentehuis Kessel 13.30 uur. 6. Markt Beesel 14.15 uur. 7. Stadhuis Venlo 16.30 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Sinds zijn oorsprong in de industriestad Milwaukee, ruim 100 jaar geleden, heeft Harley- Davidson altijd een ereplaats bekleed in zowel de wereld van de motorsport als in die van de toerrijder. Het merk is een Amerikaans icoon waar van de mystiek in de loop der jaren alleen maar groter is geworden. Maar wat is het geheim van zijn magie? Dat valt moeilijk uit te leggen: wegen en verre bestem mingen oefenen een grote aan trekkingskracht uit en een Har- ley-Davidson wakkert onze zucht naar avontuur, naar vrijheid aan. De uitdaging om een Harley te bezitten en eropuit te trekken op zo'n prachtige machine doet niet onder voor de fantastische sen satie van het gebulder en getril van de machtige tweecilindermo- tor. De liefde die een biker voor zijn motor voelt, is even groot als zijn genot om erop te rijden. Zijn motor is een trouwe metgezel, die hij koestert en nog persoonlijker maakt door hem volledig aan te passen aan zijn dromen en fanta sieën. Met meer dan 300 foto's is Harley-Davidson, de legende leeft voort een reis door de wereld van Harley-Davidson, een eerbe toon aan een motor die al een eeuw lang de vlam van de ware passie ontsteekt en brandend houdt. Het boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 14,99 euro. Tijdens de Limburgse kampi oenschappen voor paarden en pony's in Horst heeft Klinte de Rijck van PC Nobel uit Oostrum de Limburgse titel behaald. Klinte startte met haar schimmel Omira in de hoogste klasse DE-Z2. De eerste proef werd vrijwel foutloos gereden en ze won dan ook over tuigend met 726 punten. Dit was goed voor ruim 69 procent en 17 punten voorsprong op de num mer twee. Hierdoor kwalificeer den zij zich voor het afkampen. In de tweede proef, de afkampronde, waren ze beter in vorm. Uitein delijk mochten zij in de tweede proef ook de overwinning op hun naam zetten met een puntentotaal van 807 punten en 70,78 procent de Limburgse titel in de klasse DE- Z2 opeisen. Op zaterdag 5 september gaat de combinatie Limburg vertegen woordigen op de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Luca de Rijck en Whisper Girl kwamen uit in de klasse DE-L2 en behaalden de vierde prijs. Kim Muijsers en haar pony Hali's Volu- mia lieten zich in de springring van hun beste kant zien. Ze reden een eerste foutloze ronde waarna ze de barrage mochten springen. Ook hier bleven zij foutloos. In de klasse DB behaalde deze combina tie een vierde prijs met 98 stijlpun- ten. Jaimy Muijsers en paard Archi bald reden een foutloze proef die werd beloond met de eerste prijs. Door dit mooie resultaat mochten zij afkampen waardoor zij uitein delijk vierde werden van de zestig deelnemers. HARLEY-DAVIDSON Bezoekersrecord bij Klassiek op Locatie DE LEGENDE LEEFT VOORT

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12