MGC Venray Venray onderuit tegen Fermonia Leunen pakt eindelijk Venray Cup Pittige bekerstart Venray tegen Gemert Jeugdbridgers op dreef tijdens WK PEEL EN MAAS Zaalvoetballers bezig aan oefencampagne Donderdag 20 augustus 2009 - Pagina 10 Twee rode kaarten ontsieren finale tegen Ysselsteyn smetje - Leunen en Ysselsteyn spelen 'replay' finale Venray Cup Miniorentoernooi Overloonse Bridgeclub DC De Pielhaas PDV De Maasvogels Special Olympics Gennep bruist van de spor tieve activiteiten op zondag 13 september, want dan staan meer dan driehonderd mensen met een verstandelijke beperking in de startblokken voor hun deelname aan de Special Olympics regio nale spelen. PDV De Zwaluw Het Alvertje De Roerdomp De Peelrunners ATV Venray De Peelkorf SV Leunen SV Merselo SV Ysselsteyn VV Holthees Kampioenschappen triatlon ATV Venray SV Venray SV Oostrum Sportnieuws -info b l teU - - Eindelijk is het Leunen gelukt de Venray Cup te winnen. De oranje-witten hebben er lang op moeten wachten maar in de zes tiende editie was het dan zo ver. De vierdeklasser ging zondag in Merselo met de hoofdprijs aan de haal. In de finale werd Ysselsteyn met 1-0 teruggewezen. Een smet op het toernooi waren de twee rode kaarten die arbiter Joep Bus trok voor Paul van den Heuvel van Leunen en Ysselsteyner Boy Geerets. Door Henk Willemssen Gezien de hevige protesten uit het Leunse kamp was de veldverwij- zing voor Van den Heuvel het meest omstreden. Het begon met irritaties bij de oranje-witten doordat Boy Geer- ets een blessure simuleerde. Toen de bal bij hem in de buurt kwam, stond de Ysselsteyner razendsnel op. Het gevolg was een fel duel met het nodi ge duw- en trekwerk. Geerets maakte een slaande beweging terwijl Van den Heuvel niet echt over de schreef leek te gaan. Toch toonde scheidsrechter Bus zich onverbiddelijk en hij trak teerde beide kemphanen op rood. Ysselsteyn-trainer Fred Donkers had geen goed woord over voor de arbi trage. "Die man had het gewoon niet in de hand. En dan krijg je dit soort opstootjes." De Leunse elftalleider Hayke Hendrix betreurde het voor val. "Jammer van dit incident", vindt Hendrix. "Dit hoort niet thuis op zo'n sportief toernooi als de Venray Cup. En Paul is echt geen speler die gaat meppen. Dat zit helemaal niet in hem." Ook Boy Geerets ontkende na afloop geslagen te hebben. "Nee, ik pakte die speler vast en duwde hem weg. Meer gebeurde er niet." Hoe het ook zij, de rode kaarten hebben verder geen con sequenties. Leunen was er vooraf op gebrand om als hoogst spelende Venrayse kerkdorp de bokaal te winnen. Het moest gebeuren zonder de nieuwe trainer Henk Langstraat die zich met griep had afgemeld. Leunen opende om half twaalf het toernooi tegen regerend bekerhouder Oostrum. Het pittige duel eindigde doelpuntloos: 0-0. Oostrum kon zijn reputatie ver volgens niet waarmaken. De ploeg van trainer Ruud Vermeer kwam niet verder dan drie keer 0-0. Leunen werd poulewinnaar en SVOC'01 ging als nummer twee eveneens door naar de halve finale. Oostrum en Venray A kon den na de poulefase al naar huis even als Merselo en Holthees in de poule B. Hierin was Ysselsteyn oppermachtig. Als enige ploeg won het de drie pou leduels. Venray B bereikte als nummer twee ook de halve eindstrijd. Leunen had daarna de handen vol aan Venray B. De vierdeklasser schiep een licht overwicht maar de Venrayna- ren hielden goed stand. Totdat arbiter Van Lierop vlak voor tijd de Venrayse aanvoerder met geel naar de kant stuurde na een stevige overtreding. Leunen perste er een slotoffensief uit en scoorde op de valreep de bevrij dende treffer. Het was een prachtig doelpunt van Rob Gielens die de bal vanaf de linkerkant hoog en hard in doel joeg: 1-0. In de andere halve finale kwam Ysselsteyn al snel op 1-0 door een treffer van Stan van Dijck. SVOC'01 gaf zich niet zomaar gewonnen. Vlak voor tijd mochten de tricolores een penalty nemen die door routinier Paul Büddiger koeltjes werd benut: 1-1. Strafschoppen moesten uitkomst brengen. Na ieder negen penalty's was de stand nog gelijk; beide ploegen hadden twee keer gemist. De sterk keepende Mickey Ellery van SVOC'01 zag daarna zijn pingel gekeerd door zijn collega Dennis Plum. De talent volle Ellery kon zijn fout nog herstel len. Dan moest hij Peter Jaspers van een treffer afhouden. Maar dat lukte net niet. Via de handen van de SVOC- goalie verdween de bal in de hoek en Ysselsteyn bereikte voor de vierde keer in de laatste vijf jaar de finale. Ruim een half uur later dan gepland ging de eindstrijd tegen vier uur van start. In het laatste pouleduel kwam Holthees-speler Sander Arts ongeluk kig in botsing met een Merselose tegenstander. Hij viel, slikte zijn tong in en was even van de wereld. Er werd een ambulance gebeld want het zag er op het eerste gezicht vrij ernstig uit. De Holtheser verdween op de brancard in de ziekenwagen maar net buiten de poort bleek - tot ieders opluchting - dat een bezoek aan het ziekenhuis toch niet nodig was. Ondertussen was de finale al begon nen. Leunen kwam na een prachtige aanval op voorsprong. Rechtshalf Roel Gielens zette Nick van Hoek vrij voor het doel. De Leunse spits verschalkte doelman Rob Berkers, die de bal nog wel toucheerde, en het stond 1-0. De Ysselsteynse zesdeklasser probeerde nog wat terug te doen maar het verbe ten strijdende Leunen hield de krappe voorsprong vast. De trotse aanvoer der Jaap Litjens nam glunderend de Venray Cup in ontvangst. Ysselsteyn moest opnieuw genoegen met de tweede prijs. De sportiviteitsprijs met een cheque van 150 euro ging naar Holthees. Uitslagen Venray Cup Pouleduels: Venray A-SVOC'01 1-2 Oostrum-Leunen 0-0 Venray B-Merselo 1-0 Ysselsteyn-Holthees 1-0 Leunen-Venray A 2-0 SVOC'01-Oostrum 0-0 Holthees-Venray B 0-1 Merselo-Ysselsteyn 1-2 Venray A-Oostrum 0-0 Leunen-SVOC'01 1-0 Venray B-Ysselsteyn 0-2 Holthees-Merselo 0-2 Halve finales: Ysselsteyn-SVOC'01 1-1 Ysselsteyn wns (8-7) Leunen-Venray B 1-0 Finale: Leunen-Ysselsteyn 1-0 Eindstand: 1Leunen 2.Ysselsteyn 3. SVOC'01 4.Venray B 5. Merselo 6. Oostrum 7.Venray A 8. Holthees Jan Engels heeft de Meppel Open gewonnen in de heren seniorenklasse. Nadat hij zaterdag op 96 slagen als tweede geklasseerd stond achter lei der Wim Hulscher met 95 slagen, wist hij zondag met 93 slagen onder Hul- scher's score te duiken en aangezien niemand deze score kon evenaren, dan wel verbeteren, schreef Engels het toernooi op zijn naam. Achter Hul- scher (MGC Twente) werd Wilbert van Helmond (Duno) derde, door Arnold Hartjes ('t Valkhof) in de noodzakelijk geworden barrage te kloppen, nadat beiden op 96 slagen waren geëindigd. Bij de Europese kampioenschap pen voor senioren, die in Lamego in Portugal plaatsvonden, hebben de Nederlanders geen rol van betekenis kunnen spelen, waardoor de match- playfinale aan hun neus voorbij ging. Jan Engels moest zich tevreden stellen met de 53e plaats met een score van 222 slagen met een gemiddelde van 29,00 op bogni en 26,50 op eterniet. Beste Nederlander was Roel Groen- huijsen, lid van Ridderkerk met 212 slagen met respectievelijk 29,00 en 24,00 gemiddeld op de 38e plaats. De grote uitblinkers bij de heren waren debutant Francesco Leuci (Italië) en de ervaren Zweed Tommy Blixt, na de vier reguliere combironden de rang lijst aanvoerden met 183 slagen. Zij werden echter in de tweede match- playronde uitgeschakeld. Verrassende winnaar werd de Zwitser Reinhard Zengaffinen, die in de laatste ronde zijn tegenstrever Dieter Kaufmann uit Italie naar het tweede plan ver wees door een 4 - 2 zege. Ook het brons ging naar Zwitserland en wel naar Heinz Bless, die de Zweed Ron nie Lundgren met 6 - 3 versloeg. Bij dames werd de Duitse Gaby Rahm- low kampioene door haar landgenote Andrea Reinicke met 4 - 2 te klop pen. In de strijd om de bronzen plak versloeg Bernice Thors uit Zweden de Oostenrijkse Franziska Trutschnig met 5 - 3. Bij de herenteams greep Italie het goud met 1171 slagen voor Op de Yeditepe University in Istan- boel wordt tot en met zondag 23 augustus het eerste jeugd wereldcon gres jeugdbridge gespeeld. Dit is een variant op de paren en viertallen toer nooien, namelijk een mix van een lan- denwedstrijd viertallen en een indivi duele parencompetitie. Nederland is vertegenwoordigd met een delegatie van twintig jeugdspelers, vier in de aspirantenklasse tot en met twintig jaar, vier in categorie girls en twaalf junioren tot en met 25 jaar. De teams hebben de toepasselijke namen Net herlands Red, White, Blue en Orange, Netherlands Girls op de toernooiagen- da gezet. Er is een deelnemersveld van veertig paren, waarbij alle leeftijdsca tegorieën door en tegen elkaar spelen. Ook zijn er combinaties van paren uit verschillende landen zoals een Japans- Tjechisch team. Op de deelnemerslijst staan 27 nationaliteiten, dus met recht een wereldevenement te noemen. De landenwedstrijd is Swiss-KO een systeem waardoor je steeds tegen tegenstanders wordt ingedeeld op basis van de rangorde tot dan toe, en laat daardoor steeds verschuivingen zien in de top van het klassement. Dit komt mede doordat het niet gaat om het aantal gewonnen of verloren par tijen, maar om de optelsom van alle International Matchpoints IMP's). er zijn vijftien voorronden, daarna volgen kwart, halve en finale ronden. Ook de Venrayse speler Rens Philipsen maakt deel uit van de aspirantenselectie en speelt in Netherlands Orange, het aspirantenteam. De in Delft stude rende Venraynaar speelde in juli al de Europese kampioenschappen voor landenteams tot en met twintig jaar en werd daar met partner Joris van Lank- Op de achtste zomeravonddrive was het beste paar in lijn 1 Theo en Annie Louwers met 62.50 procent, gevolgd door Bert en Nelly Vloet met 61.25 procent. Derde waren Gerrit en Joke Janssen met 56.25 procent. In lijn 2 bestond het sterkste paar uit Harry en Riet Willems met 67.08 procent. Tweede waren Frans en Lieny van den Heuvel met 55.42 procent. Ber Poels en Annie Siroen bezetten de derde plek met 54.58 procent. In de derde lijn scoorden Ton Melis en Wil Dietz het hoogst met 59.90 procent. Koos Bongers en Toon Coopmans waren met 57.50 procent tweede, gevolgd door Francien Haegens en Tilly Rein- tjes met 57.29 procent. In café De Pielhaas in Venray wordt op zaterdag 22 augustus vanaf 20.30 uur het Malibudarten gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrij ven via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: Winnaarsronde; 1) Paul Hendrix. 2) Thorsten Gooren. 3) Perry Bussers. 4) Mark van de Heu vel. 5) Mat Janssen. 6) John Tebarts. 7) Johan van Hoof. Verliezersronde; 1) Sander van de Broek. 2) Gerard de Bruijn. 3) Maikel Pietrzak. 4) Frank Coumans. 5) Edwin Schattevoet. 6) Roy Troisfontaine. 7) Mohamet Diraa. Er werd 180 gegooid door Mark van de heuvel, Frank Coumans, Thorsten Gooren en Gerard de Bruijn. De hoog ste finish was voor Paul Hendrix met 108 punten. Uitslag wedvlucht Strombeek jonge duiven; vierhonderd duiven. 1, 7 Fred dy Textor. 2, 3, 4, 24, 25 Jan Kuijpers. 5, 8, 10, 14 Sraar Peters. 6, 22, 23 Harry Francken. 9, 13 Toon Roosen. 11, 15, 16 Wiel Theeuwen. 12 Sraar Francken. 17, 18, 19, 20, 21 Bert Verhoeven. Uitslag wedvlucht Strombeek oude duiven; 101 duiven. 1, 6, 7, 8, 11, 13, 14, 23 Freddy Textor. 2, 3, 10, 12, 17, 18 Jan Kuijpers. 4, 5, 15, 16, 19, 20, 21, 22, 25 Toon Roosen. 9 Sraar Peters. 24 Bert Verhoeven. Duitsland met 1179 slagen en Zwe den met 1193 slagen. Bij de dames was het Oostenrijk, dat de titel greep met 606 slagen. Duitsland (612) en Zweden met 629 slagen maakten het erepodium kompleet. Nog enkele memorabele feiten. De Duitser Jürgen Summ en de Italiaan Francesco Leuci scoorden beiden een foutloze ronde van 18 slagen. Tevens werden er vier wereldre cords gebroken. Bij de dames was het de Oostenrijkse Maria Fuschlberger, die met een ronde van 22 slagen op bogni hetWR over een ronde scherper stelde. Francesco Leuci verbeterde het WR over twee ronden bogni, namelijk 45 slagen. Tommy Blixt verbeterde het WR over vier ronden bogni tot 95 sla gen en het Italiaanse herenteam kwam tot een score van 150 slagen, hetgeen eveneens een WR betekende. Na diverse speeldagen en inhaalwedstrij den in de onderlinge competitie heeft met enkele verrassende uitslagen Har- rie Lenssen nog steeds de leiding met 2 punten uit dertien wedstrijden. Jan Engels blijft hem op de voet volgen met 5 punten uit twaalf wedstrijden. Leo Wilms bezet de derde plaats met 11 punten uit twaalf. Bij de dames ziet koploper Miet Clevers (13,5 punten uit 12 wedstrijden) Fieke van Ham tot op een half punt naderen (14 punten uit 15 wedstrijden), maar heeft nog wel drie wedstrijden tegoed. Bets Wilms, die verraste met een ronde van 22 en een score van 80 slagen in haar partij tegen Jo Litjens staat nu met 17 punten uit dertien op de derde plaats. De score van 22 slagen is een nieuw damesrecord over een ronde en over drie ronden betekende het een evenaring van het bestaande record op Servaashof van Jo Litjens. Miet Clevers evenaarde haar PR van 23 slagen over een ronde. Bij de heren kwam Jan Engels met 22 slagen tot de laagste ronde, terwijl Jan Litjens, Ger- rit Janssen en Leo Wilms slechts een slag meer nodig hadden. veld en nevenpaar Ernst Wackwitz- Vincent Nab achtste na enige tijd op een vierde plek te hebben gestaan. De Nederlandse teams zijn nu sterk op dreef. Na de eerste acht ronden staan er drie Nederlandse teams in de top tien. Het team van Philipsen stond na de vierde ronde op een tweede plaats. Er werd alleen van USA blue verloren met 25-5 terwijl de Girls op de vijfde plaats stonden en team Rood op de negende. Eerder had team Rood, de ervaren junioren internationals Bob Drijver-Marion Michielsen met Tim Verbeek-Danny Molenaar ook al op de tweede plaats gestaan. Er werd de gehele zondag gehusseld in de top tien, want er werden vijf ronden gespeeld. Netherlands Orange bleef goed presteren en hoefde niet veel in te leveren, de enige verliespartij van zondag was 16-14 tegen een team met Griekse spelers. Ook Netherlands Red en de Girls bleven stuivertje wis selen, mede door de onderlinge wed strijd die met 17-13 door de meisjes werd gewonnen. De ranglijst liet op zondagavond dan ook een prachtige lijst tot dan toe zien met Red op de derde plaats, Girls op de vierde en Orange op een gedeelde zesde plaats. Usa Blue staat riant bovenaan met een voorsprong van 20 imp's. De polen en Australiers hebben zich ook stevig in de top tien genesteld door grote overwinningen op respectievelijk de Schotten en de Italianen. Veel van de wedstrijden zijn te volgen via www. bridgebase.com. die de Vugraph uit zendingen verzorgt. Tevens is via de site van de Nederlandse Bridgebond www.bridge.nl. naar de Turkse site door te linken voor de uitslagen en het programma. Tennis, voetbal, zwemmen en wiel rennen zijn de sporten waarin de deelnemers de competitie met elkaar aangaan. Ook het fietsen van een deel van de Vuelta is onderdeel van het programma. Vanaf 9.00 uur trekt een stoet sporters, begeleiders en sup porters door de straten van Gennep. Op weg naar de hoofdlocatie van de spelen, grasveld De Goes. Daar is om 9.30 uur de officiële opening. Het Olympisch vuur wordt ontstoken en de sporters spreken de slogan van de Special Olympics uit: "Ik hoop dat ik win. Maar als in niet win, heb ik mijn best gedaan". Burgemeester De Loo van Gennep geeft het startschot. Daarna verspreidt ieder zich naar de locatie waar de verschillende sport onderdelen om 10.30 uur starten. Toe schouwers zijn de hele dag welkom bij het zwemmen (Zwembad Pica Mare, Picardie 34), tennis (Tennisver eniging TVG, Kalboerstraat 3), voetbal (Het Straatje, grasveld De Goes) en wielrennen (nabij grasveld De Goes). Zie ook www.specialolympics.nl. Uitslag wedvlucht Strombeek (jong); 28 deelnemers, 626 duiven. 1, 5, 6, 8, 11 N. van Hoof. 2, 7, 19, 20 Van Haren-Stiphout. 3 J. Kerstens. 4,17,21,22 W Bouten. 9 J. Versleijen. 10 J. van Kessel. 12, 13, 14, 25 H. Strij- bosch. 15 Reijnders-Cuijpers. 16 Chr. Gerrits. 18, 23 M. Voesten en dochter. 24 G. D. Raaijmakers. Uitslag wedvlucht Strombeek (oud); 23 deelnemers, 323 duiven. 1, 14, 21 W. Bouten. 2, 7 M. Basten. 3, 11 Chr. Gerrits. 4, 10 N. van Hoof. 5 J. Kerstens. 6 L. Snijders. 8, 22, 25 M. Voesten en dochter. 9, 19 P. Loonen. 12, 20 Reijn- ders-Cuijpers. 13, 17 P Smits. 15, 24 van Haren-Stiphout. 16 J. Versleijen. 18 H. Litjens. 23 P. Janssen K. Het Venrayse zaalvoetbalteam, dat naar de topdivisie promoveer de, is twee weken geleden gestart met de voorbereiding op de nieu we competitie. Inmiddels zijn er twee oefenduels met wisselend succes afgewerkt. Vrijdag speelde Venray uit verdien stelijk met 2-2 gelijk tegen de Bel gische topclub ZVK Lommel. Ruud Brands en Mahbod Tahsini scoorden de doelpunten. Afgelopen maandag verloor Venray thuis verrassend met 1-3 van Fermonia Boys. Het team uit Roermond, uitkomend in de eredi visie, heeft zich flink versterkt en profiteerde optimaal van de Venrayse fouten. Halverwege leidde Fermonia Boys met 0-1. Na rust kwam Venray op gelijke hoogte door Mahbod Tah- sini: 1-1. In de slotfase speelde de thuisploeg met een meevoetballende keeper maar dat pakte verkeerd uit. De Roermondenaren straften de mis sers genadeloos af: 1-3. Coach Jos van Gerven kon als excuus aanvoeren dat zeven selectiespelers ontbraken van- Uitslag jaarlijkse gescheiden kop pelwedstrijd: Harrie Vullings en Hans Gooren, 6 punten. Mike van den Eyn- den en Martien Snijders, 9 punten. Sjaak Theeuwen en Harrie Theeuwen, 11 punten. Martien Voermans en L. v.d. Hoogenhof, 13 punten. Eddy v.d. Hoogen en Lud Wever, 15 punten. Godewijn Hendriks en Pierre Maas, 15 punten. Willie Wijnhoven en Antoon Sanders, 17 punten. Sil Cremers en Marcel Janssen, 20 punten. Op woens dag 26 augustus wordt de tweede wedstrijd van de najaarsserie van de 50 pluscompetitie gespeeld. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur in vij ver 2. Bijeenkomst en loting om 11.00 uur. Aanmelden uiterlijk de donderdag voorafgaande aan de wedstrijd, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en infor matie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail naar info@ hsvhetalvertje.nl. Aan visvijver De Ballonzuil wordt op woensdag 26 augustus de derde 50-plus wedstrijd gehouden. Uitslagen eerste wedstrijd 50-plus: 1) J. v.d. Heuvel. 2) A. van Bakel. 3) A. van Mill. 4) R.Vlemmings. 5) A. de Klein. 6) G. Hendriks. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden via www.hsvderoerdomp. nl. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secretaris H. Hendriks via telefoon 06-23140989 of via e-mail info@hsvderoerdomp.nl. De Nordic walker kan op zaterdag 22 augustus aan de slag. De start is om 9.00 uur vanaf het clublokaal aan de Tienrayseweg in Horst. Verder is er een tocht op zaterdag 29 augustus vanaf 9.00 uur. Vertrek is bij een van de leden. Iedereen is welkom om een keer mee te doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Wedstrijduitslagen: IJzeren Man Volkslopen in Weert: Dames 3,5 km: Nicolle Pouwels, Horst 25:15 Dames 7 km: Jacqueline Pouwels, America 45:52 Mannen >50 7 km: Theo Pouwels, America 44:52 Agenda: 22-8 Siebengewald Kermis- loop 15.45 uur 6-9 Weert IJzeren Man Volkslopen 10:00 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl Voor lopers start er een begin- nersgroep op dinsdag 22 september vanaf 19.00 uur. Wie zijn conditie wil opbouwen, op peil wil houden of wil verbeteren door middel van een op verantwoorde en verstandige wijze van hardlopen onder leiding van des kundige ervaren en gediplomeerde trainers, zijn welkom. Het streven is om binnen een aantal maanden, minimaal een half uur aan een stuk te lopen. Men kan zich aanmelden via e-mail info@atvvenray.nl of op 22 september aanmelden bij het club huis van ATV Venray aan de Sportlaan in Venray. Voor de pupillen is er geen training gedurende de zomervakantie. Voor de senioren en junioren A, B, C en D trainingen in overleg met de trai ners. Lopersgroepen/alle niveaus: Dins dag (start atletiekbaan) van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdag (start atletiek baan) van 19.00 tot 20.30 uur. Voor de laatste informatie omtrent trainingen kijk op de website. Tijdens de school vakantie is de zwemtraining op dins dag om 18.00 uur in de Sprank. Op maandag om 18.30 uur en op zater dag om 10.00 uur kan er gezwommen worden in de zwemvijver van Henk v.d. Horst aan de Römerweg in Seve- num. Agenda: Zaterdag 22 augustus Kermisloop Sie- bengewald Zaterdag 22 augustus Triatlon Veenen- daal Zondag 30 augustus Triatlon Aalsmeer( NK Jeugd/Junioren) Zondag 6 september Clubkampioen schappen Triatlon Zaterdag 12 september verenigings dag ATV Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulut- weg. Zie ook www.atvvenray.nl wege vakantie. Mede daardoor verloor het tweede team maandag met liefst 1-10 van TFH/Omnisport. "We waren maandag niet scherp genoeg. Het was wat futloos", vindt Van Gerven die bewust voor sterkere tegenstanders heeft gekozen in de voorbereiding. "Want daar leren we toch het meeste van. Fermonia Boys was individueel sterk en wij maakten nogal wat fou ten. We weten nu dat er nog veel te doen valt." Op vrijdag 21 augustus treedt Ven- ray in Brussel aan voor een internati onaal toernooi met vier ploegen. Ven ray treft Sporting Club de Paris. "Dat team telt vijf Franse international", weet Jos van Gerven. "Alhoewel het Franse zaalvoetbal internationaal niet zo hoog staat aangeschreven." Daarna treft Venray de winnaar of de verlie zer van de ontmoeting Amigo Toy ota Schepdaal uit Brussel tegen FCW Event Plaza uit Rijswijk. Op maandag 24 augustus oefent het Venrayse team tegen FCK De Hommel in Den Bosch. Toevallig is dit ook de ouverture van de competitie op 12 september. Programma vrijdag 21 augustus De Merels A1-Peelkorf A1 19.00 Programma zondag 23 augustus Driekamp SVOC-SPES-selectie 1/2 Programma dinsdag 25 augustus Selectie 1/2-De Korfrakkers 20.00 Programma dinsdag 1 september Selectie 1/2-Oranje Wit 1 en 2 De Peelkorf 3/4-Oranje Wit 3 20.00 Programma zaterdag 22 augustus Leunen-Ysselsteyn 18.00 Programma zondag 23 augustus Leunen 2-Wittenhorst 2 11.00 Leunen 3-SSS'18 2 11.00 Programma dinsdag 25 augustus ZSV-Leunen 18.45 Programma woensdag 26 augus tus SVEB A1-Leunen A1 18.30 GFC'33 B1-Leunen B1 18.30 Programma donderdag 27 augus tus SVEB 2-Leunen 2 18.45 ZSV 2-Leunen 3 18.45 Programma zaterdag 29 augustus: Leunen A1-Melderslo A1 15.00 Leunen B1-Hegelsom B1 15.00 Venray C2G-Leunen C1 15.00 Leunen D1 toernooi Gennep 9.50 Leunen D3 toernooi Gennep 10.10 Leunen E1 toernooi Leunen 9.30 Leunen F1 toernooi Oostrum 9.30 Leunen F2 toernooi Oostrum 9.50 TOP'27-Leunen 18.00 Programma zondag 30 augustus Leunen 2-Venray 3 11.00 Volharding 2-Leunen 3 12.00 Leunen 4-Oostrum 4 10.30 Leunen 5-Oostrum 5 11.30 Oostrum 6-Leunen 6 10.00 Programma maandag 31 augustus Leunen C1-Melderslo C1 18.30 Programma woensdag 2 septem ber Leunen A1-GFC'33 A1 18.30 Uitslagen Meterik-Merselo 2-2 Programma zaterdag 22 augustus Merselo-Vitesse'08 18.00 Merselo B1G-America B1 B.12.30 Merselo C1G-America C1 B.12.30 Programma zondag 23 augustus Merselo 2-Neerkandia 11.00 Merselo 3-Meterik 3 11.00 Programma dinsdag 25 augustus Toxandria-Merselo 18.45 Programma woensdag 26 augus tus KronenbergA1-Merselo A1G V17.15 Merselo B1G-SVEB B1 B.17.30 Programma donderdag 27 augus tus Fiducia 2-Merselo 2 18.45 Programma zaterdag 22 augustus Leunen-Ysselsteyn 18.00 Programma zondag 23 augustus Ysselsteyn 2-NWC 5 11.00 Programma dinsdag 25 augustus Ysselsteyn-TOP'27 18.45 Programma donderdag 27 augus tus Deurne 5-Ysselsteyn 2 18.45 Programma zaterdag 22 augustus Holthees-Olypmpia'18 18.00 Programma zondag 23 augustus Holthees 2-De Zwaluw 5 11.00 Programma dinsdag 25 augustus Sambeek-Holthees 18.45 ATV Venray houdt op zondag 6 september het open clubkampioen schappen triatlon. Dit evenement is voor iedereen toegankelijk en start om 10.30 uur bij het zwemwater aan de Kasteelse Bossen in Horst. De clubkampioenschappen zijn dusdanig opgesteld, dat iedereen kans maakt om te winnen: wie het dichtst in de buurt komt van zijn of haar vooraf opgegeven tijd is de winnaar. Dit geldt voor alle leeftijdsklassen. Het evene ment vindt plaats op het traditionele parcours, dat zich rondom de zwem vijver afspeelt. De afstanden zijn 700 meter zwemmen, 19 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Voor de jeugd tot 16 jaar is dit 200 meter zwemmen, 7 kilometer fietsen en 1,25 km lopen. In overleg met de organisatie is het ook mogelijk een aangepaste afstand te doen. Aanmelden kan bij GTARein- tjes@hetnet.nl Op zaterdag 29 augus tus om 10.00 uur bestaat de mogelijk heid om het parcours te verkennen. Vertrek is vanaf de startlocatie bij het zwemwater aan de Kasteelse Bossen te Horst. Voor meer informatie kijk op www.atv.nl Prijsuitreiking voor niet clubleden vindt plaats na afloop van het evenement. ATV leden blijven in spanning tot zaterdag 12 september: dan wordt de uitslag bekendgemaakt bij het ATV feest op de atletiekbaan in Venray. Op zaterdag 22 augustus gaat het voetbalseizoen officieel van start met de poulefase van het bekertoernooi. Er wachten al direct enkele interessante ont moetingen. Zes dagen na de finale van de Venray Cup treffen Leunen en Ysselsteyn elkaar opnieuw. De Ysselsteyners zullen revanche willen nemen voor de 1-0 neder laag. Venray treft op sportpark De Wieën het sterke Gemert. Beide hoofdklassers komen elkaar straks in de competitie wederom tegen. Venray beleefde zaterdag een slechte avond in Groesbeek. De rood- witten verloren met liefst 7-2 het oefenduel van Achilles'29, de num mer twee van de hoofdklasse C. Ven- ray had twee dagen eerder - na een onderbreking van drie weken - de voorbereiding weer hervat. Achilles was duidelijk een maatje te groot. Halverwege leidde de thuisploeg al met 3-1. Bas Joosten en Freek Thoone scoorden de Venrayse treffers. Trainer Jan Poels kan zaterdag tegen Gemert geen beroep doen op Angelo van Mil en Wout Gommers die beiden nog een schorsing als erfenis van vorig seizoen moeten uitzitten. Aanvoerder Gom- mers zou sowieso niet spelen want hij kampt met een liesblessure. Het is de vraag of de twee rode kaarten tijdens de finale van de Venray Cup komende zaterdag zijn weerslag hebben op de rasechte derby Leunen-Ysselsteyn. Arbiter Bus stuurde zondag Paul van der Heuvel (Leunen) en Boy Geerets (Ysselsteyn) na een handgemeen van het veld. De gemoederen laaiden even hoog op. "Nee, dat speelt geen enkele rol meer", denkt de Leunse elftalleider Hayke Hendrix. "Het was een incident. Er is verder niets tussen beide clubs." Vierdeklasser Leunen kon tijdens de Venray Cup bijna compleet aantreden. Alleen goalgetter Tom Hendriks, die afkomstig is uit Ysselsteyn, was nog op vakantie. Zaterdag is Hendriks er zeker weer bij tegen zijn oude club. Verliezend finalist Ysselsteyn moest zondag in Merselo wat meer spelers missen. Bovendien vielen Sander Pee- ters en Thijs Hendriks geblesseerd uit. Het is de vraag of ze voor het beker duel weer fit zijn. "Als we zaterdag compleet zijn, dan we hoeven we echt niet voor Leunen onder te doen", meent de nieuwe trainer Fred Don kers. De Helmonder is best te spreken is over het spelersmateriaal dat hij aantrof bij de Peelclub. Zesdeklasser Merselo krijgt het zaterdag zwaar te verduren tegen Vitesse'08 dat afgelopen seizoen naar de derde klasse promoveerde. Hol- thees mist nog veel spelers vanwege de late vakanties. De vijfdeklasser heeft dan ook een zware kluif aan de gemeentelijke derby tegen vierdeklas ser Olympia'18 uit Boxmeer. Vijfdeklasser SV United en zesde- klasser SVOC'01 treffen in respec tievelijk Wittenhorst en Stormvo gels tegenstanders die twee niveaus hoger spelen. SSS'18, uitkomend in de tweede klasse, mag in Oploo tegen vijfdeklasser Excellent niet in de problemen komen. Ook vierdeklas ser Swolgense Boys mag thuis tegen Lottum, dat twee klassen lager speelt, geen fout maken. Oostrum speelt uit tegen Heijen, beide clubs zijn vijf- deklasser. TOP'27, uitkomend in de vijfde klasse, krijgt vierdeklasser ZSV uit Zeilberg op bezoek. Op dinsdag 25 augustus (18.45 uur) staat de tweede wedstrijdenreeks van de eerste beker ronde op het programma. Zaterdag 22 augustus (18.00) Venray-Gemert Merselo-Vitesse'08 Holthees-Olympia'18 Excellent-SSS'18 Heijen-Oostrum SVOC'01-Stormvogels Swolgense Boys-Lottum Leunen-Ysselsteyn TOP'27-ZSV SV United-Wittenhorst (in Wanssum) Dinsdag 25 augustus (18.45) Sparta'25-Venray Toxandria-Merselo Boekel Sport-Volharding Sambeek-Holthees SSS'18-SVEB Oostrum-EWC Constantia-SVOC'01 Melderslo-Swolgense Boys Ysselsteyn-TOP'27 Hegelsom-SV United Programma zaterdag 22 augustus SVVenray A1-Venlosche Boys A1 a. 14.30 Rood Wit'62 B1-SVVenray B1 v 13.30 Ysselsteyn B1-SVVenray B2 v. 13.00 SVVenray C1-Rood Wit'62 C1 a. 13.15 SVVenray D1-Rood Wit'62 D1 a. 11.30 Programma woensdag 26 augus tus Sc. Irene A1-SVVenrayA1 v. 17.15 SVVenray A2-Volharding A1 a. 1930 SVVenray B1-VVV'03 B1 a. 18.30 SVVenray B2-Belfeldia B1 a. 18.30 SVVenray D2-ZSV D2 a. 19.00 Voor de zesde keer in successie wordt op zaterdag 22 augustus het Pulse Miniorentoernooi gehouden op sportpark Ter Horst. Voetbalclub Wit- tenhorst heeft weer een sterk deelne mersveld weten vast te leggen. Er gaan twintig teams deelnemen, allemaal eerstejaars E-spelers. Dit jaar nemen er twee selectieteams uit de gemeen te Horst aan de Maas deel. Rob Vissers van Wittenhorst: "in het kader van de gemeentelijke herindeling, hebben we ook de voetbalclubs Sparta'18, SV United en TOP'27/Swolgense Boys benaderd om een talentvolle speler af te vaardigen om aan het toernooi deel te nemen, dit geeft weer een extra dimensie aan dit unieke toer nooi." De regionale talenten mogen dit jaar hun krachten meten met: PSV (twee teams), AJAX, Feyenoord (twee teams), Sparta Rotterdam, VVV-Venlo, FC Volendam, Roda JC, NEC, FC den Bosch, Racing Genk (twee teams), KVSK United, Club Brugge, Lierse SK, Schalke'04 en Borussia Möncheng- ladbach. Het Pulse Miniorentoernooi is ontstaan uit de samenwerking die Wittenhorst al enkele jaren heeft met de jeugdopleiding van PSV. Dit jaar vindt de PhoxyCup plaats op zondag 23 augustus. Dit betreft een toernooi waarin de F-jeugd van de amateur clubs waarmee PSV een samenwer king heeft, gaan deelnemen. Rini de Groot, manager scouting van PSV): "dit toernooi zal bijdragen aan een nog intensievere samenwerking met onze samenwerkingsclubs. Ook kun nen de clubs deze dag gebruiken om van elkaar te leren." De winnaar van dit toernooi neemt de Dirk Marcellis wisselbokaal in ontvangst. Uitslag Oostrum Vet-EWC Vet 2-4 Programma zaterdag 22 augustus Heijen-SV Oostrum 18.00 Programma zondag 23 augustus SV Venray 2-SV Oostrum 2 11.00 SV Oostrum DA1-SV Venray DA211.00 Programma dinsdag 25 augustus SV Oostrum-EWC'46 18.45 Programma donderdag 27 augustus SV Oostrum 2-Sparta'18 2 18.45 Sportclub Irene DA1-SV Oostrum DA1 18.45 SV Ostrum vet-EWC vet 17.00

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10