Puzzel en win! Klein Zwitserland nwmiii i Eline Boom wint fiets Regionale Special Olympics Meerlo-Wanssum Vier generaties Oude foto 1000 euro Mariafeesten in Tienray Kletske mooier door maatwerk ==3 Sterretje in uw autoruit? Zaterdag 15 augustus in Venray PEEL EN MAAS Gratis autoruitreparatie PUZZELLA^P Doe mee en win 4 vrijkaartjes voor Speelpark Klein Zwitserland in Tegelen! SPEELPARK Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie Nothing About Us Op 23 september beleeft de documentaire Nothing about us van filmmaker Marijn Poels uit Swolgen zijn Europese pre mière op het Grieks filmfes tival in de plaats Drama. Dat heeft Agalia Katsigianni van de Griekse organisatie de film maker laten weten. De film van Poels wordt vertoond in de categorie Against Discrimi nations op het grote doek in het Griekse theater. De film is gemaakt in opdracht van de Dutch Coalition on Disa bility and Development (DCDD) in samenwerking met de organi satie Pluryn (Werkenrode), het centrum voor meervoudige han dicaps, in Groesbeek. Poels volgde met zijn camera twee weken tien Nederlandse lichamelijk gehandi capte jongeren tijdens hun weer baarheidtrainingen met de Ethio pische jongeren. Ze werkten aan circusacts als jongleurs en dans ten samen. Uiteindelijk presen teerden de jongeren een weerga loze show in een vol stadion van Addis Ababa. Bovendien waren er ontroerende ontmoetingen met getraumatiseerde oorlogsvetera nen en lotgenoten. Dat leverde een uniek document op van 60 minuten onder de naam Nothing about us. Poels kreeg voor zijn documen taire Nothing about us tijdens de Nederlandse première in maart dit jaar al grote complimenten van de ministeries van Ontwik kelingssamenwerking en Volks gezondheid, Welzijn en Sport, maar ook van de gehandicapten organisaties. Richard Bekkers, directeur gezondheid, gender maatschappelijke organisaties en Aids-ambassadeur, was vol lof na de vertoning in het LUX theater in Nijmegen. "De cineast verdient een groot compliment voor de wijze waarop hij de ontmoetin gen in Ethiopië met Nederlandse en Ethiopische jongeren in beeld heeft gebracht. De documentaire heeft mij diep geraakt", aldus Bek kers. Namens staatssecretaris Jet Bussemaker van VWS complimen teerde ook Bart Zijlstra, directeur directie sport van dit ministerie de filmmaker uit Swolgen. "Jij laat in de film duidelijk zien hoe belangrijk sport is voor gehandi capte mensen", aldus Bartels. En de film levert een uitstekende bij drage voor de publieke discussie over de positie van mensen met een beperking, spraken de verte genwoordigers van de twee minis teries. "Deze jongeren laten zien dat ze ondanks hun handicap nog vele kwaliteiten hebben." Beckers loofde de documentaire omdat er zoveel invalshoeken zijn belicht en de film alles in zich heeft: van tegenslagen en hoop, verdriet en blijheid, wilskracht en doorzet tingsvermogen. Maar ook prees hij de tien Nederlandse jongeren die in de film figureren en zo puur zijn in dit document. Filmmaker Poels is blij met het feit dat zijn film zo goed word ont vangen. Het is niet zozeer mijn film maar een film die vooral zo geworden is dankzij de gehandi capten. Zij hebben voor de camera laten zien wie ze zijn, waar ze voor staan en hoever je kunt komen als invalide. Ik heb me laten meevoe ren in hun wereld, geprobeerd om me voor te stellen wat het betekent om een handicap te heb ben in een ontwikkelingsland en thuis in Nederland. Die gevoelens heb ik proberen te vertalen naar het publiek en hun boodschap werd de mijne. Ik hoop dat deze film een opening zal zijn voor een publiek debat tussen validen en invaliden, in Nederland en in ont wikkelingslanden. Het is belang rijk dat we luisteren naar deze groep mensen die verdomd goed weten waar ze staan." De film wordt de komende maanden op meerdere festivals binnen Europa vertoond, onder andere in Brussel, Berlijn, Barce lona en Manheim. Na de filmfesti vals zal de film in het najaar uitge zonden worden op Goed TV Maar voordat Nothing about us op de tv zal verschijnen, zal de film zijn Europese première beleven in de Griekse plaats Drama onder het thema Against Discrimination. PEEL EN MAAS Vanaf eind mei stond er een echte Ray-Ban fiets in de etalage van Mijling Speciaal Optiek. Eén van de meest tren dy modellen van dit jaar: een knalrode Johnny Loco Urban Cruiser. Iedereen die in de actieperiode een Ray Ban zon nebril kocht maakte kans op deze fiets. Speciaal voor Ray-Ban is deze fiets in een kleine gelimiteerde oplage gefabriceerd. De grappen waren niet van de lucht, de link tussen brillen en fietsen is blijk baar nog steeds voor de hand lig gend. Of 'ie ook lekker zit? en of ie uit de nieuwe collectie is? en dan natuurlijk de vraag of de fiets ook op sterkte verkrijgbaar is. Op het gebied van zonnebrillen is Ray-Ban nog steeds hét merk met aantrek kingskracht. Het bekendste model van nu is het pilotenmodel, maar ook de Jackey Ooh en de Wayfarer zijn ware iconen en in vele kleuren te verkrijgen. Ray-Ban geliefd om de no-nonsense filosofie: topkwa liteit voor een scherpe prijs. Uit de meer dan honderd loten werd eind juli het winnende lot getrok ken. Eline Boom uit Maashees maakte een keuze uit een groot assortiment van Ray-Ban, en vulde het winnende lot in. Uit handen van Bernard Wilmsen, vestigingma nager van Mijling Speciaal Optiek, ontving zij een prachtige bos bloe men en de trendy fiets waarmee ze ongetwijfeld vele zonnige kilo meters zal afleggen. "Ik hoop dat ik win. Maar als ik niet win, heb ik mijn best gedaan." Met deze slogan starten op zondag 13 septem ber meer dan 300 deelnemers de Special Olympics Regio nale Spelen in Gennep. Deze spelen zijn voor mensen met een verstandelijke beperking vanaf acht jaar. Het is een voorproefje op de Nationale Special Olympics die op 4, 5 en 6 juni 2010 in Noord Lim burg worden georganiseerd. Sporten is belangrijk. Ook voor mensen met een verstandelijke beperking. Daarom zijn de Noord Limburgse gemeenten en organi saties voor mensen met een ver standelijke beperking blij dat de Nationale Spelen naar Limburg komen. Tot die tijd zijn er diverse activiteiten om sporten voor deze mensen onder de aandacht te brengen. Een van die activiteiten is de groots opgezette Regionale Spelen in Gennep. "Een dag vol sport, enthousiaste deelnemers en de rituelen die horen bij Olympi sche Spelen", vertelt projectleider Jos Sijkens van Iedereen kan Spor ten. "Nog voordat burgemeester De Loo van Gennep het startschot geeft, trekken alle sporters, bege leiders en toeschouwers door een feeststraat naar het Olympisch ter rein op grasvel de Groes, hoofdlo catie van de Spelen. Daar worden ze groots onthaald met muziek en andere festiviteiten. Een aantal Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS deelnemers draagt onder bege leiding van een politiekorps het 'Olympische vuur' het veld op. Een van hen ontsteekt dan Flame of Hope." Deelnemers konden zich inschrijven voor vier takken van sport: tennis, voetbal, wielrennen en zwemmen. Er zijn per sport teams van verschillend niveau, zodat iedereen kans maakt op een bronzen, zilveren of gouden medaille. "Samen met de deelne mers en hun begeleiders hopen we op enthousiaste toeschouwers die het geheel tot een waar sport- feest maken", aldus Jos. "En tussen het aanmoedigen door zijn er tal van activiteiten. Zo kun je circus trucs leren in een echte circustent, een henna tattoe laten zetten, je uitleven op springkussens of voet ballen in een pannakooi. Er is veel muziek en de mogelijkheid mee te doen aan sportieve workshops. Een dag die zeker een bezoekje waard is en de entree is vrij!" Nopruiming bij Intratuin Shop nu bijna voor nop bij Intratuin in Venray. Onder dit motto kan iedereen nu bij Intra- tuin terecht voor aantrekkelijke koopjes. Van donderdag 13 tot en met zaterdag 23 augustus springt Intratuin Venray uit de band met een knalactie waarbij kortingen gegeven worden op seizoensarti kelen tot 60%. Spectaculaire grote kortingen op onder andere tuin meubelen, barbecues, tuinhout, potterie sfeerartikelen en diverse tuinplanten. In de Intratuin-krant, die huis-aan-huis wordt verspreid, zijn de aanbiedingen afgebeeld maar zijn ook te vinden op www. intratuin.nl Donderdag 13 augustus 2009 - Pagina 6 Oude foto Truus en Betje Aerts voor de bijenhut van vader H.Aerts (Brugeind). De RecreatiemennersYsselsteyn e.o. hadden afgelopen weekend een bijzondere verrassing voor 't Raayke in Tienray.Tijdens de men wedstrijden in Ysselsteyn werd een delegatie van 't Raayke verrast met een cheque van 1000 euro. Bianca Smits mocht de cheque in ontvangst nemen, waarmee een paardenwens in vervulling kan gaan: de aanschaf van een oefen rijtuigje voor de trainingen van de Haflinger. 't Raayke is een instel ling voor opvang en begeleiding van kinderen en volwassenen met een verstandelijke handicap die met spoed hulp nodig hebben (cri- sisopvang).Tevens biedt 't Raayke logeeropvang, weekendopvang en vakantieopvang. Het bedrag is bijeengebracht door leden van de recreatiemenners door het verzor gen van menpresentaties bij fees telijkheden en evenementen. Op de foto het bestuur van de Recre atie menners en Bianca Smits met de cheque. Met de geboorte van Maartje generaties Engelen in Meerlo. Op ken, moeder Monique Engelen-van is na broer Martijn en zus Meike de foto de vier generaties: v.l.n.r. Empel, overgrootmoeder Van Leu- voor de derde keer sprake van vier oma Helma van Empel-van Leu- ken-Hulskamp en Maartje Engelen. nadette te vereren. Verder is de kerk dagelijks altijd geopend voor persoonlijk gebed. Er bestaat altijd de mogelijkheid om een kaarsje op te steken of een intentie in het intentieboek te schrijven. Tijdens de Mariafeesten zijn er een aantal kleine devotionalia te koop. In Tienray worden rondom de kerk op zaterdag 15 en zondag 16 augustus de Mariafeesten gehou den. Er wordt deze dagen ook stil gestaan bij het jubileum van het bisdom dat 450 jaar bestaat. Het thema van dit jubileumjaar is Al licht. En allicht mag men dit vieren in Tienray, het Nederlandse Klein- Lourdes. Op zaterdag is er vanaf 20.00 uur een plechtige hoogmis met aansluitend de lichtprocessie, opgeluisterd door het Gemengd Koor van Tienray. Op zondag is er vanaf 10.30 uur een bedevaarts mis van Meerlo en vanaf 15.00 uur is er Marialof met aansluitend een sacramentsprocessie door Mgr. De Jong. Dit alles wordt opgeluisterd door het Gemengd Koor van Tien- ray. Al vanaf 1440 komen mensen naar Tienray om te bidden, dan ken, om de hulp van Maria in te roepen. Allereerst bij de Trooste res der Bedrukten, aansluitend bij Onze Lieve Vrouw van Lourdes. Veel mensen zijn geraakt door het gebed, de samenhang, maar ook door de processies. En dat nu allemaal in Tienray. Ook daar gaat men samen bidden, aandacht hebben voor elkaar, maar tegelij kertijd ook samen de processies gaan. Zowel met het allerheiligst sacrament als ook het licht. De kaarsjes voor de lichtprocessie zijn in de kerk te verkrijgen. Na de vieringen is er de mogelijkheid om de relikwie van de heilige Ber- KEUKEN INTERIEUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL Iedereen heeft op zaterdag 15 augustus de mogelijkheid de voorruit van de auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Dit kan van 10.00 tot 16.30 uur bij zwembad De Sprank in Venray. De voorruit kan indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan doorscheuren. Als een ruit eenmaal begint te scheuren is vervangen nog de enige mogelijkheid. Dit is een kostbare zaak en om dit te voorkomen is een reparatie mogelijk. Een ruitreparatie is vanafWA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no-claim. Men dient de groene kaart of polis mee te bren gen voor de juiste gegevens. Het is niet nodig om een afspraak te maken. Er zou een cabaretprogram ma komen over Jezus, gemaakt door ongelovige cabaretiers. Alleen al dat bericht zorgde voor zoveel commotie dat de EO besloot er toch maar vanaf te zien. Is humor in de kerk dan verboden? En dat terwijl er toch ook in de katholieke wereld een ontelbare hoeveel heid grappen bestaat over pas toors die meer kennis hebben van wijn dan van de bijbel en over Petrus, die aan de hemel poort heel rare kostgangers ontvangt. Kan dat dan niet? En als het wel kan, waar ligt de grens dan? Misschien is die grens wel heel duidelijk. Wie oprecht gelooft, voelt op de christelijke klompen aan hoever hij of zij kan gaan. Zolang het over de menselijke kantjes van de kerk of van gelo vigen gaat, is er niks aan de hand. Grappen over het onvolmaakte menselijk antwoord op Gods woord, ze zijn van alle tijden en daar is niks mis mee. Ze laten zien dat gelovige mensen ook maar zwakke mensen zijn. Mensen die leven met en vanuit het Goddelijk woord. Maar ze geven er in hun leven soms een heel scheef ant woord op, mensen aan wie niets menselijks vreemd is. Dat daar een lach over klinkt is niet meer dan gezond. Dat kan zelfs zuiverend werken, als een spiegel, een lach spiegel die wordt voorgehouden. De grens gaan we over als onze zin voor ironie niet meer blijft staan bij het menselijke deel van de kerk, maar overgaat in spotten met Gods Woord, het heilige dat ons is toevertrouwd. Wat heilig is, daar moeten we vanaf blijven. Wellicht dat de EO terecht vreesde dat de ongelo vige cabaretiers die grens niet zouden kennen. Want voor wie niet gelooft, is ook God niet hei lig. En dan ga je gauw over de grens heen. Niet alleen dat we dan ingaan tegen het tweede van de tien geboden, maar ook gaan we dan mensen kwetsen in wat heilig voor hen is. Met goede humor is niks mis, die laat heel wat heilig is. Onlangs viel mij een bidprentje in handen dat veel verzamelaars zou doen watertanden. Een col lectors item: het prentje van Toon Hermans. Een gelovig caba retier die zelfs een hoge kerke lijke onderscheiding voor zijn werk kreeg. Een man die nooit ten koste van de waardigheid van God of medemens zijn grap pen maakte. Het prentje viel op door zijn eenvoud. Voorop een foto, niet van hemzelf, maar van de H.Gemma die in zijn geboor teplaats Sittard bijzonder vereerd wordt. Binnenin de gewone gege vens en verder alleen deze tekst, een gebed: "Laat ons, o Heer, zijn leven in uw handen leggen. En leer ons altijd weer: 'Uw wil geschiede' zeggen." Een man die het geheim van de humor kende, een man die heel liet wat heilig is. Deken Smeets, Venray is voor Klein Zwitserland. I www.klaln-zwitserland.nl Ipaar voorneld. Over de uitslag w Er wordt elke week een puzzel gepubliceerd waarvan u de oplossing kunt doorbellen om kans te maken op de prijs. Zo doet u mee: Om kans te maken op een prijs, belt u de oplossing door naar 0909-5010215 (max. 0,44 a. p.g.'t. Daar wordt u gevraagd om één bepaalde rij cijfers van de door u gevonden oplossing in te toetsen.Uit alle juiste inzendingen wordt de winnaar getrokken. Veel succes! *(max. 0,44 ct. p.g. de kosten voor het gebruik van uw mobiele telefoon) Op deze puzzel zijn de algemene voorwaarden van de uitgever van toepassing. Deze actie is een samenwerking met www.puzzelland.com. Schrijf decijfers 1 tot: en met: 9 elk één keer in alle horizontale rijen en vertikale kolom- men,en in elkvan denegen vierkantjesvan 3x3vakjes. Oplossing vorige week: De winnaar van week 31 is: de familie van de Voorn uit Venray Klein Zwitserland is een speelpark in het groen met uiteenlopende attracties. Bij ons staat spelen en avontuur in het groen centaal. Kinderen kunnen zich uitleven op touwbruggen hoog tussen de bomen. In de langste glijbaan van Europa of op de hoogste schommel van Nederland! Los de puzzel op en win vier entreekaartjefvoor Klein Zwitserland. Kijk voor alle informati Over de uitslag wordt niet Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzeke raars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Sportcentrum-zwembad De Sprank van 10.00-16.30 uur niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 6