20% extra Ysselsteyn wil vooruit met woningbouw Op de fiets naar Zuid-Duitsland Ku intratuin Montessorischool start met twee klassen 33amnm kassakortïm "Theater dp bezdek" in Asteria Venray Alle reeds afgeprijsde Voorjaar Hoogzomer Bandoetere Dinnershow p h q n C| p Mauro moet terug naar Angola Tina Fisseler houdt van miniatuurpaarden Geslaagde menwedstrijden En verder: Rongen dé specialist voor tegels, sanitair' en Honderddertigste jaargang - week 33 - donderdag 13 augustus 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 6 Kunst Cultuur 10 Gemeentelijke mededelingen 11 Sport 12 Kerkelijke diensten 14 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Veel belangstelling voor kavels vrijstaande woningen De dorpsraad van Ysselsteyn hoopt dat de gemeente zo snel mogelijk start met de uitgifte van bouwkavels in de hoek Timmermannsweg-Ringweg. Er zijn al negentien belang stellenden die hier een huis willen bouwen. De grootte van de 35 kavels varieert van 300 tot 900 vierkante meter. Ysselsteyn is momenteel bezig aan een grote inhaalslag. Vele jaren is er nauwelijks nieuw bouw gepleegd vanwege de verstikkende stankwetgeving. Door de nieuwe en ruimere geurnormen kan het dorp weer flink uitbreiden en daar aan blijkt ook veel behoefte te zijn. De beoogde uitbreidingslocatie is landbouwgrond die in eigen dom is van de gemeente. In 2005 zouden hier al ruim veertig kavels worden uitgegeven. Vanwege een vergrootte stankcirkel moest het plan destijds gehalveerd worden. Er konden slechts twintig wonin gen worden gebouwd. Enkele Ysselsteyners moesten worden teleurgesteld maar zij krijgen nu een nieuwe kans. De eerste fase is inmiddels helemaal afgerond en alle woningen zijn gebouwd en bewoond. Sinds de nieuwe wet Geurhinder en Veehouderij van kracht is, vallen de stankcir kels niet meer over deze bouw locatie. Het uitbreidingsplan kon daardoor zelfs ruimer uitvallen waardoor er nu plek is voor 35 huizen. De dorpsraad hoopt nu dat de gemeente snel werkt maakt van fase twee waar hoofdzake lijk vrijstaande woningen komen. "De gemeente wil de infrastruc tuur, zoals wegen, pas aanleggen als er voldoende vraag naar de kavels is", zegt dorpsraadvoorzit ter Sieb Nijssen. "De enquête die we hebben gehouden toont het ruimschoots aan. Er waren zestien belangstellenden en daarna heb ben zich nog drie geïnteresseer den gemeld." Deze fase sluit ruim telijk aan op de woningen van de eerste fase. Een knelpunt is dat er een bezwaar van een nabijgelegen sierteeltbedrijf is ingediend bij de gemeente, tijdens de periode dat het plan ter inzage heeft gelegen. Fase een werd in 2006 al ver traagd door drie bezwaarschriften. In overleg zijn de bezwaren uit eindelijk weer van tafel gehaald. Maar dit heeft wel heel wat tijd en vele gesprekken gevergd. Nog deze maand treedt de gemeente in onderhandeling met de bezwaar maker. Nijssen heeft goede hoop dat eind dit jaar de eerste bou wers aan de slag kunnen. Voor de dorpsraad hoeven de 35 kavels niet allemaal gelijktijdig te wor den uitgegeven. Er mogen best een paar jaar overheen gaan. Daar naast is er in Ysselsteyn nog een ander uitbreidingsplan, achter jon gerencentrum Jera. In de hoekweg Kerkweg-Peter Janssenstraat gaat aannemersbedrijf Teunissen/BTK Projecten 28 woningen bouwen. Het wordt projectmatige bouw met tweekappers en rijtjeswonin gen met ondermeer acht starters- woningen. Omdat het om twee heel verschillende bouwprojecten gaat, verwacht de dorpsraad dat beide plannen elkaar niet bijten. Komkommertijd Het nadeel van komkommer tijd is dat nieuws, wat normaal gesproken niet verder rijkt dan de gemeentegrenzen, ineens reikt tot Zuid-Limburg of zelfs de Rand stad. Het tragische ongeval op de kermis, vorige week woensdag, is er een voorbeeld van. Gisteren las ik op L1 dat de weekmarkt naar de Julianasingel verhuist. InVenray al erg oud nieuws.En dan het voorval aan de Burggraaf waar bij een huiszoeking een mitrailleur, kruisboog, twee knuppels en een ploertendoder werd gevonden met daarbij nog een aanzienlijke hoeveelheid cannabis, cocaïne en XTC. Ook dat nieuws haalde de landelijke zenders. Normaal gesproken nemen de landelijke media dergelijke berichten voor kennisgeving aan. Nu de komkommertijd echt is aangebroken wordt iedere stro halm aangepakt om er een ver haal van te maken. Geldt overigens ook voor ondergetekende. Waar moet je het in godsnaam over hebben. Dan maar over die man die zijn huis vol met wapens en drugs heeft. Wat bezielt zo'n vent eigen lijk? Cannabis is relatief makkelijk in kleine hoeveelheden te krijgen, cocaïne en XTC al wat moeilijker. Als die gast een aanzienlijke hoe veelheid in huis heeft dan kun je daar vraagtekens bijzetten. Al helemaal bij de mitrailleur en de kruisboog. Die gast is schijnbaar niet veel goeds van plan geweest. Gelukkig dat de politie op tijd heeft ingegrepen, voordat er gekke dingen gaan gebeuren. Een schietpartij in een maand tijd is al meer dan voldoende. Mogen we concluderen dat onze maatschappij goed ziek is? Ik denk het wel. Een ziekte die verder reikt dan de Mexicaanse griep. Want die is inmiddels gede gradeerd tot een 'normale griep'. Gelukkig zijn we niet alle maal ziek. Zaterdag mogen we gaan fietsen voor een goed doel. Iedere deelnemer van de Peter Winnen Classic draagt bij aan Bike4all, een organisatie die zich inzet voor wielrennen in ontwik kelingslanden. Bovendien fietsen tien Ysselsteyners, ook voor een goed doel, naar het Duitse Bon bruck. Er is dus nog hoop. Daar moeten we wel met zijn allen aan werken. Hannes Mitrailleur aangetroffen De politie heeft vrijdag bij een onderzoek in een woning aan de Burggraaf onder andere een mitrailleur en drugs aangetroffen. Daarnaast vonden agenten een kruisboog, twee knuppels en een ploertendoder. Een 25-jarige man uit Venray is aangehouden in ver band met deze zaak. De arresta tie vond vrijdagmiddag plaats op de Raadhuisstraat. De verdachte reed daar terwijl agenten voor het onderzoek op weg waren naar de woning. In de woning troffen de agenten naast de wapens een aanzienlijke hoeveelheid can nabis, cocaïne en XTC aan. De exacte hoeveelheden zijn nog niet bekend. De verdachte zit vast voor verder onderzoek. 45 jaar vriendschap tussen Ysselsteyn en Bonbruck Ysselstevn Bonbruck I Een toevallige ontmoeting van pastoor Janssen uit Yssel steyn met zijn collega uit het Zuid-Duitse Bonbruck in 1963 leidde er toe dat sinds 1964 er een uitwisseling is ontstaan tussen de inwoners van Bon- bruck en Ysselsteyn. De beide pastoors kenden elkaar uit de periode dat zij in het concen tratiekamp Dachau verbleven. De hernieuwde kennisma king leeft nu, 45 jaar later, nog steeds. Dit jaar gaan 55 men sen naar Bonbruck, van wie tien personen op de fiets. "In het begin was er een jaar lijkse uitwisseling", weet Wim Janssen. Hij ging in 1964 met zes tien andere Ysselsteynse jongeren voor het eerst naar Bonbruck en is sindsdien nog altijd bij de uit wisseling betrokken. Naast Wim gaat dit jaar ook Mariet Marcel- lis-Janssen, een van de andere zestien, mee naar Bonbruck. Wim is ook een van de tien fietsers die 15 augustus een 745 kilome ter lange fietstocht gaan maken. "Later is besloten om dat een keer in de twee jaar te doen. De eerste jaren werd dit geregeld vanuit de parochie. Later hebben de Yssel steynse Smeleblaozers de organi satie van de uitwisseling voor hun rekening genomen. Daar hebben we toen een speciaal comité bin nen het orkest voor opgericht. En omdat wij met ons hele muziek- gezelschap kwamen, hebben we ook aan de wieg gestaan van het jaarlijkse Volksfest dat sindsdien in Bonbruck wordt gehouden." De vriendschap tussen Bon- bruck en Ysselsteyn gaat zelfs zo ver dat Wim Janssen vier jaar geleden de eretitel van Schirm- herr van het Volksfest kreeg. Begin tachtiger jaren werd een apart comité Bonbruck opgericht. De voorzitter van de dorpsraad is automatisch voorzitter van het comité. Nu is dat dus Sieb Nijssen. "Deze uitwisseling heeft geleid tot vele vriendschapsbanden. De meeste deelnemers slapen ook bij mensen thuis, net zoals dat hier gebeurt als onze Duitse vrienden naar Ysselsteyn komen. Uit al die vriendschappen is zelfs een huwe lijk ontstaan tussen Ger Deters uit Ysselsteyn en Anne Marie Kratzl. Zij trouwden tijdens een van de uitwisselingen. We gingen toen zelfs met twee bussen naar Bon bruck", weet Sieb. Ook de gemeente Venray hecht veel waarde aan de vriendschaps banden. Zo is burgemeester Waals al eens mee geweest naar Bon- bruck en is hij altijd present wan neer de Duitse gasten in Yssel- steyn zijn en er een krans op het Duits kerkhof wordt gelegd. Dit jaar gaan in totaal 55 personen naar Bonbruck. "Mogelijk dat pas toor Crasborn ook meegaat, maar dat is nog niet duidelijk", vertelt Eric Michels. "De Smeleblaozers gaan dit jaar niet mee. Daarvoor gaat joekskapel Junge Leute mee. "Vervolgens werd het idee gebo ren om met een aantal mensen op de fiets te gaan. Ons dorp heeft een heel actieve fietsclub en dat heeft er toe geleid dat tien per sonen al maanden in training zijn voor deze tocht. Driehonderd tot vijfhonderd kilometer per week is geen uitzondering", aldus Michels. Van de tien fietsers is Lei Marcellis met zijn 70 jaar de oudste, terwijl Peter Paul Koonings met 45 jaar de jongste is. De tien fietsers starten op zater dag 15 augustus, de dag van de Peter Winnen Classic. "We fietsen een deel van de route mee en gaan dan vervolgens onze eigen weg naar Bonbruck. Via de halte plaatsen Königswinter, Rüdesheim am Rhein, Miltenberg, Rothenburg o.d. Tauber en Eichstatt komen we op 20 augustus aan in Bonbruck. De finish valt samen met de komst van de overige 45 deelnemers die 's morgens per bus vanuit Yssel steyn afreizen." Behalve voor het fietsplezier wordt er ook voor het goede doel gefietst. "Rondom de fietstocht zamelen we geld in voor het Behindertenheim Haus Pater Viktrizius in Bonbruck. De teller staat nu al op 500 euro, maar giften zijn nog altijd welkom", aldus Sieb Nijssen. Mensen die een bijdrage willen leveren, kunnen dat doen op rekeningnummer 15.93.10.601 t.n.v. comité Bonbruck. Overigens zijn de fietsers tijdens de tocht via internet te volgen. Dat kan via de speciale website http://ysselsteyn- bonbruck.waarbenjij.nu (let op: zonder www.) Dan kan ook ieder een getuige zijn van het feit dat Wim Janssen voor de slotetappe zijn fietsbroek gaat verwisselen voor een heuse lederhose. Willie Koonings, Lei Marcellis, Herman van Ass, Sieb Nijssen, Peter Paul Koonings, Hennie Bee- len, Wim Janssen, Eric Michels, Henk van Ass en Henk Stevens zijn de tien fietsers die zaterdag van start gaan voor hun 745 kilometer lange tocht naar Bon bruck. Ernstig gewond Op de slotavond van de kermis is een 13-jarige jongen uit Wans- sum ernstig gewond geraakt, nadat hij bij een val met zijn hoofd tus sen een kermisattractie kwam. Het slachtoffer zat die avond samen met een 14-jarig vriendje uit Venray in een attractie. Na de rit stapte de jongen uit het kar retje, maar aangezien de attractie waarschijnlijk nog niet helemaal stil stond kwam hij hierbij ten val en belandde met zijn hoofd tussen het draaiende karretje en een draagarm. Het slachtoffer is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Hier werd gecon stateerd dat hij diverse breuken aan zijn oogkassen en letsel aan zijn hoofdhuid had opgelopen. Er zal door de Voedsel en Waren Autoriteit een onderzoek wor den ingesteld naar de betreffen de attractie. In verband met het onderzoek naar het ongeval is de politie samen met de Voedsel en Waren Autoriteit nog op zoek naar getuigen. Hennepkwekerij Donderdag rond 20.20 uur heeft er een binnenbrandje gewoed in een woning aan de Zuidsingel. Een buurtbewoner meldde die avond dat er rookontwikkeling zou zijn. Hierop zijn politie en brandweer ter plaatse gaan kijken, waar al snel duidelijk werd dat het om een binnenbrandje ging. Door een deur te verbreken wisten de hulpdiensten het brandje in de woning snel te blussen. Eenmaal binnen in de woning troffen agen ten een zojuist geoogste hennep kwekerij zaan. Zo werden er een aantal zakken met hennepresten aangetroffen, 178 potten met pot grond en apparatuur. Ook bleek er in de woning illegaal stroom te zijn afgetapt. Alle goederen zijn in beslag genomen en worden vernietigd. De politie heeft een 33-jarige man uit Venray aange houden. De oorzaak van de bin nenbrand ligt overigens niet bij de kwekerij. Naar aller waarschijnlijk heid is een smeulende sigaretten peuk de oorzaak geweest. ASTERIA MEGA ZONNEBRILLEN OPRUIMING! CAMPS OPTIEK ttCElg. STEEDS PRIJSJES! °isTRAAT 5 NOPRUIMING 3 koopavonden Gemeente stelt geld beschikbaar De Montessorischool start op maandag 7 september het nieuwe schooljaar met twee groepen. Met een spoedpro cedure heeft de gemeente 114.000 euro beschikbaar gesteld. Daarmee kunnen de klassen worden ingericht en krijgt het gebouw een opknap beurt. De Montessorischool neemt zijn intrek in de schoolwoningen aan de Sleutelbloem in de wijk Land- weert. Basisschool De Kruudwis had deze woningen jarenlang in gebruik maar heeft ze nu niet meer nodig. Normaal gesproken dient de gemeenteraad eerst een advies te geven over de inrichting en onderhoudskosten van schoolge bouwen. De stichting Mozon deed eind juni een aanvraag. Omdat het nieuwe schooljaar voor de deur staat, kan de gemeente nu alleen met een spoedprocedure het geld beschikbaar stellen. De Montes sorischool heeft om de inrichting van drie groepen gevraagd. Gezien het beperkte leerlingenaantal - exacte cijfers zijn nog niet bekend - wil de gemeente vooralsnog niet verder gaan dan twee groepen. Ook tijdens het schooljaar kun nen leerlingen nog switchen van school. Voor leerpakketten en meubi lair ontvangt de nieuwe school 64.000 euro. Daarnaast krijgt het gebouw een opknapbeurt voor 50.000 euro. De grootste kosten posten zijn het vervangen van de vloerbedekking, schilderwerk en het plaatsen van een hekwerk en een buitenberging. Het ministerie van OCW heeft in december 2008 ingestemd met de komst van de Montessorischool. De gemeente heeft daardoor de wettelijke verplichting voor huis vesting te zorgen. Politiek was er nogal wat weerstand tegen deze nieuwe vorm van basisonderwijs. Want de Montessorischool trekt kinderen weg van bestaande scho len die toch al kampen met dalen de leerlingenaantallen. Toch heeft de gemeenteraad - met uitzondering van de SP - ingestemd met de komst omdat er vrijheid van onderwijs is in Neder land. Het schoolbestuur SPOV heeft zich er niet bij neergelegd en is in beroep gegaan bij de Raad van State tegen het besluit van de gemeenteraad en het ministerie van OCW Het geding is behandeld in de zitting van 14 juli. Normaal gesproken volgt er binnen zes weken een uitspraak. Deze ter mijn kan nog met een periode van zes weken verlengd worden. Uitstel heeft geen opschortende werking waardoor de Montesso rischool gewoon op 7 september van start kan gaan. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Wegens vakantie gesloten Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 - ww. rongenvof.nl EL EN MAAS bej^en LEES VERDER OP PAGINA 3. ti H T E L VERGADEREN FEESTEN U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel érntër- gezelschap. Zij serveren Ueen heerlijk verrassingsdiner. Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Dinnershow Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) O", ^-7 p.p Data: 25 apr.-9 mei. Nieuwe show: 12 sep.-3 en 24 okt-14 nov. Kerstshow: 12 en 19 december □K LEUK VDDR GRDTE GRDEPEN EDWIN a BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 "shop voor bijna nop" Vanaf donderdag 13 augustus start de grote seizoensopruiming bij Intratuin Venray. Profiteer t/m 23 augustus van de gigantische kortingen www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 Vanaf 24 augustus staan wij weer voor u klaar

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1