Gemeente Venray Fotowedstrijd nieuwe gemeentegids Openbare bekendmakingen Markt tijdelijk op Julianasingel Kennedyplein knapt op Vacatures Ook bij de gemeente Venray geldt... Klein bedrag? PINnen mag! Hygiënemaatregelen belangrijk om besmetting Nieuwe Influenza A (H1N1) te voorkomen PEEL EN MAAS Donderdag 13 augustus 2009 - Pagina 11 Gemeentehuis Openingstijden De weekmarkt op maandag verhuist komende maanden naar de Julianasingel. De kramen staan op het gedeelte tussen de Poststraat en de Wilhelminastraat. In verband met het project Centum op de schop kunnen de marktkramen niet terecht op de vertrouwde plaatsen, Schouwburgplein en Henseniusplein. De verplaatsing duurt van 10 augustus tot 30 november. In verband met de markt en het opbouwen en afbreken van de kramen is het genoemde gedeelte van de Julianasingel op maandagen van 7.00 tot ongeveer 18.00 uur afgesloten. De afsluiting geldt voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Aanwonenden kunnen tijdelijk ontheffing krijgen om in de achterliggende straten van de Oranjebuurt te parkeren. Bouwplannen Ruimtelijke plannen Bestemmingsplan Structuurvisie Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 33 U heeft vast wel ergens in de gemeente Venray een plekje waar u altijd van geniet. Een stil stukje natuurschoon in uw dorp. Een mooi kapelletje. Een bedrijvig pleintje. Of een gezellig bankje bij u in de straat. Dit soort plekjes in Venray én zijn (nieuwe) kerkdorpen zijn het thema van de fotowedstrijd die de gemeente Venray organiseert. Begin 2010 komt de nieuwe gemeentegids uit. In verband met de grenswijzi ging heeft de gemeente Venray de verschijning bewust een half jaar uitge steld. De grenswijziging is ook aanleiding voor deze fotowedstrijd. Want met een mooie foto kunt u aan de inwoners van Wanssum, Geijsteren en Blitters- wijck laten zien hoe mooi Venray is. En andersom natuurlijk! Spelregels Wilt u deelnemen aan de fotowedstrijd, let dan op de volgende spelregels: - Alleen inwoners van de gemeente Venray, Wanssum, Geijsteren en Blitters- wijck kunnen deelnemen. - Als u personen fotografeert, is het verstandig om hen vooraf toestemming te vragen voor publicatie van de foto's. - U kunt maximaal twee foto's inle veren. - Medewerkers van de gemeente Venray en Meerlo-Wanssum zijn uitgesloten. - De foto's moeten genomen worden in de gemeente Venray, Wanssum, Geijsteren of Blitterswijck. - U levert de foto's digitaal aan, in JPEG/JPG formaat met een minimale resolutie van 300 dpi of minimaal 1,2 MB. - Bij deelname geeft u toestemming aan de gemeente de foto's te ge bruiken in de gemeentegids, op de gemeentelijke website, folders, fly ers, brochures en nieuwsbrieven. Hoe doet u mee? U kunt tot en met 14 september 2009 uw foto's inleveren. Stuur ze naar gemeente@venray.nl ter attentie van 'fotowedstrijd gemeentegids', onder vermelding van uw naam en adres. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Reizigers Er geldt geen negatief reisadvies. Wel geeft de GGD reizigers een aantal adviezen mee. Ook hier geldt wederom het belang van algemene hygiënemaatregelen. Daarnaast het advies om in het buitenland geen gezondheidsinstellingen te bezoeken indien niet noodzakelijk en vermijd zoveel mogelijk ongeventileerde ruimten met veel mensen, zoals het openbaar vervoer en discotheken. Blijf op de hoogte van de lokale om standigheden én adviezen en neem eventueel een thermometer mee. Werkgevers Werkgevers kunnen inspelen op de griep door het communiceren van algemene hygiënemaatregelen en te zorgen voor voldoende plaat sen om de handen te wassen. Zieke werknemers moeten naar huis ge stuurd worden zodra ze griepachtige verschijnselen vertonen. Het effect van het dragen van mond-neusmas- kers is zeer beperkt. Werkgevers en werknemers kunnen op basis van een risico-inschatting bepalen of mondkapjes een substantiële extra bijdrage leveren aan de arbeids veiligheid van de werknemer op de werkvloer. In het geval van werk- Prijzen Als u wint, krijgt u schriftelijk bericht. In oktober worden de winnaars be kendgemaakt. De winnende foto's worden geplaatst in de nieuwe gemeente gids en de beste drie foto's worden beloond met een waardebon. - Gebruik papieren zakdoek bij hoesten, niezen of snuiten. - Raak zo min mogelijk uw mond, neus of ogen aan. - Maak regelmatig schoon. - Blijf thuis en blijf uit de buurt van anderen als u griep hebt. - Luister radio, kijk tv en lees de krant. De gemeente Venray knapt de wijk rondom het Kennedyplein grondig op. Om de bereikbaar heid voor aanwonenden ge durende de werkzaamheden zo goed mogelijk te houden, gebeurt dat in drie fasen. Landelijk en regionaal Landelijk en regionaal worden voorbereidingen getroffen voor een eventuele massavaccinatie. Het vaccineren start zodra het vaccin beschikbaar is, waarschijnlijk in oktober/november. In de loop van de zomer start de overheid met een landelijke voorlichtingscampagne om inwoners te informeren over het vaccineren tegen de Nieuwe Influenza A. Meer informatie? Meer informatie over de Nieuwe Influenza A (H1N1) staat op www.postbus51.nl en is verkrijgbaar via het landelijke publiekstelefoon- nummer 0800 1100. Regionaal geeft de website van de GGD Limburg Noord, www.ggdlimburgnoord.nl, actuele informatie. Ook is de GGD Limburg-Noord telefonisch bereik baar (tijdens kantooruren) via 077 850 48 48. nemers die in hun werk direct in aanraking komen met besmettelijke personen is het beschikbaar stellen van mondmaskers een mogelijke maatregel. Kijk voor meer informatie volgende week op deze gemeentepagina of ga naar www.venray.nl> Actueel Projecten Kennedyplein knapt op. Hier kunt u ook de tekening van het definitief ontwerp bekijken. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: ICT-beheerder Medewerker CAD/GIS Beheerder Geo-informatie. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl onder vacatures. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, bureauLEO Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray 12-08-2009 16:13:32 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens Aangevraagd Bouwvergunningen - Boshuizerweg ongenummerd - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba090299) - Puttenweg 122 - bouwen van een machineloods (nr. ba090300) - Werckenslaan 9 - bouwen van een carport (nr. ba090301) - Maasheseweg 76 - bouwen van een medisch centrum met kantoren (nr. ba090302) - Oirloseheide 1 - bouwen van een varkensstal fase 2 (nr. ba090303) - Stationsweg 60a - vergroten van het medisch centrum (nr. ba090304) - Stationsweg 124 - bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw (nr. ba090305) - Grotestraat 52 - veranderen van lichtreclame (nr. ba090306). Sloopvergunningen - Puttenweg 122 - slopen van een loods (nr. slp090040). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 3 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Laagriebroekseweg 30 - vergroten van de bedrijfswoning (nr. ba090296). U kunt de betreffende stukken van 14 augustus t/m 27 augustus 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. - Meester de Haanstraat 20a - bouwen van drie kleedlokalen (nr. ba090289). U kunt de betreffende stukken van 14 augustus 2009 t/m 24 september 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Haviklaan 60 - bouwen van een berging (nr. ba090275, verzenddatum 07/08) - Langstraat 114 - bouwen van een overkapping (nr. ba090276, verzenddatum 07/08) - Kaardebol 5 - vernieuwen van de muur (nr. ba090278, verzenddatum 07/08) - Smellekenlaan 7 - bouwen van een berging en een terrasoverkapping (nr. ba090287, verzenddatum 07/08) week 33 adv.indd 11 de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van - Mgr. Hanssenstraat 55 - vergroten van de woning (nr. ba090293, verzenddatum 07/08) - Timmermannweg 57 - bouwen van een veldschuur (nr. ba090253, verzenddatum 07/08) - Henseniusstraat 9b en 9d - veranderen van kantoorruimte tot woonruimte (nr. ba090188, verzenddatum 07/08) - Op de Ries 8 - vergroten van de varkensstal en de bouw van een varkensstal (nr. ba090240, verzenddatum 07/08) - Kapelaanspad 40 - vernieuwen van het logo boven de entree (nr. ba090266, verzenddatum 07/08) - Matthiasstraat 11 - vergroten van de woonboerderij (nr. ba090262, verzenddatum 07/08). Sloopvergunningen - Timmermannsweg 57 - slopen van een schuur (nr. slp090031, verzenddatum 07/08) - Haag 11 - slopen van varkensstallen (nr. slp090034, verzenddatum 07/08) - St. Ambrosiusstraat 2 t/m 16, St. Barbarastraat 2 t/m 16 en St. Luciastraat 2 t/m 16 - verwijderen van asbesthoudende rioleringen (nr. slp090037, verzenddatum 07/08) - Stationsweg 86 - slopen van het dak (nr. slp090039, verzenddatum 07/08) - Peelweg 43 - slopen van agrarische bedrijfsgebouwen (nr. slp090038, verzenddatum 07/08). Reclamevergunningen - Grotestraat 64 - wijzigen van logo's huidige gevelreclames (nr. rel090011, verzenddatum 07/08). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. het gemeentehuis in Venray. Kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening het volgende bestemmingsplan voor te bereiden: - Overloonseweg 8a en 16a in Venray. Het plan voorziet in de realisatie van een woning op de locatie Overloonseweg 8a en een woning op de locatie Overloonseweg 16a in Venray. Met betrekking tot het voornemen liggen nog geen stukken ter inzage en wordt er nog geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Dit voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie toegestuurd ter advisering. Te zijner tijd zal de mogelijkheid bestaan om zienswijzen met betrekking tot het ontwerp-bestemmingsplan naar voren te brengen. Kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening de volgende structuurvisie voor te bereiden: - Grondbeleid gemeente Venray 2009; een herziening op onderdelen. De structuurvisie behelst een gedeeltelijke herziening van het grondbeleid en het grondprijsbeleid. Met deze structuurvisie zal het generieke grondbeleid Venray uit 2008, zijnde onderdeel van de structuurvisie Ontwikkelingsperspectief 2015, worden vervangen. Met betrekking tot het voornemen liggen geen stukken ter inzage en wordt er geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Dit voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie toegestuurd ter advisering. Te zijner tijd zal de ontwerp structuurvisie wel ter kennisname naar de provincie en de Inspectie VROM worden gestuurd. 13 augustus 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Wanneer kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Hoe gaat dat in z'n werk? Wat doet de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen. Heeft u ook een mooi kiekje gemaakt in de gemeente Venray? Doe dan mee met de fotowedstrijd voor de nieuwe gemeentegids. Het aantal besmettingen van Nieuwe Influenza A (H1N1) in Neder land neemt flink toe. De pandemie wordt in Nederland gekarakteri seerd als 'mild van aard'. De belangrijkste adviezen zijn: neem alge mene hygiënemaatregelen in acht, en blijf bij griepklachten passend bij het beeld van Nieuw Influenza thuis en neem contact op met de huisarts. In Nederland is er een flinke toename van het aantal besmettingen door terugkerende vakantiegangers. Het ziekteverloop van de Nieuwe Influenza A H1N1 verschilt nauwelijks van een 'gewone' griep. De meest voorkomende symptomen van deze griep zijn koorts (>38°C) en acute luchtwegproblemen, zoals hoesten. Het middel Oseltamivir (productnaam Tamifiu) wordt niet pre ventief voorgeschreven, maar wordt alleen voorgeschreven aan mensen die Nieuwe Influenza A (H1N1) doormaken. Algemene hygiënemaatregelen Onderstaand een opsomming aan maatregelen om besmetting te voorkomen. - Vermijd contact met mensen met griep. - Was regelmatig uw handen met water en zeep.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11