50 Cent treedt op in Zenith Afscheid van Ingezonden Op 20 augustus eerste trekking Argowil stille kracht op kermis Corpaint introduceert op kamers-stappenplan Rob Engelke eerste weekwinnaar Kermis in Vierlingsbeek en Overloon elke dag vrijblijvend implantaten, klikqebit Wereldwinkel Venray ÓNDZORG PEEL EN MAAS Donderdag 6 augustus 2009 - Pagina 7 Geen Heineken Music Hall, Ahoy of andere randstedelijke locatie. 50 Cent speelt zater dag 22 augustus in discotheek Zenith in Venray. De rapper staat diezelfde dag op Puk kelpop, 's avonds laat rijdt hij met de leden van G-Unit rich ting Venray. Het optreden in Zenith is een clubshow, uitge breid met een compleet pro gramma van artiesten en dj's in maar liefst acht zalen. 50 Cent wordt als Curtis Jack son III geboren in Queens, New York. Na een bewogen jeugd stort hij zich helemaal op het rappen en al vrij snel maakt hij naam; hij tekent een platendeal bij het label van Eminem. Op dit moment behoort de flamboyante rapper 50 Cent tot de absolute wereld top en breekt hij alle records. Bekende nummers zijn onder andere In Da Club, 21 Questions en P.I.M.P. Op het hoofdpodium in The Dome, Zenith's grootste zaal, zal van 22.00 tot 06.00 uur een ongekend programma schitteren met top dj's als TariQ, Scorpion, Kriss, Makasi, SK-One en Sill-e-Illie. Na het voorprogramma van Fou- radi zal als klap op de vuurpijl 50 Cent live optreden. De leden van G-Unit delen prijzen uit als jeans, shirts en cd's. Na de show volgt er een Meet and Greet met 50 Cent en G-Unit in de VIP. Omdat het optreden een club- show betreft, is de toegangsprijs laag gehouden. Tickets voor 50 cent kosten 22,50 euro in voor verkoop en 30 euro aan de deur. Men heeft dan toegang tot alle zalen, voor de VIP-ruimte betaalt men een speciale toegangsprijs. Tickets en VIP-tickets zijn ver krijgbaar via www.thezenith.nl, via http://www.mg-events.eu/ of in discotheek Zenith tijdens ope ningstijden. Zenith ontvangt wekelijks vele vaste bezoekers met het reguliere zaterdagprogramma. Óók zater dag 22 augustus is daarom een toegangsprijs van tien euro voor members en twaalf euro voor non members beschikbaar. Met uitzondering van het optre den van 50 Cent, zijn alle zalen dan toegankelijk. Zo kan men onder andere genieten van Tony Cha Cha, Wess Vall, TC Brain en The Impact. Meer informatie is te vinden op www.thezenith.nl Kindervakantiewerk is voorzien van complete leiding .SsSHS - .-•»L F', 7 *rtS, Aan de oproep die het mobi liseren van nieuwe leiding voor Kindervakantiewerk betrof, is gehoor gegeven. De organisatie van Kindervakan tiewerk Wanssum en Geijs- teren plaatste een oproep in de dorpsblaadjes om nieuwe begeleiding te werven. Door de massale reactie is alle onze kerheid verdwenen over het doorgaan van het evenement voor schooljeugd vanaf groep drie tot en met groep acht. Door: Daniël de Swart De begeleiding van het eve nement, dat in 1981 ontstaan is, bestaat ieder jaar gemiddeld uit negentig personen. De groepslei ding telt veertig actieve vrijwil ligers. Deze leiding wordt onder steund door een aantal mensen dat een dag meehelpt. Een groep van dertig jongelingen maakt het gezelschap compleet. Zij verzor gen de activiteiten en zorgen voor onder andere drankjes. Voorzitter van Kindervakantie werk Peter Zegers vertelt: "Door dat de vakantie dit jaar laat valt en de bouwvak voorbij is wanneer onze week van start gaat, hadden we aanvankelijk niet voldoende begeleiding. We hadden niet ver wacht dat er massaal gehoor gege ven zou worden aan de oproep om je in te schrijven als leiding." Doorgaans doen ongeveer 150 kinderen mee aan de activiteiten die worden georganiseerd door de leiding van Kindervakantiewerk. Dit is ongeveer negentig procent van de basisschooljeugd die in aanmerking komt voor deelname. De kinderen die meedoen aan de week komen uit groep drie tot en met groep acht van de basisscho len van Wanssum en Geijsteren. Van dinsdag een september tot en met donderdag drie september zal de plaatselijke jeugd worden verblijd met een programma dat deels geheim is. Speciaal voor de jeugd die bui ten de boot valt, de peuters en Kinderen uit Wanssum en Geijsteren spelen op een spring kussen tijdens Kindervakantie werk. Myriam Voesten, Moeke, zit rechts op het kussen. kleuters uit Wanssum en Geijste ren, wordt op vrijdag 4 septem ber een programma voltooid dat inspeelt op de behoeften van de jongste jeugd. Poppenkast en de poppendokter bieden vertier op vrijdagochtend. Het thema dat de week vorm geeft, is dit jaar jungle. Dit thema vormt de rode draad van de week voor de jeugd. Zegers: "In de spel len en activiteiten die we organi seren, laten we het thema veelvul dig terugkomen." Voorbeelden van het gebruik van het thema jungle zijn terug te vinden in het maken van vlaggen, het bouwen van hutten en de spellen die worden gespeeld. Tijdens de editie van dit jaar wordt afscheid genomen van Myriam Voesten.Voesten staat bin nen Kindervakantiewerk beter bekend als Moeke. Na zeventien jaar hulp geboden te hebben bij de organisatie van Kindervakan tiewerk, heeft ze besloten om de handdoek in de ring te gooien. Myriam Voesten bleef samen met haar man Piet, eveneens zeventien jaar losse hulp bij het evenement voor kinderen, helpen nadat hun kinderen niet meer binnen de gestelde leeftijdscategorie vielen. De organisatie van Kindervakan tiewerk laat dit heuglijke feit niet onbenoemd, want er wordt een optocht op vrijdag vier september georganiseerd waarin men stilstaat bij de staat van dienst van Myriam en Piet Voesten. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Kunstwerk In de Peel en Maas van afgelo pen week kon men lezen dat de firma Berden, een kunstwerk gaat schenken aan de gemeenschap. Dit kunstwerk wordt geplaatst tegenover de huidige zaak van Van Dam in De Bleek. Graag willen we de heer Bloemen, wij dachten ook eigenaar van het braakliggend stuk grond aan de Schoolstraat, op dit genoemde stuk opmerk zaam maken. Wij stellen dan ook de vraag, of Venray en met name de opknapbeurt van het centrum, waar de Schoolstraat ook toe behoort, niet meer gebaat is bij het opknappen van dit verloederd stukje centrum. Misschien is het een idee om met de Schoolstraat ook dit stukje op te knappen en daar het beoogde kunstwerk te plaatsen. In afwachting van 'wat gaat er met het stukje gebeuren', zou er ook een tijdelijke fietsen stalling of een mooi perkje kun nen liggen. Ik weet zeker dat veel mensen dit zeer, zo niet meer, zouden waarderen dan een kunst werk. Tineke Lamers-Vorst, Venray Jubileumloterij Venrays Mannenkoor Het zal niemand ontgaan zijn dat alle leden van het Ven- rays Mannenkoor de laatste twee maanden erg actief zijn geweest om de loten van de jubileumloterij aan de man of vrouw te brengen. Op vele plaatsen waren zij duidelijk aanwezig in hun gele polo shirts. Een voorbeeld van de te winnen auto ter waarde van 20.000 euro belastingvrij was daarbij de blikvanger. De auto was als cadeau verpakt met een grote rode strik op het dak. En niet zonder succes. Inmid dels is ruim 80% van de maximaal 2000 beschikbare loten verkocht. Echter de datum van de eerste trekking, 20 augustus, nadert snel. Dan worden de eerste vijf flatscreens verloot. Dus hebt u nog maar enkele dagen om met een van de laatste loten mee te doen aan deze eerste trekking. Op 20 december 2009 bestaat het Venrays Mannenkoor precies 100 jaar. Een jaar lang zullen ver- schillende grote festiviteiten geor ganiseerd worden om dit eeuw feest luister bij te zetten. Om deze festiviteiten voor iedereen gratis toegankelijk te laten zijn organi seert het koor deze grote loterij met als hoofdprijs eerder genoem de auto. Daarnaast zijn er tijdens de vijf maandelijkse trekkingen nog eens iedere keer 25 luxe flatscreens te winnen. Er zijn maar 2000 loten verkrijgbaar, waardoor de winkans erg hoog is. Kortom, een kansspel waarbij het woord kans zonder te overdrijven met hoofdletters geschreven mag wor den. En alles belastingvrij, want het koor betaalt ook nog eens de kansspelbelasting. De loten zijn te koop bij boek handel van den Munckhof in de Hofstraat, bij Leo Hendriks aan de Raadhuisstraat (alleen don derdags - vrijdags en zaterdags), Elektro Martens in de Schoolstraat en bij alle leden van het Venrays Mannenkoor. Ook zijn de loten te bestellen via telefoonnummers 586338, 584021, 588126, 589901 of 583402. De Venrayse kermis zit er weer op en de exploitanten zijn alweer naar hun volgende locatie. Zo ook de Lucky Cra nes, in de volksmond de hijs kraantjes. Wat weinig mensen weten is dat deze attractie vol zit met onderdelen, geleverd door het Venrayse bedrijf Argowil. De meeste bezoekers van de Venrayse kermis zullen er niet bij stil hebben gestaan dat Argo- wil een stille kracht op de ach tergrond is om bij het behendig heidsspel Lucky Cranes de prijzen in de wacht te slepen. In deze ker misattractie staan apparaten die gemaakt en geleverd worden door de Belgische firma Elaut. In deze apparaten zitten kabelbomen die gemaakt en geassembleerd wor den door Argowil in Venray. Argo- wil levert, behalve aan de amu- sementsector, kabelbomen aan industriële bedrijven, zoals machi nebouwers en aan de automo tive sector. Dikke kans dat in het dashboard van uw auto ook een kabelboom van Argowil verwerkt is. Via machinebouwers komen de kabelbomen dus ook in kermisat tracties of attracties in pretparken terecht. Zoals dit jaar op de ker mis in thuishaven Venray, bij de Lucky Cranes. En daar zijn ze bij Argowil trots op. Zeker als een bezoek aan de Lucky Cranes ook nog een prijs oplevert. De kabel bomen verbinden de verschillen de onderdelen van, in dit geval de hijskraantjes, zodat de speler met het apparaat kan manoeuvreren. Directeur Frank Arts (rechts op de foto) ging vrijdag na de opening van de kermis langs bij de Lucky Cranes om kennis te maken met de exploitant en om de machines in werking te zien. Bel 0478-514468 centrum mondzorq venray www.centrum-mondzorq.nl Vakantie fotowedstrijd Combi Dom Melskens en Peel en Maas Rob Engelke uit Venray is de eerste weekwinnaar geworden van de vakantie fotowedstrijd van Combi Dom Melskens en nieuws blad Peel en Maas. "De winnaar is gekozen omdat het een prachtige serie van drie foto's is met gevoel voor detail, onderwerpkeuze en locatie", aldus Theo Clabbers van Combi Dom Melskens. De foto's zijn door Rob Engelke gemaakt tijdens de familievakantie in Wijk aan Zee. De drie kinderen Max, Roos en Sam werden in de bran ding van de zee door Rob prachtig op de gevoelige plaats vastgelegd. Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hou den samen voor het zevende jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakantieperiode. Stuur een afdruk van uw leukste vakantie foto in en u maakt nog kans op een van de drie weekprijzen of een van de drie hoofdprijzen, een jaar lang gratis fotograferen, een Epson fotoprinter of een Steiner safarikijker. Naast de prijs van de vakjury is er ook dit jaar weer een publieksprijs. Wat kun je nu eigen lijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Op de foto Theo Clabbers van Combi Dom Melskens, Nicole Engelke en de kinderen Max, Roos en Sam met de winnende foto's. Dom Melskens en uitgeverij/boek handel Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden vier week- prijzen vergeven. De inzender van de mooiste foto krijgt een boeken- bon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter bij Dom Mels- kens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste week- foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle ande re inzendingen, gewoon mee naar de hoofdprijs die op donderdag 3 september bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gratis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. Deze hoofdprijs wordt door de vakjury, Theo Clab bers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, journalist/foto graaf van Peel en Maas, bekendge- maakt. Daarnaast is er dit jaar voor de tweede keer een publieksprijs. De lezers van Peel en Maas kun nen aan het einde van de foto wedstrijd uit een aantal vooraf geselecteerde foto's, die worden gepubliceerd in Peel en Maas en op de website van Van den Munck- hof, kiezen wie de publieksprijs wint. Voor de publieksprijs heeft Combi Dom Melskens dit jaar twee prijzen beschikbaar gesteld: de winnaar krijgt een prachtige Epson fotoprinter en de num mer twee een Steiner safaripark. De winnaars van de publieksprijs wordt op donderdag 10 septem ber in Peel en Maas bekendge maakt. Er kunnen alleen afdruk ken van foto's worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Iedere inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De afdrukken van de aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. De dorpskermissen 2009 van Vierlingsbeek en Over- loon staan weer voor de deur. Tijdens deze kermisdagen zullen er zoals vanouds weer verschillende activiteiten zijn om de kermissen zo gezellig mogelijk te laten verlopen. Op zaterdag 8 augustus in Vier lingsbeek en 15 augustus in Over- loon zal de opening plaatsvinden van de kermissen met een ballon nenwedstrijd voor de jeugd. Vanaf 19.30 uur kunnen de kinderen van 0 tot en met 12 jaar gratis een kaartje invullen om aan de ballon te hangen. Om 20.00 uur zal dan het startschot gegeven worden en gaan alle ballonnen de lucht in. Met de ballonwedstrijd zijn leuke prijzen te winnen. Wagenspeel- groep Karrespel uit Oploo. zal om 19.00 uur een voorstelling van een half uur verzorgen genaamd Circus op stelten. De voorstelling gaat over circus Hollandia waar De ondeugende clown Floepie wordt toegesproken door de circus directeur. van alles aan de hand is. De platte kar wordt geheel in circussferen gebracht, compleet met piste, bekende circusattributen en sier lijke gordijnen. Belangrijke figuren schalen werken vier vrouwen die doof zijn, hetgeen vrij uitzonder lijk is voor Tunesië. Deze werk neemsters reizen elke dag naar Nabeul en krijgen een salaris dat boven het gemiddelde ligt. Naast de ontwerp- en productieafde ling is er nog een inpakafdeling waar alle producten zorgvuldig verpakt worden voor verzending. Dit geschiedt door een man van middelbare leeftijd, die dit op zeer consciëntieuze wijze uitvoert. Importeur The Twinning Compa ny, bezoekt het bedrijf regelmatig en betaalt een fair bedrag voor de schalen. Men is van harte welkom om deze producten met eigen ogen te zien in de wereldwinkel aan de Henseniusstraat in Venray. Uiter aard kan men hier ook andere kunstnijverheidsartikelen en food- producten kopen. De themaruimte van de wereld winkel in Venray is ingericht met aardewerk uit Tunesië. Tunesië is een land waar grote verschillen bestaan tussen arm en rijk. Het project van handgemaakte en beschilderde schalen bevindt zich in Nabeul. In deze plaats zijn veel familiebedrijfjes gericht op het maken van handwerk artikelen voor de lokale markt en toeristen. Bij het familiebedrijf waarmee The Twinning Company contact onderhoudt, zijn ongeveer twintig mensen betrokken bij de produc tie van aardewerk schalen. Aan het hoofd van de afdeling staat een vrouw die op een goede manier leiding geeft en zorgdraagt voor het personeel. Verder is er een evenredige verdeling over het aantal mannen en vrouwen dat in dit project werkt. Bij het ont werpen van de patronen voor de zijn clown Floepie, die een eigen zonnehuisje heeft, krachtpatser Benito Spierbal en natuurlijk de directeur. Diverse kermisattracties hebben op zaterdag 8 augustus in Vier lingsbeek en zaterdag 15 augus tus in Overloon van 20.00 uur tot 21.00 uur een zogenaamd happy hour. Er kan dan kermis gevierd worden met hele leuke kortin gen. Bij de verschillende horeca bedrijven en bij het kermister rein zullen diverse terrassen zijn, waar het bij mooi weer natuurlijk heerlijk vertoeven is. De kinderen op de kermis, de ouders met hun families rustig genietend van een natje en een droogje. Ook heeft de horeca weer royaal uitgepakt met lokale en regionale artiesten en bands, waardoor een bezoek aan deze kermissen nog meer de moeite waard is. Tijd voor een boek? r t hofstraat 6 - venray Moeke Eindelijk ga je studeren en je hebt ook nog een betaalbare kamer in de allerleukste studen tenstad gevonden. Hoe ga je de kamer inrichten? Daarmee kun nen ze je bij Corpaint prima hel pen middels onderstaande stap penplan. 1. Teken een plattegrond op wit papier met de schaal 1:20 van de kamer en geef hierop aan waar ramen, deuren en niet te vergeten stopcon tacten zitten. Geef bij deuren de draai richting aan, en de ruimte die een deur nodig heeft om open en dicht te kunnen, op de plattegrondtekening aan. 2. Welke meubels moeten in de kamer? Een bed, een bureau, een bureaustoel, een kledingkast, een boekenkast of boekenplanken. Teken op gekleurd papier de afmetingen van deze meubels op schaal 1:20 en knip ze uit. Ga schuiven met de meu bels op papier om de meest optimale opstelling te maken. 3. Gebruik ook de beschikbare ruimte in de hoogte. Denk aan een half hoogslaper waaronder je lage kle- dingkasten, een bureau, een bank of zitkussens kwijt kan. En hang je tv aan een draaibeugel aan de muur, zodat je vanuit diverse hoeken in je kamer naar de tv kan kijken. 4. Als je op kamers gaat wonen, heb je ook opbergruimte voor je huishou delijke spullen nodig. Bijvoorbeeld een wasmand en wasrekje, pannen, borden, bestek en drinkgerei. Ga wel eerst even bij je nieuwe huisgenoten na wat jullie delen, en wat je zelf moet meenemen. 5. En dan; wat ga je op de vloer leg gen? Daarvoor is vinyl een handig pro duct. Je snijdt dit op maat in je kamer. Kies voor een neutrale print en kleur. Voor een optisch grotere kamer is het van belang de plinten te schilderen in de kleur van de vloer. 6. Welke kleur op de muren? Check van tevoren wel even bij de huisbaas wat je wel en niet mag schilderen. Gebruik lichte natuurlijke rustge vende kleuren of juist stimulerende kleuren. Probeer zoveel mogelijk een eenheid te creëren door niet teveel verschillende kleuren te gebruiken, maar juist voor een hoofdkleur te kiezen en de accessoires hier op af te stemmen. Houd het plafond wit, want de lichte kleuren van de muren zullen weerspiegelen op het plafond en hier door zal de kleur wit zich aanpassen. Groen een natuurkleur die hui selijk en rustgevend is. Groen is een kleur die lichaam en geest in balans brengt. Is een kleur met weinig risico en laat zich goed combineren met natuurlijke materialen. Groen werkt ruimtevergrotend in een studenten kamer. Blauw een koele en verfrissende kleur. Blauw is de kleur van het water en de lucht en werkt ruimtevergro- tend in het interieur. Blauw geeft een gevoel van oneindigheid. Een wijde blauwe hemel en de uitgestrekte zee. Blauwtinten zijn goed met elkaar te combineren. de kleur werkt rustge vend en ontspannend. Oranje een warme, zonnige, stimu lerende en opwekkende kleur. Oranje is een feestelijke, gezellige kleur met weelde. Oranje is een vriendelijke kleur en vanwege zijn stimulerende kenmerk ook zeer geschikt voor een studentenkamer. En leuk voor het WK 2010 Geel een opwekkende vrolijke en energiegevende kleur. Geel is een warme zonnige en overstralende kleur, dat ruimtevergrotend werkt in het interieur. Geel activeert de herse nen en zenuwen en staat voor com municatie en creativiteit, en is daarom een prima kleur voor jou studenten kamer. 7. Maak gebruik van optisch bedrog in je kamer. Met fotobehang van Cor- paint kun je optisch meer diepte aan een ruimte geven. Natuurlijk wordt de ruimte er niet groter van, maar als je de kamer binnenkomt dan suggereert de fotoprint dat de ruimte dieper is dan in werkelijkheid. Dit optische bedrog kun je dus gebruiken in je studentenkamer. Gebruik wel een fotoprint met kleuren die in je kamer terug komen voor het mooiste resul taat, en pas dit bijvoorkeur toe bij je slaapplek. Neem hiervoor een natuur- print voor een rustgevende slaapplek. Bij Corpaint aan de Paterslaan advise ren ze je daar graag over. Natuurlijk hoef je niet alles nieuw te kopen. Kijk ook eens op Marktplaats. voorlichting van den

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7