Zenith na uitspraak toch open Reuzenrad wint publieksprijs Martijn maakt nieuw logo kermis 2010 Plastic glazen op terrassen Fijne vakantie allemaal? o7 www.mijndierenspeciaalzaak.nl Rooyse Ladies gaan charteren FNV daagt Flextronics voor rechter Boekenmarkt eenmalig naar Raadhuisstraat Zegening kruudwis PEEL EN MAAS Donderdag 6 augustus 2009 - Pagina 5 Zorg om veiligheid blijft bij alle partijen - Onderzoek naar dader verloopt moeizaam Discotheek Zenith mocht tijdens de kermisdagen toch open. Dat bepaalde de rechter vorige week donderdag. De rechter schorste het besluit van burgemeester Waals om de discotheek hangende het onderzoek, te sluiten. Met extra inzet van beveiliging en politie bleef het dit weekeinde rustig rondom de discotheek. Op dit moment zijn er nog geen aanhoudingen verricht of verdachten verhoord, ondanks het feit dat bewakingsbeelden, gemaakt bij Zenith, een aardig beeld van de situatie geven. Op die beelden is te zien dat vlak voor het schietincident een persoon uit de discotheek wordt gezet. Met hem vertrekken ook een paar andere mensen. Vervol gens rijdt een auto over De Voorde langs de discotheek en zijn vanuit die auto lichtflitsen te zien. Een aantal kogels raken de uitgangs deuren van Zenith. Bij Zenith en de politie is de identiteit van de persoon, die uit de discotheek is gezet, bekend. "Het onderzoek naar de schiet partij bij Zenith verloopt moei zaam", aldus John Geraedts, poli tiekorpschef van de basiseenheid Venray. Geraedts reageert hiermee op bovenstaande gegevens. "De identiteit is inderdaad bekend, maar dat wil nog niet zeggen dat die persoon ook de dader is." Gedegen onderzoek moet volgens Geraedts uitwijzen of desbetref fende persoon ook als verdachte kan worden aangemerkt. Aanhou ding in deze fase van het onder zoek heeft volgens Geraedts dan ook weinig zin. "Als de verdachte zijn mond dichthoudt, hebben we nog niets. We willen in dit onder zoek op zeker gaan. Als het alle- maal zo duidelijk was, dan hadden wij die persoon al lang gehaald." Inmiddels heeft Jos Waals het besluit, om de discotheek te slui ten, ingetrokken. De rechter vond de maatregel, sluiting tot en met 9 augustus, te vergaand om het beoogde doel, waarborgen van de veiligheid van ondernemer, perso neel en bezoekers, te bereiken. De rechter is van mening dat dit ook kan worden bereikt door extra beveiligingsmaatregelen en extra inzet van politie en beveiligings mensen. Het besluit van Waals is volgens de rechter onvoldoende gemotiveerd en er is te weinig rekening gehouden met de belan gen van de Zenith. Directeur Marga van Dijck is opgelucht door de uitspraak. "Na het ongeloof van de schietpartij kwam vervolgens het besluit van burgemeester Waals om de Zenith te sluiten. Dat besluit hebben we nu met succes aangevochten. De rechter stelt wel dat met andere maatregelen de veiligheid van de mensen ook gewaarborgd kan worden. Daar gaan we, samen met de politie en gemeente, ook goed naar kijken." De samenwerking tussen poli tie en de Zenith is goed. De Ven- rayse discotheek heeft de beveili ging in en rondom de discotheek goed voor elkaar. "Afhankelijk van het evenement en de risicofactor wordt meer of minder personeel ingezet", zegt Marga van Dijck. Zij geeft aan dat de beveiliging niet statisch is. "Afhankelijk van ontwikkelingen binnen de disco theek of buiten bij de in- en uit gang beweegt het beveiligings team zich de hele avond in en om het gebouw. Op het moment van het incident stonden slechts een paar mensen buiten en was de beveiliging gericht op wat er binnen gebeurde. Op dat moment was er buiten ook geen politie aanwezig", aldus van Dijck. Ook bij Waals blijft de zorg om veiligheid bestaan. "Politie en gemeente zullen vanuit hun ver antwoordelijkheid zorg dragen voor de veiligheid in Venray, bij Zenith en op de kermis. De exploi tant is eerstverantwoordelijk voor de veiligheid in en om de disco theek. Daar hebben we Zenith nadrukkelijk op gewezen", aldus Waals een dag voor het begin van de Venrayse kermis. Gemeente en politie zullen verscherpt toezien op de maat regelen die de exploitanten daar voor neemt. De eerder gemaakte en vastgelegde afspraken tussen gemeente en Zenith vormen daar voor de basis. Afgelopen week einde werd dan ook extra beveili gingspersoneel en politie ingezet. Het reuzenrad van Arend Harms heeft de publieksprijs van de kermis 2009 gewonnen. Harms kreeg woensdag de prijs uitgereikt tijdens de traditionele evaluatie van de kermis in de raadzaal van het gemeente huis. De prijs voor de beste kindervermaakattractie ging naar de boot jesmolen van Geert Eeringa. De snoepkraam van Rens Reemer werd uitgeroepen tot beste verkoop van de kermis. Op de foto van links naar rechts Helene Busser van de gemeente Venray, Arend Harms van het reuzenrad, Rens Reemer van de snoep- kraam, Geert Eeringa van de bootjesmolen en wethouder Patrick van der Broeck. ven nar Martijn Bloemen heeft het nieuwe logo voor de kermis 2010 in Ven- ray ontworpen. Een deskundige jury beoordeelde de inzending van Martijn als de beste en meest originele. Als prijs mocht hij afgelopen dinsdag samen met een vriendje gratis in alle attracties. Kinderen van de groepen 5, 6, 7 en 8 hadden massaal gehoor gegeven aan de oproep om het nieuwe logo voor de kermis 2010 te ontwerpen. Met kleurpot loden, stiften en verf waren honderden mooie creaties ingezonden. Uiteindelijk ging de prijs dus naar Martijn Bloemen (midden). Tweede werd Wesley Lammerts van Bueren (rechts) en derde Sven Molhuysen. Ook zij kregen gratis muntjes voor de verschillende kermisattracties. Tijdens de kermisdagen mocht op de terrassen uitsluitend drank in kunststof glazen worden geschonken. Dat had de gemeente Venray vastgelegd in de tijdelijke terrasvergunning die voor de kermisdagen van kracht is. Diverse horecaondernemers waren minder blij met die maatregel. Volgens de gemeente is het besluit juist genomen op basis van de evaluatie van de kermis vorig jaar. "Diverse incidenten hebben tot dit besluit geleid", aldus een woordvoerder van de gemeente. Daarbij zijn afspraken gemaakt met Koninklijke Horeca Nederland afdeling Venray. "Afgesproken is dat alle ondernemers een lijn trekken. Dat horecaondernemers daar niet blij mee zijn is ons niet bekend. Niemand heeft bezwaar aangetekend tegen het besluit." André Duijghuisen, voorzitter van de Venrayse horeca, zegt dat het gebruik van plastic glazen achteraf goed is bevallen. "Alleen heeft de gemeen te het veel te laat bekend gemaakt. Veel ondernemers waren er niet op voorbereid." Jos Willems, kermismedewerker van de gemeente, erkent dat het besluit eerder genomen had moeten worden. "Maar op zich is het goed gegaan. Het geeft wel meer afval op straat maar het is veel veiliger voor de bezoekers. De horecaondernemers hebben we allemaal van voldoende grote zakken voorzien. Ze hebben prima meegewerkt om de omgeving schoon te houden." 'Kermis niet uitbreiden naar Gouden Leeuw' De gemeente wil vanaf volgend jaar het nieuwe plein in De Gou den Leeuw bij het kermisterrein betrekken. Woensdagochtend tij dens de evaluatie in het gemeente huis, uitten de kermisexploitanten kritiek op de beoogde uitbreiding. "De kermis moet niet te groot en uitgestrekt worden", vindt Jan Boots, voorzitter van de landelijke kermisbonden. "Uitbreiding naar het Gouden Leeuwplein hoeft voor ons niet. Houd de kermis maar compact, zoals het nu is." Ook Hans van Tol liet namens de exploitanten weten niet geluk kig te zijn met de keuze voor De Gouden Leeuw. "Dan zie ik in het centrum nog wel betere plekken die we kunnen benutten, zoals het Mgr. Goumansplein.We moeten de kermis compact in het centrumge bied houden. Dat is beter voor de kermissfeer. De attracties moeten niet teveel verspreid staan." Voor wethouder Patrick van der Broeck was de kritiek nieuw. Hij zegde toe de alternatieven goed te bekijken. "Er zijn inderdaad wel meer mogelijkheden. Vooral in de Schoolstraat als die straks is opge knapt en alle obstakels eruit ver dwenen zijn. Hier kunnen we een betere en aantrekkelijkere verbin ding maken tussen de pleinen." Weinig animo voor kermisloterij? Volgens de kermisexploitanten is er weinig animo voor de kermi- sloterij. Bij de attracties worden in totaal 60.000 gratis loten ver strekt. "Maar de meeste bezoekers willen ze niet eens. Vooral mensen van buiten Venray hebben er niets aan", aldus een exploitant. De verloting vond dinsdag avond plaats onder vrij grote belangstelling. Het was wethou der Patrick van der Broeck opge vallen dat bijna alle winnaars van de winnende loten ook aanwezig waren. Lex Althuijsen, kermisme- dewerker van de gemeente, wist dat er soms complete boekjes waren weggegeven. "Wellicht is minder loten een beter idee. De animo is volgens ons wel groot want de verloting trekt toch veel volk." Een exploitant opperde het idee om de loten voortaan op te nemen in de kermiskrant. Van der Broeck zegde toe er kritisch naar te kijken. UJ UJ UJ even kijken of er nog leuke aanbiedingen voor mijn kat zijn Op zaterdag 19 september gaat Kiwanis Club de Rooyse Ladies officieel charteren. De gouverneur van Kiwanis Nederland, Sjoerd Timmer mans, en de luitenant- gouver neur van de divisie Zuid-Oost reiken die dag officieel het charter uit aan het huidige bestuur, bestaande uit Chris tine Voorn, Sabine Slagter en Mariëtte Lenssen. Met het ont vangst van deze charter beho ren de Rooyse Ladies officieel tot de wereldwijde Kiwanis- organisatie en zullen zij alle regels van deze organisatie naleven. De dames zijn in volle voorbereiding en verheugen zich erop zichzelf dadelijk vol waardig Kiwanislid te mogen noemen. Kiwanis Club Rooyse Ladies is een serviceclub die haar oor sprong vindt in het voorjaar van 2003.Kiwanis Club Schieëpersland (de herenclub in Venray) bracht het idee naar voren bij enkele dames, onder wie Det Verhoeven en Miep Cuppen, die vervolgens dit goede idee opgepakt hebben en een eigen kiwanisclub opricht ten. Snel genoeg kwamen daar de eerste andere leden bij en groeide de club langzaam maar zeker uit naar een grote groep enthousiaste dames. Inmiddels bestaat Kiwanis Club Rooyse Ladies uit 21 leden en samen hebben zij al vele activi teiten in Venray georganiseerd. Een damesclub brengt natuur lijk een heel eigen sfeer en cul tuur met zich mee, waarbinnen eenieder zich persoonlijk kan ont wikkelen en waarin vriendschap pen ontstaan. En wat is er mooier als je met die onderlinge band samen iets goeds voor de samen leving doet? Daar staan de Rooyse Ladies voor. Kiwanis Club Rooyse Ladies kijkt daarbij in het bijzon der naar het thema van Kiwanis International 'serving the children of the world'. Zij zijn zich daarbij natuurlijk bewust dat zij het niet allemaal en overal zelf kunnen doen. De Rooyse Ladies streven er dan ook naar om de kinderen van Venray en omgeving te onder steunen. Zo zijn er in het - jonge - verleden opbrengsten van activi teiten zoals het Moederdagontbijt en Dauwtrappen voor het goede doel geschonken aan Kinderva kantiewerk Venray, Stichting Focus in Venray en Koninklijke Harmo nie Euterpe in Venray. Kiwanis is een internationale organisatie van serviceclubs die door het opzetten en uitvoeren van activiteiten geld bijeenbren gen (fundraising) en dat bijeenge brachte geld uitgeven aan goede doelen, in het bijzonder voor kinderen. Het kantoor van Kiwa- nis International is gevestigd in Amerika in de stad Indianapolis. Momenteel zijn er circa 125 clubs in Nederland met in totaal 2625 leden. De FNV heeft vorige week woensdag bij het parket in Den Bosch aangifte gedaan tegen het Flextronics Logistics. De logistieke onderneming zou haar werknemers in gevaar hebben gebracht door ze niet te beschermen tegen toxische gassen uit containers. Ook dit jaar houdt Kiwanis- club Schieëpersland Venray e.o. haar jaarlijkse boeken markt. Dit jaar is dat op koop zondag 27 september. Het concept blijft hetzelfde, maar de locatie is dit jaar, als gevolg van de renovatie van het Schouwburgplein, anders. Het terrein voor het gemeentehuis zal het decor voor de boeken markt vormen. Het concept van de boeken markt blijft nagenoeg ongewijzigd. Dat betekent dus weer ruim 40 boekenkramen met oude, nieuwe, dikke, dunne, grote en kleine boe ken over alle denkbare onderwer pen. Fictie en non-fictie, literatuur en lectuur, Nederlands, Engels, Duits, Frans en nog wat verdwaal de talen. Bekende en onbekende schrijvers, technische boeken, kin derboeken, geschiedenisboeken, boeken over het leven en boeken over de dood. Heel veel verschil lende boeken dus. Het enige dat alle boeken gemeen hebben is de vaste lage prijs. Al vanaf een euro koopt u bij Kiwanisclub Schieëpersland een boek. En ook dit jaar is er weer een preuvereej. In diverse kramen zijn heerlijke kleine gerechten, voornamelijk uit de streek rondom Venray ver krijgbaar. Een ruim aanbod van (lees)voer dus. Wat wel nieuw is dit jaar, is de locatie. In verband met de werkzaamheden aan de pleinen kan de boekenmarkt niet op de vertrouwde plek voor de Schouwburg plaatsvinden. Een malig wijkt de organisatie uit naar de toegangsweg en de kleine par keerplaats bij het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Ook het Mondiaal Platform, dat die dag de Derde Werelddag houdt, verhuist mee. Om het nog aantrekkelijker te maken deze locatie te bezoe ken, stelt de gemeente op 27 sep tember haar archief open voor bezoekers. Kiwanisclub Schieë- persland Venray e.o. organiseert de boekenmarkt dit jaar alweer voor de twaalfde keer. De service club probeert hiermee een steen tje bij te dragen aan de leefbaar heid van Venray en omgeving en geld bijeen te brengen om goede doelen te steunen. De afgelopen jaren hebben onder andere de Zangers van St. Frans en de kerst stal hiervan kunnen profiteren. Dit jaar is gekozen voor de onder steuning van speeltuin het Speel vlak op het Vlakwaterterrein. Zon der uw steun kan de Kiwanisclub dat natuurlijk niet. Zij krijgen de boeken van heel veel mensen, ze worden rechtstreeks bij de leden afgeleverd of gedeponeerd in de boekenkist bij Kunstencentrum Jerusalem, waarmen dagelijks, met uitzondering van de schoolvakan ties, terect kan. Ook de bestuurders en leiding gevenden zijn persoonlijk aange klaagd. Volgens de FNV begaan zij een misdrijf zoals beschreven in artikel 32 van de Arbo-wet. Het is volgens de vakbond de eerste keer dat ze een strafrechterlijke aangifte doen tegen een bedrijf. Twee weken geleden hield de FNV een poortactie bij Flextro nics om aandacht te vragen voor het probleem van gassen in con tainers. Het gaat hier met name om containers die niet uit Europa komen. Om te voorkomen dat vreemde insecten middels con tainers in Europa komen worden er insecten bestrijdingsgassen in de containers gedaan. Volgens FNV gaat het hierbij niet om die gassen, maar om gassen die uit de verpakkingen zou komen. Eerder dit jaar was er een incident, waar bij medewerkers onwel waren geworden. Poolse werknemers beweerden woensdagavond in het televisieprogramma NOVA dat vele medewerkers al veel lan ger gezondheidsklachten zouden hebben, die door het bedrijf wor den genegeerd. De werknemers waren overigens niet herkenbaar in beeld. De directie van Flextronics wil voorlopig niet reageren. Directeur Richters verklaarde twee weken geleden in Peel en Maas dat het bedrijf na het incident passende maatregelen heeft genomen om nieuwe voorvallen te voorkomen. "Het personeel heeft duidelijke instructies hoe te handelen. Daar naast hebben we een meetbedrijf in dienst genomen om ladingen te controleren. Ook deze maat regelen zijn bij de bonden en de Arbeidsinspectie bekend", aldus Richters. "Daarnaast is ook onder zoek gedaan naar de ziektever schijnselen bij de betrokken per sonen." Directeur Frank van Gool van Otto, de grootste uitzendorgani satie in de regio die met Polen werkt, laat weten dat het hier niet om personeel ging dat door Otto bij Flextronics is geplaatst. Volgens Van Gool wordt de zaak door de vakbond verdraaid en Flextronics in een kwaad daglicht gesteld. "Wij hebben veel mensen bij Flex tronics werken en die werken daar allemaal graag. Communica tie is daarbij heel belangrijk", stelt Van Gool. In zijn ogen schieten enkele uitzendorganisaties, die ook met Polen werken om een graantje van de markt mee te pik ken, daarin duidelijk te kort. Naar aanleiding van het incident kreeg ook Van Gool vragen hierover. In de traditie van Veldeke Venray wordt op 15 augustus, of het dichtst bijzijnde week end, aandacht gegeven aan opmaak en zegening van de kruudwis. Naar goed gebruik worden de kruudwisse bij het kerkelijk feest van Maria Hemelvaart samenge steld en gezegend. Op zaterdag 16 augustus worden de kruudwisse tussen 13.00 en 14.00 uur door een werkgroep uit Veldeke Ven- ray opgemaakt. De familie Claes- sens aan de Servatiusweg 6 ver leent alle gastvrijheid, ruimte en diverse materialen bij het maken van de kruudwisse. Na de opmaak ervan worden de kruudwisse naar de Grote Kerk gebracht voor de zegening. In de heilige missen op zaterdag de 16 augustus vanaf 19.15 uur en zondag 17 augustus vanaf 9.30 uur worden de kruud- wisse gezegend. De kruudwisse liggen tot op maandagochtend 18 augustus in de kerk als versie ring. Het zou aardig zijn wanneer belangstellenden zelf een kruud- wis maken en deze voor een van de genoemde diensten bij het altaar leggen voor de zegening. Een eigengemaakte kruudwis mag men uiteraard na de dienst mee naar huis nemen.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5