"Ik wil hier niet mee geassocieerd worden Schoolbankjes voor kinderen in Malawi Nieuwbouw voor chalet in Spreekwoordenboek bijna klaar griep Heide Tips en adviezen Mexicaanse griep 27 gevallen van Mexicaanse ff SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Julicher Meijer Donderdag 6 augustus 2009 - Pagina 3 PEEL EN MAAS De Witte Hoeve schrapt verkoopbijeenkomst Een door Reserveringskan toor uit Arnhem georganiseer de verkoopbijeenkomst op 25 augustus in zalencentrum De Witte Hoeve in Venray is door eigenaar Nen Vosse afgeblazen. Het bedrijf had ruimte bij De Witte Hoeve gehuurd. Nadat tal van Venraynaren waren bena derd om bij deze bijeenkomst een droomreis of andere prijs af te halen, kreeg Vosse de nodige klachten en vragen. Na het raadplegen van een forum over de praktijken van Reser veringskantoor heeft Vosse de organisator laten weten dat hij niet welkom is. Het klinkt in eerst instantie mooi. Tal van Venraynaren ontvin gen een certificaat en persoon- lijke uitnodiging. Zij hadden een achtdaagse vliegvakantie, een droomreis voor twee personen gewonnen. De prijs werd uitslui tend persoonlijk overhandigd tijdens een bijeenkomst in De Witte Hoeve. De prijswinnaars werden wel verzocht zich aan te melden. Naast de vliegvakantie bestond de prijs nog uit een digi tale klok of fotolijst en kreeg elk aanwezig echtpaar een tv/dvd afstandsbediening. En dan staat er bij die droomreis ook nog een sterretje. De kleine lettertjes dus. De droomreis ter waarde van 300 euro is exclusief luchtvaart- en veiligheidstoeslagen, vliegbelas- ting en boekingskosten. Opvallende zin op de uitnodi ging is dat de zaaleigenaar over de bijeenkomst geen informatie kon verschaffen. "We hebben tal van telefoontjes gekregen over mensen met vragen hierover. Ook werd verwezen naar de website van TROS Radar. In een forum staan een aantal zaken over dit bedrijf en hun praktijken waar ik niet vrolijk van werd. Hier wil ik niet mee geassocieerd worden. Wij hebben de organisator laten weten dat hij bij ons niet welkom is", aldus Nen Vosse. En op die website word je inderdaad niet vrolijk. Vanaf 4 mei hebben tientallen mensen zich op een forum bij TROS Radar beklaagd over de praktijken van Reserveringskantoor. Daar wordt duidelijk gewaarschuwd hier niet in te trappen. Opmerkingen varië- ren van het door de strot duwen van goederen tot op het randje van de wet balanceren. Een van de forumdeelnemers stelt zelfs dat het bedrijf dubieuze verkoop praktijken uitvoert, voornamelijk gericht op bejaarden. 'Men krijgt dan een cadeau aangeboden ter waarde van 200 euro hetgeen een korting op een reisje blijkt te zijn. Voorts wordt men onder druk gezet om dure artikelen te kopen, zoals een matras van 1000 euro', zo valt te lezen op de website. Een andere reactie laat aan dui delijkheid niets te wensen over: 'In die brief zult U geen adders onder het gras vinden na zoveel jaren ervaring. Daar aangekomen een verkoopdemonstratie van din gen die erg duur zijn, en de reis? Lieke Voermans combineert stage met goed doel Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Nieuwe uitgave Veldeke verschijnt in september Lieke Voermans uit Holthees vertrekt medio september voor ruim drie maanden naar Malawi. Ze gaat haar stage 3D vormgeving aan het St. Lucas- college in Boxtel combineren met ontwikkelingswerk in dit Afrikaanse land. "Mijn doel is om de levensomstandigheden binnen het onderwijs in Mala wi te verbeteren", aldus de 19- jarige studente over haar mis sie. Op haar zeventiende maakte Lieke Voermans samen met een vriendin een indrukwekkende reis naar India. Een avontuur dat enorm veel impact zou hebben op het denken en doen van de studente. "Met een vriendin heb ik het platteland van India bezocht. Ik kwam daar in een totaal andere In Noord- en Midden-Lim burg zijn tot nu toe 27 geval len van Mexicaanse griep geconstateerd. Het gaat vooral om jongeren die op vakantie zijn geweest naar de Spaanse costa's. Dat bevestigt de GGD Limburg-Noord. Ook in Merselo en Oostrum zouden gevallen van Mexicaanse griep zijn geconstateerd. De GDD wil daar echter geen mededelin gen over doen. "We geven geen voorlichting over namen van men sen of gemeenten waar de griep gevallen zich voordoen", aldus Lilion van Mierlo van de afdeling communicatie van de GGD Lim burg-Noord. "Het enige dat we kunnen bevestigen is dat er op dit moment 27 mensen in onze regio de nieuwe griep hebben gekre gen." cultuur terecht, een hele andere manier van leven. In anderhalve maand heb ik heel wat wijze les sen opgedaan. Zoals de menselijk heid van hele, hele arme mensen. Hoe ze leven en zich ondanks de armoede staande weten te hou den. Dat heeft mijn ogen geopend. Op het platteland woonden men sen onder bananenbladeren. Op straat lagen dode mensen. Ik heb me afgevraagd 'waarom kan dit hier'. De reden is eigenlijk heel eenvoudig. De mensen in India leven nog volgens het kastensy steem en worden veroordeeld voor de dingen die ze in een vorig leven fout hebben gedaan." Toch genoot ze, ondanks alle ellende om haar heen, met volle teugen. "Dat is dubbel, ja. Maar de kleuren, de cultuur, de mensen. Volgens de GGD zijn de meeste mensen, vooral jongeren, besmet tijdens hun vakantie in Spanje. De populaire badplaatsen in dit land zijn een besmettingshaard. In Spanje zijn al meer dan 1500 griepgevallen geconstateerd. Toch is de GGD van mening dat de cij fers niet alarmerend zijn, zeker gezien het aantal mensen dat van een vakantie in Spanje geniet. Wereldwijd zijn er inmiddels tienduizenden mensen besmet met het nieuwe griepvirus. Er is momenteel sprake van een griep- pandemie, dat wil zeggen dat veel mensen over de gehele wereld dezelfde griep kunnen krijgen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft echter nog geen nega tief reisadvies gegeven. Dit advies wordt gevolgd door de GGD en het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM). Het was een prachtige reis. Ik heb bij mensen thuis op het plat teland gegeten. In een trein met een vrouw drie uur gepraat over de positie van de vrouw in India. Ik heb er geleerd hoe de mensen leven." Lieke Voermans is niet het door snee type van een student die leeft op de kosten van Jantje staat. Natuurlijk, ze ontvangt ook stu diegeld, maar steekt zich niet in de schulden, voor een aangenaam studieleventje. Ze woont met vijf medestudenten in een afgelegen boerderij in Boxtel. Zonder televi sie en overbodige luxe en franje. Haar derde jaar 3D vormgeving aan het St. Lucascollege in Boxtel staat in het teken van twee stage projecten. Ze verkoos de stage in Malawi boven een stageperiode bij een bedrijf. "Maar het heeft enorm veel moeite gekost om de schoolleiding te overtuigen", lacht ze. "De meeste studenten kiezen juist voor een stageplek bij een bedrijf, dat levert ook nog eens enkele honderden euro's per maand op. Dat is niet mijn keuze. Ik wilde mijn stage combineren met een maatschappelijk doel." Die kans werd haar geboden door de Stichting Edukans. Deze organisatie heeft als missie om zoveel mogelijk kinderen in Afrika naar school te laten gaan. Lieke: "De kinderen in Malawi gaan, als ze geluk hebben, naar een school. Niet een school zoals wij die ken nen, maar een bijeenkomst van kinderen onder een boom. Als het regent, en dat kan soms wel drie weken aan een stuk duren, kun- Timeshare is nu verboden maar in deze vorm proberen ze u vaak lid van een reisclub te maken of als het hotel gratis is, moet je een duur ticket kopen of erg veel rij den met de auto.' Ook worden op de site vraagte kens gesteld bij de korte verkoop- en sponsordemonstratie van toch meer dan twee uur. 'Hoezo kort! Wat een giller!'. Dezelfde persoon vraagt zich ook af of je de zaal mag verlaten als de demonstratie eenmaal begonnen is. 'Het is ook niet mogelijk om na het begin van de middag nog binnen te komen. Sterker nog, je komt er dus waar schijnlijk ook niet voortijdig uit.' Voor Nen Vosse was het besluit niet moeilijk: "Hier wil ik mijn goede naam niet aan verbinden." nen de kinderen niet naar school. Edukans wil er voor zorgen dat dit in de toekomst niet meer gebeurt en dat er ook echt onderwijs gege ven gaat worden." Ze gaat met Wouter, een stagi aire van een meubelmakerschool in Apeldoorn, haar project vorm geven. "In samenwerking met Afri kaanse studenten gaan we samen schoolbankjes en tafeltjes ontwer pen en maken, zodat de kinderen in het dorp de komende jaren een goed en veilig onderkomen heb ben. Ons doel is om de levensom standigheden binnen het onder wijs te verbeteren. De bedoeling is dan ook om pasgebouwde basisschooltjes te voorzien van bruikbare en duurzame school- bankjes en tafeltjes die nog jaren mee kunnen gaan. We streven er naar om 80 tot 100 schoolbankjes af te leveren. Onze doelgroep is de kinderen in het basis- en voort gezet onderwijs. Het hele concept wordt door ons ontwikkeld en uitgevoerd. Van het ontwerp, de bouwtekeningen en de aanschaf van materialen tot de vervaardi ging van het schoolmeubilair." Alle reis- en verblijfskosten komen voor eigen rekening van Lieke Voermans. Daarnaast dient zij minimaal een sponsorbedrag van 1000 euro bij elkaar moeten brengen om het project te onder steunen. "Het gaat in ieder geval de goede kant op. Ik heb uit het fonds goede initiatieven van onze school al een bijdrage mogen ont vangen. Verder word ik gesteund door de inwoners van het dorp en sponsoren die het project een warm hart toedragen. Hoe meer geld we inzamelen, hoe meer we voor de kinderen in Malawi kun nen doen. En dat blijft ons stre ven." Wilt u een steentje bijdragen aan het project van Lieke Voermans dan kunt u een donatie storten op Rabobank rekeningnummer 156303299 t.n.v. L. Voermans/pro- ject Edukans. U kunt ook een mail- tje sturen naar l.voermans@sintlu- cas.nl. Voor meer informatie kunt u ook de website www.edukans. nl bekijken. Veldeke Venray gaat op zater dag 26 september het Venrays Spreekwoordenboek presen teren in het Theehuis in het Odapark in Venray. Deze week kwam de eerste proefdruk van de pers. De werkgroep bestaande uit Frits Linssen, Jacqueline van den Heuvel, Eduard Messemaeckers en Ad van Zwol gaat nu de laatste puntjes op de i zetten, waarna het boek gereed is voor de presentatie. Het Venrayse Spreekwoordenboek geeft op 500 pagina's ruim 6100 spreekwoorden, spreuken, gezeg des, uitdrukkingen en zegswijzen J. Claessens krijgt toestem ming om een woning te bou wen op zijn perceel aan Jans- lust 7 in Heide. De nieuwbouw dient als vervanging van de bestaande chalet die perma nent wordt bewoond. Begin dit jaar heeft Claessens een verzoek ingediend voor her bouw. Het perceel heeft een grootte van 4500 vierkante meter. De locatie heeft volgens het oude, nog steeds geldende, bestem mingsplan buitengebied uit 1981 de bestemming agrarisch en bos. De gemeente wil desondanks de nieuwbouw toestaan. In de direc te omgeving liggen al meerdere woningen. Ook de provincie en de VROM-inspectie hebben geen bezwaar. Vissers bekeurd Donderdagochtend heeft de politie controles uitgevoerd met betrekking tot het Maasproject. Verdeeld over twee groepen wer den vanaf 06.00 uur op en om de Maas en verschillende visvijvers gecontroleerd. In totaal werden 28 personen gecontroleerd en vijf bekeuringen uitgedeeld. Alle bekeuringen werden uitgeschre ven ter zake het vissen zonder schriftelijke toestemming. Aan de Mookerplas werden twee bekeuringen uitgeschreven, bij de overstort van Afferden werd een bekeuring uitgeschreven, een bekeuring in Blitterswijck en een bekeuring werd uitgedeeld bij Grubbenvorst. In totaal werden er dit seizoen al 561 recreanten gecontroleerd, waarvan er 57 zijn bekeurd. Hiermee wordt de over last aangepakt rond de Maas die ontstaat als gevolg van illegaal kamperen, vissen, vuurtje stoken en het dumpen van afval. Amerikaanse miniatuur paardenshow In Heide wordt in het week einde van 8 en 9 augustus een internationale miniatuurpaar- dententoonstelling en showe- vent gehouden. Op de tentoonstelling kan men genieten van de miniatuur paar denstallen, edele paarden en mini pony's van Tina Fisseler. Fisseler laat highlights zien van de hoge school van de ruiterij en ze maakt een tijdreis in de ruitermode van de afgelopen honderd jaar. Ook de kleding van keizerin Sissi van Oostenrijk is te bewonderen. Veel vrouwen dromen ervan om een dag koningin te zijn en de kleding van Sisi of de tsaarin van Rus land te dragen. Dat kan deze dag bij Tina Fisseler. Wie ten minste zeventien jaar oud is, en kleding- maat 36-38 heeft kan meedoen aan de grote galashow. Meer infor matie hierover is te zien op www. cavabelia.de. Of op www.wils- mann-pferdeshows.de. Kom deze dagen genieten van de historische flair, de paarden, de betoverende kostuums en de indrukwekkende ruiterij. De paardenshow wordt gehouden aan de Nachtegaalweg 6 in Heide. Tijd voor een boek? r y hofstraat 6 - venray in de eigen Venrayse streektaal. Het wordt een keurig verzorgde uitgave en geïllustreerd met teke ningen van Niels Vergouwen. Net als het Venrays Woordenboek, waarvan inmiddels ruim 4000 exemplaren zijn verkocht, is het Venrays Spreekwoordenboek een monumentaal werk. Het is een ver rijking van ons culturele erfgoed, met name de poëtische volkscul tuur. Spreekwoorden spreuken, gezegdes, uitdrukkingen en zegs wijzen nemen al eeuwenlang een belangrijke plaats in binnen onze taal. Het zijn voorbeelden van eeu wenoude zegswijzen die we nog De huidige chalet, met een inhoud van 400 kubieke meter, zal worden gesloopt. De nieuwe woning wordt uitgevoerd in bak steen met veel glas. Het pand krijgt een inhoud van 840 kubieke meter. Nadat de chalet is verdwe nen, wordt de woning op dezelfde plek teruggebouwd. De bestaande inrit en de tuin blijven behouden. Doordat de woning groter wordt, moeten wel een paar bomen wor den gerooid. Maar dit doet geen afbreuk aan het bosrijke karakter van het perceel. De woning ligt een stuk van de weg af en zal net als de huidige chalet grotendeels in het groen 'opgaan'. Het bouw plan heeft in het gemeentehuis ter inzage gelegen en er zijn geen bezwaarschriften ingediend. Gesprekken burgemeester later De sollicitatiegesprekken met kandidaten voor de vakante bur gemeesterspost in Venray, vinden pas medio september plaats. Vori ge week meldde deze krant per abuis dat de gesprekken in juli al hadden plaats gevonden. De pro cedure voor de benoeming van de nieuwe burgemeester heeft enige vertraging opgelopen. Maar dit heeft geen gevolgen voor de einddatum. De installatie gebeurt zoals gepland op maandag 4 janu ari 2010. Echtscheiding? Alimentatie? Omgang? Tel.: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Woninginbreker aangehouden De politie heeft vorige week maandag op de Tolstraat in Venray een 23 jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aange houden op verdenking van een woninginbraak in Venray, ander halve week geleden op de Alden- weg. De verdachte liep op de dag van de inbraak met een flatscreen tv onder zijn arm, toen hij iemand tegenkwam die nog geld van hem kreeg. Daarop heeft de schuldeiser de televisie meegenomen van de verdachte. Na de inbraak verrichte de politie sporenonderzoek in de woning en daar bleek dat er spo ren van de verdachte gevonden waren. Hij wordt verdacht van vijftien woninginbraken en inslui pingen. De politie onderzoekt of hij de inbraken daadwerkelijk gepleegd heeft. De verdachte heeft tot april dit jaar vastgeze ten voor diverse woninginbraken en insluipingen in 2008. Kenmer kend van de verdachte is dat hij zijn slag vaak overdag slaat en het vooral gemunt heeft op laptops. Vaak komt de 23-jarige binnen door achterdeuren die niet op slot zijn. Als er dan niemand in de kamer is, slaat hij zijn slag. De verdachte is donderdag voor geleid aan de rechter commissaris en zit voor twee woninginbraken in bewaring. Dronken automobilist Op de A73 ter hoogte van Vier lingsbeek is zaterdagochtend om 03.15 uur een 40-jarige man uit Venray aangehouden voor het rij den onder invloed van alcohol. De man is na verhoor met een rijver bod en een proces-verbaal heen gezonden. Geboortekaartjes? www.vandenmunckhof.nl dagelijks gebruiken. Ze bevatten levenslessen en volkswijsheden, ze sporen aan tot goed gedrag en keuren verkeerd gedrag af waar bij vrijwel iedereen begrijpt wat ermee bedoeld wordt. Bovendien weet iedereen dat een dergelijke uitdrukking niet altijd letterlijk moet worden opgevat. Taalgebrui kers spelen graag met taal. Het Venrays Spreekwoordenboek is een rijke bron voor die taalgebrui ker. Ook tekstschrijvers, liedzan gers, revue-artiesten en cabaretiers vinden hier heel veel stof om klei ne en grote wijsheden op te doen. Veldeke Venray hoopt dan ook dat het Venrays Spreekwoordenboek meer wordt dan een naslagwerk. Na 26 september is het Venrays Spreekwoordenboek in verschil lende boekhandels verkrijgbaar. Vervolg voorpagina Uitzetting woning J. de H. ziet een woonunit bij Stichting Doortocht niet zitten. "Geef me alstublieft nog een nieu we kans", vroeg hij de kantonrech ter. "Ik wil na de zware operatie thuis, in mijn vertrouwde omge ving, herstellen en aansterken. Daarna ga ik wel op zoek naar een nieuwe woonruimte. Gun me die tijd." Advocaat van Kan onderstreep te dat verzoek door de rechtbank te vragen zijn cliënten een half jaar de gelegenheid te geven om een nieuwe woning te zoeken. Hij stelde ook voor om alleen J. de H. uit de flat te zetten, en zijn part ner en haar kind in de flat te laten. Temeer omdat M. V voor '80% tot 100% is afgekeurd vanwege haar ziekte' en de woning is aangepast. "Er is immers niet aangetoond dat zij voor overlast en bedreigingen verantwoordelijk is." Dat voorstel de werd door Wonen Venray ech ter van tafel geveegd. "Als zij in de flat blijft wonen, zal hij binnen de kortste keren weer bij haar intrek ken. Bovendien: uit de procesver balen blijkt dat ook zij zich bij incidenten niet onbetuigd heeft gelaten." Ook de kantonrechter leek daar niet veel voor te voelen. "Wie gaat controleren dat meneer dan ook niet meer in de flat woont of ver blijft?" Uit de processtukken blijkt dat alcohol vaak de reden is waarom J. de H. over de schreef ging. Hij heeft eerder in behandeltrajecten gezeten om van zijn alcoholversla ving af te komen. Maar nu drinkt hij geen druppel mee, bezwoer hij. "Dat mag ik niet van de dok ters, omdat ik een zware operatie moet ondergaan. Bovendien heb ik medicijnen gekregen, waardoor ik geen alcohol mag drinken. Daar houd ik mij ook aan. Geen alcohol meer voor mij." De kantonrechter doet uiterlijk op donderdag 13 augustus uit spraak. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Inmiddels is gebleken dat de Mexicaanse griep zeer mild verloopt, tot nu toe niet ernstiger dan een normale seizoensgriep. De kans op besmetting kan nooit helemaal voorkomen worden, wel is er de kans om een besmetting te verkleinen. Het griepvirus verspreidt zich door de lucht bij hoesten, niezen of praten. Besmetting gebeurt via de han den en door het virus in te ademen. De GGD geeft enkele maatregelen die iedereen kan treffen: voorkom contact met mensen die griep hebben Bedek verder bij hoesten en niezen uw mond en neus. Gebruik hiervoor uw hand of nog beter een wegwerpzakdoek. Gooi deze met een weg en was meteen erna de handen Was regelmatig uw handen met water en zeep. Droog de handen met een stuk keukenpapier of papieren handdoekje. Handalcohol (70%) is een goed alternatief om handen te ontsmetten die niet zicht baar of niet voelbaar vervuild zijn. Dus bijvoorbeeld als u uw neus gesnoten heeft en u heeft geen water, zeep en handdoek in de buurt Raak zo min mogelijk uw mond, neus of ogen aan Zorg voor dagelijks luchten van de woon- en slaapruimten en venti leer (via kiepramen of luchtroosters) continu. Bezoek in het buitenland geen gezondheidsinstellingen indien niet noodzakelijk. Voorkom zoveel mogelijk ongeventileerde ruimten met veel men sen, bijvoorbeeld het openbaar vervoer. Blijf op de hoogte van de lokale omstandigheden en adviezen, zie ook www.rivm.nl/cib/themas/nieuwe-infuenza voor het aantal griep- patiënten per land. Neem een thermometer mee. Mogelijk ook in Oostrum en Merselo Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching van den munckhof bv INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN A D VO C AT E N

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3