extra 'Van mij hebben jullie geen last meer' Weinig wanklank over zonnige kermis 0 e Verleiding STOP1 kassakorting c h a n q p Alle reeds afgeprijsde Voorjaar Hoogzomer Bandoetere ®USrè,00r"en4WHs"«h>» 't 1/ectie Schoolbanken voor kinderen in Malawi Martijn wint wedstrijd kermislogo Voetbalhistorie uit Holthees En verder: Boek bestellen? Rongen dé specialist' voor tegels, sanitair' en DINSDAG 11 AUG ZIJN WIJ WEER GEOPEND! MSmHil Politie zoekt getuigen van ongeval Honderddertigste jaargang - week 32 - donderdag 6 augustus 2009 Kunst Cultuur 14 Sport 13 Gemeentelijke mededelingen 11 Kerkelijke diensten 16 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 O Zomercolumn Elke dag kijk ik graag naar mijn collega's van het NOS journaal. Elke dag een nieuwe zomerco- lumn uit een ander land. Soms leuk, soms minder leuk, soms serieus en soms gaat het nergens over. Neem die van dinsdag. De Chinacorrespondent legde haar fijn uit hoe internet in dat land werkt. Sommige sites zijn daar gewoon bereikbaar, maar een aantal sites, met voor de Chinese overheid gevoelige onderwerpen, is simpelweg niet bereikbaar. En dan het mailverkeer. Dagelijks krijg ik tientallen mails op mijn computer binnen. Gelukkig mag ik zelf kiezen wat ik wel en niet lees. Een spamfilter helpt mij daar ook nog een beetje bij. Maar in China is dat anders. Een mailtje met een onschuldig onderwerp naar Nederland komt er moei teloos doorheen. Mailtjes met gevoelige informatie blijven aan de Chinese muur hangen. Dat ik dan wekelijks mijn column mag schrijven vind ik een groot goed. Toch kreeg ik deze week een standje van Jos. 'Oei', dacht ik. 'Zou hij boos zijn omdat ik het vorige week gewaagd had niet met hem eens te zijn over de sluiting van de Zenith?', vroeg ik me in een flits af. Nee dus, Jos had daar geen moeite mee en dat had ik kunnen weten. Wel kreeg ik op mijn brood dat de kranten bezorger aan zijn deur voorbij was gegaan. En dat ik het niet met hem eens was, had hij onder tussen op zijn werk gelezen. Jos had dus geen Peel en Maas en ook geen Fanray die vorige week werd meeverspreid. En hij wilde toch graag zijn eigen pen nenvrucht nog eens nalezen en bewaren voor het nageslacht. Jos kon het niet nalaten te zeg gen dat wij geen gevoel hebben voor traditie. 'Hoe mijn baas het in zijn hoofd haalde om in de kermisweek uit te komen!' Moest ik gaan uitleggen dat die traditie eigenlijk nog niet zo oud was. Waar het om gaat is dat je hier elkaar kunt zeggen waar het op staat. Je elkaar mailtjes kunt stu ren die niet door een of andere rare Chinees wordt gedeleted. Kortom, bijna alles mag. Wat dat betreft gaan we weer spannende tijden tegemoet. Direct na de zomervakantie zullen de diverse campagnes van politieke partijen gaan losbarsten. Op 18 november mogen we gaan stemmen voor een nieuwe gemeenteraad. Altijd doen, al is het alleen maar om het vrije e-mailverkeer te blijven garanderen. Hannes Dronken man rijdt tegen pand Zondagavond om 23.35 uur is een 29-jarige man uit Venray aan gehouden, nadat hij onder invloed van alcohol met zijn personenauto tegen een pand aan de Paterstraat is gereden. Dankzij een getuige die het kenteken kon noteren, wisten agenten de man niet veel later in zijn woning aan te houden. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt en zijn rijbewijs is ingevor derd. Door het ongeval lag er veel olie op de weg en heeft het pand lichte schade opgelopen. www.vandenmunckhof.nl Huurders vechten voor kantonrechter uitzetting door Wonen Venray aan De kantonrechter in Venlo gaat zich uitspreken over het kort geding dat twee huurders van een flatwoning aan de Bachstraat in de wijk Brukske hebben aangespannen tegen Wonen Venray. De woonstich- ting wil het tweetal binnen acht dagen uit hun flat zet ten, omdat ze al jaren overlast geven, vernielingen plegen en ernstige bedreigingen uiten. Na een geweldsexplosie eind juni en begin juli is de maat vol voor Wonen Venray. Haar raadsman, advocaat H. van Berkum, hield de kantonrechter voor dat J. de H. een 'wandelende tijdbom' is. "Het is niet de vraag of, maar wanneer er slachtoffers val len." J. de H. op zijn beurt vroeg de kantonrechter om een nieuwe kans. "Ik onderga binnenkort een zware operatie en wil graag her stellen waar ik nu woon. Ik zweer op het graf van mijn moeder: van mij hebben jullie geen last meer." Wonen Venray heeft weinig vertrouwen meer in de beloftes van J. de H. Het dossier van de Venraynaar is inmiddels vuistdik geworden. Liefst 84 klachten zijn er de afgelopen vijf jaar over hem binnengekomen. Het ging bijna telkens om bedreigingen, vernie lingen, overlast, drankmisbruik. De maat is vol, zeker sinds het geweld op 23 juni en 2 juli is geëscaleerd. Sindsdien gaan medewerkers van Wonen Venray 's nachts bij storin gen of calamiteiten alleen onder begeleiding van een beveiligings bedrijf de flat aan de Bachstraat binnen. "Een onhoudbare situ atie", verwoordde advocaat Van Berkum het standpunt van Wonen Venray. "De meneer in kwestie laat al jaren onaangepast gedrag zien. Dat varieert van het aanrichten van vernielingen tot scheldpar tijen, ernstige bedreigingen en intimiderend gedrag. Op 23 juni heeft hij zelfs gedreigd 'om een man met een ijzeren pijp de kop in te slaan'. Dat is onacceptabel. Hij is al vaak gesommeerd om zijn houding en gedrag aan te passen. Er moet nu een definitief einde komen aan deze geweldsexplosie. Dat kan alleen door hem en zijn partner uit de flat te zetten." Advocaat A. van Kan, die J. de H. en zijn partner M. V. bijstaat, ziet niet in wat het spoedeisend belang is. "Waarom moeten mijn cliënten binnen acht dagen de flat uit, als Wonen Venray de klachten al vijf jaar heeft gedoogd. Waarom nu opeens wel? Ik vind dat Wonen Venray na zoveel jaar haar recht heeft verloren om te spreken van een spoedeisend belang." De raadsman plaatste ook vraagte kens bij de hoeveelheid klachten. "Een deel daarvan is anoniem en niet ondertekend. Wie zegt mij dat het wel echte klachten zijn? Mis schien komen ze wel allemaal van dezelfde persoon? Misschien zijn ze wel verzonnen of opgeblazen? Als ik deze aangevers niet ken en niet kan horen, kan ik er niets mee." Van Kan overlegde de recht- bank een aantal steunbetuigingen van bewoners van de flat aan de Bachstraat. Zij beschrijven J. de H. en M. V als 'prettige buurtgenoten, vriendelijke mensen, sociaal bewo gen'. "Een gemis voor de buurt als ze moeten vertrekken." Wat in het kort geding mee speelt, is dat J. de H. binnenkort een ingrijpende operatie moet ondergaan. Als hij uit zijn flat wordt gezet, waar moet hij dan herstellen van de ingreep? Die vraag hield ook de kantonrechter bezig. Wonen Venray heeft daar echter een oplossing voor. "Uiter aard hebben wij ook gekeken wat de mogelijkheden zijn. Stichting Doortocht heeft aangegeven J. de H., M. V. en hun zoon te wil len opvangen. Ze kunnen daar een woonunit krijgen en tot rust komen. Het is dus niet zo dat we ze op straat zetten en aan hun lot overlaten. Wonen Venray is een menselijke organisatie." Lees verder op p. 3 Exploitanten, horeca, politie en gemeente zijn dik tevreden De Venrayse kermis is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Woensdagochtend tijdens de evaluatie in het gemeentehuis toonde iedereen zich dik tevre den. Het weer zat ook mee. Op vijf van de zes dagen was het ideaal kermisweer met tot na middernacht druk bezette ter rassen. Alleen de verregende zondagmiddag was een disso nant. Alhoewel in het begin van de avond de zon door brak, kwam de echte drukte niet meer op gang. Maar de andere vijf dagen hebben de slappe zondag ruimschoots goed gemaakt. Hans van Tol sprak namens de exploitanten van een 'heel mooie kermis'. Iedereen vond het posi tief dat er dit jaar meer ruimte was rondom de attracties. Daar door leek het misschien iets min der druk. Maar de gemeente ver zekerde dat er opnieuw 200.000 bezoekers te noteren vielen. Gezien de omzetten bij de horeca en de exploitanten, zijn de hoge bezoekersaantallen van de laatste jaren opnieuw gehaald. De econo mische crisis en de hogere prijzen blijken nauwelijks invloed te heb ben gehad. Het opstellen van de zestig attracties was weer een hele leg puzzel. Op alle plekken moest rekening worden gehouden met de terrassen, zodat de mensen niet tegen de achterkanten aan keken. Jan Boots, voorzitter van de landelijke kermisbonden, vond dat de indeling op sommige plek ken nog beter zou kunnen. Van Tol meende dat de Grote Markt dit jaar wat mager bezet was. "Toch was dit de mooiste editie die Ven- ray ooit heeft gehad. Dit is een echte familiekermis met veel sfeer. Het doet je als exploitant goed dat het zoveel mensen op de been brengt." André Duijghuisen, voorzitter van de Venrayse horeca, sprak eveneens van een prima kermis. "Het is belangrijk om de attrac ties met een open gezicht naar de horecazaken te plaatsen. Op een paar achterkanten na, is het goed gelukt." Deken Harrie Smeets ziet met genoegen dat er steeds meer attracties op vrijdagmiddag inge zegend willen worden. Het begon een aantal jaren geleden met een vijftal en nu zijn het er al 38. "Het was ook voor de misdienaars een uur en een kwartier hard door werken. Maar het is mooi dat weer een traditie begint te wor den." Smeets, die pal naast het ker misterrein woont, zegt nauwelijks overlast te hebben ondervonden. "Mijn slaapkamerraam bevindt zich slechts op tien meter afstand van een attractie. 's Avonds om elf uur mengt al dat kermisgeluid zich tot een vredig geroezemoes op de achtergrond. Tussen al die duizenden mensen in kan ik rus tig gaan slapen. Ook een teken dat de kermis goed is." De EHBO-post beleefde ook een rustige kermis. Er waren dit jaar veel minder snijwonden door dat de horeca verplicht plastic gla zen moest gebruiken. De grootste boosdoener waren de wespen. Vooral kinderen met een ijsje of ander zoet snoepgoed liepen nogal eens een wespensteek op. Het wijkplatform centrum was eveneens tevreden. Door de ruimere opzet kon het talrijke publiek goed zijn weg vinden. Enige knelpunten waren bij de onderdoorgang bij café 't Upke en in Hofstraat. "Daar liepen de bezoekers vaker in een fuik", zei Tineke Lamers die zei veel klach ten te hebben ontvangen over geluidsoverlast bij café De Tijd in de Hoenderstraat. De politie was uitermate con tent. "Een gezellige, fijne kermis." De directe aanwezigheid op het kermisterrein wierp zijn vruchten af. Volgens Frans Coumans zijn er zo enkele opstootjes in de kiem gesmoord. Er zijn een paar aangif ten gedaan van mishandeling en de politie heeft enkele bonnen uitgeschreven aan extreem dron ken kermisbezoekers. Minpunt was het grote aantal gestolen fiet sen. "Ja, dat is dit jaar opvallend. Veel mensen die naar huis wilden gaan, zagen hun fiets niet meer terug. We gaan hier toch meer werk van maken. Met een speciaal project gaan we het hele jaar door meer aandacht besteden aan fiet sendiefstal." Jos Willems, kermismedewerker van de gemeente, zei dat er in het begin op enkele plekken de hore ca 'botste' met de exploitanten. "Het ging dan over de opstelling van de boxen en de hoogte van de volumeknop. In onderling over leg hebben we alles goed kunnen oplossen. Ook de terrassen zijn niet te ver uitgedijd. Ze zijn keurig binnen de lijnen gebleven." Wethouder Patrick van der Broeck kon er weinig meer aan toevoegen. "Ook ik vond het een supermooie kermis met weinig gedoe." De wethouder deelde een pluim uit aan de NLW-mede- werkers die 's ochtends in alle vroegte de straten en pleinen heb ben schoongeveegd. "Voordat de winkels hun deuren openenden was alle troep alweer opgeruimd. Het was al met al een prachtige kermis waar ik met veel plezier en genoegen op terugkijk." ASTERIA N èJ onbeperkt mosselen etfn MfVMAKT-MAR-WAT-VERliFr Wij serveren weer mosselen! ^„ibacMelijk Klein: 3,50 Normaal: 4,50 Groot: 5,50 NU TIJDELIJK VERKRIJGBAAR! Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Wegens vakantie gesloten Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 iVi www.rongenvof.nl vt4£E7Q Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. t raspaardje van de horeca tot ziens in „t Veule" tel. 0478-581928 3 koopavonden De politie is zeer dringend op zoek naar getuigen van een verkeers ongeval op vrijdagochtend rond 07.45 uur op de Deurneseweg uit Ysselsteyn. Een 17-jarige jongen uit Ysselsteyn werd daar op zijn brom mer aangereden door een personenauto, bestuurd door een 48-jarige man uit Groesbeek. Het 17-jarige slachtoffer is met zeer ernstig letsel opgenomen in het ziekenhuis van Maastricht en ligt op de Intensive Care. Uitgebreid onderzoek door de politie heeft op dit moment geen uit sluitsel kunnen geven hoe het ongeval heeft plaatsgevonden. Wel is dui delijk dat de automobilist onder invloed van alcohol was. De 48-jarige verdachte is er na de aanrijding te voet vandoor gegaan, waarbij hij een nabijliggend maïsveld invluchtte. Agenten hebben met behulp van een speurhond de verdachte terug gevonden en weten aan te houden. De man is in verzekering gesteld en zijn rijbewijs is in beslag genomen. De politie is op zoek naar getuigen van het ongeval. Zij worden gevraagd contact op te nemen met de politie van de basiseenheid Ven ray via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). EL EN MAAS berden <D DINEREN VERGADEREN jfj 0 -gangen verrassingsmenu vanaf €2850 3-GANGEN-KEI 1TP. ucnn v^xaaMngsmenu 3-G4A^GEN-KEVZE-MENV (iedere MAASHESEWEG BDA Venray Tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl gt T m W TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Vanaf 24 augustus staan wij weer voor u klaar TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 70%

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1