d van voetbalmonument Volharding-SSS op zaterdag Pakt Oostrum weer de Venray Cup? Pater Ludovicus stuurde trainer naar huis rv y É.aL i li Menwedstrijd Ysselsteyn i i f) PDV De Zwaluw "«"v- r Boek bestellen? Tijd voor een boek? F T 1 Km-r: aardenwens t Raayke PEEL EN MAAS Donderdag 6 augustus 2009 - Pagina 13 Beladen derby openingskraker Zestiende editie 16 augustus op sportpark De Vloet in Merselo Geert Koenen en Sjaak Koopmans blikken terug op gloriejaren Holthees j - V SV Leunen SV Merselo De Peelkorf Van Asten vierde in Brazilië Erik Stevens derde in serie De Peelrunners DC De Pielhaas www.vandenmunckhof.nl PC Nobel Zomerbridge Het Alvertje Overloonse Bridgeclub van den munckhoff bv hofstraat 6 - venray Mudhunters De Maasvogels De competitie-ouverture in de tweede klasse H tussen Volharding en SSS'18 is een dag vervroegd naar zaterdag 5 september. De aftrap is om 18.00 uur op sport park Soetendaal in Vierlingsbeek. Het bestuur van SSS'18 heeft inge stemd met het verzoek van buurman Volharding om de wedstrijd een dag eerder te spelen. De clubs verwachten dat daardoor nog meer voetballiefheb bers de derby zullen bezoeken. Op zondag 6 september opent namelijk ook hoofdklasser Venray de competi tie voor eigen publiek. OJC Rosmalen is dan de tegenstander. Afgelopen seizoen troffen de buur dorpen elkaar voor het eerst in com petitieverband. De KNVB willigde toen niet het verzoek in om de derby als openingskraker te plannen. De eerste ontmoeting was op zondag 16 november in Overloon. Voor 1200 toe schouwers won Volharding met 0-1. Chris van Duijnhoven was de match winnaar. De return vond plaats op zondag 26 april. Het prachtige lenteweer lokte 1600 bezoekers naar het Vier- lingsbeekse sportpark. Opnieuw trok Volharding aan het laatste eind. In de blessuretijd bezorgde Erik Ermers zijn ploeg de 1-0 zege. Sportnieuws -info - "7.1 Kampioenselftal Holthees 1 in 1977. Staand van links naar rechts: Theo Janssen (trainer), Jan Koopmans (leider), Frans Kersten, Gerard Kersten, Jos Bonants, Gerrie Coppus, Gerrit Lenssen, Geert Koenen en pater Ludovicus. Zittend van links naar rechts:Frans Koopmans, Adrie van Benschop, Sjaak Koopmans, Willie Janssen (keeper), Henk de Groot, Leo Koopmans, Gerard de Groot en Jan Koopmans. Voetbalvereniging Holthees heeft afgelopen zaterdag afscheid genomen van een voetbalmonument: Coen Wij- enberg. In een duel tussen het huidige eerste elftal en een team van oud spelers, door Wijenberg zelf samen gesteld, nam de sympathieke voetbal ler na 24 jaar in de hoofdmacht van Holthees afscheid. De 'ouwe hap' kon het overigens niet bolwerken tegen de youngsters van het eerste team en verloor met 7-1. Na afloop ging Coen uiteraard op de schouders. Programma zondag 9 augustus Montagn. 2-Leunen 2 12.00 Programma zondag 16 augustus Venray-Cup op sportpark in Merselo Oostrum-Leunen 11.30 Leunen-VenrayA 12.30 Leunen-SVOC'01 13.30 Programma dinsdag 11 augustus Meterik-Merselo 1930. Programma dinsdag 11 augustus Erica-De Peelkorf 2 Programma donderdag 20 augustus HBSV-De Peelkorf 1/2 Programma zondag 23 augustus 3-kamp SVOC Spes-De Peelkorf 1/2 Programma dinsdag 25 augustus De Peelkorf-Korfrakkers 20.00 Programma dinsdag 1 september Oranje Wit 1/2-De Peelkorf 1/2 Oranje Wit 3-De Peelkorf 3 20.00 Op zondag 16 augustus staat voor de zestiende keer de Venray Cup op het voetbalmenu. Sport park De Vloet in Merselo is dit jaar het strijdtoneel. De zes standaar delftallen uit de kerkdorpen plus twee lagere teams van hoofdklas ser SV Venray binden met elkaar de strijd aan. De bokaal werd de afgelopen twee jaar gewonnen door Oostrum. De Oostrumse vijfdeklasser wil voor de derde keer in successie met de Venray Cup aan de haal gaan. Vorig jaar bleven de rood-witten in de finale tegen Ysselsteyn op een doelpuntloze remise (0-0) steken. Via strafschop pen werd Oostrum winnaar. Een jaar eerder klopte de ploeg van Ruud Ver meer in de eindstrijd Leunen met 1-0. Op dinsdag 28 juli werkte Oostrum al de eerste training af. Ondanks de late vakanties verschenen toch 29 spe lers op appèl. Trainer Vermeer noemt het geen hoofddoel de Venray Cup weer te veroveren. "Ik zie het toernooi als een onderdeel van de voorberei ding. Het is leuk dat zoiets in Venray wordt georganiseerd. De spelers en clubs kennen elkaar en er hangt altijd een gezellige sfeer. Natuurlijk willen we het toernooi weer winnen, dat zou aardig zijn. Maar afgelopen twee jaar is het in de competitie telkens net niet gelukt. Dit jaar zie ik het liever andersom." In het verleden uitten trainers vaker kritiek op de Venray Cup, ook het tijd stip middenin de voorbereiding stond ter discussie. De laatste jaren verstom den de kritische geluiden weer. Door de opzet in twee poules van vier ploe gen, is het toernooi minder intensief. Voorheen werd er een halve competi- tie afgewerkt waarin alle clubs elkaar troffen. "Deze opzet is inderdaad beter", vindt Ruud Vermeer. "Toch vergt zo'n toernooi wel wat. Ik neem daarom achttien of negentien spelers mee zodat we veel kunnen wisselen. De jongens die het meest getraind hebben, spelen het vaakst." Op zaterdag 22 augustus gaat de eerste bekerronde van start. Buiten de drie bekerduels speelt Oostrum geen enkele vriendschappelijke wedstrijd tijdens de voorbereiding. "Nee, ik vind dat je in deze fase niet te snel wed strijden moet spelen. Met trainingen kun je rustig beginnen en het geleide lijk opbouwen. De Venray Cup is dan het eerste testmoment. Ik begin nu aan mijn derde jaar bij Oostrum. Het voordeel is dat je de groep inmiddels goed kent." In 1993 was DIS uit Oirlo de eerste winnaar van de Venray Cup. In 1998 werd het toernooi niet gehouden. Venray 2 is recordhouder. De Ven- rayse reserves wonnen liefst zeven keer, in 1994 en van 2001 tot en met 2006. Ysselsteyn komt vrijwel altijd goed voor de dag. De Ysselsteyners wonnen de Venray vier keer, in 1996, 1997, 1999 en 2000. In de afgelopen vier jaar verloren de Peelbewoners liefst drie keer de finale. Vorig jaar schakelde de zesdeklasser in de halve finale verrassend Leunen uit. Maar in de eindstrijd sneuvelde Ysselsteyn in de penaltyserie tegen Oostrum. Behalve in 2007 en 2008 won Oostrum ook de bokaal in 1995. Vier deklasser Leunen, toch het hoogst spelende Venrayse kerkdorp, won nog nooit. In 2007 bereikten de oranje-wit ten wel de finale maar verloren toen met 0-1 van Oostrum. Het toernooi gaat op zondag 16 augustus om 11.30 uur van start met de duels Venray A-SVOC'01 en Oostrum-Leunen in poule A. De wed strijden duren twee maal 12,5 minuut. Om 12.00 uur is het de beurt aan poule B met Venray B-Merselo en Ysselsteyn-Holthees. Om 14.30 uur zijn de poulewed strijden afgelopen. In de kruisfinales speelt de winnaar van poule A tegen de nummer twee van poule B. De winnaar van poule B treft de num mer twee van poule A. De finale staat gepland om 15.20 uur. Na afloop is de prijsuitreiking. De winnaar kan tevens een geldprijs in ontvangst nemen. Scheidsrechters beoordelen spelers en clubs ook op hun gedrag. De meest sportieve ploeg komt in bezit van de Fair Play trofee die beschikbaar wordt gesteld door Rabobank Venray-Meerlo-Wanssum. Ook bij de sportiviteitsprijs behoort een geldbedrag. De Venray Cup wordt gesponsord door boekhandel, uitge verij en drukkerij Van den Munckhof, de uitgever van Peel en Maas en de kabelkrant. Programma 11.30 Venray A-SVOC'01 11.30 Oostrum-Leunen 12.00 Venray B-Merselo 12.00 Ysselsteyn-Holthees 12.30 Leunen-Venray A 12.30 SVOC'01-Oostrum 13.00 Holthees-Venray B 13.00 Merselo-Ysselsteyn 13.30 Venray A-Oostrum 13.30 Leunen-SVOC'01 14.00 Venray B-Ysselsteyn 14.00 Holthees-Merselo 14.40 Winnaar Poule A-nr. 2 poule B 14.40 Winnaar Poule B-nr. 2 poule A 15.20 Finale Springruiter Leopold van Asten uit Ysselsteyn is in het Braziliaanse Rio de Janeiro als vierde geëindigd in de Global Champions Tour. De ruiter bleef met zijn paard VDL Groep Santa- na foutloos en streed lange tijd mee om de hoofdprijs van 95.000 euro. De zege ging echter naar de Italiaan Gianni Govoni met zijn paard Joyau d'Opal. In de tussenstand is Van Asten zesde en daarmee de beste Nederlan der. Tijdens de Nederlandse atletiek- kampioenschappen in Amsterdam heeft Erik Stevens uit Venray in de tweede serie van de 200 meter voor mannen de derde tijd gelopen. Ste vens, uitkomend voor Ilion, zette een tijd van 22.14 seconden op de klok ken. Dit was echter niet voldoende voor een finaleplaats. De Nordic walker kan op zaterdag 8 augustus om 9.00 uur aan de slag in de Schadijkerbossen, parkeerplaats aan de Bergweg in Meterik. Aanvang 9.00 uur. Op zaterdag 15 augustus is de start om 9.00 uur in de Schadijker- bossen, parkeerplaats aan de Bergweg in Meterik. Iedereen mag een keer mee doen. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Uitslag Alpe d'Huez triathlon: Twan Keijsers, Horst 2:57:16. Agenda: 2 augustus Weert IJzeren Man Volks lopen 10.00 uur 22 augustus Siebengewald Kermis- loop 15.45 uur Wedstrijduitslagen zijn te zien op www.peelrunners.nl. In café De Pielhaas in Venray wordt op vrijdag 7 augustus vanaf 20.30 uur een wedstrijd uit de zomeravondcom petitie gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook via telefoon (0478)582187. Op zaterdag 8 augustus wordt er vanaf 20.30 uur Whiskeydarten gehouden. Ook hier kan iedereen aan deelnemen. Uitslag darten: Winnaarsronde; 1. Dennis Smits. 2. Lou Janssen. 3. Mat Janssen. 4. Marco Jacobs. 5. Johan van Hoof. 6. Roy Troisfontaine. 7. Perry Bussers. Verliezersronde; 1. Carl de Bruijn. 2. John Tebarts. 3. Eugenie Tetteroo. 4. Tim Janssen. 5. Thorsten Gooren. 6. Maggie van den Akker. Dennis Smits gooide 180 en had een finish van 104 punten. De meest succesvolle periode beleefde Holthees in de jaren zeventig. Met allemaal spelers uit de kleine gemeenschappen van Smakt en Holthees bereikte de voetbalclub zelfs de top van de vierde klasse. Het gouden aanval lersduo Geert Koenen (centrum spits) en Sjaak Koopmans (links buiten) blikt terug op de opmars, gevolgd door de onvermijdelijke terugval. Koenen en Koopmans, beiden 54 jaar, zijn de exponen ten van een voetbalgeneratie die de club de allergrootste successen bezorgde. Door Henk Willemssen Door de kampioenschappen in 1975 en 1977 schoot Holthees als een komeet omhoog van de tweede afdelingsklasse naar de vierde klasse van de 'grote' KNVB. Geert Koenen scoorde ook in de nieuwe omgeving aan de lopende band. Gerenommeer de verenigingen als Boxmeer, Leunen en Wittenhorst sneuvelden tegen de onverschrokken debutant. Tot begin december voerde Holthees zelfs de ranglijst aan in 4H. Uiteindelijk bleek Wanssum in het voorjaar van 1978 over de langste adem te beschikken en greep de titel. Negen seizoenen wist Holthees zich te handhaven in de vierde klasse. Na de degradatie in 1986 zette het verval snel in. De hoogtijdagen van de voetbalclub waren weer voorbij. Hol- thees en Smakt moesten zelfs wach ten tot 2008 voor er weer een kampi oenschap te vieren viel. Tot begin jaren zeventig vertolkten de blauw-witten een vrij anonieme rol in het afdelingsvoetbal. In 1968 maakte Venray-coryfee Piet Philip- sen zijn opwachting op sportpark De Halt. Philipsen bleef tot 1971 en trainde tevens de A-jeugd. Daar kreeg hij de talentvolle lichting onder zijn hoede. Sjaak Koopmans maakte op zijn zestiende zijn debuut in de hoofd macht. Geert Koenen moest wachten tot hij senior werd. "Ze vonden me thuis als jeugdspeler nog te jong om bij de 'groten' mee te voetballen", zegt Koenen. "We hebben enorm veel van Piet Philipsen opgestoken. Hij was een echte voetbalman die ons ook hardheid bijbracht. Hij heeft aan de basis van de latere successen gestaan." Koopmans knikt instemmend. Na schooltijd was het altijd voet- Voor de paarden is er een dres- suurwedstrijd gehouden in de Mortel. Jeanine Huibers en haar paard Zinnya behaalden de eerste prijs in de klasse L2 met 198 punten. Bianca Enders en paard Zolena behaalden in deze rubriek de twee de prijs met 192 punten. Enders en Zolena hebben ook nog deelgenomen aan de springwedstrijd in Well en hier waren ze goed voor de vijfde prijs in de klasse B. Hoogstwaarschijnlijk zijn Bert en Nelly Vloet de winnaars van de zomer- bridgecompetitie en mogen de door Jootje en Arie Vermeulen ter beschik king gestelde beker in ontvangst nemen. Na vijf wedstrijden hebben ze een bijna niet meer te overbruggen voor sprong genomen op Trees van der Beele en Wim Theunissen. Bert en Nelly Vloet werden in hun lijn twee de met een percentage van 59.07. Eerste waren Jose van Esch en Diny Heetkamp met 60.95 procent en de derde plaats in de B-lijn ging naar het echtpaar Nelly en Huub Camps. In de A-lijn haalden Francine Haegens en Door van Kempen de hoogste score. Ze werden eerste met 63.02 procent, gevolgd door het echtpaar Annie en Onnieck Karagozyan met 55.60 pro cent. Anette Paris en Mieke Stappers bezetten de derde plaats met 55.4 procent. ballen geblazen. Bij de boerderij van Koopmans was een trapveldje. Het gezin telde acht kinderen. De oudste was een meisje en daarna volgden zeven jongens die allemaal voetbal den. De landelijke krant De Telegraaf wijdde er zelfs een groot verhaal aan. De meest opvallende verschijning was de bikkelharde verdediger Jan Koopmans met zijn lange rode haren en baard. Frans was een centrumver dediger en Leo de motor op het mid denveld. "Niemand had zo'n geweldig conditie als hij", vertelt Koenen. "Leo kwam je wel drie keer tegen". Sjaak was een linkerspits die vaak als aange ver diende voor zijn maat Geert Koe nen. "Maar Sjaak pikte zelf ook wel zijn doelpuntjes mee", weet Geert die thuis naast het aannemersbedrijf het voetballen leerde. "Op het grind hadden we een veldje. We maakten zelf de doelen en knoopten de netten van touwen. Er zijn heel wat ruitjes gesneuveld." Ook bij de boerderij van Koopmans ging er geregeld een raam aan diggelen. Met leeftijdgenoten als Gerrie Cop pus, Henk de Groot en Frans Kersten groeiden ze op. Gerrit Kersten was hun eerste trainer. In de jeugd kwa men de successen. De B1 en A1 van Holthees maakten naam tot in de verre regio. Bij de senioren kon de opmars niet uitblijven. "We kenden elkaar van haver tot gort", vertelt Koenen. "Maar we spaarden elkaar niet. In het veld konden we flink tegen elkaar uitval len. Zo hielden we elkaar scherp." Hol- thees kreeg al snel de naam een harde ploeg te zijn. "Dat kan zo zijn maar we bleven altijd fair", verdedigt Koenen zich. "En met alleen stevig voetbal red je het ook niet." In het kampioensjaar 1976/77 wilde het aanvankelijk niet zo vlot ten. De nieuwe trainer Piet Lucassen uit Bergen stapte in de herfst plotse ling op. Geert Koenen weet zich die bewuste dinsdagavond in oktober nog goed te herinneren. Na de training zaten bestuur en spelers bij elkaar in clubhuis 't Pelgrimshuis. Een kantine was er toen nog niet op het sport park. Geestelijk adviseur pater Ludovi- cus stelde openlijk de werkwijze van Uitslag wedvlucht Bordeaux; vijf tien deelnemers, 144 duiven. 1, 13, 16 H.Arts. 2, 25 L.Willems. 3, 5, 8, 9, 14, 18, 23 H. Litjens. 4 A. Janssen. 6, 7, 10, 21 Comb. Hendriks-Arts. 11 P van Houdt. 12 P Janssen K. 15 Reijnders-Cuijpers. 17 Cuppen en Siebers. 19 van Haren Stiphout. 20, 22, 24 H. Philipsen. Uitslag wedvlucht Morlincourt/ Noyon (jong); zeventien deelnemers, 164 duiven. 1, 2, 3, 9, 12, 18, 23 N. van Hoof. 4, 6, 10, 25 P Loonen. 5, 13 Reijnders-Cuijpers. 7, 15 C. van Vught. 8, 16 W. Bouten. 11 Chr. Gerrits. 14 J. van Kessel. 17 Comb. Verdellen. 19, 20 P van Zwamen. 21, 24 Cuppen Sie- bers. 22 L. Snijders. Uitslag wedvlucht Morlincourt/ Noyon (oud); acht deelnemers, 96 dui ven. 1, 4, 5, 6, 8, 10, 18, 24 A. Sijbers. 2, 3, 7, 11, 14, 17, 19, 22 Chr. Gerrits. 9, 16, 23 van Haren-Stiphout. 12, 13, 15 H. Peeters. 20 M. Basten. 21 G. D. Raaijmakers. Het programma wordt na de vakan tie op zaterdag 15 augustus hervat met een gescheiden koppelwedstrijd. Aanmelding voor deze wedstrijd, kan tot uiterlijk donderdag 13 augustus, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tele foon (0478)571311. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan mem contact opnemen met Pieter Kunen via tele foon (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertj e.nl. de trainer aan de kaak. Koenen: "Tech nische voetballers als Gerard Kersten speelden in het tweede. Lucassen hield van spelers met een ijzersterke conditie. Daarom zat ik meestal op de bank omdat ik altijd achteraan liep." Ludovicus zat in het bestuur en had grote invloed. Zijn woorden vie len helemaal verkeerd bij Lucassen. "De trainer stond laaiend op want hij voelde zich aangevallen. Hij schopte een tafel omver en vertrok." Oud-trai ner Theo Janssen werd teruggehaald en Holthees zette de weg omhoog in die bekroond werd met het kam pioenschap. Onder leiding van Piet Kepser beleefden de blauw-witten als nieuwkomer in de vierde klasse hun beste seizoen uit de clubhistorie. Geert Koenen maakte al snel naam als veelscorende spits. Hij stond in de belangstelling van Volharding en op een avond stond een bestuurslid bij huize Koenen aan de deur. "Dat hoorde ik pas veel later. Mijn vader heeft toen duidelijk laten weten dat ik niet wegging bij Holthees. Nee, dan nam ik hem niet kwalijk. Ik had het er immers prima naar mijn zin." Gezelligheid en clubliefde stonden hoog in het vaandel bij de blauw- witten. "En dat zie je nu nog steeds", vindt Sjaak Koopmans. "Tegenwoordig voetballen er meer Venraysen bij ons. Maar ze hebben het allemaal geweldig naar hun zin. Die uitstekende club sfeer is hier altijd blijven hangen. Ook in de mindere jaren." De derde helft werd in de jaren zeventig gehouden in 't Pelgrimshuis bij Jeu en Lies Kus- ters. "Na de wedstrijd was er altijd soep", weet Koopmans. "En als er een bruiloft was geweest dan kregen wij de 'kalde schottel' die nog over was. Studio Sport hebben we niet vaak thuis gezien. Dat keken we daar op de tv." Op het sportpark waren er alleen twee kleedhokken in het witte gebouwtje dat er nog altijd staat. "Na de training dronken we er een krat bier", aldus Koenen. De Holthese voet ballers waren met weinig tevreden. Koopmans: "We trainden fanatiek en lieten alles voor het voetbal.We waren een echte vriendengroep. Want als het onderling niet klikt, dan boek je geen De zesde zomeravonddrive is gespeeld en het beste paar in lijn 1 bestond uit Tonny Voordewind en Jan van de Heuvel met 64.58 procent. De tweede plek werd bezet door Bert en Nelly Vloet met 62.50 procent, gevolgd door Wim en Luus van Son met 57.29 procent. In lijn 2 waren de winnaars Frans van Lieshout en Wim Manders met 67.71 procent. Tweede waren Wiel en Miny Verhoeven met 66.67 procent. De derde plaats ging naar Antoinette Coppus en Riet Muermans met 56.77 procent. In lijn 3 waren met 70.83 procent Ber Poels en Annie Siroen de beste. Hilde Koolen en Karel Jagers waren tweede met 59.72 procent, gevolgd door Toon den Brok en Mart Keulaarts met 57.50 procent. succes." In de loop van de jaren tachtig viel de gouden generatie langzaamaan uit elkaar. Knieblessures leken wel een epidemie. In het degradatiejaar kamp ten de steunpilaren Frans en Sjaak Koopmans en Geert Koenen ermee. Toch wilden ze Holthees koste wat kost in de vierde klasse houden. "In Ysselsteyn scheurde ik mijn knieband af", aldus Koenen. "Ik heb het daarna nog geprobeerd maar het was over." Koopmans bracht heel wat bezoek jes aan verbandmeester Coumans in Kerkrade. Hij zou op een maandag een knieoperatie moeten ondergaan. Vrijdag daarvoor pakte Coumans zijn knie stevig in. "Zodat ik zondag toch kon voetballen. En het ging. Zo goed zelfs, dat ik maandag het ziekenhuis heb afgebeld. We hadden alles over voor de club en dat ging heel ver. De binding en de wil stonden altijd voorop." Toch kon de degradatie niet worden voorkomen. De dertigers lie pen op het einde van hun loopbaan en een nieuwe, vergelijkbare genera tie was er niet. En die zal wellicht ook nooit meer komen in twee dorpen die samen nog geen zevenhonderd inwoners tellen. Beiden denken met weemoed terug aan hun actieve jaren. "Een prachtige tijd die ik nooit had willen missen", zegt Koenen. "Het was niet alleen het voetbal met z'n suc cessen maar de gezelligheid was ook onvergetelijk." Koopmans is altijd bij de club betrokken gebleven. Als leider, bar man en scheidsrechter. Geert Koenen werd grensrechter en later trainer. Na Holthees ging hij bij andere clubs in de omgeving aan de slag waardoor het contact verwaterde. "Maar als het even kon ging ik toch bij Holthees kij ken. Ik train nu niet meer en wie weet kan ik nog iets voor de club beteke nen." Sjaak Koopmans wijst op het belang van de voetbalvereniging voor Smakt en Holthees. Ook al is de jeugd afdeling al jarenlang ondergebracht bij Volharding. "Het zijn de echte club mensen die de vereniging overeind houden. Het gaat momenteel goed, de club is springlevend. In de jeugd zit ten een paar leuke voetballers. Als ze Volharding 1 kunnen halen, dan zul len ze niet terugkomen. Maar als ze in Vierlingsbeek in het tweede of derde komen, dan hoop ik dat hun soci ale hart gaat spreken en dat ze voor Holthees kiezen. Want deze club mag nooit ter ziele gaan." In de zomer gaan de trainingen voor de senioren gewoon door. Eind augustus wordt de vakantie afgesloten met een mountainbike weekend in de Ardennen. Hiervoor kan men zich nog aanmelden. De kids hebben zomerva kantie tot 6 september. Voor zondag 9 augustus staat er een bergtraining op het programma. Enkele keren de Razob omhoog levert de nodige klim meters op. Deelnemen bij de Mud- hunters is al snel bereikbaar, doordat er vaker in niveaugroepen gereden wordt is er altijd wel iemand waarbij men zich qua tempo kan aansluiten. Verder wordt er vaak in rondes gere den waarbij het aantal rondes varieert. Iedereen man vier weken gratis mee doen. Ga voor informatie naar www. mudhunters.nl. Planning: Zondag 9 augustus vertrek 8.30 uur per auto voor een training op de vaste route van Nuenen. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Donderdagavond vertrek 18.30 uur voor een training op de weg met de racefiets. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Uitslag wedvlucht Morlincourt; 143 duiven. zeven deelnemers. 1, 3, 4, 12, 14, 18, 20, 22, 24 Freddy Textor. 2, 11, 13, 21 Sraar Peters. 5, 10, 15 Jac Ver hoeven. 6, 9, 17 Jan Kuijpers. 7, 8, 16, 19, 25 Harry Francken. 23 Wim Rut- Voor de 21e keer wordt er door Recreatie Menners Ysselsteyn e.o. op zaterdag 8 en zondag 9 augus tus een menwedstrijd gehouden in Ysselsteyn. Deze wedstrijd wordt gehouden in samenwerking met de Noord-Limburgse aanspanning voor enkel-, tweespan- en vier spannen paarden en pony's en voor de klassen 1, 2 en 3. In totaal zijn er 95 startende deel nemers, zowel recreanten als wed- strijdrijders.Er doen een vijftien vier spannen mee en er zijn deelnemers uit Zuid-Nederland, alsmede plaat selijke favorieten. Alle hindernissen liggen op het hoofdterrein, alsmede de dressuur en vaardigheid. Ook is er een waterhindernis. Het secretariaat, de start, finish, veterinair, parkeer- en inspanterrein liggen allemaal op hoek Rouwkuilenweg-Pottevenweg. Op zaterdag is er de dressuur- en vaardig heidwedstrijd vanaf 9.00 uur op het terrein hoek Rouwkuilenweg/Potte- venweg. Op zondag wordt de mara thon gehouden. De eerste start is om 8.30 uur. Op het hoofdterrein is er een show van diverse schapenrassen en een keuring van het schapenras Bleu du Maine. 's Middags gaan de Recreatie Menners Ysselsteyn e.o. de paardenwens van 't Raayke in vervulling laten gaan. Bezoekers kunnen de hele dag genie ten van verschillende aanspanningen enkel, tweespan, vierspannen paarden en pony's. Midden tussen de hinder nissen op het terrein hoek Rouwkui- lenweg/Pottevenweg is de consump- geplaatst. Tussen 11.00 en 16.00 uur is maken en te genieten van een veelzij- aangespannen paardensport, zowel een ideale tijd om een wandeling te die en afwisselend onderdeel van de aan de Rouwkuilenwee.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13