Gemeente Venray Financiële stimulansen voor energiebesparing 750 euro voor goed plan Burendag Openbare bekendmakingen Nieuwe gemeentegids in de maak Kijk ook op www.venray.nl Venray timmert aan de weg Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 6 augustus 2009 - Pagina 11 Gemeentehuis Openingstijden Op 26 september viert Nederland voor de vierde keer Burendag. Deze feestdag is inmiddels een landelijk fenomeen. Vorig jaar vierden meer dan 500.000 mensen Burendag en kwam Nederland in actie voor de buurt. Organisatoren Douwe Egberts en het Oranje Fonds beloven ook dit jaar weer een groot en gezellig feest. En ook nu zullen buren de handen uit de mouwen steken. Het Oranje Fonds heeft voor alle actieve buren met een goed plan 750 euro om met elkaar hun buurt aan te pakken. Vanwege het grote succes van vorig jaar heeft het Oranje Fonds ook dit jaar weer 1 miljoen euro tot zijn beschikking voor actieve buurten. Iedereen met een goed plan kan maximaal 750 euro aanvragen via www.burendag.nl. Ieder goed plan krijgt een bijdrage. Brandweertips Ook bij de gemeente Venray geldt... Klein bedrag? PINnen mag! (Brand)veilig op vakantie Bouwplannen Ruimtelijke plannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 32 Verlaging van woonlasten door het investeren in energiebesparende maatregelen zijn juist tijdens de huidige economische recessie belangrijk. Daarom is er sinds 1 juli een aantal tijdelijke financiële regelingen beschikbaar dat consumenten en professionals moet stimuleren om te investeren in energiebesparende maatregelen in woningen en andere gebouwen. t Het pakket houdt rekening met zowel kopers, huurders en eigena ren, als met verhuurders en corpo raties. Doordat de verschillende regelingen uit het pakket met elkaar én met bestaande regelingen te combineren zijn, wordt het aan trekkelijk om juist nu te investeren in energiebesparende maatregelen. Het gaat om de volgende regelingen: de subsidieregeling maatwerkadvies, de btw-verlaging voor vloer- dak en gevelisolatie, het energie besparingkrediet (groen lenen) en de subsidieregeling isolatieglas. Deze week meer informatie over de subsidieregeling voor isolatie-glas. Subsidieregeling isolatieglas De subsidieregeling voor isolatieglas geldt voor eigenaar-bewoners van woningen die voor 1995 zijn gebouwd. Wanneer zij de woning voorzien van isolatieglas van het type HR++ 13 mm en hoger kunnen zij maximaal twintig procent van de kosten vergoed krijgen. Het isolatieglas moet uiterlijk 31 december 2010 geplaatst zijn. De regeling wordt officieel pas per oktober 2009 opengesteld, met terugwerkende kracht tot 1 juli 2009. Iedereen die na 1 juli 2009 isolatieglas van het type HR++ 13 mm en hoger laat plaatsen, kan vanaf oktober 2009 een beroep doen op de subsidie. De subsidie aanvrager moet aantonen dat aan de voorwaarden voor subsidieverlening is voldaan. Het advies is dan ook om de aanschafbon van het isolatieglas goed te bewaren. De subsidie kan nu nog niet worden aangevraagd, omdat de regeling nog verder uitgewerkt moet worden. Meer informatie volgt zodra de details van de regeling bekend zijn. Gaat u op vakantie? Zorg dan dat u uw woning veilig achterlaat. Brandgevaar, wateroverlast en de gevolgen van blikseminslag zijn vrij eenvoudig te voorkomen. En als u het de inbrekers ook niet te gemakkelijk maakt, kunt u met een gerust hart volop van uw vakantie genieten. Let ook goed op met de barbecue. Plaats de barbecue op een stevige, vlakke ondergrond. Maak de barbecue nooit aan met spiritus, petroleum of benzine. Brandbare vloeistoffen kunnen een steekvlam veroorzaken met als gevolg ernstige brandwonden. Maak de barbecue uitsluitend aan met aanmaakblokjes. Houd water bij de hand en laat de barbecue geen moment onbewaakt. Kijk voor meer (vakantie-) brandweertips op www.venray.nl Direct naar... De gemeentegids van Venray is een naslagwerk met informatie over alle organisaties die een rol spelen in het maatschappelijk leven in Venray. Daarnaast verstrekt de gemeentegids informatie over wat de gemeente voor u kan betekenen. Opname in de gemeentegids is gratis voor niet-commerciële instellingen. Andere organisaties hebben de mogelijkheid zich te presenteren door middel van een advertentie in de gedrukte versie van de gids én in de digitale gemeentegids op www.venray.nl. Dit kan inclusief een link naar de eigen website en routeplanner. Grenswijziging De gemeentegids komt uit in week 52, twee weken voor de grenswijziging. Het wordt een gemeentegids voor de 'nieuwe' gemeente Venray. Er komt dus ook informatie in over organisaties uit Wanssum, Geijsteren en Blitters- wijck. De gemeentegids valt in week 52 ook in deze dorpen op de deurmat. Acquisiteurs De acquisiteurs van Akse Media BV starten binnenkort met hun activiteiten. De acquisiteurs kunnen zich legitimeren aan de hand van een aanbevelings brief van het college van Burgemeester en Wethouders. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - St. Catharinastraat 14 - veranderen van de garage (nr. ba090290) - Bosschermolen 4 - bouwen van een carport (nr. ba090291) - Volen ongenummerd - plaatsen van een stapmolen (nr. ba090292) - Mgr. Hanssenstraat 55 - veranderen van de terrasoverkapping (nr. ba090293) - Van Megenstraat 3 - verhogen van het dak/plaatsen van een dakkapel (nr. ba090294) - Volen ongenummerd - bouwen van een logiesverblijf in het bedrijfsgebouw (nr. ba090295) - Laagriebroekseweg 30 - vergroten van de bedrijfswoning (nr. ba090296) - Bosweg 3 - vergroten van de woning (nr. ba090297) - Vicarieweg 49 - bouwen van een carport (nr. ba090298). Sloopvergunningen - Peelweg 43 - slopen van bedrijfsgebouwen (nr. slp090038) - Stationsweg 86 - slopen van het dak (nr. slp090039). Reclamevergunningen - Grotestraat 7 - plaatsen van een neoninstallatie (nr. recl090010) - Grotestraat 64 - wijzigen van logo's van huidige gevelreclames (nr. recl090011). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Oeldershof/De Leng ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ink0803509). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 augustus 2009 t/m 17 september 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 46 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan het navolgende bouwproject: - Kempkensberg 2a - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba090008). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 augustus 2009 t/m 17 september 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Energieweg 16 - bouwen van een pompkamer met reinwatertank (nr. ba090212). U kunt de betreffende stukken van 7 augustus 2009 t/m 20 augustus 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Nobelstraat 10- 14 - het tijdelijk plaatsen van een communicatiemast (nr. ba090216, verzenddatum 31/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Witzand 13 - bouwen van een carport (nr. ba090269, verzenddatum 31/07) - Gussenstraat 26 - vergroten van de woning (nr. ba090274, verzenddatum 31/07) - Horsterweg 20a - veranderen van de woning (nr. ba090220, verzenddatum 31/07) - Lemmenweg 14 - vergroten van de rundveestal (nr. ba090175, verzenddatum 28/07) - Industriestraat 8a - veranderen van unit 4 (nr. ba090224, verzenddatum 31/07) - Kerkweg 5 - veranderen van de woning (nr. ba090223, verzenddatum 31/07) - Timmermannsweg 90 - bouwen van een mestopslag (nr. ba090128, verzenddatum 31/07) - Vredeweg 17 - bouwen van een varkensstal fase 1 (nr. ba090140, verzenddatum 31/07) - Vredeweg 17 - bouwen van een weeghuisje fase 1 (nr. ba090131, verzenddatum 31/07). Sloopvergunningen - Horsterweg 20a - gedeeltelijke sloop aan de woning (nr. slp090035, verzenddatum 31/07) - Ossendijk 80 - slopen van de vleesvarkensstal (nr. slp090028, verzenddatum 31/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Projectbesluit Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Projectbesluit voor het herbouwen van de woning aan de Janslust 7 te Heide. Het vastgestelde projectbesluit voorziet in het herbouwen van de woning. U kunt de desbetreffende stukken van 7 augustus 2009 tot en met 17 september 2009 inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via de website www.venray.nl. Indien u belanghebbende bent kunt u tijdens de inzage termijn een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Verleend - Spinetstraat 28 - voor één spar, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 7 augustus 2009 t/m 17 september 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Pottevenweg 13 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan G.E.P. Sikes, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn voor een champignonkwekerij (mm080021) - Ysselsteynseweg 80 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Janssen- Jansen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn voor een legkippenhouderij (mila080021). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 7 augustus 2009 t/m 17 september 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 6 augustus 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray 1. Reconstructie Westsingel (gedeelte Noordsingel tot Merseloseweg), tot half september 2. Reconstructie Henseniusplein en Schouwburgplein, 17 augustus tot half december 3. Reconstructie Kennedyplein, 24 augustus tot half december. Burggraaf 8 en 9 aug. - Samengestelde menwedstrijd KNHS 1-2-3 en recreatie (paardrijden), Ysselsteyn 8 en 9 aug. - Rassenshow voor paarden, ponyrijden, Heide Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 32.indd 11 05-08-2009 13:58:36

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11