Kinderen Meerlo leveren topprestatie Fanfare Eendracht eerste op WMC Dorpsraad Meerlo presenteert ontwikkelingsplan X Jagers Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 30 juli 2009 - Pagina 9 De kinderen van basisschool Megelsheim in Meerlo hebben afgelopen vrijdag het school jaar afgesloten. Alle klassen hielden buiten een presenta tie. Tijdens deze afsluiting van het schooljaar was er ook tijd vrij gemaakt voor de vrijwilli gers van Unicef. De presentatie werd gehouden van het geld dat de kinderen bij een gelopen hadden. Eind juni is er op school een Unicefloop gehouden. Hiervoor moesten de kinderen zoveel mogelijk rondjes rennen. En dat deden ze, ook al was het die dag erg warm. De school zorg de dat er genoeg water was en er waren veel ouders die hun kroost aanmoedigden. Het was een prachtig gezicht, al die kinderen die zich inzetten voor het goede doel: Schoon water voor elk kind. In de week daarvoor was door de vrijwilligers van Unicef in alle klassen over dit onderwerp gepraat en toonden ze een dvd waarin Sipke Bousema de kinde- ren opriep om te rennen. Alle leer krachten van de klassen zorgden er voor dat de kinderen de enve loppen kregen die ze moesten gebruiken om sponsoren te ver melden en waarin later het geld mee naar school werd gebracht. Op de laatste schooldag werd de cheque ter waarde van 3.368,65 euro overhandigd. Fanfare Eendracht uit Meer- lo heeft tijdens het WMC in Kerkrade een eerste prijs be haald. Eendracht zat zondagmorgen om 9.45 uur klaar op het grote podium van het Parkstad Theater in Kerkrade.Met een mooie achter grond, met groot de naam Fanfare Eendracht, werden het verplichte werk en het keuzewerk met veel passie ten gehore gebracht. Een internationale jury uit Verenigde Staten, België en Nederland beoor deelde de prestaties. De bekendmaking werd op het eind van de concertdag bekendge maakt. De uitvoering was de Meer- lose Fanfare op zijn best, aldus dirigent hans Breuls na afloop op de radio. Hij was onder de indruk van de klank die Fanfare Een dracht telkenmale ten gehore kan brengen. Later ging de telefoon in de Speulplats, het verenigingsge bouw van Fanfare Eendracht, en gaf de organisatie van het WMC door dat Meerlo een eerste prijs had gehaald met liefst 83.72 pun ten. Voorzitter Noud Janssen was verrast door de grote belangstel ling tijdens de generale repetitie, maar vooral ook door de vele sup porters die in de vroege ochtend in het Parkstad Theater aanwezig waren. Hij gaf aan tevreden te zijn met het behaalde resultaat: "Meer lo heeft zich in het grote WMC- geweld op een prachtige manier staande weten te houden." Ondanks matig weer een goedbezochte editie Het landgoed dat toebehoort aan de plaatselijke scouting vormde afgelopen vrijdag het decor voor het tweede tuin feest dat door DIM georgani seerd werd in Blitterswijck. Het buitenfeest was tevens examenfeest. Enkele geslaagde middelbare scholieren cele breerden hun behaalde suc cessen. De voorzitter van DIM, Dennis Sanders, is tevreden met het verloop van het feest. Door: Daniël de Swart Het vorig jaar werd vrijdag voorafgaand aan de Blitterswijck- se kermis gebruikt om een nieuw activiteit op poten te zetten. Des tijds besloot DIMpact, een groep binnen jeugdsoos DIM die maan delijkse disco's organiseerde, om deze vrijdagavond te gebruiken voor een groot buitenfeest in de tuin van de plaatselijke scouting. "Het feest werd destijds goed ont vangen en bezocht door de plaat selijke jeugd. Dit is de reden waar om we dit jaar voor de kermis weer startten met een soortgelijk evenement", aldus de voorzitter van DIMpact, Dennis Wijnhoven. "Een aantal examenkandidaten vroeg of zij bij het feest betrokken kon worden. Daarom besloten we de krachten te bundelen en samen het feest vorm te geven." De avond viel op het enigszins natte terrein. Doordat de idyllische tuin sfeervol aangekleed was en de organisatie anticipeerde door partytenten te plaatsen voor de DJ Jellez brengt zijn muziek ten gehore vanuit de gebouwde dee jaytoren eventuele regen die gedurende de avond zou kunnen vallen, was het festivalterrein een goede plek om te feesten. Dennis Sanders, voorzit ter van jeugdsoos DIM, blikt terug: "Het begin van de dag was regen achtig waardoor we besloten om de feestgangers onderdak te bieden voor als de regen toe zou slaan. Achteraf bleken de getrof- fen voorzorgsmaatregelen overbo dig, want de avond was helder en droog." Gekozen werd bij de invulling van de avond om het concept dat DIMpact doorgaans hanteert, een roulerend systeem waarin ver schillende deejays en muziekstij len aan bod komen, opnieuw te gebruiken. Wijnhoven vertelt: "Het is mooi om de bezoekers verschil lende soorten muziek te laten horen. De kans dat er voor ieder een iets gedraaid wordt dat zij appreciëren is groter. Tevens zorgt iedere deejay voor nieuw spekta kel." DJ Jellez bracht feestmuziek ten gehore terwijl Don Louw zorgde voor hiphop. Gedurende de avond was er verder muziek te horen die gedraaid werd door Surminski, Amazing Meezings en Mash. Tegen gereduceerde tarieven waren er verschillende drank jes te koop. De examenkandida ten besloten meermaals om alle bezoekers van een gratis drankje te voorzien. Dit zorgde voor blije gezichten bij de feestende menigte en dit zorgde tevens voor drukte bij de tap. Dennis Sanders, voorzitter van DIM, vertelt: "We wisten vooraf niet wat het weer zou doen. We wilden als organisa tie dat er voldoende alternatieven verkrijgbaar waren voor alcoholi sche drankjes. Daarom hebben we in samenspraak met de GGZ fles jes water vergeven." Aan het einde van de avond kwamen de examenkandidaten en organisatie tot de conclusie dat het een geslaagd feest was. Op de vraag of er het volgend jaar weer een tuinfeest wordt georganiseerd, antwoordt Dennis Wijnhoven enigszins diplomatiek. "De avond was erg geslaagd. Binnenkort zul len we het tuinfeest evalueren en hierna zullen we besluiten wat er het volgend jaar gebeurt." In café Oud Meerlo werd op donderdag 23 juli het dorps ontwikkelingsplan (DOP) van Meerlo gepresenteerd. Het DOP is door de dorpsraad ont wikkeld op verzoek van de gemeente Meerlo-Wanssum. De dorpsraad heeft zo'n twee jaar gewerkt aan het DOP. De raad kwam tot de conclusie dat het goed gaat met Meerlo, maar dat er wel nog verbe- terpunten zijn. De bezoekers van de informatiebijeenkomst konden zich hierin vinden en prezen de dorpsraad voor het duidelijk geschreven plan. Veel dorpen in Limburg zijn bezig met of hebben al een dOp. In een DOP kan de ontwikkeling van het dorp in kaart worden gebracht. Zo wordt goed nage dacht over sterke en zwakke pun ten. Enkele jaren geleden besloot ook de gemeente Meerlo-Wans- sum dat het een goed idee zou zijn om elk van haar dorpen een DOP te laten maken. Dit stond los van de gemeentelijke herindelin gen. Zodoende ging de dorpsraad van Meerlo er twee jaar geleden mee aan de slag. "Het kost wel tijd om een goed DOP te maken," legt dorpsraad voorzitter Henk Ulder uit. "Wij zijn begonnen met het houden van een dorpsenquête. Liefst 300 van de 600 gevraagde inwoners namen de tijd om de enquête in te vullen. Vervolgens hebben we gesprekken gehouden met aller lei partijen. We hebben gesproken met de gemeente, de middenstand, inwoners, enzovoorts. Zo hebben we een goed beeld gekregen van wat er leeft in het dorp. Toen kon den we aan de slag gaan met het plan." "We hebben enerzijds gekeken naar hoe het nu gaat in het dorp, wat hebben we? Meerlo heeft een rijk verenigingsleven, met veel ver enigingen. We hebben veel mid denstand. Verder beschikken we over goede voorzieningen. Ander zijds hebben we gekeken naar de toekomst: hoe ziet de toekomst van het dorp eruit? Het antwoord: goed. We moeten behouden wat we hebben en waar mogelijk ver beteren. We moeten wel alert zijn dat het dorp niet vergrijst. Ook hiervoor hebben we verbeterpun- ten opgesteld." Het tegengaan van de verkeers overlast in de Hoofdstraat in Meer- lo is een belangrijk verbeterpunt. Door veel mensen wordt het ver keer als hinderlijk ervaren. Voor minder validen is het dorp niet altijd goed toegankelijk, ook hier aan moet worden gewerkt. Om de vergrijzing tegen te gaan, moet de woningbouw voor jongeren wor den gestimuleerd. Jongeren begin nen vaak in een huurwoning, maar in Meerlo is slechts 10% van de woningen te huur. Hierdoor trek ken jongeren het dorp uit. Door toekomstige projecten te stimule- ren, moeten er meer huurwonin gen en goedkope starterswonin- gen komen. LEEFPLEIN NIET HAALBAAR In de tijd dat het DOP ontwik keld is, zijn er ook dingen veran derd. "Toen we begonnen met het DOP was er nog sprake van dat er een Leefplein zou komen. Gaandeweg is gebleken dat dit niet haalbaar is. Verder hebben wij als verbeterpunt het plaatsen van defibrillators genoemd. Dit is ech ter al gerealiseerd: deze apparaten zijn op een aantal plekken in het dorp geplaatst. Zo moet een DOP altijd worden aangepast. Het zou volgens mij goed zijn om elke vijf jaar een nieuw dOp te ontwik kelen. Zo blijft het dynamisch en levend." Op donderdag 23 juli werd het plan overhandigd aan wethouder Mathieu Emonts. Zo'n 30 mensen uit het dorp woonden de presen tatie bij. Ook vanuit de gemeente Horst aan de Maas was interesse voor het plan, omdat Meerlo in januari 2010 wordt ingedeeld bij die gemeente. Het DOP werd positief ontvangen door de aan wezigen. De dorpsraad heeft het rapport makkelijk leesbaar geschreven. Op basis van het DOP is de conclusie gerechtvaardigd dat Meerlo er goed voorstaat. Of zoals Henk Ulder het zegt: "Meerlo is één van de mooiste dorpen om in te wonen." Een jaarabonnement kost u slechts |^H^^H^^H_^^^HA*postcode5800-5899 De Meerlose jagers v.l.n.r. bovenste rij: Lei Bovee, Antoon Poels, Grad Vorstermans. Onderste rij: Sef Vorstermans, koster Martien Coenders. Drijvers rechts in de hoek: Grad Hermans, Venlo. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. ING.tü Geslaagd tuinfeest DIM Meerlo-Wanssum Ja Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9