Fietsers niet meer over Grote Markt? Schilderen voor Dynamic Het voor Buurtzorgteam in regio Attentie voor Olga Bergs Ambitieuze plannen voor logistieke regio Met Corpaint kleurrijk de zomer door zwemmers mooier door maatwerk Studieboeken? f y Donderdag 30 juli 2009 - Pagina 8 PEEL EN MAAS Rechtbank Roermond houdt strafzaak tegen Venraynaar aan om getuigen te horen was ten tijde van de overval. Dat wil ik horen, maar daarvoor geeft hij telkens een andere uitleg." VUURWAPEN E. ontkent ook de tweede gewa pende overval, op 18 januari dit jaar in Venray. Daarbij werd een mobiele telefoon gestolen. Het slachtoffer werd in de eigen auto, onder bedreiging van een vuurwa pen, gedwongen om de gsm af te staan. Op de achterbank van de auto zat een kind. De dader richt te het pistool op het slachtoffer en zei dat hij zou schieten. E. wordt ook een inbraak en diefstal ten laste gelegd. Op 8 janu ari dit jaar zou hij hebben ingebro ken bij de Kijkshop in Venray en een aantal sieraden, camera's, MP3 spelers en navigatiesystemen heb ben gestolen. E. ontkent dit. Ook is hij volgens zijn zeggen niet schuldig aan de diefstal van twee laptops van een ROC in Nijmegen. E. is leerling van die school en zou zich de twee laptops onrechtma tig hebben toegeëigend. Omdat E. de gewapende overval len, de inbraak en diefstal ontkent en al enkele maanden in voorar rest zit, vroeg zijn raadsman om de voorlopige hechtenis op te hef fen. Er zouden volgens hem geen ernstige bezwaren meer zijn. Offi cier van Justitie Masselink verzet te zich daar tegen. Haar bezwaar vond gehoor bij de rechtbank, die evenals de officier van mening is dat er genoeg redenen zijn om E. in voorlopige hechtenis te laten. Wanneer de behandeling van de strafzaak wordt vervolgd, is nog niet bekend. Er zal eerst een aantal getuigen gehoord gaan worden. KEUKEN INTERIEUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL Tijdens de kermis van 3 t/m 8 aug. gesloten De rechtbank in Roermond heeft dinsdag de strafzaak tegen de 20-jarige Tarik E. voor onbepaalde tijd aangehouden. De Venraynaar wordt verdacht van twee gewapende overval len, diefstal van computers, een inbraak in de Kijkshop in Venray en het beledigen van en spugen naar een politie man. De advocaat van E. vroeg de rechtbank om eerst een aantal getuigen te horen, voor dat de zaak inhoudelijk wordt behandeld. De rechtbank stemde daarin toe, maar wees het verzoek af om E. voorlopig vrij te laten. De man ontkent de overvallen, de diefstal en de inbraak. Met een diepe zucht hoorde Officier van Justitie Masselink Door Olga Bergs, instructrice van countryclub Green River uit Venray is afgelopen zaterdag een reünie gehouden in verband met het twintigjarige bestaan van de club. Een negentigtal leden en ex- leden gaven aan de oproep gehoor om samen bij te praten, oude her inneringen op te halen, maar voor- Wie droomt er niet van? Een zwembad achter het huis waar men in de zomermaanden heerlijk kan zwemmen, loun- gen of spelen met de kinde ren. De kosten en het onder houd van een zwembad zijn vaak een belemmering. De afgelopen jaren ziet men echter dat de zogenaamde zwem vijvers enorm in populariteit zijn toegenomen. Dit natuurlijke en milieuvriendelijke alternatief voor een zwembad, levert alleen al op Google zo'n 40.000 hits op, en vijverbouwers specialiseren zich steeds vaker in deze tak van sport. Maar wat is zo'n zwemvijver nou eigenlijk precies, wat zijn nou de voordelen, en wat kost het? "Een zwemvijver is een vijver die als een natuurlijk zwembad gebruikt kan worden", stelt Han Jeuken van Trendvijvers in Wanssum. "De vijver wordt door middel van waterplanten en een watercircu latiesysteem op een natuurlijke manier helder gehouden, er komt geen chloor aan te pas. Eventueel kunnen er vissen in de zwemvij ver, maar dit hoeft niet, dat is net wat je zelf wilt." Trendvijvers heeft zich in de afgelopen jaren gespeci aliseerd in de aanleg en het onder houd van dit type vijver, en ook zij zien de zwemvijver in populariteit toenemen. De reden hiervoor is volgens Jeuken dat er veel voor delen zitten aan een zwemvijver: "Een zwembad ligt vaak als een onnatuurlijke blauwe bak tussen al het groen, terwijl een zwem vijver veel meer een natuurlijk onderdeel van de tuin is. Daar naast sluit het milieuvriendelijke dinsdag de volgens haar 'zoveelste versie' van Tarik E. aan waarom hij op 10 april dit jaar niet betrokken is geweest bij een gewapende roof overval op een cafetaria in Venray. Bij die overval werden medewer kers door twee daders bedreigd met een pistool en een mes. De daders schreeuwden dat ze geld wilden hebben. Bij de worste ling die volgde, werd bij één van de daders de bivakmuts van zijn hoofd getrokken. Daarbij werd E. niet herkend. De politie pakte vrij snel na de overval een verdachte op, maar die is inmiddels weer vrijgelaten. De buit van de overval bestond uit een kelnersportefeuil le, geld en diverse pakjes sigaret ten. E. ontkent dat hij die overval heeft gepleegd. In eerste instantie verklaarde hij dat hij dat bewuste weekeinde in Maastricht was, al ook om samen weer te dansen. Een aangename verrassing voor Bergs was het bezoek van wet houder Patrick van de Broek, die haar inzet gedurende al die jaren bewonderde. Hij overhandigde haar, namens de gemeente, een kleine attentie in de vorm van een boek (zie foto). aspect van de zwemvijver aan, bij de tendens van het steeds bewus ter omgaan met de natuur." Omdat de reiniging van het water op een biologische manier gebeurd, is een zwemvijver milieuvriendelijk en wordt de flora en fauna in en om de zwemvijver gerespecteerd. En wat doen we met de zwemvij ver in de winter? "Niks leeglaten en afdekken zoals een regulier zwembad, maar lekker op schaat sen!" Zwemvijvers zijn er in alle soorten en maten. "Wil je echt baantjes trekken, dan moet een zwemvijver natuurlijk voldoen aan bepaalde afmetingen, maar een natuurlijk dompelbad om in af te koelen past in vrijwel iedere tuin." Maar wat kost dat nou allemaal? De kosten zijn volgens Jeuken lager dan de prijs van een traditio neel zwembad, maar hoger dan de prijs van een reguliere vijver. "Wij werken standaard met energiezui nige pompen en het onderhoud is relatief goedkoop. Daarnaast is extra verwarming vaak onnodig, omdat het ondiepe plantengedeel- te de zwemvijver snel opwarmt." Zijn er dan helemaal geen nadelen aan een zwemvijver? Jeuken moet er lang over nadenken "Eigenlijk niet", lacht hij, "Het concept moet je echter aanspreken, sommige mensen willen liever een zwem bad waarbij je niks te maken hebt met planten, dat is een keuze." Trendvijvers richt zichop het aan leggen van zwem- en traditionele vijvers en adviseert mensen die zelf een vijver willen aanleggen. Voor meer informatie kan men een kijkje nemen op www.trend- vijvers.nl. maar getuigen konden dat alibi niet bevestigen. Vervolgens gaf hij aan dat hij die bewuste avond vroeg in bed lag. En nu hield hij de rechtbank voor dat hij 's avonds voor de overval twee mannen op straat in Venray heeft gesproken die zouden kunnen bevestigen dat hij heeft gezegd dat hij naar huis ging en die hem ook naar huis hebben zien gaan. Masselink had moeite met deze nieuwe versie. "Het is iedere keer een ander ver haal, het houdt een keer op", liet ze de rechtbank weten. De recht bank was echter van mening dat het in het belang van E. is dat de twee mannen worden gehoord om over hun ontmoeting met E. te getuigen. "Maar dat zegt toch niets", reageerde Masselink. "Het gaat er niet om waar de verdachte was vóór de overval, maar waar hij De gemeente overweegt de fietsers helemaal te bannen van de Grote Markt. Fietsers kunnen nu nog het plein over steken tussen de Hofstraat en de Marktstraat. Achteraf blijkt dit niet zo'n goed idee te zijn. Afgelopen donderdag tijdens de informatieavond in De Witte Hoeve wezen enkele bezoe kers op de gevaarlijke situaties die zich regelmatig voordoen. De fiet sers doorkruisen nu de terrassen. Wandelaars en horecamedewer- kers, die het fietspad vaak overste ken naar het middenterras op het plein, komen in het gedrang. Mede op verzoek van de horeca is eerder besloten de fietsers hier toe te laten. Het zou de leven- Basisscholen en voortgezet onderwijs kunnen komend jaar lessen over logistiek ver wachten. Jongeren kunnen immers niet vroeg genoeg voor deze bedrijfstak geïnte resseerd worden. Dat bleek bij de presentatie in de haven van Wanssum van Regio Venlo, compleet in innovatieve logis tiek. Dit is het actieplan dat in samenwerking met overheden, kennisinstellingen, belangen organisaties en ondernemin gen door NV Regio Venlo is opgezet om de logistiek in de regio te versterken en op een hoger plan te brengen. In totaal zijn ruim vijftig partijen bij de ontwikkeling van de plan nen betrokken. Samen met onder wijsinstellingen werkt NV Regio Venlo ideeën uit om aan jongeren duidelijk te maken hoe veelzijdig de logistiek in de regio is. Zo kan bijvoorbeeld duidelijk worden hoe een Wii-spelcomputer bij hen thuis komt.Want logistiek gaat niet alleen over goederentransport en - opslag. Logistiek gaat ook over de organisatie en de beheersing van wereldwijde goederenstromen vanuit allerlei productieplaatsen via centrale montageplekken naar de consument. Zo snel mogelijk, tegen zo laag mogelijke kostprijs en met zo weinig mogelijke belas ting van het milieu. Dat vraagt slim denk- en rekenwerk en toepassing van de allernieuwste informatica programma's. Ook dat is logistiek en ook daarin wil de regio Venlo voorop lopen. NV Regio Venlo hoopt met deze lessen het imago van de branche te verbeteren en zo nieuwe studenten en uitein delijk medewerkers te werven voor de diverse werkterreinen in de logistiek. Logistiek is een belangrijke peiler van de econo mie in Noord-Limburg. Er werken momenteel zo'n 13.000 mensen in de logistiek, ofwel 12,6 procent digheid van het plein ten goede komen. "Want de mensen die op de terrassen zitten willen ook wat te zien hebben", zegt projectleider Rein Blaauw. "Alleen maar kijken naar winkelend publiek is ook maar saai." Sinds de heropening van de Grote Markt is het er veel druk ker geworden. De terrassen staan tot dichtbij het fietspad. "De bezoekers zitten er niet meer zo rustig", aldus de projectleider die in overleg met de horeca de situ atie opnieuw wil bekijken. De gemeente ziet het liefst dat er een totaal fietsverbod komt voor de Grote Markt. De fietsers die uit de Hofstraat komen, moeten dan afstappen bij de Rooijerie. Lopend steken ze het plein over om bij Vl.n.r. gedeputeerde Bert Ker sten van de provincie Limburg, wethouder Mark Verheijen van de gemeente Venlo en bestuurs lid Sjang Emons van NV Regio Venlo bij de bekendmaking van de logistieke ambities van regio Venlo (foto: Zebra Fotostudio's, Venlo). van de beroepsbevolking in de regio. Voor de wereldhavens van Antwerpen en Rotterdam is onze regio een belangrijk knooppunt voor de doorvoer van goederen dieper Europa in. Alleen al met de komst van de Tweede Maasvlakte in Rotterdam zal op termijn de goederenstroom zeker verdrie voudigen. Inmiddels ontstaan door de vraag naar duurzaamheid nieuwe goederenstromen: steeds meer gaan producten aan het einde van hun levensduur terug naar plekken waar ze uit elkaar gehaald worden, zodat onderde len hergebruikt of gerecycled kunnen worden. De regio Venlo wil hierin een vooraanstaande rol spelen en de basis daarvoor is inmiddels gelegd, zo bleek in Wanssum. Het actieplan van NV Regio Venlo bevat in totaal vijftien café 't Upke weer op de fiets te springen en zo via de Marktstraat verder te rijden. Blaauw: "We wil len het de komende zomermaan den nog even aanzien. Daarna nemen we een besluit." Een bewoner merkte op dat er veel illegaal gefietst wordt door het Kapelaanspad. "Ik heb een keer 275 fietsen geteld tussen 's middags vijf en zes uur." Het Kapelaanspad is de kortste ver binding tussen de Grote Markt en de Schoolstraat. Wethouder Van der Broeck meldde dat bekeuren effect heeft. "Toen we begonnen met strenger controleren in de Grotestraat, hadden we in het eer ste jaar 823 bekeuringen. Nu zijn het er nog 150 per jaar", aldus de wethouder. actiepunten om de logistiek in regio Venlo op een hoger plan te brengen. Zo zal regio Venlo nau wer gaan samenwerken met Ant werpen, Duisburg en Rotterdam. Verder worden de achterland verbindingen over spoor en bin nenwater geïntensiveerd en zijn er vergevorderde plannen voor een betere samenwerking tussen logistieke dienstverleners in de regio. Ook zoekt NV Regio Venlo samenwerking met onder meer het nieuwe logistieke topinstituut in Breda om logistieke kennis ver der uit te diepen en te verbeteren. Dat dit nieuwe instituut in West Brabant en niet in Noord-Limburg wordt gevestigd, werd overigens tijdens de presentatie van het actieplan niet als een probleem gezien 'We moeten niet te klein denken', meende gedeputeerde Bert Kersten, die samen met wet houder Mark Verheijen het eerste exemplaar van het actieplan in ontvangst mocht nemen. 'Vanuit Japan en China is de driehoek Ant werpen, Rotterdam, Duisburg, met daartussen Venlo, min of meer één gebied. Daarbinnen moet je partnership zoeken om wereld wijd mee te tellen.' In Veltum wordt gewerkt aan het nieuwe winkelcentrum. Ook sportcentrum Dynamic heeft een nieuwe locatie gekregen. Omdat meerdere leerkrachten van basisschool De Bongerd daar De zomer is bij Corpaint het favoriete jaargetijde. De natuur staat volop in bloei en de kleuren zijn dan prach tig. In dit seizoen is het kleu renpalet geïnspireerd op de schoonheid van de natuur in de zomer. Er is wel wat durf voor nodig om deze kleuren te combineren maar het resul taat is om vrolijk van te wor den. En het zomergevoel het hele jaar vast te houden. Zo is voor de adviseurs van Corpaint, Marokko een enorm inspirerend land wat kleur betreft. Met de op Marokko geïnspireerde kleuren waan je je in de medina's van Tanger, Marrakech en Fès. Gratis vliegles Bij MotorModelVliegclub De Pioniers in Venray is men van harte welkom voor een gratis vliegles met een modelvliegtuig. Men is van harte welkom op zon dag 9 augustus bij de modelvlieg club aan de Sinnestraat in Oirlo. Er staat een lesvliegtuig klaar tussen 10.00 en 17.00 uur. sporten en de muren wel wat aan kleding konden gebruiken, heb ben creatieve leerlingen samen met juf Nicole hard gewerkt aan deze schilderijen. Ze werden in ontvangst genomen door de men sen van Dynamic. Alles om je heen in de Medina is kleur, intense warme kleuren van de stapels kruiden, citroenen en dadels, strengen wol die net geverfd in de zon hangen te dro gen en het decoratieve tegelwerk langs muren en op de vloeren. Mooie warme tinten, authentieke voorwerpen en prachtige stoffen worden gecombineerd waardoor ze zorgen voor een eigentijdse en toch landelijke stijl. Ook dichter bij huis zijn inspi rerende kleuren te vinden, zoals de Franse goudgele kleuren. Inder daad, geel is terug in het straat beeld, in de mode en het interieur. Geel vind je mooi of niet mooi. Veel mensen zijn nog steeds het geel van de jaren 80 aan het ver werken. Het geel van nu is anders. Het is het geel van plezier en zoals de Fransen het zo mooi zeggen le couleur Soleil. Geel is een krach tige kleur en in gedoceerde hoe veelheid een heerlijke kleur. De adviseurs van Corpaint kunnen je alles vertellen over de do's en don'ts van geel maar vooral ook ideeën aanreiken over hoe deze kleur toe te passen. De adviseurs van Corpaint mer ken regelmatig dat mensen het lastig vinden om kleur in huis te brengen. Zij kunnen zich er vaak geen voorstelling van maken en denken dat het onrustig is. De meeste mensen associëren rust in huis met witte muren. Dat is helaas een van de grootste misvat tingen op het gebied van kleur! Wanneer alle muren naturel zijn vallen de rommeltjes in huis veel meer op. Een gekleurde muur met een mooi uitgelicht schilderij leidt juist af van de minder mooie aspecten in huis en zorgt voor rust en eenheid. De adviseurs van Corpaint geven ook deze zomer graag een professioneel kleuradvies, desge wenst ook bij u thuis. Corpaint is gevestigd aan de Paterslaan 7 in Venray. telefoon 0478-582810. Verkopers nepgoud aangehouden Het Korps landelijke politie diensten heeft afgelopen dinsdag in Apeldoorn en Maasbree verko pers van nepgoud aangehouden. In Apeldoorn ging het om twee mannen en een vrouw in de leef tijd van 37, 36 en 28 jaar, afkom stig uit Duitsland. Bij onderzoek in het voertuig kwamen 115 ringen en een tiental kettingen onder de achterbank vandaan. De nep- sieraden zijn in beslag genomen. Het gezelschap stond bij de poli tie bekend als nepgoudhandela- ren en waren al vier keer eerder betrapt. In Maasbree werd een 18-jarige man uit Rimnicu aange houden die ter hoogte van Eind hoven en Maasbree nepgoud had aangeboden. De man is in verzeke ring gesteld. De man hield zich op diverse parkeerplaatsen op met een gezelschap van twee mannen, twee vrouwen en een klein kind. Die zijn ook in samenwerking met de politie Limburg-Noord aan gehouden. De afgelopen weken waren meerdere meldingen van dit gezelschap met hun verkoop praktijken bij de politie binnen gekomen. Zij verplaatsen zich met een BMW 5-serie voorzien van een Duits kenteken en een Mercedes, eveneens voorzien van een buitenlands kenteken. Beide voertuigen zijn in beslag genomen voor verder onderzoek. Vanaf januari telt Noord- en Midden-Limburg ruim 200 inci denten waarbij de zogenaamde nepgoudverkopers actief zijn. In de meeste gevallen gaat het om groepjes Roemenen die bij de op- en afritten van de autosnel weg en bij tankstations aan de autosnelweg mensen aanspreken en geld vragen in ruil voor nep- goud. De aanpak varieert van een zielig verhaal over te weinig geld voor te tanken, het simuleren van een probleem op de afrit van de snelweg, tot het rechtstreeks aan bieden van nepgoud. De politie wil deze praktijken een halt toe roepen maar heeft daarbij de hulp van de weggebruikers nodig. De politie adviseert de automobilis ten om de confrontatie met deze goudverkopers te voorkomen en niet in gesprek of discussie te gaan met deze groeperingen. Daar naast vraagt de politie om zo snel mogelijk gebeld te worden als er nepgoudverkopers worden gesig naleerd. Ook het onthouden van een signalement en eventueel een kenteken en type auto kan essen tiële informatie zijn. Het allerbe langrijkste is en blijft de eigen vei ligheid van alle weggebruikers. Mertens Safety Het productenpakket van kle ding, persoonlijke beschermings middelen en hygiëneproducten maakt al vele jaren onderdeel uit van het assortiment van de Mer- tens Groep uit Horst. Binnen de totale activiteiten is dit produc tenpakket de laatste jaren sterk gegroeid, net als de bijbehorende specialistische kennis en de grote diversiteit aan markten waarin het bedrijf actief is. Kortom: een goed moment om deze activiteiten een eigen naam te geven: Mertens Safety. Mertens Safety is actief in vele sectoren, te weten industrie, bouw, handel, transport, zakelijke dienstverlening, openbaar groen en de tuinbouw. Naast de twee safety shops, gevestigd in Horst en IJsselmuiden kent Mertens Safety inmiddels ook een online shop, waar klanten het complete assor timent aan producten en diensten kunnen raadplegen en bestellen. Recentelijk werd deze website gelanceerd, waarmee de officiële start van Mertens Safety een feit is. Kijk voor meer informatie op www.mertens-safety.nl Geslaagden SG Stevensbeek Geslaagden eerste tijdvak Havo Vredepeel: Ton van Bom mel, Marc de Mulder. Venray: Joey Teffer, Frank Brekelmans. Vmbo, Basisberoepsgerichte leerweg: Leunen: Riordan Velder. Meerlo: Martijn Lemmen. Oostrum: Cheryl Cremers, Nick Manders. Venray: Sharon Creemers, Leslie Kupers, Jordy Rentrop. Vmbo, Kaderberoepsgerichte leerweg: Leunen: Jannigje van den Munckhof. Merselo: Gijs van Duuren. Venray: Dunja Belo?evic, Wouter van der Borght, Sylvia Olt- hof en Eva Strijbos: Vredepeel: Ilse Cornelissen. Vmbo, Theoretisch gemengde leerweg: Merselo: Verne Janssen, Willem Janssen. Oostrum: Mike Gommans, Sabine Kamphorst en Thomas Peters. Venray: Charlotte Janssen, Jeffrey Krouwel, Kevin van Lin, Joran Schaminee, Esther Tijssen. Vmbo, Theoretische Leerweg: Blitterswijck: Lisa de Kleijne. Ven- ray:Tom Kweens. Vwo-Atheneum Elsendorp: Sanne Uijterlinde. Venray: Eva- Maria van Meeteren. van den munckhof bv hofstraat 6 - venray Buurtzorg is een jonge thuiszorgorganisatie. Buurtzorg heeft kleine, autonome 'buurtzorgteams' die bestaan uit ervaren wijkverpleegkundigen en wijkziekenverzorgsters. Buurtzorgmedewerkers bieden ver pleging en verzorging thuis. Zij helpen bijvoorbeeld met de persoonlijke verzorging of het klaarzetten en geven van medicijnen. Ook verrichten zij handelingen op verzoek van de behandelend (huis)arts of speci alist, zoals insuline spuiten, het verzorgen van wonden, het geven van injecties of het bestrijden van pijn. Buurtzorg vindt dat men zo lang mogelijk zelf moet kunnen beslissen wat nodig is. Als cliënt van Buurtzorg krijgt men een persoonlijk begeleider die kennis heeft van de gevolgen van het ouder worden, de ziekte, de handicaps en alles wat daarbij komt kijken. Zij heeft samen met de patiënt regelmatig contact met andere zorgverleners. Samen met de patiënt stelt de wijkverpleegkundige de noodzaak en behoefte aan zorg vast. Voor thuiszorg heeft men een indicatie nodig van het CIZ. Deze kan men samen met een wijkverpleegkun dige van Buurtzorg regelen, dat kan heel eenvoudig door Buurtzorg te bellen en een afspraak te maken. Buurtzorg werkt met kleine teams van ongeveer twaalf medewerkers en zorgt voor continuïteit in zorgver lening. Enkele mensen hebben plannen om in het najaar te starten met een Buurtzorgteam in de regio Yssel- steyn, Venray en zoeken hiervoor nog collega's wijkverpleegkundigen en wijkziekenverzorgenden. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon 06-51369414. Zie ook www.buurtzorgnederland.com. Trendvijvers in Wanssum Verdachte gewapende overvallen ontkent KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 8