Bouwplan Veltum ingekrompen 500 Euro voor het goede doel Gemeente steunt sportplatform Open dag GGW Plastic afval te licht voor terminals Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen r t elke dag wüblMvmd implantaten, klikgibit 0NDZ0RG PEEL EN MAAS Donderdag 30 juli 2009 - Pagina 7 Woontoren met 40 koopappartementen voorlopig afgeblazen Wonen Venray heeft het bouwplan voor het nieuwe centrum van Veltum (ParcVelt) flink ingekrompen. De bouw van een woontoren met veertig koopappartementen is voorlo pig van de baan. De woning corporatie vreest dat door de ingezakte huizenmarkt de woningen niet verkocht zullen worden. In Venray is momen teel al een overschot aan duur- derde koopappartementen. De woontoren van tien verdie pingen moest de blikvanger zijn van ParcVelt. Het gebouw zou her rijzen op de plek van de gesloopte galerijflat aan de Veltumse Kleffen, vlak achter het winkelcentrum. Volgens Hassan Najja, directeur van Wonen Venray, betekent uit stel geen afstel. "Nee, zeker niet. We willen dat complex heel graag bouwen. Alleen is de tijd nu niet gunstig. Kijk maar eens hoeveel woningen er al te koop staan in Venray", zegt Najja. "Ik hoop dat over anderhalf tot twee jaar het economisch tij gunstiger is zodat we dan alsnog met de bouw kun nen starten." Wonen Venray vraagt de wijkbewoners om met sugges ties te komen hoe het braakliggen de terrein tot die tijd kan worden ingericht. Het schrappen van de woon toren betekent dat bijna een kwart van het bouwproject Parc Velt vervalt. Van de geplande 170 woningen worden er nu nog 130 gebouwd. Het eerste deel, het commerci- ele hart van ParcVelt, nadert zijn voltooiing. Aan het eind van dit jaar wordt het nieuwe winkelcen- trum door ontwikkelaar Green Retail opgeleverd. Op de begane grond komen enkele winkels plus de supermark ten Aldi en C1000 met daarboven zestien huur- en twaalf koopap partementen. De nieuwe winkels openen nog voor de jaarwisseling hun deuren. De fitnessruimte is inmiddels alweer open. Eind mei is het voormalige wijk centrum 't Schöpke gesloopt. In de eerste helft van volgend jaar wordt gestart met de bouw van een nieuw wijksteunpunt. Totdat de nieuwbouw klaar is, over twee tot drie jaar, vinden de wijkacti- viteiten plaats in de kelder van basisschool Coninxhof. Bij de bouw en inrichting van het nieu we wijkcentrum werkt Wonen Venray samen met de Zorggroep en de instelling Dichterbij. Boven het wijksteunpunt komen veertig zorgappartementen. Deze wonin gen zijn vooral bedoeld voor de bewoners van zorgcentrum het Schuttersveld, dat niet meer aan de huidige eisen van ouderen huisvesting voldoet. In de nieuw bouw kunnen de ouderen langer zelfstandig blijven wonen. Ze gaan ook gebruik maken van het wijk- steunpunt op de benedenverdie ping. Eind augustus sluiten Wonen Venray, Zorggroep en Dichterbij een samenwerkingsovereenkomst. Het doel is tot een definitief ont werp te komen voor het gebouw dat volgens de nieuwste inzichten wordt ingericht. Het derde onderdeel is het appartementcomplex achter het voormalige wijkgebouw. Hier komen 27 huur- en koopapparte menten. De bouw start in het eer- ste kwartaal van 2010. Het vierde en laatste deelplan is het gebouw op de plek van de gesloopte flat aan de Haammakerstraat. Hier komen 36 goedkope huurappar- tementen. Het plan is om nog dit najaar met de bouw te starten. Het complex kan dan begin 2011 wor den opgeleverd. Voor de openbare ruimte tus sen de vier gebouwen is een land schapsinrichtingsplan ontworpen. Het wordt een vrij toegankelijk gebied met paden, bankjes, ver lichting en een waterberging. Met de inrichting wordt gestart zodra de bouwwerkzaamheden in 2011 zijn beëindigd. De bouwmate rialen en bergen zand die er nu liggen worden zo snel mogelijk opgeruimd waarna het terrein kan worden ingezaaid, zodat iedereen er gebruik van kan maken. Geslaagde fietstocht naar Boedapast De fietsfanaten Martin Kanters,Ton van Gestel, Willy van Bakel en Henk van Heu- men vertrokken medio juni voor een fietsreis naar Buda pest (Hongarije), een tocht van bijna 1800 kilometer. Ze zijn inmiddels terug in Venray, met als toetje 500 euro voor het goede doel: de Stichting Mullai. Een verslag. "Vol goede moed zijn we op 19 juni vanuit Venray vertrokken naar eindbestemming Boedapest. Het dagritme was van tevoren goed besproken en dit hield in dat er om 6.00 uur werd opgestaan, de tenten afgebroken, sanitaire bezig heden, een eenvoudig maar stevig ontbijt en dan de fiets op. Het streven was steeds om vroeg in de middag op de volgende stopplaats te zijn.Gemiddeld werd er onge veer 70 kilometer per dag gefietst met enkele uitschieters boven de 100 kilometer. De planning werd steeds gehaald en vaak was er sprake van een soort voorsprong, door op tijd te vertrekken en er was voldoende tijd om steden en kerken te bezichtigen, te genieten van uitzichten maar ook zeker van de grote pullen bier en een goede avondmaaltijd. We gingen ervan uit dat het fietsen langs de grote rivieren redelijk vlak zou zijn maar zeker langs de Tauber en door het Altmühltal was het af en toe stevig klimmen en moest er ook menige helling te voet overwonnen wor den. Na de eerste rustdag in Frank furt, die overigens als zeer prettig werd ervaren, ging de tocht verder via Regensburg, Melk, hier troffen we een echtpaar uit Venray dat spontaan twintig euro gaf voor het goede doel, Wenen, hier waren drie rustdagen ingepland en was er een kort weerzien met de echt genotes, Bratislava, Estergom en uiteindelijk Boedapest. Niet altijd is de route naar wens verlopen. Henk, de navigator, wilde graag naar Pappenheim om daar de bewoners te leren kennen. Henk wist een naambord en via Suf- fersheim (geen grapje) reden wij toch nog aan Pappenheim voorbij, helaas een gemiste kans. Tijdens deze fietstocht hebben we ken nis gemaakt met vele fietsers zoals Paul uit Engeland, Kim uit Zuid Korea, Tommy uit Ierland, deze zijn ons echt in naam bijgebleven, zij hadden allemaal iets bijzonders te vertellen. Het weer heeft ons zeker niet tegengezeten, we fiets ten het slechte weer achterna en hadden vaak de wind in de rug wat natuurlijk een echte meeval ler was.Onweer hebben we vaak gehoord maar daar bleef het dan ook bij. Door de strakke planning en de goede voorbereiding was het vinden van de juiste overnach tingplaats geen probleem, slechts eenmaal is dit niet gelukt maar toen was een Oostenrijker zo vriendelijk ons een tentenplaats aan te bieden in zijn achtertuin, dit was echt een grote verrassing. 's Avonds een stevige pot bier en 's morgens een prima ontbijt. En als je het had over iemand die echt alles verzamelde, was dat wel deze Oostenrijker, het leek wel Bert Braoj. Op een camping aan de Donau hebben we echt gigantisch last gehad van een muggenplaag dit was nog het gevolg van een grote overstroming enige weken geleden. Het waren niet alleen de muggen die last gaven, maar ook de nattigheid op de camping zelf vroeg om creativiteit om de zaak droog te houden. Tijdens deze tocht van 1800 kilometer is er slechts eenmaal een band geklapt bij Ton van Gestel, in no time was deze weer gerepareerd, mede door ook de inzet van de anderen. Ondanks dat er vaak over en naast drukke wegen gefietst moest worden, is er nooit echt sprake geweest van gevaarlijke situaties. Vooral in Hongarije vielen wij als fietsers op en was men verrast dat wij helemaal uit Nederland kwa men met de fiets met als einddoel Boedapest. We zijn er trots op dat wij deze tocht tot een goed einde hebben gebracht, alleen Willy heeft twee dagen een alternatieve route gereden, even was het iets teveel voor hem. Met de nodige rust kon ook Willy na deze twee dagen weer monter de tocht ver volgen." Op de vraag wat hun persoon lijke ervaring is van deze fiets tocht, antwoorden ze alle vier op hun eigen wijze. Martien: "Ik ben nooit te oud om een rivierentocht te maken en dat op zeventigjarige leeftijd." Henk: "Gewoon erg ver rassend in vele opzichten." Willy met volle overtuiging "Dit is mijn laatste fietstocht op deze manier." En Ton besloot met de woorden: "Het gaat mij nog steeds goed af op de fiets, ook al is het zes jaar geleden dat ik zo'n lange tocht gemaakt heb." En dan in koor: "Samen hebben we deze tocht met veel plezier gemaakt met bij zondere dank aan de sponsors en de Stichting Mullai. Tot nu toe is er al een bedrag van ruim 500 euro binnen voor de stichting, daar zijn we zeer trots op." De gemeente Venray stelt 1000 euro startsubsidie beschikbaar voor de oprich ting van een sportplatform. In het sportplatform kunnen sportverenigingen elkaar tref fen, informatie delen en van elkaars ervaringen profiteren. Het platform fungeert tevens als gesprekspartner voor de gemeente namens de sportwe reld en neemt een aantal taken van de gemeente over. Zo gaat het sportplatform voortaan twee keer per jaar het sport- café organiseren. Het platform moet ook een bij drage leveren aan de professionali sering van de (sport)verenigingen en het beheer ervan. Tot slot denkt de gemeente dat het sport- platform ook een impuls kan geven aan een ander doel uit de sportnota: meer bewegende en sportende Venrayse burgers. "Een Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie Venrays Sportplatform is één van de actiepunten uit de kadernota 'Sporten en bewegen in Venray'. De nota is eind 2007 door de gemeenteraad vastgesteld. In die nota stelt de gemeente zich onder meer als doel 'meer samenwer king tussen de bij sport betrokken partners'. Ook de sportverenigin gen zelf hebben aangegeven dat ze behoefte hebben aan een over koepelende organisatie als een sportplatform", licht wethouder van sportzaken Patrick van der Broeck toe. De startsubsidie is bedoeld om de kosten te dekken die het plat form maakt voor de oprichting en de organisatie van het sportcafé, dat op 7 oktober gehouden wordt. Sportverenigingen zijn voor de gemeente de belangrijkste part ners bij het uitvoeren van sport beleid zijn. Door de bundeling van de sportverenigingen in een sportplatform kan relatief snel en eenvoudig worden samengewerkt en kunnen signalen vanuit de sport naar de gemeente komen, maar ook omgekeerd. "De gemeente hecht veel belang aan overlegvormen met het maat schappelijk middenveld", aldus Van der Broeck. "Zo bestaan in de gemeente al langer een gehandi captenplatform en een mondiaal platform. In dat rijtje past het sportplatform perfect." De Groep Geleide Wapens houdt op zaterdag 19 september van 10.00 tot 17.00 uur een open dag en een reünie op luchtmacht basis De Peel in Venray. De fees telijkheden worden gehouden in het kader van het vijftigjarige bestaan van geleide wapens bin nen de Koninklijke Luchtmacht en het derde lustrum van de Groep Geleide Wapens op Lucht machtbasis De Peel. Deze dag is voor iedereen toegankelijk. Vanaf 18.00 uur is er de reünie voor alle (oud-) GGW'ers,ALVD'ers,AFU'ers en SHORAD-personeel. Men kan zich voor 14 augustus aanmelden voor de reünie via opendag.ggw@ mindef.nl. of via telefoonnummer (0493)598045. Burgemeesterspost in trek Er hebben zich 22 kandida ten gemeld om burgemeester van Venray te worden. Gou verneur Frissen en de vertrou wenscommissie (bestaande uit de Venrayse fractievoorzitters) lijken keuze genoeg te hebben om een geschikte opvolger te vinden voor Jos Waals, die per 1 januari 2010 met pensioen gaat. Frissen heeft een eerste selec tie gemaakt uit de 22 sollicitatie brieven. Begin juli zijn er sollici tatiegesprekken gehouden door de vertrouwenscommissie. De gemeenteraad komt op 1 septem ber in een besloten vergadering bij elkaar. Dan worden twee kan didaten uitgekozen die worden voorgedragen aan minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken. De minister heeft het laatste woord. Zij maakt op 1 november de voor dracht voor benoeming bekend. Op 15 november zal koningin Beatrix met een koninklijk besluit de benoeming bekrachtigen. Op maandag 4 januari 2010 is de installatie van de nieuwe bur gemeester. Dronken vrouw rijdt tegen boom In de nacht van maandag op dinsdag is een 37-jarige vrouw uit Cuijk met haar auto op de Overloonseweg in Venray tegen een boom gere den. Naar aanleiding van een melding troffen agenten de vrouw aan op de Spurkt. Ze verklaarde niet te weten waar ze was of waar haar auto op dat moment stond. Niet veel later werd de beschadigde auto terug gevonden op de Overloonseweg en vervolgens afgevoerd. Bij de vrouw werd een alcoholtest afgenomen, waaruit bleek dat ze die avond te veel gedronken had. Haar rijbewijs werd ter plekke ingevorderd. Tijd voor een boek? van den munckhoff bv hofstraat 6 - venray Schoolstraat een boulevard? In het voorjaar van 2010 is de Schoolstraat aan de beurt voor een flinke opknapbeurt. Het is een van de laatste deel projecten van 'Centrum op de schop' dat medio volgend jaar wordt afgerond. Projectleider Rein Blaauw denkt dat de Venraynaren de School straat straks niet meer terugken- nen. Het wordt een wandelbou levard waarin geen plaats meer is voor fietsen. De fietsers maken voortaan gebruik van de Deken Thielenstraat als verbindingsweg door het centrum. Ook de trot toirs verdwijnen aan beide kan ten. "De mensen zullen er nog van schrikken", zei Blaauw afgelopen donderdag tijdens de informa tieavond in De Witte Hoeve. "De Schoolstraat wordt bijna net zo breed als de Grotestraat." De pro jectleider meldde dat er momen teel liefst 180 obstakels in de Schoolstraat staan. Dit zijn vooral lichtmasten, verkeersborden, paal tjes en andere afzettingen. "Na de herinrichting zijn er hooguit nog vijf van over", beloofde Blaauw. Bil 0478-514468 centrum mondzorg vinray www.cintrum-mondzorg.nl Het inzamelen van plastic broodzakken, folie en andere lichte verpakkingsmateria len dreigt op een fiasco uit te lopen. Sinds 1 juli kunnen de Venraynaren dit plastic afval kwijt bij de vijf inzamelpun ten. Maar de afvalterminals kunnen deze nieuwe aanvoer niet verwerken en raken al snel verstopt. Het gevolg is dagelijks een grote afvalberg bij de inzamelpunten bij de supermarkten. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) baalt als een stekker. Venray loopt graag voorop als het om gescheiden afvalinzameling gaat. Maar de apparatuur toont nogal eens gebreken. "Blikjes en flessen vallen door hun gewicht vanzelf naar beneden", licht Van der Broeck toe. "Onderin de afval- terminal worden ze dan geplet. Maar broodzakken en vleesver pakkingen zijn vaak zo licht dat ze niet vallen. Ze blijven bovenin het apparaat steken waardoor het verstopt raakt." De gemeente is momenteel druk doende om alle afvalterminals aan te passen. De mogelijkheid om het afval te pletten wordt nu overal uitgescha keld. Het gevolg is dat de bakken veel eerder vol zitten doordat het afval niet meer wordt samenge perst. "Het is de enige mogelijk heid om het werkbaar te maken", verzucht de wethouder. "Het pro bleem is dat de vrachtwagens die afvalverpakkingen ophalen veelal lucht vervoeren. Door het te plet ten wordt het volume veel com pacter." Dinsdagochtend maakte Van der Broeck met enkele amb tenaren een rondje langs de vijf supermarkten waar de afvaltermi- nals staan. Alleen in Brukske was toen de terminal al omgebouwd. "Daar lag het er ook heel netjes bij. Maar bij Jan Linders en Em Té was het een grote puinhoop", zag Van der Broeck met eigen ogen. De gemeente adviseert de burgers om bij storingen de plastic ver pakkingen weer terug mee naar huis nemen. Maar daar wordt nau welijks gehoor aan gegeven. Het gevolg is bergen plastic zakken en ander afval rondom de terminals. Afgelopen dinsdag is de termi nal in Landweert aangepast. Van daag (donderdag) gebeurt het bij Em Té en zaterdag is die in Veltum aan de beurt. Als laatste wordt komende week de afvalterminal bij Jan Linders in orde gemaakt. "Over een week is gelukkig de ellende voorbij. We moeten een stap terug doen. De apparatuur blijkt niet op deze lichte verpak kingsmaterialen berekend. We gaan op zoek naar een ander systeem", aldus Van der Broeck. Er zijn twee mogelijkheden. Het blij ven 'gewone' afvalbakken zonder technische snufjes. Dit betekent dat ze vaker geledigd moeten worden wat hogere transportkos ten tot gevolg heeft. Of er komen nieuwe afvalterminals die wel in staat zijn de ingeworpen materia len te pletten en te sorteren. Van der Broeck: "We moeten kijken welke oplossing het beste is. Het streven blijft de afvalstoffenhef fing te verlagen. Dit is al vijf jaar op rij gelukt. De gemeente moet veel geld betalen om al het restaf val kwijt te raken. Maar het afval wat we kunnen scheiden, zoals kunststof en blik, levert juist geld op. Daar wordt iedereen beter van, zowel de burgers, de gemeente als het milieu. Alleen laat de techniek ons nu in de steek." Twee hoofdprijzen van vakjury en lezers Peel en Maas Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hou den samen voor het zevende jaar op een rij een fotowed strijd in de vakantieperiode. Stuur een afdruk van uw leuk ste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier week- prijzen of een van de drie hoofdprijzen, een jaar lang gratis fotograferen, een Epson fotoprinter of een Steiner safa rikijker. Naast de prijs van de vakjury is er ook dit jaar weer een publieksprijs. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tastbare herinneringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooi ste vakantiefoto in en ding mee naar de vier weekprijzen en de drie hoofdprijzen die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuur lijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Mels- kens en uitgeverij/boekhandel Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden vier weekprijzen verge ven: namelijk op de donderdagen 6, 13, 20 en 27 augustus. De inzen der van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter bij Dom Melskens. Drie leuke prij zen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswin naars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee naar de hoofdprijs die op donderdag 3 september bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gra tis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. Deze hoofdprijs wordt door de vakjury, Theo Clabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, journalist/fotograaf van Peel en Maas, bekendgemaakt. Daarnaast is er dit jaar voor de tweede keer een publieksprijs. De lezers van Peel en Maas kunnen aan het einde van de fotowedstrijd uit een aantal vooraf geselecteerde foto's, die worden gepubliceerd in Peel en Maas en op de website van Van den Munckhof, kiezen wie de publieksprijs wint. Voor de publieksprijs heeft Combi Dom Melskens dit jaar twee prij zen beschikbaar gesteld: de win naar krijgt een prachtige Epson fotoprinter en de nummer twee een Steiner safaripark. De win naars van de publieksprijs wordt op donderdag 10 september in Peel en Maas bekendgemaakt. Er kunnen alleen afdrukken van foto's worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Iedere inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De afdrukken van de aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. De spelregels zijn als volgt: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray. 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter bij een resolutie van minimaal 300 dpi zijn. 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld. 5) De uitslagen van de week- prijzen staan op de donderdagen 6, 13, 20 en 27 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijzen worden op de donderdagen 3 en 10 septem ber bekendgemaakt. 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs. 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld. 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 24 augustus. 10) Inleveren van foto's kan alleen bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat. 11) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas. 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd. 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. s» Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 voorlichting^;

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7