Meer politie tijdens kermis Grootste rondreizende reuzenrad van Europa! p* Carillon opent kermis Het is weer Kermis in Venray Volop kermis in De Uitmarkt Brothers On The 4th Floor in De Koets Kermis in De Evenaar Advocaten Studieboeken? PEEL EN MAAS Donderdag 30 juli 2009 - Pagina 5 Extra aandacht voor zakkenrollers, fietsendieven, geweldplegers en dronkelappen Er zal dit jaar meer poli- tie-inzet tijdens de Venray- se kermis zijn. Vanuit een grote mobiele post nabij het Schouwburgplein zal de poli tie al vroeg in de middag intensief gaan surveilleren. Ook in de aangrenzende stra ten en wijken van de kermis zal het toezicht worden geïn tensiveerd. De burgemeester heeft de poli tie de bevoegdheid gegeven om ook dit jaar gebiedsontzeggin- gen op te leggen aan mensen die zich ernstig misdragen tijdens de kermis. Er zal extra worden gelet op zakkenrollers, fietsendieven, geweldplegers en dronkelappen. Insteek is om de kermis in Venray veilig te houden, geeft politiechef John Geraedts van de politie Ven- ray aan. "De kermis is het grootste evenement van Venray en staat bekend als een veilig en gezellig familiefeest. Dat willen we zo hou den." Venray staat van 31 juli tot en met 5 augustus in het teken van de kermis. Net als in voorgaande jaren worden weer honderddui zenden bezoekers verwacht. Voor hen is de kermis vooral een gezel lig uitje. En daar hoort geen orde verstoring bij. Met het veilig hou den van de kermis is de politie al begonnen. Mensen die bekend staan als notoire raddraaiers en nog een straf of boete hadden uitstaan, zijn de voorbije tijd opge pakt. John Geraedts: "Van hen heb ben wij tijdens de kermis dus geen last. Bovendien bleek bij controle dat een deel van de groep die wij bij festiviteiten extra in de gaten houden, al vast zit voor delicten. Ook zij zijn tijdens de kermis van straat. En we verwachten dat nu onze regio pas laat vakantie heeft gekregen, sommige allochtone en autochtone raddraaiers op vakan tie zijn en dus niet in Venray ver blijven tijdens de kermis." Om de kans op ongeregeldhe den zo klein mogelijk te houden, zal de politie nog prominenter aanwezig zijn tijdens de kermis. De mobiele politiepost is groter dan ooit en er zullen meer politie agenten surveilleren. "We begin nen al vroeg in de middag met surveilleren. Dat doen we om zak kenrollers en fietsendieven te ont moedigen en om kermisbezoekers die dronken dreigen te worden al eerder te kunnen aanspreken op hun gedrag. Door heel dicht bij de mensen te zijn, hopen we ook dat we snel worden ingeseind door bezoekers van de kermis als zij iets verdachts of vreemds zien. We hebben daarin een gezamenlijke taak. Wij willen de kermis veilig houden en verwachten dat ook de burgers alert zijn op bijvoorbeeld zakkenrollers en fietsendieven." Het gebied waarin de poli tie intensiever gaat surveilleren, wordt dit jaar uitgebreid. "We gaan ook surveilleren in de straten en wijken die grenzen aan de kermis. We weten dat sommige kermis bezoekers zich op weg naar huis laten verleiden tot het aanrichten van vernielingen. Dat willen we niet, dus ook daar gaan we stren ger op controleren." MOBIELE POLITIEPOST De mobiele politiepost dient als uitvalsbasis voor politieagenten en als informatiecentrum voor ker misbezoekers. Een praatje maken kan ook. "Wij willen graag weten wat er speelt en zelf de sfeer bele ven, zodat we sneller en gerichter kunnen ingrijpen. Vorig jaar zijn er diverse tips gekomen. Ik heb veel positieve reacties gekregen op de directe aanwezigheid van de politie. Wij zijn voor iedereen aanspreekbaar, in een informele setting, dat nodigt uit tot ontspan nen communiceren. De kermis bezoekers en kermisexploitanten zijn blij met ons preventief en deëscalerend beleid." Kermisbezoekers die over de schreef gaan, krijgen een gebieds- ontzegging. Dat betekent dat ze gedurende de kermisdagen niet in het centrum van Venray mogen komen. "Je moet dan denken aan dronkelappen, zwervers, geweld plegers. Zij worden zonder pardon aangepakt. Maar je moet wel echt over de schreef gaan om een cen trumverbod te krijgen. Wildplas- sen? Daarvoor krijg je een boete, geen gebiedsontzegging. Maar bij openlijke geweldpleging, vernie lingen en bedreigingen is het wel einde kermis." De politie was vorig jaar extra alert op dronken jongeren. Ook dit jaar zal de politie meteen ingrijpen als jongeren zich bezat ten en voor overlast zorgen. "We nemen meteen contact op met de ouders, ook al is het midden in de nacht. Daarnaast krijgen de jonge ren en hun ouders een brief van de burgemeester." Dat discotheek Zenith in Oostrum op last van burgemees ter Waals tot en met 9 augustus is gesloten na de schietpartij van afgelopen weekeinde, heeft vol gens Geraedts geen invloed op de kermis. "In de zomermaanden is het sowieso rustiger in The Zenith. En de lokale jeugd gaat toch al tra ditiegetrouw naar de kermis, dus ik verwacht niet dat de tijdelijke sluiting van The Zenith invloed heeft op de kermis." De politiechef is niet bang voor een verharding op de kermis. "We moeten onze ogen niet sluiten voor het feit dat incidenten ook in Venray zo nu en dan geweld dadiger van karakter worden en dat er incidenteel wapens worden gebruikt. Maar de kermis in Ven- ray staat heel goed bekend als een veilige en sfeervolle kermis voor het hele gezin. De exploitanten van kermisattracties beamen dat ook: in Venray heerst een gemoe delijke sfeer, het is er gezellig en veilig. De kermis van Venray heeft een prima reputatie, dat willen we graag zo houden." Kermis Venray 2009: zes dagen lang topvermaak Door: Harrie Messemaeckers Van vrijdag 31 juli t/m woens dag 5 augustus 2009 staat Venray weer in het teken van de jaarlijkse kermis. Ook dit jaar is de gemeente erin geslaagd enkele topattracties naar Venray te halen waaronder het 55 meter hoge reuzenrad Dia mond Wheel en de spectaculaire reuzenschommel Rock-it. De Ven- rayse kermis, die op vrijdag 31 juli om 15.00 uur officieel geopend zal worden door wethouder Patrick van der Broeck bij het reu zenrad op het Schouwburgplein, telt dit jaar 61 attracties, waarvan er 17 nog nooit eerder in Venray te bewonderen zijn geweest. De attracties staan verspreid over zes locaties. Op het Schouwburgplein kan men dit jaar beslist niet om een attractie heen. Dé topattractie van deze editie is het 55 meter hoge reuzenrad Diamond Wheel van kermisexploitant Arend Harms uit Assen. Het rad ging dit voorjaar in première op de Dam-kermis van Amsterdam. Het is twee jaar geleden dat er voor het laatst een reuzenrad in Venray stond. Dat rad bracht de bezoekers tot een hoogte van 35 meter, het rad dat nu aanwezig zal zijn, gaat nog 20 meter hoger! Hiermee heeft Ven- ray een supergroot reuzenrad op de kermis staan. Het Diamond Wheel heeft bovendien gesloten gondels en is geheel wit van kleur. En met de witte en blauwe LED verlichting is het reuzenrad in de avonduren een feeëriek schouw spel. Verder biedt het Schouwburg plein onder meer plaats aan de familieachtbaan Big Apple, de alom bekende Turbo Polyp en voor de kinderen de Fantasy Dream en staat er de verkoopstand van de Spaanse lekkernij Churros, die voor de eerste keer op de Venray- se kermis verkocht gaat worden. Op het Henseniusplein staat dit jaar wederom het Mega Lunapark. Het Lunapark komt dit jaar voor de 75ste keer naar Venray en dat zal gevierd worden! Ook de snel heidsmolen Snow Jet heeft hier een plaats gekregen. Het is 14 jaar geleden dat deze attractie voor het laatst Venray aandeed. Deze attractie is in de avonduren door zijn vele verlichting een waar pronkstuk. De vernieuwde Grote Markt biedt dit jaar onder meer plaats aan de zeer succesvolle 'draaibank' X-Factory. Op de Raadhuisstraat/hoek Hofstraat staat dit jaar de reuzen- schommel Rock-it. In deze attrac tie bereiken de inzittenden een hoogte van 23 meter en gaan ze diverse malen over de kop. Écht een attractie voor mensen die van spanning en sensatie houden. Ver der vindt u op de Raadhuisstraat dé winnaar van de Venrayse Geor ge Reemer Publieksprijs 2008: Power Dancer, het loopspookhuis Halloween en Le Grand Carrou sel van de Venrayse kermisfamilie Geven. Op het Raadhuisplein staat dit jaar nog een topper van formaat. VAN DER PUTT Ons kantoor bestaat al meer dan 35 jaar! arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht overeenkomsten vergunningen mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen De 17 meter hoge freefall-toren Drop Attack van de Duitse ker misondernemer Petter komt voor de eerste maal naar Nederland, waarmee Venray een nationale première in huis heeft! De toren biedt plaats aan zeventien inzit tenden en doet normaliter alleen grote kermissen in Duitsland aan. Nu komt hij dan écht! Één van Nederlands grootste zweefmolens, de Sky Flyer. Deze 35 meter hoge zweefmolen had afgelopen jaar al op de Venrayse kermis aanwezig moeten zijn, maar was toen nog net niet gereed bij de fabrikant in Italië. Verder zijn op het Raadhuis plein onder meer aanwezig de autoscooter, Nederlands fraaist gedecoreerde glazendoolhof Rain forest Labyrinth en de rupsbaan Cocoon. Voor de kinderen staat hier tevens nog een minizweef- molen. De laatste locatie van de Venrayse kermis is het grasveld bij de Grote Kerk. Deze plek staat volledig in het teken van de kin derattracties. De 38 meter lange glijbaan Mega Slide komt wegens aanhoudend succes opnieuw naar Venray. Verder staan hier: Reis door Toverland, Mini Jet, Mini Cars en de nostalgische Bootjes molen. Ook de trampolines ont breken dit jaar niet en iedereen kan hier gezellig wat drinken op het Romeins Kermis Terras. Alle pleinen worden verder aangevuld met de gebruikelijke spelen en consumptiezaken. De Venrayse kermis is iedere dag geopend van 13.00 t/m 01.00 uur, m.u.v. vrijdag (15.00 t/m 01.00 uur) en zaterdag (13.00 t/m 02.00 uur). Een ritje in een grote attractie kost 1,80 euro p.p. (m.u.v. Diamond Wheel 3,50 volw. 2,50-kind. p.p. en Rock-it 2,50 euro p.p.), alle kinderzaken vragen 1,- euro p.p. Ook zijn er dit jaar weer diverse randactiviteiten tijdens de kermis zoals een ker- mismarkt op maandag, een loterij op dinsdag en een vuurwerkshow op woensdag. Kijk voor alle infor matie en het laatste nieuws op: www.kermisvenray.com Nieuwe attracties op Venrayse kermis (onderstaande attracties zijn voor de eerste keer aanwezig) Grootvermaak: Diamond Wheel, Rock-it, Drop Attack en Sky Flyer. Kindervermaak: Mini Zweefmolen en Jump Zone. Oefeningspelen: Roll Down, Hit 'n Win, Lucky Duck, Happy-Wheel, Pusher Palace, Bar bershop en Voetbalspel. Consumptie: Churros, Suikerspin en Snacks. Verkoop: Funny Plates. Kijk voor alle attracties op: www.kermisvenray.com De kermis in Venray wordt op vrijdag 31 juli ingeluid met een feestelijk carillonconcert door de Stichting Carillon Venray. Tijdens de inzegening van de attracties door de deken is het carillonconcert te beluisteren op en rondom de markt en de toren. Vorig jaar is de eerste kermisbe- speling gehouden en zowel door het kermispubliek als door de exploitanten als positief ervaren. Rosemarie Seuntiëns is al jaren beiaardier van het Venrayse caril lon. Ze bespeelt de beiaard in de Sint-Petrus'Banden toren, die met maar liefst vijftig klokken een van Nederlands grootste en zwaarste beiaarden is. Ze brengt een programma met herkenbare melodieën, waaronder muziek van Johann Strauss, André Rieu maar ook smartlappen en popmuziek van deze tijd zoals Poker Face van Lady Gaga en Hallelujah van Lisa de X-Factor winnares van dit jaar. s c o m www Musicalster treedt op in Venray Café De Uitmarkt heeft weer een vol en gevarieerd pro gramma tijdens de Venrayse kermis. Elke avond diverse optredens van regionale en lokale artiesten. Vrijdagavond 31 juli verzorgt Geert Pelzer, mede-eigenaar van De Uitmarkt zelf de aftrap. De ker mis wordt geopend met een vari atie aan Nederlandse, Duitse en Engelse songs. Meezingen dus met de meest bekende hits. Geert zal gedurende de kermisdagen nog enkele optredens verzorgen. Op zaterdagavond 1 augustus is het de beurt aan Big Benny. Bekend van Maastricht tot Mook, overal zet hij de boel op de kop. Nu dus ook bij De Uitmarkt. Deze rasech te Roermondse artiest grossiert in Limburgstalige hits zoals Riet op den tap, Limboparty, Vreuger was 't gras greuner en Holaho-hola- hie. Zondagavond is er een bijzon der optreden van René van Weg berg. Momenteel is zij een van de bekendste artiesten van Noord Limburg en speelt ze de hoofdrol in de musical Joseph. Ook Joseph heeft even vakantie en René heeft dus nog even tijd om in De Uitmarkt op te treden. Op maan- dagavond 3 augustus komt Anto- nie van Lierop naar De Uitmarkt. Bekend van piratenavonden en met eigen nummers is deze Hel- mondse zanger flink aan de weg aan het timmeren in de Neder landse muziekwereld. Van Lierop heeft bovendien ook een vlekke loze act met nummers van Frans Bauer. Niet weg te denken op de Venrayse kermis is Willie aus Keve- laer. Hij heeft weinig introductie nodig. Vaste gast tijdens de kermis en Duitse avonden. Mit Grossem Power van Barbara zorgt Willie met onvervalste Duitse schlagers en feestnummers voor spektakel. Dinsdagavond in De Uitmarkt dus. Uiteraard kan onze eigen Gert Jansen niet ontbreken. Gert is de vaste kermisafsluiter van café De Uitmarkt. Gert is uniek, Gert is ver tederend, Gert is feest, altijd goed gekleed en altijd verrassend met zijn repertoirekeuze. En natuur lijk altijd hopen dat hij Duitse schlagers zingt, kortom Gert is er woensdagavond helemaal bij. Wie tijdens de kermisdagen bij De Uitmarkt wil eten, kan daar voor terecht tot 18.00 uur. Het terras is overdekt en indien nodig verwarmd. Donderdag 6 augustus is De Uitmarkt gesloten. Ook dit jaar tijdens de kermis in Venray van 31 juli tot en met 5 augustus moeten alle feestbeesten in het Schoutenstraatje zijn, want daar biedt feestcafé De Koets wederom een spectaculair kermis- programma. Elke avond komen de beste feestdj's van Nederland pla ten draaien en verder is er iedere avond een optreden op het ruim twee meter hoge podium. De aftrap wordt gedaan op vrijdag 31 juli door Addie Timmermans. Deze volkszanger heeft al een aantal hits op zijn naam staan. Op zater dag komt Twan Lijten zijn kunsten vertonen en op zondag is er een optreden door De Lawineboys. Op de Caribische dag komt Het Feest team een tropische act verzorgen. Op dinsdag is het de beurt aan de 'zingende stratenmaker' Jeff van Vliet. De klapper komt op woens dag en bestaat uit een optreden door de jaren tachtig/negentig for matie 2 Brothers On The 4th Floor. Het feest in De Koets start iedere dag om 21.00 uur. Tijdens de kermis in Venray is het drie dagen feest in De Eve naar. Zaterdag 1 augustus wordt de spits afgebeten door Astonish. Astonish is een nieuwe band en bestaat uit Peter Gommans (bas gitaar) Jerry de Fretes (slag/solo gitaar/zanger), Bas Lambregts (keyboard/zanger), Coert van de Heuvel (drums) en Peter Wilmsen (slag/sologitaar/zanger). De band speelt muziek van onder meer de Shadows Eagles CCR. Zondag 2 en maandag 3 augustus worden ver zorgd door de Venrayse formatie Inbetween. Inbetween staat garant voor dansmuziek tijdens het mati nee op beide dagen. www.vandenmunckhof.nl Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray Kermis bij Hulsman Café Hulsman wil van de kermis in Venray die duurt van zaterdag 1 tot en met woensdag 5 augustus een ouderwets goed feest maken. Gedurende deze dagen bren gen verschillende artiesten een bezoek aan Hulsman. Met namen als Gert Jansen, Clint, Jeffrey Sams en Christ Coppens staan ook de live optredens garant voor gezel ligheid. Vanaf de opening op vrij dag 31 juli op het Schouwburg plein, barst het feest bij Hulsman los en dit duurt tot de kermisat tracties hun laatste rondjes heb ben gedraaid. Overdag heeft Hulsman een groot terras en in de avonduren wordt er iedere avond feest gebouwd. Door een samen werking met het reuzenrad aan te gaan wordt het hele Schouw burgplein een groot feest waarbij de exploitanten van elkaars kwa liteiten gebruik maken. De exploi tant van het reuzenrad en Huls man hebben afgesproken elkaars muziek ten gehore te brengen. Overdag voert de muziek van het reuzenrad de boventoon en in de avonduren is het feest dat bij Huls man gebouwd wordt ook bij het reuzenrad merkbaar aanwezig. Omroep Venray viert kermis De kermis in Venray start op vrijdag 31 juli. Omroep Venray houdt op zaterdag 1 en zondag 2 augustus speciale kermisuitzen- dingen. Deze dagen staat er een stand op de Grote Markt met live verslagen en spelletjes waarbij prijzen zijn te winnen. Natuurlijk is er ook muziek. Tijdens de ker mis maakt men bij Omroep Venray ook kans op een Wii spelcompu ter en een DS Light. Om hier kans op te maken kan men op zater dag en zondag bij de stand van Omroep Venray meedoen aan een prijsvraag. Dit kan ook via www. omroepvenray.nl. Op zaterdag 8 augustus wordt in het programma Wie Kent Nico Niet! de winnaar van de Wii bekendgemaakt. De DS Light wordt op zondag 9 augus tus verloot tussen 17.00 en 18.00 uur. Dus alle reden om zaterdag of zondag tussen 14.00 en 18.00 uur naar de stand van Omroep Venray te komen of te luisteren naar de radio-uitzendingen. Kermis in De Tijd In café De Tijd in Venray wordt tijdens de kermis in Venray een muziekprogramma geboden. Op vrijdag 31 juli wordt het spits afgebeten door de band Ca$h Hill. Deze band heeft zich gespeciali seerd in rockcovers. Op zaterdag 1 augustus is het de beurt aan de allround feestcoverband B.O.B. De U2 tributeband Rooy2U ver zorgt op zondag 2 augustus een optreden en op woensdag 5 augustus kan men genieten van een optreden door de band Brave Sir Gerard The Toddlers. In het voorprogramma staan Loes Swin- kels en Bart Jeuken. Aansluitend is er tot in de vroege uurtjes muziek van de eigen dj's. «-1. er i Tl In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wij staan u graag bij in zaken over: telefoon 0478-556677 info@putt.nl www.putt.nl van den munckhof bv r

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5