SSS'18 en Volharding favoriet in poule Afscheidsduel Coen Wijenberg Druk programma zesdeklassers Zomer tennistoernooi geslaagd Dion Dreesens vierde op EK junioren Venray opent uit tegen FCK De Hommel Koonings twaalfde op World Games Drukwerk? PEEL EN MAAS Printwerk offerte? [h CiUnhoek ook voor uw tuin De Ho veniers 04iM7im De Roerdomp MAN WOMAN^ PEEL EN MAAS Donderdag 30 juli 2009 - Pagina 15 Dit jaar meer clubs door naar tweede bekerronde? Excellent-SSS'18 Lake Valley start tegen Schaesberg www.vandenmunckhof.nl Holthees 1 speelt tegen team oud-spelers Venray Cup in Merselo een abonnement waard SVOC'01 Het Alvertje Vier competitieduels in dertien dagen Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray ATV Venray De Mudhunters www.vandenmunckhof.nl Beginnersgroep hardlopen Veam PDV De Maasvogels PDV De Zwaluw PAUL BROUWER MODE CO Op zaterdag 22 augustus gaat het voetbalseizoen 2009/10 offici eel van start met de eerste beker ronde. De meeste trainers zien de poulefase, zo vlak voor de compe titiestart, als welkome oefenduels. Toch zijn met name de tweede klassers SSS'18 en Volharding het aan hun stand verplicht om pou lewinnaar te worden. Vorig sei zoen was de oogst uiterst mager want toen wist alleen Oostrum de eerste ronde te overleven. Een jaar eerder, in het seizoen 2007/08, bereikten nog vier regionale clubs de tweede ronde. Volharding drong toen zelfs door tot de kwart finale waarin het door hoofdklasser Gemert (4-1) werd uitgeschakeld. De Vierlingsbekers mogen in poule 31 tegen vierdeklasser Boekel Sport en DSV en MVC - twee vijfdeklassers - geen fout maken. Hetzelfde geldt voor SSS'18 dat het in poule 33 eveneens opneemt tegen een vierdeklasser (SVEB) en twee vijfdeklassers (Excel lent en Venhorst). Mogelijk dat de rivalen uit Overloon en Vierlingsbeek elkaar later in het bekertoernooi nog eens treffen. De hoofd- en eersteklassers zijn dit jaar in de poulefase gescheiden van de verenigingen uit de lagere klas sen. Met dit verschil dat de bovenste twee clubs verder bekeren, terwijl uit de andere poules alleen de win naar doorgaat. In poule 1 treft Venray hoofdklasser Gemert en de Brabantse eersteklassers Nuenen en Sparta'25. Venray begint thuis tegen Gemert, dat dit seizoen weer een van de grote titelfavorieten is in de hoofdklasse B. Sparta'25 uit Beek en Donk pakte afgelopen seizoen de titel in de twee de klasse H. Nuenen eindigde op de derde plaats in de eerste klasse C. Na de eerste ronde vervalt de schei ding weer en gaat het bekertoernooi verder in het knock-outsysteem. Vijfdeklasser Oostrum bewaart goede herinneringen aan de beker strijd van afgelopen seizoen. In de eerste ronde wonnen de rood-witten drie maal. Vierdeklasser Montagnards werd zelfs met 3-0 verslagen. Daarna schakelde Oostrum verrassend der deklasser Wittenhorst uit (3-1). In de derde ronde sneuvelden de Oostrum- mers begin december op een koude winteravond in en tegen Helden (1-0). In poule 34 is op papier vierdeklas ser Juliana Mill de favoriet. Oostrum treedt verder aan tegen vijfdeklasser Heijen en het naar de zesde klasse gedegradeerde EWC. De ploeg uit Well staat onder leiding van Twan Bloemen, hij is oud-trainer van Oostrum. In poule 36 lijkt Swolgense Boys zonder al te veel problemen de twee de ronde te kunnen bereiken. De Swolgenaren ontmoeten de zesdeklas- sers America en Lottum. Melderslo, dat uitkomt in de vijfde klasse, is de derde opponent. Leunen treft in poule 37 in ZSV uit Zeilberg een andere vierdeklasser. Vijfdeklasser TOP'27 en zesdeklasser Ysselsteyn completeren deze poule die op 22 augustus van start gaat met de derby Leunen tegen Ysselsteyn. Holthees (5F) begint in poule 32 thuis tegen de Boxmeerse vierdeklas ser Olympia'18, dat duidelijk favoriet is. St. Hubert (5G) en Sambeek (6E) zijn de andere tegenstanders van Holthees. Ook SV United (5F) gaat in poule 38 direct van start tegen de grote favoriet: Wittenhorst. De Horster derdeklasser mag ook tegen buurdor pen Griendtsveen (5E) en Hegelsom (6E) geen misstap maken. De zesdeklassers Merselo en SVOC'01 zijn welhaast kansloos in hun groepen. Merselo krijgt het in poule 29 direct zwaar voor de kiezen, thuis tegen derdeklasser Vitesse'08. Ook SVOC'01 neemt het in poule 35 op 22 augustus op tegen de favoriet, vierdeklasser Stormvogels. Het complete bekerprogramma luidt: Zaterdag 22 augustus (18.00) Venray-Gemert Merselo-Vitesse'08 Holthees-Olympia'18 Heijen-Oostrum SVOC'01-Stormvogels Swolgense Boys-Lottum Leunen-Ysselsteyn TOP'27-ZSV SV United-Wittenhorst Dinsdag 25 augustus (18.45) Sparta'25-Venray Toxandria-Merselo Boekel Sport-Volharding Sambeek-Holthees SSS'18-SVEB Oostrum-EWC Constantia-SVOC'01 Melderslo-Swolgense Boys Ysselsteyn-TOP'27 Hegelsom-SV United Zaterdag 29 augustus (18.00) Venray-Nuenen Merselo-Hapse Boys MVC-Volharding Holthees-St.Hubert Venhorst-SSS'18 SVOC'01-Resia America-Swolgense Boys Ysselsteyn-ZSV TOP'27-Leunen SV United-Griendtsveen Dinsdag 1 september Volharding-DSV (19.30) Oostrum-Juliana Mill (18.30) Lake Valley begint de zaalvoet balcompetitie in de eerste divisie D op vrijdag 11 september met de thuiswedstrijd tegen debutant Schaesberg. Negen van de twaalf clubs in de landelijke eerste divisie D spelen hun thuiswedstrijden op vrijdag. Drie verenigingen ('t Kesjotje, Koutenveld en Schaesberg) zijn uitgeweken naar woensdagavond. Lake Valley speelt op een andere vrijdag in sporthal De Wetteling dan topdivisionist SV Ven- ray. Het aanvangstijdstip is vervroegd van 21.30 naar 20.30 uur. Het tweede team van SV Venray, dat promoveerde naar de eerste divisie, speelt gelijktij dig thuis met de hoofdmacht. Nadeel is dat de wedstrijd van het reserve team pas om 22.15 uur kan beginnen. Bij het eerste team geldt een zuivere speeltijd waardoor de duels nogal eens uitlopen. Coach Paul Janssen riep de spe lers van Lake Valley al op 3 juni bij elkaar voor de eerste training. Inmid dels werkte de eerstedivisionist al twee oefenduels af. Op 26 juni werd in Eindhoven met 2-1 verloren van CFE/VDL Groep 2, dat uitkomt in de eredivisie. Op 8 juli wonnen de Ven- raynaren met 7-2 van een politieteam. Vanaf 10 augustus is er een korte rust periode van twee weken. Op vrijdag 28 augustus oefent Lake Valley tegen SV Venray. Speeldagen eerste divisie D Amicitia (Heel; vrijdag 21.00); Fermo- nia Boys 2 (Roermond; vrijdag 20.00) FV Weert vrijdag 21.30); 't Kesjotje (Swalmen; woensdag 21.00); Klein Arsenal (Helmond; vrijdag 20.00); Koutenveld (Brunssum; woensdag 21.30); Lake Valley (Venray; vrijdag 20.30); ODV Yerna (Maastricht; vrij dag 20.15); Roerdalen (Melick; vrij dag 19.30); Schaesberg (Landgraaf; woensdag 19.15); TFH/Omnisport (Helmond; vrijdag 21.30); Venray 2 (Venray; vrijdag 22.15) Op zaterdag 1 augustus neemt de voetbalgemeenschap van Hol- thees-Smakt afscheid van boeg beeld Coen Wijenberg. Om half zes treedt Holthees 1 aan tegen een team van oud-spelers dat Wij- enberg zelf heeft samengesteld. Het bestuur van de voetbalclub wil het afscheid van Coen Wijenberg, die 24 jaar uitkwam in de hoofdmacht, niet ongemerkt voorbij laten gaan. Na afloop is er nog een gezellig samen zijn op sportpark De Halt. Enkele jaren geleden werd ook al op grootse wijze afscheid genomen van Sjaak Janssen, die liefst 25 jaar in het eerste elftal voetbalde. Wijenberg maakte zijn debuut in het seizoen 1985/86. De titel in 2008 was het enige kampioenschap dat de Holtheser in zijn lange carrière mee maakte. Dat was ook de reden om er nog een jaar aan vast te plakken. Op 3 mei 2009, de laatste wedstrijddag, wist Holthees zich door de 0-1 winst op DEV Arcen te handhaven in de vijf de klasse. Voor Coen Wijenberg (41) was het een mooi moment om er defi nitief een punt achter te zetten. Voor het team van oud-spelers komen in actie: Eric Pingen, Ger Poels, Marc Rongen, Sjaak Janssen, Twan Wijenberg, Rob Poels, Ed Poels, Leon Fleuren, Paul Postma, Rob Wilms, Ferry Heijl, Math van de Winkel, Willie Versleijen, Jos Pingen, Nico Brouwers, Hans Janssen, Ruud Poels, Arto Karaco- ban, Eric Janssen, Tonnie Jeuken, Steve Spil, René Vloet en Bram van Wees. Het team staat onder leiding van de oud-trainers Geert Koenen en Roeland van Oudenhoven, de leiders Theo Wij nen en Grad van de Winkel en grens rechter Niels Koopmans. Scheidsrech ter is Piet Lucassen uit Bergen. Het voetbaltoernooi om de Ven- ray Cup wordt dit jaar gehouden op zondag 16 augustus op sportpark De Vloet in Merselo. Titelverdediger Oostrum is ingedeeld in poule A met Leunen, SVOC'01 en Venray 2. Poule B wordt gevormd door Holthees, Mer- selo, Venray 3 en Ysselsteyn. De eerste poulewedstrijden beginnen om 11.30 uur en de finale staat gepland om 15.20 uur. Komende week volgt een voorbeschouwing en het complete programma in deze krant. Programma zondag 16 augustus Venray Cup Venray A-SVOC'01 11.30 SVOC'01-Oostrum 12.30 Leunen-SVOC'01 13.30 Na de vakantie wordt op zaterdag 15 augustus het programma weer her vat met een gescheiden koppelwed strijd. Aanmelden voor deze wedstrijd kan tot uiterlijk donderdag 13 augus tus 20.00 uur, bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en informatie betreffende lidmaat schap en vergunningen kan men con tact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertje.nl. De clubs uit de zesde klasse E moeten begin september direct vol aan de bak. De KNVB heeft op dinsdag 1 en 8 september extra competitierondes ingelast. Mer- selo en SVOC'01 moeten daardoor Het clubhuis is gesloten op ker- misdinsdag 4 augustus. Op dinsdag 22 september start er een beginners- groep voor lopers bij ATV Venray. Aanvang 19.00 uur. Wie conditie wil opbouwen, op peil wil houden of verbeteren door middel van een op verantwoorde en verstandige wijze van hardlopen onder leiding van des kundige ervaren en gediplomeerde trainers, is welkom. Het streven is om binnen een aantal maanden, minimaal een half uur aan een stuk te lopen. Men kan zich aanmelden via e-mail info@atvvenray.nl. of persoonlijk op 22 september bij het clubhuis van ATV Venray aan de Sportlaan in Venray. Voor de pupillen is er geen training gedurende de zomervakantie. Voor de senioren en junioren A-B-C-D zijn er trainingen in overleg met de trainers. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Iedere zaterdag is er van 9.00 tot 12.00 uur gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen, Kulutweg. Zie ook www.atvvenray.nl. binnen dertien dagen vier compe titieduels afwerken. Ysselsteyn heeft het 'geluk' vrij te zijn op zondag 6 september waardoor het programma wat minder overladen is. De zesdeklassers zijn er allesbe halve blij mee. Vlak na de bekerduels op 22, 25 en 29 augustus volgen twee dubbele competitieprogramma's. Ook met het oog op de late schoolvakan ties, komt het de clubs erg ongelegen. De zesde klasse E telt dit seizoen dertien clubs. Daardoor bestaat de competitie uit 26 in plaats van nor maal 22 wedstrijdrondes. De voet balbond wil de extra duels zo vroeg mogelijk inplannen, vooral nu de vel den en het weer nog goed zijn. Merselo opent op dinsdag 1 sep tember (18.30 uur) direct met de lastige uitwedstrijd tegen titelfavoriet HRC'27. Ysselsteyn begint uit tegen Fiducia, dat getraind wordt door Ven- raynaar Noud Janssen. SVOC'01 speelt de ouverture thuis tegen Menos. Op zondag 6 september treedt Merselo voor eigen publiek aan tegen Fiducia terwijl sVoC'01 Astrantia ontvangt. Ysselsteyn heeft dan vrijaf. Op dinsdag 8 september (wederom 18.30 uur) speelt Merselo thuis tegen Elsendorp. SVOC'01 werkt ook zijn derde competitieduel af op thuisha ven De Heesakker. Ditmaal is Lottum de opponent. Ysselsteyn krijgt Menos op bezoek. Op zondag 13 september staat de derby Ysselsteyn-Merselo op het pro gramma. SVOC'01 speelt dan zijn eer ste uitwedstrijd tegen Sambeek. In de andere klassen gaat de com petitie op zondag 6 september van start. Het programma: Venray-OJC Rosmalen, Volharding-SSS'18, Leunen- Stormvogels, Odiliapeel-Swolgense Boys, Holthees-Resia, Oostrum-Mil- heezer Boys, SV United-Melderslo en Meterik-TOP'27. Op het tennispark van Tennisclub Venray heeft afgelopen de eerste edi tie van het Auto Lenders Zomertoer- nooi plaatsgevonden. In het heren, -dames en mixed dubbel kon inge schreven worden in de categorieën open, 7 en 8. Na een grotendeels ver regende vrijdagavond kon er op zater dag en zondag gelukkig wel volop getennist worden. De finales op zon dag leverden een aantal spannende driesetters op. Uitslagen: GD Open: Roos Bockholts/Andre Maessen-Ellen van Lieshout/Martijn Gommers, 7-5 3-6 6-3 GD 7: Dick van Broekhoven/Petra Thielen-Mustafa Sorkhabi/Jelena Glazkova, walk-over GD 8: Bernard Tiggeloven/Erica Coenders-Anda Mijling/Henk Bonants, 6-3 7-6 HD Open: Rob Olthoff/Frank Ker- sten-Robert Hoelen/Tom Rouwette, 2-6 6-1 6-3 HD 7: Huub Camps/Jos Linders- Mustafa Sorkhabi/Jeu de Wit, 6-4 6-7 4-3 opg. DD 7: Lenie Crienen/Ellen van Lies- hout-Annemarie Visser/Anda Mijling, 3-6 6-1 4-1opg. DD 8: Jelena Glazkova/Carolien Koonings-Nellie Vollenberg/Henny de Bruyn, 6-2 7-5 Sportnieuws -info In het Finse Tampere is de tiende editie van het Europees jeugd Olym pisch festival gehouden. De Neder landse ploeg bestond uit 85 sporters die uitkwamen op verschillende Olympische sporten. Namens Neder land namen zes zwemsters en twee zwemmers deel aan het toernooi. Met de snelste tijd uit zijn nog korte loopbaan heeft Dion Dreesens uit Venray de EYOF in Tampere afgeslo ten met een vierde plaats op de 200 meter vrije slag. Na een moedige race finishte de Venraynaar, die traint in de RTC-groep van Eiffel Swimmers in Eindhoven en bij SG.Noord-Limburg, in 1.53 58. Hij had zich in de series met 1.54.28 als vijfde voor de finale geplaatst. De winnaar, de Duitser Maxi milian Oswald won de race in 1.50.61. Dion Dreesens, achterste rij helemaal links, behaalde in Finland een fraaie vierde plaats. Dreesens kwam 0,8 seconden tekort voor het brons. In 1999 werd voor het laatst een medaille op het EYOF behaalt (brons) door een Nederlandse zwemmer. Op de eerste dag van het toernooi benaderde hij zijn persoon lijk record op de 100m vrije slag met 0,14 seconde. Met 52.94 eindigde hij als dertiende in de series. In de B finale slaagde Dreesens er niet in zijn serietijd te verbeteren op de 100m vrije slag. Hij eindigde in de B-finale als vijfde in 53.18. Dreesens kwam op de tweede dag uit op de 400m vrije slag en werd hiermee in de series tiende. Met de derde tijd in de B-finale tikte hij aan in 4.02.58, wederom kort bij zijn beste tijd van 4.02.12 gezwom men op het NJK van afgelopen maand in Amsterdam. In de series 50 vrij ein digde Dreesens in 24.63 als 22-ste en miste daarmee de B-finale, hij had zijn persoonlijk record (24.27) moeten verbeteren om in de finale terecht te komen. Een voortreffelijke presta tie was er ook voor Femke Leenstra. Met een vierde plaats in de finale 100 meter vrije slag van 57.97 kwam de Friezin heel dicht bij het inmiddels 21 jaar oude NR juniorenrecord. In de B-finales kwamen twee leeftijdsre cords voor dertienjarige meisjes op de klokken. Maaike de Waard zwom in de series 1.07.40 op de 100 rug, maar later op de dag verbeterde zij met een tijd van 1.07.01 een stokoud jaargan grecord van Naomi van der Woerd. Ze werd dertiende. Ook Esmee Vermeu len kwam uitstekend voor de dag. Ze passeerde met 2.06.97 de 2.07-grens op de 200 vrije slag. Zij werd in totaal tiende. De andere Nederlandse zwem mers die in actie kwamen brachten het meestal tot een plaats in de B- finale (9e tot en met 16e plaats). Het niveau van de jeugd uit de overige Europese landen ligt duidelijk hoger dan dat van Nederland, het aantal trainingsuren van de Nederlanders ligt namelijk vaak beduidend lager. In 2013 wordt het EYOF in Nederland gehouden. De Venrayse zaalvoetballers maken op zaterdag 12 september hun debuut in de topdivisie, het allerhoogste landelijke niveau. Venray treedt dan in sportcom plex Maaspoort in 's Hertogen bosch aan tegen meervoudig landskampioen FCK De Hommel. De Brabanders behaalden de lands titel in 2007, 2005 en 2002. Afgelopen seizoen eindigde de topclub op een teleurstellende negende plaats. Dit seizoen wil FCK De Hommel weer meestrijden om de titel. De club wist zelfs twee Braziliaanse baltovenaars te strikken. Leando Borges de Souza (18) en Clemerson Martins (21) proberen via FCK De Hommel door te breken in Europa. Het duo komt over van de Braziliaanse eredivisionist Inter Lagos. Coach Herwin Kappé verheugd zich op hun komst. "Zij moeten de kwali teit en professionaliteit van de selec tie omhoogtrekken Daarnaast staan Brazilianen garant voor spektakel. Ze zijn een absolute meerwaarde anders hadden we net zo goed Nederlanders kunnen aantrekken." FCK De Hom mel heeft ook de Braziliaanse coach Sergio Benatti (43) aan de techni sche staf toegevoegd. Benatti maakte deel uit van de nationale ploeg die in 1989 wereldkampioen werd. De laat ste jaren was hij clubcoach in Italië en België. Op voorspraak van Benatti legde FCK De Hommel de twee Brazi liaanse talenten vast. Oud-speler John de Bever is onlangs teruggekeerd als directeur en technisch adviseur bij de club. FCK De Hommel nam afscheid van de dertigers Bert Aipassa, Pascal Lan- genhuijsen en Hennie Lettinck. Daar voor in de plaats werden de interna tionals Samir Makhoukhi en Omar Nejjari en Ismail Hamdaoui aangetrok ken. Het trio speelde de laatste com petitiehelft in België. Voor de winter stop kwamen de eerste twee uit voor het opgedoekte FC Blok terwijl Ham- daoui afkomstig is van Ter Beek. Venray versterkte zich met de aan winsten Egon Claessen en Jeffrey Geurts. De twee jeugdinternationals zijn afkomstig van Amicitia. Andere nieuwkomers zijn Dennis Snijder (TFH/Omnisport), hij keert terug op het oude nest, en Samir El Ghoul die overkomt van SV United. Zoals bekend is topscorer Freek Thoone gestopt met zaalvoetbal. Acht van de twaalf clubs in de top- divisie hebben gekozen voor vrijdag als vaste speeldag. Afgelopen com petitie werden in de topdivisie alle wedstrijden verplicht op zaterdag gespeeld. De KNVB heeft onder druk van de clubs besloten de speeldag weer vrij te laten. Venray heeft al eer der te kennen gegeven te zullen vast houden aan de vrijdag. De thuiswed strijden worden gespeeld om 20.45 uur in sporthal De Wetteling. Alleen FCK De Hommel, FC Hovo, Leekster Eagles en Ter Beek hebben voor zater- dag gekozen. Venray speelt de eerste thuiswed strijd op vrijdag 25 september tegen Leekster Eagles. De voorbereiding start op vrijdag 7 augustus met de eerste training. Een week later wordt in en tegen het Belgische Lommel het eerste oefenduel gespeeld. Op maan dag 17 augustus treedt de Venrayse ploeg in sporthal De Weert (20.30) aan tegen Fermonia Boys. Op vrijdag 21 augustus neemt het Venrayse team deel aan een internationaal toernooi in Brussel. Als voorproefje voor de competitie-ouverture staat op maan dag 24 augustus het vriendschappe lijke duel met FCK De Hommel-Ven- ray op de rol. Het laatste oefenduel is de Venrayse derby tegen Lake Valley op vrijdag 28 augustus om 21.15 uur in sporthal De Weert. Op zaterdag 5 september vindt in Heerenveen het openingstoernooi van de topdivisie plaats. Speeldagen topdivisie Avanti (Stiens; vrijdag 21.15) CFE Ciba/VDL Groep (Eindhoven; vrij dag 21.15) FCK De Hommel (Den Bosch; zater dag 19.00) FC Hovo (Hoorn; zaterdag 1930) KW/J&M (Veldhoven; vrijdag 21.00) Leekster Eagles (Leek; zaterdag 20.00) Malabata (Breda; vrijdag 21.00) FC Marlène (Heerhugowaard; vrijdag 21.15) FC Rijswijk/Argos (Rijswijk; vrijdag 21.30) Ter Beek (Amsterdam; zaterdag 20.00) Veerhuys (Purmerend; vrijdag 19.45) Venray (vrijdag 20.45) Een groep bikers vertrok afgelopen zondag voor een training op de vaste route bij de Plasmolen. Met het op en neer rijden stond er bij menigeen meer dan 100 kilometer op de teller. Om 9.00 uur vertrok een klein gezel schap vanuit Venray voor een training die via Toverland en drie golfbanen in de Peel uitkwam. Deze bikers reden ongeveer 60 kilometer. De kids ver trokken om 10.00 uur voor de laatste training voor de vakantie. Deelnemen bij de Mudhunters is al snel bereik baar. Doordat er vaker in niveaugroe pen gereden wordt is er altijd wel iemand bij wie men zich qua tempo aan kan sluiten. Verder wordt er vaak in rondes gereden. Iedereen kan kos teloos vier weken meedoen. Kijk voor meer informatie op www.mudhun- ters.nl. Agenda: Zondag 2 augustus vertrek 9.00 uur per fiets voor een training rond Venray met kermis terras. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Donderdagavond vertrek 18.30 uur voor een training op de weg met de racefiets. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Handboogschutter Gerard Koonin gs uit Leunen, lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn, is op de World Games in Taiwan op een twaalfde plaats geëindigd. Deze plek bereikte hij al op de eerste kwalificatiedag toen de ronde op onbekende afstanden werd geschoten met een totaal van 332 punten. De schutters hadden nogal wat moeite met de weersomstandigheden, af en toe regen, een zeer hoge lucht- vochtigheid en 32 graden. De tweede dag op bekende afstanden scoorde hij 341 punten, maar kon hij zijn klasse ring niet verbeteren. Als bondscoach van de Nederlandse afvaardiging kan Ron van der Hoff terugzien op een succesvolle deelname met een vierde plaats na twee shoot offs van com- poundschutter Sander Dolderman uit Weert en een zilveren plak bij de dames compound voor Inge Entho ven uit Zoetermeer. De start van de nieuwe hardlopers beginnersgroep is op dinsdag 22 sep tember om 19.00 uur vanaf het club gebouw van ATV Venray op sportpark De Wieën aan de Sportlaan in Venray. Goed beginnen met hardlopen en hardloopplezier, zijn dingen die veel met elkaar te maken hebben. Wie geforceerd aan de gang gaat of niet weet hoe men iets op moet bouwen, gaat al snel twijfelen. Bij de begin- nersgroep start men niet alleen bij het allereerste begin maar krijgt men ook alle informatie die nodig is. Zijn er vragen over sportblessures, pijntjes of andere zaken die met lopen te maken hebben, dan krijgt men daar de juiste antwoorden en adviezen over. Verder hoeft men niet alleen te lopen. Men traint in een groepje en dat is gezel liger dan alleen lopen. De trainingen zijn zo in elkaar gezet dat iedereen die niet of nauwelijks getraind is, hieraan kan meedoen. Geleidelijk aan wordt er gebouwd aan uithoudingsvermo gen en conditie. In de beginperiode wordt dat gecombineerd met theo rie, zodat men inzicht krijgt van waar men mee bezig is. Het programma zit zo in elkaar dat men na ongeveer vier maanden in is om een aantal kilome ters achter elkaar te hardlopen. Wie een keertje wil komen kijken is wel kom op de trainingsavonden op dins dag en donderdag vanaf 19.00 uur. De start is altijd vanaf het clubgebouw tegenover de sporthal op sportpark De Wieën. Aanmelden kan via e-mail info@atvvenray.nl. Zie ook www. atvvenray.nl. beS&A Onze site: www4tLlnb0ek.nl Uitslag wedvlucht Peronne: 175 duiven, acht deelnemers. 1, 3, 4, 8, 18, 20 Freddy Textor. 2, 5, 7, 17, 21 Sraar Peters. 6, 13, 14, 15, 22, 23, 24, 25 Harry Francken. 9, 10, 11, 12, 16, 19 Jan Kuijpers. Uitslag wedvlucht Tarbes; elf deel nemers, 111 duiven. 1, 2, 4, 8, 10, 15, 17, 22 Somb. Strijbosch-Derks. 3, 13 H. Arts. 5, 21, 24, 25 L. Willems. 6, 20 H. Litjens. 7, 11, 16 W Heynen. 9, 23 Comb. Hendriks-Arts. 12 Van Haren Stiphout. 14 J. Basten. 18, 19 P Janssen. Uitslag wedvlucht Peronne (jong); zeventien deelnemers, 186 duiven. 1, 2, 3, 4, 13 C. van Vught. 5, 11, 22, 23, 25 N. van Hoof. 6, 8, 15, 18, 19 W Bou ten. 7 Chr. Gerrits. 9, 20 P. Loonen. 10 Comb. Verdellen. 12 L. Snijders. 14, 24 Reijnders - Cuijpers. 17 J. Versleijen. 21 van Haren - Stiphout. Uitslag wedvlucht Peronne (oud); elf deelnemers, 148 duiven. 1, 3, 6, 7, 8, 10, 18 Chr. Gerrits. 2, 4, 13, 14, 16, 24, 25 A. Sijbers. 5, 12, 21, 22 G. D. Raaijmakers. 9, 19, 23 Van Haren-Stip hout. 11, 17, 20 M. Basten. 15 H. Pee- ters. De eerste wedstrijd van de 50- plus competitie wordt gehouden op woensdag 12 augustus. Uitslag tien de zomeravondcompetitie: 1) L. v.d. Hoogenhof. 2) G. Verdonschot. 3) Sj. Philipsen. 4) M. Voermans. 5) M. Sie- bers. Het was een spannende aangele genheid wie er met de eindoverwin ning aan de haal zou gaan. Voor het begin van de laatste wedstrijd waren er nog zeven kandidaten voor de eind overwinning. Aan het einde van deze wedstrijd was het de oudste deelne mer die met de eindoverwinning aan de haal ging. Uitslag: 1) Sj. Philipsen. 2) G. Verdonschot. 3) M. Voermans. 4) A. van Bakel. 5) J. v.d. Heuvel. 6) H. Ermers. 7) A. de klein. 8) H. Hermans. 9) M. Siebers. 10) A. van Mill. 11) C. Kools. 12) R. Sanders. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden via www.hsvderoerdomp. nl. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secretaris H. Hendriks via telefoon 06-23140989 en via e-mail info@hsvderoerdomp.nl. i/VTSPANNB <\uto o tor Grote straat 50 Venray Tel. 0478-581261 wwwhenri-camps.nl flewispub

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15