Gemeente Venray Expositie grenspalen in de Peel Venray strenger voor veroorzakers overlast centrum Fotowedstrijd nieuwe gemeentegids Kijk ook op www.venray.nl Financiële stimulansen voor energiebesparing Venray houdt vinger aan de pols Het beeld van juli Afsluiting winkelgebied Studiezaal gesloten Alles voor werk en inkomen onder één dak PEEL EN MAAS Donderdag 30 juli 2009 - Pagina 13 Gemeentehuis Openingstijden De burgemeester van Venray scherpt de regels rond gebiedsontzegging aan. Personen die zich misdragen in het centrum krijgen voortaan een verbod voor twee aaneengesloten weken. Nu geldt de gebiedsontzegging alleen voor de weekeinden. Sinds 2006 geldt in Venray Centrum -het gebied tussen de binnensingelring en rond jongerencafé 't Podium- een gebiedsontzegging. Mensen die de openbare orde verstoren, gewelddadig zijn of de boel vernielen in het centrum, kunnen een verblijfsverbod krijgen voor het gebied. Met ingang van 24 juli dit jaar geldt het verbod niet slechts voor de weekeinden, maar voor minstens twee aaneengesloten hele weken. Gaat dezelfde persoon binnen een jaar opnieuw in de fout, dan kan de burgemeester het verbod tot zes weken uitbreiden. Bij een derde keer kan het maximaal twaalf weken worden. Voorwaarde om de ontzegging te verlengen is dat de tweede en derde overtreding ernstiger zijn dan de eerste. Crisismonitor De studiezaal van het gemeentearchief is in week 31 en 32 gesloten. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 31 U heeft vast wel ergens in de gemeente Venray een plekje waar u altijd van geniet. Een stil stukje natuurschoon in uw dorp. Een mooi kapelletje. Een bedrijvig pleintje. Of een gezellig bankje bij u in de straat. Dit soort plekjes in Venray én zijn (nieuwe) kerkdorpen zijn het thema van de fotowedstrijd die de gemeente Venray organiseert. Eind dit jaar komt de nieuwe gemeentegids uit. In verband met de grenswijziging heeft de gemeente Venray de verschijning bewust een half jaar uitgesteld. De grenswijziging is ook aanleiding voor deze fotowedstrijd. Want met een mooie foto kunt u aan de inwoners van Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck laten zien hoe mooi Venray is. En andersom natuurlijk! Spelregels Wilt u deelnemen aan de foto wedstrijd, let dan even op de volgende spelregels: - Alleen inwoners van de gemeente Venray, Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck kunnen deelnemen. - Als u personen fotografeert, is het verstandig om hen vooraf toestemming te vragen voor publicatie van de foto's. - U kunt maximaal twee foto's inleveren. - Medewerkers van de gemeente Venray en Meerlo-Wanssum zijn uitgesloten. - De foto's moeten genomen worden in de gemeente Venray, Wanssum, Geijsteren of Blitterswijck. - U levert de foto's digitaal aan, in JPEG/JPG formaat met een minimale resolutie van 300 dpi of minimaal 1,2 MB. - Bij deelname geeft u toestemming aan de gemeente de foto's te gebruiken in de gemeentegids, op de gemeentelijke website, folders, flyers, brochures en nieuwsbrieven. Prijzen Als u wint, krijgt u schriftelijk bericht. In oktober worden de winnaars bekendgemaakt. De winnende foto's worden geplaatst in de nieuwe gemeentegids en de beste drie foto's worden beloond met een waardebon. Hoe doet u mee? U kunt tot en met 14 september 2009 uw foto's inleveren. Stuur ze naar gemeente@venray.nl ter attentie van 'fotowedstrijd gemeentegids', onder vermelding van uw naam en adres. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. In het informatiecentrum van het gemeentehuis is een expositie te bezichtigen over de oude grenspalen die de oude grens aangeven tussen de voormalige landsdelen Brabant en Gelre. Er hangen kaarten met informatie over de grenspalen, documenten en foto's over de strijd om de Peel. Op een tv-scherm zijn opnamen te zien van de feestelijke onthulling van de grenspalen op 24 juni. De expositie duurt tot 30 augustus. Voor Venray loopt de oude grens van de Vredepaal in het noorden tot de Zerkenpaal in het zuiden. De volledige oude grens tussen de voormalige landsdelen Brabant en Gelre is in de afgelopen maanden weer zichtbaar gemaakt door het herstellen en toegankelijk maken van oude grenspalen. Ook zijn er replica's van grenspalen die verloren zijn gegaan. Bij de grenspalen zijn informatieborden geplaatst. Bij de expositie is een folder verkrijgbaar met meer informatie over de locaties van de grenspalen. Verlaging van woonlasten door het investeren in energiebesparen de maatregelen zijn juist tijdens de huidige economische recessie belangrijk. Daarom is er sinds 1 juli een aantal tijdelijke financiële regelingen beschikbaar dat consumenten en professionals moet stimuleren om te investeren in energiebesparende maatregelen in woningen en andere gebouwen. Het pakket houdt rekening met zowel kopers, huurders en eigenaren, als met verhuurders en corporaties. Doordat de verschillende regelingen uit het pakket met elkaar én met bestaande regelingen te combineren zijn, wordt het aantrekkelijk om juist nu te investeren in energiebesparende maatregelen. Het gaat om de volgende regelingen: de subsidieregeling maatwerkadvies, de btw-verlaging voor vloer- dak- en gevelisolatie, het energiebesparingskrediet (groen lenen) en de subsidieregeling isolatieglas. Deze week meer informatie over het energiebesparingskrediet. Energiebesparingskrediet (groen lenen) Het rijk staat garant voor leningen ('consumptieve kredieten') ten behoeve van energiebesparende maatregelen in woningen. Door deze garantstelling kan de rente van deze lening omlaag, waardoor het goedkoper wordt om te lenen. De regeling geldt voor eigenaar-bewoners. Het energiebesparings krediet mag gecombineerd worden met andere bestaande regelingen op het gebied van energiebesparing. Wanneer maatregelen bijvoorbeeld ook onderdeel zijn van de regeling groenprojecten (zoals zonnepanelen en zonneboilers) kan de rente nog verder omlaag. Een ander voorbeeld is een combinatie met de btw-verlaging op isolatiemateriaal en -werkzaam heden. Ook deze maatregel mag gecombineerd worden met het energie besparingskrediet. Voor deze garantie is 35 miljoen euro beschikbaar. Hiermee kan worden geleend voor zo'n 50.000 woningen. Volgende week meer informatie over de subsidieregeling isolatieglas. De gemeente Venray brengt voortaan maandelijks een crisismonitor uit. Daarin brengt de gemeente de belangrijkste gevolgen van de economische crisis in beeld. De eerste monitor is deze week verschenen. De ontwikkelingen als gevolg van de economische crisis volgen elkaar snel op en ook Venray ondervindt hier op verschillende vlakken de gevolgen van. Burgemeester en Wethouders willen de actualiteit graag integraal volgen. Bovendien heeft het college in de Voorjaarsnota aangekondigd de vinger aan de pols te houden. Dat heeft geleid tot het instellen van de maandelijkse monitor. De monitor geeft kernachtig een aantal belangrijke economische indicatoren en de (financiële) gevolgen voor de gemeente Venray weer. Hieronder vindt u de (samenvatting van) de crisismonitor van juli. Vorige week organiseerde de gemeente Venray infoavonden over de afsluiting voor gemotoriseerd verkeer in het winkelgebied, die medio 2010 wordt ingevoerd. De gemeenteraad besloot dit in 2007 te realiseren omdat het een grote wens was van de politiek, onder nemers, winkelend publiek en belangengroeperingen. Het afsluitsysteem bestaat uit palen die uit de grond omhoog komen. Ze komen bij de entrees van het winkelgebied; aan de Hofstraat, Wilhelmina- straat, Grotestraat, Henseniusstraat, Leeuwstraat, Kempweg, Merseloseweg en Eindstraat. De Hoenderstraat en de onderdoorgang bij 't Upke krijgen vaste palen. Tussen 6.00 en 12.00 uur en van 17.30 tot 18.30 uur gaan de palen omlaag voor bevoorrading van winkels. Pasjes en fietsen Degenen die voor wonen en werken onbeperkt het winkelgebied moeten kunnen inrijden, krijgen tegen geringe kosten een pasje. Voor hulpdiensten zakken de palen automatisch. In de Schoolstraat komt een fietsverbod. Lopen met de fiets aan de hand blijft toegestaan. Bij de centrumafsluitingen worden fietsstallingen aangelegd. De stallingen bij de HEMA blijven. Hiermee komt de gemeente Venray tegemoet aan de vraag om een oplossing voor de overlast van fietsparkeren voor winkels. Meer informatie vindt u op www.venray.nl banner Centrum op de schop. U kunt ook terecht bij de afdeling Publieksdiensten. Werkgelegenheid Het aantal Niet Werkende Werkzoekenden (NWW) en het aantal aanvragen voor een WWB-uitkering (algemene bijstand levensonderhoud) vertoont de laatste maanden een stabiel beeld. Op zich is dit een positief gegeven, echter in absolute aantallen ligt het niveau beduidend hoger dan een jaar geleden. Het is te vroeg om te concluderen dat de arbeidsmarkt stabiliseert; de komende maanden zal dit duidelijk worden. Woningmarkt De verkoop van bestaande en nieuwbouwwoningen in het eerste kwartaal van 2009 is bijna gehalveerd ten opzichte van het eerste kwartaal van 2008. Van het tweede kwartaal van 2009 ontbreken de gegevens over de maand juni nog. Wel is zeker dat in april en mei van 2009 al meer woningen verkocht zijn dan in het eerste kwartaal van dit jaar. Er is dus een toename te zien in het aantal verkopen. Subsidie Om de bouwproductie te stimuleren is een aanvraag gedaan bij het ministerie van VROM voor de tijdelijke stimuleringsregeling woningbouwprojecten. Het gaat hierbij om een financiële bijdrage aan 34 patiowoningen in de Brabander. Als de subsidie wordt toegekend, is gegarandeerd dat deze woningen in 2009 in aanbouw worden genomen. De volledige crisismonitor van juli is te vinden op www.venray.nl Direct naar Werkzoekenden en mensen met een uitkering in noordelijk Noord Limburg kunnen in de toekomst op één plek terecht voor alle zaken rond werk en inkomen. Die plek gaat het Werkplein heten en wordt gevestigd in Venray. De medewerkers van het Werkplein zoeken hun klanten in de hele regio op. Noord-Limburgse gemeenten en het UWV Werkbedrijf willen personeel en geld bij elkaar voegen. De medewerkers van het Werkplein ondersteunen werkzoekenden, werkgevers en scholen door een optimale afstemming tussen vraag en aanbod van personeel in de regio. Regio Venray loopt voorop Na inschrijving hoeven klanten niet meer naar het Werkplein te komen; de medewerkers van het Werkplein gaan naar de klanten toe. De Venrayse wethouder Twan Jansen is verantwoordelijk bestuurder namens de deelnemende gemeenten. Hij heeft veel vertrouwen in het nieuwe initiatief, waarmee de regio in Nederland voorop loopt op het gebied van werk en inkomen. "Alles in één bedrijf, onder één dak. Korter kunnen de lijnen denk ik niet worden. En dat moet zich vertalen in betere dienstverlening aan de klant, want daar is het om te doen. Mensen snel en zonder een berg formulieren aan werk, scholing of een uitkering helpen." adv week 31.indd 13 29-07-2009 14:26:0

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13