Vrijwilligers gezocht Geslaagden inburgering Concert Belle groot succes ■mkm Feestelijke oplevering huurwoningen Diploma voor assistentes huisartsen Webshop voor Kaaskenner Rechtbank laat verdachte roofoverval voorlopig vrij Prijswinnaar kapsalon Leo Nooijen Share4more steunt project San Mateo Kalverenkeuring op zorgboerderij www.younghairshop.nl MjAi Gunhoek =i i if - Jr. iÜ'^* - Hulp bij dementie heeft zich tot doel gesteld de zorg en dienstver lening aan mensen met dementie en hun mantelzorgers te verbete ren. Om de hulp daadwerkelijk in gang te zetten is de Vrijwil lige Thuishulp op zoek naar zes- ook voor üw tuin tóéoefc or u® site: w\vw.gLinlioek.n] VetintY De ffo veniers em-srim tig vrijwilligers over heel Noord Limburg. Voor meer informatie of aanmelden kan men kijken op www.dementievrijwilligers.nl. of via telefoon (077)3231130. Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 9 Tijdens een feestelijke bijeen komst zijn de geslaagde inburge- raars 2008-2009 in de bloemetjes gezet. Deze inburgeraars, afkom stig uit de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Sevenum en Bergen, hebben hun inburgering afgeslo ten met het Inburgeringsexamen, het Staatsexamen Programma 1 of het Staatsexamen Programma 2. In 2007 is de Wet Inburgering van kracht geworden. Nieuwkomers moeten middels een examen aan tonen dat zij in staat zijn deel te nemen aan de maatschappij. Naast het vereiste taalniveau wordt mid dels een examen de kennis van de Nederlandse samenleving en de kennis over werken in Neder lands getoetst. Het maken van een portfolio zorgt voor de praktische oefening van deze kennis. Ook dit portfolio en het bespreken van en schrijven hierover is een onder deel van het Inburgeringsexamen. Hoogopgeleide nieuwkomers mogen kiezen voor het Staats examen. Het taalniveau is hoger. Programma 1 geeft toegang tot het mbo-onderwijs, Programma 2 geeft toegang tot HBO of universi tair onderwijs. De geslaagden: Ha Vö Cris Sifontes de Janssen, Dalal Arramdani,Thuy Le,Tarah Amizesh, Edouard Bauret, Leonie Eysbouts Nyo (Inburgeringsexamen), Iryna Kramarchuk, Yessenia Escobar, Seyfettin Döner (Staatsexamen Programma 1), Iryna Kravtsova, Anne Thenu. Kusters scholing training is een erkend opleidings instituut voor de inburgering, dat sinds begin 2007 in het bezit is van het Keurmerk Inburgeren. Het grote openluchtconcert, zaterdag op het Schouwburg plein in Venray, is een groot succes geworden. Aanleiding voor het concert, met als thema Jazz 'n Salsa, was het 25-jarig jubileum van de Ven- rayse Basement Band. Belle Perez en haar band waren als hoofdact vastgelegd en ook andere (lokale) artiesten zoals Ron Barents, Anya Straatman, Annelie Reijnders, Kim Hoorweg en natuurlijk de Basement Band, onder leiding van Frank Steeghs, zorgden voor een fantastische show. Het werd een mix van ver schillende muziekstijlen, variërend van pop, funk en jazz tot latin-jazz en salsa. Zo brachten zij onder andere nummers van Count Basie, Woody Herman, Trijntje Ooster huis, Lionel Richie, Michael Bublé, Stevie Wonder, Amy Winehouse, Frank Sinatra, Phil Collins, Ella Fitz gerald en The Police. Veel arran gementen werden speciaal voor deze gelegenheid geschreven. Items: Oldtimer Toertocht Kindervakantiewerk Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Dinsdag 28 juli 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Jongveedag Peel Maas houdt op zondag 2 augustus op zorgboerderij De Moost- dijk van de familie Leeyen een open dag. Bezoekers kun nen een kijkje nemen op dit moderne bedrijf. De 120 koeien worden gemol ken in een twintig stands draai- melkstal. Bij het bedrijf is 55 ha grond aanwezig, tevens is het een zorgboerderij. Enkele dagen per week komen er een vijftal hulpboeren. Dit zijn mensen met verstandelijke beperkingen, die de mogelijkheid wordt geboden om te helpen tussen de koeien en op het land. Ook tijdens de jong veekeuring laten zij zich van hun beste kant zien, want er wordt al weken geoefend met de kalfjes. In de naast gelegen weilanden wordt een grote kalverenkeuring gehou den. Er doen 175 kalfjes mee aan de keuring. 140 kinderen tussen de twee en zestien jaar doen mee aan de voorbreng wedstrijd. 's Morgens vanaf 10.00 uur tonen de kinderen aan de jury welk kalfje het beste is. 's Middags is het de beurt aan de jonge begeleiders zelf, wie weet de meeste indruk te maken op de jury. Per leeftijdsca tegorie wordt de beste combina tie uitgezocht, hierbij wordt gelet op de verzorging van het kalf en kind tevens wordt er naar geke ken, welk kalfje het beste naar zijn begeleider luistert. Alle nummers 1, 2 en 3 krijgen een beker en voor de overige deelnemers zijn er leuke attenties. De bedrijven die contacten met de agrarische sector onderhouden zijn op het erf van het bedrijf met een stand aanwezig. In een gezellig inge richte loods kan iedereen terecht voor een versnapering en ook een springkussen voor de jeugd ont breekt deze dag niet. Vanaf 10.00 uur is men van harte welkom op zorgboerderij De Moostdijk aan de Moostdijk in Ysselsteyn. Zeventien doktersassistentes van de huisartsenpost Venlo en Venray ontvingen onlangs hun diploma triage-assistent. Zij heb ben hiervoor een landelijke oplei- ding gevolgd om de patiënten goed te kunnen helpen aan de telefoon. Hiermee blijft de huisart senpost werken aan de kwaliteit van het werk. De Kaaskenner uit Venray maakt optimaal gebruik van de mogelijk heden van internet. Eigenaar Ric de Louw is trots op zijn nieuwe website en het narrowcasting systeem in zijn winkel. De Kaas kenner combineert hiermee op een slimme en efficiënte manier online en offline promotie. In de delicatessewinkel aan de School straat hangen sinds kort een aan tal beeldschermen waarop de laat ste aanbiedingen en nieuwsflitsen worden getoond. De Kaaskenner opende vorige week tevens zijn webshop. In de door Flyers Inter net Communicatie gebouwde webwinkel kunnen klanten uit de hele wereld hun favoriete Hol landse kaas bestellen. Ric richt zich hiermee met name op Neder landse expats en emigranten. Meer informatie: www.dekaaskenner.nl en www.flyers.nl. De rechtbank in Roermond heeft woensdag de 20-jarige H.A.S. voorlopig op vrije voe ten gesteld. Ondanks de ern stige feiten die hem ten laste worden gelegd, stemde de rechtbank in met het verzoek van advocaat Nijboer om de voorlopige hechtenis op te heffen. De 25-jarige medever dachte O. B. blijft voorlopig wel in hechtenis. De inhoude lijke behandeling van de straf zaak gaat verder op 26 augus tus. Het Openbaar Ministerie ver denkt de twee Venraynaren van het gezamenlijk plegen van drie feiten. Om te beginnen een inbraak in Gennep in augustus 2008, waar bij een TomTom werd ontvreemd. In november 2008 werd geweld gebruikt om geld en een mobiele telefoon te stelen in Venray. En in de nacht van 22 op 23 februari 2008 werd in Roermond een man met geweld bedreigd om zijn gou den sieraden, mobiele telefoon en geld af te geven. Beide verdachten ontkennen dat zij de feiten heb ben gepleegd en beriepen zich verder op hun zwijgrecht. MEINEED Het eerste feit dat de recht bank behandelde, was de inbraak in Gennep in augustus 2008. De bewoners van het huis hoorden die nacht gerommel. Toen ze bene den kwamen, renden er drie jon gens weg en stapten in een auto. Eén van de bewoners getuigde in de rechtbank dat hij inderdaad drie jongens had zien wegrennen, maar dat hij beide verdachten niet herkende als deze jongens. Hierop betichtte de officier van justitie hem van meineed, omdat hij eer der bij de rechter-commissaris had verklaard dat hij een van de drie mannen wél herkende. Dat bleek de verdachte O.B. te zijn. Tegen de getuige werd direct proces-verbaal opgemaakt vanwege meineed. H.A.S. wordt verder verdacht van afpersing en bedreiging in oktober 2004 in Milsbeek en van bedreiging in juni 2007. O.B. wordt verdacht van vier andere feiten: een inbraak in 't Brukske in Venray in maart 2004, een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel in juni 2008, bedreiging in november 2008 en een inbraak in oktober 2008. H.A.S. werd in januari 2009 opgepakt. Zijn advocaat Nijboer vindt dat hij al veel te lang vastzit, in verhouding tot hetgeen hem ten laste wordt gelegd. Volgens de raadsman wil zijn cliënt op zoek naar werk of studie. Wachten tot het vervolg van de behandeling op 26 augustus zou dat dwarsbomen. Na een korte schorsing besloot de rechtbank, ondanks het verzet van de officier van justitie, om H.A.S. voorlopig in vrijheid te stellen. Op 26 augustus gaat de recht bank in Roermond verder met de inhoudelijke behandeling van de zaak. Dan worden drie getuigen gehoord. Vincent Herben is de eerste prijswin naar van de make- overactie van kap salon Leo Nooijen. Vincent kreeg deze week de prijs over handigd door Erika Bakker, bedrijfsleid ster van de Venrayse kapsalon. Tijdens de herinrichting van het Henseniusplein maken alle klanten maandelijks kans op deze prijs. Het enige wat ze moeten doen is een bezoek brengen aan de kapsalon aan het Henseniusplein. AH geeft kaartjes VVV weg Albert Heijn Venray geeft twee kaartjes weg voor de eredivisie wedstrijd VVV-ADO Den Haag. Klanten kunnen tot 1 augustus deze kaartjes winnen door op een papieren clubsjawltje te omschrij ven hoe je VVV in het stadion zou willen aanmoedigen. Klanten kun nen dit, samen met hun kassabon, in de winkel inleveren waarna de origineelste inzending twee kaar ten krijgt. "Ik nodig al mijn klan ten uit om een creatieve aanmoe diging in te leveren in de winkel. Ik verheug me nu al op het lezen van alle inzendingen", aldus super marktmanager Marcin van Gerven. Albert Heijn is sinds 1 juli 2008 officieel partner van de eredivisie en heeft een overeenkomst van drie jaar met een optie voor ver lenging van twee jaar. in Venray beschikbaar. Later dit jaar volgen nog tien appartemen ten aan het Gouden Leeuwplein en tien woningen aan De Schans in Venray.Teunissen en Traa bena drukten in hun toespraken ver heugd te zijn dat er met dit project weer kwalitatief goede huurwo ningen beschikbaar komen op Venrayse woningmarkt. De twaalf woningen aan de Sperwerstraat hebben een woonkamer en open keuken op de begane grond. De woonkamer heeft uitslaande deu ren naar de tuin. De drie slaapka mers en de badkamer bevinden zich op de eerste verdieping. Het zijn ideale starterswoningen, maar ook voor gezinnen met kinderen en ouderen zijn de woningen prima geschikt. Voor acht wonin gen is huurtoeslag mogelijk voor drie- of meerpersoonshuishou- dens. Op 12 september vertrek ken Alda Haegens en Jan Hendriks op huwelijksreis naar San Mateo in Guatemala. Ze gaan deze reis als vrijwil ligers aan de slag voor het project Semilla de Esperanza y Amor (Zaad van de hoop en de liefde). De laatste maan den heeft het tweetal flink wat acties gevoerd en hebben zich diverse mensen spontaan aan gemeld als maandelijks dona teur. Dit heeft inmiddels al een aanzienlijk bedrag opge leverd. Enige tijd geleden werden ze benaderd door Joep Poels, een medewerker van de Rabobank, om het project te ondersteunen via het medewerkersfonds Share- 4more van de Rabobank Groep. Dit fonds van en door medewer kers van de Rabobank Groep is opgericht in 2004 en focust zich op onderwijs en gezondheidszorg voor vrouwen, kinderen en gehan dicapten. Alle medewerkers van de Rabobank kunnen maandelijks vrijwillig vier euro via hun salaris doneren aan Share4more. Dit bedrag wordt verdubbeld door de Raad van Bestuur. De donaties worden vooral besteed aan kleinschalige buitenlandse projecten, gericht op kansarmen in de samenleving. De projec ten werken aanvullend en ver sterkend op de activiteiten van de Rabobank Foundation in het kader van het Rabobank Develop ment Program. Nadat er diverse mailtjes verstuurd zijn en er ook vanuit Guatemala een begroting ingediend was bij Share4more, braken er voor Alda en Jan een paar spannende weken aan. "Het zou geweldig zijn als Share4more een bijdrage zou leveren aan dit project", aldus Alda. "Uiteindelijk kwam begin juli het verlossende telefoontje van Joep Poels. Share- 4More heeft een donatie gedaan van maar liefst 2000 euro. Gewel dig, fantastisch." Dit maakt het mogelijk om een heleboel dingen, waar Alda Hae- gens en Jan Hendriks van droom den, te realiseren voor de school in San Mateo; stoeltjes, schoolban ken, een oven voor te koken, deu ren, een toilet, leerboeken, didac tisch materiaal, een schoolplein, speeltoestellen, medische hulp, ondersteuning voor moeders in het kader van voorlichting over met name voeding en hygiëne. Jan Hendriks: "We kunnen bijna niet meer wachten om straks een hele boel kinderen blij te gaan maken, evenals de enige lerares Lys Flores die er nu alleen voor staat met haar twee dochters van 12 en 15 jaar. Er is intensief contact met zowel Ana-Maria Ackermans, de 'moeder' van de Stichting Los Ninos, en met Lys waar we drie weken mee gaan samenwerken." Buiten dit komen er nog steeds van alle kanten mooie bedra gen binnen van particulieren, van Medisch Fitness de Keizer, Babyspeciaalzaak Little Kids, Kap salon Ylva, die al maanden lang een collectebus hebben staan voor het project. Onlangs hebben Alda en Jan in Castenray op de Vrijmarkt weer een deel van de boekencollectie van Jan kunnen verkopen. De verkoop van de boe ken gaat verder door. Een ieder die geïnteresseerd is kan de boeken lijst bij Alda en Jan opvragen. Van de opbrengst van deze boeken worden boeken gekocht voor de school in San Mateo in Guatemala. "Met trots en dankbaarheid aan iedereen die ons project onder steunt, kunnen we melden dat er inmiddels een kleine 6000 euro gedoneerd is. Een bedrag waar we erg van onder de indruk zijn." Alda en Jan zijn de komende maanden ook te volgen op www. Aldajan.waarbenjij.nu. Voor meer informatie kan men terecht bij Jan Hendriks (06 34066601), Alda Haegens (06 10292205) of via email aldahae- gens@home.nl., website Los Ninos http://www.losninos.info/ Voor donaties ASN Bank nr. 70.72.21.064 t.n.v. Jan Hendriks en Alda Haegens, tbv Project San Mateo. Bewoners van de twaalf nieuwe huurwoningen aan de Sperwerstraat in Venray heb ben de sleutels in ontvangst genomen van Wonen Venray. De bewoners sloegen in het weekend al flink aan het klus sen en het bereiden van een uit gebreide maaltijd schoot er bij in. Gelukkig boden de gemeente Venray, Huurdersvereniging Noord-Limburg en Wonen Ven ray afgelopen zaterdag uitkomst. Wethouder Hans Teunissen, Willy Traa, voorzitter huurdersvereni ging en Hassan Najja, directeur ad interim van Wonen Venray, bakten voor de nieuwe bewoners en hun buurtgenoten frietjes. Dit project van twaalf woningen is het vierde nieuwbouwplan dat Wonen Ven- ray dit jaar oplevert. Eerder kwa men nieuwe huurwoningen voor Merselo, Tienray en aan De Schans van den munckhof bv r k 'ifc; t® W jj. ,V.-.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9