"Wij moeten eerlijke kans een krijgen Venray presenteert revolutionair asfalt voorlichting*^ Aftellen tot kindervakantiewerk "Indien niet nodig geen verklaring" Innovatief door samenwerking Ingezonden elke dag vrijblijvend implantaten, klikgebit Niets! ff ÓNDZORG PEEL EN MAAS I L. Boe PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 7 Beveiligingsbedrijf hekelt handelwijze Parkmanagement Opnieuw ligt Parkmanage ment Venray onder vuur. Nu door een Venrayse onderne mer. Dave van de Laar van Eye Watch Security Group heeft Juristen Groep Gepken inge schakeld om uit te zoeken of het Parkmanagement Venray zich bij de aanbesteding van de beveiliging van het indu strieterrein Smakterheide 1 en 2 houdt aan de aanbestedings- regels. In een brief aan Parkmanage ment Venray heeft Juristen Groep Gepken te kennen gegeven dat het bedrijf Intergarde moet wor den uitgesloten van de aanbeste- ding voor de beveiliging van het bedrijventerrein. Volgens Van de Laar en Juristen Groep Gepken wordt dit bedrijf door Parkma- nagement Venray bevoordeeld. Wie op de website van Park- management kijkt, kan inderdaad in de veronderstelling komen dat Intergarde de collectieve bevei liger is van alle Venrayse bedrij venterreinen en ook de partner is van het Parkmanagement Venray. "Vreemd", stelt Dave van de Laar. "Kijk alleen al naar Keizersveld, de Hulst 1 en 2, de Blakt, de Brier, daar maken bijna alle onderne mers gebruik van onze diensten, ook op Smakterheide 1 en 2 zijn er diverse bedrijven bij ons aange sloten." Van de Laar is samen met Inter- garde en nog twee andere bedrij ven in de race voor de beveiliging van het industrieterrein Smakter- heide. Het gaat daarbij om een totale beveiliging met onder ande re camerabewaking. "Als Parkma nagement Venray in veel uitingen Intergarde aanbeveelt, dan is de vraag terecht of er sprake is van een gelijke behandeling. Als we deze klus niet krijgen op basis van een eerlijke kans kan ik daar mee leven. Maar wij moeten wel een eerlijke kans krijgen." Van de Laar en Juristen Groep Gepken zijn van mening dat Park- management Venray met deze aan besteding de schijn hoog houdt. "Volgens de aanbestedingsregels van de overheid moeten partijen gelijk behandeld worden en mag er geen informatie verstrekt wor den waardoor een partij bevoor deeld wordt. Dat gebeurt nu wel in onze ogen. Wij hebben Parkma nagement dan ook verzocht om Intergarde uit te sluiten van de aanbesteding." Eye Watch Security Group is 4,5 jaar actief als het beveiligingsbe drijf in de regio en heeft inmid dels in Venray en omstreken een goede naam en een ruime klan tenkring opgebouwd. "Voorheen was alleen Intergarde hier actief. Omdat wij nu een fors deel van de markt hebben, is er van collec tieve beveiliging door dit bedrijf natuurlijk geen sprake meer", stelt Van de Laar. In een eerste reactie laat Birgit Kainama van het Parkmanage- ment Venray weten dat er met Intergarde uit het verleden afspra ken lopen. Vandaar dat dit bedrijf momenteel ook partner is. "Wel is duidelijk gemaakt dat, wanneer voor een ander bedrijf gekozen wordt, er een aantal taken bij Intergarde zullen wegvallen", aldus Kainama. Het bestuur van Parkmanagment heeft bij het ter perse gaan nog niet officieel gere ageerd. De gemeente Venray presen teerde donderdag in samen werking met Infra Quality Support, Janssen de Jong Infra BV en Biturec het eerste proef- vak van het revolutionaire asfalt BSA 100. Het asfalt BSA 100 is gemaakt van gerecy cled dakleer. De ontwikkeling van BSA 100 zorgt ervoor dat het milieu op meerdere vlak ken wordt ontzien. Ook zal de prijs van asfaltbeton op ter mijn minder afhankelijk zijn van prijsschommelingen op de oliemarkt. Hetproefvak van het revolutionaire asfalt is gerealiseerd aan het Hoogzand in Oostrum In BSA 100 (Bitumen Substitutie Asfalt voor 100%) wordt bitumeng- ranulaat toegepast als bindmiddel. Bitumengranulaat is bewerkte, voor hergebruik geschikt bitumi neuze dakbedekking. Het vervangt de primaire grondstof bitumen in asfaltbeton volledig. Dit is revolu tionair, want bitumen wordt nu als 'droge' grondstof (in korrelvorm) ingebracht in het asfaltproductie- proces. Dit betekent dat er bij de pro ductie van asfaltbeton geen bitumen van bitumenproducen- ten meer wordt gebruikt. Alle bindmiddelen voor BSA 100 zijn afkomstig van recyclebare stoffen: enerzijds van het freesmateriaal (van oud asfalt) en anderzijds van de bouw (het her te gebruiken dakbedekkingsmateriaal). BSA 100 vermindert dus het storten van bitumineuze dakbedekking en zorgt voor minder inzet van primair gewonnen bitumen uit ruwe olie. Doordat er minder pri mair gewonnen bitumen wordt gebruikt, zal de prijs van asfaltbe ton op termijn veel minder afhan kelijk zijn van prijsschommelin- gen op de oliemarkt. Patrick van der Broeck, wethou der Openbare Ruimte, vindt dat de ontwikkeling van BSA 100 per fect past binnen het thema duur zaamheid dat een steeds belang rijkere plaats inneemt binnen de gemeente Venray. Duurzaamheid is één van de millenniumdoelstel lingen van de gemeente Venray. "We moeten zuinig omgaan met onze grondstoffen. Het afval van het ene product kan prima als grondstof voor het andere product dienen, zoals de bitumineuze dak bedekking in BSA 100. Ik ben er trots op dat dit de vinding is van een Venrays bedrijf." Het proefvak is gerealiseerd aan het Hoogzand in Oostrum "Uiteraard hoop ik dat deze proef succesvol zal blijken, zodat we hopelijk ook snel een proefvak op bijvoorbeeld een pro vinciale weg kunnen aanleggen", aldus wethouder Patrick van der Broeck. Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl De basisschooljeugd in de gemeente Venray hoeft nog maar een paar dagen naar school en voor meer dan negenhonderd van hen is er dan kindervakantie werk. Kindervakantiewerk (KVW) houdt al bijna zestig jaar in Ven- ray een activiteitenweek voor de basisschooljeugd uit Venray en kerkdorpen. Dit jaar is dat van 27 tot en met 31 juli. Gedurende deze week worden de kinderen vermaakt met allerlei spellen en knutselac- tiviteiten. Ook gaan de kinderen naar de bioscoop en krijgen ze een toneelvoorstelling te zien. Voor de kinderen uit groep 7, die volgend jaar te oud zijn om nog mee te mogen doen, is er een spe ciaal avondprogramma met over nachting. Deze week wordt door 25 vrijwilligers gehouden en tij- dens het programma zijn er meer dan 250 vrijwilligers actief. De afgelopen jaren heeft de organi satie van KVW veel moeite gehad met het verkrijgen van goede bin- nenlocaties. "Met zo'n grote groep kinderen moeten we alternatieve locaties hebben bij slecht weer", aldus Erik van de Leur van KVW. Wegens de verbouwingen van De Wetteling en het Raayland College en de naderende kermis waren deze veelvuldig gebruikte loca ties dit jaar niet beschikbaar. In overleg met de gemeente Venray is daarom besloten dit jaar een grote tent neer te zetten. Na twee verregende activiteitenweken de afgelopen jaren, hoopt men dit jaar op mooier weer. "De jaren dat KVW op het sportpark was heeft het geregend, dus nu we op onze oude stek terugzijn moet het wel goed weer worden", grapt Van de Leur. Na twee jaren afwezig heid vindt de week dit jaar weer plaats op de parkeerplaats aan de Parkweg-Hoopweg, waar KVW de afgelopen decennia al te vinden is geweest. Met het als eerste beha len van het veiligheidsvignet voor jeugdwerk heeft de organisatie de verplichting op zich genomen voorop te blijven lopen als het gaat om de veiligheid van de kinderen. Bij het oversteken zal er veelvul dig gebruik worden gemaakt van verkeersregelaars, zijn alle spellen gecontroleerd op veiligheid en zijn de EHBO'ers gecertificeerd. Aan ouders en kinderen het ver zoek om zoveel mogelijk met de fiets te komen. Dat is niet alleen goed voor lijf en natuur, maar ook dat komt de veiligheid van de kin deren op het terrein ten goede. Minister Bos over verklaring van erfrecht banken Minister Bos is van mening dat consumenten bij banken geen verklaring van erfrecht hoeven te overleggen, wan neer dat niet werkelijk nodig is. Bos schrijft dat in een brief aan de Tweede Kamer naar aanleiding van Kamervragen. Henk Steenbekkers uitWanssum had deze kwestie bij Ger Koop mans aanhangig gemaakt. Hij is lid van de Tweede Kamer voor het CDA en afkomstig uit onze regio. Door zijn toedoen heeft de fractie van het CDA de eis van het over leggen van een verklaring van erf recht als een werkelijk probleem voor de consument onderkend en twee keer vragen gesteld aan de ministers van Financiën en Justi tie. Bij veel banken moet, in geval van overlijden, een verklaring van erfrecht worden overlegd. Dat brengt voor de nabestaanden veel kosten met zich mee omdat hier voor een notaris moet worden ingeschakeld. Dankzij de inzet van Steenbekkers heeft Rabobank Venray vorig jaar een handleiding opgesteld waarin is vastgelegd wanneer wel en geen verklaring van erfrecht moet worden over legd. Daarmee is het probleem landelijk nog niet opgelost. Steen bekkers stapte daarmee naar de Tweede Kamer. Minister Bos zegde begin dit jaar toe een onderzoek hiernaar te laten doen en met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) in overleg te treden. Het onderzoek wijst uit dat de regelgeving hier omtrent door diverse banken ver schillend wordt geïnterpreteerd. Overleg met de NVB heeft er toe geleid dat onderzocht gaat worden of alle banken tot een gezamenlijk beleid kunnen komen. "Ik ben van mening dat transpa rantie in het verkeer tussen klant en bank een groot goed is. Ik heb er vertrouwen in dat de NVB in haar interbancaire overleg tot een gemeenschappelijk beleid zal komen dat ervoor zorg draagt dat de consument geen geld kwijt is aan een verklaring van erfrecht wanneer deze niet werkelijk nodig is. Indien de NVB er niet toe in staat zou blijken te zijn om tot een gemeenschappelijk beleid te komen, zal ik me te zijner tijd op vervolgstappen beraden." aldus Bos in zijn brief. Henk Steenbekkers is blij met het resultaat. Het antwoord is vol gens hem voor de consument een stap in de goede richting. "Beide ministeries erkennen dat de nieu we wet op het erfrecht van 2003 ook voor de banken geldt. Het betekent dat wanneer er geen testament is de langstlevende echtgeno(o)t(e) of geregistreerd partner automatisch de nalaten schap erft en er de beschikking over heeft. Een verklaring van erf recht is dan niet nodig. Het is te hopen voor ons consumenten dat de ministers en kamerleden voet bij stuk houden en serieus werk maken van hun voornemens. Dat zal nodig zijn, omdat een woord voerder van de NVB al heeft laten weten: "De ministers kunnen dat wel schrijven en willen, wij zijn vooralsnog niet van plan daar uit voering aan te geven". De klant, de consument krijgt dan toch niet de waardering die voor hun vertrou wen in de banken zo nodig is in deze crisistijd. Een gemiste kans om nog iets goed te maken", vol gens Henk Steenbekkers. Wat gebeurt er als U niet adverteert Tijdelijke locaties marktplaatsen Door de aanpassing van het Schouwburgplein en het Hense- niusplein verhuizen de onderne mers, die op donderdag, vrijdag en/of zaterdag normaal een vaste plek hebben op deze pleinen, tij delijk. Vanaf 6 augustus staan deze ondernemers in de Grotestraat, op de Grote Markt en in De Bleek. Toon's Bloemenshop verhuist naar de Grotestraat ter hoogte van Thielen. Holland Kaascentrum Wagenaar, Janssen Groenten en bakker 't Stopje krijgen tijdelijk een plek in de Bleek aan de zijde van de Schoolstraat. De vishandel van Thielen, de kebabkraam en de Vietnamese loempiakraam staan op de Grote Markt. De werkzaam heden aan de pleinen duren tot medio november. www.boomwereld.nl kVoor het snoeien en vellen van al uw bomen Geijsteren, 0478-692861 Boomwereld fï m verzorging BAS Research Technology lanceert Concremote® BAS Research Technology in Venlo heeft onlangs Con- cremote® geïntroduceerd. Een nieuwe techniek op het gebied van dataverzameling in combinatie met sensortech nologie om snel, eenvoudig en adequaat de druksterkteont- wikkeling van beton in elke hoedanigheid te meten. Con- cremote® is in samenwerking met Eijdems Internet in Ven- ray ontwikkeld. BAS is een combinatie van een ingenieursbureau en een geaccre diteerd laboratorium/onderzoeks instituut dat zich actief inzet voor vraagstukken op het gebied van cement- en asfaltbeton. Tot voor anderhalf jaar was het bedrijf, eigendom van Venraynaar Toine van Casteren, in Venray gevestigd. BAS heeft zich gespecialiseerd in onderzoek en ontwikkeling, kwaliteitscontrole, inspectie en schade-expertise. Tevens ontwik kelt en creëert het bedrijf bran- chespecifieke oplossingen om de betonsector vooruit te helpen. Concremote®is een van die oplos singen. Deze innovatie is mede moge lijk dankzij een goede samen werking met een regionale part ner Eijdems Internet. "Regionale samenwerking met partners die elkaar aanvullen is ongelofelijk belangrijk", aldus Toine van Cas teren. "De ontwikkeling van deze technologie is mede tot stand gekomen door goede afspraken te maken met betrekking tot de planning, de software, de techniek maar ook het continue up to date houden van de informatiestroom. Als je elkaars werelden begrijpt, kun je al heel snel schakelen met elkaar en ben je in staat deze inno vatie echt van de grond te krijgen. Eijdems Internet is voor ons een erg belangrijke partner geworden. Het feit dat je dicht bij elkaar zit, maakt het makkelijk snel en effec tief te communiceren, daardoor wordt je ook succesvol." BAS, in 2006 winnaar van de Venrayse Ondernemersprijs, is een innovatieduwer. Daarnaast is het bedrijf voorgedragen voor de Bouwkennis Marketingprijs op het gebied van nieuwe bou- winnovaties. "We duwen als het ware nieuwe ontwikkelingen in de markt", aldus Van Casteren. "Samenwerking met goede (regi onale) partners is onontbeerlijk op het gebied van een webbased management systeem als Concre- mote® is Eijdems Internet onze partner." Ook in de betonsector. "Senso ren hebben een hoge mate van fijngevoeligheid en leggen daar door meer informatie vast. Die informatie kan door de huidige stand van de techniek eenvoudig omgezet worden in digitale data die op elke computer uit te lezen is. Meten op afstand is daardoor mogelijk. Meer specifieke infor matie leidt tot betere beheersing van processen. Iets wat voor elke ondernemer in de betonindustrie steeds belangrijker wordt. Zeker gezien het feit dat Total Cost of Ownership meer en meer voor- komt. Het niet alleen bouwen, maar ook onderhouden vraagt om een andere aanpak van de bouw. Monitoring en bewaking zijn hier bij essentieel. Sensortechnologie maakt dit mogelijk." Daarvoor is Concremote® ont wikkeld. "De bouw is een traditionele sector. De branche mist op diver se fronten de noodzakelijke infor matie om processen optimaal te kunnen borgen. Daar tegenover staan de technologische ontwik kelingen, die razendsnel gaan. Voor de bouw liggen hier nieuwe kansen. BAS is hiervan overtuigd en is erop gericht om niet alleen verbeteringen te bedenken, maar ze ook praktijkgericht te ontwik kelen en op de markt te brengen", stelt Van Casteren. "Wij maken slimme technologie beschikbaar voor implementatie in de bouw- branche. Met Concremote® word je door het beton gebeld als het droog is. Dat is toch enorm ver nieuwend?" Concremote® is een slim managementtool, waarmee de druksterkteontwikkeling van beton gemeten wordt. Dat is op zich niet vernieuwend, maar wel de intelligentie die aan het systeem is toegevoegd. Concremote®is webbased en communiceert wireless. Overal ter wereld is de meetdata realtime in te zien en over de voortgang van het uit- hardingsproces wordt per sms of e-mail bericht. Concremote® is in de hele betonsector toepasbaar of het nu om gietbouw, prefab of massabeton gaat. De technologie maakt processen inzichtelijk en dus beheersbaar. De meetresultaten van Concre- mote® worden continu naar de website gestuurd via een centrale verwerkingseenheid. Hierdoor zijn alle gegevens 24 uur per dag, zeven dagen in de week in te zien. Concremote® maakt op geheel eigen wijze processen inzich telijk. Alle gegevens worden op één centrale plek geregistreerd en beheerd. Voor elke betonver- werkingstechniek is de software specifiek in te richten. Er kunnen meerdere metingen tegelijk wor den uitgevoerd en deze kunnen vervolgens onderling worden ver geleken. Hierdoor komt digitaal belangrijke managementinforma tie boven tafel, die nog niet eerder op deze manier beschikbaar was. Het systeem is zo in te stellen dat meerdere personen toegang heb ben, eventueel op verschillende autorisatieniveaus. Meer informatie vind je op www.concremote.com. Op deze site zijn de ontwikkelingen, de technologie, de nieuwsberichten maar ook de gehouden symposia te zien. BAS is gevestigd aan de Olivier van Noortweg 10 te Venlo. Inmiddels is BAS Research Technology ook voorgedragen voor de Bouwkennis Marketing- prijs op het gebied van nieuwe bouwinnovaties. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Janssen de Jong De mannen van de vloer van wegenbouwer Janssen de Jong zijn de afgelopen dagen en nach ten volop aan het werk geweest in Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum. Fluitend leverden ze weer puik vakwerk af. In de vrije weekenden worden ze aange sproken over de fraude affaire die bij de Zuid-Limburgse afde ling van het oorspronkelijk Hor ster bedrijf heeft plaatsgevonden. "Zit jij niet vast?", of "Hebben jul lie nog werk?" wordt de werkers voor de voeten geworpen. Opmer kingen die pijn doen, zo hoor ik van de mensen. Ook de leiding van het bedrijf wordt geregeld op negatieve toon aangesproken over de fraude. Ik ken het wegen bouwbedrijf al tientallen jaren. Janssen de Jong stond en staat in deze regio bekend als een solide bedrijf waar betrouwbaarheid en vakwerk hoog in het vaandel staan geschreven. Waar gemoti veerde mensen werken die hart voor hun zaak hebben. Dat imago is door toedoen van onder andere één directeur en één regio-mana ger in het zuiden van de provincie zwaar geschaad. Zij dachten aan hun eigen portemonnee in plaats aan het algemeen belang van het bedrijf. Met hun daad hebben ze honderden medewerkers van het bedrijf gekwetst en het bedrijf enorm veel schade toegebracht. De mannen en vrouwen van Jans sen de Jong, die hart hebben voor hun bedrijf, verdienen dit niet. Door de vele media-aandacht wordt de indruk gewekt alsof het hele bedrijf niet deugd en de top van Janssen de Jong ontslag heeft genomen. Niets is minder waar: wel zijn de Zuid-Limburgse rotte appels van het bedrijf verwij derd. Het is te hopen dat de top van Janssen de Jong snel orde op zaken kan brengen in het zuiden van de provincie zodat de honder den mensen van het bedrijf elders in het land weer fluitend naar hun werk kunnen. René Poels, Meerlo Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray Goemans Uitvaartzorg ontvangt keurmerk De regionale uitvaartonder nemer Goemans heeft op 1 juli het Keurmerk Uitvaartzorg uit gereikt gekregen. Het nieuwe keurmerk biedt nabestaanden zekerheid en bescherming bij de keuze van een uitvaarton derneming. Goemans voldoet aan de strenge eisen die aan het keurmerk zijn verbonden. Wilbert Goemans Uitvaartzorg is een particuliere uitvaartonder neming met een breed verzor gingsgebied in de regio. In opdracht van de Stichting Keurmerk Uitvaartzorg toetste een extern onafhankelijk bureau zowel de regionale vestigingen, de uitvaartcentra als het hoofdkan toor van Goemans uitvaartzorg op de vijf keurmerknormen: hel dere afspraken vooraf over uitvoe ring en duidelijke kostenopgave, organisatie primaire processen, professionalisering medewerkers, klachtenafhandeling, en klantte- vredenheidsonderzoek. Goemans is in de regio een van de eerste uitvaartverzorgers die het keurmerk mogen voeren. Voor informatie: www.wg-uitvaartzorg. nl of info@wg-uitvaartzorg.nl i w? k v. p. k p r i j ft k n van den munckhof bv r

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7