"Red de Kleine scholen? www.mijndierenspeciaalzaak.nl Prettig dorp om in te wonen Rechtbank houdt zaak overvaller aan Kermis bij Hulsman door gaat Jongeman met mes aangehouden www.pptwee.nl vakantie O de bres voor kleine scholen Samenwerking scholen en dagopvang Werkstraf voor dodelijk ongeval wenst u een fijne a mooier door maatwerk ff ff PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 5 ujujuj. tedscomicart.nl mijn vogeltje moet nodig een nieuwe kooi hebben Het voortbestaan van de kleine scholen in Vredepeel, Heide en Veulen is onzeker. Aangezien de dorpsraden van deze dorpen van mening zijn dat de aanwezigheid van een school de leefbaarheid in de dorpen verhoogd, willen ze proberen de scholen te behouden. Met het plaatsen van grote borden in deze drie kerkdorpen willen ze aandacht vragen van de politieke partijen voor de problematiek van de kleine scholen. Afgelopen zaterdag werd het startsein gege ven voor de actie. In Vredepeel werd officieel een bord onthuld om aandacht te vragen voor het voortbestaan van de scholen in de drie Venrayse kerkdorpen. Op 1 oktober 2009 wordt er ook nog een debat gehouden over de pro blemen van kleine scholen en de leefbaarheid in de kerkdorpen met alle politieke partijen van de nieuwe gemeente Venray. Veel belangstelling voor bouwplan Oostrum De rechtbank in Roermond heeft de strafzaak tegen de 18-jari- ge Dennis S. uit Venray voor onbe paalde tijd aangehouden. Justitie beschuldigt de man ervan op 7 april dit jaar een gewapende over val te hebben gepleegd op Coop- mans Dierenspeciaalzaak aan Langstraat in Venray. de Hij zou een bivakmuts hebben gedragen en onder dreiging van een mes geld hebben geëist. De overval mislukte uiteindelijk. Ook tijdens deze kermis houdt café Hulsman weer een groots feest op 'de plak' en het Schouwburgplein. Het was even spannend of het feest wel door zou gaan omdat de publiekstrekker van de Ven- rayse kermis, het 55 meter hoge reuzenrad, de grond van Hulsman bijna geheel afsloot. Na goed overleg tussen Paul Hulsman, de gemeente en de exploitant van het reuzenrad zijn deze week enkele oplossingen bedacht. Ook dit jaar vinden er dus tal van kermisfestiviteiten plaats op 'de plak' van Hulsman. "We gaan op het gebied van muziek zelfs samenwerken met de exploitant van het reuzenrad", zegt Paul Hulsman. "Er zijn duide lijk afspraken gemaakt, zodat we met de muziek niet tegen elkaar in gaan werken, maar elkaar juist ver sterken." Dat het weer een groot feest wordt, staat volgens Huls man als een paal boven water. Met verschillende dj's en artiesten gaat bij Hulsman dit jaar letterlijk het dak eraf. In een zomerse setting de kermisdagen door onder het motto: 'Kermis op de Playa', een variant op 'de plak van Hulsman'. Vanaf de opening op vrijdag 31 juli barst het feest bij Hulsman los en dit zal zo blijven tot de kermis attracties hun laatste rondjes heb ben gedraaid. Overdag verzorgt Hulsman een mooi groot terras en in de avonduren wordt er iedere avond een groot feest gebouwd. Omdat de laatste gesprekken deze week nog plaatsvinden, is het pro gramma nog niet helemaal rond. De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 16-jarige jongeman uit Venray op heterdaad aangehouden voor het in bezit hebben van een wapen. Tijdens een surveillance zag de politie in de Etudestraat twee onbe kenden lopen die in het zwart waren gekleed. Toen ze de politie zagen, renden ze hard weg. Reden voor de dienstdoende agenten om achter het duo aan te rijden. Tijdens de achtervolging zagen de agenten dat een van hen een mes in zijn handen had en het steekwapen liet vallen. Op een gegeven moment vielen beide verdachten en wist de politie de zestienjarige in de kraag te grijpen. Hij is naar het politiebureau gebracht en voorgeleid. Daar bleek dat hij inbrekers-werktuig bij zich had. De tweede verdachte is ontkomen. De politie onderzoekt de zaak. Ike Busser lijsttrekker Samenwerking Tijdens de onlangs gehouden algemene ledenvergadering van Samenwerking Venray is Ike Bus- ser aangewezen als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkie zingen van 18 november. Het is binnen Samenwerking Venray de gewoonte dat de zittende fractie voorzitter ook de lijsttrekker is bij de gemeenteraadsverkiezingen. Eind augustus worden de volle dige kandidatenlijst en het ver kiezingsprogramma Venray voor elkaar gepresenteerd. Geldbedrag voor medisch onderzoek Het VieCuri Medisch Cen trum heeft een schenking van 568.773 euro ontvangen van Stichting De Weijerhorst te Maastricht. Het geld is bestemd voor medisch onderzoek naar botkwaliteitsaspecten bij patiënten met fracturen en osteoporose. Het onderzoeks team staat onder leiding van internist-endocrinoloog dr. J.P.W. van den Bergh. Het onderzoek is gericht op het analyseren van parameters die invloed hebben op botsterkte en botkwaliteit. De gegevens die met hulp van metingen worden verkregen, kunnen naast de con ventionele diagnostische trajecten zoals DXA- röntgenonderzoek en laboratoriumonderzoek worden geïnterpreteerd. De voorgestelde projecten maken deel uit van een geïntegreerd researchprogramma in een multidisciplinaire setting, waarbij naast VieCuri Medisch Centrum ook het MUMC (Maas tricht Universitair Medisch Cen trum) en de Technische Univer siteit Eindhoven (Biomechanica) betrokken zijn. scholen an KEUKEN INTERIEUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL een mooie omgeving te liggen." Hennie Oudenhoven vindt dat Oostrum potentiële kopers veel te bieden heeft. "Het dorp ligt dicht bij Venray, heeft genoeg voorzieningen en is goed bereik baar via het spoor en de snelweg. Oostrum is een prettig dorp om in te wonen. Dat blijkt ook wel uit het laatste woningbouwproject. Ten opzichte van andere dorpen loopt de verkoop van woningen hier wel goed." De onderhandelingen met de varkenshouders Verheijen en Jans sen zijn nog niet afgerond. De bedoeling is dat de twee varkens houderijen aan de Van Broekhui- De ruimtelijke visie Oostrum-Oost. zenstraat, midden in het gebied, stoppen op die locatie. Om zo de belastende geurcirkels van de twee bedrijven in het gebied op te heffen en realisatie van het bouwplan mogelijk te maken. In ruil voor het beëindigen van hun bedrijf kunnen de agrariërs op hun percelen huizen bouwen, wat hen veel geld kan opleveren. Er zijn mondelinge afspraken tus sen de gemeente en de varkens houders gemaakt, maar er staat nog niets zwart op wit. "Maar we hebben niet het idee dat we er met hen niet uit gaan komen", was het enige wat Hennie Ouden hoven donderdagavond over de onderhandelingen met de twee varkenshouders kwijt wilde. De conceptvisie gaat na de zomer vakantie voor vaststelling naar de gemeenteraad. Samenwerking in de Venrayse wijk Landweert. Dat is wat de Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV), Stichting Peuterspeelzalen Venray (SPV) en Spring Kinderopvang in het nieuwe schooljaar gezamenlijk willen bereiken. De diverse partners die betrokken zijn bij de ontwikkeling van kinderen willen zorgen voor een gezamenlijk dagarrangement voor kinderen en hun ouders. Hierdoor wordt het combineren van werk, zorg en school in de toekomst gemakkelijker. Een ontwikkeling naar deze dagarrangementen wordt door de overheid gestimuleerd en verschijnt in steeds meer Neder landse gemeenten. Ook in Ven- ray wordt er op diverse plekken samengewerkt om te komen tot sluitende arrangementen, onder andere in de wijk Landweert. Het betreft hier een samenwerking tussen de basisscholen Landweert, Vlaswei en Kruudwis, peuter speelzaal De Blokkendoos en een, nieuw op te starten, BSO-locatie van Spring Kinderopvang. Op dit moment wordt er concreet gezocht naar een accommoda tie in de wijk Landweert om te starten met BSO. Kinderen die in Landweert wonen en op school zitten, kunnen dan in hun eigen wijk gebruikmaken van de buiten schoolse opvang van Spring. BSO op een uitdagende en veilige plek, een sociale omgeving om buiten schooltijden gezellig te spelen, te knutselen, met vriendjes te klet sen of iets anders te doen. Afhan kelijk van de mogelijkheden wat betreft de accommodatie, streven zij ernaar om voor zoveel moge lijk kinderen, die dat willen, BSO aan te bieden in de eigen wijk. Het doel is om te starten met de nieuwe locatie na de herfstvakan tie van het komende schooljaar. De rechtbank in Roermond heeft de 61-jarige J.P. uit Beunin- gen veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur. Daarnaast is hij een jaar lang voorwaardelijk zijn rijbevoegdheid kwijt, met een proeftijd van twee jaar. Het Openbaar Ministerie (OM) had een werkstraf van 120 uur geëist. Het OM vroeg de rechtbank ook om de man zijn rijbevoegdheid voor twaalf maanden te ontnemen, waarvan negen maanden voorwaarde lijk. Daarin ging de rechtbank maar deels mee. De rechtbank acht bewezen dat de man uit Beuningen op 6 juni ver leden jaar in Leunen een dodelijk ongeval heeft veroorzaakt. Daarbij kwam een fietser om het leven. Het OM en de rechtbank verwijten P. dat hij zijn snelheid niet tijdig heeft aangepast en dat hij niet behoor lijk is uitgeweken, waardoor de aanrijding is ontstaan. Dat Oostrum een populair dorp is om in te wonen, bleek donderdagavond maar weer eens. Ondanks de zomerse temperaturen waren zo'n hon derd belangstellenden naar zaal Back in Time gekomen, waar de gemeente Venray de ruimtelijke conceptvisie pre senteerde voor woningbouw in Oostrum. De bedoeling is om in het gebied tussen de Geijsterseweg en de Mgr. Hanssenstraat rondom de Van Broekhuizenstraat fasegewijs ruim zestig huizen te bouwen. Het plan bevindt zich momen teel nog in de conceptfase en moet nog verder worden uitge werkt. Ook dient de gemeente de beoogde bouwgrond nog te verwerven. Volgens stedenbouw kundige Hennie Oudenhoven van de gemeente Venray is het plan om ten noordoosten van de kern Oostrum een wijk te realiseren die past in het gebied: groen en met een open structuur, met in het zuiden (aan de zijde van de Mgr. Hanssenstraat) huizen op kleinere bouwkavels en in het noorden (aan de zijde van de Geijsterseweg) huizen op grotere bouwkavels. Tussen de bestaande woningen en de nieuw te bouwen huizen komt een groene zone om het landschappelijke karakter van het dorp in stand te houden. In de conceptvisie wordt uitgegaan van de bouw van rijtjeswoningen, twee-onder-een-kapwoningen en huizen in de vrije sector. Met de bouw van 60 tot 65 woningen kan het dorp volgens de gemeen te Venray tot het jaar 2025 in de eigen woningbehoefte voorzien. Alhoewel het plan zich pas in de beginfase bevindt, is duidelijk is dat er veel belangstelling voor is, en niet alleen van inwoners uit het eigen dorp. "Ik schat dat driekwart van de aanwezigen van avond uit Oostrum afkomstig was, maar ik zag ook veel onbekende gezichten", zei dorpsraadvoorzit ter Joos Linskens na afloop van de informatieavond. "Maar ik zou het bijvoorbeeld ook niet zo gek vinden als er vanuit Venray en de regio interesse voor dit plan is. Want de nieuwe wijk komt in tocrislisc-h knooppunt vrijstaande woningen KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5