SPOVenray gaat zich bezinnen op De Droom 'Gas bedreigt werknemers' 5500 euro voor sportcarrousel 1750 euro voor De Kleine Loef Half miljoen euro voor religieus erfgoed Eén loket voor werk en inkomen Drukwerk? Raad van State wijst locatie Racecircuit af PEEL EN MAAS SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN TRONICS PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 3 SPOVenray gaat zich bezin nen op De Droom van Venray. Dat hebben Yvonne Raaijma- kers, voorzitter College van Bestuur van SPOVenray, en Huub Platzbeecker, voorzitter College van Bestuur Stichting Speciaal Onderwijs Noord- en Midden-Limburg (SSONML), de ouders van De Toverbal toegezegd. Op de ouderavond op 16 juli beantwoordden zij en andere betrokkenen bij De Droom tientallen vragen van ouders. Vragen die betrekking hadden op veiligheid, nieuw bouw, onderwijs en algemene zaken. Op 14 oktober zal de volgende ouderavond plaats vinden en dan maken SPOVen- ray en SSONML bekend wat de bezinning heeft opgeleverd. Met de ruimte voor bezinning komen SPOVenray en SSONML tegemoet aan de wens van veel ouders van De Toverbal. Uit inter views en enquêtes onder bijna 90 ouders van De Toverbal blijkt dat een deel van de ouders zich zor gen maakt over de veiligheid van hun kinderen in De Droom. Een flink percentage van de ouders overweegt om hun kind bij een andere basisschool aan te melden als de plannen voor De Droom in de huidige opzet doorgaan. In de Droom van Venray gaan basisschool De Toverbal, de school voor speciaal basisonder wijs Focus, de scholen voor spe ciaal onderwijs het Poortje, de Wijnberg en de Vijverhofschool, en peuterspeelzaal en Buiten schoolse Opvang (BSO) voor 4-13 jarigen participeren. De Taalbrug brengt deskundigheid in voor kin deren die in hun taal- of spraak- ontwikkeling extra ondersteuning kunnen gebruiken. Ouders van De Toverbal zijn met name bang voor het gedrag van een deel van de kinderen van het speciaal onderwijs, die agres sief zouden zijn. Huub Platzbeec- ker probeerde dat beeld tijdens de ouderavond te nuanceren. "Het gaat om slechts een klein percen tage kinderen dat agressief gedrag kan vertonen." "De veiligheid van kinderen staat te allen tijde voor op", beloofde Yvonne Raaijma- kers. "Door de organisatie van het onderwijsproces en de beoogde inrichting van het gebouw durven wij te zeggen: kinderen zijn veilig in De Droom!" Daarnaast vinden tal van ouders dat ze in het verleden niet eerlijk en open zijn voorgelicht over De Droom. Het besluit of De Droom er gaat komen, ligt in handen van de Venrayse politiek. "Er moet geld worden gereserveerd voor de nieuwbouw", verduidelijkte Yvonne Raaijmakers. "Doet de gemeenteraad dat niet, dan komt er geen Droom." Ze verwacht dat de besluitvorming over de gemeenteraadsverkiezingen heen wordt getild. "Ik ga ervan uit dat we begin 2010 weten waar we aan toe zijn." ONDERWIJS OP MAAT De onderwijspartners in De Droom hebben hoge verwach tingen van de nieuwe school en de onderwijsvisie. Inzet van De Droom is dat door samen te wer ken met één team in één organisa tie in één gebouw, een rijkere en krachtige leeromgeving kan wor den gecreëerd met meer moge lijkheden voor de kinderen dan het huidige systeem hen biedt. De Droom moet onderwijs en opvang op maat aanbieden, passend bij de ontwikkeling van ieder kind. Daar door moet De Droom in staat zijn om het talent dat in elk kind zit, optimaal te benutten en te ont wikkelen en om nieuwe talenten te ontdekken. Met de komst van De Droom hoeven leerlingen van het speci aal onderwijs uit de regio Venray niet meer iedere dag in een busje naar de Vijverhofschool, de Wijn berg en het Poortje in Venlo, maar kunnen ze in Venray - dus dicht bij huis - onderwijs op maat krij gen. De Droom moet bovendien de sociale integratie van kinderen voeden. Uit de enquête en inter views blijkt dat ouders van De Toverbal het toejuichen dat alle kinderen in hun eigen leefomge ving naar school kunnen. Maar een deel van de ouders plaatst vraag tekens of dat dan in De Droom moet. Waarom wordt er geen school voor speciaal onderwijs in Venray gebouwd, was de vraag. "Omdat daar geen financiële mid delen voor zijn", hielden Yvonne Raaijmakers en Huub Platzbeec ker de ouders voor. "Bovendien is de groep uit het speciaal onder wijs zo klein, dat een eigen school niet haalbaar is. En we doen geen recht aan de gedachte van soci ale integratie als we de kinderen weer naar een aparte school laten gaan." De resultaten van de enquête en de opbrengst uit de interviews vragen om een bezinning, is de conclusie van de initiatiefnemers. "Dat gaan we ook doen", beloof den Yvonne Raaijmakers en Huub Platzbeecker. "Na de zomerva kantie zullen we het proces, een eventuele fasering en de invul- ling van De Droom van Venray opnieuw tegen het licht houden. De uitkomst hiervan zullen we presenteren op de ouderavond op woensdag 14 oktober." <pstyle:tk>DISCUSSIE <p style :all-mag-inspr>In tegen stelling tot de vorige ouderavond verliep de bijeenkomst op don derdag 16 juli bij De Toverbal in een positieve en constructieve sfeer. Er zijn nog genoeg zorgen en kritiekpunten, maar ouders waren over het algemeen tevre den dat ze antwoord kregen op hun vragen, ook al konden nog niet alle vragen concreet worden beantwoord. In vier groepen gin gen de ouders aan de hand van een thema in gesprek met de initiatiefnemers en betrokkenen. Een werkwijze die positief werd ontvangen en ruimte bood voor discussie en verdieping. "Het was heel belangrijk dat we in gesprek gingen met ouders", concludeer de Monique Heesbeen, directeur van De Toverbal. "Ouders konden zich nu in kleinere groepen uiten en dat vonden velen prettiger dan dat ze dat in een grote zaal moes ten doen. Bovendien konden we nu ook écht op bepaalde zaken dieper ingaan. Dat zorgde voor een stukje helderheid, al zijn er nog genoeg zorgen. Dat beseffen we heel goed." Flextronics weerspreekt vakbond Bij Flextronics Logistics zou den volgens FNV Bondgenoten structureel problemen zijn met gassen in zeecontainers. Reden voor de bond om afge lopen donderdag een poortac tie te houden. De directie van Flextronics weerspreekt de beschuldiging van de vakbond en is zelfs verbaasd over de actie. Tijdens de poortactie wees de vakbond de werknemers van Flex tronics Logistics op het belang van veilig werken met zogenaam de gegaste zeecontainers. Om ladingen te beschermen tegen ongedierte worden de containers FNV Bondgenoten hield donderdag een poortactie bij Flextronics in Venray. behandeld met bestrijdingsmid delen in de vorm van gassen, die soms kankerverwekkende stoffen bevatten. "Er zijn problemen bin nen dit bedrijf met gassen in con tainers", zegt woordvoerder Jan de Jong van FNV Bondgenoten. "Uit onderzoek is gebleken dat er bij meerdere mensen klachten zijn ten gevolge van blootstel ling aan dit soort gassen. FNV Bondgenoten heeft de indruk dat het bedrijf deze problemen niet serieus wenst te onderzoe ken. Flextronics wenst niet mee te werken aan een onderzoek, vermoedelijk op advies van zijn verzekeringsmaatschappij. Het bedrijf lijkt de kwestie onder het tapijt te willen schuiven." Twee personeelsleden van het bedrijf zijn volgens De Jong ziek gewor den door containergassen. "En elf medewerkers zijn voor onderzoek naar het ziekenhuis gestuurd." Flextronics vervoert en verpakt goederen voor onder meer Apple, HP en Logitech. "Er is sprake van een storm in een glas water", stelt René Richters, directeur van Flex tronics Logistics. "Er zijn inder daad vier mensen ziek geworden. Vervolgens is door een instituut in Arnhem een onderzoek ingesteld. Op basis van een interim rappor tage hebben wij daar vragen over gesteld, wat weer heeft geleid tot aanpassingen in het definitieve rapport." Richters stelt dat vanaf het begin de Arbeidsinspectie en de vakbonden bij het hele proces zijn betrokken."Vanaf dag één heb ben wij maatregelen genomen om nieuwe incidenten te voorkomen. We hebben alles in kaart gebracht. Het personeel heeft duidelijke instructies hoe te handelen. Daar naast hebben we een meetbedrijf in dienst genomen om ladingen te controleren. Ook deze maat regelen zijn bij de bonden en de Arbeidsinspectie bekend." Richters is bovendien verbaasd over de actie. "Het probleem met gassen is niet nieuw. Na het inci dent heb ik de heer De Jong van FNV bondgenoten zelfs aangebo den om samen het voortouw te nemen voor een landelijke aanpak. En dan staat hij nu ineens voor onze poort." Richters vermoedt dat er meer achter de actie zit. Flextronics Logistics heeft name lijk een eigen CAO die met de eigen ondernemingsraad wordt vastgesteld, zonder tussenkomst van de FNV. "Ik denk dat we het goed doen als werkgever. Binnen onze organisatie is er nauwelijks verloop van vaste mensen." Fietsendief aangehouden Maandagmorgen is een 30-jarige fietsendief uit Venray aangehou den. Een politiepatrouille stuitte toevallig op de man die, toen hij de agenten zag, zich uit de voeten maakte. Op de Sambastraat werd hij aangehouden. Bij zijn fouille ring bleek de man een fietsensleu- tel bij zich te hebben, die paste op een damesfiets die even verderop geparkeerd stond. Na een kort buurtonderzoek bleek dat de fiets inderdaad uit die straat gestolen was. De man werd overgebracht naar het bureau. ADVOCAAT DUUR? Julicher Meijer Uniek naschools sportconcept in Brukske In het schoolseizoen 2009/2010 krijgen leerlingen van vier basisscholen in en om Brukske de kans om direct na schooltijd een jaar lang te sporten. De Stichting Sport- carrousel Venray heeft een uniek samenwerkingsproject opgezet. Alle moderne ontwik kelingen op het gebied van sportstimulering zijn door de vier sportverenigingen bij elkaar gebracht. De Sportcar- rousel Brukske, zoals het Ven- rayse project heet, wil meer kinderen vaker laten sporten en met meer verschillende sporten laten kennismaken. De Stichting Sportcarrousel Ven- ray onderkent in haar project de meerwaarde voor de wijk Bruks- ke. Juist in deze wijk wonen veel kinderen die minder kans maken om kennis te maken met snort. Door de sporten in de wijk zelf aan te bieden en ook leerlingen van enkele basisscholen net bui ten de wijk uit te nodigen, komen kinderen van verschillende cultu ren op een positieve manier met elkaar in contact. Het projectplan is daarom aangeboden aan de Coördinatiegroep Brukske Mooi Anders, dat de beslissing nam om vanuit het Sociaal Activeringspro gramma subsidie van 5500 euro te verstrekken. Dit programma wordt gefinancierd door de gemeente Venray en Wonen Venray. De deel nemende scholen zijn Samenwer kingsschool Estafette, De Bongerd, De Hommel en Petrus Banden. De Venrayse zaalsportverenigin gen zijn Badmintonclub Venray, Basketbalvereniging Jumpers 76, Handbalvereniging Manual en Volleybalvereniging ActiveRooy. De sportactiviteiten starten eind september 2009. Via de school- nieuwsbrieven ontvangen alle kin deren en ouders nog aanvullende informatie. De leerlingen van SWS Estafette kennen de voorloper van de Sportcarrousel. Vanaf 2007 heb ben dezelfde sportverenigingen op een kleinschalige manier de kinderen laten kennismaken met sport. In blokken van zes sport lessen werd telkens één sport aangeboden. In de nieuwe situatie worden de sportlessen op vier middagen per week aangeboden en komen alle sporten dus weke lijks aan bod. Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray www.vandenmunckhof.nl Leerling niet besmet De leerling van het Citaverde College in Horst die in Indonesië in quarantaine was gezet, blijkt niet besmet met Mexicaanse griep. De 13-jarige jongen werd vorige week zaterdag in een ziekenhuis in Indonesië opgenomen, omdat hij ziek werd en hoge koorts kreeg. Onderzoeken hebben nu uitgewezen dat de leerling geen Mexicaanse griep heeft. Hij heeft het ziekenhuis inmiddels verla ten. De 13-jarige jongen bezoekt samen met zestien andere leer lingen en docenten een aantal opvangtehuizen voor kinderen op het eiland Flores. Ook Siree van Vliet en Michelle Peeters uit Ven- ray maken deel uit van de groep. De reis vindt plaats in het kader van een inzamelingsproject voor een opvanghuis voor kinderen waar de school al jaren aan mee werkt. De groep zet de reis met een aangepast programma voort en komt dinsdag 28 juli terug naar Nederland. Vervolg voorpagina Heijnen: "We hopen dat een onafhankelijk locatieonderzoek ons gelijk zal bewijzen. De Raad van State concludeert dat het maar de vraag is of op het circuit altijd aan de geluidsnormen kan worden voldaan die de milieu vergunning stelt. Dit is de reden waarom de Raad van State ook de milieuvergunning heeft vernietigd die het College van Gedeputeerde Staten voor het motorcrossterrein had verleend. Het gevolg van de uitspraken is dat de gemeente Ven- ray beter zal moeten motiveren waarom in het zogenoemde alter- natievenonderzoek geen rekening is gehouden met locaties buiten Venray. Als de gemeente door wil gaan met de verplaatsing van het terrein zal zij het bestemmings plan opnieuw moeten vaststel len. De provincie Limburg zal een nieuwe beslissing over de milieu vergunning moeten nemen." Het bestuur van Raceway Ven- ray had overigens al een dag voor de uitspraak van de Raad van State bekendgemaakt dat er in 2009 geen races meer zouden plaats vinden. Volgens het bestuur zou het organiseren van races een te groot risico vormen voor de toe komst van het circuit. De angst was dat een enkele race de vol ledige annulering van het circuit betekenen. Om legaal wedstrijden te kunnen houden, dient het cir cuit volledig klaar te zijn, inclusief geluidswal en -scherm. De bouw van het nieuwe circuit zal volgens het bestuur zeker nog een half jaar duren. Wel gaat men door om voor 2010 een raceprogramma voor te bereiden. De SP in Venray reageerde dins dag meteen al verheugd dat de Raad van State de Milieufederatie gelijk heeft gegeven. "Dit betekent dat de bodem onder de plannen en de bouw van het circuit zijn weggeslagen. Voor menig inwoner van Venray zal deze uitspraak een teken zijn dat er toch nog gerech tigheid bestaat en dat met geld niet alles te koop is. Wij zijn in elk geval opgelucht en blij met deze uitspraak. Het geeft aan dat we niet onterecht consequent tegen het nieuwe circuit zijn geweest", aldus Elianne Sweelssen van de SP Venray. Eigenaar Harrie Maessen van circuit De Peel wilde dinsdag niet reageren op de uitspraak van de Raad van State. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Het Oranje Fonds heeft het gemeenschapshuis in Vredepeel een bijdrage gegeven voor de inrichting van een multimediahoek. Films kijken, computerspellen spelen en met een laptop werken: het kan in de multimediahoek, die ook beschikt over een beamer. Het is voor het bestuur van het gemeenschapshuis een lang gekoesterde wens, die met behulp van deze bijdrage mogelijk wordt gemaakt. Alle verenigingen in Vredepeel kunnen de nieuwe mogelijkheden benutten. Alle delen van de multimediahoek zijn mobiel en snel op te zetten. De apparatuur wordt om veiligheidsredenen niet opge slagen in het gemeenschapshuis, maar elders in Vredepeel. Heeft iemand de apparatuur nodig, dan kunnen hierover afspraken worden gemaakt met de beheerster. De provincie Limburg gaat het euregionaal project Sociale inno vatie, voor het behoud van religi eus erfgoed, ondersteunen met 500.000 euro. Het project behelst de reno vatie van klein religieus erfgoed zoals veldkruisen, kapellen, mari- agrotten, grafmonumenten en historische begraafplaatsen door leerling-bouwplaatsen, sociale werkplaatsen en vrijwilligers. Het werkgebied is de grensregio Vlaanderen-Nederland. Het pro ject bestaat uit een vijftal deel projecten. Zo worden er 'monu- mentenploegen' samengesteld die bestaan uit mensen die ver schillende vakdisciplines beheer sen zoals metselen, schilderen of houtbewerken, en samen een monument kunnen renoveren. Daartoe wordt een restauratieate lier ingericht. Verder komt er een ambachtenwerkplaats met kennis centrum. Om de gerestaureerde monumenten voor de toekomst te behouden, komt er een plan voor beheer en onderhoud. Ver volgens worden de gerenoveerde monumenten opgenomen in een toeristisch project over religieus erfgoed. Projectleider is Monu- mentenwacht Limburg (MWL) in Thorn. Alle activiteiten die plaats vinden worden op de website van projectleider MWL gepresenteerd: van start tot slotmanifestatie. Ook zijn er een drietal seminars waar ervaringen worden uitgewisseld. Met dit euregionaal project willen de betrokken partijen komen tot optimale uitwisseling van erva ringen op het gebied van bouw kundig renoveren, beheren en het toeristisch ontwikkelen van klein religieus erfgoed in het grensge bied Vlaanderen - Nederland. In dit project wordt samengewerkt door de provincies Limburg (NL), Limburg (B), Vlaanderen (B), Ant werpen (B) en Noord-Brabant (NL). De Nederlands-Limburgse partners in het project zijn naast MWL: Stichting Kruisen en kapel len Limburg, SVB Leerling-bouw plaats Zuid, Westerom sociale werkvoorziening Roermond. De totale projectkosten bedragen 2.350.000 euro-. De provincie Limburg cofinanciert het project met 500.000 euro. De looptijd van het project is drie jaar en gaat van start in het najaar van 2009. Gemeenten en UWV richten Werkplein op Werkzoekenden en mensen met een uitkering in noorde lijk Noord-Limburg kunnen in de toekomst op één plek terecht voor alle zaken rond werk en inkomen. Die plek gaat het Werkplein heten en wordt binnen nu en drie jaar gevestigd in Venray. De mede werkers van het Werkplein zoeken hun klanten in de hele regio op. Dat is de visie van Noord-Lim burgse gemeenten en het UWV Werkbedrijf, de beoogde part ners van Werkplein Venray, het kenniscentrum voor Werk en Inkomen in noordelijk Noord Limburg. De gemeenten en het UWV Werkbedrijf in de regio wil len personeel en geld bij elkaar voegen om samen hun taken op het terrein van werk en inkomen uit te voeren. De bedoeling is dat werkzoekenden en werklozen zich straks kunnen melden bij een centraal loket, het Werkplein, dat in Venray wordt gevestigd. Nu wordt dat werk nog grotendeels door het UWV en de gemeenten apart gedaan. "De medewerkers van het Werkplein ondersteu nen werkzoekenden, werkgevers en scholen door een optimale afstemming tussen vraag en aan bod van personeel in de regio", vertelt verantwoordelijk wethou der Twan Jansen van de gemeente Venray. Werkzoekenden worden bemiddeld van werk naar werk, van school naar werk en soms van werk of school naar uitkering en dan weer naar werk of school. Werkgevers worden professio neel ondersteund bij het vervul len van vacatures. De werkgevers bieden stageplaatsen aan en ver zorgen samen met Werkplein- medewerkers voor (bij)scholing van werkzoekenden. Dat doen ze met producten die werkgevers en scholen samen met het Werk plein hebben ontwikkeld. Het Werkplein beoordeelt het recht op uitkering (zowel WW als bij stand), zorgt voor claimbeoorde ling, uitbetaling en handhaving. Het Werkplein wordt gevestigd in Venray. Daar komt een loket, maar dat is er vooral voor degenen die het Werkplein niet telefonisch of digitaal hebben kunnen bereiken. Na inschrijving hoeven klanten niet meer naar het Werkplein te komen, de medewerkers van het Werkplein gaan dus naar de klan ten toe. Twan Jansen heeft veel vertrou wen in het nieuwe initiatief, waar mee de regio in Nederland voorop loopt als innovator op het gebied van werk en inkomen. "Alles in één bedrijf, onder één dak. Kor ter kunnen de lijnen denk ik niet worden. En dat moet zich vertalen in betere dienstverlening aan de klant, want daar is het om te doen. Mensen snel en zonder een berg formulieren aan werk, scholing of een uitkering helpen. Het project moet bijdragen aan de klantvriendelijkheid. De bureau cratie halen we weg. Bijvoorbeeld door na een eerste intake bij werkgevers en werkzoekenden op bezoek te gaan." Het project komt voort uit twee succesvolle pilots in de regio. Regionaal is er onder regie van de gemeente Horst aan de Maas twee jaar gele den een project gestart om moei lijk bemiddelbare werklozen aan een baan te helpen door ze in kleine bedrijven in eigen tempo en tegen aangepast betaling te laten werken. De andere pilot bestaat uit een samenwerking tus sen de gemeente Venray en het UWV. Door samen intakegesprek ken te doen zijn meer werklozen aan werk geholpen. Het college van B en W van Venray heeft dinsdag de visie Werkplein vastgesteld, evenals de gemeenten Gennep en Mook en Middelaar. De gemeente Bergen stemt binnenkort in met de visie. Daarna wordt de visie in deelplan- nen en concrete projecten uitge werkt. Het is de bedoeling dat het Werkplein in 2012 operationeel is. Horst aan de Maas doet slechts gedeeltelijk mee. Die gemeente wil moeilijk bemiddelbare werklo zen op haar eigen manier aan een baan blijven helpen bij bedrijven. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) le*troNi Wij lossen uw probleem op! Vraag naar de voorwaarden INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3