Puzzel en win! ca Klein Zwitserland Eerste optreden Transparant succes Jubilarissen bij fanfare St. Cecilia Limburg Festival komt naar Venray Puberpop 90's in 't Podium Oker bekent Kleur Dansrevue Dansgarde Vredepeel Opknapbeurt speelveldje Nog een keer House on Wheels De gevallen engel DE GEVALLEN ENGEL Printwerk? Drukwerk offerte? PEEL EN MAASDonderdag 23 juli 2009 - Pagina 20 van den munckhof bv r T 1 www.vandenmunckhof.nl Liefhebbers van fietsen en theater komen op zaterdag 29 en zondag 30 augustus aan hun trekken in de regio. Tij dens de fietstochten staan de acts van het Limburg Festival centraal. Op 29 augustus om 13.00 uur start de fietstocht in Venray. Ver volgens fietsen de deelnemers via Geijsteren en Meerlo om rond 20.30 uur te eindigen in Venray. Onderweg kunnen zij genieten van diverse acts van het Limburg Festival, zoals Dirty Fred, Diego Stirman, Adrian Schvarzstein en La Guardia Flamenca. Op 30 augus tus om 11.00 uur start de fiets tocht in Sevenum. De tocht gaat vervolgens verder via Grubben- vorst, Meerlo, Horst en eindigt om 20.00 uur in Sevenum. Onderweg treden Superbuffo, The Agency, Maynard Flip Flap, Die verdampte Spielerei en La compagnie 220 volt op. Op iedere locatie vindt tevens een cultureel programma plaats. De organisatie is in handen van het Toeristisch Platform Meer- lo-Wanssum in samenwerking met de omliggende gemeenten en toe ristische platforms uit de regio. Tijd voor een boek? „pp. hofstraat 6 - venray Biblionu Venray Na de zomervakantie naar de brugklas? Op www.biblionu.nl. staan tips om alvast in de stem ming te komen. Er zijn veel boe ken geschreven over de brugklas, bijvoorbeeld het boek Ben Bibi van Ed Sekeris. Dat zijn leuke, korte verhalen over de belevenis sen van twee brugklasleerlingen. Ook de Hoe overleef ik-boeken van Francine Oomen zijn een echte hype. Oomen heeft er ook een over de brugklas geschreven. Deze en nog veel meer titels zijn te vinden bij BiblioNu. Een van de dingen die kinderen moeten doen als ze naar de middelbare school gaan, is boeken kaften. Op de site wordt in veertien stappen uitge legd hoe het boeken kaften in zijn werk gaat. Ook op de sites van Francine Oomen, Kennisnet en Kidsweek is informatie te vinden over de brugklas. De links naar deze site zijn allemaal te vinden op www.biblionu.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondagmid dag 26 juli brood gebakken in de eigen bakoven van museum De Locht. Tevens is dan de smid aan het werk. Kinderen mogen hun eigen broodje bakken of een doekje weven en de Brookerband zorgt voor muzikale omlijsting. In het museum zijn tevens twee tijdelijke exposities te bezichti gen: "De Twaalf maanden van het Jaar"met middeleeuwse afbeeldin gen over het leven op het platte land ca 1500 en "Het Trekpaard springlevend" met schilderijen en aquarellen van paardenschilder Ton van der Weerden. Het museum is alle dagen open van 11.00-17.00 Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht.. De speciale activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur (deelnemer museumjaarkaart www.delocht.nl). Zoo Parc De zomervakantie is begonnen en dat is in Zoo Parc Overloon te merken. Dagelijks worden er allerlei activiteiten gehouden. Zo kunnen kinderen onder andere meedoen aan de nieuwe speur tocht What do you see?, kijken naar roofvogeldemonstraties of theatervoorstellingen bijwonen en zich laten schminken als hun lievelingsdier. Bezoekers kunnen op kraamvisite bij verschillende diersoorten, waaronder bij de witgezichtoeistities en de kroes koppelikanen. In juli en augustus verzorgt een valkenier op een tiental data roofvogeldemonstra ties in het park. De bezoekers krijgen op diverse middagen om 13.00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur aan de hand van het vlieggedrag van onder andere uilen, valken, woestijnbuizerds en gieren, uitleg over deze bijzondere dieren. De vogels tonen hun jachttechnie ken en bezorgen de bezoekers een bijzondere ervaring als zij over het publiek vliegen. Tijdens het hoogseizoen zijn er dagelijks theatervoorstellingen. Tijdens de Magic Zoo Show beleven de vro lijke Ollie en de ietwat humeurige Dizzie de raarste avonturen. In het kindertheater worden tevens pop penkastvoorstellingen gegeven en kinderen kunnen zich laten schminken als hun favoriete dier. Voor meer informatie over de exacte data en tijden kan men kijken op www.overloonzoo.nl. Zoo Parc Overloon, gelegen aan de Stevensbeekseweg in Overloon is dagelijks geopend van 9.30 tot 18.00 uur. Zie ook www.overloon- zoo.nl. www.vandenmunckhof.nl Rode Kruiscollecte Het Rode Kruis afdeling Venray heeft een collecte gehouden. De totale opbrengst bedroeg 8839,77 euro. Venray-kom 4066,70 euro. Leunen 1071,78 euro. Oostrum 648,10 euro. Ysselsteyn 1031.25 euro. Castenray 331.74 euro. Oirlo 547.00 euro. Heide 384.35 euro. Veulen 299.34 euro. Smakt 289.90. Vredepeel 169.60 euro. SPEELPARK Na weken van intensief oefenen werd vorige week woensdag een eerste optreden gehouden door Vocal Group Transparant. In een bomvolle zaal in De Witte Hoeve in Venray klonken in het voor programma de stemmen van kin derkoor Spirit. Daarna was het de beurt aan Transparant. Zowel het uit tachtig personen bestaande koor als de ruim 450 aanwezigen hebben met volle teugen genoten van het eerste optreden van Trans parant. Vanaf de eerste klanken, gespeeld door een live combo op het Afrikaanse lied Kuna Karama waren de toeschouwers gefasci neerd door zowel het enthousi asme als door de trommeldans. Nadat voorzitter Anita Wetter- hahn, het koor aan het publiek had voorgesteld, ging het verder met een vierstemmig Wind of change (Scorpions) en Rythm of life. Na een kort intermezzo, waar bij een gevoelig lied ten gehore werd gebracht door Marianne Groenewegen op dwarsfluit en Rene Pisters op piano, zette het koor nog een extra versnelling in om het laatste lied ten gehore te brengen: Don't stop me now van Queen. Bij fanfare St. Cecilia uit Maashees zijn drie jubilarissen gehuldigd en veertien diplomaÖs overhandigd. Barry Jans en Har- rie Linssen zijn beiden 25 jaar lid. Barry Jans, die bugel speelt, heeft negen jaar in het bestuur een functie vervuld. Harrie Linssen, bassist, heeft buiten zijn muzi kale bijdrage, ook enkele jaren als bestuurslid zijn steentje bijgedra- Op de foto eerste rij v.l.n.r. Inge, Janneke, Michiel. Tweede rij Gwen, Ilse, Janine, Kim, Lotte. Derde rij jubilarissen Harrie Linssen, Tjeu Litjens, Barry Jans (Foto: Bas Delhij). gen. Jeu Litjens, voormalig slag werker, werd gehuldigd vanwege zijn zestigjarige lidmaatschap. Na een waarderend woord door de voorzitter werden de zilveren en gouden speld door beschermheer H. Kaanen bij de jubilarissen opge speld. Verder werden twee A-diplo- maÖs voor slagwerk, een voor alt saxofoon en vijf voor bugel, vier B-diplomaÖs voor bugel en een C-diploma voor hoorn werden uitgereikt door de wethouder van cultuur uit Boxmeer. Doe mee en win 4 vrijkaartjes voor Speelpark Klein Zwitserland in Tegelen! Heimwee naar de 90's? Waan je aankomende vrijdag 24 juli weer helemaal terug in de tijd van Doctor Alban en Cap tain Jack in Café 't Podium bij 'Podium loves the 90's'. Het afgelopen jaar zijn de 'Podium loves the 90's'-feesten uitge groeid van een leuk feest tot een geweldige happening met het optreden van de band Smashing Idiots als hoogte punt tot nu toe. De formatie Smashing Idiots wist in januari van dit jaar 't Podi um finaal op z'n kop te krijgen met haar plaatjes, video's en hilarische acts. Van Aqua tot Nirvana, via de Party Animals naar de eerste hits van Britney Spears: alles kwam aan bod in de strak georganiseerde show van de Smashing Idiots. Om nu het publiek aan het woord te laten, wordt een ander fenomeen uit de 90's voor de dag gehaald: Puberpop. De gedachte achter puberpop is dat het publiek mag beslissen wat de dj gaat draaien deze avond. Enige kanttekening hierbij is dat het tussen '90 en '99 een dijk van een hit of hilarisch slechte plaat moet zijn geweest, anders zit hij waarschijnlijk niet in de koffer deze avond. DJ Maarten is de dj van deze avond. Maarten is in de afgelopen jaren gegroeid tot een van de meest geboekte dj's in de regio en heeft zijn spo ren al bij diverse cafés en feesten verdiend. De entree is deze avond gratis. Meer informatie over deze activiteit of andere activiteiten in 't Podium is te vinden op www. podiumvenray.nl. Dansgarde Vredepeel is een dansvereniging in Vredepeel voor jeugd van zeven tot en met zestien jaar en bestaat inmiddels achttien jaar. Op dit moment heeft dansgarde Vredepeel achttien jon gens en meisjes die actief lid zijn. Ieder jaar treden ze diverse malen op tijdens carnaval en pronkzittin- gen. Daarnaast houden ze om de twee jaar een dansrevue rond een bepaald thema. Ook dit jaar staat er weer een revue op het pro gramma en wel op zondag 26 juli. Dit jaar is het thema Reizen. De toeschouwers worden meegeno men naar diverse werelddelen om te genieten van de dans in diverse culturen. Choreografie, kleding en decor zijn helemaal in stijl. Ieder een is deze zondag welkom in gemeenschapshuis De Kleine Loef aan de J. van Stalbergweg in Vre- depeel. Aanvang 14.00 uur. Zang- en theatergroep Oker gaat zich op zondag 26 juli op een ludieke wijze presenteren tijdens de braderie in Over- loon die in het teken staat van verenigingen. Op de braderie krijgt men een voorproefje van de nieuwe show Oker bekent Kleur. Verder is er een korte quiz opgezet in een landelijke omgeving. Gedurende de braderie kan men deze vragen beantwoorden. De winnaar krijgt om 15.30 uur bij de prijsuitreiking een toepasselijk prijsje. Na deze prijsuitreiking wordt het eerste kaartje voor de voorstelling van Oker feestelijk overhandigd aan hoofdsponsor MG events. Het eerste kaartje is voor de voorstel- ling van 17 oktober. Bij de premiè re in Schouwburg Venray op 17 oktober heeft Oker graag zoveel mogelijk mensen uit Overloon in de zaal. Kaartjes zijn te koop vanaf 26 juli bij Oker en via de kassa van de schouwburg. Oker is een vrij theatrale kleur waar het bij deze zang theatergroep om draait. Oker komt in vele verschillende kleurschakeringen voor van geel naar rood tot bruin. Het is juist die verscheidenheid van kleurscha keringen waarom Oker voor die naam heeft gekozen. In de show Oker bekent Kleur wil zang- en theatergroep Oker zich gaan rich ten op een aantal andere kleuren die voor velen een diepere bete kenis kunnen hebben. Een twintigtal bewoners van de Allegrostraat in Venray is begonnen aan de grote opknapbeurt van hun speelveldje. Dat dit nodig is, blijkt wel uit de enorme berg groen die gesnoeid is. In de komende weken wordt het hekwerk aangepakt en komen er nog speeltoestellen bij. In september hoopt men alles af te ronden en de speelplek feestelijk te kunnen openen. Deze opknapbeurt is tot stand gekomen vanuit Samen Doen! van Synthese. Het is een voorbeeld van hoe buurtbewoners zelf en met hulp van andere partijen, in dit geval gemeente, Synthese en de NLW, hun buurt weer meer leefbaar maken. Wie iets wil veranderen in zijn straat, plein of buurt of iets wil ondernemen tijdens de burendag op 26 september kan contact opnemen met Diana Ummels of Leon van Dijck, opbouwwerkers bij Synthese via telefoon (0478)517317 of via e mail d.ummels@synthese.nl. en l.vandijck@synthese.nl. Tijdens de kermis in Venray kan men voor het laatst genie ten van een optreden door Hous on Wheels. Deze twee dj-broertjes zorgen er met hun kleurrijke auto en caravan voor dat de wachtende bezoekers van festivals met vro lijke zomerse housemuziek en live percussie wordt vermaakt aan de ingang van het evenement. Na drie jaar houden de broers het voor gezien. "Iedereen kent het nu wel zo'n beetje en we zijn zelf ook wel bijna uitgelachen met dit concept, We willen stoppen op een mooie top", aldus Goof van Keulen, eigenaar van het bedrijf. House on Wheels pakt dit jaar groots uit bij eetcafé De Graaf en is daar alle kermisdagen te bewon deren met op kermiswoensdag Joep van het Lunapark overleden Op 4 juli is in Bergen op Zoom op 90-jarige leeftijd Joep Muur mans overleden. Joep is in Ven- ray beter bekend als Joep van het Lunapark. Tot op zeer hoge leeftijd was hij elk jaar nog op de Venrayse kermis aanwezig. Joep is geboren in Boxtel en was aanvan kelijk meubelmaker totdat hij in contact kwam met de kermiswe- reld. Die was hem overigens niet helemaal vreemd, want als in Box tel de kermis werd opgebouwd, was Joep er altijd al om te helpen. Hij hoefde dan ook niet lang na te denken toen hij in 1946 door de familie Janvier gevraagd werd om mee te trekken als stoker bij de stoomcarrousel. Dat bleef hij doen totdat de carrousel verhuisde naar De Efteling. Hij bleef de familie Janvier en later de familie Ree- mer trouw. Na de stoomcarrousel volgde de autoracebaan en mid den jaren vijftig het Lunapark van George Reemer. Toen deze zijn zaak overdroeg aan zoon Chris, ging ook Joep mee over. Hoewel Joep in dienst was van de fami lie Reemer werd hij altijd als een volwaardig familielid beschouwd. Joep werd een bekend gezicht in het Lunapark waar hij, tussen de twee bruggen, zijn domein had. In al die jaren, tot 2002, is Joep altijd op de kermis aanwezig geweest. Venray was een van zijn favoriete kermisplaatsen, waar Joep goede contacten had met de bevolking. In 1986 werd Joep koninklijk onderscheiden. Het feit dat 'zijn' Lunapark dit jaar voor de 75e keer in Venray staat, mag hij helaas niet meer meemaken. een laatste speciale avond van House on Wheels. Boekrecensie in Peel en Maas Hij was voor justitie de gedroomde kroongetuige. Angelo Diaz, aspirant-lid van de Hells Angels, zou de natio nale recherche helpen in de oorlog tegen de meest beruch te motorclub ter wereld. In het diepste geheim legde Diaz onthullende verklaringen af over moorden, afpersingen en grootschalige drugshandel door de Hells Angels. Hij verbrak daar mee de omerta, ofwel de onder wereld-zwijgplicht, die de 'bro thers' van de club elkaar hebben opgelegd. Om wraakacties van de wereld wijd zeer omstreden motorclub tegen de Antilliaanse spijtoptant te voorkomen, plaatste justitie kroongetuige Angelo Diaz in een met veel geheimzinnigheid omge ven beschermingsprogramma. Rechters en openbaar ministerie beoordeelden de verklaringen van de ex-Angel als zeer betrouwbaar. Tientallen Hells Angels werden gearresteerd en achter de tralies gezet. Door geblunder bij justitie liepen de megaprocessen op niets uit en ontsprongen alle verdach ten de dans. Kroongetuige Angelo Diaz werd begin 2009 als oud vuil aan de kant gezet en vluchtte naar Latijns-Amerika. In april 2009 bezochten de misdaadverslagge- vers John van den Heuvel en Bart Huisjes van Dagblad De Telegraaf Angelo Diaz op zijn schuiladres en spraken dagenlang met de man die de Hells Angels moest elimineren maar uiteindelijk zelf een gevallen engel werd. Voor dit boek teken den zijn schokkende verhalen op over de club, die door justitie wordt beschouwd als een levens gevaarlijke criminele organisatie. Niet eerder sprak een insider zo gedetailleerd over het geheime beschermingsprogramma van justitie, én over dodelijk geweld, drugshandel en de verborgen wereld van de Hells Angels. De gevallen engel is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,95 euro. Cultuur Er wordt elke week een puzzel gepubliceerd waarvan u de oplossing kunt doorbellen om kans te maken op de prijs. Zo doet u mee: Om kans te maken op een prijs, belt u de oplossing door naar 0909-5010215 (max. 0,44 ct. p.g.*). Daar wordt u gevraagd om één bepaalde rij cijfers van de door u gevonden oplossing in te toetsen.Uit alle juiste inzendingen wordt de winnaar getrokken. Veel succes! *(max. 0,44 ct. p.g. de kosten voor het gebruik van uw mobiele telefoon) Op deze puzzel zijn de algemene voorwaarden van de uitgever van toepassing. Deze actie is een samenwerking met www.puzzelland.com. Kunst Klein Zwitserland is een speelpark in het groen met uiteenlopende attracties. Bij ons staat spelen en avontuur in het groen centaal. Kinderen kunnen zich uitleven op touwbruggen hoog tussen de bomen. In de langste glijbaan van Europa of op de hoogste schommel van Nederland! Los de puzzel op en win voor Klein Zwitserland. Kijk voor vww.klein-zwitserland.nl eld. Over de uitslag wordt niet vier entreekaartje alle informatie op Hier vindt u volgende week de oplossing. Schrijf de cijfers 1 tot en met 9 elk één keer in alle horizontale rijen en vertikale kolom men, en in elk van de negen vierkantjes van 3x3 vakjes.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20