Bartelstrofee voor Mariet van Veghel Clubkampioenen St. Christoffel Gezelligheid gegarandeerd Erik Stevens naar EK atletiek in Servië Wout Poels niet in Vuelta Koonings op Worldgames in Taiwan Ukkendag Spring kinderopvang Boek bestellen? PC Nobel Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 19 Onderscheiding postuum uitgereikt Zomeravondcompetitie darten in Oostrum ATV Venray De Peelrunners LK stratego PC Sint Jan Zomerbridgen DC De Pielhaas HSV De Roerdomp www.vandenmunckhof.nl Het Alvertje www.vandenmunckhof.nl Het sportseizoen is door de Invaliden Sport- en Belangenver eniging Venray e.o. afgesloten met een feestavond in het clubge bouw van TTV Summa/Red Stars. Al maanden geleden stond voor het bestuur vast dat Mariet van Vegchel dit seizoen de Bartelstro fee zou worden toegekend. Zij had altijd een luisterend oor voor iedereen. Waar het kon was zij altijd bereid om een helpende hand toe te steken, vooral bij het zwemmen en kienen. Tot groot verdriet van alle leden heeft zij deze blijk van waarde ring niet meer in ontvangst mogen nemen, want afgelopen week werd ze naar haar laatste rustplek gebracht. Uit handen van voorzitter Mat Klaas- sens is deze volkomen terechte blijk van waardering voor al haar inzet voor de vereniging postuum aan haar man overhandigd. Het was een sportief geslaagd, maar vooral gezellig seizoen. Verschillende leden hebben weer diverse ereplaat sen weten te bemachtigen tijdens de vele toernooien waaraan is deel genomen. Reeds weken voor afloop van het seizoen was duidelijk wie dit jaar de wisselbeker van de onderlinge bowlingcompetitie zou gaan winnen. Eline Jacobs toonde dit jaar dat zij het spelletje steeds beter beheerst. Zij bleef de winnaar van de afgelopen twee seizoenen ruim voor met 128 punten. Toch liet Frans van Soest ook dit seizoen weer zien dat je met een goede portie doorzettingsvermogen ver kunt komen. Hij legde terecht beslag op de tweede plaats met 86 punten. Geheel onverwacht was wel de derde plaats van Ron Custers met 73 punten. Net als vorig seizoen waren ook dit seizoen bij het sjoelen de dames weer het meest succesvol met twee eerste plaatsen in hun klasse in het eindklassement van de Limburg Bokaal. Dit waren Marjo Manders in de klasse D en Linda Buis in de klasse I. Ook bij de Limburgse selectiewed strijden voor het NK was er een dame die de eerste plaats opeiste in de eind klassering. Wederom was het Marjo Manders die eerste werd in de klasse E. Deze vijfde plaats bij het NK in Nij megen maakte dat zij de terecht win nares werd van de wisselbeker van de Algemene Nederlandse Sjoelbond. De winnares van de beste wedstrijdsjoe- ler was dit jaar voor Wilma Wismans. Zij boekte de meeste vooruitgang in haar gemiddelde over al gespeelde wedstrijden. De meeste vooruitgang tijdens de trainingsavonden werd heel verrassend geboekt door Hans Otten- heim. Nieuwkomer Leo Janssen werd beloond met de aanmoedigingsprijs. Bij het zwemmen trekt Marly Vervoort al lang haar baantjes, maar zij had nog nooit een prijs gewonnen. Het werd hoog tijd dat daarin verandering in kwam. Vol trots nam ze daarom de wisselbeker van de zwemmers in ontvangst uit handen van zwembe- geleidster Marion van der Loeffen. De strijd in groep A van de tafeltennissers werd dit seizoen duidelijk beslist in het voordeel van Ankie Muijsers. Zij behaalde verreweg de meeste pun ten en werd daarom terecht beloond met een beker voor de beste speler in deze groep. Marie-Louise Theeuwen werd op enige afstand tweede en Wil- bert Litjens sloot een goed seizoen af met de derde plaats. In groep B was het Theo van Elferen die met kop en schouder boven de rest uitstak. Leo Reintjes troefde verschillende ande ren af met een tweede plaats in deze groep. Hij bleef onder meer Harrie Jacobs duidelijk voor die derde werd. De beker voor het beste toernooi- gemiddelde van dit seizoen was voor Van Elferen. Het was voor de zevende keer oprij dat Ankie Muijsers winna res werd van het klassement van Leo Reintjes. Zij was wederom de trouw ste bezoeker van de trainingsavonden. Afgelopen zondag waren weer de jaarlijkse clubkampioenschappen van turnvereniging St. Christoffel. De toe stellen werden uit de gymzaal aan de Langeweg door vele ouders en leden verscheept naar sporthal De Wette- ling. Ook de grote 12 bij 12 meter turnvloer was weer gehuurd. De wed strijden waren over de dag verdeeld in drie blokken zodat iedereen zijn of haar turnkunsten kon laten zien. Vele ouders, broertjes, zusjes opa's en oma's zijn weer komen kijken en hebben genoten van de wedstrijden. In totaal deden een kleine 180 deel nemers mee aan de wedstrijden, van de jongste recreanten vanaf 6 jaar tot aan de dames en heren van de wed- strijdgroepen. Aan de jury de mooie taak om alles te beoordelen maar na de spannende wedstrijden zijn de uit slagen, met als clubkampioen bij de dames Amy van Broekhoven en bij de heren Freek van den Brand, als volgt: Meisjes recreatie 6-7 jaar 1. Zoe Ermers 2. Joyce van de Ven 3. Marlou Bos Meisjes recreatie 8-9 jaar 1. Anne van Son 2. Marjan Demarteau 3. Lynn Rongen 4. Lisa Hendriks Meisjes wedstrijdgroep instap NTS 13: 1. Sanne van Leerdam 2. Jamie Lammerts van Buuren 3. Roos Ponjee Jongens wedstrijdgroep niveau 17-15 1. Freek Goes 2. Rens Hout 3. Quinn de Roock Dames recreatie 18 jaar en ouder 1. Berny Mater 2. Renee Jenniskens Meisjes wedstrijdgroep NTS 10 1. Anne-Fleur Lemmen 2. Fleur Caris 3. Sanne van Buuren Meisjes wedstrijdgroep NTS 12 13 1. Maureen van Leerdam 2.Milou Swinkels 3. Damita van Soest Jongens wedstrijdgroep niveau 10+ 1. Max Doppelbauer 2. Joost Meijer 3. Teun Ponjee Meisjes recreatie 10-11 jaar 1. Lisan- ne Beurskens 2. Tess Kuijsten 3. Maud Brands Meisjes wedstrijdgroep NTS 11-12 1. Anke Kleinlugtenbeld 2. Boya Siaha- ija 3. Ilse van Ass Jongens wedstrijdgroep niveau 14-12 1. Thomas Hermsen 2. Wouter Smits 3. Bart Jilesen Jongens wedstrijdgroep niveau 11 1. Max Philipsen 2. Bo Verrijth 3. Jochem Duisters Meisjes recreatie 12-14 jaar 1. Laris- sa Heideveld 2. Terri Koonings 3. Bo Brands Dames wedstrijdgroep NTS 5 t/m 10 1. Amy van Broekhoven; tevens clubkampioen dames, 2. Bette Heb ben 3. Elke Pelzer Heren wedstrijdgroep Freek van den Brand; tevens clubkampioen heren, 2. Cas Duijghuisen. Vanaf een uur of acht, druppe len elke woensdagavond dezelfde mannen en meiden Back In Time in Oostrum binnen. Klaar om zeer fanatiek maar altijd onder het genot van een biertje de zomer avondcompetitie binnen de club te spelen. In september begint het officiële dartseizoen weer, maar voor de meesten duurt de zomer stop gewoon te lang en besloten ze daarom even goed iedere week samen te komen. Marij, eigenaresse van Back In Time, staat soms achter de bar, maar net zo vaak ook doet ze mee. "Het is hier altijd wel druk en gezellig, maar de woensdagavond is toch wel een uit blinker. Ook omdat het mannenkoor repeteert rond dezelfde tijd is het hier een drukte van belang." De opkomst is groot en het 'potje' darten loopt dan ook nog wel eens uit in nachtwerk. Voor sommigen een reden zelfs om de donderdagochtend steevast vrij te houden. De gastvrijheid in de kroeg speelt daarin een grote rol vinden de leden. "Woensdagavonden in Oostrum zijn gewoon altijd goed. Hapje, drank jes, dartje. Er wordt altijd enorm goed voor ons gezorgd. Voor anderen lijkt het misschien een beetje op flauwe kul, maar soms kunnen de gemoede ren hoog oplopen al is het altijd met een knipoog. Daarbij breekt deze avond gewoon lekker de week." Darten wordt in het algemeen misschien niet gezien als topsport, er wordt behoorlijk wat afgezweet, gejuicht of gemopperd wanneer er verloren wordt. Zeker wanneer de dames een punt pakken. Iedere week wordt er een nieuwe loting gehouden en zijn de tegenstanders dus anders. Niet iedereen gooit op hetzelfde niveau en dus lijken sommige wedstrij den van te voren al beslist maar niets is minder waar. De onverwacht goede worpen van sommigen doen de profs nogal eens uit het veld slaan tot groot genoegen van vooral de dames. Het is een gevarieerd gezelschap tussen de 25 en wat ouder, maar voor iedereen gaat het vooral nu nog om de ontspan ning. Wanneer in september weer het seizoen begint zullen de verschillende teams weer uit en thuis spelen om de eer van Oostrum te gaan verdedigen. In totaal zijn er officieel drie teams vanuit DC de Karklingel. Dit jaar heb ben de mannelijke leden zelfs zoveel vrouwen weten in te palmen dat er misschien zelfs weer een heus vrou wenteam gestart kan worden. Anders zal er gemengd gespeeld gaan wor den net als in de zomercompetitie. Het merendeel van de leden komt uit Oostrum, maar ook een klein gedeelte uit Venray is vertegenwoordigd. Het zijn trouwens niet alleen de leden die binnen komen waaien op woensdag avond. Vaste supporters zijn er net zo goed die gewoon lekker willen genie ten van een sportief en tevens leuk toernooi om naar te kijken. Waarom dan in de Back In Time in Oostrum? "Omdat gezelligheid gegarandeerd is!" De junioren A, B, C, D en senioren trainen op zondag en dinsdag in over leg met hun trainers. De trainingen van de pupillen worden hervat na de zomervakantie. Aan de spring- en werpwedstrijd in Nieukerken in Duits land hebben twee atleten meegedaan. Bij de jongens junioren B werd Joris Terhaag eerste bij het verspringen met een sprong van 5.47 meter en bij de meisjes junioren B werd Carmen Linssen vijfde bij het verspringen met een sprong van 4.31 meter. Ook bij het kogelstoten werd ze vijfde met een worp over 7.15 meter. Uitslagen achtste Univé zwemloop Valkenburg. 150 m zwemmen-1,5 km lopen: Finn Timmermans 1e H10, 8:11. Vera Wismans 2e D10, 8:54. Tessa Jerzy- kowski 4e D10, 9:15. 400 m zwemmen-5km lopen: Imke v.d. Munckhof 1e D14, 31:12. Nicky Teunissen 3e D14, 31:52. Mieke Rein- tjes 4e D14, 32:30. Anne Reintjes 1e D16, 32:25. Pim Scheres 2e D16, 32:34. Maikel Wismans 1e H16, 26:14. Martien Dupont 28:10. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Iedere zaterdag van is er van 9.00 tot 12.00 uur gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Zie ook www.atvvenray.nl. De Nordic walker kunnen aan de slag op zaterdag 25 juli bij De Hamert en op zaterdag 1 augustus vanaf de Schadijkerbossen, parkeerplaats aan de Bergweg in Meterik. Aanvang 9.00 uur. Iedereen is welkom, dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadijker Bos sen. Agenda: 2-8 Weert IJzeren Man Volkslopen 10.00 uur 22-8 Siebengewald Kermisloop Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. In Oostrum wordt op zaterdag 25 juli het open Limburgs kampioen schap Stratego gehouden. Senioren en junioren uit heel Nederland strij den die dag om de provinciale titels. Naast bekers en medailles zijn er ook Jumbospellen te winnen. Dit kam pioenschap wordt gehouden door Stratego Bond Nederland (SBN). Het toernooi is bedoeld voor iedereen die het spel van strategisch inzicht en bluf graag speelt. Onder hen is in ieder geval de regerend wereldkampi oen senioren en regerend open Lim burgs kampioen Pim Niemeijer. De Stratego Bond Nederland verwacht dan ook dat er in Venray spelers aan wezig zijn uit zowel Nederland, Bel gië en Duitsland. Het toernooi vindt plaats in café/zaal Back in Time aan de Monseigneur Hanssenstraat in Oostrum en is bedoeld voor ervaren spelers en voor mensen die Stratego pas hebben ontdekt en met elkaar de sportieve strijd willen aangaan. Er wordt gespeeld volgens het Zwitserse competitiesysteem. Dat betekent dat niemand voortijdig wordt uitgescha keld en dat deelnemers op het bord tegenstanders tegenkomen van hun eigen niveau. Het open Limburgs kampioenschap Stratego begint om 10.45 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.25 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon 06-28501372, via e-mail strategobondnederland@gmail.com of kijk op www.strategobond.nl. Rick Janssen is met Pointer naar een wedstrijd in Hagestein geweest. In het progressief parcours behaalde hij een eerste plaats. Met haar paard Terika II heeft Susan deelgenomen aan een wedstrijd in Heibloem. Ze won in de dressuur klasse L1 een tweede plaats met 198 punten. Ook Brigitte Kreuzer is naar Heibloem geweest. Zij behaalde met paard Tsarina een derde plaats met 456 punten in de klasse Z2 dressuur. De zomerbridge is ditmaal gehou den door bridgeclub Harten Drie. Er werd gespeeld in twee lijnen. De win naars in de B lijn waren Nelly en Bert Vloet uit Overloon met maar liefst 74,40 procent. Op de tweede plaats eindigden Mieneke Menheere en Frans van Lieshout met 62,80 procent en de derde plaats ging naar Riet Wil lems en Antoine Coppus met 53,87 procent. In de gele lijn eindigden Ron van Gaal en Leon Silvertand op de eerste plaats met 66,67 procent. De tweede plaats werd gedeeld door Luus en Wim van Son en Mia Maassen met Corry Hartong met 59,38 pro cent. Donderdag 23 juli zijn de bridge- paren weer welkom in de Kiosk in het Brükske voor de zomerdrive, deze keer georganiseerd door bridgeclub Klavertje Vier. Aanvang 1930 uur. In café De Pielhaas in Venray wordt op vrijdag 24 juli vanaf 20.30 uur weer een wedstrijd van de zomer avondcompetitie gehouden. Ieder een die aan dit toernooi wil deelne men kan zich tot uiterlijk 20.15 uur inschrijven. Dit kan ook via telefoon (0478)582187. Uitslag zomeravond competitie: Winnaarsronde; 1) Nico Thissen. 2) Mohamet Diraa. 3) Johan van Hoof. 4) Perry Bussers. 5) Edwin Schattenvoet. 6) John Tebarts. 7) Luc Wester. 8) Mat Janssen. Verliezersronde: 1) Mark van de Heuvel. 2) Sander van de Broek. 3) Paul Hendrix. 4) Roy Troisfontaine. 5) Frank Coumans. 6) Gerard de Bruijn. 7) Ruud Tijssen. 8) Thorsten Gooren. Zaterdag 25 juli wordt er vanaf 20.30 uur wiskeydarten gehouden. Iedereen kan hier aan deelnemen en zich laten inschrijven tot 20 15 uur Sportnieuws -info Vandaag (donderdag 23 juli) begint in Novi Sad, in Servië het Europees kampioenschap atletiek voor junioren. Een van de deelne mers is de 18-jarige Erik Stevens uit Venray. Het is het eerste inter nationale atletiektoernooi waar hij zich voor geplaatst heeft. 2009 is een goed jaar aan het wor den voor Erik. In februari wist hij, na een lange herstelperiode vanwege een zware blessure, bij de Nederland se kampioenschappen voor junioren de zilveren medaille te veroveren bij het hoogspringen. Een week later liep hij ook mee op de 60 meter sprint bij de volwassenen. In maart volgde een trainingsstage op Madeira, waarna hij met succes zijn VWO-diploma haalde. In juni stond hij wederom op het podium bij het Nederlands kampioen schap voor junioren, ditmaal op de 200 meter. Met zijn tijd die hij daar liep kwalificeerde hij zich voor het EK dat dit weekend wordt gehouden. "Vorig jaar heb ik een heel seizoen verloren door de blessure aan mijn hamstring", vertelt Erik. "Ik ben blij dat het dit jaar veel beter gaat." Het Erik Stevens: "Ik ben goed in vorm dus het moet kunnen. Ik hoop in ieder geval mijn persoonlijk record te kunnen verbeteren. gaat zelfs zo goed met de sprint dat de andere onderdelen er onder lijden. Door zijn grotere snelheid kloppen de aanlopen bij het hoogspringen en het verspringen niet meer. De tijd om dit te gaan verbeteren komt na de zomer, als hij zijn studie Econometrie aan de universiteit in Rotterdam begint. Hij verhuist dan naar Zoetermeer, waar hij sinds dit jaar lid is van atletiekver eniging Ilion. Erik hoopt in de laatste maanden van 2009 een goede basis te kunnen leggen voor 2010, als het WK voor junioren in Canada wordt georgani seerd. Hij is dan nog steeds junior en hoopt zich dan te kwalificeren voor de 200 meter, de estafette het hoogspringen en het verspringen. Zijn trainer bij ATV Venray, Mar tin van Egmond, vertelt over Erik's mogelijkheden: "Het is bijzonder dat een atleet op zijn achttiende al zo goed kan zijn in zoveel verschillende onderdelen. Het hoogspringen gaat hem van nature goed af, en op de sprintnummers heeft hij dit jaar een grote stap voorwaarts gemaakt." Over prioriteiten in zijn toekomst is Erik heel duidelijk en nuchter. "In 2007 raakte in geblesseerd aan mijn pols. Tijdens het inspringen voor een wed strijd had ik geen goede aanloop bij het polsstokhoogspringen. Ik kwam naast de mat terecht en blesseerde mijn pols. Sindsdien is het kwakkelen met dit onderdeel. In 2008 blesseerde ik mijn hamstring tijdens het NK bij het verspringen. Ik was drie maanden uitgeschakeld, en zag het hele seizoen mislukken. Door deze voorvallen ben ik me bewust geworden dat een top sportcarrière van de ene op de andere dag voorbij kan zijn. Daarom vind ik het belangrijkste voor mijn toekomst dat ik mijn studie goed afmaak. Ik ben benieuwd hoe me de verhuizing naar het westen van het land gaat bevallen. De trainingsfaciliteiten in Zoetermeer zijn erg goed, er is bijvoorbeeld een grote hal waar ik 's winters in terecht kan om te trainen." Hoe ziet jouw wedstrijddag er morgen (vrijdag) uit? "Ik moet niet te vroeg op staan, maar we hebben in onze accommodatie geen airco. De verwachting is dat het 37 graden gaat worden, dus het wordt een lange, hete dag. Ik zal rond 14.00 uur naar de baan gaan, om te kijken naar de andere wedstrijden. Om 16.00 uur eet ik mijn laatste maaltijd voor de wedstrijd. Daarna begint het aftellen naar het startschot, maar ik kan me ook dan nog goed ontspannen. Als ik lekker in mijn vel zit, kan ik me heel makkelijk concentreren. Om 18.00 uur begin ik aan mijn warming-up. Om 19.00 uur beginnen de series van de 200 meter. Ik hoop op baan 4 of 5, maar dat hangt een beetje van de ovaal van de atletiekbaan af; als die een beetje hoekig is loop ik liever in baan 6 of 7. Ik hoop mijn persoonlijk record van 21,75 seconden te kun nen verbeteren. 21,50 Seconden zou genoeg moeten zijn voor een plaats in de halve finale. Die wordt, net als de finale, op zaterdag gelopen. Ik ben goed in vorm, dus ik weet dat het moet kunnen." De Blitterswijckse wielrenner Wout Poels neemt niet deel aan de Vuelta, de Ronde van Spanje. De eerstejaarsprof is niet opgenomen in de voorselectie van zijn ploeg Vacansoleil. Ploegleider Hilaire Vanderschueren zei aan het begin van het wielerseizoen serieus te overwegen om Poels mee te nemen naar de Vuelta om daar ervaring op te doen. Maar hij is uiteindelijk niet opgenomen in de ploeg. De Ronde van Spanje gaat op zater dag 29 augustus van start in Assen. Op maandag eindigt de etappe in Venlo. Op dinsdag gaan de renners twee keer over de Cauberg in Valkenburg, om vervolgens in Luik te finishen. Er worden vanaf woensdag 29 juli enkele onderlinge wedstrijden op de visvijver gehouden. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij de wedstrijdcommissie. Op woensdag 12 augustus wordt de eerste wedstrijd van de 50 pluscompetitie gehouden, ook voor deze wedstrijd kan men terecht bij de wedstrijdcommissie voor verdere inlichtingen. Uitslag negende zomeravondcompetitie: 1) C. Kools. 2.A. van Bakel. 3. M. Voermans. 4. H. Ermers. 5. A. de Klein. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden via www.hsvderoerdomp. nl. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secretaris H. Hendriks via telefoon 06-23140989 of via info@hsvderoerdomp.nl. De nachtwedstrijd is gehouden. Uitslag: 1) Antoon Sanders. 2) Lam bert van den Hoogenhof. 3) Peter Beelen. 4) René Wijnhoven. 5) Marco Classens. Jeugdkoning is Sill Cremers, voor Kay Janssen en Tim Weijs. Op zaterdag 15 augustus start het seizoen met een gescheiden koppelwedstrijd. Aanmelden voor deze wedstrijd kan tot donderdag 13 augustus, 20.00 uur, bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en infor matie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@ hsvhetalvertje.nl. In Roggel is een wedstrijd voor pony's gehouden. Kim Muijsers behaalde met Hali's Volumia een derde prijs met 200 punten in de klas se DL1 dressuur. Jaimy Muijsers reed met haar paard Archibald in de klasse B dressuur in Heibloem en won de eerste prijs met 200 punten. Gerard Koonings uit Leunen is met de Nederlandse afvaardiging vertrok ken naar Kaohsiung in Taiwan, waar van 13 tot 26 juli de Worldgames plaatsvinden. De Worldgames zijn het best te beschrijven als de spelen van niet-olympische sporten. De hand boogsport wordt in Taiwan beoefend in de discipline veldschieten. Op het WK veldschieten in 2008 in Wales werden door de Nederlandse deel nemers drie tickets verdiend. In de afgelopen maanden waren er diverse kwalificatiewedstrijden, onder andere in Ysselsteyn, waar de sporters hun uitzending konden bemachtigen. Koonings was een van de drie spor ters die zich kwalificeerden. Dit drie tal, dat wordt begeleid door de bonds coach van het veldschieten, Ron van der Hoff uit Ysselsteyn, komt van don derdag tot zondag in actie. In de disci pline handboogsport komen deelne mers uit twintig landen in actie. Spring kinderopvang in Venray heeft de jaarlijkse Ukkendag gehou den. De kindjes van dagverblijf Circus tent en dagverblijf Kabouterhuis in de leeftijd van nul tot vier jaar bezochten samen met hun ouders, broertjes, zus jes, opa's, oma's en andere belangstel lenden de opvang. Daar werden aller lei leuke activiteiten gehouden. Dit jaar werd de Ukkendag gehouden in de Circustent aan de Wilgenstraat in Venray. De dag stond in het teken van cowboys en indianen. Behalve dat de kindjes verkleed als cowboy of indi aan mochten komen, namen ze deel aan allerlei activiteiten die hier mee te maken hadden. Zo konden ze sprin gen op het cowboyspringkussen, op de foto gaan met een echte indiaan, schminken, rooksignalen blazen, een indianentooi knutselen, rondjes draai en in de minidraaimolen en een rit in de huifkar maken. Ook waren er geit jes, schapen, konijnen en cavia's op bezoek, afkomstig van kinderboerderij De Loi uit Wellerlooi. Percussiegroep Hakuna Matata zorgde voor muzikale sfeer en nodigden de kindjes uit om lekker mee te dansen op hun aanste kelijke ritmes.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19