op EJOF Venray biedt Helmondse profs goed partij Rooy on the Beach opnieuw geslaagd Junior Kamer Open geslaagd Hoofdmacht Geijsteren gered Dion dertiende Pannakooi in Leunen K4 toernooi en Maascourt Op zaterdag kwam de jeugd uit de regio spelen voor een plaats op het NK Beachvolleybal voor de jeugd. In de categorie meisjes A is het toernooi gewonnen door het duo Vrijssen/Sel- ten uit Mill. De meisjes B competitie is gewonnen door Koenen/Peters uit Gennep. Bij de jongens A en B was de strijd al van tevoren beslist, omdat er in elke poule maar 1 team present was helaas. De jongens Frielink/Maas uit Gemert gaan door naar het NK bij de jongens A en de jongens Joosten/ Haegens uit Hegelsom gaan door bij de jongens B. Bij het senioren NeVoBo Beachcircuit was de strijd heel wat heviger. De finale bij de heren was een regelrechte kraker die vanaf begin van de wedstrijd volledig gelijk op ging, maar uiteindelijk is gewonnen door het duo Polman/Stevens uit Meijel. Bij de dames is de winst gegaan naar de dames Van de Groes/Wientjes uit Haps. Overloonse Bridgeclub Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray PEEL EN MAAS Bas Joosten twee keer doeltreffend Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 17 PDV De Maasvogels PDV De Zwaluw Eerste speelronde: Volharding treft SSS'18 Afgelopen weekend stond het parkeerterrein tegenover sport hal De Wetteling in het teken van Rooy on the Beach: het beach(vo et)volleybaltoernooi van volley balvereniging ActiveRooy. Voor het eerst is het toernooi georgani seerd op deze locatie en dit is bij ieder in de smaak gevallen, zeker ook omdat het weer goed heeft meegewerkt om het toernooi te laten slagen. Er was door de organisatie dan ook alles aan gedaan om de beachsfeer te creëren, tot aan het plaatsen van verschillende soorten palmboompjes aan toe. Vrijdagavond is het beach- weekend begonnen met een beach- volleybalclinic voor de allerkleinste leden van de eigen vereniging. Daarna was het de beurt aan verschillende bedrijventeams om onder genot van de uitstekende barbecue een aantal wedstrijden te volleyballen. De win naar op de avond was het team van Lenssen Aandacht x Resultaat. Op zaterdag en zondag is er ver der gestreden om de verschillende bekers en wisselbekers in de volgen de competities: heren divisie, dames promotieklasse/1e klasse, heren 2e/3e klasse, recreatief en footvolleybal. De Paul Hulsman Cup is gegaan naar het team Zandlopers, dat het beste was in de poule heren divisie. De dames uit Arcen met de aparte naam de Sloeries hebben de damescompetitie gewon nen. De heren 2e/3e klasse is een prooi geworden voor het team Als het regent komen we niet. De recreatieve beachvolleyballers waren met zo veel teams dat er op zondag een winnaars- en verliezerpoule is gemaakt. De win naarpoule is gewonnen door Team Roossien uit Tilburg en de verliezer poule door Van de femilie motte 't hebbe. Bij het footvolleybal begint het onderhand eentonig te worden, geluk kig heeft dit team bijna ieder jaar een andere naam, zo lijkt het of het jaar lijks een ander team is, maar de eerste plek is opgeëist door Rongen Tegels Sanitair en door het team van Per- sonato Werving en Selectie 1 in de verliezerspoule. Al met al kan de orga nisatie terugkijken op een geslaagd evenement en heeft men al weer een aantal ideeën en verbeterpunten gevonden voor volgend jaar. Uitslagen Rooy on the Beach 2009: Footvolley verliezerspoule: 1. Perso- nato Werving Selectie. 2. Lake Valley. 3.Tri-Flex Recreatief verliezerpoule: 1. Van de familie motte 't hebbe. 2. Personato Werving Selectie. 3. Hoopje on the Beach Heren 2e/3e klasse: 1. Als het regent komen we niet. 2. Kiek Wel. 3. Geen Idee Heren divisie: 1. Zandlopers. 2. De Zandhappers. 3. Aloha Meisjes A: 1. Vrijssen/Selten. 2. Van Deursen/Van Deursen. 3. Kerkhofs/ Egelmeers Jongens A: 1. Frielink/Maas Heren hoog: 1. Polman/Stevens. 2. Stoffels/Van Ooijen. 3. Broe- ren/Smits Bedrijven Beachvolleybal. Toernooi Footvolley winnaarpoule: 1. Rongen Tegels Sanitair. 2. Napsoet. 3. Boem Recreatief winnaarspoule: 1. Team Roossien. 2. Karosa Fun. 3. De Stuff- puffers Dames promotie/1e klasse: 1. De Sloeries. 2. Rooyse Volley Vrollie. 3. Mojito Meisjes B 2. Koenen/Peters. 3. Wis- sink/Driessen. 4. Camps/Creemers Jongens B 2. Joosten/Haegens Dames hoog: 2. Van de Groes/Wien- tjes. 3. Mans/Mans. 4. Litjens/Roelofs Op de vierde zomeravonddrive was het beste paar in lijn 1 Bert en Nelly Vloet met 60 procent. Ber Poels en Annie Siroen zijn tweede met 58.33 procent. Mia Koopman en Annie Visser bezetten de derde plek met 54.17 procent. In lijn 2 was de hoogste score voor Hein Tak en Lies- beth Schaap met 68.26 procent. Ali Raaymakers en Miemtje van de Vorle waren tweede met 60.87 procent, gevolgd door Harry en Riet Willems met 59 procent. In lijn 3 scoorden Gerrit en Joke Janssen het hoogst met 57.29 procent, gevolgd door Jan en Lucy Kroef met 56.77 procent. Wim Henckens en Mart Keulaarts waren derde met 52.08 procent. van denrffffTTuTlbv Zwemmer Dion Dreesens uit Ven- ray heeft nog geen topprestaties weten te leveren tijdens het Europees Jeugd Olympisch Festival (EJOF) in het Finse Tampere. Op de 100 meter vrije slag zette Dreesens op de ope ningsdag een tijd van 52.94 seconden op de klokken. Daarmee bezette hij een teleurstellende dertiende plaats. Op de tweede dag wist Dreesens zich niet te plaatsen voor de A-finale op de 400 meter vrije slag. Hij zwom een tijd van 4.02.83 minuten en plaatste zich als tiende voor de B-finale. Van daag (donderdag) en morgen komt de Venrayse zwemmer nog uit op de 50 en 200 meter vrije slag. Het EJOF is een sportevenement voor jonge Europese sporters in de leeftijd tot en met 18 jaar, dat om de twee jaar wordt gehouden. De deelne mers zullen in negen sporten om de medailles strijden: atletiek, basketbal, wielrennen, turnen, handbal, judo, zwemmen, tennis en volleybal. van den^TOJWlbv r A Helmond Sport-Venray 3-2 (0 1). Doelpunten: 23. Bas Joosten 0-1; 48. Johan Voskamp 1-1; 63. Bruno Andrade 2-1; 76. Bas Joosten 2-2; 82. Johan Voskamp 3-2. Scheids rechter: Van Heugten (Asten). Toeschouwers: 450. Gele kaart: Marc Veldmate (Helmond Sport) en Robert Willemse (Venray). SV Venray: Nielen (46. Nabbe); Van Mil (61. Kukuljac), Lenders, Willemse en Custers; Van Bergen, Bronzwaer, Linders (67. Mard- jani) en Gommers; Plugers (76. Clevers) en Joosten. Henk Willemssen Venray maakte zaterdag een uitstekende indruk in het met 3-2 verloren oefenduel met Helmond Sport. Ondanks dat de hoofdklas ser nogal wat ervaren spelers moest missen. De verjongde Ven- rayse brigade maakte er een echte wedstrijd van. Na rust gaf de betere conditie van de Helmondse profclub de doorslag Het hoofdveld op het sportpark van ZSV in Zeilberg lag er perfect bij. Pas drie dagen van tevoren kreeg Venray het verzoek uit Helmond om deze oefenpartij te spelen. Trainer Jan Poels greep de uitnodiging met beide handen aan. Venray zit nog middenin de eerste trainingsfase en het treffen met VVV (1-4 verlies) smaakte naar meer. "Het is altijd interessant om tegen een profclub te spelen", vindt Poels. "Alleen jammer dat we niet voor eigen publiek kunnen aantreden. Ons hoofdveld is gerenoveerd en er zijn enkele nieuwe graszoden ingelegd." Vandaag (donderdag) sluit Venray de eerste oefenperiode af met de wedstrijd tegen SVC 2000 in Roer mond. "Door de extreem late vakan ties moesten we de voorbereiding in tweeën knippen", aldus Jan Poels. "Het voordeel is wel dat we in juli tegen profclubs kunnen oefenen. We hebben nu drie weken vrij en dan beginnen we weer op donderdag 13 augustus." Venray startte met de drie aan- winsten in de basis. Robert Willemse (overgekomen van VVV) vormde ach terin een sterk duo met Sander Len ders. Nick Bronzwaer (van Helmond Sport) maakte als centrale middenvel der een goede indruk. Poels: "Nick is een fijne voetballer die de bal opeist. Dat ontbrak er vorig jaar op het mid denveld aan. Daarbij is hij aanvallend ingesteld. Tegen VVV klikte het heel goed met Freek Thoone." Wesley Plu- gers (Geldrop), hij speelde samen met Bas Joosten voorin, liet enkele aardige acties. De licht geblesseerden Bob Crooij, Gary Roumimper, Freek Thoone en Luuk Snijders bleven aan de kant. Ter wijl Khalid Hlimi, Ruud Keijzers en Koen Ooms op vakantie waren. In de basiself was een plek ingeruimd voor de pas achttienjarige Rik Linders, die overkomt van de A-junioren. Het jonge talent liet zich gelden en leek geen last te hebben van drempelvrees. Al met al beschikt Jan Poels over een ruime selectie die ook kwalitatief op orde is. Toch zullen er straks spelers teleurge steld moeten worden want er kunnen er slechts elf spelen. Routinier Daan Geenen, die herstelt van een knieope ratie, sluit op 13 augustus weer bij de groep aan. De competitiestart komt voor hem echter nog te vroeg. Het eerste kwartier was duidelijk voor Helmond Sport dat veelvuldig in balbezit was. De aanvalsgolven leverden echter weinig gevaar op voor doelman Niels Nielen, die na een jaar blessureleed weer helemaal fit is. Nadat Tom van Bergen vlak na elkaar drie corners mocht nemen, vertoefde Venray steeds vaker op de vijandelijke helft. De van FC Groningen overge komen centrumverdediger Jeroen Veldmate ging in de fout. De gretige Wesley Plugers profiteerde en hij ging met de bal aan de haal. Uit zijn afge meten voorzet schoot Bas Joosten de openingstreffer binnen: 0-1. Vlak daarna moest Nielen zijn moeilijkste redding verrichten. Hij tikte een inzet van Marc Veldmate net over de lat. Nog binnen het halfuur glipte Joost Habraken langs Sander Lenders. De linkerspits haalde de achterlijn en vond Bruno Andrade die de paal trof. Ongeschonden haalde Venray het rustsignaal. Na de pauze kwam er een fana tieker Helmond Sport uit het kleed lokaal. Het tempo ging omhoog en Venray raakte al snel in de problemen. Spits Johan Voskamp schoot de 1-1 binnen. De Venraynaren stroopten de mouwen op en de strijd werd feller. Arbiter Van Heusden trok geel voor Marc Veldmate die aan de zijlijn Hans Custers onderuit schoffelde. Peter Nabbe, die tijdens de rust Niels Nielen had vervangen, pareerde een schot van Voskamp. Waarna de bal richting de doellijn rolde. De attente Sander Lenders was precies op tijd om het gevaar af te wenden. Na ruim een uur knalde de Braziliaan Bruno Andrade uit een goedkoop gegeven vrije trap de 2-1 binnen. Via de bin nenkant van de paal plofte de bal in het net en Peter Nabbe had het nakij ken. De Helmonders probeerden verder afstand te nemen. De handige Andra- de verscheen vrij voor Nabbe die knap redde. Robert Willemse zag geel omdat hij een sliding te wild inzette. Een kwartier voor tijd wist Venray langszij te komen. Uit een hoekschop van Tom van Bergen reageerde Bas Joosten het meest alert: 2-2. "Bas raakt steeds beter op dreef. Hij trekt de stij gende lijn van vorig seizoen door", stelde trainer Poels content vast. De Helmonders persten er nog een slot- offensief uit. Peter Nabbe speelde met vuur door Johan Voskamp neer te leggen. De leidsman zag er - tot ont steltenis van de Helmonders - geen strafschop in. Acht minuten voor tijd ontging het Van Heugten ook dat linksachter Hans Custers werd weg geduwd door Marc Veldmate die daar door vrij kon uithalen. Goalie Nabbe was op zijn post maar in de rebound bezorgde Voskamp de profs toch de overwinning: 3-2. "Als we dit na bijna drie weken training al kunnen bren gen, dan mogen we heel tevreden zijn", verklaarde Jan Poels. "De orga nisatie stond goed en we lieten de bal aardig rondgaan. Na rust brak de vermoeidheid ons op. Helmond Sport was conditioneel een stuk verder." Uitslag wedvlucht Pommeroeul: 229 duiven, negen deelnemers. 1, 2, 8, 9, 10, 11, 12, 23, 24, 25 Bert Verhoe ven. 3 Jan Kuijpers. 4, 16, 18, 19, 20, 21 Harry Francken. 5, 7 Freddy Textor. 6 Jac Verhoeven. 13, 14, 15, 17 Sraar Peters. 22 Sraar Francken. Ruim twintig kinderen namen deel aan het eerste pannatoernooi in Leunen. Uitslag wedvlucht Chateauroux; 1, 2 W. Bouten. 3, 14, 17 van Haren-Stip hout. 4, 6, 7, 13, 16, 21 P Janssen K. 5, 12, 20 M. Basten. 8 N. van Hoof. 9 M. Voesten en dochter. 10, 11 J. Vers- leijen. 15 H. Peeters. 18, 19 Reijnders- Cuijpers. Uitslag wedvlucht Pommeroeul (jong); twintig deelnemers, 213 dui ven. 1 L. Snijders. 2, 3, 10, 20 W Bou ten. 4, 19 van Haren-Stiphout. 5, 23 Cuppen-Siebers. 6, 15 Chr. Gerrits. 7, 13 P. van Zwamen. 8 J. Versleijen. 9, 22, 24 H. Peeters. 11 Comb. Verdellen. 12, 21 M. Basten. 14, 25 N. van Hoof. 16, 17, 18 C. van Vught. Uitslag wedvlucht Pommeroeul (oud); 1, 3, 6, 12, 13, 16, 17, 18, 24 Chr. Gerrits. 2, 4, 14, 21 van Haren-Stip hout. 5, 7, 8, 11 H. Peeters. 9, 10, 11 M. Basten. 15 H. Litjens. 20 H. Arts. 22, 25 H. Philipsen. 23 A. Sijbers. Voetballer Freek Thoone heeft afgelopen weekend de pannakooi in Leunen officieel geopend. De kooi ligt op het trapveldje aan de Urbanusweg en is mede door inspanning van de Leunse jeugd en de dorpsraad gerea- liseerd. Verder werd er deze dag een pannatoernooi gehouden en voor de kleinste kinderen was er een groot luchtkussen. Een twintigtal jongeren heeft aan dit toernooi deelgenomen. Er werd in twee leeftijdgroepen gespeeld. De kinderen hadden hun eigen team naam verzonnen. De win naars waren team Hoi en team Buur man Buurman. De tweedeklassers Volharding uit Vierlingsbeek en SSS'18 uit Overloon staan tijdens de eerste speelronde van het nieuwe ama teurvoetbalseizoen tegenover elkaar. De KNVB willigde het ver zoek van beide ploegen om het direct na de zomerpauze tegen elkaar op te nemen in. Een jaar eerder besloot de voetbal bond nog niet aan datzelfde verzoek te voldoen. "Het is natuurlijk prachtig dat we het seizoen op eigen veld met de derby tegen SSS'18 openen", zegt secretaris Herman Denen van Volhar ding. Of de derby op zondagmiddag of zaterdagavond wordt gespeeld, is nog niet bekend. Volharding heeft SSS'18 inmiddels laten weten graag op zater dagavond te spelen, in de hoop op die manier nog meer toeschouwers te trekken. In het afgelopen seizoen won Volharding twee keer van de aartsri vaal uit Overloon. De hoofdmacht van SV Geijs- teren is gered. Na een oproep in nieuwsblad Peel en Maas hebben zich voldoende nieuwe leden aan gemeld bij de voetbalclub. Dat meldt Bram Derikx, speler van het eerste team. "We hebben maar liefst acht nieuwe leden uit Venray mogen verwelkomen, waardoor we nog minimaal een jaar door kunnen voetballen. Peel en Maas wordt goed gelezen in Venray!" Half mei slaakt de Geijsterse voet balclub een noodkreet in Peel en Maas. Als het eerste team er voor het begin van het nieuwe seizoen geen vier nieuwe leden bij zou krijgen, zou het doek vallen. Maar dat is nu niet het geval, ook het komend jaar komt de hoofdmacht - met acht nieuwe spe lers - uit in de zesde klasse recreatief. SV Geijsteren bestaat al 62 jaar. In de hoogtijdagen telde de vereniging vier elftallen. Momenteel brengt de voet balclub naast het eerste elftal alleen nog een veteranenteam op de been. Wat is het streven voor komend jaar? Het kampioenschap? Bram Derikx: "Waarom niet? De nieuwe jongens zijn onbekend, maar in de wandelgan gen worden aan hen uitzonderlijke kwaliteiten toegekend. We zijn een aantal belangrijke krachten verloren, maar zien het seizoen met vertrou wen tegemoet. Maar het belangrijkste blijft natuurlijk dat het plezier in het spelletje blijft!" Vorige week donderdag waren de golfbanen van de Golfhorst het toneel van het Junior Kamer Open. De Venrayse Junior Kamer organiseerde dit evenement voor de vierde keer. De dag was een groot succes. Het Junior Kamer Open is uitge groeid tot een vast onderdeel op de agenda van particulieren en onder nemers uit de gehele regio Noord- en Midden-Limburg. De dag was weder om volledig verzorgd en het toernooi kenmerkte zich ook nu weer door de gezellige sfeer. Het fantastische weer deed hier uiteraard niets aan af. Dit jaar was als spelvorm van de wedstrijd texas scramble gekozen. Dit zorgde ervoor dat elk team een mix aan deelnemers kende. Na de afslag van de individuele spelers werd door de teamleden de best liggende bal gekozen, waarna van hieruit werd verder gespeeld. Dit leverde in veel gevallen een snel en dynamisch spel op, waarbij het team met spelers met een laagste handicap niet per defini tie de meeste punten scoorde. Tijdens de masterclass konden de niet-golfers met het spel kennismaken. In tegen stelling tot het repeteren van wat golf slagen ging de groep na oefening van de basisslagen onder begeleiding van twee pro's de 9-holes Americabaan op. Anders dan andere jaren werd het goede doel tijdens deze editie van het Junior Kamer Open extra onder de aandacht gebracht. De golfdag stond volledig in het teken van Hard voor Hart, het goede doel van de Venrayse Kamer. Tijdens het toernooi waren extra spelelementen toegevoegd, om voor Hard voor Hart geld op te halen. Op hole 1 konden de deelnemers meedoen aan 'hart slaan'. Hierbij werd de snelheid van de afslag gemeten. Alle eerste 31 deelnemers hebben hier gebruik van gemaakt. Tijdens de poging van de 32e deelnemer bleek het apparaat door de bal geraakt, wat het einde betekende van het apparaat en dit onderdeel. Op hole 10 konden de deelnemers 'greentje raken' door ballen te kopen waarmee, mits op de green geslagen, leuke prijzen in de tombola kon worden gewonnen. De klapper van het toernooi was echter hole 18, waar een par 3 tegen één van de eigenaren van de golfbaan kon wor den gespeeld. Aan deze Jasper Gorter trofee kon met opbod worden mee gedaan. Lag de deelnemer in minder slagen op de green dan kon hij een tegoedbon voor de golfshop ter waar de van het ingelegde bedrag tegemoet zien. Of de vergevingsgezindheid van de deelnemers door het mooie weer werd beïnvloed is niet bekend, maar alleen deze hole bracht al bijna 1000 euro op. De eigenaar werd uiteinde- lijk door slechts zes deelnemers ver slagen. De hole in one werd niet gesla gen. Het diner voor twee inclusief overnachting ging dus aan de neus van de deelnemers voorbij. Voor hen die niet naar huis gingen met een van de prijzen uit de tombola, zoals een gratis schoonmaakbeurt van de eigen woning of met de wedstrijdprijs was avond evengoed zeer geslaagd. Onder het genot van de avondzon werd op het terras tot in de late uurtjes genet- werkt. Op tennispark Vlakwater van ten nisclub Venray werd onder mooie weersomstandigheden een sportief en prestatief tennistoernooi voor de jeugd gehouden. Het toernooi kende verschillende leeftijdscategorieën waarbij de categorie tot en met twaalf jaar en tot en met veertien jaar voor jongens en meisjes mee telt voor de nationale jeugdranglijst. Tevens maak te het toernooi deel uit van de Dun- lop junior series. De hoofdprijs was een geheel verzorgd tenniskamp naar Kai Swakhoven van TC Rodhe. Het toernooi kende 111 deelnemers met 128 inschrijvingen. Winnaars jongens: JE tot en met 8 Wouter v.d. Waerden-Je tot en met 10 Roderick R Zaalberg-JE tot en met 12 Stan Deeks-JE tot en met 14 Bob Breukhoven, JE tot en met 16 Pim Ver- koijen. Winnaars meisjes: ME tot en met 10 Joyce Lauf-ME tot en met 12 Merle Bergmans-ME tot en met 14 Merle Bergmans-ME tot en met 16 Eline van Bergen. De sportiviteitprijzen werden gewonnen door Loes Kuenen en Bram Kersten. Alle informatie over de gespeelde wedstrijden is te vinden op www.tennisclubvenray.nl. en infor matie over rangen en standen bij de Dunlop junior series staat op www. teamdunlop.nl/djs. jEACOV

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17