Gemeente Venray I-pe wint eerste Startersprijs Venray Veilig Verkeer Nederland zoekt vrijwilligers in Noord-Limburg Openbare bekendmakingen Vacatures Verbetering inzameling plastic afval Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 16 Gemeentehuis Openingstijden Organiseert u graag en lijkt het u leuk om scholen te bezoeken? Dan kunt u Veilig Verkeer Nederland (VVN) Limburg helpen. VVN Limburg wil kinderen zo vroeg mogelijk de verkeersregels leren omdat ze zo kwetsbaar zijn in het verkeer. Daarom geven vrijwilligers voorlichting aan kinderen en vervoerders. VVN Limburg begint in het nieuwe schooljaar op basisscholen met het project 'Veilig op weg' door kinderen te vertellen over het gevaar van de 'dode hoek'. De organisatie zoekt hiervoor vrijwilligers in Noord Limburg. Als vrijwilliger bepaalt u zelf uw uren. Natuurlijk zorgt VVN voor een goede onkostenvergoeding, verzekering, mogelijkheid tot volgen van cursussen, inwerkperiode en begeleiding. Ook belangrijk: u komt in een club terecht, waar eigen ideeën en inzichten zeer welkom zijn. Voor meer informatie belt u Steunpunt Limburg (043) 34 77 667 of mailt u steunpuntlimburg@vvn.nl. GROWS Centrum op de schop Beleidsregel Evenementenvergunningen Bouwplannen Verleende vergunningen en/of vrijstellingen Kapvergunningen Uitwegvergunningen Wet milieubeheer Milieu-effectrapportage Aanmeldingsnotitie Inzage en reageren Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 30 Afgelopen vrijdag ontving een trotse Ruby Pothoven van I-pe uit Oostrum als eerste de startersprijs 'Starter van het Kwartaal'. Samen met Melanie Strijbosch richtte Ruby Pothoven dit jaar I-pe op. Het bedrijf richt zich op het ontwikkelen en leveren van psycho-edocatie- materiaal voor kinderen met ADHD. De jury was vol lof over de voortvarend heid en de toekomstgerichtheid waarmee zij hun product op dit moment introduceren: "Twee jonge onderneemsters die met passie en deskundigheid starten in een sector waar het zelfstandig ondernemerschap nog niet voor de hand ligt". Onder de naam 'Kijk mij...' ontwikkelde I-pe een methode om kinderen tussen de 8 en 12 jaar een beter beeld te geven van ADHD, waardoor ze een positiever zelfbeeld krijgen. In de toekomst wil I-pe ook methodes ontwikkelen op het gebied van autisme, hechtingsstoornissen, rouwverwerking voor kinderen en pesten. winnaars krijgen gratis publiciteit die van grote waarde is voor een starter, drie cursussen in commerciële vaardigheden en een kleine attentie. Alle ondernemers in de gemeentes Venray en Meerlo-Wanssum die zijn gestart in het betreffende kwartaal ontvangen een brief waarin staat hoe zij zich kunnen inschrijven voor de verkiezing. Voor meer informatie over de werkzaamheden van I-pe zie hun website www.i-pe.nl. Winnares Ruby Pothoven tussen Lei Heidens (l) en Stephan Keijzers (Rabobank) Promotie zelfstandig ondernemerschap De verkiezing 'Starter van het Kwartaal' is een nieuw initiatief van de gemeente Venray, de Rabobank Venray, de Kamer van Koophandel Limburg en Dagblad de Limburger. Zij beoordelen de deelnemers op innovatie, duurzaamheid, regionale uitstraling en maatschappelijke betrokkenheid. Wethouder Heldens: "Deze verkiezing past prima bij ons voornemen om het zelfstandig ondernemerschap in Venray te promoten". De overige drie kwartalen van 2009 levert ook nog winnaars op. Begin 2010 wordt uit de kwartaalwinnaars de 'Starter van het jaar' gekozen. De De herinrichting van het centrum is in volle gang. Dit jaar wordt er op de volgende locaties gewerkt: 1. tot en met eind juli: Hofstraat en Wilhelminastraat 2. 17 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein. Infopunt bibliotheek Elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur houdt de gemeente open spreekuur in de bibliotheek. Voor meer informatie kunt u ook kijken op www.venray.nl Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. De Burgemeester heeft de volgende beleidsregel gewijzigd: - Beleidsregel - Gebruiksinstructie gebiedsontzegging Venray Centrum Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening heeft de burgemeester de bevoegdheid om personen die zich schuldig hebben gemaakt aan ernstige verstoring van de openbare voor een bepaalde periode uit het centrum van Venray te weren. Dit geldt ook voor personen die zich meerdere keren schuldig hebben gemaakt aan aantasting van de openbare orde, en dan met name voor geweldsdelicten en vandalisme. Hoe de burgemeester met deze bevoegdheid omgaat heeft hij omschreven in bovengenoemde beleidsregel die is vastgesteld op 23 oktober 2006. Deze beleidsregel is op 15 juli 2009 gewijzigd. De wijziging heeft betrekking op de periode waar de gebiedsontzegging betrekking op heeft. In de oorspronkelijke beleidsregel gold de gebiedsontzegging voor de weekenden. in de gewijzigde beleidsregel gaat de gebiedsontzegging gelden voor een periode van twee aaneengesloten weken. Bij herhaling kan dit oplopen tot een periode van maximaal twaalf aaneengesloten weken. De gewijzigde beleidsregel treedt op 24 juli 2009 in werking en ligt ter inzage. Verleend (art. 2.2.2 APV) De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend voor het houden van de kermis in Venray van vrijdag 31 juli t/m woensdag 5 augustus 2009. Er worden attracties geplaatst op de volgende locaties: Schouwburgplein, Henseniusplein, Grotestraat, gedeelte Schoolstraat, Grote Markt, Hofstraat, Raadhuisstraat, Raadhuisplein en het grasveld tegenover de kerk. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken van 24 juli t/m 3 september inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van de Kapvergunning. Verleend De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend op: - 10 juli 2009 voor het houden van Kindervakantieweek Venray, op de parkeerplaats aan de Parkweg/Hoopweg te Venray van 27 juli 2009 t/m 31 juli 2009 - 17 juli 2009 voor het houden diverse feestavonden tijdens de kermisdagen, in het Schoutenstraatje te Venray van vrijdag 31 juli t/m woensdag 5 augustus - 17 juli 2009 voor het houden van een paardenrassenshow, op het terrein aan de Nachtegaalweg 6 te Heide op 8 en 9 augustus 2009. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunningen en de bijbehorende stukken van 24 juli t/m 3 september inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van de Kapvergunning. Aangevraagd Bouwvergunningen - Steegse Peelweg 80 - bouwen van een woning (nr. ba090267) - De Zomp ongenummerd - aanbrengen erf verharding en plaatsen van een weegbrug (nr. ba090268) - Witzand 13 - bouwen van een carport (nr. ba090269) - Macroweg 4 - bouwen van een bedrijfsruimte (nr. ba090270) - Haamakerstraat Veltumse Kleffen ongenummerd - bouwen van 36 woningen met berging(nr. ba090271) - Leunseweg 20 - de bouw van een medisch centrum (nr. ba090272) - Langstraat 21a - plaatsen van reclame (nr. ba090273) - Gussenstraat 26 - vergroten van de woning (nr. ba090274) - Haviklaan 60 - bouwen van een berging (nr. ba090275) - Langstraat 114 - bouwen van een overkapping (nr. ba090276) - Bachstraat 15 t/m 98, 14 a en b, Mozartstraat 21 t/m 104 - renovatie flatgebouw (nr. ba090277). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Monumentenvergunningen (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Gemeentelijk monument Raadhuisstraat 18, Venray - wijzigen en vergroten monument (mon09001). U kunt de desbetreffende stukken van 24 juli t/m 6 augustus 2009 inzien. Informatie over het indienen van uw zienswijze vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van Wet milieubeheer. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Goudsmidstraat 9 - voor een periode van maximaal 3 jaar toestaan van aan de geldende bestemming ondergeschikte horeca-activiteiten tijdens activiteiten Wijkcentrum Veltum in het souterrain van basisschool de Coninxhof (nr. prin090058) - Wanssumseweg 25 - bouwen van een luchtwasser (nr. ba090202) - De Leng 31 - bouwen van een overkapping (nr. ba090258). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 juli t/m 3 september 2009 inzien. Informatie over het indienen van uw zienswijze vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van Wet milieubeheer. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Wanssumseweg 25 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba080014) - Scheiweg 7, 9 en 11 - uitbreiden van een agrarisch bedrijf (nr. ink0803754). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 juli t/m 3 september 2009 inzien. Informatie over het indienen van uw zienswijze vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van Wet milieubeheer. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 3 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Vredeweg 20 - verbouwen van een loods tot geitenstal (nr. ba090264) - Stationsweg 120 D - voeren van detailhandelsactiviteiten in vloeren (nr. ink0803192). U kunt de betreffende stukken van 24 juli t/m 6 augustus 2009 (twee weken) inzien. Informatie over het indienen van uw zienswijze vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van Wet milieubeheer. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Lovinckplein 2A - vergroten van de woning (nr. ba090163, verzenddatum 17/07). De desbetreffende stukken liggen van 24 juli t/m 3 september 2009 ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen met vrijstelling - Boomvalk 41 - bouwen van een woning (nr. ba090219, verzenddatum 17/07) - Vredeweg 2A - veranderen/vergroten kippenstal (nr. ba090215, verzenddatum 17/07). Bouwvergunningen - Zevenblad 40 - gedeeltelijk vergroten van de woning (nr. ba090248, verzenddatum 17/07) - Schutsboom 13 - vergroten van de woning (nr. ba090245, verzenddatum 17/07) - Grotestraat 5 en 7 - veranderen van winkelpuien (nr. ba090254, verzenddatum 17/07) - Prins Hendrikstraat 21 - bouwen van een overkapping (nr. ba090249, verzenddatum 17/07) - Kerkweg 23 - veranderen/vergroten van een garage/berging (nr. ba090239, verzenddatum 17/07). Sloopvergunningen - Kerkweg 23 - sloop van een garage (nr. slp090029, verzenddatum 17/07). De desbetreffende stukken liggen van 24 juli t/m 3 september 2009 ter inzage. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van de Kapvergunning. Vrijstellingen - Timmermannsweg 74 - voor het inpandig vergroten van het hoofdgebouw van het agrarische bedrijf (nr. ink0803632). Verleend - Polkastraat 1 voor 1 berk, geen herplant ivm voldoende aanwezige bomen - Lodewijkhof 6 voor 1 acacia ivm slechte conditie, herplant 1 boom. Deze boom is reeds verwijderd ivm gevaarlijke situatie - Veltumse kleffen voor 16 bomen (diverse soorten) ivm nieuwbouw en herinrichting gebied, herplant 16 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 24 juli t/m 3 september 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Besluiten - Klaproos 108 te Venray verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 24 juli t/m 3 september 2009 inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u op deze pagina bij de bekendmaking van de Kapvergunning. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Laagriebroekseweg 30 Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan H. Peters, Laagriebroekseweg 30 te Leunen voor fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (MM090037). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 juli t/m 3 september 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Deurneseweg 182 Ysselsteyn - Strijbos-Jenniskens O.G. bv, Deurneseweg 176 te Ysselsteyn voor het uitbreiden van een pluimveehouderij en landbouwproductiebedrijf (Ink0903857). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 24 juli t/m 3 september 2009 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 23 juli 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Als u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Wanneer en hoe kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Wat doe de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen. Sinds 1 juli brengen Venray- naren massaal hun plastic afval naar de daarvoor bestemde inzamelpunten. De vijf afval- terminals bij de Venrayse supermarkten blijken echter moeite te hebben met vooral plastic zakjes en verpakkings folie en haperen daardoor soms. De gemeente is druk bezig om alle apparaten te verbeteren. "Afgelopen weekeinde hebben medewerkers van de gemeente de terminal in Brukske aangepast. Dit apparaat werkt nu prima", aldus afvalmedewerker Mieke Lammers. De andere terminals volgen zo spoedig mogelijk. Tot die tijd vragen we u om begrip en verzoeken u bij een storing de plastic verpakkingen tijdelijk weer mee naar huis te nemen. Lagere kosten Sinds 1 juli kan Venray in VIP- terminals bij winkelcentra plastic (verpakkings)materiaal gescheiden inleveren. Al langer konden kunst stoffen petflessen en zeepflacons apart worden ingeleverd. Dit leidde al tot lagere kosten voor de inwoners van Venray en minder grijze bakken op straat. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Medewerker CAD GIS - Beheerder Geo-informatie Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. 26 juli - Venray Oldtimer City, Centrum 27 juli - Feestmarkt, Centrum 28 t/m 31 juli - Kindervakantie week Venray, parkeerterrein Parkweg Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 30.indd 16 22-07-2009 15:54:21

Peel en Maas | 2009 | | pagina 16