Gemeente Venray Venray presenteert revolutionair asfalt Infoavond afsluiting centrum of voor energiebesparing Financiële stimulansen Kijk ook op www.venray.nl Nieuw fietspad over Servaasterrein Subsidieaanvraag voor haven Wanssum Studiezaal gesloten Kunst in de parkeergarage I - PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden de schop Meer informatie hierover vindt u op www.venray.nl banner: Centrum op Vanaf medio 2010 wordt het hele centrum afgesloten voor verkeer door middel van een automatisch afsluitsysteem. Ook de fietsers verdwijnen uit het centrum. Daarmee wordt het centrum rustiger en veiliger. Aan de randen van het centrum komen nieuwe fietsenstallingen. De palen staan 's morgens omlaag zodat de winkels bevoorraad kunnen worden. Op 23 juli is een informatieavond over de afsluiting van het centrum. Iedereen die in het centrum woont en/of werkt is op deze avond vanaf 19.00 uur welkom in de Witte Hoeve. De studiezaal van het gemeentearchief is in week 31 en 32 gesloten. Vakantie Platform Lage Inkomens Venray Het Platform Lage Inkomens Venray is in de zomervakantieperiode gesloten van 27 juli t/m 28 augustus. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 30 De gemeente Venray gaat de komende weken onderhoud uit voeren aan asfaltwegen binnen en buiten de bebouwde kom van Venray en in de kerkdorpen. Vooruitlopend op de grenswijzi ging voert de gemeente Venray het asfaltonderhoud ook uit in de dorpen Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck. De werkzaam heden omvatten in hoofdzaak het plaatselijk uitfrezen van vakken om deze vervolgens met nieuw asfalt uit te vullen. Deze werkzaamheden worden uit gevoerd in twee fasen. De werk zaamheden aan de Kooy te Wanssum zijn inmiddels gestart en duren tot 1 augustus. Het repareren en aanbrengen van nieuw asfalt gebeurt in week 31. Vervolgens worden in week 36 de slijtlagen aangebracht. Vorige week donderdag presenteerde de gemeente Venray in samenwerking met ontwikkelaars Biturec en Janssen de Jong Infra BV in Oostrum het nieuwe asfalt BSA 100. Dit asfalt wordt gemaakt van gebruikt dakleer en oud asfalt. Een revolutionair idee van dakdekker Rob Smits, die het verder uitwerkte met Janssen de Jong. Op het zonovergoten terrein van hengelsportvereniging het Alvertje werden in een feestelijke ambiance enthousiaste speeches gehouden door Eric Krul van Janssen de Jong Infra, een woordvoerder van Provincie Limburg en wethouder van Openbare Ruimte Patrick van der Broeck. Hierna legde de wethouder samen met directeur van Biturec Rob Smits als eerste het nieuwe asfalt BSA 100 (Bitumen Substitutie Asfalt voor 100%) aan in een proefvak op de onverharde weg Hoogzand. Venrayse vinding duurzaam Wethouder Patrick van der Broeck vindt dat de ontwikkeling van BSA 100 perfect past binnen het thema duurzaamheid; één van de millennium doelstellingen van de gemeente Venray. "We moeten zuinig omgaan met onze grondstoffen", aldus wethouder Van der Broeck. "Het afval van het ene product kan prima als grondstof dienen voor het andere product, zoals dakleer voor het asfalt BSA 100. Ik ben er trots op dat dit de vinding is van een Venrays bedrijf en dat overheid en ondernemers hier samen aan hebben gewerkt. Uiteraard hoop ik dat deze proef succesvol zal blijken, zodat we hopelijk ook snel een proefvak op bijvoorbeeld een provinciale weg kunnen aanleggen." Verlaging van woonlasten door het investeren in energiebesparende maatregelen zijn belangrijk tijdens de huidige economische recessie. Daarom is er sinds 1 juli een aantal tijdelijke financiële regelingen beschikbaar, dat consumenten en professionals moet stimuleren om te investeren in energiebesparende maatregelen in woningen en andere gebouwen. Dat is juist nu, tijdens de economische recessie, van belang. Het pakket houdt rekening met zowel kopers, huurders en eigenaren, als met verhuurders en corporaties. Doordat de verschillende regelingen uit het pakket met elkaar én met bestaande regelingen te combineren zijn, wordt het aantrekkelijk om juist nu te investeren in energiebesparende maatregelen. Voor consumenten gaat het om de volgende regelingen: de subsidieregeling maatwerkadvies, de BTW-verlaging voor vloer-, dak- en gevelisolatie, het energiebesparingkrediet (groen lenen) en de subsidieregeling isolatieglas. Locaties In week 31 vinden op de volgende locaties werkzaamheden plaats: - Venray: St. Jozefweg, Langeweg, Kiriwenopad, rotonde Oostsingel/ Stationsweg, Oostsingel, Sportlaan, Zuidsingel, Weideweg, Witte Vennenweg, Etnalaan, Everestlaan, Feldberglaan, Brennerlaan en de Kulutweg - Wanssum: De Kooy en Piet van Elsstraat - Blitterswijck: Van Lyndenstraat, Van Hamelenbergweg en de Poelenbosweg - Geysteren: St. Wilbertsweg, Nieuwlandsestraat, Meerlosebaan. De wegen blijven veelal toeganke lijk. Alleen daar waar dit noodzake lijk is, wordt het verkeer met borden omgeleid. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. Het college van Venray heeft besloten een nieuw fiets- en voetpad aan te leggen over het Servaasterrein. Dit pad verbetert de verkeersveiligheid voor kinderen en ouders op de route tussen de wijk St. Antoniusveld en basisschool De Hommel. Het fietspad is bij aanvang van het nieuwe schooljaar in september gereed. Wethouder Patrick van der Broeck: "Hiermee komen we tegemoet aan de wens van velen die aandacht vragen voor de verkeersveiligheid rond de school. Een nieuw fiets-/voetpad zorgt voor een veilige route naar school én terug naar huis." Nu maken ouders en kinderen uit St. Antoniusveld van en naar basisschool De Hommel veelal gebruik van het fietspad langs de Henri Dunantstraat. Langs dit fietspad ontbreekt een trottoir en ook maken veel leerlingen van het Raayland College gebruik van deze route. Het fietspad wordt drie meter breed en voorzien van asfalt en verlichting. Het nieuwe fietspad sluit vanaf de St. Servatiusweg (hoek Clara Wichmann- straat) aan op de bestaande fietsroute over het Servaasterrein richting het centrum van Venray en buigt halverwege af naar basisschool De Hommel. Bij de aansluiting op de St. Servatiusweg wordt nog een oplossing bedacht voor het niveauverschil. De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum vragen samen voor de haven van Wanssum 1,7 miljoen euro subsidie aan bij Europa, het Rijk en de provincie. Om de subsidies te verwerven moeten de gemeenten zelf een half miljoen investeren. Venray tekent voor drie ton. Venray en Meerlo-Wanssum werken al langer samen als het gaat om de haven. Vanaf 1 januari 2010 maken Wanssum en de haven deel uit van de gemeente Venray. De haven van Wanssum speelt een belangrijke distributierol voor bedrijven uit de regio. Het belang van de binnen vaart en daarmee de binnenhavens zal de komende jaren toenemen. En daarmee stijgt de behoefte aan 'nat' bedrijventerrein en overslag faciliteiten. Immers het vervoer over water is een goed alternatief voor goederenvervoer over de weg. Verbeterpunten Om die rol te kunnen blijven vervul len moet er veel verbeterd worden aan de haven en het omliggende bedrijventerrein; het uitdiepen van de bestaande haven het vergroten van de industriehaven aanpassing van de havenmond uitbreiding en ontsluiting van het 'natte' bedrijventerrein het verleggen van de Geijsterseweg. En dan is er nog de rondweg zelf, die het dorp moet verlossen van het drukke (vracht)verkeer. Dit onderdeel wordt verder opgepakt in het kader van de Gebieds- ontwikkeling Ooijen-Wanssum. Totalen Meerlo-Wanssum vroeg eerder subsidie van 1,1 miljoen euro aan en trok zelf 560.000 euro uit. Met de huidige aanvraag erbij komt de subsidieaanvraag in totaal op 2,8 miljoen euro. De investering bedraagt in totaal 3,9 miljoen euro. BTW-verlaging voor isolatie De BTW voor vloer-, dak- en gevelisolatie van woningen wordt verlaagd van 19 procent naar 6 procent. Het gaat daarbij om het BTW-tarief voor arbeid en (in beperkte mate) voor materialen. De verlaging geldt niet voor overige 'gewone' verbouwingen. De BTW-verlaging geldt ook niet voor het aanbrengen van isolatieglas. Om deze belangrijke vorm van isolatie ook te stimuleren wordt er gewerkt aan een aparte subsidieregeling voor isolatieglas. De BTW-verlaging maakt deel uit van het fiscaal maat regelenpakket. Meer informatie hierover is te vinden op www.minfin.nl. Volgende week informeren we u over energiebesparingskredieten. In de ruimte voor de liften van de nieuwe parkeergarage Gouden Leeuw hangt een kunstwerk genaamd Sky-Light van beeldend kunstenaar Diana Ramaekers. Het lichtobject is een doorzichtige kunststof lichtbak van 6,5 x 1,5 meter, die aan het plafond hangt. In de lichtbak zijn beelden van een abstract bladerdak zichtbaar. Duizenden LED-lampjes zorgen voor een trage en rustgevende licht- choreografie in kleurnuances tussen groen, wit en blauw, waardoor het bladerdak tot leven lijkt te komen. Sky-Light geeft de illusie dat er in de parkeergarage een opening is naar de luchtige buitenwereld en dat het een weerspiegeling is van het groen dat rond De Gouden Leeuw aangelegd wordt. Het beeld van een bladerdak verbeeldt een bijzondere verbinding tussen hemel en aarde. adv week 30.indd 15 22-07-2009 15:54:20 Gemeente

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15