Datum feest op losse schroeven Een slagroomtaart waard... if fa M Regio Venlo, compleet in innovatieve logistiek Kermis in Blitterswijck Inwonersoverleg Tienray opgericht Proteion Thuiszorg scoort goed Ja X Gouden bruiloft Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 23 juli 2009 - Pagina 11 De veertigste verjaardag van de gemeente Meerlo-Wanssum Op zaterdag 29 augustus wordt het veertigjarig bestaan van de gemeente Meerlo-Wans- sum gevierd door gemeente en dorpsraden. De organisatie van de geplande festiviteiten verloopt niet zoals gepland. De dorpsraden hebben hun aan deel geleverd in het concept, maar, zo zeggen zij, de uitvoe ring stokt bij de gemeente. De gemeente wijt de gang van zaken aan de lage bezettings graad op de gemeente, wat leidt tot een gebrekkige orga nisatie. door Daniël de Swart De gemeente heeft in samen spraak met de dorpsraden beslo ten om meerdere activiteiten te organiseren. Het concept bestaat uit een fietspuzzeltocht en een feest voor de inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum. Kirstin Kirchner, woordvoerster bij de gemeente Meerlo-Wanssum, vertelt: "De dorpsraden zouden de fietstocht organiseren met extra activiteiten voor de dorpen, en de gemeente neemt het feest voor haar rekening." De dorpsraden melden,bij monde van woordvoer der Anthony van Baal, dat zij hun deel van de organisatie hebben bekeken en voltooid. De dorpsra den vinden dat de gemeente aan zet is. De datum van het feest staat op losse schroeven. Dit heeft meer dere redenen, laat de gemeente weten. Het feest, dat is bedoeld voor alle inwoners van de gemeen te Meerlo-Wanssum, gaat mogelijk niet door, omdat er een ander acti viteit (Limburg Festival, red.) staat gepland op 29 augustus in onder andere Meerlo. Daarnaast laat de woordvoerster van de gemeente weten: "De bezettingsgraad bij de gemeente is laag, waardoor de organiserende taken niet alle maal uitgevoerd kunnen worden. Daarom moet het college van B en W bekijken of de festiviteiten wel licht moeten worden verplaatst naar een datum later dit jaar." Op welke datum het feest wordt geor ganiseerd, is momenteel nog niet duidelijk. DE DORPSRADEN De gemeentelijke herindeling zorgt ervoor dat het overleg tus sen de dorpsraden van de dorpen van respectievelijk Geijsteren, Tienray, Meerlo, Wanssum, Blitters- wijck en Swolgen wordt opgehe ven. Ondanks deze verandering blijven de dorpsraden in hun hui dige vorm bestaan. In de nieuwe gemeente houden de dorpsraden bestaansrecht. Anthony van Baal, voorzitter dorpsradenoverleg: "De functie van de dorpsraden zal in toekomst iets veranderen. Ze blij ven strijden voor de belangen van dorpen en de mensen in het dorp." Een verschil met het huidige over leg tussen de dorpsraden van de gemeente Meerlo-Wanssum is dat de nieuwe gemeenten (Horst aan de Maas en Venray) een ander periodiek systeem van vergaderen hanteren. De taken die de dorps raden tot zich nemen, zullen door de verandering van gemeente niet wijzigen. "De dorpsraden krijgen er geen taken bij", aldus Van Baal. De gemeentelijke herindeling was in de optiek van de dorpsra den niet te verijdelen vanwege de wensen van Den Haag ten aanzien van het bestaan van klei ne gemeenten. Vanuit Den Haag wordt het ontstaan en bestaan van kleine gemeenten niet gestimu leerd. Anthony van Baal: "Het is erg opvallend dat er in de gemeen te Meerlo-Wanssum aanvankelijk niet naar de wil van de bewoners is geluisterd. Uiteindelijk heeft de gemeente concessies gedaan. Als dorpsraden zagen we Blitterswij- ck liever bij de gemeente Venray, maar met het oog op de grens van 40 duizend inwoners van Venray, begrijpen we de beslissing." Kortgeleden namen de bewo ners van de nieuwe woningen aan de Trambaan in Tienray de sleutels in ontvangst van Wonen Venray. Sinds lange tijd zijn dit weer nieuwe sociale huurwoningen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Een positieve ontwikkeling en daarom een goede reden om de bewoners in het zonnetje te zetten, vonden Wonen Venray en de gemeente Meerlo-Wans- sum. Wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte) en Hassan Najja, directeur ad interim van Wonen Venray, togen om die reden dinsdagmiddag met een flink aantal slagroomtaarten richting bewoners. De acht huurwoningen aan de Trambaan hebben een woonkamer en keuken op de begane grond. De drie slaapkamers en badkamer bevinden zich op de eerste verdie ping. Het zijn ideale starterswo- ningen, maar ook voor gezinnen met kinderen en ouderen zijn de woningen geschikt. Voor alle acht woningen is huurtoeslag mogelijk voor drie- of meerpersoonshuis- houdens. Het plan kent verder nog vier koopwoningen. Doordat de woningen voor verschillende doelgroepen geschikt zijn, ont- staat volgens Wonen Venray en de gemeente Meerlo-Wanssum een prima mix van bewoners. Ook wethouder Derikx bena drukt nog eens het belang van een gevarieerd woningaanbod: "Een gezond woonklimaat ont staat alleen door een goede mix van jong en oud, alleenstaand en gezin in koop- én huurwoningen. Zo is het voor iedereen prettig en veilig wonen." Presentatie bij Wanssum Intermodal Terminal Bij Wanssum Intermodal Ter minal vond woensdag 22 juli de officiële presentatie plaats van 'Regio Venlo, compleet in innovatieve logistiek', de inte grale visie en uitvoeringsagen da voor de ontwikkeling van de logistiek in Noord-Limburg. Met het accent op uitvoering zijn in twee maanden tijd al zeven projecten uit de visie op de rails gezet. De visie met uitvoeringsagen da is geïnitieerd door NV Regio Venlo, het gezamenlijke ontwik kelingsprogramma van de Noord Limburgse gemeenten en LIOF Industriebank, dat tot doel heeft de economie van de hele regio structureel te versterken. Naast industrie is logistiek een speer punt van de NV. De visie met uitvoeringsagenda is tot stand gekomen in samen werking ruim vijftig partijen (met overheden, kennisinstellingen, belangenorganisaties en onder nemingen). Doel is de logistiek in de regio te versterken en op een hoger plan te brengen. 'Regio Venlo, compleet in inno vatieve logistie' bevat een actie lijst. Omdat het niet bij het DNA van de regio past om het bij plan nen te laten, is een groot deel ervan al in uitvoering genomen. In een ver gevorderd stadium zijn de volgende plannen: Verbetering samenwerking met andere logistieke mainports of knooppunten (Antwerpen, Duisburg, Rotterdam) en intensi veren achterlandverbinding spoor en binnenwater; Masterplan logistieke top arbeidsmarkt in samenwerking met onderwijs, bedrijfsleven en UWV; Kennismatch en expertsessies onder meer in samenwerking met Logistiek Topinstituut in Tilburg; Verbeterde samenwerking logistieke dienstverleners. Enkele andere plannen zijn gro ter en vergen een nauwgezette voorbereiding. De basis daarvoor is inmiddels gelegd: Opzet controltowers service- logistiek en reverse manufactu ring; Ketenregie en coördinatie in agro en food; Knooppuntenregie. Deze plannen werden woens dag door programmamanager Joris Tenhagen van NV Regio Venlo toe gelicht. 'Regio Venlo, compleet in innovatieve logistiek' werd door bestuurslid Sjang Emons van NV Regio Venlo uitgereikt aan wet houder Mark Verheijen van de gemeente Venlo en gedeputeerde Bert Kersten van de provincie Limburg. Verder waren enkele tientallen ondernemers, die bij de uitvoering betrokken zijn, bij de presentatie aanwezig. De kermis in Blitterswijck vindt plaats op zaterdag 25 juli. De zaterdag wordt ingezet met het traditionele kermisschieten, dat wordt georganiseerd door het St. Antonius Abt Gilde. De korpsen bestaan uit vrienden, kennissen, familie, buurt, verenigingen en bedrijven. Ook zmensen van buiten het schuttersgilde en van buiten Blit- terswijck, die geen ervaring heb ben binnen de schietsport, zijn welkom op deze middag, om ken nis te maken met het Brabants wipschieten. De schietmeesters staan de schutters vakkundig bij en geven uitleg bij het lossen van de schoten. De wedstrijden begin nen om 15.00 uur met de viertal len, de kosten voor de viertallen bedragen 7,50 euro per korps (inclusief patronen). Voor de tweetallen zijn de kosten 2 euro per tweetal, inclusief patronen. Inschrijven op het onderdeel vier tallen kan tot 15.00 uur op schuts- weide De Mars aan de Maasweg in Blitterswijck. Tweetallen kunnen zich vanaf 15.00 uur inschrijven. Er wordt als eerste geschoten met viertallen vanaf 15.00 uur. Er zijn fraaie prijzen te winnen. 's Avonds is er bij café de Zwart live muziek met RockGirlRemix (ex V-male/ B-Dazzeld) vanaf 21.00 uur. Zondag 26 juli speelt Inbet- ween, vanaf 21.00 uur. Op maan dag 27 juli wordt er 's morgens van 09.00 uur tot 11.00 uur voor de vijftigste keer een viswedstrijd georganiseerd door de leden van de visclub. Deze wedstrijd vindt plaats aan het Schuitwater aan de Linkstraat. Om 12.00 uur volgt de prijsuitreiking in café de Zwart, waar ook het matinee begint met entertainer Kevin Lee, tot 17.00 uur. Vanaf 20.00 uur treedt The Good The Bad The Ugly op. Dinsdag 28 juli is er feestmuziek bij café de Zwart vanaf 21.00 uur met Edwin Roelvink (bekend van meisjes van de nacht). Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray Receptie opvang asielzoekers 24 uur per dag bereikbaar Nadat de voorzieningen- rechter in Roermond besloot dat de tijdelijke opvang van vreemdelingen door het Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) in een hotel in het voormalige kloostergebouw in Tienray niet in strijd is met het bestemmingsplan, is op donderdag 2 juli een eerste groep vluchtelingen (twintig personen) ingestroomd. Op verzoek van de gemeente Meerlo-Wanssum is de eerstvol gende groep (vijftig personen) pas na de kermis in Tienray geplaatst. Er is een gebruiksvergunning afge geven voor maximaal 191 asiel zoekers. Tijdens een bijeenkomst waaraan deelgenomen werd door de dorpsraad, de gemeente en het COA is afgesproken een inwoners- overleg op te richten. In een in Tienray huis aan huis verspreide brief hebben de dorpsraad en de gemeente inwoners van het dorp opgeroepen zich aan te melden voor een inwonersoverleg dat om de twee weken bij elkaar komt om alle vragen, klachten en erva ringen van burgers te bespreken. Ook het COA kan van het overleg gebruikmaken om te communice ren met de inwoners. De bijeenkomsten van het inwonersoverleg worden voorge zeten door een lid van het college van B en W van Meerlo-Wanssum. Het overleg bestaat verder uit pastoor Verheggen, Claude Faseur (locatiemanager COA), wijkagent Hans Nilessen, de dorpsraadleden Arjanne van 't Klooster, Ad Burg hoorn en Huub Driessen, namens de gemeente Mart Thijssen/Gertie Peeters (leefbaarheid) en Hayke Hendrix (communicatie). Daar naast hebben zich dertien inwo ners van Tienray aangemeld: Rinie Engelen, Veronique Klaassen, Jos Wismans, Dave Hellegers, Math Hundscheid,Truus Knoops, Wilma Francken, Annemie Cox, Robert de Neef, Frits de Swart, Ger Verstrae- len, Cor Heldens en Peter Aerts. Vorige week woensdag kwam het overleg voor de eerste keer bij elkaar en passeerden veel onder werpen de revue. Tijdens de bij eenkomst kwamen diverse zaken aan de orde. Zo is onder meer gesproken over de werkwijze van de politie, gezondheidszorg, inzet door vrijwilligers en een te organiseren open dag. Voor een overzicht van de besproken pun ten en gemaakte afspraken kunt u terecht op www.dorpsraadtienray. nl. Een papieren versie kan opge vraagd worden bij Hayke Hendrix van de afdeling communicatie van de gemeente, telefoon 077 - 477 96 31. Via het emailadres inwonersoverleg@horst.nl kunt u vragen stellen en/of opmerkingen achterlaten. De receptie van is 24 uur per dag bereikbaar via tele foonnummer 0478 - 69 09 14. De locatiemanager is voor iedereen telefonisch bereikbaar via tele foonnummer 06 - 27 08 61 59. Cliënten die hulp bij het huis houden ontvangen van Proteion Thuiszorg (in Noord- en Midden Limburg), waarderen deze met een 8,6. Dit blijkt uit een rappor tage van het NIVEL, het Neder lands instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg. Dit insti tuut voerde in 2008 en 2009 een onderzoek uit de naar de kwaliteit Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray verga dert op dinsdag 28 juli om 20.00 uur in de vergaderruimte van Dienstencentrum Zonnehof. De agenda: opening, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, bespreking dossiers, nieuwe inwoners, DOP, Sinterklaasfeest, rondvraag, slui ting. van de hulp bij het huishouden in Nederland. Aan het onderzoek deden 22 organisaties in Neder land mee, waaronder Proteion Thuiszorg. Met het rapportcijfer 8,6 ligt de waardering van de hulp bij het huishouden boven het lan delijk gemiddelde van 8,3. Extra hoge scores waren er voor onder meer de aandacht, hulpvaardig heid en beleefdheid van de thuis hulpen. Cliënten gaven tevens aan dat zij zich beter kunnen redden in huis dankzij de inzet van de thuis hulp. Verbeterpunten zijn er ook: afspraken dienen bijvoorbeeld vaker op papier te worden vast gelegd en de telefonische bereik baarheid is niet altijd optimaal. De uitkomsten zijn gebaseerd op een steekproef bij 180 cliënten. Het onderzoek werd uitgevoerd op initiatief van het ministerie van VWS en de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Doel van het onderzoek is een instrument te ontwikkelen waarmee de kwali teit van de hulp bij het huishou den vanuit het perspectief van de cliënt op een objectieve manier gemeten kan worden. Zo kunnen aanbieders beter met elkaar vergeleken worden en kunnen er indien nodig verbe tertrajecten worden ingezet. Op basis van de resultaten van het onderzoek, wordt het meetinstru ment verder aangescherpt. Proteion Thuiszorg maakt deel uit van zorgorganisatie Proteion Thuis in Noord- en Midden-Lim burg. De organisatie levert op jaarbasis zorg aan zo'n 7000 thuiszorgcliënten en aan duizend bewoners van de verschillende zorgcentra. Een jaarabonnement kost u slechts De gouden bruiloft van de fami lie Hendriks-Billekens met hun kinderen en aangetrouwde kin deren in 1926. Zittend van links naar rechts: de zusters Hendriks: Mien, Trui, Han, Leen en het gou den bruidspaar Maria Billekens en Johannes Hendriks, Marie San- tegoed, Catharien, Nella. Staande van links naar rechts: Peter Cox, Lei Classens, Dorus Brouwers, Michael van de Pas, Driekus, Piet, Jozephine Pingen, Theo, Jan, Marti- nus, Michiel Coppes. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. van den munckhof bv Meerlo-Wanssum postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11