Rabobank PARTA 1 :RANK WELLES ^Daagse Venray www.thezenith.nl G. van Dijck Wat een verschil. workforce.eu ETS IWIRElC» ff www.fietsvierdaagse-venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 23 ^atvkzi/. PEUGEOT AUTONABUURS, PUUR PEUGEOT VENRAY Apotheek Escura Apotheek zorgt ervoor. Something special Vrienden van... AllesvanVenray Ambachtkwartier De Tol Auto Venray De Aanpak BV De Rooijerie Drabbels Fruit Gemeente Venray Gerard Reijnders Schilderwerken B.V. Gunhoek voorzieningen De Hoveniers Houbensteyn B.V Interal T.C. B.V. Inther Logistics Engineering B.V. Jacobs Dakbedekking Keukencentrum Peter Nellen Life Style Peelrand Makelaardij B.V. Probin Verhaeg B.V. Proteion Thuiszorg Noord-Limburg Remie FJA Uden Restaurant Roekenbosch Blitterswijck Streekmuseum De Locht System:Care T for Telecom Van Gool Administratie en Belastingadvieskantoor B.V. Vera Venray B.V. Verspreidingsburo Periodiek Inschrijfadressen U kunt inschrijven tot 20 juli bij: VVV-Venray Henseniusplein 13 5801 BB Venray telefoon 0478 - 510505 Voor inlichtingen: Fietsvierdaagse Venray Telefoon 06-57670220 E-mail: info@fietsvierdaagse-venray.nl www.fietsvierdaagse-venray.nl Harrie Holtackers, stem en routespecialist Wie kent hem niet? Har rie Holtackers (69) is al 25 jaar actief als vrijwilliger van Fietsvierdaagse Venray en wordt ook wel de 'stem' van het populaire evenement genoemd. Op dinsdag 21 juli 2009, bij de start van de jubi leumeditie, is ook hij weer van de partij om alle deelnemers van harte welkom te heten in 'de parel van de Peel'. Peel en Maas ging in gesprek met deze man van het eerste uur, die ook al 25 jaar lang zijn stempel drukt op de routes die jaar in jaar uit voor de deelnemende fietsers worden uitgestippeld. Harrie Holtackers is een bekend gezicht bij de start van de fietsvier daagse in Venray. Met de micro foon in de hand verwelkomt de Oostrumer al 25 jaar jong en oud bij de start- en finishplaats van de fietsvierdaagse. Soms serieus, vaak met een klinkslag. Het kost hem weinig moeite om de fietsvier daagse aan elkaar te praten. "Nee, dat gaat eigenlijk vanzelf. Ik ben het gewend, want ik ben jarenlang veilingmeester op fokveeveilingen geweest toen ik nog voor Dume- co werkte. Uit die tijd ken ik ook veel mensen. Ik zat 39 jaar op de baan en ken ook ieder straatje in Venray en omgeving." ROUTECOMMISSIE En die kennis komt de zilve- ren jubilaris, die ook jarenlang bestuurslid en voorzitter was van Dorpsraad Oostrum en het dorps- radenoverleg in Venray en acht jaar het CDA in de gemeentelijke com missies vertegenwoordigde, goed van pas. Want Holtackers is niet alleen als speaker actief tijdens het vierdaagse fietsfestijn, ook is hij al zo'n tien jaar voorzitter van de routecommissie. Elk jaar slaagt deze commissie erin om voor de vier Venrayse fietsdagen prachtige routes op de kaart te krijgen. Is het moeilijk om steeds nieuwe te ver zinnen? "Nee, eigenlijk niet", zegt de Oostrumer. "Als je goed zoekt, kun je altijd wel een nieuwe straat of ander gebied vinden. We slagen er jaarlijks steeds weer in om rou tes uit te zetten waar steeds nieu we wegen in voorkomen en waar andere jaren nog niet gefietst is." Harrie Holtackers doet dit 'rou- tewerk' al bijna 25 jaar, ook toen de fietsvierdaagse nog onder de vlag van Fietsvierdaagse De Peel werd gehouden. "Je hoeft maar een straatje in de regio te noemen, en ik weet 'm te liggen. Dat komt ook omdat mijn vrouw en ik echte fietsliefhebbers zijn. We fietsen zo'n 7000 tot 8000 kilometer per jaar. Maar van alle fietsvierdaagse waaraan we in al die jaren heb ben meegedaan, is die van Venray natuurlijk veruit de mooiste", ver telt hij met een brede grijns op zijn gezicht. De eerste dag van Fietsvierdaag- se Venray voert de fietsers traditie getrouw naar het westen, de twee de naar het noorden, de derde naar het oosten en de vierde naar het zuiden. Dit jaar zijn respec tievelijk de Rips, Well, Melderslo (museum De Locht) en Helena- veen de hoofdplaatsen die vanuit Venray worden aangedaan. De routes bestaan al jarenlang uit de 30 kilometer, de 45 kilometer en de 60 kilometer, weet de Oostru- mer als de beste. "Zelf vind ik de 60 kilometer de mooiste afstand. Want daar kun je als routecommis sie net iets meer mee doen. Als we een mooie lus in de route kunnen maken, geeft ons dat veel voldoe ning. Dit jaar hebben we een aan tal prachtige nieuwe plekken in de routes, zoals bijvoorbeeld het natuurgebied De Boswachterij bij St. Anthonis en een lang stuk met mooie bruggen bij Helenaveen. Ja, we zijn weer erg tevreden over de routes van dit jaar." Toch was het dit jaar even wen nen voor de routecommissie. Want door de verbouwing van sporthal De Wetteling wijkt de fietsvierdaagse uit naar een andere start- en finishlocatie: discotheek Zenith. "We hebben de routes dus enigszins moeten aanpassen, maar dat is ook wel eens goed. Na al die jaren bij De Wetteling is iedereen nieuwsgierig naar hoe het bij de Zenith gaat verlopen. Nou, ik heb daar alle vertrouwen in. Het is een Zilveren jubilaris Harrie Holtackers: "Ik wil zelf meer gaan fietsen." prachtige locatie, goed bereikbaar en met veel parkeergelegenheid. Een chique plek die uitstekend past bij het vieren van het zilveren jubileum van de Venrayse fietsvier daagse." VROEG UIT DE VEREN Ook tijdens de fietsvierdaagse blijft de routecommissie volop bezig, vertelt Harrie Holtackers. "Ja natuurlijk, want alle afstanden moeten dagelijks worden uitge peild. Vier dagen lang zijn we met een aantal mensen vroeg uit de veren om de pijlen op de goede plek te zetten en de route voor de laatste keer te controleren. We beginnen om 4.30 uur en ik ben om 8.45 uur weer terug om alle fietsers welkom te heten. Ja, het zijn lange dagen, maar ik doe het graag en geniet elk jaar weer van die geweldige happening." Hij heeft het goed naar zijn zin als vrij williger van Fietsvierdaagse Venray, maar toch wil Harrie Holtackers de komende jaren een beetje gaan afbouwen. "De fietsroutes uitzoe ken, dat wil ik wel blijven doen als het bestuur het goedvindt, maar ik wil wel zelf meer gaan fietsen en zeker onze eigen Venrayse vier daagse. Ik maak dit jaar nog vol als speaker en daarna wil dat stokje overgeven aan een ander." Oud-wielrenner Winnen te gast bij opening Fietsvierdaagse Venray Oud-wielrenner Peter Win nen is op dinsdag 21 juli een van de genodigden bij de ope ning van de jubileumeditie van Fietsvierdaagse Venray. Samen met de burgemees ters Jos Waals van Venray en Joep Hahn van Meerlo-Wans- sum verricht de Venraynaar de opening van de 25ste editie van het populaire fietsfestijn. Van 21 juli t/m 24 juli viert de fietsvierdaagse haar zilveren jubileum. De opening vindt plaats op dinsdag 21 juli om 9.00 uur bij de nieuwe start- en finishloca tie: discotheek Zenith. Tijdens de fietsvierdaagse wordt aandacht besteed aan de Peter Winnen Classic, een wielertoertocht met afstanden van 80 en 120 kilome ter die op 15 augustus start in Ysselsteyn, de geboorteplaats van Winnen. Deze tocht wordt voor de tweede keer gehouden om aandacht te vragen voor de wie lersport in Ethiopië en daarvoor geld in te zamelen. De naam van de oud-vedette is aan deze toer tocht verbonden vanwege zijn grote inzet voor de wielersport in Ethiopië. De organisatie van Fiets- vierdaagse Venray is blij dat Win nen bij de start aanwezig wil zijn. "Peter is toch al jaren hét gezicht van het Venrayse fietsen en is ook actief voor een goed doel: de stichting Bike4All, die zich tot doel stelt om wielerorganisaties in ontwikkelingslanden te steunen en te adviseren. Het leek ons een sympathiek idee om Peter voor de feestelijke start van onze jubi leumeditie uit te nodigen en hem de kans te geven om de Peter Win nen Classic en Bike4All tijdens ons evenement te promoten." Peter Winnen op zijn beurt ging graag op de uitnodiging van het bestuur van de fietsvierdaagse in. Niet alleen vanwege de extra aandacht voor 'zijn' goede doel, maar vooral ook vanwege de promotie van het fietsen. "Want dat doet de Venrayse fietsvier daagse natuurlijk al jaren op een positieve manier. In de huidige maatschappij is het belangrijk om mensen in beweging te krijgen en te houden en daar draagt de fiets vierdaagse zeker haar steentje aan bij. Dat spreekt mij als oud-wiel renner natuurlijk erg aan." Maar het is tevens een evenement dat Venray op de positieve kaart zet, vindt Winnen. "Al jaren, want ik weet dat ik als actief renner ook al eens de opening heb verricht. Maar wanneer dat is geweest, kan ik me niet meer herinneren." Lachend: "Dat was in een erg grijs verleden." Ook pr-man Michel Tho massen moet het antwoord op die vraag schuldig blijven. Maar hij kan zich bijvoorbeeld de ritzeges van Winnen op Alpe d'Huez in de Tour de France, in 1981 en 1983, nog wel goed voor de geest halen. "Ineens waren Ysselsteyn en Ven- ray bekend. Om die reden zijn we als fietsvierdaagse blij dat we Peter als prominent bij de start kunnen begroeten en in het zon netje kunnen zetten. Als een soort van dankjewel voor het plezier dat hij ons jarenlang heeft gegeven." Tijdens de fietsvierdaagse krijgt de stichting Bike4All alle ruimte om haar activiteiten te promoten. Bike4All by Marco Polo Cycling helpt met het opbou wen van wielersport in ontwik kelingslanden en brengt op deze wijze, via de sport, structuur, ontwikkeling en hoop in lokale samenlevingen. Voor meer infor matie: www. bike4all.nu. van den munckhof bv drukkerij uitgeverij peel en maas boek- en kantoorvakhandel kabelkrant venray keizersveld 19 hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 www.vandenmunckhof.nl info@vandenmunckhof.nl Venray KINptR it'te DAA<3St Gegevens Startplaats op 21, 22, 23 en 24 juli 2009: Zenith, De Voorde 30, 5807 EZ Oostrum (Afslag 9, A73), tel. 06 - 57670220. Hier kunt u elke dag inschrijven. Vertrektijden: 30 km: tussen 10.00 en 13.00 uur. 45 km: tussen 9.00 en 12.00 uur. 60 km: tussen 9.00 en 12.00 uur. Sluiting eindcontrole: 17.00 uur Woensdag speciale 30 km tocht voor kinderen Start tot 14.00 uur Eindcontrole: 18.00 uur Fietsenstalling: Kosten e 3,00 per dag of e 8,00 per 4 dagen. Op maandag 20 juli kunt u uw fiets al brengen. De fietsenstalling is dan geopend van 14.00 uur tot 18.00 uur. Er is beperkt gelegenheid om uw accu op te laden, maar VOL=VOL. Inschrijfgeld voor 4 dagen ongeacht de afstand: Kinderen tot 5 jaar onder geleide gratis Kinderen tot 16 jaar onder geleide 9,- p.p Overigen 13,- p.p Daginschrijving tot 5 jaar gratis Daginschrijving tot 16 jaar 3,- p.p Overige daginschrijving 5,- p.p Slotmiddag: Op vrijdagmiddag 24 juli wordt de Fietsvier daagse in Venray feestelijk afgesloten met onder andere een verloting van een fiets onder de voorinschrijvers (betaald vóór 21 juli). Hoe in te schrijven: Via de site: www.fietsvierdaagse-venray.nl of door het opsturen van het inschrijfformulier naar: Stichting Fietsvierdaagse Venray Postbus 270, 5800 AG Venray en het bijbehorende bedrag overmaken op bank rekening 12.81.40.631 van de Fietsvierdaagse Venray. De deelnemerskaart wordt u dan per omgaande toegezonden. Fietsvierdaagse 2010: 20 t/m 23 juli 2010 DE OFFICIËLE PEUGEOT DEALER VOOR MIDDEN EN NOORD-LIMBURG "Fietsvierdaagse Venray de mooiste "Peter is hét gezicht van het Venrayse fietsen PDaagse J£U6D (I€ OUDÉRS, OPAOAAA, OPPAS A406ÉN UITERAARD OOK FI€TS£N) FitTSTOCflT VAN 30 KAA D1V£R5£ RU5TPLAATSÉN £N K1ND£RSP£L£N (fit7 NA AFLOOP DISCO IN D€ 2€NITH W MT f van 16:00 T/AA 18:00 www.thezenith.nl 22-7-2009 IN5C-HRIIV-É.N VAN ÏOOO TOT 14O0 TOT 1800 BINNtN KOA4-E.N PLUS

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23