Expositie schilderijen Antoniusveld Venray Muzikaal Totaal Slagwerkgroep MMSK en St. Oda Merselo Rockacademie De heelmeesters Jubilarissen bij St. Petrus'Banden Loves '90's EELMEESTERS PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 21 Vrijdag 17 juli vindt in Venray de dertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) plaats. Op het Henseniusplein, het Schouw burgplein, De Bleek en de Grote Markt staan podia waarop zo?n 43 muziekgezelschappen de bezoekers van het centrum de hele avond een wisselend muziek programma bieden. Talloze koren, kapellen, zanggroepen en bands komen in actie. Om 14.00 uur begint het optreden van de Muziekwerkplaats op het Hense- niusplein. Op de andere pleinen start het programma om 18.00 Café 't Podium in Venray staat op vrijdag 24 juli helemaal in het teken van de jaren '90. Met de Podium loves the '90's puberpop editie haalt 't Podium de jaren '90 in huis. Het afgelopen jaar is 't Podium gestart met Podium loves the '90's en dat zorgde voor gezellige avonden. Eindelijk weer eens die oude bekende hits. De puberpop editie van Podium loves the '90's staat garant voor de onbegrensde mogelijkheid om verzoekjes aan te vragen uit de jaren '90. DJ Maarten draait onafgebro ken de grootste hits, one-day-flies en foute nummers. Zo konden de bezoekers van de laatste editie van Zomaarpop niet om dj Maar ten en de Smashing Idiots, waar hij deel van uit maakt, heen. Een van de hoogtepunten van het fes tival waren deze twee dj's die met hun '90's show bij het publiek in de smaak vielen. Nu al kunnen via de website van 't Podium plaat jes aangevraagd worden met een hoge draaigarantie, mits ze uit de jaren '90 komen. Meer informatie is te vinden op www.podiumvenray.nl. uur. Tot 01.00 uur is er livemuziek op de pleinen van Venray, behalve op De Bleek, waar het programma om 24.00 uur stopt. De winkeliers zorgen dat ook het winkelend publiek aan zijn trekken komt. Zij organiseren een ludieke actie 'Hoe later hoe gekker' en zijn tot elf uur geopend. De horeca is uiteraard druk in de weer om alle bezoekers van een drankje en een hapje te voor zien. De entree is geheel gratis. Op de website www.venraymuzi- kaaltotaal.nl meer informatie over Venray Muzikaal Totaal. Belle Perez Ook Jazz 'n Salsa doet mee aan de winkeliersactie Late Night Shopping op vrijdag 17 juli. Bij een speciale Jazz 'n Salsa kassa op het Schouwburgplein zijn tussen 19.00 en 23.00 uur de kaartjes voor het openlucht concert van zaterdag 18 juli ver krijgbaar voor slechts twintig euro, een korting van 20%. Het Schouwburgplein in Venray wordt op zaterdag 18 juli omgetoverd in een speciaal hoog omheind Plaza de Musica waar alleen bezoekers met een entreekaartje toegang tot hebben. Jong en oud kunnen genieten van de geweldige lokale, nationale en internationale artiesten met als spetterende afsluiting een werve lend optreden van de charmante Belle Perez en haar 11-kopige band. Het wordt een écht avond vullend zomerfeest voor iedereen. Belle Perez en haar band zullen ruim 75 minuten knallen op het Plaza de Musica. Na afloop kan iedereen nog nagenieten tot 01.00 uur op de zwepende Jazz 'n Salsa muziek. Het belooft een heerlijke zomer avond te worden in Venray. Fotowedstrijd landschappen Het Limburgs Landschap houdt samen met zijn collega's in Neder land een fotowedstrijd voor jong en oud. Bezoek de natuurterrei nen van Het Limburgs Landschap en fotografeer. Misschien pronkt uw foto straks wel op de streek bus. De natuurterreinen met de erbij behorende monumenten van de twaalf Landschappen behoren tot de mooiste van Nederland. Stichting het Limburgs Landschap heeft ruim zestig natuurgebieden in beheer met een oppervlakte van bijna 8.000 ha. Men is welkom in alle openge stelde natuurterreinen, of bezoek een van de natuurgebieden die speciaal voor de fotowedstrijd zijn uitgekozen. Eind september rijden er door heel Nederland vijf honderd bussen met landschaps foto's van de twaalf winnaars op de zijkant; in Limburg met de Lim burgse winnaar. Nog nooit kreeg uw foto zoveel aandacht. En zeg nou zelf, wie ziet zijn eigen land schapsfoto niet graag terug op de bus? Daarnaast is er een ruim prij zenpakket. Weekendjes weg, vele fotoboeken of een fotocursusdag met de bekende landschapsfoto graaf Jacques Peeters. Zie voor de natuurgebieden www.limburgs- landschap.nl. Daarnaast zijn er een aantal speciale gebieden aangege ven, waar men foto's kan maken. Men vindt hier natuurontwikke ling, hoogwaardige natuur in of bij de stad, landschappen en monu menten. De inzendtermijn van deze fotowedstrijd loopt tot 30 augustus. Alle informatie is te vin den op www.de12landschappen. nl/fotowedstrijd. Hier kan men ook de foto's inzenden. Neem de camera ter hand en laat u inspireren in de natuurterreinen van Stichting het Limburgs Landschap, zoals het natuurherstelproject Heerenveen bij Landgoed de Hamert. Muziekshoppen De afsluiting van het regionale muziekproject muziekshoppen vindt plaats tijdens Venray Muzi kaal Totaal op vrijdag 17 juli vanaf 19.00 uur op De Bleek in Venray en tijdens Geijsteren Kei Muzikaal op zondag 19 juli van 14.00 tot 16.00 uur. Deze negende muziek- shop staat in het teken van lichte populaire muziek, die is bewerkt door Marco Mariën, die op een boeiende, inspirerende en muzi kale wijze de groep laat ervaren hoe fijn het is om samen ple zier te hebben in het maken van muziek met elkaar. Voor een vol gende shop zijn er alweer volop ideeën. Rond september start een nieuwe muziekshop, waarin niet- alledaagse kerstliederen centraal staan en waarvoor de organisatie weer op zoek gaat naar passende podia voor het verzorgen van een optreden. Tijdens het optreden op De Bleek passeren liedjes van Boudewijn de Groot, Acda en der Munnik, Marco Borsato, Toto, Sting en anderen de revue. Voor meer informatie over het muziekproject: Ellen Cornelissen, telefoon 0478- 691941(e mail: cornelissen@mybb4you.nl), Jan Joore, telefoon 0478-692437 (e mail: jjoore@online.nl) of Lucy Vervoort, telefoon 0478- 880810 (e mail: lodewijkvervoort@online. nl). Benefietconcert Beukenrode Bij Beukenrode in Venray wordt op zaterdag 25 juli van 14.00 tot 17.00 uur een benefietconcert gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de inrichting van een ruimte waar welzijnsactiviteiten voor de cliënten van Beukenrode worden geboden. Er wordt een middag vol amusement en hapjes geboden en de optredende arties ten zijn onder andere Geert Pel- zer en Math Craenmehr van Um Um. Kaarten zijn verkrijgbaar op werkdagen bij team Welzijn Beukenrode aan de Beukenlaan in Venray. Vrijdag 17 juli tijdens Venray Muzikaal Totaal De Peel honderden jaren geleden Een verhalenverteller neemt belangstellenden op zondag 19 juli mee naar de Peel van honder den jaren geleden. In die tijd werd de Peel bevolkt door reuzen en de aardmannetjes, zij leefden toen nog vrij en onbevangen tussen de boeren. Het verhaal speelt zich af in de omgeving van Merselo en daarom is molen Nooit Gedacht als locatie gekozen. De verteller begint zijn verhaal om 10.30 uur. Na afloop gaan de toehoorders zelf aan de slag met een bijzondere opdracht. Deze activiteit is onderdeel van het Puur Natuur programma van Stichting de Marke Venray. En omdat dit de laatste activiteit van dit seizoen is, wil ze graag alle inwoners van Ven- ray van harte uitnodigen om gratis mee te komen genieten. Voor vol gend seizoen staan er maar liefst 27 leuke activiteiten gepland, het is dus zeker de moeite waard om eens kennis te komen maken met Puur Natuur. Puur Natuur wil gezinnen uit Venray op een origi nele en pakkende manier uitnodi gen de natuur in te gaan, buiten te zijn, te bewegen en een band op te bouwen met de eigen omge ving. Door lid te worden van Puur Natuur kan men gratis deelnemen aan tal van activiteiten. Of men nou van speuren, fietsen, schilde ren of dansen houdt, er is voor ieder wat wils. Voor meer informatie zie www. demarke-puurnatuur.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 19 juli een demonstratie sigaren maken gegeven. Het gaat om een oud ambacht dat nog maar door weinig mensen wordt beoefend. Aansluitend bij deze demonstra tie is er een presentatie van een verzameling sigarenbandjes. Voor de kinderen is er een aparte activi teit. Zij mogen maaskeien beschil deren. In het museum zijn tevens twee tijdelijke exposities te bezichtigen: De Twaalf maanden van het Jaar met middeleeuwse afbeeldingen over het leven op het platteland van rond het jaar 1500 en Het Trekpaard Springle vend met schilderijen en aquarel len van paardenschilder Ton van der Weerden. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terechtDe speciale activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Peelmuseum Nieuw in het programma van het Peelmuseum America is dit jaar een arrangement, dat in samenwerking met Staatsbosbe heer wordt uitgevoerd. Het omvat een bezoek aan het museum en een begeleide verkenning in de Griendtsveensepeel. De eerste mogelijkheid is op zondag 19 juli. Deelnemers worden om 13.00 uur bij het Peelmuseum verwacht, waar een gids een rondleiding van circa anderhalf uur verzorgt door de museumgebouwen en het Peelpark met zijn plaggenhutten, schaapskooi en bijenstand. Ver volgens is er een ruime pauze. Na een korte verplaatsing worden de deelnemers om voorbij de roem ruchte hoeve De Zwarte Plak opgevangen door boswachter Piet Zegers, voor een verkenning van circa 1,5 uur door een voor het publiek onbekend deel van de Griendtsveense Peel. Rond 16.30 uur is deze rondgang voltooid. Aanmelden kan bij het Peelmu- seum via telefoon (077)4641626. Waterdicht schoeisel wordt aanbe volen. Normaal is het Peelmuseum America alleen op woensdagmid dag geopend, maar bij wijze van proef is het museum op zondag 19 juli van 13.30 tot 16.30 uur open voor bezoek. Het museum is gevestigd aan de Griendtsveen- seweg in America. Zie ook www. stichtingpeelmuseum.nl. Foto-expositie Ingrid Knelissen Ingrid Knelissen toont tot sep tember haar vrije werk in de bibli otheek in Venray. Knelissen heeft de fotovakschool doorlopen in Apeldoorn en werkt nu als por tretfotograaf bij FotolD in Horst. Als hobby doet ze aan macrofoto grafie. Twaalf van haar vrije werken zijn te zien in Venray. De foto's komen tot stand in de studio waar ze werkt met een digitale camera. In de composities ligt de focus op licht en vorm. De foto's zijn ver stillend en soms vervreemdend. Veelal bloemen, maar ook andere voorwerpen inspireren haar. Kne- lissen heeft de graad van Associate bij de DIPP (Dutch Institute of Pro fessional Photography) behaald, evenals de bronzen DIPP-Award in 2007. Haar vrije werk bestaat voornamelijk uit studiofotografie van elementen uit de natuur. seerd van Peter Peeters. Hij volgt al enkele jaren teken- en schilder lessen bij Jeannie van Lieshout in Kunstencentrum Jerusalem. In de gangen en wachtruimtes van het gezondheidscentrum kunt u por tretten, collages en andere acryl- schilderijen bekijken. Er is hiervoor gelegenheid tot half september van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 17.00 uur. Het optreden van de slag werkgroep tijdens Venray Muzikaal Totaal is het gevolg van de samenwerking van MMSK St. Petrus' Banden uit Venray en fanfare St. Oda uit Merselo. De slagwerkgroep van MMSK St. Petrus' Banden en St. Oda is nog niet zo lang in deze bezetting actief, maar heeft desondanks een geweldig programma in elkaar getimmerd. Het gezelschap speelt niet alleen standaard marsen en drum repertoires. Dankzij de veelzijdig heid van deze slagwerkers kan het gezelschap een heel gevari eerd programma bieden. Van een gewone drummars tot spette rende stukken met Afrikaanse en Japanse invloeden. Dit alles onder leiding van dirigent Henk Martens. De slagwerkgroep bestaat uit een groep van achttien jonge enthou siastelingen. Maar de slagwerkgroep is niet alleen. Naast de groep staat een Muziek-, Mars- en Showkorps genaamd MMSK St. Petrus' Ban den Venray. Het muziekkorps is een jonge groep die veel bekende populaire muziek maakt. Enkele bekende nummers zijn Pirates De slagwerkers van MMSK St. Petrus' Banden. of the Carribbean, Queen en nummers uit de musical Tarzan. Momenteel is het korps bezig met een Marco Borsato-show waar mee het zich kan laten zien op binnen- en buitenlandse taptoes. De slagwerkgroep van MMSK en St. Oda heeft het afgelopen jaar samen met het gehele muziek korps enkele grote optredens ver zorgd, waaronder het spetterende schouwburg optreden afgelopen november genaamd Musicals on Stage II en het optreden bij het grootste bloemencorso van Euro pa, Gerardmer in Frankrijk. Aankomend jaar viert MMSK St. Petrus Banden het 50- jarig bestaan. Dit gaat groots gevierd worden met diverse activiteiten. Op 5 juli staat er een reünie en concert gepland in en rondom het Odapark te Venray, waarbij ook de nieuwe show te zien zal zijn. Als spektakelstuk van het 50- jarig jubileum vindt er een Ven- rayse Taptoe plaats. Deze wordt gehouden op 6 september op de atletiekbaan van ATV Venray. Voor dit evenement zijn diverse grote korpsen gecontracteerd die gewel dige shows gaan verzorgen. Een vier weken durend concert programma van de Rockacademie op het Horster muziekpodium Cambrinus wordt op zondag 19 juli vanaf 15.00 uur afgesloten met optredens door drie bands tij dens een minifestival. Dit is tevens het laatste Cambrinusconcert van dit seizoen. De band Plenty Phanter levert stevige rock en is voortgekomen uit bands als Isle of Man (Eindhoven) en The Pax (Nijmegen). De tweede band is Zwarte Kat en tekent voor Neder landstalige rock. De liedjes lijken te gaan over de dagelijkse beslom meringen van zanger Harm Tim mermans met als rode draad een zwarte kat als symbool voor het geluk en het ongeluk. Het gelijkna mige nummer Zwarte Kat, en het nummer Vrijdag de Dertiende zet ten de toehoorder al gauw op dit spoor. Toch krijgen de liedjes een veel bredere bestemming door de muzikale machinerie waar de bandleden de liedjes doorheen halen. Afsluiter van deze Rockaca demie periode is de mechani sche elektronische rockband The Mekanik. Geïnspireerd door bands als Soulwax en Kraftwerk steken ze deze invloeden in een nieuw jasje. De vier bandleden staan voor compacte, nieuwe dansbare nummers. Meer informatie is te vinden op www.cambrinusconcerten.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Cursus Venrays Omdat de belangstelling en de vraag nog steeds groot blijkt te zijn, start er onder de des kundige leiding van Frits Lins- sen in september een begin nerscursus Venrods laeze en schriëve. Tijdens deze cursus, die bestaat sinds 1993, komen onder meer enkele specifieke eigenschappen van de Venray- se streektaal aan bod, waar door deze streektaal min of meer uniek is in vergelijking met andere streektalen. Ook het waarom en het hoe van de spelling komt aan bod. Dit is vooral interessant voor tekst dichters en schrijvers in de Ven- rayse taal. De cursus wordt gege ven in De Kiosk in het Brukske op de dinsdag- of woensdagavond, afhankelijk van het aantal deelne mers. De cursus kost 50 euro. Men krijgt daarvoor tien lessen en het lesmateriaal wordt op de eerste avond ter beschikking gesteld. Het cursusgeld kan van tevoren wor den overgemaakt of op de eerste cursusavond contant worden vol daan. Aanmelden kan voor 1 augus tus bij het secretariaat via e-mail hcraghs@versatel.nl. of via tele foon (0478)582791. Als de belang stelling dusdanig groot is wordt er geselecteerd op volgorde van opgave of wordt er bekeken of een tweede avond tot de moge lijkheden behoort. Na aanmelding ontvangt men een definitief aan meldingsbewijs. Na de dramatische bevalling van de tweelingbroers Marion en Shiva overlijdt hun moeder, zuster Mary Joseph Praise, in het kraambed. Niemand in het missiehospitaal wist van Mary's zwangerschap, zelfs niet de vermoedelijke vader, dokter Stone. Hij vlucht de operatiekamer uit en verdwijnt spoorloos. Een bevriend artsenstel ontfermt zich met liefde over de twee jongetjes. Marion en Shiva groeien op in het Ethiopië van de jaren zeventig, dat wordt geteisterd door een revo lutie die iedereen in een spiraal van geweld en verraad meesleurt. Toch is het niet de politieke situ atie maar hun gedeelde passie voor dezelfde vrouw waardoor de broers tegenover elkaar komen te staan en Marion zijn land ont vlucht. Jaren later slaat het nood lot toe en komt zijn leven in han den te liggen van de twee mannen die hij het minst vertrouwt: zijn verdwenen vader en zijn broer Shiva. Zijn ze in staat de pijn en het verdriet uit het verleden te overwinnen en oude wonden te helen? Het antwoord leidt niet alleen tot het dramatische hoog tepunt van De heelmeesters, maar ook tot een onverwachte ontdek king over de laatste dagen van hun moeder en geliefde, zuster Mary Praise. De heelmeesters beweegt zich tussen twee continenten en bestrijkt de levens van de twee lingbroers Marion en Shiva, die hun leven lang op zoek zijn naar de reden waarom hun vader hen in de steek heeft gelaten. De heel meesters is een indrukwekkend verhaal vol verbeeldingskracht dat de lezer diep raakt. Een onverge telijk portret van twee broers, een ode aan de geneeskunst en een familiesage over vaders en zonen, macht en compassie, vertrouwen en verraad. De heelmeesters, de eerste roman van de beroemde arts Abraham Verghese (1947), is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 25 euro. In Gezondheidscentrum Anto- niusveld aan de Stationsweg 60a in Venray wordt op dit moment een aantal werkstukken geëxpo- Muziek-, mars- en showkorps St. Petrus'Banden bestaat dit jaar 50 jaar. Er zijn drie leden die vanaf de oprichting lid zijn gebleven van de vereniging. Dit betekent dus dat zij ook de mijlpaal van 50 jaar hebben bereikt. Het betreft Frans Rommen, Willem van Lieshout en Jan van Kempen. Alle drie hebben ze zich als muzikant ingezet, maar ook hebben ze alle drie opgetre- den als begeleiders van de jeugd. Ook hebben ze alle drie diverse bestuurstaken vervuld. Van Kempen speelt nog steeds mee in het korps. Speelde hij voorheen de trompet, nu speelt hij de bariton. Hij heeft heel wat jeugdige leden van het korps de eerste beginselen van het musi ceren bijgebracht. Rommen was een rasechte slagwerker. Vele jaren was hij actief binnen de slagwerkgroep. Nu speelt hij niet meer actief mee in het korps, maar maakt al bijna twintig jaar deel uit van het bestuur van het korps. Ook Van Lieshout is een echte slagwerker. Hij was de man van de grote trom en ook heeft hij de bas gespeeld. Deze jubilarissen zijn op een feestelijke wijze gehul digd. Wethouder Patrick van den Broek reikte aan de drie jubilaris sen een oorkonde uit en voorzag hun uniform met de gouden speld met zirkoon. DE ^Abraham 'Verghese

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21