Gemeente Venray m h Parkeergarage Gouden Leeuw in gebruik Tijdig aanvragen reisdocumenten Onderhoud asfalt Vacatures Kijk ook op www.venray.nl Venrayse cijfers online beschikbaar Crisismaatregelen op een rijtje Geen begeleiding meer uit AWBZ? MEE helpt! De wereld van het piepschuim PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocument verloopt. Gaat u binnenkort op vakantie? Houdt u er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. Venray, focus op mensen Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 29 - ijx De gemeente Venray gaat de komende weken op diverse plaatsen onderhoud uitvoeren aan asfaltwegen. Dit gebeurt binnen en buiten de bebouwde kom van Venray én in de kerkdorpen. Vooruitlopend op de grenswijziging voert de gemeente Venray het asfalt- onderhoud ook uit in de dorpen Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck. De werkzaamheden omvatten in hoofdzaak het plaatselijk uitfrezen van vakken om deze vervolgens met nieuw asfalt uit te vullen. Verder vinden er diverse aanvullende en voorbereidende werkzaamheden plaats. Planning Deze werkzaamheden worden uitgevoerd in twee fasen. Het repareren en aanbrengen van nieuw asfalt gebeurt in week 31 (27 t/m 31 juli). Vervolgens worden in week 36 (31 augustus t/m 4 september) de slijtlagen aangebracht. De werkzaamheden aan de Kooy te Wanssum zijn gepland voor maandag 20 t/m vrijdag 31 juli. Locaties In week 31 vinden op de volgende locaties werkzaamheden plaats: - Venray: St. Josefweg, Langeweg, Kiriwenopad, rotonde Oostsingel/ Stationsweg, Oostsingel, Sportlaan, Zuidsingel, Weideweg, Witte Vennenweg, Etnalaan, Everestlaan, Feldberglaan, Brennerlaan en de Kulutweg - Wanssum: De Kooy en Piet van Elsstraat - Blitterswijck: Van Lyndenstraat, Van Hamelenbergweg en de Poelenbosweg - Geysteren: St. Wilbertsweg, Nieuwlandsestraat, Meerlosebaan. De wegen worden in principe niet afgesloten. Alleen daar waar dit noodzakelijk is, wordt het verkeer met borden omgeleid. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Klantbeheerder maatschap pelijke diensten (WWB) - Medewerker CAD GIS - Beheerder Geo-informatie Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. Afgelopen vrijdag werd de nieuwe parkeergarage Gouden Leeuw in gebruik genomen. Wethouder Patrick van der Broeck verrichtte samen met kunstenaar Diana Ramaekers de openingshandeling door het onthullen van het lichtkunstwerk Sky-Light, dat in de ruimte voor de liften hangt. 's Avonds kon het publiek kennismaken met de parkeergarage. Geïnteresseerden konden onder begeleiding van enkele rijschoolhouders helling trekken en inparkeren. Patrick van der Broeck is trots op de mooie parkeergarage: "Gouden Leeuw is een aanwinst voor Venray. Het is hier zo ruimtelijk, open en licht dat het nauwelijks nog een parkeergarage is te noemen. Met parkeergarage Gouden Leeuw heeft Venray er een prachtige en veilige parkeervoorziening bij." In een nieuw computerprogram ma zijn cijfers over Venray on line beschikbaar voor inwoners, bedrijven en andere belang stellenden. De onderwerpen zijn afkomstig van de kwalitatief beste dataleveranciers zoals het CBS, CWI en verschillende ministeries. Via www.venray.nl kunt u zelf tabel len, grafieken of kaartjes samen stellen of direct in Excel een rapport oproepen per dorp of postcode- gebied. Er zijn zo'n 700 onderwerpen op gemeente- en (indien mogelijk) postcodegebied beschik-baar. Denk daarbij aan gegevens over: - bevolking - wonen - onderwijs en medische beroepen - economie, werk en inkomen - winkels, horeca en sport - verkeer en vervoer - politiek en bestuur - criminaliteit. De cijfers zijn met één druk op de knop te vergelijken met het gemiddelde van gelijksoortige gemeenten, wijken en provincies en met het Nederlands gemiddelde. Op papier Met de komst van dit nieuwe programma wordt het statistisch jaarboek niet meer in papieren vorm gemaakt. De papieren versie is echter niet helemaal verdwenen; de pocketuitgave van Venray in cijfers blijft. U vindt daarin de meest gevraagde informatie op het gebied van bevolking, wonen, werkgelegenheid en onderwijs. Geen internet? Heeft u geen toegang tot het internet? Dan kunt u in de publiekshal van het gemeentehuis gebruikmaken van een computer waarop u (gratis) de website kunt raadplegen. Ook kunt u daar, tegen betaling, gegevens uitprinten. Hulp nodig? Onder de help-knop, rechtsboven in de tabellen, vindt u een uitgebrei de beschrijving van de verschillende mogelijkheden van het computer programma. Heeft u graag hulp of wilt u toelichting op de gegevens? Stuur dan een e-mail naar gemeente@venray.nl ter attentie van Onderzoek Statistiek. Natuurlijk kunt u ook telefonisch contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Per 1 juli is een aantal tijdelijke regelingen van start gegaan die consumenten en professionals moeten stimuleren om te investeren in energiebesparende maatregelen in woningen en andere gebouwen. Het stimuleringspakket is juist nu, tijdens de economische reces sie, van belang om mensen te helpen investeren in energiezuinig en comfortabel wonen. En om daarmee hun woonlasten te verlagen. Het pakket houdt rekening met zowel kopers, huurders en eigenaren, als met verhuurders en corporaties. Doordat de verschillende regelingen uit het pak ket met elkaar èn met bestaande regelingen te combineren zijn, wordt het aantrekkelijk om juist nu te investeren in energiebesparende maatregelen. Verschillende regelingen Voor consumenten gaat het om de volgende regelingen: de subsidieregeling maatwerkadvies, de btw-verlaging voor vloer- dak- en gevelisolatie, het energiebesparingskrediet (groen lenen) en de subsidieregeling isolatieglas. Hieronder volgt meer informatie over de subsidieregeling maatwerkadvies. Subsidieregeling maatwerkadvies Particuliere woningeigenaren kunnen vanaf 1 juli 2009 een vergoeding krijgen van maximaal 200 euro voor een maatwerkadvies over energie besparende maatregelen in hun woning. Minister Van der Laan van Wonen, Wijken en Integratie (WWI) reserveerde budget voor ongeveer 50.000 maatwerkadviezen. De regeling loopt zo lang de voorraad strekt, en uiterlijk tot en met 31 december 2010. Een maatwerkadvies biedt direct inzicht in de mogelijke energiebesparende maatregelen in een woning, wat deze kosten en welke besparing daarmee mogelijk is. Energiebesparende maatregelen leiden tot een verlaging van de maandelijkse energiekosten, meer wooncomfort en minder CO2 uitstoot. De aanvrager van het advies ontvangt eenmalig maximaal 200 euro wan neer hij een maatwerkadvies laat uitvoeren. Maatwerkadviezen kosten gemiddeld tussen de 150 en 350 euro. U kunt deze subsidie aanvragen via www.senternovem.nl/maatwerkadvies. Daar is ook meer informatie te vinden. Door de wijzigingen in de AWBZ hebben mensen met een lichte beperking vanaf 2009 geen recht meer op begeleiding. Consulenten van MEE helpen mensen die dat aangaat echter met zoeken naar een goede oplossing. U kunt daarvoor elke woensdag van 9.00 tot 13.00 uur terecht bij MEE in het Zorgloket in het gemeentehuis. Heeft u onlangs een besluit gekregen van het CIZ (Centrum Indicatiestel ling Zorg) over uw (her)indicatie voor begeleiding? Staat hierin dat u géén nieuwe indicatie voor begeleiding krijgt in 2009? Terwijl u deze begeleiding tot nu toe wel heeft gehad? Dan kan MEE u helpen bij de veranderingen waarmee u te maken krijgt. Deze tijdelijke ondersteuning door MEE ver vangt echter niet de AWBZ-begeleiding die u tot nu toe heeft gehad. Waarmee helpt MEE? Samen met een consulent van MEE zoekt u naar een goede oplossing. U verkent samen in hoeverre u zelfstandig kunt functioneren. Ook wordt gekeken of u de ondersteuning zelf kunt leren organiseren. U brengt met de MEE-consulent uw netwerk in kaart. Dat zijn uw familieleden, vrienden, buurtgenoten en vrijwilligers. Ook helpt de MEE-consulent zoeken naar de voorzieningen bij u in de buurt, zoals buurthuizen en verenigingen. Als u een beeld heeft van wat er mogelijk is in uw omgeving, dan zorgt de MEE- consulent er samen met u voor dat u er terecht kunt. Waar vindt u MEE? Elke woensdag van 9.00 tot 13.00 uur kunt u terecht bij MEE in het Zorgloket in het gemeentehuis van Venray. U vindt de dichtstbijzijnde hoofd vestiging van MEE in Venlo. Wilt u meer informatie of een afspraak maken? Bel naar (077) 396 15 15 of kijk op www.mee-nml.nl. Henny de la Roy, directeur van De la Roy Isolatie Design en Hendrik van Dijk, directeur Havadi, ontvingen het college van Burgemeester en Wethouders vorige week hartelijk in hun bedrijfs pand aan de Industriestraat. De la Roy Isolatie Design is gespecialiseerd in het contoursnijden van ingewikkelde ontwerpen uit tempex. De toepassingsmogelijkheden van de producten zijn heel divers: denk aan decorstukken, belettering, logo's en ornamenten. Dankzij een speciale coating kunnen de producten ook slijtvast en weersbestendig worden gemaakt. Dit wordt onder andere toegepast in straat- en tuinmeubilair en kunstprojecten. Ook in de reclame- en entertain- mentwereld vinden de producten uit het Venrayse bedrijf hun weg. Denk bijvoorbeeld aan de campagne 'Nederland leeft met water', bekend van de STER-reclame. In betrekkelijk korte tijd heeft het bedrijf een flinke groei doorgemaakt. Voor hun cradle-to-cradle (C-2-C) aanpak hebben ze in januari 2009 de Rabobank Publieksprijs gewonnen. C-2-C houdt in dat alle gebruikte materialen na hun leven in het ene product, weer nuttig worden ingezet in een ander product. Bij De la Roy wordt gebruikt piepschuim (EPS) verzameld. Na bewerking is het weer geschikt voor nieuwe toepassingen. "Het blijft me verrassen dat we in Venray dergelijke innovatieve en interessante bedrijven hebben. De la Roy Isolatie Design is een organisatie met veel potentie, waar we vast nog veel van gaan horen", zo vatte Lei Heldens de ervaringen van deze middag samen. adv week 29.indd 17 15-07-2009 15:29:02

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17