Ingezonden Steun voor centra mobiliteit Wauw voor jeugd w I Venraynaar zet dispenser in de markt gönenóe ïit> T Custers kunstgebitten^ PEEL EN MAAS Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 9 Jl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. ling gebruik kunnen maken van alle deskundigheid die er zowel binnen het speciale als het regu liere onderwijs aanwezig is? Moet je kinderen met een verstandelij ke, lichamelijke en gedragsproble- matische "beperking" niet ook de kans geven om in hun eigen leef omgeving naar school te kunnen gaan. Ik denk dat de droom van Venray realiseerbaar is als je naar elkaar luistert, begrip toont en elkaars mening respecteert en je als ouders een gezamenlijke ver antwoordelijkheid voelt voor het welzijn en creëren van leermoge lijkheden voor alle kinderen. De droom van Venray In eerste instantie voelde ik boosheid na het lezen van zoveel negativiteit over het Poortje en de kinderen die deze school bezoe ken. Na wat relativering kun je ook begrip hebben en meevoelen met ouders van kinderen op de Toverbal. Het zal wellicht zo zijn dat ouders te laat geïnformeerd en betrokken werden in de aan loop van het ontwikkelen van de Droom van Venray. Van de andere kant is het een gegeven dat ingrij pende veranderingen veelal eerst weerstand oproepen. Natuurlijk zal het voor alle ouders zo zijn dat je het allerbeste wil voor je kind. Vanwege onze zoon zijn gedragsprobleem en het niet kun nen bieden van de juiste zorg op het reguliere onderwijs, besloten wij hem zeven jaar geleden te plaatsen op het Poortje. Uiteraard hadden wij twijfels of dat hij hier wel goed terecht zou komen en niet geconfronteerd zou worden met nog zwaardere problematiek. Al snel bleek het Poortje voor onze zoon een thuishaven waar hij eindelijk in een veilige omge ving aan leren kon toekomen. De meeste aandacht gaat echter naar het gedrag van de kinderen en het inzicht krijgen hierin. Veel tijd wordt besteed aan wederzijds res pect en het creëren van een veili ge sfeer voor alle leerlingen. Onze zoon heeft dan ook een wonder baarlijk goed beeld van zichzelf en zijn gedrag en de manier waarop hij hiermee om kan gaan. Menig ander kind (en ouder) vanuit het reguliere onderwijs zou hiervan nog erg veel kunnen leren. Is dat dan ook eigenlijk niet de bedoe ling dat kinderen in de Droom van Venray, daar waar mogelijk, van elkaar en met elkaar kunnen leren en dat tevens leerkrachten onder- H. Ingenpas, Holthees Venray op de schop Venray op de schop. Venray nieuw en een mooier winkelcen trum. Venray-centrum voetgan gers-zone. Geen fietsen meer in het centrum Mooie kreten voor toeristen ,dagjesmensen en men sen die goed ter been zijn, maar niet voor ons (mij), de minder- valide, die de steun van zijn fiets nodig heeft en fietstassen, omdat hij zijn boodschappen niet kan dragen. Wat blijft er voor ons straks over? Niks en aanpassen?,zo lijkt het wel, met mij zullen er meerdere zijn die zo denken en waarvoor het leven er moeilijker op zal worden als hun dat stukje gemak word afgenomen. Onthef fing moet toch mogelijk zijn? Of, waarom niet halverwege, in het centrum, nog extra fietsrekken, zodat we niet steeds de weg hele maal terug hoeven af te leggen? Dit is geen grapje, maar heeft ake lige consequenties, als ik zo lees wat men wil gaan doen. Ik protes teer hier met klem tegen, en hope lijk meerderen met mij. A. Derix, Venray. De provincie Limburg stelt een bedrag van 1,3 miljoen euro beschikbaar om in alle negen Limburgse UWV-kantoren een frontoffice in te richten van het zogeheten mobiliteitscentrum. Dit centrum helpt iemand die werkloos dreigt te worden aan een nieuwe baan nog voordat hij echt op straat komt te staan. Het Rijk heeft landelijk 33 mobiliteits centra ingericht, waarvan drie in Limburg. Dat vindt de provincie Limburg onvoldoende. Daarom is er in deze provincie voor geko zen om bij alle negen vestigingen van UWV een frontoffice van het mobiliteitscentrum in te richten. Daardoor kan iedereen in deze provincie, die mogelijk zijn baan verliest door de economische crisis, geholpen worden. Daar naast komt er een apart mobili- teits- en opleidingscentrum in Sittard-Geleen in verband met de honderden mensen die bij Orbis hun baan verliezen als gevolg van een reorganisatie bij dit medisch centrum. Bij de centra kunnen per 1 september van dit jaar 24 uur per dag digitaal vacatures worden gemeld. Daarnaast voor zien de centra in scholingsmo gelijkheden voor werknemers wier baan op de tocht komt te staan. Anke Barents heeft een orga nisatie speciaal voor jou: Wauw. Iedere woensdagmiddag en een keer per maand op donderdag avond of iedere maandagavond wordt er aan de hand van een thema een leuke activiteit voor kinderen gedaan. Barents: "Wij organiseren iedere woensdag in het wijkgebouw op 't Nipperke in Venray een middag voor kinderen en jongeren met een Autisme Spectrum Stoornis, spierziekte,ADHD of een vorm van verstandelijke en/of motorische ontwikkelingsachterstand. Kinde ren van iedere leeftijd kunnen hun creativiteit kwijt bij ons. Aan iedere woensdag zal een thema worden gekoppeld, bijvoorbeeld Indianen, piraten, glamourmiddag, lego/playmobilwedstrijd, muziek en dans, sieraden maken, heksen, mega mindy, circus, playstation events of iets anders. Ook hebben we een keer per maand wauw samen koken met jou. Op de maandagavond hebben we stoere jongens-, malle meidenavond. Dit zijn thema's als brandweer, poli tie, het leger, proefjes hier en daar. Voor de meiden is het doe raar met je haar, nagels. Ook in de vakantie Kinderen naar Techtop Kinderen van groep 7 en 8 van basisschool St. Oda in Ysselsteyn zijn naar beurs Techtop in het MECC in Maastricht geweest. De volgende dag op school waren ze dolenthousiast. Er was zoveel te zien en te beleven en ze konden van alles zelf doen en ontdekken. Er zijn onder andere zaklamp- jes gemaakt, vormen uit tempex gesneden en de kinderen konden zelf lassen en shampoo maken. Verder konden ze zagen, timme ren, fotolijstjes maken, plaatsne men in een tank of straaljager, rij den op een Segway, sleutelen aan een zeepkist en dan racen. Aan het einde van de dag konden ze nog even voetballen tegen de JEKO Tech robot. Daarna gingen ze nog een frietje eten bij Forest. hebben we een leuk programma." Door de groep klein te houden, krijgen de kinderen de persoon lijke aandacht en begeleiding die ze verdienen. Tijdens deze activi teiten helpen haar collega's (Sop hia en Jasmijn) mee, zodat er altijd twee of meerdere begeleiders zijn. "Omdat het zo succesvol verloopt, hebben we weer iets nieuws. We gaan vanaf september starten met wauw weekend weg", zegt Anke Barents. "Meerdere malen kwam de vraag of er ook in het weekend opvang zou kunnen komen Het is dan ook belangrijk om te gaan kijken of je deze hulpvraag kunt realiseren. En dat is gelukt. We hebben een leuke locatie gevon den, die met veel enthousiasme wil mee werken met dit nieuwe project. Het buitenleven staat daar centraal, wat we dan ook wil len uitstralen is dat we de kinde ren een gezellig en fijn weekend kunnen geven. Even weg van de thuissituatie en kunnen zijn wie je bent. De meeste kinderen heb ben een persoonsgebonden bud get, waaruit de kosten kunnen worden betaald. Als dit nog niet is aangevraagd, kunnen wij daar bij helpen." Voor meer informatie: www. wauwspeciaalvoorjou.nl, mailen kan ook wauwspeciaalvoorjou@ gmail.com Van fiets geslagen Afgelopen vrijdag heeft de poli tie op de Stevenbeekseweg in Overloon een 31-jarige man uit die plaats aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling van een andere fietser. De man reed over het fietspad en werd gehinderd door een groep jeug dige tegenliggers. De verdachte heeft naar eigen zeggen tijdens het rijden zijn arm uitgestoken in de richting van de onbekende jon gen teneinde een botsing te voor komen. Tengevolge daarvan kwam de jongen ten val op het achter hoofd. Hij is per ambulance over gebracht naar het Maasziekenhuis in Boxmeer. Het slachtoffer is nog niet door de politie gehoord. Afgelopen vrijdag heeft Har rie Ewals afscheid genomen van de firma Gebr. Reintjes in Veulen om van zijn welverdiende pre pensioen te gaan genieten. Iets waar Harrie al enige jaren naar uitkeek, maar de politiek zorgde er voor dat de VuT-leeftijd steeds weer werd bijgesteld en Harrie door moest blijven werken tot zijn 61e. Harrie, geboren in Veu len, trad in maart 1972 in dienst als eerste personeelslid van het loonbedrijf Gebr. Reintjes dat in die tijd geleid werd door Harrie, Theo en Ger Reintjes. Gebr. Rein tjes was tevens de eerste werkge ver voor Harrie Ewals. Dat Harrie een trouwe werknemer en col lega is moge duidelijk zijn, want 37 jaar lang werken bij dezelfde baas is tegenwoordig uniek. Har- rie begon als tractor chauffeur, ploegde en zaaide dat het een lieve lust was. In de loop van de jaren heeft Harrie echter alle voor komende werkzaamheden op een loonbedrijf wel verricht. Of het nu gaat om spuitwerk, mest ver spreiden, vrachtwagen rijden of bieten rooien. Na verloop van tijd had Harrie zoveel ervaring binnen het bedrijf en kende de machines zo goed, dat hij in de werkplaats terecht kwam en verantwoorde lijk was voor het onderhoud van het machinepark. Het zal zowel voor Harrie als voor het bedrijf wennen zijn als hij niet meer iedere dag op het bedrijf is. 'Bang dat hij zijn tijd niet om krijgt zijn we niet, want eindelijk heeft hij nu tijd voor zijn hobby: motor rij den', meldt het bedrijf. CTjetie Sander van Bree en Kar lijn Creemers mogen zich dit jaar de fraayste ondernemer kes van Venray noemen. Dit jaar werd voor de derde keer tijdens de kindermarkt op Koninginnedag deze wedstrijd gehouden. Dit jaar overigens niet zonder hobbels. Omdat de namen van de gefotografeerde kinderen niet bij de ondernemersvereniging bekend was, werd eerst via de media een zoektocht gehouden. Dat leidde uiteindelijk tot de nominatie van Fynn van der Bas, Jesse Verhaag en het gezamenlijke winkeltje van Sander van Bree en Karlijn Creemers. Via de webstite www.fraayvenray.nl kon vervol gens op de genomineerde gestemd worden. Sander en Karlijn met hun winkeltje, waar mensen ranja konden kopen, kregen de meeste stemmen en mogen zich nu fraay- ste ondernemerke 2009 noemen. Dinsdag 7 juli kregen de winnaars de prijs uitgereikt door Jaap van Riessen, voorzitter van Venray Cen traal. Beiden mogen een dagje op de Venrayse kermis vertoeven op kosten van de ondernemersver eniging. Ook de kermisexploitan ten doen daarbij een zakje munten voor diverse attracties. Daarnaast mogen Karlijn en Sander een keer gratis zwemmen bij De Sprank en gratis naar een voorstelling in de Venrayse schouwburg. De provincie Limburg en de Regio Venlo gaan het Innova- complex en de Villa Flora op het toekomstige Venlo Green Parkterrein in Venlo realise ren. Dit nieuws presenteerden de voorzitter van Regio Venlo, burgemeester Hubert Bruls van Venlo, en gedeputeerde Ger Driessen namens de pro vincie Limburg in een gemeen schappelijke persconferentie. Besloten is dat de gebouwen op het terrein een permanent karakter krijgen. Tijdelijke bebouwingen ten behoeve van de Floriade 2012 zijn daarmee van de baan. Om geen tijd te verliezen neemt de gemeente Venlo de publieke ontwikke ling van Villa Flora per direct ter hand. De provincie zet daarnaast ook in op de realisa tie van een hoogwaardig hotel naast het Innovacomplex. In eerste instantie steekt de provincie in op een kwalitatief hoogwaardig en duurzaam inno- vacomplex, afgestemd op een kantooroppervlakte van 5.000 tot 6.000 m2, met een overdekt entreegebouw/Atrium en een hotel. Ook wordt er een kleiner alternatief uitgewerkt van 2.500 - 3.000 m2. De kosten van deze projecten liggen tussen de 15 en 20 miljoen euro. Beide varianten werden gepresenteerd door de bekende architect Jo Coenen. "De dramatisch slechte economische voorspellingen moeten voor over heid en bedrijfsleven reden zijn om juist nu krachtig te investeren in regio's met een sterk econo misch potentieel. Alleen zo kan de economische structuur voor de lange termijn structureel wor den versterkt." Aldus de Limburgse gedeputeerde Ger Driessen, van daag bij de presentatie van de plannen. Begin 2010 zijn alle aanbiedin gen op basis van een aanbeste dingsprocedure binnen en kan een verantwoorde investeringsbe- slissing worden genomen. Op dit moment wordt de kantorenmarkt benaderd om potentiële huurders te interesseren in de gebouwen. Op relatief korte termijn moet duidelijkheid ontstaan over de concrete huurbereidheid en -com mitment dat partijen kunnen en willen geven. Het gebouw de Villa Flora wordt in fases ontwikkeld. Het gebouw is permanent van opzet en biedt in 2012 onderdak aan de binnenex- positie van de Floriade. Er wordt vooralsnog gestart met de ontwik keling van de eerste fase, bestaan de uit 4.000 m2 kantoor en 6.000 m2 expositieruimte. Vanuit kosten- oogpunt en vanwege tijdig realise ren is gekozen voor 'proven tech nology' en een uitvoering die kan worden getypeerd als meer dan duurzaam, dat wil zeggen sterk energiebesparend, maar nog niet in een volledig cradle 2 cradle uit voering volledig CO2 neutraal). Private ontwikkeling heeft hierbij de voorkeur, maar om geen tijd te verliezen neemt de gemeente Venlo de publieke ontwikkeling van fase 1 per direct ter hand, en neemt daarmee de regie ten aanzien van de verdere publieke ontwikkeling van Villa Flora over van de Regio Venlo/Venlo Green Park. Hiertoe is besloten ter over brugging van de recessieperiode. Zodra de markt weer aantrekt zal de gemeente het project beëindi gen als een private ontwikkelaar de realisatie overneemt. De gemeente Venlo zal voor de ontwikkeling een investering doen en verwacht dat dit gebouw na de Floriade rendabel in de markt kan worden gezet. In regioverband is afgesproken dat de gemeente Venlo leadpartner is en dat andere regiogemeenten worden uitgeno digd om deel te nemen. Directeur Paul Beck van de Floriade BV gaf desgevraagd aan bijzonder ver heugd te zijn met dit besluit. "We streven naar de beste Floriade ooit. Daar passen deze gebouwen perfect bij", aldus Beck. Dinsdag 14 juli 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Solfestival Brukske Gemeentepraat Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Zo erger je je mateloos aan het geknoei met tandpasta, een aantal maanden later ben je officieel importeur en dis- tribiteur van tandpastadispen sers in Nederland. Dat over kwam Raymond van Swaay uit Venray. "Eigenlijk was het mijn partner die zich mateloos ergerde", vertelt Raymond. "Iedere keer die resten tandpasta op de wastafel en uit gedroogde restanten aan de tube. Of daar geen oplossing voor was?" Raymond ging kijken op inter net en kwam uit bij X-paste, een RVS-dispenser. "Dat zag er goed en degelijk uit en ik heb toen een exemplaar besteld." Toen Van Swaay concludeerde dat het pro duct goed was, zag hij mogelijkhe den. Hij meldde zich bij de Britse fabrikant met de vraag of hij voor Nederland of Benelux het impor teurschap op zich kon nemen. "Mij werd gevraagd een bedrijfsplan te schrijven en dat bij de directie voor te leggen. Dat leidde tot posi tieve reacties, waarna in Londen een contract werd getekend." Van Swaay heeft nu in de regio met een aantal ondernemers afspraken kunnen maken over de verkoop van de dispenser. "Het product moet gezien worden, dus werk ik nu aan zo veel mogelijk verkooppunten. Ook ben ik met diverse groothandels in gesprek De X-paste: geen tandpastares- ten meer op uw badkamer. voor een landelijke dekking." Raymond van Swaay heeft nu het exclusieve recht voor Neder land. Naast de X-paste komt het najaar de Pushpaste op de markt. "Deze komt in vier varianten op de markt, waarvan een speciaal gericht op jonge kinderen. In Frankrijk en Engeland is deze al op de markt waarbij de kinderver sie is voorzien van het bekende tv-figuur Spongebob. Die dispen ser moet het tandenpoetsen bij de jeugd aantrekkelijker maken. Voor Nederland ben ik nog bezig om ook hier Spongebob en zijn vrien den op de dispenser te krijgen." De Pushpaste is bovendien, door gebruik te maken van hoogwaar dig kunststof in plaats van RVS, prijsvriendelijker dan de X-paste. De dispenser is makkelijk te monteren en schoon te houden. "Dat is een van de sterke kanten van het product", legt Van Swaay uit. "Daarnaast passen nagenoeg alle tubes van bekende tandpas- tamerken in de dispenser. Omdat de tube bovendien leeggezogen wordt, blijven er geen tandpasta- resten meer in de tube zitten." Voor meer informatie kunt u kijken op www.x-paste.nl. In Venray is de X-paste verkrijgbaar bij Rongen Tegels en Sanitair, Keizersveld 22. Verwendag voor mantelzorgers van dementerenden Zaterdag 26 september houdt de afdeling Noord-Lim burg van Alzheimer Neder land, in het kader van Wereld Alzheimerdag, een boottocht op de Maas voor mantelzor- gers van dementerenden. Tij dens deze boottocht kan de vaak overbelaste mantelzorger even afstand nemen, ontspan nen en contacten leggen met lotgenoten. De boot vertrekt om half elf 's morgens vanuit Neer en is rond drie uur 's middags weer terug. Tij dens de ontvangst is er koffie met gebak en rond 13.00 uur wordt er een uitgebreide lunch geser veerd. Dit alles onder het genot van gezellige livemuziek. Deel name aan deze boottocht is gratis. Wanneer de mantelzorger de zorg voor de dementerende partner (familielid of vriend(in)) niet aan iemand anders kan overlaten, mag de dementerende ook mee. Vrij willigers zullen zo veel mogelijk de zorg voor de dementerende overnemen. Informatie en opgave tot uiter lijk 20 juli 2009 bij mevrouw L. Nieukerke, telefoon 077-3981238 of mevrouw A. Engels, telefoon 077-4678003. Auto uitgebrand in Oostrum In een bosgebied langs de Spurkterdijk in Oostrum is zater dagavond een auto uitgebrand. Een getuige trof de auto omstreeks kwart voor zeven aan, die toen in brand stond. De brandweer heeft het vuur geblust, maar kon niet voorkomen dat de auto helemaal uitbrandde. De politie onderzoekt de oorzaak van de brand. Gewond op Maas Een 48-jarige man en een even oude vrouw uit Venray zijn zondagmiddag gewond geraakt op de Maas. Ter hoogte van Arcen kwam de speedboot waarin zij zaten met een klap op het water terecht. Dat gebeurde toen ze een tegenligger tegen kwamen die hoge golven veroorzaakte. Beide slachtoffers zaten met nog twee andere mensen in de speedboot. Zij hadden de golven in de gaten, maar de twee slachtoffers niet en zij kwamen ergens met hun rug op terecht. De speedboot werd aangemeerd in Blitterswijck. Een van de twee werd met hulp van de brandweer uit de boot gehaald. Beide slachtoffers zijn met rugletsel opgenomen in het ziekenhuis. Reparaties klaar terwijl u wacht. Voor een nieuwe prothese kunt u rechtstreeks bij ons terecht. Vergoedingen kunnen voor alle verzekeringen geregeld worden. Ons laboratorium is ook gespecialiseerd in implantaatprotheses. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend bij ons terecht. Erkent V.L.H.T. lid, medische hulpmiddelen naar maat volgens EU richtlijnen 93/42 EEC Tandtechnisch laboratorium M. Custers Oirloseweg 4, Oostrum (800 meter vanaf NS station Venray) Tel.: 0478-581997 Fax. 0478-589335 www.ttlcusters.nl Afscheid Harrie Ewals Sander en Karlijn fraayste ondernemerkes I)i Musical "s Jylct LindjJ Wagenmakers aisfsnbcphcksT Groen licht voor innovatoren Floriade

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9