Ex-werknemers Metal mogelijk gedupeerd Ingezonden Wijncursus Plus G. van Dijck Laatste eer voor Piet van Meijel 7 Erepenning militair h Vmbo Raayland: 97 procent geslaagd Ysselsteyn krijgt Zorghuus cre'cTtieve iedereen 1 Solfestival met markt Provincie stimuleert bouwsector ANSSEN ve niers Bedrijfskoeling Reparatie Onderhoud Airconditioning PEEL EN MAAS Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 7 Faillissement Inalfa Industries Op 2 juni 2009 is voor Inal fa Industries het faillissement uitgesproken. Jan van Bussel, voormalig directeur van Inalfa Industries (dat tegenwoor dig BIA Beheer BV heet, red.), heeft dit bevestigd. Mede door de aanleiding voor dit faillis sement, bestaat de kans dat de ex-werknemers van Inalfa Metal de dupe worden. Met de ex-werknemers van Inalfa Metal is destijds een sociaal plan vastgesteld. Toen Inalfa Metal failliet ging, konden deze mede werkers in eerste instantie naar hun geld fluiten. Inalfa Metal zal, wegens gebrek aan baten, deze afspraken niet gestand kunnen doen. Een aantal ex-werknemers is hierop naar de rechter gestapt. Zij stellen dat Inalfa Industries, als moedermaatschappij van Metal, deze verantwoording over moest nemen. De ex-werknemers wer den door de kantonrechter en later door het gerechtshof in het gelijk gesteld. Inalfa Industries is op dit moment niets anders dan een BV, waarin aandelen van Inalfa Roof Systems Holding zitten. Indu stries heeft met ongeveer 37% een minderheidsbelang binnen Roof Systems. Bovendien zijn het zogenaamde B-aandelen. Andere aandeelhouders zijn de ING bank en een consortium van een aan tal buitenlandse investerings maatschappijen. Bij verkoop van Inalfa Roof Systems krijgen deze laatste aandeelhouders als eerste geld voor hun aandelen. Inalfa Industries deelt pas mee als het bedrijf voor meer dan grofweg 180 miljoen euro wordt verkocht. Door de huidige crisis zijn de aandelen minder waard gewor den. Bovendien eisen de banken dat de aandeelhouders een extra financiële injectie in het bedrijf steken. Aan dat laatste kan Inalfa Industries niet voldoen. De andere aandeelhouders hebben naar aan leiding daarvan inmiddels ruim zes miljoen extra in Roof Systems gestopt. Volgens Jan van Bussel, voormalig directeur van Inalfa Industries, is het faillissement van Industries het logische gevolg. "De waarde van de aandelen, vooral die van de B-aandelen, zijn sterk gedaald. Op korte termijn wordt daarin geen verbetering verwacht. Het lijkt dan nu ook een illusie dat deze aandelen in de huidige situ atie, maar ook in de toekomst nog geld zullen opleveren." Reden voor Van Bussel en de bewind voerder van Industries, mr. Wim Eikendal van Boels Zanders, om de surseance van betaling, waarin Industries verkeerde, bij de rech- ter-commissaris om te laten zetten in een faillissement. In een brief aan de 63 ex-werk nemers van Inalfa Metal, die recht hadden op een uitkering volgens het sociaal plan, legt Jan van Bus sel de situatie uit. Het lot van de 63 ex-werknemers van Metal ligt nu in handen van de curator. "Deze mensen zullen als credi teur worden behandeld. Moge lijk zullen de raadslieden van die ex-werknemers die door het hof in het gelijk gesteld zijn, via de rechter trachten te bewerkstelli gen dat deze ex-medewerkers als preferente crediteur aangemerkt zullen worden. In dat geval is er een kans dat zij nog iets krijgen van hun oorspronkelijke vorde ring op Inalfa Metal." Volgens Jan de Bruijn, oud-mede werker van Inalfa Metal, Is het faillissement een bewuste actie geweest. In een ingezonden brief, elders in dit blad stelt hij dat het geen toeval is dat twee maanden na de gerechtelijke uitspraak het faillissement wordt aangevraagd. Hem steekt het ook dat het per soneel met legen handen staat, terwijl oud-directeur Fred Wel- schen bij zijn ontslag een riante ontslagvergoeding meekreeg. "Het is altijd weer de kleine man die aan het kortste eind trekt", aldus De Bruijn, die vreest dat de werk nemers van Inalfa Roof Systems eenzelfde lot zullen ondergaan. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Inalfa Metal In 2004, nadat Inalfa Metal zijn werkzaamheden centraliseerde in België, is er voor de werknemers van Venray een minimale ontslag vergoeding afgesproken in een sociaal plan door ondernemings raad en vakbonden. Deze ont slagvergoeding zou in termijnen worden uitgekeerd. Ongeveer een half jaar later, na veel gemaakte kosten, gaat Inalfa Metal failliet en kunnen de ex-werknemers fluiten naar hun centen en geeft de direc tie niet thuis. Via de rechterlijke macht wordt Inalfa Industries (het moederbedrijf) verantwoorde lijk gesteld voor de schulden van Inalfa Metal. De heer Welschen, in die tijd commissaris van Inalfa Metal, neemt ook geen enkele verantwoordelijkheid, maar meldt zich wel als ze bij hem op de tenen gaan staan. Met veel ophef verschijnt er een groot artikel op de voorpagina van De Limburger waarin hij vertelt hoeveel onrecht hem is aangedaan. Uiteindelijk krijgt hij een ontslagvergoeding van 38 maanden volgens de volle dige kantonrechterformule. De ex- werknemers niet en hun verhaal kunnen ze niet op de voorpagina kwijt. Ondertussen doet de heer Van Bussel er alles aan om de credi teuren van Inalfa Industries te beschermen. De ex- werknemers hebben geen rechten en de heer Van Bussel probeert dat via rechts zaken aan te tonen en geeft veel geld uit aan advocaatkosten. De rechters beslissen echter anders en stellen de ex-werknemers in het gelijk en daarbij krijgt deze rechtszaak interesse van de lan delijke radio in een uitzending van BNR. Twee maanden zijn er nu voorbij na de rechterlijke uit spraak en wat gebeurt er, precies: Inalfa Industries gaat ook, per 02 juni 2009, failliet. De heer Van Bus sel stuurt de ex-werknemers een brief en vertelt daarin dat eerst de aandeelhouders en andere cre diteuren aan de beurt zijn en dat er voor de ex-werknemers niet veel over zal blijven. Hierbij gaat de heer Van Bussel voorbij aan zijn verantwoordelijkheid die hij heeft voor zijn ex-werknemers en de waarde van de Inalfa Roof Systems-aandelen die nu verkocht zullen moeten worden tegen een lagere prijs. Goed managen is een moeilijk vak, zo blijkt maar weer, en uiteindelijk is het altijd weer de kleine man die aan het kort ste eind trekt. Nu maar hopen dat Inalfa Roof Sytems die ellende bespaard blijft. Inalfa had vroeger een goede naam en was een fantastisch bedrijf, waar ik met veel plezier 26 jaar gewerkt heb. J de Bruijn Onlangs werd bekend dat Plus voor de vijfde keer is uitgeroe pen tot beste wijnsupermarkt van Nederland. In geen enkele andere supermarkt treft u zoveel sterwij nen aan als bij Plus. Om u bekend te maken met de prachtige wijnen van Plus en om u meer inzicht te geven in deze drank, kunt u bij Plus inschrijven voor een professionele wijncur sus. In deze cursus die uit zes lesavonden bestaat wordt u weg wijs gemaakt in de wondere wijn wereld. Onder leiding van Fanny Drabbe, wijndocent, worden lan den uit diverse landen en regio's behandeld. Er wordt ingegaan op de geschiedenis en de samenstel ling. Elke avond worden er tien soorten wijn geproefd en beoor deeld waarbij u tevens les krijgt in het ontdekken van kleur geur en smaak van de wijn. Tevens zal Fanny uitleg geven over de combi natie van wijn en gerechten. Wilt u verder in de wijnkennis dan kunt u de cursus voor een meerprijs afronden met een erkend exa men. Na dit examen bent u in de gelegenheid om het wijnbrevet te halen, om daarna kunt u de vino- logenopleiding volgen. De lessen vinden plaats in de kantine van Plus G. van Dijck en dit zal gebeu ren op de volgende donderdagen: 24-09/01-10/08-10/15-10/22 10/05-11 De leskosten bedragen 150 euro. Opgeven kan tot en met 31 augustus bij de klantenservice van Plus G. van Dijck. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Mark Nabuurs via tele foonnummer 0478-553900. Afgelopen maandag werd de bekende Veulenaar Piet van Meijel begraven. Het werd een bijzondere begra- fenis. Met een oude tractor en plat te kar werd Piet vanuit het kapel letje bij de oude boerderij aan de Veulenseweg 37 begeleid naar de kerk voor de afscheidsdienst. Piet van Meijel was een man met vele verdiensten voor de gemeenschap in Veulen. De oud-prins was een van de initiatiefnemers van de Stichting Veulens Historie Leeft, de Vrienden van Luuster Efkes en de hangplek voor ouderen. Daar naast speelde hij ieder jaar met veel verve zijn rol als zwarte piet tijdens de sinterklaasviering. Marc Gerritsen uit Venray, werkzaam bij bureau mili taire sport op luchtmachtba sis De Peel heeft vorige week woensdag de erepenning van de Koninklijke Luchtmacht gekregen. Marc kreeg de ere penning overhandigd door de commandant van luchtmacht basis De Peel, kolonel P.W.W. Wijninga, voor het verrichten van een levensreddende han deling. Op 28 juni 2008 paste Marc Gerritsen onmiddellijk reanimatie toe op een waterskiër die door een val bewusteloos was geraakt. Waar anderen dachten dat reani matie geen zin meer had, is Marc door blijven gaan. Na 50 minuten reanimeren, kreeg het slachtoffer weer enigszins kleur. Vervolgens is het slachtoffer per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis in Nijmegen. Het slachtoffer is na twee dagen uit zijn coma ont waakt en na vier weken is hij overgebracht naar Moers (BRD) voor verder herstel. In november 2008 bereikte Marc het bericht dat het slacht offer weer als helemaal gezond Marc Gerritsen ukreeg de ere penning overhandigd door de commandant van luchtmacht basis De Peel, kolonel P.W.W. Wij- ninga. beschouwd kan worden. Dank zij het doortastend en vol hardend optreden van Marc heeft het slachtoffer zijn leven teruggekregen. In de aula's van het Raayland College in Venray werden afge lopen vrijdag de diploma's uit gereikt aan de leerlingen van het vmbo en het praktijkonderwijs. Van de 263 eindexamenkandida ten wisten maar liefst 256 leer lingen het felbegeerde papiertje te behalen. Dat is 97 procent. Tij dens de uitreiking werden Joost Tissen (metaaltechniek) en Tom v.d. Munckhof (praktijkonderwijs) uitgeroepen tot vakman van het schooljaar. Linsey Stevens was vakvrouw van de afdeling zorg en welzijn. In Ysselsteyn zijn vergaande plannen om op de voormalige locatie van de Rabobank een Zorghuus te realiseren. Het gaat daarbij om een integratie van woon-, zorg- en welzijns voorzieningen in een woon zorgcomplex. In het complex is ruimte voor zelfstandige sociale huurapparte- menten, koopapartementen, zorg- appartementen en zorgkamers met groepsruimtes en multifuncti onele gemeenschappelijke ruimte. De gemeente Venray wil onder voorwaarden meewerken aan dit plan. Het plan is geïnitieerd door 't Zorghuus, een door de gemeen schap van Ysselsteyn in het leven geroepen stichting. Over de plannen is overleg gevoerd met onder andere de gemeente Ven ray, grondeigenaar BTK projecten en Zorggroep Noord-Limburg. In de huidige planvorming is Wonen Venray als partij afgehaakt. De plannen omhelzen zes zorgap- partementen, zes zorgkamers, vijf sociale huurappartementen en elf koopappartementen. De gemeente Venray wil medewer ken indien de zorgappartemen- ten gerealiseerd worden voor minimaal tien jaar. Daarbij wordt onder meer gedacht aan verhuur aan een zorginstelling. Voor de gemeenschappelijke ruimte zal de gemeente geen financiële bijdrage leveren. Die ruimte mag boven dien geen activiteiten houden die een concurrentie vormen met het gemeenschapshuis van Ysselsteyn. Op de website www.peelen- maastv.nl vertelt wethouder Hans Teunissen meer over het plan. ho keuten van loon Rond wijkcentrum De Kiosk in Brukske in Venray bruist het op zondag 12 juli van de activiteiten als het vijfde Solfestival wordt gehouden. De wijk Brukske kende tot vorig jaar verschillende eve nementen die op verschillende dagen werden gehouden. Voor dit jaar is besloten om het Solfes tival, de Luikse markt en de Dag Van de wijk op een dag te hou den. Tevens wordt er deze dag een pannatoernooi gehouden op het terrein bij TTV Summa/Red- Stars. Het evenement wordt geor ganiseerd door AV Brukske Aktief in samenwerking met Stichting Marokkaans Activiteiten Centrum en Stichting Turkse Gemeenschap uit Venray en wordt ondersteund door Synthese. Het festival begint om 12.30 uur met een voorpro gramma, waarin een demonstratie thaiboksen wordt gegeven door Quinn Gym uit Venray. Om 13.30 uur wordt het Solfestival officieel geopend door wethouder Elly van Dijck. Het festival bestaat uit een ruim vier uur durend programma van dans en muziek dat vanaf een overdekt terras te volgen is. Deze middag treden onder meer op de uit Arnhem afkomstige Turkse dansgroep Grup Kocari, de Marok kaanse muziekgroep Dakka Bahae, de uit Venray afkomstige Turkse dansgroep Nazar en de Venrayse zanger Geert Pelzer. De middag wordt afgesloten in Zuid-Ameri kaanse sfeer met enkele optre dens van de sambaband Batida Mestreech. De muzikale omlijs- ting wordt verzorgd door De Dikke Nillus Band. Voor de jeugd zijn diverse attracties opgesteld waaronder een luchtkussen, een draaimolen en een luchtballon van waaruit men over het Brukske kan kijken. Ook kunnen de kin deren zich laten schminken en is bij goed weer een clown aanwe zig die van ballonnen allerhande figuren maakt. Op loopafstand van wijkcentrum de Kiosk is via het winkelcentrum, waar ook een ter ras aanwezig is, het Zwarte Pad te bereiken en daar kan men de Luik se markt bezoeken. Op deze markt met meer dan 75 kramen worden zowel nieuwe als gebruikte spul len te koop aangeboden. De Dag van de wijk was in het verleden vooral gericht op informatievoor ziening naar de wijkbewoners van Brukske. Dit jaar zijn tijdens het Solfestival een aantal organisaties uitgenodigd om zich op deze dag middels een informatiestand te presenteren en de bezoekers van informatie te voorzien. Bovendien is er deze dag een stand aanwezig waar spullen verkocht worden en de opbrengst daarvan komt geheel ten goede aan Stichting Kinderen Kankervrij. Om 13.30 uur starten de inschrijvingen voor het pan- natoernooi, dat wordt gehouden op het terrein van tafeltennisver eniging Red Stars. Op ditzelfde terrein staat eveneens de Gonzo Peak, een twaalf meter hoge klim toren, opgesteld. Verder houdt tafeltennisvereniging Summa/Red Stars een open dag. Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben een maatregelenpak ket vastgesteld om de Limburgse bouwsector te stimuleren. Daar voor wordt een bedrag van ruim 17,5 miljoen euro gereserveerd. Gedeputeerde Noël Lebens: "De economische crisis heeft voor de Limburgse woningmarkt ingrij pende gevolgen. Vooral de bouw sector, die al te lijden had van de demografische krimp, wordt hard getroffen. Met dit pakket aan maat regelen geven we niet alleen de economie een impuls, maar ook de arbeidsmarkt. We genereren vele honderden manjaren werk en dat is wat Limburg nu nodig heeft." Na intensief overleg met partijen op de Limburgse bouw- en woning markt (waaronder ontwikkelaars, bouwers, corporaties, financiële instellingen en gemeenten) is een maatregelenpakket samengesteld om de stagnerende bouwmarkt vlot te trekken. Zo wordt er een 'koppelsubsi die' ingevoerd. Projecten die in aanmerking komen voor subsidie uit de onlangs gepresenteerde rijksstimuleringsregeling, kunnen ook rekenen op een bijdrage van de provincie. De provincie wil hiermee bereiken dat meer Lim burgse projecten voor rijkssubsi die in aanmerking komen. Eén van de voorwaarden voor rijkssteun is immers dat ook andere overheden hun bijdrage leveren.Voor de 'kop pelsubsidie' is een totaalbedrag van 2,5 miljoen euro beschikbaar. Daarnaast is er een investerings budget van 10 miljoen euro voor het versnellen van majeure pro jecten. Het gaat daarbij om com plexe, grootschalige projecten, die aansluiten bij de prioriteiten van het provinciale beleid, en waar mee ruim 500 manjaren werk gemoeid is. Voorwaarde die hier aan wordt gesteld is dat met de start is begonnen vóór 1 januari 2010. Er komt op korte termijn een stimuleringsregeling voor 'Wonen boven winkels en bedrij ven', atelierwoningen en klus- woningen. Het budget hiervoor bedraagt ruim 5 miljoen euro. IKOEL- EN ELEKTROTECHNIEK HORST, TEL. 0478-579025 www.janssenkoeltechniek.nl 1 1 /A Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7