Parkeergarage Gouden Leeuw open www.mijndierenspeciaalzaak.nl Nieuw bouwplan in Oostrum "Ik vind het bedroevend SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 3 PEEL EN MAAS Vervolg voorpagina Dat heb ik ook met wethouder Derikx afgesproken, maar die is daarover teruggefloten door bur gemeester Joep Hahn en secreta ris Frank de Ruyter. Maar voor mij geldt: afspraak is afspraak. Ik betaal die leges voorlopig niet. Ik heb al genoeg onnodige kosten voor mijn rekening genomen bij de ontwikkeling van de bouwplan nen aan de Postbaan-Beemdweg en de Burgemeester Ponjeestraat, waarbij door toedoen van het gemeentebestuur en de politiek enorme vertragingsschade is ont staan." Volgens Vissers is de oor zaak van de problemen simpel: "Er is een gebrek aan kennis in het gemeentehuis. Het is toch te gek voor woorden dat je als pro jectontwikkelaar met een pianojuf (voormalig PK-wethouder Carla Brugman, red.) aan tafel zit om te praten over woningbouw? Want net als Derikx heeft Brugman er helemaal niks van gebakken. Het is dat twee bekwame ambtena ren ervoor gezorgd hebben dat er weer vaart kwam in het bouwplan aan de Burgemeester Ponjeestraat. Brugman heeft net als Derikx gefaald als wethouder Ruimte, over de rug van de burgers." Vissers is boos, dat is zeker. Hij claimt inmiddels al ruim 1 miljoen euro schade van de gemeente Meerlo-Wanssum. De architect zegt dat bedrag verloren te heb ben door onbehoorlijk handelen van de gemeente bij het opstellen van het bestemmingsplan voor de locatie van het voormalig tuincen trum en het naastgelegen pluim- veebedrijf van de familie Bouten aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum. Daardoor zou het nieuwbouwproject nog altijd niet in gang zijn gezet. De claim ligt momenteel bij de verzekerings maatschappij van de gemeente Meerlo-Wanssum. "En nou wordt het nieuwbouwplan weer ver traagd, door nieuw geblunder van wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte, red.). En dat is niet de eerste vertraging die hij heeft ver oorzaakt in een project van mij. De gemeente krijgt van mij nog zeven dagen de tijd om die 1 mil joen euro te betalen anders wordt ze gedagvaard." Vissers doelt met zijn woor den op het feit dat wethouder Derikx vorige week tijdens de commissievergadering Ruimte en Economie het voorstel voor het bestemmingsplan Blitterswijckse- weg 2 voor het veranderen van de boerderij (Vissers wil in de boerderij twee woningen realise ren, red.) van de agenda haalde omdat er te veel onduidelijkheden over zouden bestaan. "Er zou geen koopovereenkomst zijn tussen mij en de familie Bouten. Nou, dat is gelogen en dat weet de wethou der maar al te goed. Die man is helemaal niet bij de les en niet capabel genoeg om een en ander voor elkaar te krijgen. Hij draait als een blad aan een boom om bij een zuchtje tegenwind en maakt misbruik van zijn bevoegdheid als wethouder. Er is geen enkele reden om dit voorstel aan te hou den, behalve dan het dwarsbomen van Theo Vissers. Maar ja, dat lijkt de laatste jaren toch al een sport te zijn in het gemeentehuis." Wet houder Jac Derikx probeerde maandagavond zijn fout te her stellen door het voorstel voor de bestemmingsplanwijziging alsnog als bespreekstuk toe te voegen aan de raadsagenda. "In de com missie was nog niet duidelijk of er wel of niet een koopcontract zou zijn. Maar nu is duidelijk dat er een rechtsgeldige overeenkomst tussen beide partijen (Vissers en Bouten, red.) ligt", verklaarde hij. Maar het plan van de wethouder werd door de politiek - met uit zondering van het CDA- afge schoten. GP'94, PK Meerlo-Wans- sum en PvdA willen, voordat ze ja of nee zeggen, het reguliere besluitvormingstraject volgen en het voorstel eerst bespreken in de daarvoor bedoelde commissiever gadering. Dat Vissers beslag heeft laten leggen op de gemeentegronden in het gebied Burgveld-Zuid III, is wethouder Jac Derikx ook bekend. "Maar wij houden er niet zo van als iemand de gemeente op deze manier onder dwang zet. De gemeente heeft Vissers toe gezegd dat ze zich zal inspannen om voor 1 januari 2011 ergens in de gemeente grond te leveren voor het realiseren van vijftien woningen in de gemeente Meerlo- Wanssum ter compensatie van de schade die hij heeft geleden in het bouwplan Beemdweg-Postbaan. Die afspraak komen we ook na, maar het is nog geen 1 januari 2011. Over mogelijke locaties is mij niks bekend." Dat laatste wordt fel bestreden door Vissers, die wijst op een brief van 16 april 2008. "Daarin staat, en ik citeer: 'Als locatie denken wij in eerste instantie aan het uitbreidingsplan Meerlo-Oost, het terrein van boerderij Peelen aan de Dorpbroekstraat 39 te Meerlo. Deze grond is eigendom van de gemeente, maar nog niet bouw rijp c.q. uitgeefbaar. Deze grond komt voor uitgifte in beeld als de gronden in Burgveld-Zuid III, het Leefplein, zijn uitgegeven. Deze locaties mogen echter geen con currenten voor elkaar zijn. Wij willen daarom de mogelijkheid opnemen om van locatie te kun nen switchen als zich de situatie voordoet dat er een andere, moge lijk betere of sneller te realiseren locatie voorhanden is'. Dat is nu het geval, en dus is het tijd dat de gemeente haar belofte nakomt. Laat de rechter nu maar bepalen wie in deze kwestie gelijk heeft." De rechtbank van Roermond zal zich binnenkort buigen over de kwestie. De parkeergarage Gou den Leeuw in Venray is vanaf vrijdag 10 juli om 19.00 uur open voor bezoekers aan het Venrayse centrum. Ven- ray heeft hiermee volgens de gemeente Venray een van de meest gebruiksvriendelijke en veilige parkeergarages van Nederland, met vijfhonderd parkeerplaatsen op een laag. In de parkeergarage heeft ook het parkeerbureau onderdak gekregen. Na jaren van plannen en werk in uitvoering is de parkeergarage de eerste oplevering binnen het ambitieuze project De Gouden Leeuw. Wethouder Lei Heldens: 'Met de oplevering van deze eer ste fase van de Gouden Leeuw krijgt Venray stadse allure. De woontoren met onderliggende parkeergarage vormt een mooie poort naar het centrum van Ven- De gemeente Venray heeft samen met de dorpsraad van Oostrum een ruimtelijke con ceptvisie ontwikkeld voor woningbouw in Oostrum. Het plan behelst uitbreiding met ruim 60 woningen in het gebied tussen de Geijsterse- weg en de Mgr. Hanssenstraat rondom de Van Broekhui- zenstraat. Volgens wethouder Teunissen is hiermee tot 2025 woningbouw in Oostrum gega randeerd. Wel moeten er nog definitieve afspraken gemaakt worden met twee agrarische bedrijven in het gebied. Momenteel is de capaciteit voor woningbouw in Oostrum volle dig benut. Reden voor gemeente en dorpsraad om te kijken naar nieuwe uitbreidingsmogelijkhe den en deze vast te leggen in een ruimtelijke visie. De conceptvisie Als er niets verandert, trekt de gemeente Venray eind dit jaar de financiële stekker uit Parkmanagement Venray. Wethouder Heldens wond er dinsdag tijdens een bijeen komst van de ondernemers van Smakterheide en Keizers- veld geen doekjes om. "De gemeente heeft er in drie jaar tijd 90.000 euro ingestoken met als duidelijke voorwaarde dat parkmanagement daarna selfsupporting moet zijn." De wethouder ziet echter te wei nig draagvlak vanuit de onder nemers. Parkmanagement Venray is drie jaar geleden in het leven geroe pen als gezamenlijk initiatief van de gemeente, de Limburgse Werk gevers Vereniging (LWV), het LIOF, de provincie en de ondernemers van Smakterheide en Keizersveld. Doel was en is de verbetering van de kwaliteit van de bedrij venterreinen. In die drie jaar is er volgens de wethouder te weinig gebeurd. Er loopt nu een project voor het nummeren van de Ven- rayse bedrijventerreinen. Enige tijd geleden werd het keurmerk Veilig Ondernemen behaald. "Maar voor de rest word ik er niet vrolijk van", aldus de wethouder. "Er is te weinig draagvlak, er wordt te veel gediscussieerd over de noodzaak, kortom ik vind het bedroevend", stelde Heldens. "Als ik nu aan de gemeenteraad ga vragen om voortzetting van de gemeentelijke steun, dan krijg ik een duidelijk 'nee'." Volgens de wethouder zal de gemeente Venray in dat geval alleen nog maar de taken doen die ze moet doen, zoals onderhoud van wegen en openbaar groen. De wethouder vindt het per soonlijk een gemiste kans. "De enige oplossing is om op basis van een soort belasting alle deel- ray.' In de parkeergarage zijn 124 plaatsen gereserveerd voor bewo ners van De Gouden Leeuw. De andere 376 parkeervakken zijn voor de bezoekers aan het cen trum van Venray. Bij de bouw van de parkeergarage is veel aandacht besteed aan gebruiksgemak en veiligheid. Door de kolommen- vrije indeling is ze overzichtelijk. De (schuine) parkeervakken zijn bovendien erg ruim waardoor bezoekers makkelijk kunnen in- en uitparkeren. Er zijn bovendien zeven invalidenparkeerplaatsen en een aantal parkeerplaatsen voor motoren. Overal is het licht. Dat geeft een veilig gevoel. De medewerkers van het parkeerbu- reau houden bovendien een oogje in het zeil. Daartoe is de parkeer garage uitgerust met maar liefst 22 camera's. De parkeergarage en het parkeerbureau zijn elke dag open tot 23.00 uur. Uitrijden kan echter 24 uur per dag. 's Nachts die nu voorligt, past binnen het dorpsontwikkelingsplan (DOP) van Oostrum. Zo zal tussen de bestaande woningen en de nieuw te bouwen woningen een groene zone blijven om het landschap pelijke karakter van het dorp in stand te houden. Bij de totstandkoming van de ruimtelijke visie is onder meer overleg gevoerd met een aantal omwonenden en met de agrariërs Herman Verheijen en Jules Jans sen die in het gebied een bedrijf hebben. De gemeente heeft er groot belang bij dat de twee var kenshouders hun bedrijf beëin digen op die locatie, zodat er geen belastende geurcirkels meer zijn. Maar er is nog geen akkoord met de agrariërs, zo blijkt. "Er zijn mondelinge afspraken gemaakt, maar er staat nog niets zwart op wit", zegt Liesbeth Verheijen. "Het moet niet zo zijn dat de bedrijfs- nemers te laten participeren. Die belasting gaat vervolgens overge dragen aan een stichting die dit geld besteedt aan vooraf vastge stelde doelen." Dit systeem is vergelijkbaar met de reclameheffing die de centru mondernemers momenteel beta len. Het geld dat binnenkomt gaat direct terug naar de ondernemers en is bedoeld om in het centrum activiteiten te organiseren en het hart van Venray te promoten. Op deze wijze worden alle onder nemers betrokken bij allerhande zaken die het centrum aangaan. Als er niet meer draagvlak komt, dan is het wat de wethouder betreft over. Saskia van der Laak van de LWV relativeerde de stel ling van de wethouder. De LWV houdt momenteel interviews met twintig ondernemers van de Ven- rayse bedrijventerreinen. "We zijn nu halverwege en wat ik zie is alleen maar draagkracht. Uiteraard liggen er enkele accenten. Wij wil len in september met een plan van aanpak komen voor de toekomst." Van der Laak is eigenlijk verbaasd dat het parkmanagement in Ven- ray niet van de grond komt. De bottleneck in Venray is de verscheidenheid van belangen tussen de ondernemers van Kei- zersveld en Smakterheide. Met name op het gebied van veilig heid, overlast van vrachtwagens etc. verschillen de ondernemers van inzicht. Ook hekelden enkele ondernemers de communicatie tussen het parkmanagement en de ondernemers op Keizersveld en tussen de beide ondernemersver enigingen. Wethouder Heldens toonde zich benieuwd naar de uitkomsten van de LWV. "Anders houdt het wat ons betreft echt op." gaat de beveiliging over naar de zogeheten central controlroom van Q-park in Maastricht. Het par keertarief is laag. Betalen kan met pin, chipknip, creditcard en con tanten. de betaalautomaten staan op de begane grond aan de cen trumzijde bij het parkeerbureau Venray. Bij het parkeerbureau zijn bovendien, als extra service voor bezoekers, openbare toiletten. Wethouder Patrick van der Broeck is tevreden met het resultaat: 'Het is amper nog een parkeergarage te noemen. Het is zo'n ruime en lichte ruimte dat men er zorge loos en met plezier de auto kan parkeren.' Vanuit het parkeerbu reau wordt op vrijdag 10 juli ook het zogeheten Parkeerroute Infor matiesysteem (PRIS) geregeld. Dat verwijst bezoekers aan het centrum naar de op dat moment best bereikbare parkeerplaatsen. Het systeem vermeld ook hoeveel vrije plaatsen daar nog zijn. verplaatsing ons geld gaat kosten. Het is een mooi plan, maar zolang we nog niet weten hoeveel hui zen er op onze grond gebouwd kunnen worden en wat het ople vert, is er nog niets definitief." In de conceptvisie wordt uitgegaan van de bouw van rijtjeswoningen, twee-onder-een-kapwoningen en huizen in de vrije sector. Tijdens een informatieavond op 16 juli wordt de conceptvisie aan de bewoners van Oostrum gepresen teerd. Tijdens deze avond bestaat de gelegenheid om hierover met de dorpsraad en plannenmakers in discussie te gaan. De input van deze avond wordt verwerkt in een definitieve visie die door de gemeenteraad wordt vastgesteld. De avond begint om 19.30 uur in café- zaal Back in Time. Op de website www.peelenmaastv.nl vertelt wethouder Hans Teunissen over het woningbouwplan. Bonnen De politie heeft maandag op de Leunseweg en de Veltumse Kleffen in Venray en op de Ven- rayseweg in Horst in totaal dertig bekeuringen uitgeschreven bij een verkeerscontrole. De controle werd samen met de Rijksdienst voor het Wegverkeer uitgevoerd. Er werkten twaalf medewerkers mee aan de controle. Er werden elf kentekenbewijzen ingevorderd. De bekeuringen waren onder meer voor te hoge constructie snelheid bromfiets (6x), geen rij bewijs (3x), gladde banden (2x), en het rijden zonder helm (2x) Huurgeschil? Uithuiszetting? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Op dinsdag 14 juli wordt om 11.00 uur het vernieuwde schoolplein in Oirlo officieel heropend. Dankzij een geza menlijke inspanning van de gemeente Venray, de basis school, de peuterspeelzaal, de oudervereniging van de school en de Dorpsraad Oirlo hebben de kinderen weer een school plein om trots op te zijn. In 1998 werden op het school plein van basisschool Maria in Oirlo de speeltoestellen vervan gen door nieuwe toestellen van Europees hardhout. De verwachte levensduur bedroeg twintig tot dertig jaar. Elf jaar later waren de speeltoestellen echter weer dringend aan vervanging toe. "Een enorme tegenvaller", zegt Jan Steeghs, die deel uitmaakt van een commissie die de komst van de speeltoestellen heeft geregeld. "De kwaliteit zou dus danig goed zijn dat we ons tot in lengte van jaren geen zorgen zouden hoeven te maken. Helaas is dat niet zo gebleken. De kwa liteit was nu van dusdanige aard dat de toestellen niet meer veilig waren. En de veiligheid voor de kinderen staat voorop." Achteraf gezien was de keuze voor het Europees hardhout misschien niet de beste. "Ach, dat is achteraf pra ten. We waren een van de eersten die overgingen tot de aanschaf van speeltoestellen van dit soort hout. Er was nog weinig bekend over dit hardhout. Rob Rambags, destijds manager van speeltuin Klein Zwitserland in Tegelen, had ons de speeltoestellen aan bevolen. We gingen ervan uit dat het een uitstekende kwaliteit zou zijn." De laatste jaren ging het hout echter steeds harder werken met als gevolg grote krimpnaden. Die werden nog wel provisorisch opgevuld, maar het werd van kwaad alleen maar erger. "Het hout werd te broos, heel jammer. Maar er was niets meer aan te doen." De investering bedroeg elf jaar geleden 100.000 gulden, inclusief de zelfwerkzaamheid. Toch vindt Jan Steeghs het geen weggegooid geld. "Nee, absoluut niet. De speel toestellen hadden een mooie, natuurlijke uitstraling en gaven het schoolplein een mooi aanzien. De komst destijds leidde er ook toe, vooral door de vele uren die de dorpsbewoners zelf in het pro ject hadden gestoken, dat de soci ale controle enorm werd vergroot. De betrokkenheid was enorm, het vernieuwde schoolplein was toen van en voor de mensen uit Oirlo." Dat zal nu niet anders zijn, want de nieuwe speeltoestellen zijn weer een aanwinst voor het Ven- rayse kerkdorp. Er is nu gekozen voor toestellen in een combina tie van kunststof, in lagen opge bouwd vurenhout, aluminium en roestvrij staal. Een multifunc tioneel speeltoestel, twee veer- beestjes, een speelhuisje en een nieuwe zandbak staan garant voor veel speelplezier voor kinderen in de leeftijd van twee tot acht jaar. Inclusief de vele uurtjes zelf werkzaamheid komt de aanleg uit op een bedrag van 32.000 euro. De kinderen van de basis school hebben al volop speelple- zier op het nieuwe, multifunctio nele speeltoestel "Maar dan hebben we ook weer een speelplaats waar Oirlo trots op kan zijn. En waar de kinderen overdag, maar ook 's avonds met hun ouders of opa en oma terecht kunnen. En hopelijk gaan deze toestellen wel minimaal twintig jaar mee." De invoering van 30 km- zones in grote delen van de wijk, een betere toegankelijk heid van de bushaltes, een ver keersveilige schoolomgeving en een herkenbare inrichting van de doorgaande wegen. Dat zijn de vier hoofdonder werpen die donderdagavond centraal stonden in een bloed heet wijkgebouw 't Stekske in Landweert, waar ruim dertig belangstellenden zich lieten informeren over het 'Verkeers plan Landweert'. Studenten van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer (NHTV) in Breda namen onder begeleiding van de NHTV en adviesbureau Kragten hiervoor de wijk Landweert grondig onder de loep en stelden een plan van aanpak op waarin klachten en sug gesties van wijkbewoners werden meegenomen. De gemeente Venray neemt het gros van de adviezen van de studenten over, zoals de aanleg van rode fietsstroken (met fietssymbolen) op de wijkontslui- tingswegen (Kruidenlaan, Sleutel bloem, Klaproos en Christoffel- kruid), waarop in de toekomst ook niet meer geparkeerd mag wor den. Ook worden alle erftoegangs- wegen ingericht als 30 km-gebied (met verhoogde inritconstructies en verkeersborden) en wordt de omgeving rondom de basisscho len De Landweert, De Kruudwis en De Vlaswei in de wijk verkeers veiliger gemaakt door de aanleg van schoolzones. Met behulp van onder meer wegmarkeringen, oversteektegels, verkeersroutes én de invoering van een maximum snelheid van 30 km/uur, moet de veiligheid rondom de scholen verbeterd worden. Verder gaat de gemeente ook het gedeelte van de Kruidenlaan, het stuk tussen de Sleutelbloem en de Lisdodde, dat momenteel nog steeds is ingericht als een wijkontsluitings- weg, inrichten als 30 km-gebied. De gemeente neemt het advies van de studenten om op een twintigtal plekken in de wijk verkeersrem- mende maatregelen (plateaus of drempels) te nemen, niet over. "Wij denken dat de nieuwe inrichting van de erftoegangswegen en de wijkontsluitingswegen, waarvan alleen op de Kruidenlaan gemid deld te hard wordt gereden, vol doende verkeersremmend zal wer ken. Daarbij komt dat veel straten in de wijk al erg kronkelig zijn", verklaarde verkeerskundige Sie- men Halbersma van de gemeente Venray. Tevens wil de gemeente de toegankelijkheid van het openbaar vervoer in de wijk verbeteren door onder meer de halteplaat sen op orde te brengen. Enkele haltes moeten verschoven en aan gepast worden aan de moderne richtlijnen. Adviesbureau Kragten gaat het plan de komende weken verder uitwerken tot bestekste keningen. De uitvoering van de werkzaamheden begint naar ver wachting in het voorjaar van 2010. Op de website www.verkeers- planlandweert.nl vindt u meer informatie over het 'Verkeersplan Landweert'. mijn konijn is nodig aan een nieuwe kooi toe Gebied Geijsterseweg-Mgr. Hanssenstraat wordt geurvrij Klare taal Heldens over parkmanagement f# Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Vissers daagt gemeente voor de rechter INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Oirlo is weer trots op vernieuwd schoolplein Verkeersveiligheid Landweert centraal

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3