Jubileumfeest St. Petrus'Banden een groot succes Indiase vrouwen bedanken Venray Afscheid van het Raayland College Freek Thoone beste speler hoofdklasse G-voetballers kampioen Geslaagde clinic hockeyclub Dubbeltoernooi geslaagd Indeling bekervoetbal mooiste PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Vakantiemarkten in Overloon Manon heeft handschrift 111,30 euro voor Kalipha Myrthe Moorrees vijfde Nieuw tennistoernooi Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 23 niet ontvangen? Bel 582877! In het Odapark vond zondag een muzikale bijeenkomst van MMSK St. Petrus'Banden plaats. Diverse geno digden, oud-leden en anderen die op een of andere manier bij het korps betrokken zijn of waren geweest, waren uitgenodigd om dit jubileum feest bij te wonen. Het jaar 2009 staat in het teken van het 50-jarig bestaan van MMSK en het jubileumfeest in het Odapark was één van de momenten waarop MMSK dit wilde vieren. Om 11.00 uur werden de gasten door MMSK muzikaal ontvangen bij de trappen van het Theehuis. Tevens werd dit moment aange grepen om het nieuwe uniform te presenteren. De traditioneel rode jas is vervangen door een combinatie van rode en blauwe kleuren en ook de broek en de baret hadden een ver- nieuwing ondergaan. Na de opening door het korps volgde er een optre den van de drumband van MMSK. De drumband bracht een tweetal num mers ten gehore bij een van de vele kunstwerken die het Odapark rijk is. Na een korte pauze trad het orkest onder leiding van Joop Derks aan naast het Theehuis, dat voor deze gele genheid door MMSK was aangekleed met onder meer oude foto's, oude uniformen en beelden van vroegere optredens van het korps. Het korps bracht een fris programma ten geho re met onder anderen muziek uit de musical Tarzan, muziek van Benny Goodman en een medley van de band Queen. Het optreden van het korps werd gevolgd door opnieuw een aan tal nummers van de drumband. Drie personen zijn vanaf het eerste uur bij MMSK betrokken geweest. Wil lem van Lieshout, Jan van Kempen en Frans Rommen werden bij deze gelegenheid in het zonnetje gezet. Tevens kregen zij een speldje voor hun 50-jarig lidmaatschap dat werd uitgereikt door wethouder Patrick van der Broeck. Ook was er een woordje van dank voor erevoorzitter Jan van Toor en beschermvrouwe Henriëtte Poels-Peters. De middag werd afge sloten met een voorproefje van de nieuwe veldshow die MMSK aan het instuderen is. De nieuwe show staat in het teken van Marco Borsato. De veldshow wordt voor het eerst in zijn geheel getoond tijdens de Jubile umtaptoe in Venray op 6 september. Ondanks de hoge temperaturen was het jubileumfeest van MMSK een groot succes. Tijdens de landelijke vrouwendag werd aan Marijke en Bart Veldpaus in Moederhuis Eva een door Venrayse vrouwen kleurrijk beschilderd doek overhandigd. Dit symbolisch gebaar, met een geschilderd groot rood hart en veelzeggende woorden als liefde, vriendschap en respect, werd door Bart persoonlijk in India overhandigd aan vrouwen die verblijven in het pro ject Helpende Handen. Dit liefdevolle geschenk van de Venrayse vrouwen werd in grote dankbaarheid en ver bondenheid in ontvangst genomen. Deze overhandiging is te zien in de documentaire over het project Hel pende Handen. De Indiase vrouwen hebben daarna, onder begeleiding van de Venrayse Tineke Nabben, die recent enkele maanden in Udavum Karangal als vrijwilligster heeft gewerkt, ook een kleurrijk doek beschilderd.Tijdens Het kleurrijke doek werd vorige week overhandigd in het bijzijn van wethouder Elly van Dijck de drukbezochte feestelijkheden, vori ge week in het Moedercentrum Eva, werd dit doek door Marijke en Tineke overhandigd aan de multiculturele Venrayse vrouwen in aanwezigheid van voorzitster Marian Timmermans en wethouder Elly van Dijck. In juli worden in Overloon twee vakantiemarkten gehouden. Vorig jaar waren de markten voor zowel de eigen bewoners als de toeristen een succes. Beide mark ten hebben dit jaar een thema. Zo is het thema op zondag 12 juli: Kinderen. Er zijn leuke kinderattrac ties en behalve een grote braderie is er een heuse kinderbraderie. Tijdens de braderie wordt de verkiezing 'Koopman/Koopvrouw van het Jaar' gehouden. Kinderen worden door een vakjury op een vijftal punten beoor deeld. Voor de winnaar is er de RABO Wisseltrofee én 30 seconden gratis kinderwinkelen. Bovendien zijn er nog vijf andere lekkere prijzen te win- nen.Zondag 26 juli staat in het teken van Verenigingen. Tijdens deze zondag presenteren Overloonse verenigingen zich op een leuke en ludieke manie ren, in samenwerking met onderne mers uit Overloon. U kunt kennis maken met onder meer badminton, bridge, voetbal, tennis, motorsport, darts, biljart, maar ook met de KBO, OVO, Oker, HOT, de fanfare en tal van andere verenigingen. En natuurlijk met de 'Verjaardagenactie'. Gezamen lijk worden gelden verworven ten behoeve van de 'Verjaardagenactie'. Deze gelden komen vervolgens ten goede aan het Overloonse kinder- en jeugdwerk en aan jeugdafdelingen van verenigingen. Tijdens deze dag zijn de winkels in Overloon geopend en is er ook weer een braderie. Uiteraard is ook de Overloonse horeca deze dag actief. Mensen die willen deelnemen aan een van de vakantiemarkten en/of een kraam willen huren, kunnen dat doen via organisatiebureau Eeri v.o.f. (077-4670665 of 06-26352200). Bent u als vereniging nog niet aangemeld en wilt u graag meedoen, neem dan contact op met Theo Wolters (0478 - 642227) of met David Henckens (06 21535441). Voor een vereniging is deelname gratis. Op beide dagen zijn de vakantiemarkten van 11.00 tot 17.00 uur. Manon Wismans uit Castenray heeft het mooiste handschrift van Neder land. De kinderen van groep 3 en 4 van basisschool De Stek waren erg blij en trots dat hun klasgenootje de beste was in de categorie 5 tot 7 jaar. Manon ging met haar ouders en de haar zusje Irma helemaal naar Amster dam om haar prijs in ontvangst te nemen. Manon liet een dag later trots haar fiets in alle klassen zien. De fiets en alle andere cadeautjes hebben de hele dag in de klas gestaan. De wed strijd werd uitgeschreven door Sta- bilo International, een fabrikant van schrijfbenodigdheden. Terwijl de regen om Venray dorpen en steden liet overstromen, bleef het op de Langstraat 27 in Venray opval lend droog. Meer dan vierhonderd mensen wandelden, keken en geno ten deze dag van wat er te zien was. Werken van drie verschillende kun stenaars stonden her en der verspreid tussen het groen in de tuin. Planten, struiken en bloemen leken een sym biose aan te gaan met de kleuren van de schilderijen en de foto's. De landschapsfoto's van Anneke Willems gaven mensen een gevoel van vrij heid en vakantie. De portretten leken te gaan leven in de natuurlijke omge ving. De felle kleuren van de schilde rijen met kindertekeningen van Petra Rongen lokten vrolijkheid uit. Ook haar vrije werk viel in de smaak. De werken van Marjo de Maat oogsten bewondering en verbazing. De vrij willige bijdrage voor koffie en wijn was voor de stichting Kalipha en de opbrengst bedroeg 111.30 euro. Hier door kunnen vijf kinderen in Afrika een jaar lang naar school. Voor meer informatie over de stichting Kalipha of over de kunstenaars kan men kij ken op www.atel-ptje.nl. Het damesvoetbalteam van Neder land onder zestien jaar is tijdens de Nordic Cup in Zweden vijfde gewor den. In de strijd om de plaatsen vijf en zes werd met 1-0 van Finland gewon nen. Myrthee Moorrees van SV Venray maakte deel uit van Oranje onder 16. In de poulewedstrijden verloor Neder land van Duitsland (3-0) en Noorwe gen (1-0). In de laatste poulewedstrijd tegen IJsland maakte Myrthe Moor rees in blessuretijd de winnende tref fer, 2-1 zege voor Oranje. Tennisclub Venray is een nieuw open toernooi rijk: het Auto Lenders Zomertoernooi. Dit evenement vindt plaats van vrijdag 24 tot en met zon dag 26 juli. Er wordt gespeeld in de categorieën heren dubbel, dames dub bel en mixed dubbel in de open klas se, klasse 7 of klasse 8. Op zaterdag is er na de wedstrijden een barbecue. Inschrijven kan via www.tennisclub- venray.nl. Mariet Bovend'Eerdt-Salden (docent Zorg en Welzijn), Piet van Genugten (docent Engels), Ria Houwen-van der Wouw (medewerkster huishoudelijke dienst) en Mariet van der Locht-Koop- mans (docent praktijkonderwijs) stop pen met hun werkzaamheden aan het Raayland College in Venray. Zij maken gebruik van de mogelijkheid om met vervroegd pensioen te gaan. Daarnaast viert Stan Schaekens (hoofd financiën en administratie) zijn 25-jarige dienst- jubileum aan de school. Op vrijdag 10 juli biedt het Raayland College aan de Leunseweg in Venray familieleden, medewerkers en genodigden de gele genheid om de collega's de hand te schudden. Op de foto van links naar rechts Mariet Bovend'Eerdt, Piet van Genugten, Mariet van der Locht, Stan Schaekens, Ria Houwen. Venray-speler Freek Thoone (inzet) is in Mariaheide uitgeroepen tot beste speler van de hoofdklasse in het sei zoen 2008-2009. In deze uitverkiezing van het kliknieuws van het Udens Weekblad liet Thoone Mark van Dijk (Gemert) achter zich. Thoone werd daarnaast ook uitgeroepen tot beste spits van de hoofdklasse. "Ja, uiteraard is dit een hele eer. Een erkenning dat ik een goed seizoen heb gedraaid", aldus Thoone. "Mijn dank gaat dan ook uit naar alle supporters van Venray die hun stem op me hebben uitgebracht", zei een trotse Thoone zondag op de eerste trainingsdag van SV Venray. Tij dens de finaleavond werd ook Rob Branje van Volharding op het podium geroepen. Branje werd uitverkozen tot beste speler van de tweede klasse. Hoofdklasser Venray pakte afgelo pen zondag weer de draad op in de voorbereiding op het nieuwe voetbal seizoen 2009-2010 en het duel tegen VVV dat gisteravond (woensdag) werd gespeeld. Op sportpark De Wieën was het met een temperatuur die richting 30 graden ging, afzien voor de meer dan veertig selectiespelers. Trainer Jan Poels is optimistisch over de kansen in het tweede seizoen hoofdklasse. "We gaan voor een plaats bij de eerste vier die recht geeft op promotie naar de Het was zondag tijdens de eerste training afzien voor de spelers. nieuwe topklasse. De groep is intact gebleven en we hebben verschillende nieuwe, goede spelers aan de selectie mogen toevoegen." Venray gaat zich in twee trainingsblokken voorbereiden. Poels: "Vanwege de late vakanties trai nen we nu, daarna is er enkele weken vakantie, en dan het tweede blok." Na een hele reeks van overwin ningen en twee gelijke spelen heb ben de G-voetballers van SV Venray het felbegeerde kampioenschap bin nen gehaald. Voetballers en begelei ders hebben er samen keihard voor gewerkt om dit resultaat te bereiken. Heb je een beperking en heb je ook zin in te voetballen bij het kersverse kampioensteam, dan kun je altijd contact op nemen met Karin Peeters, telefoon 06-27379033 of Sjef Keijzers, telefoon 06-42345187 of via de mail van kwpeeters@home.nl Afgelopen zaterdag was er bij Mixed Hockey Club Venray een jeugd- clinic. Onder leiding van het eerste herenteam konden alle jeugdleden zich inschrijven, om vervolgens in groepjes een leerzaam parcours af te kunnen leggen. De organisatie mocht meer dan 80 enthousiaste jeugdige deelnemers verwelkomen. Het initiatief voor deze clinic kwam uit het eerste herenelf tal. Doelman Wouter Born kreeg in de organisatie uiteindelijk veel steun van zijn teamgenoten, trainer/coach en het bestuur. "Het is prachtig om te zien dat, dankzij een grote deelname en alle vrijwilligers, het een geslaagde dag is geworden. De afgelopen jaren is er bij Venray veel veranderd om een stijgende lijn in te zetten, deze dag is daar een perfect voorbeeld van", aldus de doelman. Spelers van heren een konden zien dat er bij de hoc keyclub Venray veel talent rondloopt, waarmee de toekomst van de club er positief uitziet. Het open Personato Dubbeltoer- nooi was afgelopen week met 172 deelnemers opnieuw groter dan een jaar eerder (158 deelnemers). De uitslagen van de afgelopen zondag gespeelde tennisfinales zijn: heren dubbel open, categorie 3: Ruud Geurts/Michiel Boers-Ron van der Wouw/Han Werts 6-0, 6-3 heren dubbel open, categorie 4: Pim Oude Elferink/Ron Wijnen-Nor- bert van Haren/Mario v.d. Vleuten, walkover in verband met blessure Van Haren dames dubbel open, categorie 4: Katinka Kuipers/Nicole Rechsteiner- Petri Alards/Silvie van Rens 6-4, 4-6, 6-3 heren dubbel open, categorie 5: Peter van Baal/Ralf Peters-Joost de Boer/Harm Timmermans 4-6, 6-3, 6-3 dames dubbel open, categorie 5: Moniek en Nancy v.d. Laak-Janske Van- dewall/Annie Tax 7-6, 5-7, 6-3 gemengd dubbel leeftijd 25+, cate gorie 5: Ingrid Steenbakkers/Bjorn van Rijn-Monieke en Frans v.d. Laak 6-0, 6-0 heren dubbel leeftijd 25+, categorie 6: Michael Deeks/Erwin Lups-Norbert van Haren/Wim Verschuyten 3-6, 6-2 dames dubbel leeftijd 25+, catego rie 6: Nel van Hegelsom/Truus Weys- Melanie Beerkens/Annemiek Moors, walkover gemengd dubbel leeftijd 25+, cate gorie 6: Christel Derkx/Micha Saal- mink-Nicole Jeurissen/Harry Bruijsten 5-7, 7-5, 6-4 heren dubbel leeftijd 25+, categorie 7: Herman Gorree/Erwin Lups-Roel van Mil/Patrick Poels 7-5, 6-3 dames dubbel leeftijd 25+, catego rie 7: Ger Janssen/Nell van Disveld- Bep Kessels/Ali Driessen 6-2, 6-0 gemengd dubbel leeftijd 25+, cate gorie 7: José Peters/Gerco Vousten- Monique Dielingen/Francois Tomasoa 7-6, 5-7, 7-5 heren dubbel leeftijd 25+, categorie 8/9: William Alards/Marc Verlinden- Okko Riensema/Hans van der Waer- den 7-5, 6-2 dames dubbel leeftijd 25+, catego rie 8/9: Maria Verhaegh/Marjan Vous- ten-Yvonne Penders/Jolanda Teeken 6-7, 6-3, 6-2 gemengd dubbel leeftijd 25+, cate gorie 8/9: Anja van Maarseveen/Sraar Lensen-Jolanda Teeken/Jan Verhaegh 6-1, 6-2. De KNVB heeft de poule-indeling voor de eerste ronde in de bekercom petitie bekendgemaakt. De hoofdklas sers en eersteklassers vormen voort aan samen poules in de eerste ronde van het bekertoernooi. Twee van de vier clubs gaan door naar de tweede ronde. Bij de andere poules, samenge steld uit verenigingen uit de tweede tot en met de zesde klasse, bekert alleen de groepswinnaar verder. De drie speeldagen van de poulefase van het bekertoernooi zijn zaterdag 22, dinsdag 25 en zaterdag 29 augustus. De indeling is als volgt: Poule 1: SV Venray 1 Nuenen 1 Sparta'25 Gemert Poule 29: Merselo Hapse Boys Toxandria Vitesse'08 Poule 31: MVC Volharding DSV Boekel Sport Poule 32: Holthees SC St Hubert Sambeek Olympia'18 Poule 33: Excellent SVEB Venhorst SSS'18 Poule 34: EWC'46 Heijen SV Oostrum 4 Juliana Mill 1 14:30 Poule 35: SVOC'01 RESIA Constantia Stormvogels'28 Poule 36: America SV Swolgense Boys SV Lottum Melderslo Poule 37: TOP'27 Leunen Ysselsteyn ZSV Poule 38: SV United Griendtsveen Hegelsom Wittenhorst. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23