Openluchtconcert Podiumconcert De Peelklank i Klassiek op Locatie Venrayse schutterij naar finale OLS Bonus Time PEEL EN MAAS Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 19 Kamerkoor Contrast uit Venray en 't Jonge Garde Koor uit Oirlo laten op zondag 19 juli horen dat het mogelijk is jongeren met klassieke muziek kennis te laten maken en klassieke muziek te laten zingen. Dirigent Ad Voes- ten is erin geslaagd om een ver rassend concert samen te stel len waarbij beide muziekstijlen elkaar ontmoeten. En het blijft niet bij ontmoeten alleen. In de afgelopen maanden hebben beide koren kennis gemaakt met elkaars repertoire en zingen tijdens het concert regelmatig samen. Ont dek de muzikale samenhang tus sen Edvard Grieg en Roxette en de ingetogenheid van stukken als Bright new World en Er ist's. Het concert wordt vanaf 14.30 uur gehouden in de Gertrudis- kerk in Oirlo. De kerk is open vanaf 14.00 uur. Twee gratis kaartjes voor Belle Perez In hartje Venray wordt op zater dag 18 juli vanaf 19.30 uur het avondvullende zomerfeest Jazz 'n Salsa gehouden. Het Schouw burgplein in Venray is deze dag omgetoverd in een speciaal hoog omheind Plaza de Musica waar alleen bezoekers met een entree kaartje toegang hebben. Jong en oud kunnen genieten van optre dens door nationale en interna tionale artiesten op het grootste mobiele podium van Nederland dat speciaal voor dit evenement naar Venray gehaald wordt. De Basement Band gaat samen met lokale artiesten als Ron Barents, Annelie Reijnders, Anya Straatman en Stefan Nijssen verschillende muziekstijlen over het Plaza de Musica laten weerklinken, vari- erend van pop, funk en jazz tot latin jazz en salsa. Verder is er een optreden door de zestienjarige Kim Hoorweg die net haar nieuw ste cd My recipe for a happy life gepresenteerd heeft. Tijdens Jazz 'n Salsa zingt zij een aantal aan stekelijke nummers. Ter afsluiting van deze avond is er een optreden door de Belgische Belle Perez en haar elfkoppige band. Belle Perez is inmiddels een bekend gezicht en samen met haar band kan ze als geen ander de traditionele salsamuziek op een aantrekkelijke en feestelijke manier presenteren. De presentatie is deze avond in handen van Henri van Helmond, bekend van eerdere presentaties zoals bij optredens als de Kapel Koninklijke Luchtmacht, Ooit Venray, het LVK en vele andere lokale evenementen. Na afloop kan iedereen nog nagenieten tot 01.00 uur op de zwepende jazz- en salsamuziek. Kaarten voor dit unieke samenwerkingsproject tussen de Basement Band en Schouwburg Venray zijn verkrijg baar bij de schouwburgkassa en de Plus supermarkten in Venray, Overloon en Vierlingsbeek. Voor wie een meet-en-greet wil hebben met de vele artiesten, zijn er VIP arrangementen te koop. De VIP's worden ontvangen in een aparte VIP-lounge bij De Artiest met uit zicht over het Plaza de Musica, hapjes en drankjes. Meer informa tie over dit evenement is te vin den op www.jazznsalsa.nl. GRATIS KAARTJES Speciaal voor dit evenement worden er twee gratis entree kaartjes ter beschikking gesteld. Het enige dat men moet doen, is antwoord geven op onderstaande vragen en deze voor 14 juli te sturen naar delenevdmunckhof@ home.nl. Uit de goede uitzendin gen wordt vervolgens een winnaar getrokken. De winnaar van deze twee kaartjes ontvangt hierover persoonlijk bericht en de kaarten liggen op de avond zelf klaar bij de kassa. Vraag 1: wanneer brak Belle Perez in Nederland door en met welk nummer was dat? Vraag 2: wanneer trad Belle Perez voor het eerst in Nederland op? Huldiging Han Peeters Muziekvereniging De Peelklank uit Ysselsteyn houdt op zondag 12 juli om 14.00 uur haar inmid dels traditionele podiumconcert op het Lovinckplein in Ysselsteyn. Bij slechte weersomstandighe den vindt het concert plaats in gemeenschapshuis Smelehof, het repetitielokaal van De Peelklank. Aan dit concert verlenen diverse afdelingen van De Peelklank hun medewerking. Zo kan men kijken naar Jes (Jeugd Ensemble Slag werk) en het percussion ensem ble, onder leiding van Peter van de Loo. De blokfluiters volgen hun basiscursus muzikale vorming bij Wil Jacobs uit Oirlo en het jeugdorkest van de fanfare bestaat uit leerling muzikanten die hun opleiding volgen voor het A of B diploma bij de muziekschool in Venray oftewel bij Wil Jacobs uit Oirlo. Deze keer staan zij onder leiding van Gerard Spreeuwen- berg van De Peelklank. De fanfare staat onder leiding van de nieuwe dirigent Paul Souren. De uit te voe ren werken zijn passend voor een openluchtconcert en bestaan uit makkelijk in het gehoor liggende lichte muziek. Tijdens dit podiumconcert wordt Han Peeters, in Ysselsteyn beter bekend als Han Piëters den tuinder, gehuldigd vanwege het feit dat hij 60 jaar lid is van een muziekvereniging waarvan 47 jaar in Ysselsteyn. Op muziekge bied heeft Han Peeters de nodige ervaring opgedaan in zijn geboor tedorp Meterik waar hij de Piston bespeelde. Deze ervaring kwam hem als bestuurslid goed van pas. Als een erg trouw bestuurslid met veel inzet kreeg hij de zorg over de jeugdopleiding en het onder houden en schoonmaken van de blaasinstrumenten. Gedurende 26 jaar gaf hij invul ling aan zijn bestuursfunctie op een erg verdienstelijke manier. Ondanks dat hij wel eens op de jeugd moest mopperen vanwege de staat van onderhoud van de instrumenten, kon hij goed met de jeugd opschieten en had hij een speciale band met hen. Dit alles deed hij naast zijn drukke bestaan als enige glastuinder in Ysselsteyn. Het tuinen kan hij dan ook ondanks zijn 79 jaar nog steeds niet laten. Rijdend over de Puttenweg kan men Han dan ook nog vaak bezig zien in zijn tuin. Volgend jaar hoopt hij samen met zijn Mie vijftig jaar getrouwd te zijn. Ongetwijfeld zal zijn fanfare, die hem nog altijd erg nauw aan het hart ligt, dan ook present zijn om hem een serenade te komen brengen. Daisy-roms te leen Naast het luisterhoek op cd, heeft BiblioNu nu ook een col lectie luisterboeken op Daisy-rom. De Daisy-rom is primair bedoeld voor mensen met een lees- of visu ele handicap maar uiteraard ook geschikt voor iedereen die graag luisterboeken beluistert. Een Daisy-rom ziet er hetzelfde uit als een gewone cd maar biedt een aantal voordelen. Zo kan een boek in zijn geheel op één enkel schijfje, terwijl er ongeveer zes audio cd's nodig zijn om een boek kwijt te kunnen. Om optimaal gebruik te kunnen maken van de voordelen is een speciale Daisy-rom speler nodig. Die speler onthoudt waar men in het boek gebleven is en kan er voor zorgen dat een Daisy-rom langzamer of sneller wordt afge speeld. Maar een Daisy-rom is ook te beluisteren via een cd-speler die MP3 (audio)bestanden kan afspe len. Zo'n gewone MP3 cd-speler kan echter niet de software lezen om te bladeren en te zoeken naar bladzijden of hoofdstukken van Daisy-roms. Een Daisy-rom is ook op de computer te beluisteren. Dit kan via de Windows-Media-Player, maar om op de computer óók gebruik te kunnen maken van de zoekstructuur van een Daisy-rom dient wel de daarvoor benodigde software op de computer geïnstal leerd te worden. Mensen met een leeshandicap die kennis willen maken met Daisy-roms kunnen nu in de diverse vestigingen van BiblioNu terecht. Daar zijn Daisy- spelers aanwezig om uit te probe ren. Een Daisy-speler kan vergoed worden door de zorgverzekeraar nadat schriftelijk is aangetoond dat de aanvrager een (visuele) han dicap heeft waardoor het lezen van gedrukte boeken niet (meer) mogelijk is. Vraag naar de folder Daisy-roms in de collectie van BiblioNu of kijk op www.biblionu. nl. voor meer informatie. Ook op de website van het Loket aange- pastlezen, www.aangepast-lezen. nl. is meer informatie te vinden. VVV/ANWB Venray nu ook VVV Ticketpoint Concert- en theaterliefheb bers kunnen vanaf vandaag bij VVV/ANWB in Venray terecht voor tickets voor concerten, theatervoorstellingen en ande re evenementen. Door deze nieuwe dienst is VVV/ANWB Venray een officieel VVV Tic- ketpoint geworden. In totaal zullen ongeveer 120 VVV Tic- ketpoints geopend worden. Met het VVV Ticketpoint pro fileert de VVV zich verder als centrale spil op het gebied van binnenlands toerisme en vrije tijdsbesteding, zowel op locatie als digitaal. Aan de balie van VVV Ticketpoints kunnen tickets wor den gekocht voor bijvoorbeeld het theaterstuk Don Quichot in Hol land of voor de DTM-race in Zand- voort. Op internet is de keuze gro- ter.Via de VVV Ticketpoint banner op de website www.vvvnoord- limburg.nl kunnen ook alle eve nementen en concerten van Live Nation/Mojo geboekt worden, zoals North Sea Jazz, Coldplay of Tom Jones. Bovendien kan elke VVV Ticketpoint evenementenor ganisatoren in de regio aanbieden om (een deel van) de ticketing op zich nemen. Virginia in Cambrinus Tijdens de derde Rockacademie op zondag 12 juli in Cambrinus in Horst wordt plaats gemaakt voor sferische pop en hardrock. Virgi nia is de band rondom zangeres en songwriter Leonie Bos. Haar muziek is puur, eerlijk en licht sfe- risch. De eigenheid is voelbaar in haar energieke en uiteenlopende songs, waarbij geen moment het zelfde is! Enig zelfspot gaat ze daarbij niet uit de weg. Een ande re zangeres tekent met haar band voor hardrock in de stijl van AC/ DC, Monster Magnet, Black Label Society en Black Sabbath. Blast Phemous met zangeres Fenneke Pommer en gitarist/songwriter Leon Hermans. Aanvang 16.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www.cambrinusconcerten.nl. Voorpremière Harry Potter In de nacht van dinsdag 14 op woensdag 15 juli vertoont Luxor Theater Venray een speciale nach telijke voorpremière van de film Harry Potter and the Halfblood Prince. Deze voorstelling start om een minuut over twaalf 's nachts. Voorafgaand aan de film wordt men ontvangen bij Bubbels, waar men een magische cocktail krijgt aangeboden om vast in de stemming van de film te komen. Reserveren kan via www.luxor- venray.nl. of via telefoonnummer (0478)513890. 't Raokeliezer De inloopavonden van 't Raoke- liezer starten weer op 14 septem ber. Deze avonden worden op de maandag van de even twee weken van 19.00 tot 21.00 uur gehou den. Op 12 september wordt er een kruudwis gemaakt en op 14 september worden een zevental mensen uitgenodigd die wat meer kunnen vertellen over het kamp dat aan het einde van de oorlog of na de oorlog gevestigd was aan De Endepoel. Braderie in Overloon In het centrum van Overloon wordt op zondag 12 juli van 11.00 tot 17.00 uur een grote braderie gehouden. Er zijn zeventig kra men en de winkels zijn open. Er staan diverse kramen met onder andere hobbyisten, oude ambach ten, kunstnijverheid- en cadeauar tikelen en een kindermarkt. Verder zijn er diverse stands met versna peringen, is er familie- en kinder amusement, een draaimolen, een clown en veel attracties. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo worden op zondag 12 juli diverse activiteiten gehouden. Zo is er een demonstratie poppen maken, een demonstratie sme den en een optreden van Mart en Marion Vervoort, zij brengen nos talgische liedjes met een vrolijke noot. Kinderen mogen een vogel verschrikker maken en mee naar huis nemen. In het museum zijn de tijdelijke exposities De Twaalf maanden van het Jaar, met mid deleeuwse afbeeldingen over het leven op het platteland ca 1500 en Het Trekpaard springlevend, met schilderijen en aquarellen van paardenschilder Ton van der Weerden te bezoeken. Het muse um is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht.. De speciale activiteiten beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Klassiek op Locatie houdt op zondag 12 juli het eerste concert door het Haydn Trio Eisenstadt op Chateau de Raay in Baarlo. Op maandag 13 juli volgt het Con certgebouw in Amsterdam. Daarna trekken deze musici weer verder. Het Haydn Trio Eisenstadt behoort niet alleen tot de toonaangevende kamermuziekensembles van Oos tenrijk, maar kan gezien worden als een der beste pianotrio's van Europa. Sinds de oprichting in 1992 ligt de focus op 2009, het jaar waarin het tweehonderd jaar is geleden dat Haydn overleed. Dit feit wordt door vele ensembles aangegrepen om een programma samen te stellen, maar de uitge breide en artistieke wijze waarop het Haydn trio Eisenstadt het overlijden van de klassieke mees ter herdenkt is uniek te noemen. De gedreven musici namen in de afgelopen jaren in totaal achten twintig cd's op. De opnames wer den gemaakt in de Haydnzaal van het slot Esterhazy in Eisenstadt. Daarnaast initieerde het ensemble het compositieproject: dedicated to Haydn, waaraan componisten uit de hele wereld medewerking verleenden. Onder leiding van pianist Harald Kosik en georga niseerd door het Haydn Festival Eisenstadt schreven achttien com ponisten een pianotrio, opgedra gen aan Haydn. Ook dit omvang rijke oeuvre is op cd gezet. De kneepjes van het vak maakte het ensemble zich eigen in de negen tiger jaren in de kamermuziekklas van het Weens Conservatorium en tijdens masterclasses bij Trio di Trieste. Reeds vele landen wer den tijdens tournees aangedaan, echter Nederland werd nog niet bezocht. Tijdens het concert in Baarlo worden Haydn Pianotrio in C-Dur en Beethoven Pianotrio in D-Dur, Elegy and Meditation (dedi cated to Haydn) van Lalo Schifrin en Schotse Liederen van Haydn en Beethoven uitgevoerd. Het concert begint om 16.00 uur en reserveren kan via www. klassiekoplocatie.nl. of VVV-win- kels Noord en Midden Limburg, Heerlen, Maastricht. De schutters van de schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Ven- ray hebben zich geplaatst voor de finalezaterdag van het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS). In Neer legde het zestal de basis voor de deelname aan de finale. Dank zij een perfect optreden bemach tigde het muziekkorps een eerste prijs. De drumband bestond uit de tamboermaitre Huub Stevens en de tamboeren Hans van Rhee, Pas cal de Klein, Giel Krijnen, Bianca van Dorrestein, Lisanne Stevens, Jeannet Krijnen, Bianca Krijnen-de Klein, Ria de Klein-Peters, Ron Lin- ders,Arie Jacobs en Peter Henssen, onder leiding van dirigent Wiel Peeters. Huub Stevens behaalde als tamboermaitre een vierde prijs. Bij de schietwedstrijden had de schietcommissie ervoor geko zen om het zestal als volgt samen te stellen: vooropschutter Henk de Klein, Pascal de Klein, Giel Krij- nen, Hans van Rhee, Ron Linders en Peter Henssen. Zij werden bij gestaan door de buksmeester Sjaak van Rhee en de parapluhouders Alex Lamers en Bernie van Lierop. De eerste twee kwalificatierondes verliepen zonder noemenswaar dige problemen. Na een rustpauze mocht St. Jan uiteindelijk met 79 andere schutterijen beginnen aan de kavelwedstrijden. Na drie kavelrondes besloot de organisa tie om de schietwedstrijden stil te leggen en te verdagen naar zater- dag 11 juli om 11.00 uur. Ook in 2005, 2006 en 2007 mocht de Ven- rayse schutterij terugkomen op de zaterdag. Zaterdag 11 juli gaat de schutterij terug naar Neer om te proberen D'n Um mee naar Ven- ray te nemen. Het inschieten van de buksen begint om 10.30 uur, waarna om 11.00 uur de schiet wedstrijden beginnen. Bas van Wieringen opnieuw koning Bas van Wieringen is koning van het gilde geworden bij het koningschieten in Overloon. Na 261 schoten kwam het laatste restje van de vogel naar beneden en mocht hij zich voor de tweede keer op rij koning van het gilde noemen. Veertien dames en heren schoten om de hoogste eer. Bij het publiek ging Anthony Hen driks er met de prijs vandoor en haalde bij het 165e schot de vogel naar beneden. Bij de senioren was het Ton Meijer die op het juiste moment onder de paal stond en korte metten maakte met de vogel na 171 schoten. Ook de jeugdige leden deden erg goed hun best en uiteindelijk wist Sanne Hendriks voor de tweede keer op rij de prijs binnen te halen. Vervolgens ging het naar De Lindeboom waar de traditionele schoten gelost werden ten teken dat er een nieuwe koning is. Na het afhalen van de koningin werd het nieuwe koningspaar geïnstalleerd. Boekrecensie in Peel en Maas Marco Sandano is een jonge, succesvolle bankier bij een Zwitserse investeringsbank. Wanneer hij zonder autorisa tie aandelen koopt in Astorian, een autofabriek in M^nchen, en het aandeel vervolgens hard onderuit gaat, verandert Sandanois leven in een hel. Als ërogue trader! slaat hij op de vlucht, zijn werkgever op de rand van het bankroet ach terlatend. Maar hoe heeft dit kunnen gebeuren? Astorian was een zekere investering. Samen met de mooie Alexandra Seiler reist Sandano af naar Zuid-Afrika, op zoek naar de waarheid. In 1943 vlucht een groep naziis naar Zuid-Afrika met een grote hoeveelheid goud en gestolen kunstschatten. Via gehei me offshorerekeningen bouwen zij na de oorlog een legitiem zake- nimperium op. De winst wordt met behulp van een netwerk van vertrouwelingen in de Duitse industrie geÖnvesteerd. Politici worden onder druk gezet, amb tenaren omgekocht, en langzaam maar zeker komen verscheidene West- en Oost-Duitse bedrijven aan de macht van het nazinetwerk. Een daarvan is AstorianÖSchrijver Gregor Vincent van Witteveen stamt uit een oer-Hollandse onder nemersfamilie. Na een studie aan Nyenrode, een verblijf van twee jaar in Zuid-Afrika en een MBA in de Verenigde Staten, werkte hij onder andere voor The Bank of America en Koninklijke Ahold. Gedurende zijn loopbaan maakte Gregor Vincent veel van dichtbij mee; van een bomaanslag op zijn kantoor van The Bank of America door de Belgische terreurgroep CCC tot de ontvoering van Gerrit- Jan Heijn toen hij bij Ahold zat en de inval van de Nederlandse Bank (op verzoek van Gregor Vincent) bij vastgoedfonds VHS na de ont dekking van fraude. Zijn ervaring en gedetailleerde kennis van de machinaties van de internatio nale zakenwereld vormen de basis voor de thrillers die hij schrijft. Bonus Time is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 22.95 euro. Concert Contrast en Jonge Garde Koor Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19