Gemeente Venray Werkzaamheden Hoogzand Openbare bekendmakingen Gemeentehuis extra open Indeling kermis centrum Deze week Evenementen Inzameling PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente gaat een gedeelte van het Hoogzand voorzien van een verharding. Hiervoor zal deze weg in beide richtingen gedurende een week voor alle verkeer worden afgesloten. De werkzaamheden starten op maandagochtend 13 juli en zijn afgerond op vrijdag 17 juli rond 16.00 uur. Er zal ter plaatse een omleiding worden aangegeven. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Janssen de Jong Infra uit Horst. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Publieksdiensten (0478) 52 33 33. Beleidsregels Verordening Verkeerszaken Bouwplannen Wet geluidhinder Ruimtelijke plannen Overeenkomst grondexploitatie Uitwegvergunningen Wet milieubeheer Milieueffect rapportage Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 V.,. Voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten is het gemeentehuis op donderdag 9 en 16 juli van 16.00 tot 20.00 uur extra open. Voor het aanvragen van documenten moet u vantevoren een afspraak maken met afdeling Publieksdiensten. Voor het ophalen hoeft dat niet. Natuurlijk kunt u ook altijd tijdens de gebruikelijke openingstijden op het gemeentehuis terecht. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Beeldkwaliteitplan Ontwerp Gelet op artikel 12 lid 4 van de Woningwet wordt ter inzage gelegd, het ontwerp van het beeldkwaliteitplan: - Achter de Jera. Dit plan voorziet in de formulering van de stedenbouwkundige uitgangspunten voor het plangebied Achter de Jera te Ysselsteyn. De uitgangspunten voor de verschillende bebouwingsclusters en de openbare ruimte worden in het beeldkwaliteitplan beschreven. U kunt de desbetreffende stukken van 10 juli tot en met 20 augustus inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via de gemeentelijke website www.venray.nl. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Gewijzigd - Verordening leerlingenvervoer gemeente Venray Jurisprudentie en de dagelijkse werkpraktijk zorgen ervoor dat de verordening leerlingenvervoer op een aantal onderdelen gewijzigd moet worden. De belangrijkste verandering betreft de wijziging van het afstandscriterium voor kinderen die Focus, een speciale school voor basisonderwijs, bezoeken. Bekostiging van het vervoer vindt op grond van de nieuwe verordening plaats indien de leerling niet in staat is om afstanden van meer dan vier kilometer per fiets af te leggen. Voorheen vond bekostiging plaats indien deze afstand twee kilometer bedroeg. De gemeenteraad heeft de verordening op 30 juni 2009 gewijzigd. De wijzigingen treden op 15 juli 2009 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 10 juli 2009 inzien. Verkeersmaatregelen Besluiten - Buitenweg - ontsluiting over Nieuwe Overloonseweg afsluiten voor gemotoriseerd verkeer - Ambachtstraat - aanleggen parkeerstrook voor vrachtwagens - Westsingel - diverse verkeersmaatregelen parallelweg. U kunt de desbetreffende stukken van 10 juli t/m 20 augustus inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders/ de gemeenteraad. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Oostsingel 4 - vergroten van de woning (nr. ba090244) - Schutsboom 13 - legaliseren bouwwerk (nr. ba090245) - Kolkweg 19 - vergroten van de woning (nr. ba090246) - Agrobaan ongenummerd - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba090247) - Zevenblad 40 - vergroten van de woning (nr. ba090248) - Prins Hendrikstraat 21 - bouwen van een erker (nr. ba090249) - Raadhuisstraat 18 - veranderen van de woning (nr. ba090250) - Puttenweg 126 - vergroten van een vleesvarkensstal Fase II (nr. ba090251) - Stationsweg 86 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090252) - Timmermannsweg 57 - bouwen van een veldschuur (nr. ba090253) - Grotestraat 5-7 - gedeeltelijk veranderen van winkelpuien (nr. ba090254) - De Zomp ongenummerd - bouwen van een bezinkbassin (nr. ba090255) - De Zomp ongenummerd - bouwen van een loods (nr. ba090256). Sloopvergunningen - Raadhuisstraat 18 - slopen van binnenwanden, vloeren en aanbouw achtergevel (nr. slp090030) - Timmermannsweg 57 - slopen van een schuur (nr. slp090031) - Stationsweg 68 - slopen van een garage en paardenstal na calamiteit met brand (nr. slp090032). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Horsterweg 1a - verbouwen bedrijfsgebouw o.a. gedeeltelijk t.b.v. detailhandel (nr. ba09018210). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 juli t/m 20 augustus 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Groeneweg ongenummerd - bouwen van woningen (nr. ink0803680). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 juli t/m 20 augustus 2009 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleende vergunningen en/of vrijstellingen Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - De Voorde 6 - bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw (nr. ba090180, verzenddatum 03/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan hogere grenswaarden vast te stellen voor: - Overbroekseweg 14 te Leunen - herbouw woning (ink0901336). U kunt de desbetreffende stukken van 10 juli t/m 23 juli 2009 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een -op verzoek- te houden openbare zitting. Bestemmingsplan Voorbereidingsbesluit Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening het volgende bestemmingsplan voor te bereiden: - bestemmingsplan Hulst II. Het bestemmingsplan is een herziening van het bestemmingsplan "De Hulst II" voor het bedrijventerrein "De Hulst II". Het plangebied is gelegen ten oosten van de Rijksweg A73 en de kern Venray. De plangrenzen worden gevormd door de reeds genoemde Rijksweg A73, de Henri Dunantstraat, de N270 Deurneseweg en de Oirloseweg. Met betrekking tot het voornemen liggen thans nog geen stukken ter inzage en wordt er nog geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Dit voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie toegestuurd ter advisering. Te zijner tijd zal de mogelijkheid bestaan om zienswijzen met betrekking tot het ontwerp-bestemmingsplan naar voren te brengen. Bestemmingsplan Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzagelegging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Achter de Jera te Ysselsteyn. Het ontwerpplan voorziet in de realisatie van 28 woningen van verschillende typen (levensloopbestendige woningen, starterswoningen en doorstartwoningen). Het plangebied wordt omsloten door de Peter Janssenweg, de Kerkweg, de Heidse Peelweg en de Ringweg in Ysselsteyn, bekend als het terrein achter jongerencentrum "De Jera". U kunt de desbetreffende stukken van 10 juli tot en met 20 augustus inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Bestemmingsplan Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening het volgende bestemmingsplan voor te bereiden: - bestemmingsplan Westsingel Het ontwerpplan voorziet in het bieden van een juridisch-planologisch kader voor de herstructurering van de Westsingel tussen de Langstraat en de Merseloseweg te Venray. Inmiddels heeft het college van B en W ingestemd met het ontwerp bestemmingsplan Westsingel. De bestuursorganen, die bij de voorbereiding van het bestemmingsplan moeten worden betrokken, zijn in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 juli t/m 20 augustus 2009 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Projectbesluit Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening het volgende projectbesluit voor te bereiden: - Overbroekseweg 14 te Leunen - herbouwen woning (ink0901336). Inmiddels heeft het college van B en W ingestemd met het ontwerp projectbesluit voor het herbouwen van de woning aan de Overbroekseweg 14 te Leunen. De bestuursorganen, die bij de voorbereiding van het projectbesluit moeten worden betrokken, zijn in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 juli t/m 20 augustus 2009 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Structuurvisie Vastgesteld De gemeenteraad heeft, op grond van artikel 2.2 Wet ruimtelijke ordening, op 30 juni de volgende structuurvisie vastgesteld: - Bedrijventerrein De Brier. Het bedrijventerrein De Brier ligt aan de Leunseweg te Venray. De gemeente heeft in het reeds verleden aangegeven het hele bedrijventerrein De Brier te willen revitaliseren. In de structuurvisie worden de gewenste richtingen genoemd voor de toekomstige ontwikkeling van De Brier. Het zuidelijke deel van De Brier is onlangs herontwikkeld tot woonboulevard (WoonMax). Deze visie is een aanvulling op en een uitwerking van de gemeentebrede structuurvisie Ontwikkelingsperspectief 2015. De structuurvisie treedt 10 juli in werking en ligt ter inzage. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via de gemeentelijke website www.venray.nl. - Burgemeester en Wethouders van Venray maken op grond van het bepaalde in artikel 6.24 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat zij op 23 juni 2009 een overeenkomst over grondexploitatie als bedoeld in de Wet ruimtelijke ordening zijn aangegaan ten behoeve van de ontwikkeling van de Wieënhof. Genoemde overeenkomst heeft betrekking op de percelen kadastraal bekend gemeente Venray sectie L, nummers 3347 en 4835, gelegen aan de Leunseweg te Venray. De zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst over grondexploitatie ligt sinds 7 juli 2009 gedurende zes weken voor een ieder kosteloos ter inzage bij de informatiebalie op het gemeentehuis te Venray. - Burgemeester en Wethouders zijn op 30 juni 2009 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van de bouw van 8 woningen in Heide. De overeenkomst heeft betrekking op de percelen kadastraal bekend gemeente Venray sectie N nummers 152, 1001, 1910 en 1911 gedeeltelijk en zijn gelegen aan de Groeneweg te Heide. U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst van 10 juli t/m 20 augustus Besluiten - Vredeweg 9 te Vredepeel verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 10 juli t/m 20 augustus 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Melding Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Eijkenhofweg 3 Veulen - J.M.M.P Wismans, Eijkenhofweg 3 te Veulen, voor het verplaatsen van de mixput met bijbehorende pompen (Mel1909015). Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 10 juli t/m 20 augustus 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Hoogriebroekseweg 2a en 2b Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Zanders Bremhof b.v., Meerloseweg 3 te Oirlo voor een legkippenhouderij (Mila080011). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 10 juli 2009 t/m 20 augustus 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aanpassing De Bezirksregierung Düsseldorf heeft op 1 mei 2009 de aan Flughafen Niederrhein GmbH verleende vergunning van 21 juni 2001 -voor het benutten van de voormalige militaire luchthaven Weeze-Laarbruch als civiele luchthaven en de daarmee verbonden civiele vliegbewegingen- aangepast. Meer informatie hierover en over de inzage vindt u in de bekendmaking elders in deze Peel en Maas. De volledige bekendmaking kunt u inzien op www.venray.nl. 9 juli 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray De indeling van de Kermis in Venray Centrum is in conceptvorm gereed. De tekeningen liggen vanaf vandaag ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Het wijkplatform en Venray Centraal ontvangen een brief met de tekeningen. 11 en 12 juli - Dorpszeskamp Ysselsteyn, grasveld aan Peter Janssenweg 12 juli - Solfestival, Luikse Markt en panna voetbaltoernooi, wijk het Brukske Venray 13 juli - Feestmarkt, centrum Venray 14 juli - Derde Werelddag, Schouwburgplein 14 juli - grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Jos Euwes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 28 adv.indd 18 Wh 08-07-2009 16:40:24

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18