Gemeente Venray Infoavonden herinrichting centrum i Oostrum Informatieavond uitbreiding Vacatures Nieuwe lokale politieke partij? Eerste starterscafé succes Verhuizing doorgeven aan gemeente Parkeergarage Gouden Leeuw opent vrijdag 10 juli Problemen kunststofinzameling Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Centrum op de schop Wilt u bij de gemeenteraadsverkiezingen op 18 november 2009 meedoen met een nieuwe lokale politieke partij? Dan moet u zich laten registreren bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Registreren kan uiterlijk op 24 augustus. U heeft hiervoor nodig: - een afschrift van de notariële akte, met de statuten van de vereniging - een bewijs van inschrijving in het handelsregister, bedoeld in artikel 2 van de Handelsregisterwet 2007 - het in het tweede lid bedoelde bewijs van betaling - een actuele verklaring van de politieke groepering; wie haar (plaatsvervangend) gemachtigde bij het centraal stembureau is. Wilt u meedoen met een bestaande politieke partij, dan kunt u uiterlijk op 6 oktober de kandidatenlijst inleveren. Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten (0478) 52 33 33. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 De gemeente Venray en de dorps raad van Oostrum hebben samen gewerkt aan een concept ruimtelijke visie voor uitbreidingsmogelijkheden in Oostrum. Op donderdag 16 juli presenteren beide partijen deze plannen. De bewoners van Oostrum zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. De informatie avond is in Café Zaal 'Back in Time', Mgr. Hanssenstraat 29 in Oostrum en begint om 19.30 uur. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Klantbeheerder maatschap pelijke diensten (WWB) - Medewerker openbare orde - Juridisch medewerker handhaving HBO - Juridisch medewerker handhaving WO - Beleidsadviseur sociale veiligheid districtelijke projecten. Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. De herinrichting van het centrum is in volle gang. Dit jaar wordt er op de volgende locaties gewerkt: 1. tot en met eind juli: Hofstraat en Wilhelminastraat 2. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek (i) Elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur houdt de gemeente open spreekuur in de bibliotheek. Voor meer informatie kunt u ook kijken op www.venray.nl Zaterdag 4 juli is de Grote Markt door de ondernemers aan het plein De Grote Markt feestelijk heropend. Locoburgemeester Lei Heldens onthulde tijdens deze heropening de nieuwe waterpomp. Dit deed hij samen met Theo Michiels, voorzitter van VAAT '69 Cultuur. Deze club nam het initiatief om een kopie van de authentieke pomp te plaatsen. De herinrichting van het centrum is in volle gang. De rest van het cen trum wordt momenteel opgeknapt. De overige pleinen, het straat- meubilair, de afvalbakken en een afsluitsysteem; alles wordt aange pakt. Het Henseniusplein en Schouw burgplein zijn na de kermis aan de beurt. Het Henseniusplein krijgt dezelfde nostalgische sfeer als de Grote Markt. Het Schouwburgplein krijgt een moderne uitstraling met als absolute topper een spraak- makende fontein van water en licht. Op die manier blijft het plein tot laat in het seizoen aantrekkelijk. Een ingrijpende klus die tot hinder zal leiden, maar het resultaat is de moeite waard. Tijdens de werkzaam heden wordt de weekmarkt verplaatst naar de Julianasingel. Op 16 juli is er een informatieavond over de herinrichting van het Henseniusplein en het Schouwburg plein. Omwonenden zijn welkom in de schouwburg vanaf 19.00 uur. Woensdag 1 juli vond in café De Koets het eerste starterscafé plaats, georganiseerd door Peelrand Makelaardij en de gemeente Venray. Het doel was om starters op de woningmarkt te informeren over de mogelijkheden om een eigen woning te kopen. Peelrand Makelaardij gaf een presentatie van het aantal en de soorten woningen die momenteel voor starters beschikbaar zijn. Wethouder Hans Teunissen van de gemeente Venray gaf een toelichting op de starterslening die kan worden verstrekt. De bijeenkomst was uitermate succesvol gezien het feit dat zo'n vijftig geïnteresseerden aanwezig waren. Huub Janssen: "Uit het grote aantal aanwezigen blijkt dat er veel behoefte is aan dit soort avonden. Het is zeker zinvol om dit regelmatig te herhalen." MARKTSTR. GROTE MARKT HENSENIUS- P°STST PLEIN SroRTe St«aat Straatmeubilair Half juli worden de speciaal voor Venray ontworpen afvalbakken geplaatst, voorzien van het gemeentelijke wapen. Ook de 'Roadse pullekes', die gebruikt gaan worden voor de centrumafsluiting, zijn in productie. En in oktober verschijnen opvallende ronde banken om de bomen. In deze tijd wordt ook, waar mogelijk, de kunst herplaatst. Afsluitsysteem Vanaf medio 2010 wordt het hele centrum afgesloten voor verkeer door middel van een automatisch afsluitsysteem. Ook de fietsers verdwijnen uit het centrum. Daarmee wordt het centrum rustiger en veiliger. Aan de randen van het centrum komen nieuwe fietsenstallingen. De palen staan 's morgens omlaag zodat de winkels bevoorraad kunnen worden. Op 15 en 23 juli worden informatieavonden over de afsluiting van het centrum georganiseerd. Iedereen die in het centrum woont en/of werkt is op deze avonden welkom. Op 15 juli vanaf 19:00 uur in het gemeentehuis en 23 juli vanaf 19:00 uur in De Witte Hoeve. Wethouder Patrick van der Broeck en locoburgemeester Lei Heldens tappen gemeente pils uit nieuwe pomp Huub Janssen van Peelrand Makelaardij informeert het geïnteresseerde publiek Bij een verhuizing komt veel regelwerk kijken. Denkt u er ook aan dat u uw verhuizing door geeft aan de gemeente van uw nieuwe adres? Binnen vijf dagen geeft u uw verhui zing door aan de gemeente. Verhuist u naar een andere gemeente, dan geeft u uw verhuizing door aan uw nieuwe woongemeente. Als deze gemeente uw inschrijving heeft ver werkt, dan wordt u automatisch bij de gemeente Venray uitgeschreven. Uw verhuizing wordt ook auto matisch doorgegeven aan andere overheidsinstanties. Bijbehorende documenten Bij uw aangifte levert u de volgende documenten in: - het 'aangifteformulier verhuizing', dat u volledig heeft ingevuld - een kopie van uw legitimatie bewijs - een kopie van uw koop-/ of huur contract of toestemming voor inwoning. Als u niets doorgeeft Als u uw verhuizing niet doorgeeft aan de gemeente, dan kan zij een onderzoek opstarten naar uw nieuwe adres. Een juiste adresregi stratie is immers een wettelijke taak van de gemeente en belangrijk voor diverse instanties en voor uzelf. De gemeente kan dan toch een melding van verhuizing krijgen van andere overheidsinstanties. Ook kan de nieuwe bewoner van uw oude adres bij de gemeente melden dat u daar niet meer woont. Ambsthalve uitschrijven Op grond van de ontvangen melding kan de afdeling Publieksdiensten informatie inwinnen over de ver moedelijke verhuizing op basis van de Wet gemeentelijke basisadmini stratie persoonsgegevens. Levert dit onderzoek geen resultaat op, dan kan de gemeente u ambtshalve uitschrijven. Dit kan leiden tot problemen met uw uitkering, huur- toeslag, studiefinanciering of bij de aanvraag van een paspoort, rijbe wijs of uittreksel. Dit voorkomt u als u uw verhuizing tijdig doorgeeft. Meer informatie hierover vindt u op www.venray.nl. De parkeergarage Gouden Leeuw is vanaf vrijdag 10 juli om 19.00 uur open voor bezoekers aan het Venrayse centrum. Venray heeft hiermee één van de meest gebruiksvriendelijke en veilige parkeergarages van Nederland, met 500 parkeerplaatsen op één laag. In de parkeergarage huist ook het Parkeerbureau. Na jaren van plannen en werk in uitvoering is de parkeergarage de eerste oplevering binnen het ambitieuze project De Gouden Leeuw. Wethouder van Economische Ontwikkeling Lei Heldens: "Met de oplevering van deze eerste fase van De Gouden Leeuw krijgt Venray stadse allure. De woontoren met onderliggende parkeergarage vormt een mooie poort naar het centrum van Venray." In de parkeergarage zijn 124 plaatsen gereserveerd voor bewoners van De Gouden Leeuw. De andere 376 parkeervakken zijn voor de bezoekers aan het centrum van Venray. Ruim en veilig Bij de bouw van de parkeergarage is veel aandacht besteed aan gebruiks gemak en veiligheid. Wethouder van Openbare Ruimte Patrick van der Broeck is dan ook zeer tevreden met het resultaat: "Het is amper nog een parkeergarage te noemen. Het is zo'n ruime en lichte ruimte dat men er zorgeloos en met plezier de auto zal parkeren". Door de kolommenvrije indeling is het overzichtelijk. De (schuine) parkeervakken zijn bovendien erg ruim waardoor je makkelijk kunt in- en uitparkeren. Ook zijn er zeven invalidenparkeerplaatsen en parkeerplaatsen voor motoren. De medewerkers van het parkeerbureau houden met maar liefst 22 camera's een oogje in het zeil en het is overal licht; dat geeft een veilig gevoel. 's Nachts gaat de beveiliging over naar de centrale controlekamer van Q-park in Maastricht. Laag tarief De parkeergarage en het parkeerbureau zijn elke dag open tot 23.00 uur. Uitrijden kan echter 24 uur per dag. Het parkeertarief is laag: 1,10 euro per uur. Betalen kan met PIN, Chipknip, creditcard en contanten. De betaalautomaten staan op de begane grond aan de centrumzijde bij het Parkeerbureau Venray. Bij het Parkeerbureau zijn, als extra service voor bezoekers, openbare toiletten. Route-informatiesysteem Vanuit het parkeerbureau wordt ook het Parkeerroute Informatiesysteem (PRIS) geregeld. Dit systeem verwijst automobilisten in het centrum naar de op dat moment best bereikbare parkeerplaatsen en hoeveel vrije Sinds 1 juli gebruikt de gemeente Venray vijf VIP-terminals voor de kunst stofinzameling. Helaas zijn er aanloopproblemen ondanks alle voorberei dingen en testen. De gemeente doet er alles aan de problemen zo spoedig mogelijk op te lossen en vraagt hiervoor begrip van haar inwoners. week 28 adv.indd 17 08-07-2009

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17