Verknocht aan Roekenbosch Meerlo: watertekort en -overlast! Op de Laak lijsttrekker 'progressieven' Blijf op school ff ff BEZORGEN? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 13 Geen zandverwerking Maas in haven Wanssum Om de Maas veiliger te maken, is verruiming van de rivierbedding noodzakelijk. Daarbij komt zand en grind vrij dat ergens moet worden verwerkt. Maar waar? In het gebied Raaieind bij Grubben- vorst? Op een drijvende instal latie? Of toch in de haven van Wanssum? De Horster politiek had het er de voorbije maan den maar moeilijk mee. Maar dinsdag tijdens de raadsver gadering werd duidelijk dat de keus uiteindelijk valt op de vanaf het begin beoogde loca tie: Raaieind. Tot begin dit jaar leek het zo klaar als een klontje dat er aan het Raaieind in Grubbenvorst een centrale verwerkingsinstallatie voor zand en grind zou komen. Maar toen waren er ineens alter natieven: een drijvende installatie in de Maas en de Maashaven in Wanssum. Adviesburo De Meent uit Boxtel vergeleek in opdracht van de gemeente de verschillende opties. Uit het onderzoek bleek dat de haven in Wanssum de minst geschikte locatie is. Aan beide andere varianten kleven zowel voor- als nadelen. De fracties van CDA en VVD - samen een raad- smeerderheid - spraken zich daar op in mei uit voor het Raaieind; de SP-fractie voor een drijvende installatie. De PvdA-fractie hield de kaarten nog even voor zich en verzocht het college om de Wanssumse haven toch nog eens goed onder de loep te nemen. De Meent toog opnieuw aan het werk. Andermaal luidt de conclu sie dat Wanssum geen geschikte vestigingsplaats is voor de centra le verwerkingsinstallatie. Waar het vooral aan ontbreekt, is ruimte. Voor de geplande uitbreiding van de haven bestaan immers al con crete initiatieven. De installatie daarbuiten situeren, is evenmin reëel. De voorziene landschaps verfraaiing ten noorden van de haven zou er bijvoorbeeld door in het gedrang komen. De komst van de verwerkingsinstallatie bevor dert ook al niet de aanleg van de rondweg in Wanssum. Integendeel, zonder rondweg zou de installatie sowieso ondenkbaar zijn. Ten slotte levert, aldus De Meent, ook aansluiting bij de projecten Reac tivering Oude Maasarm Ooijen- Wanssum en Het Nieuwe Wans sum geen extra voordelen op. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen dinsdag werd duidelijk dat ook de PvdA zich nu kan vin den in het Raaieind als locatie voor de verwerkingsinstallatie. Evenals de andere fracties én het gemeen tebestuur verbindt de PvdA wel een aantal voorwaarden aan de komst ervan. Die moeten vooral de leefbaarheid van Grubbenvorst veiligstellen. Tevens dient te wor den gegarandeerd dat het gebied in extensieve natuur verandert als de zand- en grindwinning na twin tig jaar is beëindigd. Komende dinsdag neemt de Horster gemeenteraad een defini tief besluit, maar de kaarten zijn nu al geschud. Alleen Behoud De Parel, de vereniging die ijvert voor het behoud van de leefbaarheid van Grubbenvorst, zou uitein delijk nog roet in het eten kun nen gooien. Zij kondigde dinsdag althans aan dat ze bereid is een lange juridische weg te bewande len om vestiging van de installatie aan het Raaieind te voorkomen. Zo kan er dus nog een hele tijd overheen gaan voordat het eerste zand en grind uit de Maas wordt opgediept. Het openingsconcert van de bekende serie Klassiek op Locatie in de feeërieke omge ving van de Sint Goarkapel te Meerlo was zondag tevens het laatste concert in de gemeente Meerlo-Wanssum. Over enkele maanden wordt de gemeente namelijk opgesplitst en komen drie dorpen bij Venray en drie bij Horst aan de Maas. De organisatie van Klassiek op Locatie heeft goede herinne ringen aan de gemeente Meerlo- Wanssum. Deze kleine gemeente was een van de eerste die op de jaarlijkse begroting vast een bedrag reserveerde voor deze serie unieke klassieke concerten. De afgelopen jaren werden onder andere concerten gehouden in de kerk van Tienray en in een bijzondere boerenhoeve van de familie Kessels in Swolgen. Ook voor burgemeester Joep Hahn en zijn echtgenote Riny was het het laatste concert in 'zijn' gemeente in die functie. "Het was weer een concert van hoge kwaliteit en met een uitstekende organisatie. We hebben enorm genoten", aldus de burgemeester. Afgelopen zon dag was het laatste concert bij de kapel van Sint Goar. Met dank aan Op de bühne voor de Sint Goarkapel te Meerlo speelde zon dag het Duitse HR-Ensemble. de pastoor en het kerkbestuur van de Joannes de Doperparochie die alles piekfijn voor elkaar hadden op deze bijzondere plek. Vrijwilligers van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum hadden zater dag het podium gebouwd voor de kapel en zij zorgen er ook altijd voor dat de vierhonderd stoelen keurig op de plaats staan. In ruil daarvoor krijgt SOS Meerlo-Wans- sum jaarlijks een donatie van Klassiek op Locatie voor haar projecten. Op de bühne speelde zondag het Duitse HR-Ensemble, twaalf vooraanstaande Duitse kopersolisten en een slagwerker. De Duitsers, die doorgaans in studio's, theaters en concertge bouwen optreden, genoten zicht baar van deze bijzondere locatie. Komende zondag 12 juli is het tweede concert in de reeks Klas siek op Locatie. Dan treedt vanaf 16.00 uur op het Haydn Trio Eisenstadt op, met medewerking van twee schotse zangsolisten bij Chateau de Raay in Baarlo. Meer informatie: www.klassiekoploca- tie.nl. Definitief besluit sportpark De Helling in oktober Het definitieve besluit over het multifunctionele sport park aan De Helling wordt genomen tijdens de raads vergadering van maandag 19 oktober. Het college van B en W kreeg maandagavond tij dens de raadsvergadering van de politiek, zoals al was aange kondigd tijdens de commissie vergadering Leefbaarheid en Bestuur, de opdracht mee om de komende maanden te zoe ken naar mogelijkheden om alsnog een multifunctioneel sportpark tussen de dorpen Meerlo en Wanssum te realise ren. Burgemeester en wethouders moeten ervoor zorgen dat de frac ties zich in oktober over een haal baar, al dan niet gestript alterna tief, kunnen buigen, een plan dat in overleg met de stuurgroep De Helling en de betrokken verenigin gen tot stand is gekomen. Er moet in oktober overeenstemming tus sen alle partijen zijn, want er is geen tijd meer voor vertragingen. Een nieuwe kink in de kabel zou namelijk betekenen dat de raad van Meerlo-Wanssum dit jaar niet meer het onomkeerbare besluit voor realisatie van het sportpark kan nemen. De gemeente Meer- lo-Wanssum houdt per 1 januari 2010 immers op te bestaan. Er is Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray dus geen tijd te verliezen, want er is de fracties veel aan gelegen om een van de belangrijkste speer punten, een multifunctioneel sportpark in Noord, bij voorkeur aan De Helling, te realiseren. Maar voordat het zover is, moe ten er nog heel wat problemen getackeld en hordes genomen worden. Zo moet bijvoorbeeld nog de planologische haalbaar heid van het totale plan, een mul tifunctioneel sportpark inclusief evenemententerrein en crossbaan, worden onderzocht, moet hier over nog overleg worden gevoerd met de provincie en dienen de aankoopkosten van de benodigde gronden en de gevolgen van de aanwezigheid van explosieven uit WO II in beeld worden gebracht. Ook moet het college van B en W binnen de begroting van de gemeente Meerlo-Wanssum nog creatief op zoek naar aanvullende gelden om het plan mogelijk te maken. Tevens doet de raad een oproep aan voetbalclub BVV'27 uit Blitterswijck om met de voet balclub van Wanssum en Meerlo en alle andere betrokken vereni gingen naar De Helling te verhui zen. Tot nu toe verzet BVV'27 zich tegen een verhuizing uit het eigen dorp. BOOS OP VENRAY Ook maandagavond spuiden CDA, GP'94 en PvdA tijdens de raadsvergadering hun gal over de houding van de gemeente Venray. De coalitiepartijen vinden dat Venray ook een duit in het zakje moet doen en zijn beloften, die in de strijd om de gemeente Meerlo- Wansssum zowel door Venray als Horst aan de Maas werden gedaan, na moet komen. Venray zegde toe te streven naar een sportpark Noord 'op een toplocatie tussen Meerlo en Wanssum', zo verklaar de fractievoorzitter Rob van der Heijden maandagavond. "Maar Venray lijkt ons slechts een verkie zingsworst voor te hebben gehou den. De gemeente moet haar ver strekte garantie hard maken, een overheid dient betrouwbaar te zijn." GP'94, PvdA en CDA zijn niet te spreken over het standpunt dat de gemeente Venray twee weken geleden bekendmaakte over het sportpark aan De Helling. De gemeenteraad in Meerlo-Wanssum hoeft niet te rekenen op extra financiële steun van de gemeen te Venray als hij besluit om het nieuwe multifunctionele sport park aan De Helling te realiseren. Het college van Venray is het met zijn collega's van Meerlo-Wans- sum eens dat De Helling 'plano logisch en landschappelijk gezien geen geschikte locatie is voor het huisvesten van een multifunctio nele (sport)accommodatie'. Het sportpark moet volgens het Ven- rayse gemeentebestuur binnen de begroting van de gemeente Meer- lo-Wanssum worden gefinancierd. KOSTEN Een nieuw sportpark kost, volgens de berekeningen van de toekomstige gebruikkers, 2,6 miljoen euro. De gemeente Meerlo-Wanssum beloofde eerder 60 procent van de kosten voor haar rekening te nemen met een maximum van 1,1 miljoen euro. Volgens het plan van de vereni gingen zou de gemeente echter 1,6 miljoen moeten bijdragen, een half miljoen extra dus. B en W zeggen dat het geld ontbreekt. De gemeenschappen hebben aange geven ruim 1 miljoen euro op te kunnen hoesten. Venray weigert nu dus een extra bijdrage te leve ren om het tekort aan te zuiveren. Ook Horst aan de Maas wil geen extra geld uitgeven aan het sport park. Die gemeente zet zich al in voor de realisatie van sportpark Zuid, een multifunctionele accom modatie voor de dorpen Tienray en Swolgen. Ofschoon Meerlo straks bij Horst aan de Maas hoort, is met Venray afgesproken dat die gemeente zich bezighoudt met het sportpark Noord. 'De financiële onderbouwing van sportpark Noord is een zaak tus sen uw college en dat van Venray. Wij zijn wel bereid om over ande re aspecten van het project mee te denken, bijvoorbeeld wanneer het gaat om subsidiëring van gebrui kers uit twee gemeenten', schrijft het college van B en W van Horst aan de Maas in een brief aan zijn collega's van Meerlo-Wanssum. De raad van Meerlo-Wanssum vindt ondanks alles dat het college van B en W alles uit de kast moet halen om het multifunctionele sportpark aan De Helling te reali seren. Daarvoor mag het plan best versoberd en veranderd worden, maar wel in overleg met de ver enigingen. Het sportpark moet er gezien het maatschappelijk belang en de brede steun komen, vinden de fracties. De opdracht aan het college van B en W werd uitein delijk ook gesteund door opposi tiepartij PK Meerlo-Wanssum, die zich in eerste instantie kritisch toonde over de haalbaarheid van het plan. "Wij zien een hoop bezwaren, zowel planologisch als financieel", stelde fractievoorzitter Theo Francken. "Maar als het jullie droom is, jaag hem dan na. En dan maar hopen dat het niet trekken aan een dood paard wordt. Het is de keuze van United, maar wij zetten bij De Helling een hoop kanttekeningen. In oktober zal er meer duidelijkheid zijn over de haalbaarheid van het plan." Raadslid Ben Minken van de PvdA reageerde direct op de woorden van Francken. "Een dood paard? U zou moeten zeggen: we gaan ervoor, we praten niet over een dood paard. Als je wat wil bereiken, dan bereik je het ook. Dat heb ik altijd geleerd." Maar ook Minken was bij dat de PK achter het voorstel schaarde. "Het heeft even geduurd, maar ik zou zeggen: eind goed, al goed." Geijsteren Kei Muzikaal Het Kemmerekoor houdt op zondag 19 juli het Geijsteren Kei Muzikaal. Dit is een tweejaarlijks evenement dat dit jaar in verband met het 40-jarig jubileum een spe ciaal tintje krijgt. Van 14.00 tot 16.00 uur gaan diverse koren en solisten optreden op het dorps plein van Geijsteren. Dorris van de Meerendonk gaat de middag presenteren en zij studeert tevens met het publiek een lied in. Het Kemmerekoor is deze dag voor het eerst te horen onder leiding van de nieuwe dirigent Geert Ver hallen. Zaterdag 11 juli in De Zandhoek Het Gemengd Koor Wans- sum viert zijn 45-jarig bestaan op zaterdagavond 11 juli met een jubileumconcert in Party en Vrije tijd De Zandhoek in Wanssum. Tijdens dit con cert treden op het Gemengd Koor Wanssum, Groot Vocaal Ensemble Ars Musica uit Ven- ray, Klein Ensemble uit Ven- ray en Close Harmony Groep Confetti uit Venray. Aanvang: 19.30 uur. Na afloop is er een gezellig samenzijn met amuse mentsband Plus/Minus. Dit jaar bestaat het Gemengd Koor Wanssum 45 jaar. Niet direct een kroonjaar, maar toch bijzonder genoeg om er een extra mooi jaar van te maken. De activiteiten start ten begin juni met een geslaagde tweedaagse concertreis naar Koblenz/Kleinmaischeid. Een ver der hoogtepunt van dit bijzondere jaar moet het jubileumconcert van 11 juli worden. Het Gemengd Koor Wanssum onder leiding van dirigent Jos Ardts is een koor met circa veertig enthousiaste leden. Het repertoire bestaat uit Neder- lands, Frans, Duits en Engels en a capella, maar het koor treedt ook samen op met een koperensem- ble,een groep van tien muzikanten afkomstig van Fanfare Concordia Wanssum. Groot Vocaal Ensemble Ars Musica Venray is het tweede koor dat in actie komt tijdens het jubileumconcert in de Zandhoek. Ars Musica is een gemengd koor Optreden Gemengd Koor Wanssum tijdens het jubileum weekend in het Duitse Kleinmai- scheid. dat onder leiding staat van diri gent Jos Ardts. Ars Musica is een enthousiast koor met circa vijftig leden dat ruim 35 jaar bestaat. Het repertoire is zeer breed, van klassiek tot modern, in diverse talen en hoofdzakelijk a capella. Ook kan het publiek tijdens het jubileumconcert genieten van een gezamenlijk optreden van het Gemengd Koor Wanssum en Groot Vocaal Ensemble Ars Musi- ca Venray. Klein Vocaal Ensemble onder leiding van Jos Ardts is een ensemble bestaande uit geoefen de zangers/zangeressen uit Venray e/o die het leuk vinden om zo af en toe aan een zangproject deel te nemen. Zij willen op deze manier een netwerk opbouwen van zan gers/zangeressen op wie je moge lijk een beroep op kunt doen bij zangprojecten. De samenstelling van het ensem ble kan per project verschillen. Close Harmony Groep Confetti onder leiding van Gertie Cremers bestaat uit enthousiaste zangers en muzikanten die van ieder optreden weer een feest weten te maken. Het concert vindt plaats in De Zandhoek, St. Leonardweg 1 te Wanssum. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De entree is gratis, net als het eerste kopje koffie. De familie Janssen uit Wagenin- gen bracht op 26 juni voor de der tigste keer een vakantie door op Landal Het Roekenbosch in Blit- terswijck. Diny (77), Bets (88) en Gijs(78) zijn al sinds 1996 vaste gasten op het, in hun ogen, meest fantastische park. "De band met het personeel is super en we zijn ondertussen kind aan huis en worden altijd lief ont vangen door de medewerkers van de receptie", aldus Diny, de jong ste van het stel. De familie werd met een leugentje naar de receptie gelokt, waar ze stomverbaasd en overdonderd in het zonnetje werd Alex Boeringa van Het Roe kenbosch overhandigt de cheque aan de familie Janssen uit Wage- ningen gezet door manager Alex Boeringa. Van hem ontvingen ze een cheque ter waarde van een gratis verblijf op Het Roekenbosch. In de bun galow wachtte nog een verras sing. Er stond een grote taart klaar in de koeling, de bungalow was versierd en er was speciaal voor de familie een ouderwetse cen trifuge in de bungalow geplaatst. Verder werden Diny, Bets en Gijs verrast met extra luxe tuinstoelen en een Senseo-apparaat. Een groot aantal inwoners van Meerlo heeft vrijdag op verschillende manieren ken nisgemaakt met het fenomeen water. In de nacht van don derdag op vrijdag sprong voor de vijfde keer in enkele jaren de waterleiding in de Meer- lose Hoofdstraat. En vanaf dat moment hadden zo'n zeventig gezinnen geen water en dat duurde zo ongeveer de hele dag. Met alle nare gevolgen van dien. Toen de mannen van de water leiding maatschappij rond vier uur het euvel hadden geklaard, pakten donkere wolken zich samen boven Meerlo. En korte tijd later viel het water met bakken uit de hemel. Op de Hoofdstraat stond op ver schillende plaatsen het water tien centimeter hoog. Doordat de rio lering het water niet kon verwer ken, spoot het hier en daar in de wc in de huizen terug. Sommige inwoners melden dat het water meer dan een meter uit de wc- pot spoot. Ook liepen hier en daar kelders onder water. Uit lokale metingen blijkt dat binnen dertig minuten meer dan drie centime ter water viel. Het hevige nood weer met regenbuien zorgde ook in Blitterswijck voor veel overlast. In recreatiepark Het Roekenbosch in Blitterswijck liepen tientallen bungalows onder water. Tientallen gasten moesten in andere wonin gen worden gehuisvest.Het nood weer was het hevigst in de kop van Noord-Limburg. Met name in Gennep, Bergen, Heijen, Meerlo- Wanssum en net over de Brabant se grens in Vierlingsbeek en Box meer sloeg het noodweer toe. In Vierlingsbeek liep de kelder van zalencentrum Concordia volledig onder water en in Boxmeer een parkeerkelder onder supermarkt Jan Linders, waarin nog tientallen auto's geparkeerd stonden. Accordeon centraal Zondag 12 juli van 13.00 tot 18.00 uur houdt het Trio Buddiger een accordeon-/ harmonicafesti val met open podium in De Zand hoek aan de St.Leonardusweg 1 te Wanssum. Iedereen is van harte welkom. De begeleiding wordt verzorgd door drummer Ger Bud- diger en gastvrouw Joke Nooyen .Spelers en partners hebben vrije entree. Inlichtingen en/of opgave via Ger Buddiger, telefoon 0485 342671, of Joke Nooyen, telefoon 077-3982232. De Partij van de Arbeid en de Progressieve Kombinatie (PK) hebben donderdag het start sein gegeven voor een nieuwe progressieve samenwerking in de gemeente Horst aan de Maas. Tevens is tijdens die bij eenkomst de verkiezingslijst bekendgemaakt. Lijsttrekker van het gezamen lijke politieke team is Birgit op de Laak, huidig fractievoorzitter van de PvdA in Horst in de Maas. Op plaats twee staat een opval lende nieuwkomer, Ron Boreas uit Meerlo. Hij is al langer actief in de afdeling van de PK in Meerlo- Wanssum en is naar eigen zeggen helemaal klaar voor een plek in de gemeenteraad. Op plek drie en vier volgen de huidige PvdA-raads- leden Roy Bouten en Richard van der Weegen. Jan Wijnen van Nieuw Perspectief Sevenum staat op plek vijf. Jan van Dijk, Truus Knoops en Hans Coenders, de huidige raads leden van PK Meerlo-Wanssum, bezetten respectievelijk de plaat sen zes, acht en negen. Jos Weijs (PvdA) neemt de zevende plek in en Ton Hendriks (PvdA) sluit de lijst. Sylvia Gielens, oorspronkelijk nummer 10 op de progressieve combinatielijst voor de komende verkiezingen, heeft zich terugge trokken. "We willen op z'n minst vijf zetels halen. Dat zou fantas tisch zijn, maar we hopen op een tje meer", zegt Birgit op de Laak, die niet wil ingaan op de vraag waarom Sylvia Gielens niet meer op de verkiezingslijst staat. "Dat is haar eigen keuze geweest." Momenteel heeft de Partij van de Arbeid vijf zetels. In het 'nieu we' Horst aan de Maas stijgt het aantal raadsleden in de per 1 janu ari met de gemeente Sevenum en de Meerlo-Wanssumse dorpen Tienray, Swolgen en Meerlo uit gebreide gemeente Horst aan de Maas van 21 naar 27. Sylvia Gie- lens was woensdagmorgen niet voor een reactie bereikbaar. Oproep aan mbo-schoolverlaters 2600 vers gediplomeerde studenten van Gilde Oplei dingen krijgen het dringende advies om geen baan te zoe ken, maar langer op school te blijven. Daarnaast komen er extra maatregelen tegen vroegtijdige schooluitval bin nen het mbo. Met deze brede aanpak probe ren Gilde Opleidingen, gemeen ten, UWW Werkbedrijf en het hbo de groeiende jeugdwerkloosheid in Noord- en Midden-Limburg te beteugelen. Door de recessie staat ook in deze regio de werk gelegenheid zwaar onder druk. Verder leren is het devies nu een beroepsopleiding mbo-studenten allerminst een baangarantie kan bieden en de arbeidsmarkt grilli ger is dan ooit. "Door een aanvul lende opleiding vergroten zij hun kennis en vaardigheden en staan ze straks sterker op de arbeids markt", stelt bestuursvoorzitter Leo Scholl van Gilde Opleidingen. Het opleidingscentrum heeft in dit verband alle 2600 gediplomeerde schoolverlaters en hun ouders uit genodigd voor vier voorlichtings bijeenkomsten, van maandag 22 juni tot en met donderdag 25 juni achtereenvolgens in Venray, Weert, Venlo en Roermond. Mbo- en hbo-opleiders, gemeen ten en UWV Werkbedrijf zullen hen hier op het hart drukken om nog géén baan te zoeken, maar eerst nog een aanvullende oplei ding van een jaar te volgen bin nen het mbo of hbo. De jongeren worden uitvoerig begeleid bij hun studiekeuze. "Veel mbo'ers met een diploma willen natuurlijk het liefst zo snel mogelijk aan het werk. Heel begrijpelijk, maar niet verstandig. Het UWV Werkbedrijf zal een realistisch beeld schetsen van de arbeidsmarkt. Daaruit blijkt dat het echt beter is om nog even verder te leren", zegt Mick Waul- thers, directeur van het Service centrum van Gilde Opleidingen. Schoolverlaters die zich vóór 1 oktober niet hebben ingeschre ven voor een vervolgopleiding kunnen zich ook nog in een later stadium aanmelden. Bij voldoende aanmeldingen kan Gilde Opleidin gen dan eventueel extra groepen opstarten. Bestuursvoorzitter Leo Scholl: "Hetzelfde geldt overigens ook voor werknemers die in de WW zitten of dreigen te belanden. Samen met uitkeringsinstantie UWV zullen we bekijken of ze bij ons een opleiding kunnen volgen." Tegelijkertijd bindt het Limburgse ROC samen met de gemeenten in de regio de strijd aan tegen vroeg tijdige schooluitval. In dit eerste half jaar verlieten 500 jongeren Gilde Opleidingen zonder diplo ma. De voornaamste oorzaken: een gebrek aan motivatie, een verkeer de opleidingskeuze, al dan niet in combinatie met complexe, meer voudige leerproblemen. Zo'n 260 moeilijk lerende jongeren die het onderwijs eerder vaarwel zegden, volgen nu in Venlo of Roermond een aangepaste praktijkopleiding op niveau 1 of 2. Met zeer posi tieve resultaten. Door een geza menlijke aanpak met gemeenten kan Gilde Opleidingen veel meer jongeren met een leerachterstand binnenboord houden. Het ROC verwacht de komende jaren zelfs een verdubbeling van deze groep. e-mail: PEEL EN MAAS Keus valt op Raaieind Grubbenvorst Klassiek op Locatie voor het laatst in Meerlo-Wanssum Jaag jullie droom na Verspreidingsburo Meerlo-Wanssum Jubileumconcert koor Wanssum redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13